TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Спектакуларен дочек на Даниел Кајмакоски

Рингераја - 30.03.2014

Даниел Кајмакоски вчера пристигна во Македонија. На скопскиот аеродром го пречекаа илјадници обожаватели. Погледнете ја атмосферата Сите сакаа да се фотографираат и да добијат автограм од Даниел.

Дома си е дома, те сакам, Македонијо!

Вечер - 30.03.2014

Даниел Кајмакоски утре ќе биде пречекан и во родното Мислешево, откако во саботата на скопскиот аеродром Александар Велики" беше пречена од неколку стотини фанови со солзи и овации.

Даниел Кајмакоски: Сакав да бидам млад татко

Вистина.мк - 30.03.2014

Победникот на Х-Фактор Адриа, Даниел Кајмакоски, кој вчера пристигна во родната земја , за српските медиуми ја открил неговата романтична страна. Тој сака да има свое семејство.

Мислешево подготвува спектакуларен дочек за нивниот Даниел

Вистина.мк - 30.03.2014

Спекатакуларен дочек за нивниот сограѓанин, Даниел Кајмакоски, подготвуваат Мислешевци. Во вторник (01.04) во 17.30 часот во Мислешево, родното место на балканската мега ѕвезда Даниел Кајмакоски се ...

Кајмакоски: Сакам што поскоро да станам татко

Курир - 30.03.2014

Победникот на регионалниот Х-Фактор Адриа, Даниел Кајмакоскиза српските медиуми ја открил неговата романтична страна. - Продолжувам да ја барам мојата голема љубов и сакам што побргу да станам татко, ...

Даниел Кајмакоски: Имав желба да бидам млад татко!

Во Штип - 30.03.2014

Еве што мисли Даниел за основањето семејство: „Не мислам дека тоа би требало да се прави на сила. Постојано зборувам за тоа дека сонував за тоа да бидам млад тако, моите деца да ме запознаат таков.

Мислешево: Даниел е нашата најголема ѕвезда и ќе го пречекаме како што доликува

Република - 30.03.2014

Во вторник (01.04) во 17.30 часот во Мислешево, родното место на балканската мега ѕвезда Даниел Кајмакоски се организира дочек: „ Заслужува пречек, тој е најголемата наша ѕвезда и ќе го пречекаме ...

Прегратки и насмевки за Даниел на скопскиот аеродром (фото)

Скопје инфо - 30.03.2014

Балканскиот миленик и победникот на првиот регионален Х Фактор, Даниел Кајмакоски денеска пристигна во Скопје, а неговите обожавателки со овации, прегратки и многу љубов го пречекаа на аеродром.

Кајмакоски: Ја барам мојата голема љубов, сакам да станам татко

Република - 30.03.2014

Победникот на регионалниот Х-Фактор Адриа, Даниел Кајмакоскиза српските медиуми ја открил неговата романтична страна. - Продолжувам да ја барам мојата голема љубов и сакам што побргу да станам татко, ...

Кајмакоски направи „селфи“ со обожавателите

Република - 30.03.2014

Победникот на регионалниот Икс фактор, Даниел Кајмакоски, вчера по пристигнувањето на скопскиот аеродром направи селфи фотографија со својот мобилен телефон.

Мислешево се подготвува за Даниел Кајмакоски

МКД Прес - 30.03.2014

На 01.04 (вторник) во 17.30 часот во Мислешево – родното место на балканската мега ѕвезда Даниел Кајмакоски се организира дочек: „Заслужува пречек, тој е најголемата наша ѕвезда и ќе го пречекаме ...

Солзи, бакнежи, прегратки…Како скопјани го пречекаа Даниел?/Видео

Lider - 30.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на музичкото натпреварување Х-Фактор, по големиот успех, допатува во Скопје. На аеродромот Александар Велики со солзи радосници, врисоци, бакнежи, автограми и прегратки ...

Даниел сака да стане татко

Економски - 30.03.2014

Победникот на регионалниот Х-Фактор Адриа, Даниел Кајмакоскиза српските медиуми ја открил неговата романтична страна. - Продолжувам да ја барам мојата голема љубов и сакам што побргу да станам татко, ...

Даниел ја бара својата голема љубов, сака да стане татко!

Lider - 30.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски, победникот на регионалниот Х-Фактор Адриа, поради големиот успех е многу експониран како во домашните, така и во српските медиуми.

Кајмакоски: Што поскоро сакам да станам татко

Денешен - 30.03.2014

За српските медиуми победникот на регионалниот Х-Фактор Адриа, Даниел Кајмакоски ја открил неговата романтична страна. - Продолжувам да ја барам мојата голема љубов и сакам што побргу да станам ...

Фановите пееја Сонце не ме грее, Даниел плачеше

Вест - 29.03.2014

Неколку стотини обожаватели од цела Македонија го пречекаа Даниел Кајмакоски на скопскиот аеродром Александар Велики. Тие на Даниел му ги пееја песните со кои тој настапуваше во ТВ шоуто, а го ...

Свечен пречек на Даниел Кајмаковски на скопскиот аеродром

БркајРабота - 29.03.2014

Победникот на балканското музичко шоу Х Фактор Адриа Даниел Кајмакоски попладнево во 14.15 часот пристигнува во Скопје. На Аеродромот Александар Велики во негова чест е организиран свечен пречек.

Фановите повторно го окупираа Даниел Кајмакоски на аеродромот во Скопје

Хитпортал - 29.03.2014

М акедонскиот победник на „Икс-фактор“, Даниел Кајмакоски, го најави своето пристигнување на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, а тоа предизвика бурни реакции кај фановите кои веднаш ги фатија ...

Мешаница на скопскиот аеродром поради Даниел Кајмакоски

Н.Македонија - 29.03.2014

Вистинска еуфорија на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Со солзи и гушкање од стотици обожавателки, пред петнаесетина минути, беше пречекан Даниел Кајмакоски, победникот на најголемото музичко ...

Спектакуларен пречек на Даниел: Додека фановите ја пееја „Сонце не ме грее“ тој плачеше (ВИДЕО)

БркајРабота - 29.03.2014

Врисоци прегратки и солзи го одбележаа пречекот на победникот на „Икс-фактор“ на скопскиот аеродром, Даниел Кајмакоски. Тие на Даниел му ги пееја песните со кои тој настапуваше во Икс Фактор а кога ...

Дома си е дома!Те сакам Македонијо!

Идивиди - 29.03.2014

/ Никаде не е како дома, а доказ за тоа е еуфоричната толпа на обожаватели кои денес го пречекаа Даниел Кајмакоски на аеродромот Александар Велики. Видно возбудениот и секогаш позитивен пејач се ...

ВИДЕО Еуфоричен пречек на Даниел Кајмакоски во Скопје!

+инфо - 29.03.2014

Победникот на музичкото шоу „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски (29) во саботата попладне допатува од Белград во Скопје, а на скопскиот аеродром „Александар Велики“ беше пречекан од стотици македонски ...

Даниел Кајмакоски пристигнува во Скопје, директен пренос на Сител во 14.30 часот

Сител - 29.03.2014

Победникот на шоуто Х Фактор Даниел Кајмакоски, денеска во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“. Даниел ги повика сите обожаватели да го пречекаат на скопскиот аеродром, за да им ...

Свечен пречек на Даниел Кајмаковски на скопскиот аеродром во 14.15 часот

Сител - 29.03.2014

Победникот на балканското музичко шоу Х Фактор Адриа Даниел Кајмакоски попладнево во 14.15 часот пристигнува во Скопје. На Аеродромот Александар Велики во негова чест е организиран свечен пречек.

ФОТО: Полни автобуси ќе го пречекаат Даниел Кајмакоски на аеродром

МК News - 29.03.2014

Македонскиот победник на Икс фактор, Даниел Кајмакоски ќе биде спектакуларно пречекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравaт на аеродромот Александар Велики во 15 часот кога слетува неговиот ...

Солзи, врисоци, прегратки – фановите го пречекаа Даниел на аеродром (Видео)

МК News - 29.03.2014

Со солзи, врисоци и прегратки Даниел Кајмаковски – победникот на „Икс-фактор“ беше пречекан од фановите на скопскиот аеродром Погледнете ја ...

Стотина фанови со солзи радосници го дочекаа Даниел Кајмакоски!

Вечер - 29.03.2014

Еуфорија, солзи радосници и широки насмевки на лицето денеска го дочекаа Даниел Кајмакоски на скопскиот аеродром. Околу 100 фанови заеднички се собраа и со стиховите од песната "Red" која Даниел ја ...

Фановите и Даниел Кајмакоски заедно плачеа од среќа

Локално - 29.03.2014

Неколку стотини обожаватели од цела Македонија го пречекаа Даниел Кајмакоски на скопскиот аеродром Александар Велики. Сонце не ме грее му пееја тие, и сите песни кои тој им ги пееше,кога настапуваше ...

ВИДЕО: Даниел ги расплака своите фанови од среќа

Сител - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски денес пристигна во Македонија, на скопскиот аеродром го пречекаа илјадници фанови. Слики, автограми, честитки, бакнежи тој сподели со неговите фанови. Пголденете како го пречекаа.

ВИДЕО: Со големо нетрпение фановите чекаат да пристигне Даниел

Сител - 29.03.2014

Погледнете како фановите на Даниел Кајмакоски со големо нетрпение очекуваат да пристигне во ...

ВИДЕО: Со голема еуфорија пречекан Даниел Кајмаковски

Сител - 29.03.2014

Со солзи, врисоци и прегратки од стотици обожавателки помина дочекот на победникот на „Икс-фактор“ на скопскиот аеродром, Даниел ...

Даниел одговори на прозивките (Видео)

МК News - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски искрено и отворено за Бекстејџ – за прозивките дека е предавник што ќе живее во Белград, за неговото говорење ...

Даниел Кајмакоски денеска пристигнува во Скопје

еМагазин - 29.03.2014

На радост на обожавателите, Даниел Кајмакоски денеска доаѓа во Македонија.Тој ги повикува сите кои цело време го поддржуваа, гласаа и се радуваа со него, да дојдат во 14.30 часот на аеродромот ...

ДАНИЕЛ ВО СКОПЈЕ: Солзи-радосници од бројните обожаватели

Телеграф - 29.03.2014

Тој заедно со фановите ја испеа песната „Red“ со која настапи на првата аудиција на регионалното шоу „Х-фактор“ Во точно 15:20 минути, победникот на „Х-фактор“, слета на скопскиот аеродром.

Фановите плачеа по Даниел

еМагазин - 29.03.2014

Неколку стотина обожаватели го пречекаа Даниел Кајмакоски на аеродромот Александар Велики. Со врисоци, песна и солзи тие му посакаа добредојде на Македонецот кој со победа на Икс фактор ја направи ...

Даниел Кајмакоски: Сакав да бидам млад татко

Точка - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на првиот регионален X Factor, ја открил својата романтична страна за српските медиуми, па рекол дека едвај чека да основа семејство.

КАЈМАКОСКИ: Сакам што поскоро да станам татко

Телеграф - 29.03.2014

Продолжувам да ја барам мојата голема љубов и сакам што побргу да станам татко, бидејќи ги сакам децата а и тие ме сакаат мене, вели популарниот пејач Даниел по учеството и победата на регионалното ...

Даниел се чекираше на аеродром, наскоро во Скопје

Вистина.мк - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски во моментов е на аеродромот Никола Тесла во Белград. Неговото пристигнување во Скопје е закажано за 15 часот. На неговата фан страница на Фејсбук напиша: Даниел вчера ги повика сите ...

ФОТО: Македонските обожаватели отидоа да го пречекаат Даниел

Вистина.мк - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски ќе бдие спектакуларно дочекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздрават на аеродромот Александар Велики во 15 часот кога слетува неговиот авион.

Даниел пееше за своите обожаватели на аеродромот „Александар Велики“

Вистина.мк - 29.03.2014

Победникот на првиот регионален „Х-Фактор Адриа“, Даниел Кајмакоски пееше за своите обожаватели на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје. Погледнете од видеото каква беше ситуацијата денеска на ...

Даниел дојде во Скопје: Обожавателите ја скршија бината за да стигнат до него

Вистина.мк - 29.03.2014

Даниел пристигна во Скопје, обожавателите во еуфорија Солзи, овации, еуфорија и скандирање на неговото име… Ваква беше атмосферата на аеродромот „Александар Велики“ денеска по повод пристигнувањето ...

