TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина еден од тројцата повредени во фабриката во Сопиште

Канал5 - 27.07.2014

Утрово почина 59 годишниот работник, кој беше повреден за време на екслозијата во фабриката за пиротехнички средства во Сопиште. 59-годишниот работник кој беше хоспитализиран во градската општа ...

Почина еден од повредените во експлозијата во фабриката во Сопиште

МКД - 27.07.2014

Едно лице од тројцата повредени работници во фабриката за пиротехнички материјали „Ицемак" во скопското село Сопиште им подлегна на повредите. Експлозијата се случила во четвртокот.

Почина еден од повредените работници по експлозијата во фабрика во Сопиште

Нова ТВ - 27.07.2014

Живко Апостоловски (59) денеска почина откако по експлозијата во фабриката во Сопиште каде што работел се здоби со изгореници кои зафатија повеќе од 90 проценти од неговото тело.

Почина еден од повредените работници по експлозијата во фабрика во Сопиште

Локално - 27.07.2014

Живко Апостоловски (59) денеска почина откако по експлозијата во фабриката во Сопиште каде што работел се здоби со изгореници кои зафатија повеќе од 90 проценти од неговото тело.

Синот Далибор тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец

Дневник - 26.07.2014

Даниела ВЕЉАНОВСКА Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

"Само што го оженивме а сега животот му е на конец" - семејствата на повредените од експлозијата скршени од болка

Press24 - 26.07.2014

Во експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште која ја потресе Македонија со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко, кои биле ...

Еден од тешко повредените во Сопиште се оженил пред неколку месеци

+инфо - 26.07.2014

Повредените во експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште сè уште се борат за живот на скопските клиники, а истрагата неофицијално утврдила дека можна причина за експлозијата е искрење на ...

„Далибор беше чирак во фабриката, тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец“

Курир - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

„Само што го оженивме, а сега животот му виси на конец“

Нетпрес - 26.07.2014

Еден од повредените во експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште е и дваесет и седумгодишниот Далибор кој неодамна се оженил. Најблиските на Далибор се скршени од болка и велат дека се уште ...

Далибор се бори за живот по експлозијата во Сопиште

Сител - 26.07.2014

Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

"Само што го оженивме, а сега животот му виси на конец"

Точка - 26.07.2014

Еден од повредените во експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште е и дваесет и седумгодишниот Далибор кој неодамна се оженил. Најблиските на Далибор се скршени од болка и велат дека се' ...

Неофицијално причина за експлозијата во Сопиште е запалка-жената е во стабилна состојба, а останатите се критично

Локално - 26.07.2014

Стабилна е состојбата на 51-годишната жена која се здоби со тешки изгореници при експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште. Таа и понатаму останува приклучена на апарати за дишење .

„Тукушто го оженивме синот, а сега животот му виси на конец“

Sky - 26.07.2014

- Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

Родителите на еден од повредените во Сопиште: Туку што го оженивме, а сега животот му виси на конец

Бриф - 26.07.2014

„Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

Синот Далибор тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец

Република - 26.07.2014

- Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

„Пред неколку месеци го оженивме Далибор, а сега се молиме за неговиот живот“

Пулс24 - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

Повредените во критична состојба- фабриката со документи во ред!

Локално - 26.07.2014

Tројцата тешко повредени при експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште и натаму се во критична состојба, со тешки изгореници. Тие се хоспитализирани на скопските клиники , приклучени на ...

„Далибор беше чирак во фабриката, тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец“

Скопје инфо - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

Далибор беше чирак во фабриката, тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец

МК News - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

"Далибор беше чирак во фабриката, тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец"

Вечер Прес - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

Родителите на еден од повредените во Сопиште: Тукушто го оженивме, а сега животот му виси на конец

Либертас - 26.07.2014

„Сè уште сме во шок. Нашиот син е тешко повреден во експлозијата во фабриката во Сопиште и се молиме да преживее. Лекарите ни велат дека следните 48 часа се критични.

Блиц експлозија ги изгоре пиротехничарите од Сопиште

Н.Македонија - 26.07.2014

До затворањето на денешниот број на весникот состојбата на тројцата повредени работници што настрадаа во инцидентот, според кажувањата на лекарите, е критична Фабриката во Сопиште од вчера е ...

