TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митинг на СДСМ во Куманово - со земјата владее криминалот

Телма - 24.06.2012

лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски вечерва, од митинг на партијата во Куманово власта ја нарече криминална и лажлива. Тој рече дека Македонија под власта на ВМРО-ДПМНЕ на Груевски стана земја во која ...

СДСМ на митинг во Куманово

Inpress - 24.06.2012

Куманово, 24. јуни 2012 (ИНПРЕС) Викендот на СДСМ во Куманово ќе кулминира со протестниот митинг најавен за вечерва на кој ќе го претстават кандидатот за градоначалник.

ГАЛЕРИЈА: СДСМ во Куманово

+инфо - 24.06.2012

Во пресрет на вечерашниот митинг кој СДСМ на чело со лидерот Бранко Црвенковски ќе го одржи во Куманово, партиското раководство не губи време.

СДСМ носи членови од Крива Паланка на митинг во Куманово

Курир - 24.06.2012

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва со почеток од 20 часот ќе одржи митинг во Куманово. Тоа ќе биде четврт од серијата најавени митинзи од „работното лето“ на СДСМ, по одржаните во ...

Почна митингот на СДСМ во Куманово

+инфо - 24.06.2012

Митингот на СДСМ во Куманово. Официјалниот старт на митингот беше означен со македонската химна и со химната на СДСМ. Македонија крева глас против самоволието и стравот.

Црвенковски од Куманово: Ви гарантирам дека СДСМ никогаш нема да се оддалечи од народот!

+инфо - 24.06.2012

Секоја недела не има повеќе отколку претходната, со поголема енергија. Македонија конечно го виде и го препозна СДСМ онаков каков што и недостасуваше - партија од народот за народот.

Црвенковски: Никогаш повеќе ароганција. СДСМ ќе биде или со народот или ќе не нема

А1 On - 24.06.2012

Црвенковски од протестниот митинг во Куманово, вети дека СДСМ нема веќе никогаш да се оддалечи од граѓаните. „Никогаш повеќе ароганција.

Директен пренос од митингот на СДСМ во Куманово

+инфо - 24.06.2012

Протестниот митинг на СДСМ во Куманово закажан за вечерва во 20 часот, под мотото „Крени глас за иднината“ ќе се емитува во живо, на сајтот на СДСМ, www.sdsm.org.mk .

Серијата слабо посетени митинзи на СДСМ продолжува

Курир - 24.06.2012

Во град со 100.000 жители, СДСМ собра 1.500 кумановчани и 1.500 граѓани донесени од други градови. Ниту донесените членови со партиски автобуси од други градови, ниту притисоците врз вработените во ...

Директен пренос од митингот на СДСМ во Куманово

Sky - 24.06.2012

Протестниот митинг на СДСМ во Куманово закажан за вечерва во 20 часот, под мотото „Крени глас за иднината“ ќе се емитува во живо, на сајтот на СДСМ, www.sdsm.org.mk .

„Никола, кој бизнис го делеше со Бајруш?!“

Sky - 24.06.2012

-Ме напаѓаат дека сум го штител криминалот на Бајруш Сејдиу. Па Никола, ти и Јанкулоска му дадовте благодарница за ширење бизнис.

(ГАЛЕРИЈА) СДСМ: Во Куманово се собраа 8.000 граѓани

Либертас - 24.06.2012

Од СДСМ брифираат дека на митингот имало 8.000 граѓани. Раководството на партијата два дена беше во кумановско на разговор со граѓаните.

Власта потрошила милиони евра за оцрнување на Бранко Црвенковски

Sky - 24.06.2012

Има ли ефект црната кампања против Бранко Црвенковски, која ја плаќаат граѓаните, преку владејачката партија, а веќе шест години оди на сите провладини телевизии, весници, портали...

ГАЛЕРИЈА: Дамјановски и Црвенковски говореа пред 8.000 граѓани

Sky - 24.06.2012

Вечерашниот протестно-промотивен митинг на најголемата опозициска партија СДСМ во Куманово заврши. На митингот пред околу 8.000 граѓани говореа кандидатот за градоначалник од оваа партија Зоран ...

Црвенковски: Никола, кој бизнис го делеше со Бајруш Сејдиу!