Победникот на Икс Фактор Даниел Кајмакоски пристигнува во Скопје!!!

За Се - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски, денеска во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“. Даниел ги повика сите обожаватели да го пречекаат на скопскиот аеродром, за да им ја искаже својата благодарност ...

Даниел денес пристигнува во Скопје!

Скопје инфо - 29.03.2014

Моментално еден од најпознатите Македонци во регионот, победникот на „Х-фактор“, Даниел Кајмакоски денес конечно ќе се сретне со неговите фанови во земјава, пренесува Телеграф.мк.

Кајмакоски полетува за Скопје

Република - 29.03.2014

Пречекот на Даниел Кајмакоски на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје е закажан за 15 часот, кога неговиот авион би требало да пристигне од Белград.

ГАЛЕРИЈА: Тргнаа автобусите за пречек на Даниел Кајмакоски

Press24 - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски ќе бдие спектакуларно дочекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравта на аеродромот Александар Велики во 14:15 минути кога слетува неговиот авион.

Свечен пречек на Даниел Кајмаковски на скопскиот аеродром

Нетпрес - 29.03.2014

Победникот на балканското музичко шоу Х Фактор Адриа Даниел Кајмакоски попладнево во 14.15 часот пристигнува во Скопје. На Аеродромот Александар Велики во негова чест е организиран свечен пречек.

ФОТО: Полни автобуси ќе го пречекаат Даниел Кајмакоски на аеродром

Курир - 29.03.2014

Македонскиот победник на Икс фактор, Даниел Кајмакоски ќе биде спектакуларно пречекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравaт на аеродромот Александар Велики во 14:15 минути кога слетува ...

Полни автобуси кон аеродромот за пречекот на Кајмакоски (ФОТО)

Република - 29.03.2014

Македонскиот победник на „Икс-фактор“ го најави своето пристигннување на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје за 15 часот. Голем број на автобуси преполни со обожавателите на Даниел Кајмакоск исе ...

Даниел ти си мојот најубав роденденски подарок (видео)

Република - 29.03.2014

-Денеска ми е роденден, а ти си најубав подарок до сега – нис солзи му зборуваше младото девојче на Даниел Кајмакоски на аеродромот во Скопје. -Роденден ти е Денес? Среќен роденден срцка моја – рече ...

Победникот на “X Factor Adria” – Даниел Кајмакоски пристигна во Скопје

Музика24 - 29.03.2014

Со директен пренос на Сител телевизија, обожавателки и фанови кои беа да го пречекат победникот на “X Factor Adria” Даниел Кајмакоски на скопскиот аеродром, започна и официјалниот пречек на нашиот ...

ВИДЕО: Како Кајмакоски беше пречекан на скопскиот аеродром?

Курир - 29.03.2014

Со солзи, врисоци и прегратки од стотици обожавателки помина дочекот на победникот на „Икс-фактор“ на скопскиот аеродром, Даниел ...

ФОТО: Полни автобуси кон аеродромот за пречекот на Кајмакоски

Орбис - 29.03.2014

Голем број на автобуси преполни со обожавателите на Даниел Кајмакоски се упатија кон скопскиот ародром, каде што се надеваат дека ќе се видат и поздрават со својот ...

ФОТО/ВИДЕО: Со прегратки и овации Даниел пречекан на аеродром

Нетпрес - 29.03.2014

Балканскиот миленик и победникот на првиот регионален Х Фактор, Даниел Кајмакоски денеска пристигна во Скопје, а неговите обожавателки со овации, прегратки и многу љубов го пречекаа на аеродром.

ВИДЕО: Како фановите го дочекаа Даниел Кајмакоски на аеродромот „Александар Велики“

За Се - 29.03.2014

Победникот на Икс Фактор, Даниел Кајмакоски беше пречекан на аеродромот „Александар Велики“ и помина со солзи, врисоци, прегратки па дури и закани од стотици обожавателки.

Во Струга во вторник спектакуларен дочек на Кајмакоски

Спектра ТВ - 29.03.2014

На 01.04 (вторник) во 17.30 часот во Мислешево – родното место на балканската мега ѕвезда Даниел Кајмакоски се организира дочек. Заслужува пречек тој е најголемата наша ѕвезда и ќе го пречекаме онака ...

Мислешево се подготвува за Даниел Кајмакоски

RadioMk - 29.03.2014

На 01.04 (вторник) во 17.30 часот во Мислешево – родното место на балканската мега ѕвезда Даниел Кајмакоски се организира дочек: „Заслужува пречек, тој е најголемата наша ѕвезда и ќе го пречекаме ...

Спектакуларен дочек на Даниел во родното Мислешево

Орбис - 29.03.2014

Во вторник е организиран пречек на Даниел Кајмаковски во родното место во Мислешево. Поканата ја пренесуваме во целост: Драги почитувани и ценети Мислешевци, драги комшии од околината, почитувани ...

Даниел денеска доаѓа во Скопје: Пристигнувањето директно на Сител ТВ

Lider - 29.03.2014

Победникот на шоуто Х Фактор Даниел Кајмакоски, денеска во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“. Даниел ги повика сите обожаватели да го пречекаат на скопскиот аеродром, за да им ...

Свечен пречек на Даниел Кајмаковски на скопскиот аеродром

Денешен - 29.03.2014

Попладнево во 14.15 часот победникот на балканското музичко шоу Х Фактор Адриа Даниел Кајмакоски пристигнува во Скопје. На Аеродромот Александар Велики во негова чест е организиран свечен пречек.

Даниел за половина час ќе слета во Скопје: Полни автобуси тргнаа кон аеродромот

Lider - 29.03.2014

Македонскиот победник на Икс фактор, Даниел Кајмакоски ќе биде спектакуларно пречекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравaт на аеродромот Александар Велики во 14:15 минути кога слетува ...

Даниел во Скопје пречекан од “армија“ фанови!/Фото

Lider - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски беше пречекан на аеродромот Александар Велики од “армија“ обожаватели. Врисоци, соплзи, бакнежи, кадифени играчки…сите сакаа прегратка, или да добијат автограм и бакнеж од нивниот ...

Видео: Како Кајмакоски беше пречекан на скопскиот аеродром?

Денешен - 29.03.2014

Со солзи, врисоци и прегратки од стотици обожавателки помина дочекот на победникот на „Икс-фактор“ на скопскиот аеродром, Даниел Кајмакоски. ...

Даниел денеска доаѓа во Скопје

Maxim - 29.03.2014

Победникот на регионалното музичко шоу „Х-Фактор“, нашиот Даниел Кајмакоски, денеска пристигнува во Скопје. Според последните информации, Даниел во 15 часот ќе слета на скопскиот аеродром „Александар ...

ФОТО: Македонските обожаватели појдоа кон аеродромот да го пречекаат Кајмакоси

Maxim - 29.03.2014

Даниел Кајмакоски ќе бдие спектакуларно дочекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравта на аеродромот Александар Велики во 14:15 минути кога слетува неговиот авион.

Погледнете како звучи „It’s my life“ во изведба на Кајмакоски

БркајРабота - 28.03.2014

Како гостин во утринската програма на ТВ Пинк, Даниел Кајмакоски ја изведе познатата рок песна „It’s my life“ на Бон Џови. Од песна со силен рокерски звук, Даниел ја испеа како прекрасна ...

Даниел доаѓа во Скопје

Идивиди - 28.03.2014

/ Даниел Кајмакоски, човекот кој со својот глас ги освои симпатиите на целиот Балкан и победи на музичко шоу X-Factor, утре попладне доаѓа во Скопје. По неполна недела од победата, Даниел се враќа во ...

Даниел ќе ја слави победата утре во Скопје

365 - 28.03.2014

Конечно дојде и тој ден. Даниел Кајмакоски, утре во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“, каде ќе биде пречекан од неговите фанови.

Пречекајте го Даниел утре во Скопје

Црнобело - 28.03.2014

По неполна недела од неговата победа на првото регионално шоу на „Х-фактор“, нашиот Даниел Кајмакоски конечно се враќа во својата Македонија, на голема радост на сите негови обожаватели.

Како звучи "It's my life" во изведба на Кајмакоски? (ВИДЕО)

Вечер - 28.03.2014

Тој ги освои срцата и гласовите на целиот Балкан и докажа дека е неверојатен талент за уживање. Како гостин во утринската програма на ТВ Пинк, Даниел Кајмакоски ја изведе познатата рок песна It's my ...

ВИДЕО: „It’s my life“ во изведба на Кајмакоски

Сител - 28.03.2014

Како гостин во утринската програма на ТВ Пинк, Даниел Кајмакоски ја изведе познатата рок песна „It’s my life“ на Бон Џови, но во свој посебен стил. Од песна со силен рокерски звук, Даниел ја испеа ...

Даниел утре пристигнува во Скопје!

Сител - 28.03.2014

Победникот на Х Фактор Даниел Кајмакоски утре ќе долета на скопскиот Аеродром Александар Македонски. Неговото пристигнување е најавено за 15 часот. Даниел ги повикува сите поддржувачи да дојдат утре ...

Кристина Ковач: На Балканот нема пејач каков што е Кајмакоски

Сител - 28.03.2014

Српската кантавторка Кристина Ковач, жената која ја предвиде победата на македонскиот натпреварувач во интервју за „Дневник“ вели дека е фасцинирана од неговата емоција, енергија, танцот на сцена, ...

Даниел доаѓа во Скопје – ќе го пречекаат фановите – еве кога и каде

МК News - 28.03.2014

Победникот на регионалното музичко шоу „Х-Фактор“, нашиот Даниел Кајмакоски, утре пристигнува во Скопје. Даниел утре во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“.

Заслужено победи, ама нека внимава со кого ќе работи!

Вечер - 28.03.2014

ПОРАНЕШНИТЕ УЧЕСНИЦИ ВО МУЗИЧКИ ШОУА ЕДНОГЛАСНИ - ДОПРВА ПОЧНУВА ТЕШКОТО ЗА КАЈМАКОСКИ! Даниел Кајмакоски дефинитивно не усреќи со победата на музичкото шоу Х-Фактор.

ПРЕЧЕК: Даниел утре пристигнува во Скопје

Телеграф - 28.03.2014

Од тимот апелираат на смиреност Моментално еден од најпознатите Македонци во регионот , победникот на „Х-фактор“, Даниел Кајмакоски утре конечно ќе се сретне со неговите фанови во земјава .

Даниел утре доаѓа во Македонија

Вистина.мк - 28.03.2014

Победникот на Х Фактор Даниел Кајмакоски утре ќе долета на скопскиот Аеродром Александар Македонски. Неговото пристигнување е најавено за 15 часот. Даниел ги повикува сите поддржувачи да дојдат утре ...

ВИДЕО: Како звучи „It’s my life“ во изведба на Кајмакоски

Курир - 28.03.2014

Тој ги освои срцата и гласовите на целиот Балкан и докажа дека е неверојатен талент за уживање. Како гостин во утринската програма на ТВ Пинк, Даниел Кајмакоски ја изведе познатата рок песна „It’s my ...

ВИДЕО: Слушнете како звучи “It’s my life” во изведба на Кајмакоски?

За Се - 28.03.2014

Даниел Кајмакоски во утринската програма на ТВ Пинк, ја изведе познатата рок песна It’s my life на Бон Џови, но во свој посебен стил. Од песна со силен рокерски звук, Даниел ја испеа како прекрасна ...

Македонската гордост Даниел Кајмакоски денеска пристигнува во Скопје

Press24 - 28.03.2014

Победникот на регионалното музичко шоу „Х-Фактор“, нашиот Даниел Кајмакоски, денеска пристигнува во Скопје. Според последните информации, Даниел во 15 часот ќе слета на скопскиот аеродром „Александар ...

Изјавата на Кристина Ковач: Даниел е најдобриот пејач на Балканот!

Попара - 28.03.2014

Ви претставуваме дел од интервјуто на Кристина Ковач, а ние ќе се задржиме само на делот каде таа говори за вокалните способности на Даниел Кајмакоски.

Пречек на Даниел Кајмакоски во Скопје

Република - 28.03.2014

Победникот на „Икс-фактор“, Даниел Кајмакоски, утре во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“. Тој ги повика сите обожаватели утре да го пречекаат на скопскиот аеродром, за да им ја ...