Далибор, Живко и Злата, лица на трагедијата во Сопиште

Lider - 26.07.2014

Во екплозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште, со тешки изгореници се здобија 27-годишниот Далибор, кој неодамна се оженил, како и 59-годишниот Живко и 51-годишната Злата, сите од ...

„Ицемак“ ја поседува сета потребна документација

Утрински - 25.07.2014

Министерството за економија, а по експлозијата којашто се случи во фирмата „Ицемак“ во Сопиште, во текот на денешниот ден формирало Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната потребна документација

Канал5 - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Критична состојбата на тројцата повредени во експлозијата во Сопиште

Канал5 - 25.07.2014

Критична е состојбата на двајцата мажи и нивната колешка, кои вчера беа повредени во експлозија додека работеле во фабриката за пиротехнички средства во скопско Сопиште.

Сѐ уште е критична состојбата на повредените во фабричката експлозија

Фокус - 25.07.2014

Тројцата работници се во животна опасност Повредените во вчерашната експлозија во фабриката во скопско Сопиште сѐ уште се во критична состојба. Од Градската болница за „Фокус“ информираат дека ...

Се уште критична состојбата на повредените во експлозијата во Сопиште

24 Вести - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на тројцата повредени во експлозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште. Двајцата мажи и жената на возраст од 27 до 59 години дишат со помош на апарати.

Дали искра ја предизвика експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште?

Канал5 - 25.07.2014

Во тешка и критична состојба се тројцата тешко повредени во експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште. Двајца мажи и една жена на возраст меѓу 29 и 59 години со тешки изгореници се на ...

Тројца од повредените во експлозијата во фабритата за пиротехника во Сопиште се во критична состојба

Вест - 25.07.2014

Експлозијата во погонот за производство на пиротехнички материјали што се случи во фабриката "Ицемак" во скопско Сопиште, во која тешко се повредени четворица вработени, била предизвикана од искрење ...

Изгорените работници работеле во погонот за гази

Утрински - 25.07.2014

Во погонот број 3 на фирмата „Ицемак“, каде се случила експлозијата, се изработувале и калапирале гази кои се премачкувале со ацетон и барут Главната порта на погонот специјализиран за производство ...

Повредените од експлозијата во фабриката за пиротехника сè уште се во критична состојба

МКД - 25.07.2014

Тројцата повредени во вчерашната експлозија во фабриката за пиротехнички материјали во скопското село Сопиште сè уште се во критична здравствена состојба. Тие се во животна опасност.

Три лица тешко повредени во експлозија во фабрика во Сопиште

Макфакс - 25.07.2014

Три лица со тешки изгореници се наоѓаат во критична состојба по пожарот што се случи во четврток попладне во фабрика во Сопиште. Двајца мажи и една жена се наоѓаат во критична состојба по пожарот што ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната потребна документација

А1 On - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Тројцата повредени во експлозијата во Сопиште во критична состојба

Р.С.Европа - 25.07.2014

Трите лица кои вчера попладне беа повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште се во критична состојба. Четвртиот повреден поминал со полесни повреди и по прегледот во ...

Повредените од експлозијата во фабриката во Сопиште сè уште се во критична состојба

+инфо - 25.07.2014

Тројцата повредени во вчерашната експлозија во фабриката за пиротехнички материјали во скопското село Сопиште сè уште се во критична здравствена состојба. Тие се во животна опасност.

Се уште критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија

Нетпрес - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се борат за живот, а двајца од нив дишат на апарати.

Фирмата во Сопиште каде се случи експлозија ја имала целокупната документација

Press24 - 25.07.2014

Министерството за економија по експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, формираше Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност за ...

Тешко повредените во фабриката за пиротехника се на 39, 51 и 59-годишна возраст

+инфо - 25.07.2014

Во експлозијата и пожарот вчера во фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште, повредени се Ж.А. (59), Д.К. (27), Г.Ј. (39) и З.С. (51), извести МВР.

Експлозијата во Сопиште била предизвикана од искрење на една од газите што се калапеле

Inpress - 25.07.2014

Скопје, 25. јули 2014 (ИНПРЕС) Експлозијата во погонот за производство на пиротехнички материјали во скопското село Сопиште била предивикана од искрење на една од газите кои во тој момент се калапеле ...

Фабриката во Сопиште поседувала соодветна дозвола

Макфакс - 25.07.2014

Компанијта ДПТ ИЦЕМАК ДОО од општина Сопиште, каде во четвртокот се случи немил настан, во кој потешко беа повредени тројца работници, поседувала согласнот за вршење дејност за пиротехнички средства.

