TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кристијано Роналдо татко на 4-годишно момче од Сингапур

Спортнет - 12.12.2010

Суперѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо на "Твитер" објавил дека е татко на уште едно дете. Тестот за татковство потврдил дека Португалецот е татко на 4-годишниот Алекс кој живее во Сингапур со ...

Роналдо доби нов син

Спортско инфо - 12.12.2010

Роналдо останува во центарот на вниманието на светските медиуми откако на социјалната мрежа Твитер објави дека е татко на уште едно дете...

Ливерпул понудил 15 милиони евра за Суарез

Спортнет - 12.12.2010

Управата на Ливерпул испратила понуда вредна 15 милиони евра за капитенот и најдобриот играч на Ајакс, Луис Суарез. Тренерот Рој Хоџсон сака да ги спои Уригваецот и Фернандо Торес и ќе се обиде да го ...

Роналдо прави деца кај стигне

ЗаЗабава - 12.12.2010

Кристиано Роналдо прави деца каде што ќе стигне. Имено, неодамна фудбалерот призна дека е татко на 4-годишниот... ... Алекс, кој живее во Сингапур со мајка му.

Кристијано Роналдо татко на 4-годишно момче од Сингапур

Сител - 12.12.2010

Суперѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо на "Твитер" објавил дека е татко на уште едно дете. Тестот за татковство потврдил дека Португалецот е татко на 4-годишниот Алекс кој живее во Сингапур со ...

Најскапиот светски фудбалер Кристијано Роналдо татко и на 4-годишниот Алекс од Сингапур

Канал5 - 12.12.2010

Првиот стрелец на шпанската примера ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо на социјалната мрежа "Твитер" објави дека е татко на уште едно дете.

Роналдо, признај дека си ГЕЈ!

Вечер Прес - 12.12.2010

Те сакам. Ти си нашиот идол и илјадници мажи ти се восхитуваат, твојот стил не инспирира, му напиша анонимен маж кој е вљубен во Португалецот Не е тајна дека хомосексуалците јавно многу ја сакаат ...

Роналдо: Jас сум таткото на Алекс

Курир - 12.12.2010

Кристјано Роналдо прави деца каде ќе стигне. Неодамна фудбалерот призна дека е татко на 4-годишниот Алекс, кој живее во Сингапур со својата мајка.

Роналдо јуниор на трибините навиваше за татко си

БркајРабота - 11.12.2010

Малечкиот Роналдо седел на трибините со мајката на Роналдо и нејзиниот дечко, додека тимот на тато Роналдо го растури Оксер со 4-0, во натпреварот од лигата на шампионите.

Хоџсон: Не е вистина дека ги сакаме Суарез и Роналдињо

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Ливерпул, Рој Хоџсон ги отфрла шпекулациите кои го поврзуваат со ангажман на Луис Суарез и Роналдињо. Во изминатите неколку дена се појавија шпекулации дека Ливерпул се обидува да ги ...

Хоџсон негира дека Ливерпул сака да го продаде Глен Џонсон

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Ливерпул, Рој Хоџсон негира дека клубот планира да го продаде Глен Џонсон во зимскиот трансфер период Се шпекулираше дека Ливерпул е подготвен да ги слушне понудите за Џонсон и се ...

Роналдињо „најголемо разочарување на сезоната“?

Men - 10.12.2010

Бразилскиот фудбалски интернационалец Роналдињо е најголемиот кандидат за разочарување на годината. Минатогодишениот лауреат Фелипе Мело е повторно во конкуренција, а и Адриано не е ништо „покус“.

Роналдињо: Сакам да останам

Спорт Денес - 10.12.2010

Роналдињо доживува еден од најтешките периоди во својата кариера. Фудбалерот на Милан беше исвиркан моќно од навивачите при поразот од 0:2 од Ајакс во Лигата на Шампионите.

Кристијано Роналдо: Никој противник не ме плаши

Спорт Денес - 10.12.2010

Напаѓачот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо покажа самодоверба пред жребиот за 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. „Кралевите" завршија на првото место во групата Г и ќе бидат носители на следниот ...

Роналдо е „најиритирачкиот“ фудбалер во светот

Mnogoo - 10.12.2010

Различни се начините што спортистите ги употребуваат за да ги доминираат противниците. Без да треба да се објаснуваат сите посебно, ќе наведам само неколку примероци што верувам добро ќе опишат.