Кристина Ковач: Балканот нема пејач како Даниел

Курир - 28.03.2014

По апсолутната победа на Даниел Кајмакоски на првото регионално музичко шоу X Фактор целиот Балкан со нетрпение очекува да слушне негови рефрени кои ќе го фасцинираат.

Даниел Кајмакоски утре доаѓа во Скопје

Курир - 28.03.2014

Победникот на Х Фактор Даниел Кајмакоски утре ќе слета на скопскиот аеродром „Александар Македонски“. Неговото пристигнување е најавено за 15 часот. Даниел ги повикува сите поддржувачи да дојдат утре ...

Победникот на “X Factor Adria” Даниел Кајмакоски, утре пристигнува во Скопје

Музика24 - 28.03.2014

Големото регионално тв шоу “X Factor”, кое што беше едно од најгледаните во Македонија, пред неполна недела заврши. Победник на истото беше прогласен нашиот единствен македонски претставник Даниел ...

Кристина Ковач: Моментално на балканот нема пејач како Даниел!!!

За Се - 28.03.2014

Кристина Ковач, една од членовите на жирито на Икс-Фактор, во интервју за весникот Дневник, изјавува дека Балканот нема пејач како победникот на музичкото шоу,македонскта гордост Даниел Кајмакоски.

Кристина Ковач: Балканот нема пејач како Даниел

Орбис - 28.03.2014

По апсолутната победа на Даниел Кајмакоски на првото регионално музичко шоу X Фактор целиот Балкан со нетрпение очекува да слушне негови рефрени кои ќе го фасцинираат.

Даниел Кајмакоски утре доаѓа во Скопје

Орбис - 28.03.2014

Победникот на Х Фактор Даниел Кајмакоски утре ќе слета на скопскиот аеродром „Александар Македонски“. Неговото пристигнување е најавено за 15 часот. Даниел ги повикува сите поддржувачи да дојдат утре ...

Утре пречекајте го Даниел! Тој ги покани сите што го поддржуваа!

Попара - 28.03.2014

Каде и да оди, после сè најубавиот одмор и најтоплиот пречек може да го добие само од своите Македонци. Токму затоа, Даниел ги повикува сите кои цело време го поддржуваа, гласаа и се радуваа со него, ...

Пречекајте го Даниел утре во Скопје

Во Штип - 28.03.2014

По неполна недела од неговата победа на првото регионално шоу на „Х-фактор“, нашиот Даниел Кајмакоски конечно се враќа во својата Македонија, на голема радост на сите негови обожаватели.

Како звучи It’s my life на Бон Џови, во изведба на Даниел Кајмакоски/Видео

Lider - 28.03.2014

Дека нашиот Даниел Кајмакоски е екстра талентиран веќе е докажано, освојувајќи ги гласовите на целиот Балкан и победувајќи на музичкото шоу Х -Фактор.

Да го пречекаме Даниел на аеродромот Александар Велики!

Lider - 28.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на балканскиот Х-Фактор, денеска во 15 часот ќе слета на аеродромот „Александар Македонски“. Тој ги повика сите обожаватели да го пречекаат на скопскиот аеродром, за да ...

Даниел утре пристигнува во Скопје

Економски - 28.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на регионалното музичко шоу „Х-Фактор“, утре пристигнува во Скопје. Според последните информации, Даниел утре во 15 часот ќе слета на скопскиот аеродром „Александар ...

Кајмакоски се појавил и на Скопскиот фестивал 2013

365 - 27.03.2014

Откако излегоа бројни снимки каде се се појавил најактуелниот пејач во моментов Даниел Кајмакоски, пред да се појави на X Factor, Плус инфо ја открија и оваа.

ЕКСКЛУЗИВНО: Даниел ја отпеа химната на Македонија! + Необјавени снимки од пречекот во Градскиот парк

MMM.com.mk - 27.03.2014

Пред неколку недели кога Даниел дојде во Македонија пред заминувањето и победата во финалето на Х Фактор за потребите на снимањето, ја испеа македонската химна во Арената Филип втори, за да потоа ...

Кој го видел: Даниел пеел на Скопски Фестивал 2013-та?!

Идивиди - 27.03.2014

/ Иако Скопскиот фестивал се одржа во ноември минатата година, денеска тој повторно станува актуелен. Сепак, не станува збор за победничката песна на Ламбе, „Ќе те чекам јас“, туку изненадувачката ...

Лукијан Ивановиќ ја откри тајната за Даниел!

Хитпортал - 27.03.2014

Л укијан Ивановиќ беше еден од суперфиналистите во првото регионално музичко натпреварување на Балканот „X-Factor Adria“. Тој вели дека не е разочаран што го освои четвртото место, но и откри тајна ...

ВИДЕО Даниел Кајмакоски пеел на Скопски фестивал 2013?

+инфо - 27.03.2014

Даниел Кајмакоски уште пред почетокот на музичкото шоу „Икс Фактор“ каде беше апсолутен победник, застанал и на сцената на минатогодишното издание на Скопски фестивал, како придружен вокал! На ...

Не ме споредувајте со Тоше, тој беше еден и единствен!

Вечер - 27.03.2014

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ: Даниел Кајмакоски, Македонцот кој успеа преку песна да ги сплоти сите земји од ексјугословенските простори во едно и притоа да триумфира на музичкото шоу Х-Фактор, вели дека ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Даниел ја отпеа химната на Македонија! + Необјавени снимки од пречекот во Градскиот парк

Вистина.мк - 27.03.2014

Пред неколку недели кога Даниел дојде во Македонија пред заминувањето и победата во финалето на Х Фактор за потребите на снимањето, ја испеа македонската химна во Арената Филип втори, за да потоа ...

Видео: Урнебесна реакција по повод победата на Даниел

Вистина.мк - 27.03.2014

Немојте да се чудите што новинарката и момчето зборуваат на руски. Даниел Кајмакоски е познат и во Русија… Шегата настрана, некој можеби веќе знае за што станува збор.

Кристина Ковач: Многу сум среќна што правдата е задоволена со победата на Даниел Кајмакоски!

Во Штип - 27.03.2014

Менторката е позната по тоа што од самиот почеток вели дека Даниел е оној кој заслужува да биде победник, а исто така нема настап на кој не го пофалила неговиот светски талент.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски настапувал на Скопски Фестивал 2013 година!?!

За Се - 27.03.2014

Во ноември минатата година се одржа Скопскиот фестивал, а денеска тој повторно станува актуелен. Сепак, не станува збор за победничката песна на Ламбе, „Ќе те чекам јас“, туку изненадувачката ...

Даниел Кајмакоски доколку беше во Америка , Австралија или Британија ќе беше милионер! (видео)

Попара - 27.03.2014

Вака набројано изгледа дека добил премногу и дека треба да биде презадоволен, бидејќи на овие простори некој не добил ни толку. Така сакаме да се тешиме, додека не ги отвориме очите подобро и не се ...

Даниел во Америка би бил милионер! Погледнете какви награди добиваат победниците на „Х-фактор“ низ светот

Црнобело - 26.03.2014

На големото финале на првиот регионален „Х-фактор Адриа“ победи нашиот Даниел и ја освои првата награда од 10.000 евра, автомобил Mini Cooper, два спота и договори со City Records и Sony music, како ...

Првото појавување на Даниел Кајмакоски на телевизија по победата на X-Factor (видео)

Хитпортал - 26.03.2014

Д аниел Кајмакоски првиот победник на „X-Factor Adria“, вчера за првпат по победата се појави на телевизија. Даниел гостуваше во утринската емисија на ТВ Пинк каде зборуваше за впечатоците од оваа ...

Што коментираат Кики, Жељко, Кристина и Емина за победата на Даниел

БркајРабота - 26.03.2014

Во неделата бевме сведоци на настан кој се запиша во музичката историја. Македонец благодарение на неговите гласовни способности заслужено победи во најголемото балканско музичко шоу X-Factor! Луѓе ...

И Ѓоковиќ фан на нашиот Даниел Кајмакоски

БркајРабота - 26.03.2014

И најмладиот брат на славниoт српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Ѓоле, имал свој фаворит во музичкото натпреварување на „Икс Фактор“. Тој навивал за нашиот Даниел Кајмакоски! Погледнете што напишал малиот ...

Кајмакоски би бил милионер во Америка: Погледнете ги наградите на победниците на X factor низ светот

365 - 26.03.2014

Во неделата вечерта заврши првата сезона на X factor Adria, a победникот Даниел Кајмакоски доби 10.000 евра и автомобил мини-купер. Да победеше во Американската или британската верзија на шоуто ќе ...

Кајмакоски: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка (Видео)

think.mk - 26.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. -Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Даниел Кајмакоски ја испеа „Чија си“ од Тоше – Феноменално!

think.mk - 26.03.2014

Многумина го презираа Икс Фактор, но и покрај сите тие маркетинг пропаганди, факт е дека Кајмакоски има вистински талент и заслужува да заплива во музичките ...

Даниел Кајмакоски скромен: Не сум ни на пат да бидам како Тоше!

MMM.com.mk - 26.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на регионалното шоу Х Фактор бурно реагираше на коментарите на новинарите, а и социјаните мрежи, дека Балканот го доби новиот Тоше ...

Што ќе освоеше Даниел Кајмакоски да победеше на Х Фактор на запад?

MMM.com.mk - 26.03.2014

Во неделата е завршена првата сезона на Х Фактор Адриа, а Даниел Кајмакоски победи и доби 10.000 евра и автомобил Мини Купе, кој чини нешто над 20.000 евра.

ФОТО Еве што напишал братот на Новак Ѓоковиќ за Даниел Кајмакоски!

+инфо - 26.03.2014

И најмладиот брат на славниoт српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Ѓоле, имал свој фаворит во музичкото шоу „Икс Фактор“. Тоа е победникот на шоуто Даниел Кајмакоски! Еве што напишал Ѓоле на својот ...

Кристина Ковач: Ако не победеше Даниел, ќе избиеше скандал!

+инфо - 26.03.2014

Кристина Ковач го анализирала финалето на „Икс Фактор“, кое пред неколку дена се одржа во белградската „Комбанк Арена“. Една од членките на жирито на ова популарно натпреварување на својата Фејсбук – ...

Даниел Кајмакоски: Ќе отворам музичко училиште за таленти

+инфо - 26.03.2014

Победникот во првото издание на музичкото шоу „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски (29) наскоро со српскиот музичар Кики Лесендриќ ќе замине на турнеја низ САД, а пред тоа како што изјавил 29-годишниот ...

Кајмакоски: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка

Вечер - 26.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. -Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Што напишал братот на Новак Ѓоковиќ за Даниел Кајмакоски

Локално - 26.03.2014

И најмладиот брат на славниoт српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Ѓоле, имал свој фаворит во музичкото шоу „Икс Фактор“. Тоа е победникот на шоуто Даниел Кајмакоски! Еве што напишал Ѓоле на својот ...

Даниел си ја отвори душата - Песната од Тоше ја пеев за мојата поранешна девојка

Сител - 26.03.2014

Нашиот претставник на регионалниот X Фактор, Даниел Кајмакоски, успеа да ја постави Македонија центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори.

Коза Ностра: Диме Спасов – Ние децата сами одиме на митинзи, никој не не прелажал со Кајмакоски

Либертас - 26.03.2014

Диме Спасов, министерот за труд и социјала на ВМРО-ДПМНЕ кој до крајот на мандадот на следната влада очекува да стане полнолетен, најостро ги демантираше наводите на весникот „Слободен печат“ дека ...

Кристина Ковач: Ако не победеше Даниел, ќе избиеше скандал!

Локално - 26.03.2014

Кристина Ковач го анализирала финалето на „Икс Фактор“, кое пред неколку дена се одржа во белградската „Комбанк Арена“. Една од членките на жирито на ова популарно натпреварување на својата Фејсбук – ...

Даниел Кајмакоски по победата: Кики ќе ме носи на турнеја

Сител - 26.03.2014

Нашиот победник на регионалното шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски наскоро ќе започне турнеја со еден од менторите и член на жирито Кики Лесендриќ, но какко што вели Даниел турнејата малку ќе почека за ...

Што ќе освоеше Даниел Кајмакоски да победеше на Х Фактор на запад?

Вистина.мк - 26.03.2014

Во неделата е завршена првата сезона на Х Фактор Адриа, а Даниел Кајмакоски победи и доби 10.000 евра и автомобил Мини Купе, кој чини нешто над 20.000 евра.