Сеуште критична состојбата на повредените во експлозијата во Сопиште

МРТ - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на тројцата повредени во експлозијата во фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште. Двајцата мажи и жената дишат со помош на апарати.

Кривична за сопственикот на фабриката во Сопиште?

Алфа - 25.07.2014

Тројцата работници се уште се во критична состојба по експлозијата во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште. Имаат изгореници од трети и четврти степен.

Фабриката во Сопиште поседувала соодветна дозвола

Кајгана - 25.07.2014

Компанијта ДПТ ИЦЕМАК ДОО од општина Сопиште, каде во четвртокот се случи немил настан, во кој потешко беа повредени тројца работници, поседувала согласнот за вршење дејност за пиротехнички средства.

Економија: Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала потребната документација

+инфо - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формирала Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната потребна документација

Сител - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Во тек опсежна истрага за експлозијата во Сопиште

Сител - 25.07.2014

Фабриката за пиротехника поседувала согласност за вршење на промет на вооружување и воена опрема. Друштвото со ограниучена одговорност ИЦЕ МАК согласно одлука на Владата ги добила потребните дозволи ...

Фабриката во Сопиште поседувала соодветна документација

Телеграф - 25.07.2014

Од Министерството за економија посочуваат дека Комисијата ја проверила целокупната документација по предметот Поради експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, формирана е ...

Фабриката за пиротехника ги имала сите документи- повредените во тешка состојба

Нова ТВ - 25.07.2014

Tројцата тешко повредени при експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште се во критична состојба, со тешки изгореници тие се хоспитализирани на скопските клиники и се приклучени на апарати за ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната документација

Курир - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната документација

Нетпрес - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Во тек опсежна истрага за експлозијата во Сопиште

Кајгана - 25.07.2014

Фабриката за пиротехника поседувала согласност за вршење на промет на вооружување и воена опрема. Друштвото со ограничена одговорност ИЦЕ МАК согласно одлука на Владата ги добила потребните дозволи ...

Три лица тешко повредени во експлозија во фабрика во Сопиште

Кајгана - 25.07.2014

Три лица со тешки изгореници се наоѓаат во критична состојба по пожарот што се случи вчера попладне во фабрика во Сопиште. Двајца мажи и една жена се наоѓаат во критична состојба по пожарот што ...

Се уште критична состојбата на повредените во експлозијата во Сопиште

Нова ТВ - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на тројцата повредени во експлозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште. Двајцата мажи и жената на возраст од 27 до 59 години дишат со помош на апарати, ...

Дишат на апарати - лекарите се уште се борат за животите на повредените во вчерашната експлозија во Сопиште

Press24 - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се борат за живот, а двајца од нив дишат на апарати.

Критична состојбата на тројцата повредени во експлозија во фабриката во Сопиште

МРТ - 25.07.2014

Се уште е крајно критична состојбата на тројцата повредени во екплозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште. Двајцата мажи и жената дишат со помош на апарати.

Лекарите се уште се борат за животите на повредените во вчерашната експлозија во Сопиште

Скопје инфо - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се борат за живот, а двајца од нив дишат на апарати.

Критична е состојбата на тројцата повредени од експлозијата во Сопиште

Либертас - 25.07.2014

Критична е состојбата на двајцата мажи и нивната колешка, кои вчера беа повредени во експлозија додека работеле во фабриката за пиротехнички средства во скопско Сопиште.

Министерство за економија: Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната документација

Либертас - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Повредените во експлозијата во Сопиште и натаму се критично

Фактор - 25.07.2014

Состојбата на тројцата повредени во експлозијата во фабрика за пиротехника во Сопиште и натаму е критична. Со сериозни изгореници по целото тело тие се борат за живот.

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целокупната документација

Точка - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

Ова се официјалните причини за експлозијата во Сопиште

Локално - 25.07.2014

На 24.07.2014 година во с.Сопиште, скопско, во погонот за производство на пиротехнички материјали додека вработените Ж.А. (59), Д.К. (27), Г.Ј. (39) и З.С.

Експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште била предизвикана од искра?

Точка - 25.07.2014

Во критична состојба се тројцата тешко повредени при експлозијата во фабриката за пиротехника во Сопиште која се случи вчера. Двајца мажи и една жена на возраст помеѓу 29 и 59 години со тешки ...