Хоџсон: Не е вистина дека сме заинтересирани за Суарез и Роналдињо

Спорт Денес - 10.12.2010

Менаџерот на Ливерпул Рој Хоџсон ги отфрли шпекулациите за интересот на „црвените“ за напаѓачот на Ајакс Луис Суарез и ѕвездата на Милан Роналдињо.

Хоџсон го сака Роналдињо како партнер на Торес

VOX - 09.12.2010

Англиски Ливерпул е на пат да приреди вистинско трансфер изненадување, ако се реализираат најавите дека во јануари на „Енфилд“ треба да се пресели бразилскиот репрезентативец од екипата на Милан, ...

Роналдињо сака да остане на Сан Сиро

24Фудбал - 09.12.2010

Бразилскиот интернационалец, Роналдињо вели дека сака да остане во Милан и во иднина Плејмејкерот на вчерашната средба со Ајакс во Лигата на Шампионите доби шанса да стартува но Роналдињо не ...

Спорт - Роналдињо фаворит за „Златна канта“

Време - 09.12.2010

Некогаш најдобриот светски фудбалер Роналдињо е главен фаворит за освојување на неславното признание „Златна канта“ што вообичаено им се доделува на најголемите разочарувања во италијанската Серија А.

Роналдињо: Сакам да останам во Милан

Спортнет - 09.12.2010

Иако оваа сезона не е стандарден член на стартниот тим кај тренерот Масимилијано Алегри, а на вчерашниот меч против Ајакс беше исфиркан и од сосптвените навивачи, Роналдињо вели дека со задоволство и ...

Спорт - "Златната канта" за Роналдињо?

Вест - 09.12.2010

Бразилецот во дресот на Милан Роналдињо е најголемиот кандидат за титулата разочарување на годината во Серија А, за што се доделува "Златна канта".

Раскол во Мадрид: Роналдо отфрлен и изолиран

Спортски - 09.12.2010

По пишувањето на шпанскиот весник Спорт, Кристијано Роналдо е се повеќе изолиран од страна на своите соиграчи во соблекувалната на Реал.

По целиот свет собираше трофеи и правеше деца

Спортски - 09.12.2010

Поранешниот најдобар фудбалeр на светот Роналдо имаше многу плодна кариера – на теренот и надвор од него. Па така во Токио 2002 година ја запозна бразилската манекенка Мишел Умез, со која денс има ...

Роналдињо „најголемо разочарување на сезоната“?

Спорт Денес - 09.12.2010

Бразилскиот фудбалски интернационалец Роналдињо е најголемиот кандидат за разочарување на годината. Минатогодишениот лауреат Фелипе Мело е повторно во конкуренција, а и Адриано не е ништо „поусо“.

Роналдо има син и со бразилската манекенка Умез

Канал5 - 09.12.2010

Некогаш најдобриот светски фудбалер, Бразилецот Роналдо денеска во Сао Паоло ги информираше новинарите дека со ДНК тест открил дека е татко и на петгодишниот Алекс од врската со младата манекенка и ...

Роналдо дозна дека има и вонбрачен син

Вечер Прес - 09.12.2010

Од кусата љубивна авантура во 2004 година со бразилската манекенка Мишел Умезу е роден 5-годишпниот Александер, кој сега живее во Сингапур Легендарната бразилска ѕвезда и поранешниот најдобар ...

Раскол во Мадрид: Роналдо отфрлен и изолиран

Таратур - 09.12.2010

Капитенот Икер Касиљас ја предводи ’антироналдовската’ коалиција, пишува Спорт Според шпанскиот весник Спорт, Кристијано Роналдо е се повеќе изолиран од страна на своите соиграчи во соблекувалната на ...

Роналдо “доби“ петгодишен син

Курир - 09.12.2010

Некогашната голема ѕвезда на светскиот фудбал Роналдо изјави дека со ДНК анализа е утврдено дека тој е татко на петгодишно дете. “ Дефинитивно е утврдено дека Алекс е мој син.

По целиот свет собираше трофеи и правеше деца

Таратур - 09.12.2010

Поранешниот најдобар фудбалeр на светот Роналдо имаше многу плодна кариера – на теренот и надвор од него. Па така во Токио 2002 година ја запозна бразилската манекенка Мишел Умез, со која денс има ...