Либертас - 24.06.2012

Држава направивме. Им оставивме стабилна, средена држава. А што направивте вие господине Груевски. Со што вие ќе се пофалите.

Продолжуваат средбите на Црвенковски со западни дипломати

Дневник - 23.06.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со директорот за Западен Балкан во Министерството за надворешни работи на Велика Британија, Овен ...

Црвенковски: СДСМ е пример за инвестирање во енергетиката

Телма - 23.06.2012

Куманово е една од најуспешните општини во Македонија и заедно со Струмица се единстеви каде се спроведува процесот на гасификација, без каква било помош од централната власт со сопствени средства, ...

Црвенковски им вети гасификација на кумановци, ВМРО ДПМНЕ му порача да се соочи со вработените од затворените фабрики

Канал5 - 23.06.2012

Без поддршка од Владата со сопствени средства општина Куманово успеа да го гасифицира градот и веќе десетина институции од минатата година го користат овој евтин реагенс, изјави лидерот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски создаваше криминал

Телма - 23.06.2012

СДСМ и Бранко Црвенковски во приватизацијата која ја спроведоа создаваа и толерираа криминал, рече денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски.

Црвенковски: Куманово се развива по светски стандарди

+инфо - 23.06.2012

Во рамките на проектот работно лето СДСМ, овој викенд ќе биде во Куманово и Кумановско. Овие два дена членовите на нашето раководство и наши активисти ќе ги посетат сите населени места во Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и Бајруш Сејдиу

Р.С.Европа - 23.06.2012

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повика лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски да им каже на кумановци зошто го толерирал криминалот на затворениот тутунски бос Бајруш Сејдиу.

ВИДЕО: ВМРО-вскиот подмладок го сардиса Црвенковски во Куманово

А1 On - 23.06.2012

Лидерот на СДСМ, Црвенковски, кандидатот за градоначалник Дамјановски и дел од партиското раководство на СДСМ, седнаа во кафуле на плоштадот во Куманово, веднаш до изложбата од фотографии направена ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во приватизацијата создаваа и толерираа криминал

Курир - 23.06.2012

СДСМ и Бранко Црвенковски во приватизацијата која ја спроведоа, создаваа и толерираа криминал. Класичен пример е Бајруш Сејдиу од Куманово, кој својата империја ја изгради со криминалот кој го ...

Борбата за градоначалнички места полека започнува

МРТ - 23.06.2012

Пред локалните избори средбите на политичките партии со граѓаните низ Македонија се почести. Борбата за градоначалничките места полека започнува.

Гасификацијата на Куманово- адут на СДСМ

Алфа - 23.06.2012

Викендот на СДСМ во Куманово започна со посета на котларата од каде се дистрибура гасот низ општината. Шест институции го користат како примарен извор на енергија.

СДСМ организира митинг во Куманово

Сител - 23.06.2012

Кумановки го пречекаа Црвенковски. Му подарија букет цвеќе. Сега ќе треба да го покажат и домаќинлукот. Партиското раководство викендов ќе им биде на гости. Некои ќе преспијат.

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Приватизацијата на Црвенковски отпушти 4000 работници од „ЧИК“

Курир - 23.06.2012

Се наоѓаме пред зградата на некогашниот гигант ЧИК КУМАНОВО. Е во оваа зграда некогаш работеа над 4000 работници, тоа се 4000 семејства кои егзистираа, се прехрануваа.

ВМРО-ДПМНЕ: ЧИК Куманово беше уништена од Црвенковски

А1 On - 23.06.2012

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека фирмата ЧИК била систематски уништувана во периодот на „криминалната приватизација на Бранко Црвенковски, по истата шема како и сите останати фирми кои беа уништени во тоа ...

Груевски: Црвенковски применува дрска тактика

А1 On - 23.06.2012

Премиерот Никола Груевски во интервју за Телевизија Сител реагираше на изјавата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски кој најавите за инвестиции ги нарече театрални и коментираше дека според она што ...