Даниел Кајмакоски скромен: Не сум ни на пат да бидам како Тоше!

Вистина.мк - 26.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на регионалното шоу Х Фактор бурно реагираше на коментарите на новинарите, а и социјаните мрежи, дека Балканот го доби новиот Тоше Проески.

Кајмакоски: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка

Portal - 26.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. - Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Сања од Сити радио: Не сум во врска со Даниел Кајмакоски

Portal - 26.03.2014

Неодамна низ медиумите се шпекулираше дека апсолутниот победник на регионалниот X Фактор Даниел Кајмакоски има девојка во Скопје. Водителката од Сити радио Сања се најде во оваа приказна, но сепак ...

Што изјави Кристина Ковач за победата на Даниел?

Попара - 26.03.2014

Погледнете што напишала Кристина Ковач на својот Фејсбук профил по повод победата на Даниел Кајмакоски на Икс Фактор: “Сума сумарум – многу сум среќна што правдата е задоволена со победата на Даниел ...

Даниел: Цел живот чекав да видам како моите родители се гордеат со мене

Република - 26.03.2014

Песната на Тоше, која Даниел Кајмакоски ја изведе во финалето на „Икс-фактор“, беше и песната која што му ја донесе победата. - Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат ...

Даниел Кајмакоски наскоро оди на турнеја

Убавина и Здравје - 26.03.2014

Победникот во Х Фактор Даниел Кајмакоски наскоро со Кики Лесендриќ ќе тргне на турнеја, но претходно, вели, му треба малку време за да ги сумира впечатоците.

Кајмакоски: Споредувањето со Тоше ми годи, но добро знам дека не е реално!

Нетпрес - 26.03.2014

Скормен и талентиран, таков е победникот на првото регионално Х фактор натпреварување, Даниел Кајмакоски реагираше на коментарите на новинарите, а и социјаните мрежи, дека Балканот го доби новиот ...

Даниел Кајмакоски по победата: Кики ќе ме носи на турнеја

Во Штип - 26.03.2014

Нашиот победник на регионалното шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски наскоро ќе започне турнеја со еден од менторите и член на жирито Кики Лесендриќ, но какко што вели Даниел турнејата малку ќе почека за ...

Погледнете ги наградите на победниците на X factor низ светот

Во Штип - 26.03.2014

Во неделата вечерта заврши првата сезона на X factor Adria, a победникот Даниел Кајмакоски доби 10.000 евра и автомобил мини-купер. Да победеше во Американската или британската верзија на шоуто ќе ...

Погледнете што ќе добиеше Кајмакоски ако победеше во Америка!

Runway - 26.03.2014

На Американскиот X Factor во првите 2 сезони паричната награда изнесуваше дури 5 милиони долари, додека минатата сезона беше намалена на 1 милион. Во неделата заврши првата сезона на X Factor Adria, ...

ФОТО: Еве што напиша братот на Ноле за Даниел Кајмакоски!

За Се - 26.03.2014

Помалиот брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓоле е еден од најголемите навивачи на нашиот победник првото регионално музичко шоу Икс Фактор, Даниел ...

Даниел Кајмакоски тргнува на турнеја со Кики Лесендриќ

Lider - 26.03.2014

Победникот во Х Фактор Даниел Кајмакоски наскоро со Кики Лесендриќ ќе тргне на турнеја, но пред тоа вели му треба малку време за да ги сумира впечатоците.

Кајмакоски ќе беше милионер? Но, во Америка/Видео

Lider - 26.03.2014

Пред три дена заврши првата сезона на Х-Фактор Адриа, а победникот Даниел Кајмакоски доби 10.000 долари и автомобил “мини купер“. Ако онеговиот триумф се случеше во Америка или Велика Британија, ...

Талентот за пеење на Даниел наследен од татко му

Утрински - 25.03.2014

Татко му на Даниел, Павле Кајмакоски, има настапувано на „Гоце-фест“ и најчесто пее за родното село Мислешево Музиката е заеднички именител во семејството Кајмакоски, убавата работа што спојува и ...

Родителите на Даниел: Победија фановите, љубовта и вистината

365 - 25.03.2014

После бројните коментари од страна на многу ѕвезди, фанови, судии за победата на Даниел, се огласија и неговите родители. „Со победата на Даниел не победивме само ние како родители туки и вие ...

Никогаш не е доцна ако нешто силно посакуваш

Н.Македонија - 25.03.2014

Цел живот го чекам овој момент, а победата им ја посветувам на моите родители, кои цело време веруваа во мене и ме поддржуваа. Ова е почеток на остварувањето на еден мој дамнешен сон.

Сања од Сити радио: Не сме во врска со Кајмакоски

365 - 25.03.2014

Низ медиумите за „зашушка“ дека Даниел Кајмакоски има девојка од Скопје и тоа една од водитлеките на Сити радио, Сања. Сепак, таа за Либертас ги демантираше ваквите тврдења велеќи дека има дечко од ...

Кристина Ковач: Среќна сум што победи Даниел, се друго би било рамно на скандал!

MMM.com.mk - 25.03.2014

Кристина Ковач менторката во Х Фактор, која уште на првиот настап на Даниел Кајмакоски знаеше дека тој ќе победи, ги сумираше своите мисли на својата Фејсбук ...

Даниел Кајмакоски: Ме исфрлија од музичкото училиште а денес ме сака цел Балкан!

БркајРабота - 25.03.2014

Победникот на регионалното мучико шоу Икс Фактор, Даниел Кајмакоски ќе патува со Кики Лесиндриќ во САД а во план е и снимање на првиот сингл, кој ќе го направи неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ.

Тоше е Тоше, а јас сум само Дани!

Идивиди - 25.03.2014

/ Во неделата бевме сведоци на еден момент кој се запиша во историјата! Македонец, кој целиот живот се обидувал да се издигне благодарение на неговите гласовни способности, конечно заслужено победи ...

Што мисли жири комисијата, за победата на Кајмакоски?

Н.Македонија - 25.03.2014

За неговата победа, жири комисијата не остана рамнодушна. Сите се едногласни-дека Даниел заслужено победил Според неговиот ментор, Жељко Јоксимовиќ, Даниел го заслужил триумфот.

Даниел во Америка би бил милионер! Погледнете какви награди им се даваат на победниците во светот

Хитпортал - 25.03.2014

В о неделата беше завршена првата сезона на „X Factor Adria“, а победникот Даниел Кајмакоски доби 10.000 евра и автомобил. Да победеше во американското или британското шоу, би освоил повеќе од милион ...

Првото појавување на телевизија на Даниел по победата

БркајРабота - 25.03.2014

Во утринската програма на телевизија Пинк гостуваше Даниел Кајмакоски каде што тој ги сумираше своите впечатоци од финалето на шоуто „Х-Фактор Адрија“.

Кајмакоски би бил милионер... Но во Америка! (видео)

ЗаЗабава - 25.03.2014

И два дена по големото финале на талент шоуто "X Factor Adria", еуфоријата која што ја предизвика спектакуларната победа на Даниел Кајмакоски и понатаму не губи на интензитет, а сега е објавена и ...

Даниел Кајмакоски го исфрлиле од музичкото училиште во Виена, а потоа се покајале

+инфо - 25.03.2014

Победникот на шоу-програмата „Икс фактор“ Даниел Кајмакоски во наредниот период го очекува многу работа. 29-годишниот Македонец, кој пораснал во Виена, ќе оди на турнеја по земјите во регионот, ќе ...

ВИДЕО Првото појавување на Даниел Кајмакоски на телевизија по победата

+инфо - 25.03.2014

Даниел Кајмакоски се појави во „Икс Фактор“, совршено ја одработи својата задача и се качи на тронот. Откако поминаа првите впечатоци, среќа, солзи радосници, славење по повод неговата победа во „Икс ...

Даниел призна: Досега сите ме тапкаа по рамо, но никој не помагаше!

МК News - 25.03.2014

Даниел Кајмакоски, момчето од Струга со австриска адреса на живеење, е првиот победник на големиот музички натпревар во кој учествуваа кандидати од сите земји од екс Југославија.

РОДИТЕЛИТЕ НА ДАНИЕЛ: Со победата на Даниел победија вистината, искреноста и љубовта

Сител - 25.03.2014

По победата на Даниел, на социјалните мрежи се огласија неговите родители, тие им се заблагодаруваат на сите на големата подршка што му ја пружија на Даниел.

Сања од Сити радио: Не сме во врска,Кајмаковски ми е другар?!

Либертас - 25.03.2014

Водителката на популарното Сити радио од нокеска по полноќ по победата на Даниел Кајмаковски во Белградската арена на музичкото натпреварување X Faktor добила многу смс пораки со честитки за Даниел ...

Даниел: Би ми било голема чест да ја претставувам Македонија на Евровизија

Сител - 25.03.2014

По победата на Х Фактор, Даниел ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Тој ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл,кој ќе го работи со неговиот ментор Жељко ...

Од светскиот Икс фактор на Балканот имаше само светски победник

Локално - 25.03.2014

Два дена по суперфиналето на регионалнoто издание од големото светско талент шоу “Икс фактор“, не се намали радоста за триумфот на Даниел, но можеме некако да ги комплетираме впечатоците за она што ...

ФОТО: Еве што напиша братот на Ноле за Кајмакоски!

Сител - 25.03.2014

Помалиот брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓоле е еден од најголемите навивачи на нашиот победник првото регионално музичко шоу Икс Фактор, Даниел ...

Кајмакоски: Ме исфрлија од музичко училиште а сега ме сака цел Балкан

Сител - 25.03.2014

Првиот победник на регионалното мучико шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски во наредниот период го очекуваат многу проекти и работа. Даниел ќе патува со Кики Лесиндриќ во САД, во план е и снимање на ...

Кристина Ковач се огласи на Фејсбук за Кајмакоски

Сител - 25.03.2014

Менторката е позната по тоа што од самиот почеток вели дека Даниел е оној кој заслужува да биде победник, а исто така нема настап на кој не го пофалила неговиот светски талент.

Да победеше во светот Даниел сега ќе беше милионер – еве ги наградите на Х-Фактор во светот

МК News - 25.03.2014

Победникот на „X Factor Adria“ Даниел Кајмакоски , доби 10.000 евра и автомобил. Да победеше во американското или британското шоу, би освоил повеќе од милион долари.

Даниел: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка

МК News - 25.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. -Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Даниел го живее својот сон

еМагазин - 25.03.2014

Победата на Даниел Кајмакоски на Х Фактор е голема работа за Македонија. Некој ќе рече, голема работа. Се работи за обично комерцијално шоу кое не промовира никакви вредности туку е забава за пари.

Даниел Кајмакоски: Ме избркаа од музичкото училиште, а сега ме сака целиот Балкан!

Точка - 25.03.2014

Се запишав во средното музичко училиште, кое морав да го напуштам после шест месеци. Еден професор сметаше дека не сум доволно талентиран. По некое време, ми се извини и ме покани на вечера.

Да победеше Даниел во Америка ќе беше милионер

Телеграф - 25.03.2014

Нормално, тешко е да го споредуваме Балканот со Америка, но интересно е колку освојуваат и останатите победници на „Х-фактор“ Доколку Даниел Кајмакоски триумфираше во американскиот „Х-фактор“ ќе ...

(ФОТО) И во семејството Ѓоковиќ се навивало за Даниел Кајмакоски

Бриф - 25.03.2014

Еве што на својот фејсбук профил напиша Ѓоле Ѓоковиќ, помалиот брат на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ. ...

Горда Македонка:Снеже Велков го наметна Даниел со македонското знаме

Вистина.мк - 25.03.2014

На завчерашното финале на X-фактор во Комбанк Арената во Белград, сите ние, и публиката во салата и милионскиот ТВ аудиториум бевме сведоци на патриотскиот чин кога по триумфот, нашиот Даниел ...

Што напиша Илма за победата на Даниел?

Вистина.мк - 25.03.2014

Честитки за Даниел пристигнуваат и од неговите колеги кандидати на Х-Фактор. Оваа е од Илма која изгледа малку се смири по сите скандали, па на Даниел му ја честиташе победата.

Кристина Ковач: Среќна сум што победи Даниел, се друго би било рамно на скандал!

Вистина.мк - 25.03.2014

Кристина Ковач менторката во Х Фактор, која уште на првиот настап на Даниел Кајмакоски знаеше дека тој ќе победи, ги сумираше своите мисли на својата Фејсбук страна: Сума сумарум – многу сум среќна ...