"Златната корпа" за Роналдињо?

Спортнет - 08.12.2010

Бразилецот Роналдињо е најголемиот кандидат за разочарување на годината. Минатогодишениот лауреат Фелипе Мело е повторно во конкуренција, како и Адријано.

Роналдињо најголемо разочарување оваа сезона во Калчо лигата?

VOX - 08.12.2010

Бразилецот Роналдињо е најсериозниот кандидат за титулата разочарување на годината. Минатогодишен носител на оваа неславна награда беше Фелипе Мело кој е повторно во конкуренција, како и уште еден ...

Роналдо по четврти пат татко

Спортско инфо - 08.12.2010

Некогашниот најдобар фудбалер на светот, Роналдо, изјави дека последната ДНК анализа потврдила дека тој е татко на петгодишниот Алекс...

Роналдињо на мета на Ливерпул

Идивиди - 08.12.2010

И англискиот премиерлигаш Ливерпул сака во своите редови да го види Бразилецот Роналдињо, кој е пред заминување од Милан, каде не е во прв план.

Роналдо игнориран од своите соиграчи во соблекувалната на Реал!

Спорт Денес - 08.12.2010

Интересна вест објавија денеска шпанските медиуми. Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо толку почнал со егоцентрично однесување да отскокнува од соиграчите што тие пред и по мечот со Валенсија го ...

Роналдињо стартер, Ибра ќе одмара

Спорт Денес - 08.12.2010

Тренерот на Милан Масимилиано Алегри подготвува неколку промени во составот за натпреварот од Лигата на шампионите против Ајакс вечерва.

"Златната корпа" за Роналдињо?

Сител - 08.12.2010

Бразилецот Роналдињо е најголемиот кандидат за разочарување на годината. Минатогодишениот лауреат Фелипе Мело е повторно во конкуренција, како и Адријано.

Никој не зборува со Роналдо, освен Пепе и Мурињо

Вечер Прес - 08.12.2010

Кристијано Роналдо внесува раздор во соблекувалната на Реал (Мадрид). Според каталонскиот весник "Спорт" атмосферата во "кралскиот клуб" под раководство на строгиот Жозе Мурињо не е толку идилична, ...

„Златна канта“ за Роналдињо?

Курир - 08.12.2010

Бразилецот е најсериозен кандидат за разочарување на годината, а минатогодишниот освојувач на ова признание Фелипе Мело повторно е во конкуренција заедно со сонародникот Адриано.

Роналдињо се сели во Ливерпул?

Inpress - 08.12.2010

Ливерпул, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Ливерпул е заинтересиран следното лето на Енфилд Роуд да го донесе 30-годишниот бразилски фудбалер Роналдињо од Милан.

Премиерлигаш го мерка Роналдињо

Спортско инфо - 07.12.2010

Роналдињо е на излезните врати од Милан. Тренерот на Росонерите, Масимилиано Алегри, повеќе му верува на Робињо, додека Роналдињо е во втор план...

Соиграчите го игнорираат Роналдо во соблекувалната на Реал!

Спортнет - 07.12.2010

Интересна вест објавија шпанските медиуми - фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо толку почнал со егоцентрично однесување да отскокнува од соиграчите што тие пред и по мечот со Валенсија го ...

Роналдињо на мета на Ливерпул

Спортнет - 07.12.2010

И англискиот премиерлигаш Ливерпул сака во своите редови да го види Бразилецот Роналдињо, кој е пред заминување од Милан, каде не е во прв план.

Роналдињо на мета на Ливерпул?

Спорт Денес - 07.12.2010

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е заинтересиран идното лето на Енфилд Роуд да го доведе денес 30-годишниот бразилски фудбалер на Милан Роналдињо.

Ливерпул во “игра“ за Роналдињо

Курир - 07.12.2010

Англискиот гигант е последен на листата тимови кои би сакале во своите редови да го видат Бразилецот од Милан. Според италијанските медиуми, 30-годишниот Роналдињо многу лесно би можел во зимскиот ...

ВИДЕО: На Роналдо му е потребна прегратка?

Спортнет - 06.12.2010

Во Шпанија никогаш не е досадно. Медиумите се занимаваат со теоријата дека ЦР7 не е баш омилен во екипата. Прославата на голот против Валенсија се наведува како доказ.