Полицијата извади детали за експлозијата која го потресе Скопје, во која три лица се тешко повредени и се борат за ...

Sky - 25.07.2014

На 24.07.2014 година во с.Сопиште, скопско, во погонот за производство на пиротехнички материјали додека вработените Ж.А. (59), Д.К. (27), Г.Ј. (39) и З.С.

Во критична состојба повредените во Сопиште

Тера - 25.07.2014

Во тешка критична состојбата тројцата повредени во експлозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште, се хоспитализирани на клиниките во Скопје.

Се' уште критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија

Точка - 25.07.2014

Се' уште е критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се борат за живот, а двајца од нив дишат на апарати.

Тројцата изгорени се борат за живот

Вечер Прес - 25.07.2014

Министерството за економија по експлозијата што се случи во фирмата во скопско Сопиште формираше Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност за пиротехнички ...

Фирмата за пиротехнички средства од Сопиште ја имала целата потребна документација

Република - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ Ицемак во општина Сопиште, вчера формира комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност за ...

Четворица повредени при експлозија во Сопиште!

Пулс24 - 25.07.2014

Експлозија во фабрика за пиротехника се случила околу 17:10 во скопско Сопиште, пренесе Канал 5. Според првичните информации повредени се 4 лица, кои се упатени кон разни медицински установи за ...

Фабриката во Сопиште ги имала сите потребни дозволи, повредените и натаму се борат за живот

Фактор - 25.07.2014

Комисијата за анализа на постапката за давање согласност на фирма за вршење дејност за пиротехнички средства, што ја формираше Министерството за економија веднаш по експлозијата во фабриката за ...

Се уште критична состојбата на повредените во експлозијата во Сопиште

Денешен - 25.07.2014

Се уште е критична состојбата на повредените од вчерашната експлозија во фабриката за пиротехника во Сопиште . Тројца од повредените се борат за живот, а двајца од нив дишат на апарати.

Повредените од фабриката за пиротехника се во критична здравствена состојба

Н.Македонија - 25.07.2014

Тројцата повредени во експлозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште се наоѓаат во критична состојба . Двајцата мажи и жената дишат со помош на апарати, објави МРТ Според докторите, ...

Фирмата за пиротехника од Сопиште ја имала потребната документација

Н.Македонија - 25.07.2014

Министерството за економија по повод експлозијата што се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера формира Комисија за анализа на постапката за давање согласност на фирмата за вршење дејност ...

МВР официјално за експлозијата во Сопиште и повредените

Lider - 25.07.2014

Во скопското село Сопиште, во погонот за производство на пиротехнички материјали вчера додека вработените Ж.А. (59), Д.К. (27), Г.Ј. (39) и З.С. (51) изработувале калапирање на гази во еден момент ...

Фирмата од Сопиште имала дозвола за изработување на оружје

Lider - 25.07.2014

Министерството за економија по повод немилиот настан кој се случи во ДПТ ИЦЕМАК ДОО во општина Сопиште, вчера во 17.10 минути, информира дека веднаш е формирана Комисија за анализа на постапката за ...

Критична состојбата на тројцата повредени во Сопиште

Lider - 25.07.2014

Се уште е крајно критична состојбата на тројцата повредени во екплозијата на фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште што се случи вчера околу 17 часот.

ФОТО: Тројца од повредените во експлозијата во критична состојба

Утрински - 24.07.2014

Трите лица кои попладнево беа повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште се во критична состојба. Четвртиот повреден поминал со полесни повреди и по прегледот во Градската ...

Експлозија во фабрика за пиротехнички средства во Сопиште - повредени 4 работници

Канал5 - 24.07.2014

Во фабриката дошло до експлозија. Три работнички се во болница. Според првичните информации во експлозијата во фабриката за пиротехнички средства во Сопиште повредени се 4 работници.

Четворица повредени во пожар во фабрика во Сопиште

Телма - 24.07.2014

Четири лица се повредени во пожар во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Пожарот избувнал околу 17 часот од засега неразјаснети причини при што дошло и до експлозија.

Тројца од повредените во експлозијата во критична состојба

Канал5 - 24.07.2014

Трите лица кои попладнево беа повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште се во критична состојба. Четвртиот повреден поминал со полесни повреди и по прегледот во Градската ...