Даниел Кајмакоски: Сакам да ја претставувам Македонија на Евровизија!

Вистина.мк - 25.03.2014

Даниел Кајмакоски, победникот на Х-Фактор, откри дека отсекогаш најголема желба му била да ја претставува Македонија на Евровизија. Откако почнав да гледам Евровизија сакав да бидам дел од неа, да ја ...

Брат му на Новак Ѓоковиќ најголем фан на Даниел Кајмакоски

Вистина.мк - 25.03.2014

Ѓоле Ѓоковиќ, помладиот брат на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е еден од најжестоките навивачи на Даниел Кајмакоски. Имено, додека траеше финалето на Х-Фактор, на неговиот приватен профил на ...

Х-Фактор низ објективот на Вистина.мк

Вистина.мк - 25.03.2014

Во продолжение е фотогалерија од првиот Х-Фактор Адриа, одржан во Комбанк Арена, Белград, Србија (23.03) каде Даниел Кајмакоски победи! Уживајте!!! Коментари ...

Што напиша помалиот брат на Ѓоковиќ за победата на Даниел?

Вистина.мк - 25.03.2014

Помалиот брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓоле е еден од најголемите фанови на нашиот победник на првото регионално музичко шоу Икс Фактор, Даниел Кајмакоски.

Што напиша Илма за победата на Даниел

Portal - 25.03.2014

Бројни честитки пристигнуваат до Даниел Кајмакоски по неговиот триумф на регионалното музичко шоу Икс Фактор. Меѓу оние кои му честитаа на Кајмакоски е и Илма Карахмет, која според многумина беше ...

Даниел: Најмногу ме нервираше тоа што сите ме фалеа, но никој ништо не ми нудеше

Курир - 25.03.2014

Фантастичниот Даниел Кајмакоски е првиот победник на регионалниот музички натпревар „X Фактор“. Моментот кој го чекал цел живот конечно му се исполни.

ФОТО: Кристина Ковач се огласи на Фејсбук – еве што кажа

За Се - 25.03.2014

По победат на нашиот Даниел Кајмакоски, членката на жирито Кристина Ковач со свој став се јави на Фејсбук. Менторката е позната по тоа што од самиот почеток вели дека Даниел е оној кој заслужува да ...

Кајмакоски: Најмногу ме нервираше тоа што сите ме фалеа, но никој ништо не ми нудеше

Portal - 25.03.2014

Фантастичниот Даниел Кајмакоски е првиот победник на регионалниот музички натпревар „X Фактор“. Моментот кој го чекал цел живот конечно му се исполни.

Родителите на Кајмакоски: Вие сте дел од семејството на Даниел

Република - 25.03.2014

„Драги, сакани и почитувани фанови на Даниел. Сакаме од срце и душа да ви се заблагодариме за големата и несебична поддршка што му ја дадовте на нашиот син Даниел Кајмакоски.

Даниел Кајмаковски сака да ја претставува Македонија на Евровизија

За Се - 25.03.2014

Нашиот претставник Даниел веднаш по победата на Х Фактор, ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Тој ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл,кој ќе го работи ...

ФОТО: Погледнете што пиша помалиот брат на Ноле за Кајмакоски!

Во Штип - 25.03.2014

Помалиот брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓоле е еден од најголемите навивачи на нашиот победник првото регионално музичко шоу Икс Фактор, Даниел Кајмакоски.

Кристина Ковач: Среќна сум што победи Даниел, се друго би било скандал (ФОТО)

Курир - 25.03.2014

По апсолутната победа на нашиот Даниел Кајмакоски на големиот музички натпревар „X Фактор“, членката на жирито Кристина Ковач со свој став се огласи на Фејсбук.

Сања од Сити радио: Не сум во врска со Даниел Кајмакоски

Курир - 25.03.2014

Неодамна низ медиумите се шпекулираше дека апсолутниот победник на регионалниот X Фактор Даниел Кајмакоски има девојка во Скопје. Водителката од Сити радио Сања се најде во оваа приказна, но сепак ...

Прочитајте што мислат Кики, Жељко, Емина и Кристина за победата на Даниел!

Попара - 25.03.2014

Според неговиот ментор, Жељко Јоксимовиќ, Даниел го заслужил триумфот. -Даниел од самиот старт беше фаворит и ја заслужи победата. Не сакав како Кристина да се изјаснувам на почетокот.

Што напиша помалиот брат на Ѓоковиќ за победата на Даниел?

Курир - 25.03.2014

Помалиот брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓоле е еден од најголемите навивачи на нашиот победник првото регионално музичко шоу Икс Фактор, Даниел ...

Даниел Кајмакоски во САД би бил милионер

За Се - 25.03.2014

Победникот на првиот X-Factor адриа, Македонецот Даниел Кајмакоски од шоуто си замина со огромна слава, предуслови за голема кариера, договор за снимање на албум, 10.000 евра и автомобил „мини купер“.

Кајмакоски: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка

Курир - 25.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. -Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Даниел: Прв пат не ги разочарав родителите!

Lider - 25.03.2014

По победата на регионалното музичко шоу Х-Фактор , не стивнува еуфоријата наречена Даниел Кајмакоски. А,тој скромен како и секогаш, но овојпат задоволен и пресреќен од триумфот.

Даниел сака да ја претставува Македонија на Евровизија

Економски - 25.03.2014

По победата на Х Фактор, Даниел ќе тргне на турнеја низ земјите во регионот. Ќе патува со Кики Лесендриќ во САД, а во план е и снимањето на првиот сингл, на кој работи неговиот ментор Жељко ...

Родителите на Кајмакоски: Победи вистината, искреноста и љубовта!

Lider - 25.03.2014

Не стивнува еуфоријата околу победата на Даниел Кајмакоски на музичкото шоу Х-Фактор. Со благодарност за поддршката што нивниот син ја доби од целиот Балкан, до фановите се огласија неговите родители ...

Сања: Не сум во врска со Даниел Кајмакоски

Денешен - 25.03.2014

Неодамна низ медиумите се шпекулираше дека апсолутниот победник на регионалниот X Фактор Даниел Кајмакоски има девојка во Скопје. Водителката од Сити радио Сања се најде во оваа приказна, но сепак ...

Кајмакоски: Песната од Тоше ја испеав за поранешната девојка

Денешен - 25.03.2014

Благодарение на Даниел Кајмакоски, Македонија конечно е во центарот на вниманието во сите земји од поранешните ју-простори. -Цел живот го чекав овој ден да ги видам моите родители како се гордеат со ...

Даниел Кајмакоски победник во „Икс Фактор Адриа“

24 Вести - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „Икс Фактор Адриа“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Даниел Кајмакоски е ПОБЕДНИК во „X Factor Adria“

Фемина - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски го заврши музичкото патување во „X Factor Adria“ со голема победа. Македонецот, кој ја освои балканската публика со моќниот глас, позитивноста, скромноста и ентузијазмот на сцената, ...

Кајмакоски прв победник на „X-Factor Adria“

Нова ТВ - 24.03.2014

Даниел Кајмаковски е првиот победник на регионалниот „X-Factor“ кое суперфинале се одржа синоќа во преполна сала во Комбанк арена во Белград. Уште од првата аудиција Македонецот уживаше огромна ...

ФОТО - Даниел Кајмакоски победи во Икс фактор

Вест - 24.03.2014

Од Белград, за Порталот на ВЕСТ, Милица Џаровска, Фото: Телеграф.мк - Македонскиот претставник Даниел Кајмакоски е победник на ТВ-шоуто Икс фактор. Второпласирана е српската претставничка Тамара ...

Кајмакоски - Мајка ми ме вардеше, јас мислев на бившата девојка

Вест - 24.03.2014

Од Белград за "Вест", Милица Џаровска - Даниел Кајмакоски победи во шоуто "Икс фактор", во Белград", а Македонија доби нов музички херој... За целиот текст кликнете тука ...

Даниел победи на Икс фактор

МКД - 24.03.2014

Македонскиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Икс фактор Адриа. Тој освои повеќе гласови од публиката од Тамара. Освен тоа Даниел освои и 10 илјади евра, возило мини купер и ...

Дел од настапот на Даниел на финалната вечер на Икс фактор (ВИДЕО)

МКД - 24.03.2014

Еве како изгледаше настапот на Даниел Кајмакоски во синоќешното финале на Икс фактор Адриа. ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски е победник на првиот балкански X-Фактор

Утрински - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Даниел Кајмаковски пресреќен по победата – пак нè сака сите (ВИДЕО)

МКД - 24.03.2014

Како што веќе добро знаете, македонскиот претставник Даниел Кајмаковски победи на првиот Икс фактор Адриа, со што доби уште една шанса да ни каже дека нè сака сите.

Даниел или Тамара, кој е победник?

А1 On - 24.03.2014

Даниел Кајмаковски ја пееше „Angels“ од Роби Вилијамс и беше запрашан од Жељко: Даниел Кајмаковски ќе се бори со Тамара Милановиќ за победата во Х Фактор Адриа, не помина Маид Хеќимовиќ.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски е победник на X Фактор

А1 On - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Даниел Кајмакоски победник на „Х фактор“

Н.Македонија - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник во првата сезона на регионалното музичко натрпеварување „Х фактор“ Тој за освоеното прво место освои парична награда од 10.000 евра, автомобил „мини купер“ и можност за ...

Даниел Кајмакоски победи на Х-фактор!

Рингераја - 24.03.2014

МАКЕДОНИЈА СЛАВИ!!! Даниел Кајмакоски победи на Х-фактор! Уште од неговото прво појавување на ова шоу, тој направи вистински бум низ Балканот, а освои милиони срца! Од емисија во емисија, тој само ...

Даниел Кајмакоски победи на „Икс-фактор“

Н.Македонија - 24.03.2014

Кајмакоски во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу „Икс-фактор“. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две ...

Даниел кајмакоски е победник на икс-фактор

think.mk - 24.03.2014

Даниел Кајамкоски откритие на 30 години, победник на Икс-Фактор. Даниел, македонската гордост која покажа дека и на 30 години е БАЛКАНСКО откритие. Честитки Даниел.

Убедливо најдобар: Даниел Кајмакоски победи на X-Factor

Хитпортал - 24.03.2014

В ечерва пред преполната Комбанк Арена во Белград се одржи суперфиналето на „X-Factor“, првото регионално музичко шоу на кое победи македонскиот претставник Даниел Кајмакоски.

Победа во солзи: Овој момент го чекав цел живот!

Идивиди - 24.03.2014

/ Даниел Кајмакоски можеби има трема пред настапите, но е вистински ѕвер кога ќе излезе на сцената. Неговата моќна изведба во текот на сите настапи и во финалето на X Factor заслужено му го донесе ...

Даниел Кајмакоски победник на X Фактор

Ladybook - 24.03.2014

По шест месеци, конечно балканската публика го одбра најдобриот натпреварувач на Икс фактор, фаворитот од самиот почеток - Даниел Кајмакоски. На второто место се најде Тамара Миланоќ, а на трето Маид ...

Само еден може да биде најдобар, тоа е Даниел!

БркајРабота - 24.03.2014

Скромно и срамежливо момче, ама пее одлично. Така го опишуваа Даниел по неговата прва аудиција, кога тој ги воодушеви сите со својот енергичен настап.

Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Алфа - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Даниел е победник на X factor! (видео)

365 - 24.03.2014

Цела Македонија се радува поради победата на Даниел Кајмакоски на синоќешниот X Factor. И навистина во неколку наврати сме пишале, но денес особено важи – „Не дека е наш, навистина беше најдобар“.

Даниел Кајмакоски победи на X Factor (видео)

Кајгана - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата сезона на музичкиот натпревар X Factor. Финалниот натпревар се одржа во белградската „Комбанк Арена“ пред 10.000 фанови, а Кајмакоски во финалето ја ...

(ВИДЕО) Кајмакоски: Овој ден го чекав цел живот

А1 On - 24.03.2014

Овој ден го чекав цел живот. Ви благодарам на сите што од првиот ден верувавте во мене – Ве сакам сите, напиша на Facebook, победникот на најпопуларното регионално шоу X-Factor Adria, Даниел ...

Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Алсат-М - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Сите настапи на Даниел Кајмакоски во финалето на X-Фактор

Црнобело - 24.03.2014

Потполно заслужено! Даниел Кајмакоски уште од првиот настап го освои Балканот, а тоа го докажа и вчера. „Грмеше“ Комбанк Арената во Белград од илјадници негови обожаватели.

