TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал: Работнички Кометал - Ренова 1:1

А1 - 05.05.2007

Работнички Кометал не успеа да ја совлада Ренова на градски во Скопје. Изненадувачки 1:1 на денешното отворање на 29-то коло во првата македонска фудбалска лига. Но, шампионот се спасуваше од пораз во последните секунди од натпреварот.

Разврска за титулата и за европската сцена

Утрински - 05.05.2007

Денешните и утрешните мечеви можат да дадат одговор на многуте прашања во Првата лига МИОДРАГ МИЦКОВИЌ Ќе биде ли нешто појасно по 29. коло на Првата лига чии натпревари се на програмата денес и утре, кога се играат три дерби средби кои одлучуваат за титулата и настапот на европската сцена.

Првенството сега почнува

Утрински - 03.05.2007

Македонија ЃП во последните пет кола треба да игра со Пелистер, Победа, Вардар, Напредок и Работнички Кометал Поразот и слабата игра против Ренова во Тетово е веќе минато за фудбалерите на Македонија ЃП која сега заостанува пет бода зад Работнички Кометал.

И Македонија ЃП потклекна пред Ренова

Вест - 02.05.2007

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА - 28. КОЛО По Победа и Вардар, во ова 28. прволигашко коло фудбалерите на Ренова ја совладаа и фаворизираната Македонија ЃП и станаа најпријатно изненадување во пролетниот дел на првенството. Овој пораз доаѓа во најнезгоден момент за тимот од населбата Ѓорче Петров бидејќи на ...

Кометалки до 14. титула

Дневник - 02.05.2007

Очекувано, ракометарките на Кометал Ѓорче Петров го освоија Купот на Македонија, совладувајќи го во финалето тимот на Кабран Амбалажа со 27-18, во салата Јасмин во Кавадарци. Кометал Ѓорче Петров со ова ја освои 14. титула во националниот Куп, од 15. можни.

Ренова без пораз во последните шест кола од фудбалското првенство

А1 - 30.04.2007

Уште пет кола преостануваат до крајот во фудбалското првенство. Во нив, Работнички Кометал влегува со најголеми шанси за шампионски хет-трик. Има предност од пет бода во однос на Македонија Ѓорче Петров и на Победа, а седум бода повеќе од Вардар.

Кометал го освои Купот на Македонија

А1 - 30.04.2007

Ништо ново и во 15-тото финале на женскиот ракометен Куп на Македонија. Според очекувањата Кометал Ѓорче Петров ја освои титулата, откако го совлада тимот на Кабран Амбалажа со 27-18, во натпреварот во салата „Јасмин“ во Кавадарци.

Кабран Амбалажа обезбеди излез во Европа

Дневник - 30.04.2007

На ракометарките на Кабран Амбалажа им се исплатеше што се домаќини на финалниот турнир од женскиот ракометен Куп на Македонија, бидејќи си обезбедија пласман во КПК в година. Во синоќешното финале противник требаше да им биде Кометал ЃП, апсолутниот фаворит за титулата.

Реприза на ланското финале

Вест - 30.04.2007

РАКОМЕТ - КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЖЕНИ Кометал Ѓорче Петров и Амбалажа Кабран синоќа во Кавадарци се бореа за титулата во женскиот ракометен Куп на Македонија во репризата на ланското финале. Ѓорчепетровски ги совлада ракометарките на Кале Кичево со 37:20 (16:11), а најефикасни во редовите на првакот ...