Експлозија во фабрика во Сопиште- повредени четворица работници

24 Вести - 24.07.2014

Експлозија во просторија на фабрика за производство на градобијни ракети и пиротехника сместена во населбата Сопиште во Скопје. Експлозијата се случила околу 17:00 часот.

ОБНОВЕНО: Тројца се борат за живот по експлозијата во Сопиште

Утрински - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. Тројца од повредените се во критична состојба, а двајца од ...

ОБНОВЕНО: Во куса, молскавична експлозија настрадаат четири лица

Сител - 24.07.2014

Експлозија во фабриката за пиротехника во скопско Сопиште. Четворица повредени во кусата но молскавична експлозија,кои во моментот изработувале пиротехнички производи.

Тројца од повредените во експлозијата во критична состојба

А1 On - 24.07.2014

Трите лица кои попладнево беа повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште се во критична состојба. Четвртиот повреден поминал со полесни повреди и по прегледот во Градската ...

Тројцата повредени во Сопиште се борат за живот – сопственикот на фабриката на пат за Македонија

Алфа - 24.07.2014

Tри лица се борат за живот, а едно е полесно повредено во страшна експлозија што одекна денеска, во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Ситуацијата е критична, а повредените имаат изгореници ...

Експлозија во фабрика во Сопиште, тројца се борат за живот

Нетпрес - 24.07.2014

Четири лица повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се во критична состојба, а двајца од нив дишат на апарати.

Четворица повредени во експлозија во Сопиште

А1 On - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. - Три лица кои работеле на самиот процес се повредени, ...

Повредените во Сопиште се борат за живот, познат нивниот идентитет

Курир - 24.07.2014

Три од повредените 4 лица во експлозијата во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, се наоѓаат во сериозна животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51).

Четворица повредени во експлозија во Сопиште

МРТ - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. „Три лица кои работеле на самиот процес се повредени, додека ...

Експлозија во Сопиште, 4 лица повредени

Курир - 24.07.2014

Експлозија во фабрика за пиротехника се случила околу 17:10 во скопско Сопиште. Според првичните информации повредени се 4 лица, кои се упатени кон разни медицински установи за укажување лекарска ...

Пожар во фабрика во Сопиште, веројатно има повредени

Телеграф - 24.07.2014

Неофицијално дознаваме дека има и повредени работници од фабриката, но оваа информација засега не е потврдена Попладнево пожар ја зафати фабриката за пиротехнички материјали во Сопиште.

Експлозија во Сопиште - 4 лица повредени

Press24 - 24.07.2014

Експлозија во фабрика за пиротехника се случила околу 17:10 во скопско Сопиште пишува Курир. С поред првичните информации повредени се 4 лица, кои се упатени кон разни медицински установи за ...

Четири лица повредени во експлозија во Сопиште, тројца од нив се борат за живот

Алфа - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за ...

ПОЖАР ВО СОПИШТЕ: Три лица повредени и едно делумно повредено

Телеграф - 24.07.2014

Повредените лица се веќе префрлени во медицински установи за укажување лекарска помош Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште во експлозијата се случи ...

ОБНОВЕНО Експлозија во фабрика во Сопиште, тројца се борат за живот

+инфо - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, која се случила попладнево околу 17 часот. Како што јави Прес 24, повикувајќи се на полициски извори, 27-годишниот ...

Пожар во фабрика во Сопиште, двајца повредени

Сител - 24.07.2014

Пожарот е локализиран и според последните информации две лица се повредени при експлозијата во фабрика во скопско ...

Тројца тешко повредени- експлозија во фабрика за пиротехника

Нова ТВ - 24.07.2014

Три лица се здобија со тешки изгореници по експлозијата во фабрика за пиротехнички средства во Сопиште. Една жена е хоспитализирана на КАРИЛ, а двајца тешко повредените се згрижени во Градската ...

Трojца се во животна опасност по експлозијата во фабрика за пиротехника во Сопиште

МКД - 24.07.2014

Три лица се тешко повредени во експлозијата која попладнево во 17,10 часот се случила во фабриката за пиротехнички материјали во скопското село Сопиште. Д.К. (27), Ж. А.(59) и З.С.

Четворица повредени во експлозија во Сопиште

Сител - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. - Три лица кои работеле на самиот процес се повредени, ...

ПОЖАР ВО СОПИШТЕ: Тројца се потешко повредени, меѓу нив и жена

Телеграф - 24.07.2014

Болнички извори за Телеграф.мк потврдија дека пациентката се наоѓа во лоша здравствена состојба По експлозијата која попладнево околу 17 часот се случи во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, ...