Што изјави Даниел Кајмакоски на прес конференцијата после победата во X-Factor

Хитпортал - 24.03.2014

Д аниел Кајмаконски, македонскиот претставник во првото регионално натпреварување „X-Factor“ победи на ова натпреварување, и со многу емоции како на сцената, така и пред новинарите зборуваше за тоа ...

Погледнете го победничкиот настап на Даниел Кајмакоски на X-Factor

Хитпортал - 24.03.2014

Д аниел Кајмакоски го освои X-Factor во вчерашното суперфинале кое се одржа во преполната Комбанк Арена во Белград. Тој победи во дуелот со Тамара Милановиќ, а испеа две песни.

„Професорот што велеше дека сум неталентиран сега ми се извини“

Интересно - 24.03.2014

Фантастичниот Даниел Кајмакоски после победата во „X-Factor“ вели дека е среќен што победил на финалето... Талентираниот македонски пејач рекол дека во иднина секако планира да се занимава со музика ...

Даниел Кајмакоски е победник на X Фактор

Теа Модерна - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Кајмакоски – стружанецот што го освoи Балканот!

КадеВечер - 24.03.2014

Македонецот чија судбина го однесе да живее во Виена е големиот победник на првото регионално музичко шоу X Factor. Даниел Кајмакоски и самиот не веруваше дека ќе му се оствари сонот толку брзо, но ...

Даниел Кајмакоски е победник на Х-Фактор Адриа

ЗаЗабава - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на првото издание на регионалното музичко шоу Х-Фактор Адриа. По синоќешната возбудлива ноќ, Даниел покажа дека е вистински музички талент, а публиката тоа го награди ...

Солзите радосници на Даниел Кајмакоски

Н.Македонија - 24.03.2014

По цели четири часа пеење и натпејување, публиката со своите гласови одлучи, Даниел Кајмакоски е победник на првиот регионален „Икс фактор“, чие суперфинале се одржа синоќа во „Комбанк“ арената во ...

Даниел го напуштил музичкото училиште: Професорот сметаше дека не сум талентиран

365 - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски по победата во Х фактор истакна во интервју за српски Телефраф дека во иднина ќе продолжи да се занимава со музика и посакува да направи светска кариера и да проба да отиде на Избор ...

Урнебесна реакција за победата на Даниел!

Идивиди - 24.03.2014

/ Нема потреба да ви го претставуваме Димитри. Него сигурно веќе го знаете од бројните пародии во кои неговиот лик е употребуван со ова видео. Последната, за што друго да биде, ако не за актуелната и ...

Реакцијата на Димитри кога дознава дека Кајмакоски победи на „X-Factor“

Интересно - 24.03.2014

Димитри на почетокот од изјавата беше разочаран, велејќи дека е разочаран од местенката... Тој бил голем фан на Кајмакоски и вели дека му е „криво што Тамара ќе победи, а баш супер дечко е Кајмакот и ...

(ВИДЕО) Даниел низ солзи: За прв пат не ги разочарав родителите

А1 On - 24.03.2014

Само десетина минути по завршувањето на шоуто X-Factor Adria, во интервју за Блиц ТВ, победникот Даниел Кајмакоски низ солзи раскажа за првите впечатоци.

Даниел Кајмакоски победи на Х Фактор Адриа

MMM.com.mk - 24.03.2014

За прв пат во историјата на Македонија, еден Македонец победи на регионално музичко талент шоу. Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално издание на најпопуларното светско музичко талент шоу ...

Видео: Даниел по победата на X factor – Најсреќен!

365 - 24.03.2014

По завршувањето на шоуто X-Factor Adria, во интервју за Блиц ТВ, победникот Даниел Кајмакоски низ солзи раскажа за првите впечатоци. „Многу пати се откажував, за прв пат не ги разочарав родителите“, ...

Интервју со Даниел Кајмакоски

Рингераја - 24.03.2014

Талентираниот пејач изјави дека секако во иднина ќе продолжи да се бави со музика и мечтае да направи светска кариера и да проба да отиде на Избор за песна на Евровизија На почетокот на разговорот ...

За првпат не ги разочарав родителите! (видео)

ЗаЗабава - 24.03.2014

Една од главните теми во изминатите 24 часа дефинитивно е големата убедлива победа на нашиот претставник во регионалното талент шоу "X Factor Adria", па во продолжение погледнете го видеото со ...

Мини Морис и 10.000 евра за Кајмакоски од Х-Фактор

Фактор - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој од организаторите доби награда од 10 илјади евра, но и клуч од Мини Морис, на кој нашиот Камкаоски особено му се израдува.

Даниел Кајмакоски е апсолутен победник на „Икс Фактор“!

+инфо - 24.03.2014

Македонија и регионот гласаа! Победник на првата сезона на музичкиот натпревар „Икс Фактор“ е Даниел Кајмакоски. Неверојатно талентираниот Даниел успеа да ги убеди гласачите во своите завидни вештини ...

ФОТО Даниел скокна врз Маид од среќа!

+инфо - 24.03.2014

Победник на првата сезона на музичкиот натпревар „Икс Фактор“ е Даниел Кајмакоски. Неверојатно талентираниот Даниел успеа да ги убеди гласачите во своите завидни вештини на пеење и дури четири пати ...

ВИДЕО Даниел Кајмакоски со солзи ја славеше победата во „Икс Фактор“

+инфо - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски синоќа со победа ја потврди својата улога на фаворит во натпреварот „Икс Фактор“, а овој успех го славел до доцна во ноќта во „Комбанк Арена“ со семејството и пријателите.

ГАЛЕРИЈА Македонските фанови несебично му пружија поддршка на Даниел во „Комбанк Арена“

+инфо - 24.03.2014

Македонија и регионот гласаа и го изгласаа победникот на првата сезона на музичкиот натпревар „Икс Фактор“. Тоа е Даниел Кајмакоски. Талентираниот Даниел успеа да ги убеди гласачите во своите завидни ...

ВИДЕО: Даниел со The Hardest Thing ја освои публиката

Сител - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски со песна од нашиот легендарен Тоше Проески се бори за гласовите од публиката и победа на Х-фактор. Како и досега, тој испеа феноменално и покрај малите технички пречки.

БРАВОOOOO – Со песна од Тоше – Даниел победник на X-Фактор – новата балканска ѕвезда

МК News - 24.03.2014

Даниел Кајмаковски е победникот на Х-Фактор. Со ,,The Hardest thing,, од нашиот ангел Тоше и песната со која и го започна шоуто – ,,Red,, Даниел ги освои балканските гласови – новата ѕвезда е родена ...

Даниел е победникот на првиот Икс фактор во регионот!

Локално - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски e победник на првиот Икс Фактор на Балканот. Тој ќе добие награда од 10 000 евра. Дуелот го започна Даниел со песната Hardest thing на нашиот Тоше, а веднаш по него настапи Тамара.

Даниел Кајмакоски е победник на Х Фактор!

Сител - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Даниел победи! Браво мајсторе!

Вечер - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски победи на првиот регионален Икс Фактор. Во двобојот со Тамара Милановиќ, Даниел освои најногу број гласови на публиката и со тоа стана првиот победник на регионалниот Икс ...

Даниел се расплака од среќа

Вечер - 24.03.2014

Победник на првиот регионален Х Фактор е нашиот Даниел Кајмакоски кој со солзи во очите рече дека цел живот чекал да ги види родителите горди. "Не верував дека ќе дојде до ова, што е само почеток.

ФОТО: Даниел Кајмакоски нагрнат со македонското знаме ја прослави победата на Х Фактор

Сител - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Даниел низ солзи: Цел живот го чекав ова

Сител - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

ФОТО: Еве што напишаа балканските медиуми за победата на Даниел!

Сител - 24.03.2014

„Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна“, пишува српски Курир Даниел Кајмакоски има X-Factor.

ВИДЕО: Даниел победник на „Икс Фактор“

Либертас - 24.03.2014

Победник на првата сезона на музичкиот натпревар „Икс Фактор“ е Даниел Кајмакоски. По 6 месеци колку што траеше ова шоу Даниел си замина со парична награда од 10.000 евра, автомобил „мини купер“ ...

Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Кирилица - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Со Македонското знаме на грб и песна од Тоше – Даниел е победник на Х-Фактор (Видео)

МК News - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

ВИДЕО: Првата песна на Даниел во финалето на Х Фактор Адриа

Сител - 24.03.2014

Синоќа со песната "Sex on fire" од Kings of Leon Даниел Кајмаковски ја запали публиката во Комбанк Арената. Еве го видеото од неговиот прв настап во финалето на Х Фактор ...

(ВИДЕО) WINNER Кајмакоски: Овој ден го чекав цел живот !

Локално - 24.03.2014

Овој ден го чекав цел живот. Ви благодарам на сите што од првиот ден верувавте во мене – Ве сакам сите, напиша на Facebook, победникот на најпопуларното регионално шоу X-Factor Adria, Даниел ...

Што напишаа балканските медиуми за победата на Кајмакоски?

Вечер - 24.03.2014

"Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна", пишува српски Курир Даниел Кајмакоски има X Фактор.

ВИДЕО: Даниел подари “Ангел'

Сител - 24.03.2014

При втората елиминација во шоуто Даниел Кајмакоски ја испеа култнмата песна на Роби Вилијамс "Angel". Публиката презадоволна од неговиот ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Сител - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Видео изложба на најавангардниот сликар на 20 век Жорж Брак

Локално - 24.03.2014

Moже ќе ве интересира: WINNER Кајмакоски: Овој ден го чекав цел живот ! (Видео) Вториот настап на Даниел во Суперфиналето (ВИДЕО)Предложените листи за пратеници на СДСМ (ВИДЕО) Русите ја зазедоа и ...

Даниел: Сонувам за светска кариера и да ја претставам Македонија на Евровизија!

Канал5 - 24.03.2014

Не си поставувам граница дека не можам да имам светска кариера. Секогаш мораш да веруваш дека тоа е остварливо. Кога тоа би ми се случило не би се плашел - изјави Даниел Кајмакоски кој синоќа победи ...

Победникот на Х - Фактор Даниел Кајмакоски освоил 70% од вкупниот број на гласови!

Сител - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк, човек од продукцијата кој сакал да ...

ВИДЕО: Даниел низ солзи, првпат не ги разочарав родителите!

Сител - 24.03.2014

Победникот на првиот регионален Х Фактор Даниел Кајмакоски низ сози кажа дека ова е голем успех за него и смета дека конечно неговите родители ги направил горди на него.

ВИДЕО: Ова е најслаткиот и најмалиот фан на Даниел Кајмакоски

Сител - 24.03.2014

Дека Даниел е мегапопуларен нема коментар, но тој е омилен и меѓу најмладите. Двегодишната Јана од Штип му испраќа бакнежи на Даниел и е навистина неодолива.

Даниел Кајмакоски „Македонецот со глас на славеј“, победник на Х Фактор, финалето на Сител со гледаност над 60%

Сител - 24.03.2014

Македонија регионот добија нова музичка ѕвезда. Даниел Кајмаковски е победник на првата сезона на најгледаното регионално музичко шоу ИКС Фактор. Огромниот број гласови од публиката се само потврда ...

Еуфорија во Мислешево родното место на Даниел Кајмакоски

Сител - 24.03.2014

Мислешево родното место на Даниел Кајмакоски гордо на победата на нивниот сожител на првото регионално музичко шоу Х Фактор кое синоќа се одржа во Комбанк арената во Белград.

ФОТО: Еве како Илма му честиташе на Даниел!

Сител - 24.03.2014

Бројни честитки пристигнуваат до Даниел Кајмакоски по неговиот триумф на регионалното музчко шоу Икс Фактор. Меѓу оние кои му честитаа на Кајмакски е и Илма Карахмет, која според многуммина беше еден ...

УШТЕ САМО МАЛКУ: Даниел или Тамара?

Телеграф - 24.03.2014

Маид Хечимовиќ го напушто шоуто За неколку минути ќе се знае победникот на „Х-Фактор“. Даниел Кајмакоски и Тамара Милановиќ се главните финалисти кои ќе се борат за главната награда.

Даниел и трет пат феноменален, гласајте за Македонецот

Бриф - 24.03.2014

Даниел и по трет пат отпеа одлично и сега публиката решава кој е ...