Груевски: Црвенковски користи дрска тактика

+инфо - 23.06.2012

Шефот на македонската влада Никола Груевски денеска во интервју за Сител телевизија изјави дека изјавата на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски кој владините најави за странски инвестиции ги нарече ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во приватизацијата создаваа и толерираа криминал

Press24 - 23.06.2012

- СДСМ и Бранко Црвенковски во приватизацијата која ја спроведоа создаваа и толерираа криминал, рече денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во приватизацијата создаваа и толерираа криминал

Сител - 23.06.2012

СДСМ и Бранко Црвенковски во приватизацијата која ја спроведоа создаваа и толерираа криминал, рече денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски.

Црвенковски: ВМРО-ДПМНЕ не инвестира во енергетскиот сектор

Сител - 23.06.2012

Куманово е една од најуспешните општини во Македонија и заедно со Струмица се единстеви каде се спроведува процесот на гасификација, без каква било помош од централната власт со сопствени средства, ...

СДСМ и НСДП го најавија опозицискиот митинг во Куманово

+инфо - 23.06.2012

СДСМ и НСДП ги повикаа кумановци масовно да излезат на митингот Митингот на здружената опозицијата под мотото “Крени глас за иднината“ беше мотив за општинските организации на СДСМ и НСДП во ...

Црвенковски: Народните пари не за споменици и жални врби, туку во корист на граѓаните

А1 On - 23.06.2012

Куманово и Струмица се единствените општини во Македонија кои што се гасифицирани и тоа без помош од централанта власт, рече во Куманово, лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Народните пари ќе се трошат таму каде што граѓаните ќе имаат корист

+инфо - 23.06.2012

Нема споменици, жални врби и скапи мостови да правиме, народните пари ќе ги даваме таму каде што граѓаните ќе имаат корист.

Црвенковски: ВМРО-ДПМНЕ не инвестира во енергетскиот сектор

Press24 - 23.06.2012

Куманово е една од најуспешните општини во Македонија и заедно со Струмица се единстеви каде се спроведува процесот на гасификација, без каква било помош од централната власт со сопствени средства, ...

Бичиклиски: Црвенковски на кумановци да им каже зошто го толерираше Сејдиу

Макфакс - 23.06.2012

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски го повика во саботата лидерот на СДСМ Бранко Црвенковци на кумановски да им каже „зошто го толерирал криминалот на Бајруш Сејдиу“.

Црвенковски: Парите наместо за споменици ќе се трошат за граѓаните

Макфакс - 23.06.2012

Лидерот на опозиционата СДСМ во саботата порача во Куманово дека неговата партија кога ќе дојде на власт нема да троши пари на споменици, туку за потребите на граѓаните.

Бичиклиски: Црвенковски и СДСМ во приватизацијата создаваа и толерираа криминал

+инфо - 23.06.2012

Александар Бичиклиски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ го повика лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на кумановци да им каже зошто го толерирал криминалот на кумановецот Бајруш Сејдиу.

Зошто Јанкуловска на денот на МВР му даде благодарница на Бајруш Сејдиу?

+инфо - 23.06.2012

Во ВМРО-ДПМНЕ владее тотална конфузија. Куманово е една од најголемите жртви на приватизацијата „ала Грујо“! Токму кумановските стечајци од кои Груевски бега и на кои цели шест години не им го решава ...

Бичиклиски: Црвенковски толерираше криминал

А1 On - 23.06.2012

СДСМ и Бранко Црвенковски во приватизацијата која ја спроведоа, создаваа и толерираа криминал. Класичен пример е Бајруш Сејдиу од Куманово, кој својата империја ја изгради со криминалот кој го ...

Дамјановски: Не очекувам Бучковски политички да ми попречи

А1 On - 23.06.2012

Зоран Дамјановски – Циц по трет пат влегува во изборна трка за доверба на кумановици. Во интервју за А1 говори за оствареното и очекувањата, за состојбите во СДСМ и блискоста со Владо Бучковски.

СДСМ и НСДП ги повикуваат кумановци да го кренат гласот

Либертас - 23.06.2012

„Да докажеме со нашето масовно присуство дека Куманово е сдсмовски град, град кој знае да ги препознае вистинските вредности“, ги повика кумановци на вечерашниов митинг Дарко Станојковски, портпарол ...