Експлозија во фабрика за пиротехника во Скопје – повредени 3 вработени

МК News - 24.07.2014

Попладнево дошло до експлозија во просторија на фабрика за производство на градобијни ракети и пиротехника сместена во населбата Сопиште во Скопје. Експлозија се случила околу 17:00 часот.

Експлозија во Сопиште, четворица повредени

Бриф - 24.07.2014

Нешто по 17 часот дошло до аксплозија во фабрика за пиротехника во Сопиште. Според првичните информации повредени се четири лица, кои се упатени кон разни медицински установи за укажување лекарска ...

Тројца се борат за живот по експлозијата во Сопиште

Бриф - 24.07.2014

Нешто по 17 часот дошло до експлозија во фабрика за пиротехника во Сопиште. Повредени се четири лица, од кои тројца се сериозно повредени и се во животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К.

Повредените во експлозијата во Сопиште се борат за живот, познат нивниот идентитет

МК News - 24.07.2014

Три од повредените 4 лица во експлозијата во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, се наоѓаат во сериозна животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51).

Тројца од повредените во Сопиште се борат за живот

Денешен - 24.07.2014

Три од повредените 4 лица во експлозијата во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, се наоѓаат во сериозна животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51).

Настрадаа четворица скопјани - тројцата се борат за живот

Sky - 24.07.2014

Во експлозицијата која се случи вчера во фабриката за пиротехника во Сопиште, се повредени четири лица од кои три потешко. Тројца се борат за живот и дишат на апарати.

УЖАС ВО СОПИШТЕ - Се слушна силна експлозија, се зборува за четворица повредени

Sky - 24.07.2014

Нешто по 17 часот дошло до експлозија во фабрика за пиротехника во Сопиште, јавија Бриф и Курир. Според првичните информации повредени се четири лица, кои се упатени кон разни медицински установи за ...

Четири лица повредени при експлозија во Сопиште

Фактор - 24.07.2014

Денеска после 17.00 часот дошло до експлозија во просторија на фабрика за производство на градобијни ракети и пиротехника сместена во населбата Сопиште во Скопје. Станува збор за 27- годишниот Д.К.

Четворица повредени во експлозија во Сопиште

Локално - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во сопишката фабрика за пиротехника во близина на Скопје. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот, и немало пожар.

Меѓу повредените во експлозијата има и жена?!

Република - 24.07.2014

Едно од повредените лица во експлозијата во Сопиште најверојатно е женско. Според непотврдени информации со амбулантни возила се пренесени тројца мажи и една жена. Три од лицата се борат за живот.

Експлозија во фабрика во Сопиште- повредени четворица работници

Тера - 24.07.2014

Експлозија во просторија на фабрика за производство на градобијни ракети и пиротехника сместена во населбата Сопиште во Скопје. Експлозијата се случила околу 17:00 часот.

Три лица се борат за живот по експлозија во Сопиште

Точка - 24.07.2014

Три лица се борат за живот, по страшната експлозија која се случи денес околу 17 часот во просторија на фабрика за производство на пиротехника , сместена во населбата Сопиште во Скопје.

Четворица повредени во експлозија во Сопиште

Денешен - 24.07.2014

Четири лица се повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште. Експлозијата се случила попладнево околу 17:00 часот. - Три лица кои работеле на самиот процес се повредени, ...

Експлодираше фабрика за пиротехника во Сопиште – има повредени!

Lider - 24.07.2014

Експлозија во фабрика за пиротехника се случила околу 17:10 во скопско Сопиште. Според првичните информации повредени се 4 лица, кои се упатени кон разни медицински установи за укажување лекарска ...

Експлозија во Сопиште, 4 лица повредени

Вистина.мк - 24.07.2014

Експлозија во фабрика за пиротехника се случила околу 17:10 во скопско Сопиште. Според првичните информации повредени се 4 лица, кои се упатени кон разни медицински установи за укажување лекарска ...

Повредените во Сопиште се борат за живот, познат нивниот идентитет

Вистина.мк - 24.07.2014

Три од повредените 4 лица во експлозијата во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, се наоѓаат во сериозна животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51).

Тројца од повредените во Сопиште се бoрат за живот

Lider - 24.07.2014

Три од повредените 4 лица во експлозијата во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште, се наоѓаат во сериозна животна опасност. Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51).