Цела арена скандира: Даниел, Даниел!

Бриф - 24.03.2014

По последниот настап на Даниел, публиката во арената си го кажа својот суд, скандирајќи: Даниел, Даниел..! Дали Македонецот ќе победи на Икс Фактор или ќе се покажат вистините шпекулациите дека ...

Даниел е победник на Икс Фактор!

Бриф - 24.03.2014

Даниел е победник на Икс Фактор! Наградата за победникот е 10.000 ...

ДАНИЕЛ СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Цел живот го чекав ова

Телеграф - 24.03.2014

Кајмакоски со многу емоции одговараше на новинарските прашања Конечно Македонија доби тоа што го заслужи . Даниел Кајмакоски е победник на првото музичко издание на „ Х-Фактор Адриа “.

Даниел Кајмакоски победи на Х фактор Адриа

Точка - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа. Во двобој со Тамара тој освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило Мини Купер и ќе сними ...

Кајмакоски: Сакам да отворам училиште за таленти

Точка - 24.03.2014

Победникот на првиот балкански Икс фактор, Даниел Кајмакоски, кој најави дека има намера да се пресели во српската престолнина, победата ќе ја прославува со останатите натпреварувачи, но, откако ...

ГО НАПУШТИЛ СРЕДНОТО МУЗИЧКО: Професор од Австрија му кажал дека нема талент

Телеграф - 24.03.2014

Даниел веднаш по неговото основно образование се запишал во средно музичко училиште во Австрија, каде што за жал морал да го напушти школувањето Македонија конечно доби победник на едно регионално ...

Даниел освоил 70% од вкупните СМС-гласови?

Телеграф - 24.03.2014

Ваква информација проструи веднаш по прогласувањето на победникот Неофицијално , синоќа по победата на Даниел Кајмакоски на „Х-фактор“, се шпекулира дека нашиот претставник освоил вкупно 70% од ...

Кајмакоски освоил 70 отсто од гласовите

Бриф - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски кој синоќа победи на Икс Фактор, освоил дури 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите на Телеграф.мк, човек од продукцијата кој сакал да остане анонимен вели ...

(ВИДЕО) Даниел со солзи ја прослави победата: Прв пат не ги разочарав родителите

Бриф - 24.03.2014

Победникот на првиот регионален Икс Фактор Даниел Кајмакоски синоќа низ солзи кажа дека ова е голем успех, особено што смета дека конечно неговите родители ги направил горди на него, пишува српскиот ...

Даниел низ солзи ја прослави синоќешната победа: Прв пат во мојот живот не ги разочарав родителите!

Точка - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски синоќа со победата ја потврди својата улога на фаворит во талент шоуто X Factor Adria, а успехот го славел до доцна ноќта во Комбанк Арена со семејството и пријтелите.

УМЕТНИЦИТЕ ЗА ДАНИЕЛ: Херој на нашето време и позитивен пример за младите

Телеграф - 24.03.2014

Македонските музичари, актери и естрадни уметници веруваат дека Кајмакоски ќе направи успешна кариера, како Адел, Кели Кларксон и бендот „Оne direction“, кои почнаа исто од шоуто „Х-фактор“ За сите ...

Даниел и Тамара влегоа во финале, Маид испадна

Вистина.мк - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски и Тамара Милановиќ се двајцата финалисти кои ќе пејат за победа. Маид Хечимовиќ го напушти Х-Фактор среќен и задоволен што успеал да стигне и до третото место.

Даниел Кајмакоски е победник на X Фактор

Тера - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Ексклузивна фотогалерија од победата на Даниел Кајмакоски!

Вистина.мк - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски е победник на првиот регионален „Х Фактор Адриа“ , а во продолжение погледнете ја ексклузивната фотогалерија од сцената на мега популарното шоу.

Даниел Кајмакоски победи на „Х-Фактор Адриа“

Вистина.мк - 24.03.2014

За прв пат во историјата на Македонија, еден Македонец победи на регионално музичко талент шоу. Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално издание на најпопуларното светско музичко талент шоу ...

Интервју со Даниел Кајмакоски: Сонувам за светска кариера

Вистина.мк - 24.03.2014

Феноменалниот Даниел Кајмакоски по победата во Х фактор истакна дека е повеќе од среќен што триумфираше на ова популарно пеачко натпреварување. Талентираниот пејач изјави дека секако во иднина ќе ...

ВИДЕО: Двегодишната Јана од Штип е најмалиот фан на Кајмакоски!

Вистина.мк - 24.03.2014

До редакцијата на Вистина.мк пристигна молба од една наша читателка од Штип која ни испрати линк од видео во кое нејзината две годишна ќерка Јана му испраќа бакнежи на победникот на Х Фактор Адрија, ...

Даниел се сели во Белград

Тера - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски кој синоќа победи на Икс Фактор, освоил дури 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите на Телеграф.мк, човек од продукцијата кој сакал да остане анонимен вели ...

Даниел Кајмакоски: Славата го надвладеа патриотизмот?!

Вистина.мк - 24.03.2014

Македонија по долги години чекање конечно доби свој победник во еден регионален музички натпревар. Даниел Кајмакоски со својот настап ги засени останатите финалисти во суперфиналето на регионалниот ...

Даниел и Тамара се борат за првото место

Република - 24.03.2014

Маид Хечимовиќ e третиот суперфиналист кој испадна вечерва. Даниел Кајмакоски и Тамара Милановиќ ќе настапат уште по еднаш и после тоа вкупниот број на гласови од публиакта ќе одлучи кој е првиот ...

Даниел Кајмакоски, ,,шестнаесеттиот” крак на ова наше македонско сонце

Турлитава - 24.03.2014

На вечерашното финале на Икс-Фактор нашиот еден и еднинствен Даниел Кајмакоски се претстави во најдобро светло, затоа овој наш дар треба да го поддржиме.

Даниел со песна од нашиот Тоше се бори за победа

Курир - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски со песна од нашиот легендарен Тоше Проески се бори за гласовите од публиката и победа на Х-фактор. Како и досега, тој испеа феноменално и покрај малите технички пречки.

Како се навива за Даниел Кајмакоски во неговото родно место

Музика24 - 24.03.2014

Другари, роднини, пријатели сите на едно место и тоа во кафе бар Арена Мислешево. Екипата на Шило Магазин го посети родното место на нашиот кандидат Даниел Кајмакоски.

Македонија слави – Даниел Кајмакоски победи на Х-фактор!

Курир - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, гордоста на Македонија, е прогласен за победник на Х-фактор! Уште од неговото прво појавување на ова шоу, тој направи вистински бум низ Балканот, а освои милиони срца! Од емисија ...

Стружанецот победник на Х Фактор!

Спектра ТВ - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победникот на големото финале на Х ...

Даниел Кајмакоски е победник на „Икс-фактор“

Република - 24.03.2014

Македонскиот претставник Даниел Кајмакоски е победник на првото балканско музичко шоу „Икс-фактор“. Триесет годишниот стружанец уште од почетокот на шоуто беше фаворит, а публиката од целиот Балкан ...

Даниел е победник на X-Factor!!!

Press24 - 24.03.2014

Даниел Кајмаковски е победник на X-Factor Adria. Македонскиот натпреварувач сосема заслужено ја однесе победата. Во финалето тој беше подобар од Тамара.

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски победи на Х фактор Адриа

Нетпрес - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Нова балканска ѕвезда: Даниел Кајмакоски победи на Икс Фактор Адриа!!!

За Се - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски е победникот на овогодинашното издание на Икс Фактор Адриа. Тој ја пееше „The Hardest Thing“ од Тоше и песната со која се појави за прв пат на ова шоу Red од Daniel ...

Даниел Кајмакоски е победник на X – Фактор – БРАВО МАЈСТОРЕ !

Делчево Денес - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа… Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Македонија слави – Даниел Кајмакоски победи на Х-фактор!

Девојка - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, гордоста на Македонија, е прогласен за победник на Х-фактор! Уште од неговото прво појавување на ова шоу, тој направи вистински бум низ Балканот, а освои милиони срца! Од емисија ...

Нашиот Даниел е победник на X Фактор

Хајд Парк - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Црвено-жолтата боја победи во Х-Фактор - Македонија слави

Орбис - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, гордоста на Македонија, е прогласен за победник на Х-фактор! Уште од неговото прво појавување на ова шоу, тој направи вистински бум низ Балканот, а освои милиони срца! Од емисија ...

Македонија слави: Даниел Кајмакоски победник на Х-Фактор Адриа

Популарно - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално шоу Х-Фактор Адриа! Финалната и одлучувачка емисија која траеше повеќе од 4 часа, ги држеше во неодлучност гледачите од целиот регион, кои го ...

Даниел Кајмакоски победник на X Фактор!

Скопје инфо - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, гордоста на Македонија, е прогласен за победник на Х-фактор. Тој докажа дека Македонија има вистински таленти, неспоредливи таленти со кои слободно може да се гордее.

Што изјави Даниел по победата?

Курир - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Што напишаа балканските медиуми за победата на Кајмакоски?

Курир - 24.03.2014

„Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна“, пишува српски Курир Даниел Кајмакоски има X-Factor.

Кајмакоски со солзи во очите одговараше на новинарските прашања!!!

За Се - 24.03.2014

Македонија го доби тоа што го заслужува Даниел Кајмакоски е победник на првото музичко издание на Х-Фактор Адриа Во финалната „борба“ помеѓу Даниел и Тамара, публиката се одлучи за нашиот ...

Даниел не можеше да ги задржи солзите – Цел живот чекав на ова

Во Штип - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски не можеше да ги задржи солзите во очите по победата на X-Factor Adria. Видно возбуден на прес конференцијата тој рече дека цел живот го чекал ова.

Што напишаа медиумите од регионот за победата на Даниел

Орбис - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски има X-Factor. Вака српскиот Ало известува за победата на Даниел. Еден од најпознатите таблоиди пишува дека Даниел ќе биде награден со автомобил Мини Купер и парична награда од ...

Даниел низ солзи: Цел живот го чекав ова

Орбис - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Даниел е победник на Икс-Фактор, а балканските медиуми го опишаа вака:

Турлитава - 24.03.2014

„Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна“, пишува српски Курир. Даниел Кајмакоски има X-Factor.

Заслужена победа на нашиот Даниел на Х-Фактор!

02.мк - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски победи на првиот регионален Х-Фактор. Во двобојот со Тамара Милановиќ, Даниел освои многубројни гласови на публиката и со тоа стана првиот победник.

Што напишаа балканските медиуми за победата на Кајмакоски?

Девојка - 24.03.2014

„Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна“, пишува српски Курир Даниел Кајмакоски има X-Factor.

Македонија слави – Даниел Кајмакоски победи на Х-фактор!

Portal - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, гордоста на Македонија, е прогласен за победник на Х-фактор! Уште од неговото прво појавување на ова шоу, тој направи вистински бум низ Балканот, а освои милиони срца! Од емисија ...

Што изјави Даниел по победата?

Portal - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Кајмакоски на победничкиот трон од X-Factor Adria

Таратур - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу X-Factor Adria. Тој во завршницата се натпреваруваше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Радио Фортуна - 24.03.2014

Македонската музичка надеж , 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Кајмакоски: Сакам да отворам училиште за таленти

Нетпрес - 24.03.2014

Победникот на првиот балкански Икс фактор, Даниел Кајмакоски, кој најави дека има намера да се пресели во српската престолнина, победата ќе ја прославува со останатите натпреварувачи, но, откако ...

Како Даниел им се заблагодари на фановите?(ФОТО + ВИДЕО)

Курир - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу X Фактор кое синоќа се одржа во Комбанк арената во Белград. Тој по триумфот на својот Фејсбук профил им се заблагодари на верните ...

Даниел Кајмакоски: Сонувам за светска кариера! (видео)

Попара - 24.03.2014

Феноменалниот Даниел после победата истакна дека е повеќе од среќен што триумфираше во ова популарно шоу. Талентираниот Македонец во интервјуто за telegref.rs изјавил дека секако и во иднина ќе ...

Што напишаа балканските медиуми за победата на Кајмакоски?

Portal - 24.03.2014

„Со секој свој настап, Даниел се повеќе и повеќе ја воодушевуваше публика и жирито. Неговата победа е сосема заслужна“, пишува српски Курир. Даниел Кајмакоски има X-Factor.

