TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Канал5 - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

ТВ21 - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Утрински - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус кој на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Курир - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Репортер - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

+инфо - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патниците од превртениот бугарски автобус: Немаше камион, возачот возеше брзо

Нетпрес - 12.02.2016

Немаше камион, возачот возеше брзо. Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во ...

Пресврт во случајот со автобуската несреќа која ја потресе Македонија: Патниците тврдат дека возачот лаже

Press24 - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Сител - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

А1 On - 12.02.2016

овредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Денешен - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патниците од превртениот бугарски автобус: Немаше камион, возачот возеше брзо

Точка - 12.02.2016

Немаше камион, возачот возеше брзо. Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во ...

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус за тоа дали камион навлегол во спротивната лента

Либертас - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патниците демантираат: Возачот лаже, возеше пребрзо

Вечер Прес - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус, кој на 2 овој месец имаше сообраќајна несреќа меѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот, кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион што навлегол во спротивната лента.

Патниците демантираат: Возачот лаже, возеше пребрзо

Република - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

еМагазин - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Локално - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Lider - 12.02.2016

Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во спротивната лента.

Патници го демантираат возачот на превртениот бугарски автобус

Идивиди - 12.02.2016

Скопје,12 февруари 2016 (МИА) - Повредените патници во бугарскиот автобус којшто на 2-ри овој месец имаше сообраќајна несреќа помеѓу Ранковце и Крива Паланка го демантираат возачот кој тврдеше дека причина за несреќата бил камион кој навлегол во ...

Франција: Шест тинејџери загинаа во судир на автобус и камион

Телма - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Франција: Училишен автобус се судри со камион - загинаа шест тинејџери

Канал5 - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.

Шест тинејџери загинаа во судир на училишен автобус и камион во западна Франција

ТВ21 - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Шест тинејџери загинаа во судир на училишен автобус и камион во западна Франција

А1 On - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Шест тинејџери загинаа во судир на училишен автобус и камион во западна Франција

Сител - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Шест тинејџери загинаа во судир на училишен автобус и камион во западна Франција

+инфо - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Страшна несреќа: Училишен автобус се судри со камион, 6 загинати (ФОТО)

Курир - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.

Франција: Шест деца загинаа во судир на училишен автобус и камион (фото)

Нетпрес - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата, пренесува АФП. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.

Шест деца загинаа во судир на школски автобус во Франција

Макфакс - 11.02.2016

Шест деца загинаа во четврток во судир меѓу школски автобус и друго возило, јави агенцијата АР повикувајќи се на француските власти во градот Рошфор. Градоначалникот на тој град на атлантскиот брег потврди дека шест ученици во локалното училиште ...

(ФОТО) Страшна несреќа – Шест деца загинаа откако школски минибус удри во камион

Репортер - 11.02.2016

Шест деца загинаа кога школски минибус удри во камион во близина на Рошфор во Западна Франција. Локалната полиција соопшти дека седум лица се повредени во ударот. Осум тинејџери се неповредени во фронтален судар на минибус со камион на автопатот.

Страшна несреќа: Училишен автобус се судри со камион, 6 загинати

Press24 - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Франција: Шест тинејџери загинаа во судир на училиштен автобус и на камион

Република - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Франција: Шест деца загинаа во судир на училишен автобус и камион

Точка - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата, пренесува АФП. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.

Несреќа во Франција: Шест деца загинаа при судир на автобус и камион (Фото)

Канал 77 - 11.02.2016

Шест деца загинаа, а три се повредени приденешниот судир меѓу школски автобус и камион – јави агенцијата АР повикувајќи се на француските власти во градот Рошфор. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.

Фото: Шест тинејџери загинаа во судир на училишен автобус и камион во западна Франција

Денешен - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 ...

Шест тинејџери загинаа во судир на камион и автобус!

Пулс24 - 11.02.2016

Шест тинејџери загинаа во сообраќајка во реонот на западниот француски град Рошфор, соопшти полицијата. При директниот судир на училишен автобус и камион повредени се три лица. Во автобусот се превезувале 18 луѓе.