Кајмакоски апсолутен победник на Икс Фактор

Канал 77 - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата сезона на музичкиот натпревар Икс Фактор. Финалниот натпревар се одржа во белградската „Комбанк Арена“, пред 10.000 фанови, а Кајмакоски во финалето ...

Даниел Кајмакоски победник во X-Factor

Фама - 24.03.2014

Македонскиот претставник во регионалното шоу X-Factor Даниел Кајмакоски синоќа со секој свој настап го воодушевуваше жирито и публиката се повеќе и повеќе, што резултираше со негова победа.

Кајмакоски: Професор ми кажа дека не сум талентиран и бадијала си го губам времето

Курир - 24.03.2014

Победникот на регионалното музичко шоу X Фактор Даниел Кајмакоски по основното образование се запишал во музичкото училиште во Австрија кое за жал брзо го напуштил, пишува Телеграф.

ГО НАПУШТИЛ СРЕДНОТО МУЗИЧКО: Професор од Австрија му кажал дека нема талент

Во Штип - 24.03.2014

Даниел веднаш по неговото основно образование се запишал во средно музичко училиште во Австрија, каде што за жал морал да го напушти школувањето. Македонија конечно доби победник на едно регионално ...

ПОБЕДНИЧКИ НАСТАП: Даниел Кајмакоски го освои Балканот! (ВИДЕО)

Sky - 24.03.2014

Стружанецот Даниел Кајмакоски го освои Балканот со својот глас и ја однесе победата на музичкото шоу X-Factor, на вчерашното суперфинале кое се одржа во преполната Комбанк Арена во Белград.

Даниел Кајмакоски: Сакам да отворам училиште за таленти

За Се - 24.03.2014

Победник на првиот балкански Икс фактор, Даниел Кајмакоски, најави дека има намера да се пресели во српската престолнина. Иако пред суперфиналето изјави дека нема трема, кога го прогласија за ...

Кајмакоски: Професор ми кажа дека не сум талентиран и бадијала си го губам времето

Portal - 24.03.2014

Победникот на регионалното музичко шоу X Фактор Даниел Кајмакоски по основното образование се запишал во музичкото училиште во Австрија кое за жал брзо го напуштил.

Како Даниел им се заблагодари на фановите?

Portal - 24.03.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу X Фактор кое синоќа се одржа во Комбанк арената во Белград. Тој по триумфот на својот Фејсбук профил им се заблагодари на верните ...

Даниел Кајмакоски: Сонувам за светска кариера! (Видео)

Runway - 24.03.2014

Феноменалниот Даниел после победата истакна дека е повеќе од среќен што триумфираше во ова популарно шоу. Талентираниот Македонец во интервјуто за telegref.rs изјавил дека секако и во иднина ќе ...

Кајмакоски освоил дури 70% од вкупниот број на гласови!

Курир - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк , човек од продукцијата кој сакал да ...

Убедливо најдобар, Даниел Кајмакоски победи на X Factor

View.mk - 24.03.2014

Како почна така и заврши. Кога се појави на првата аудиција и ја испеа песната “Red” беше убедливо најдобар и ги освои сите, а вчеравечер со истата песна заврши, но со поголем број на фанови.

ФОТО: Еве како Даниел им се заблагодари на фановите?

За Се - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу X Фактор кое синоќа се одржа во Комбанк арената во Белград. Тој по триумфот на својот Фејсбук профил им се заблагодари на верните фанови ...

ВИДЕО: Даниел низ солзи, првпат не ги разочарав родителите!

Sky - 24.03.2014

Победникот на првиот регионален Х Фактор Даниел Кајмакоски низ сози кажа дека ова е голем успех за него и смета дека конечно неговите родители ги направил горди на него, пишува Прес 24.

ВИДЕО: Даниел со солзи во очите, за првпат не ги разочарав родителите!

Курир - 24.03.2014

Апсолутниот победник на првото регионално музичко шоу X Фактор низ солзи кажа дека конечно неговите родители ги направил горди на него. Синоќа, новинарите на Блиц разговарале со Даниел и тој по ...

ВИДЕО: Реакцијата на Димитри кога дознава дека Кајмакоски победи на „X-Factor“

За Се - 24.03.2014

Димитри сигурно веќе го знаете од бројните пародии во кои неговиот лик е употребуван со ова видео. Последната, за што друго да биде, ако не за актуелната и мегапопуларна победа на нашиот Даниел на ...

Даниел со „The hardest thing“ на Тоше (ВИДЕО)

Република - 24.03.2014

Настапот кој му ја донесе победата. За оние ретките кои не го гледаа синоќешното финале на „Пкс-фактор“, погледнете и другите два настапи на Даниел Кајмакоски тука.

ВИДЕО: Најслаткиот обожавател на Даниел Кајмакоски

Курир - 24.03.2014

Дека Даниел е мегапопуларен нема коментар, но тој е омилен и меѓу најмладите. Двегодишната Јана од Штип му испраќа бакнежи на Даниел и е навистина неодолива.

Сите настапи од финалето на X Factor

View.mk - 24.03.2014

Како што веќе сите знаете, Даниел Кајмакоски заслужено победи на регионалниот X Factor. Тој доби парична награда од 10 000 евра, договор со Sony Music, како и автомобил Mini Coooper Coupe.

Даниел Кајмакоски освоил дури 70% од вкупниот број на гласови!

За Се - 24.03.2014

Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк , човек од продукцијата кој сакал да остане ...

Сите настапи на Даниел Кајмакоски во финалето на X-Фактор

Во Штип - 24.03.2014

„Грмеше“ Комбанк Арената во Белград од илјадници негови обожаватели. Даниел буквално владееше со сцената. Неспоредливо подобар од своите колеги. Уживајте во настапите на Даниел од супер финалето и ...

Што напиша Илма за победата на Даниел?

Курир - 24.03.2014

Бројни честитки пристигнуваат до Даниел Кајмакоски по неговиот триумф на регионалното музчко шоу Икс Фактор. Меѓу оние кои му честитаа на Кајмакски е и Илма Карахмет, која според многуммина беше еден ...

Еве што изјави Илма за победата на Даниел на Икс Фактор!

За Се - 24.03.2014

Нашиот Даниел добива честитки од сите страни по неговиот триумф на регионалното музчко шоу Икс Фактор. Меѓу оние кои му честитаа на Кајмакски е и Илма Карахмет, која според многуммина беше еден од ...

Даниел Кајмакоски победник на X Factor!

RadioMk - 24.03.2014

Вчеравечер во белградската „ Комбанк арена “ се одржа долгоочекуваното супер финале на првиот регионален X Factor . Овој светски популарен музички натпревар, чиј идеен творец е познатиот музички ...

Што изјави Илма за победата на Даниел!

Попара - 24.03.2014

Меѓу оние кои му честитаа на Кајмакски е и Илма Карахмет, која според многуммина беше еден од главните фавоорити за триумф на шоуто, но не успеа да стигне до супер ...

Даниел Кајмаковски е првиот победник на „Икс-фактор АДРИА“

Убавина и Здравје - 24.03.2014

Од натпревар во натпревар Маид Хечимовиќ, Доктори, Тамара Милановиќ, Лукијан Ивановиќ и Даниел Кајмаковски го покажуваа својот талент, но вчера вечер, по пет месеци натпреварување, публиката заедно ...

Кајмакоски: Сакам да отворам училиште за таленти

Орбис - 24.03.2014

Победникот на првиот балкански Икс фактор, Даниел Кајмакоски, кој најави дека има намера да се пресели во српската престолнина, победата ќе ја прославува со останатите натпреварувачи, но, откако ...

Интервју со победникот на “X Factor Adria” – Даниел Кајмакоски

Музика24 - 24.03.2014

Феноменалниот Даниел Кајмакоски по победата во Х фактор истакна дека е повеќе од среќен што триумфираше на ова популарно пеачко натпреварување. Талентираниот пејач изјави дека секако во иднина ќе ...

Ексклузивно интервју со Даниел Кајмакоски: Сонувам за светска кариера!

Убавина и Здравје - 24.03.2014

„Верував дека можам да победам, иако конкуренцијата беше многу голема. Целиот живот го очекував овој момент и сметам дека ова е само вовед во нешто убаво“ , рече Даниел Кајмакоски.

ВИДЕО: Бакнеж за Даниел Кајмакоски од слатката Јана

За Се - 24.03.2014

Малата Јана е сигурно еден од најслатките фанови на првиот победник на X-Factor адриа, Даниел Кајмакоски. Погледнете што таа реше за Даниел: Испратено од ...

Кристина Ковач за Даниел Кајмакоски, за нејзините „Доктори“, но и за продукцијата!

За Се - 24.03.2014

-Многу сум среќна што правдата е задоволена со победата на Даниел Кајмакоски, се друго би било рамно на скандал. Човекот е се она што еден светски пејач треба да биде – енергичен, посветен, ...

Што пишуваат Балкнаските медиуми за победата на Даниел Кајмакоски?

За Се - 24.03.2014

Скромниот Македонец од Струга го освои Балканот. Македонското знаме се виореше на бината во Белградска Арена пред 15.000 фанови во салата и пред милионски аудиториоум пред Тв екраните на Балканот.

Кајмакоски апсолутен победник на Икс Фактор

Макфакс - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата сезона на музичкиот натпревар Икс Фактор. Финалниот натпревар се одржа во белградската „Комбанк Арена“, пред 10.000 фанови, а Кајмакоски во финалето ...

Даниел Кајмакоски е победник на Х Фактор!

МКД Прес - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на регионалното музичко шоу Х Фактор Адриа. Тој во завршницата се бореше со Тамара Милановиќ и се претстави со две песни.

Што изјави Даниел по победата?

МКД Прес - 24.03.2014

Нашиот претставник Даниел Кајмакоски победи на првото издание на Х фактор Адриа.Во двобој со Тамара, освои повеќе гласови од публиката. Даниел доби 10 илјади евра, возило мини купер и ќе сними албум ...

Даниел Кајмакоски е победник на првиот балкански Х-Фактор

Lider - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на првото издание на регионалното музичко шоу Х-Фактор Адриа. По синоќешната возбудлива ноќ, Даниел покажа дека е вистински музички талент, а публиката тоа го награди ...

Кајмакоски како што започна, така и заврши - со победа (Видео)

Inpress - 24.03.2014

Белград, 24. март 2014 (ИНПРЕС) Белградска Арена беше претесна за да ги прими реално сите обожаватели и поддржувачи на македонскиот претставник и победник на Х Фактор Адрија, Даниел Кајмакоски.

“Овој ден го чекав цел живот“-Даниел Кајмакоски по победата на Х-Фактор/Видео

Lider - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски е победник на првото издание на регионалното музичко шоу Х-Фактор Адриа. По синоќешната возбудлива ноќ, Даниел покажа дека е вистински музички талент, а публиката тоа го награди ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски победник во „X Factor Adria“

Економски - 24.03.2014

Македонската музичка надеж, 30-годишниот Даниел Кајмакоски е победник на првото регионално музичко шоу „X Factor Adria“, кое синоќа се одржa во „Комбанк арена“ во Белград.

Кајмакоски: Ми се извини професорот кој ми рече дека не сум талентиран

Денешен - 24.03.2014

Талентираниот македонски пејач, победникот на првата сеззона на „Х Фактор Адриа“, Даниел Кајмакоски, рекол дека во иднина секако планира да се занимава со музика и дека фантазира да направи светска ...

За Кајмакоски биле дури 70% од гласовите!

Денешен - 24.03.2014

Даниел Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк , човек од продукцијата кој сакал да ...

Даниел: Првпат не ги разочарав родителите!

Денешен - 24.03.2014

Победникот на првиот регионален Х Фактор Даниел Кајмакоски низ сози кажа дека ова е голем успех за него и смета дека конечно неговите родители ги направил горди на него.

Даниел Кајмаковски победи на Х Фактор

Kumanovo News - 24.03.2014

Освојувајќи 70 отсто од гласовите синоќа Даниел Кајмаковски победи на Х Фактор. Овој ден го чекав цел живот. Ви благодарам на сите што од првиот ден верувавте во мене.

Даниел Кајмакоски освоил дури 70% од вкупниот број на гласови!

МКД Прес - 24.03.2014

Кајмакоски, кој победи на популарното музичко шоу Икс Фактор, освоил 70 проценти од вкупниот број на гласови. Според информациите до кои дојде Телеграф.мк , човек од продукцијата кој сакал да остане ...