Црвенковски: Народните пари нема да се трошат за врби и споменици, туку за граѓаните

Sky - 23.06.2012

-Народните пари ќе ги даваме таму каде што граѓаните ќе имаат корист. Нема за споменици жални врби и скапи мостови, изјави денеска во Куманово лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Зошто Јанкуловска, по повод денот на полицијата, му даде Благодарница на Бајруш Сејдиу?

Sky - 23.06.2012

-Куманово е една од најголемите жртви на приватизацијата –„ала Грујо“! - реагираше СДСМ на денешната прес-конференција на Александар Бичиклиски од ВМРО-ДПМНЕ.

Бичиклиски: Зошто Црвенковски толерираше криминал

Sky - 23.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски да им каже на кумановци зошто го толерирал криминалот на кумановецот Бајруш Сејдиу, повика денеска портпаролот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во приватизацијата создаваше и толерираше криминал

Либертас - 23.06.2012

Бајруш Сејдиу 15 години бил вмешан во секој поголем криминал кој се правел во Куманово. Ниту еднаш не беше чепнат од органите на државата.

Црвенковски: Наместо за споменици и врби, народните пари да одат за граѓаните

Либертас - 23.06.2012

Нема споменици, жални врби и скапи мостови да правиме, народните пари ќе ги даваме таму каде што граѓаните ќе имаат корист.

Црвенковски: Пристапниот дијалог корисен, но само ако има резултати

Deutsche Welle - 22.06.2012

Лидерот на најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ Бранко Црвенковски смета дека владата пред домашната јавност го злоупотребува пристапниот дијалог меѓу Македонија и ЕУ.

Црвеновски изрази незадоволство од владеењето на ВМРО пред претставници на ЕУ

Дневник - 22.06.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со високи претставници на Службата за надворешна соработка на ЕУ, Јонес Јонсон и Теркел Петерсен.

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски е втор мандат во Куманово, а ништо не сработи

А1 On - 22.06.2012

ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција го коментираше „работното лето“ на СДСМ кое викендов продолѓува во Куманово. „Кога ќе отидат во Куманово, за момент нека ги напуштат своите удобни и климатизирани ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да им објасни на кумановчани зошто Дамјановски не направи ништо за градот

Курир - 22.06.2012

Слушаме овој викенд СДСМ ќе оди во Куманово.Кога ќе отидат во Куманово, за момент нека ги напуштат своите удобни и климатизирани автомобили и нека ги посетат обичните граѓани, кумановчани кои во 21 ...

ВМРО - ДПМНЕ: Црвенковски да каже зошто ги намали пензиите

+инфо - 22.06.2012

Овој викенд СДСМ ќе дојде во Куманово. Кога ќе отидат во Куманово, за момент нека ги напуштат своите удобни и климатизирани автомобили и нека ги посетат обичните граѓани, кумановчани кои во 21 век ...

Црвенковски: Пристапниот дијалог корисен, но само ако има резултати

Макфакс - 22.06.2012

Пристапниот дијалог на високо ниво на Македонија со Европската унија е корисна алатка за приближување на земјата кон Брисел, но само доколку има резултати во реформската агенда на земјата, а не како ...

Црвенковски: Демократските процеси се влошуваат

+инфо - 22.06.2012

Македонија, за жал, бележи назадување во однос на демократските процеси, владеењето на правото, слободата на медиумите, слободата на изразување и јавната администрација, оценил претседателот на СДСМ, ...

Црвенковски: Македонија бележи назадување во демократските процеси

Sky - 22.06.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со директорот за Западен Балкан во Министерството за надворешни работи на Велика Британија, Овен ...

Анализа: Кога ВМРО - ДПМНЕ ќе се уплаши од анкетите

Sky - 22.06.2012

Резултатите од анкетите, па дури и оние пласирани по нарачка на власта, покажуваат тенденција на раст на рејтингот на опозицијата и нејзинот лидер.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски во Куманово да ги посети отпуштените од фабриките

Sky - 22.06.2012

-Кога викендов од СДСМ ќе отидат во Куманово, за момент нека ги напуштат своите удобни и климатизирани автомобили и нека ги посетат обичните граѓани, кумановчани кои во 21 век имаат проблеми со вода ...

Црвенковски се сретна со бритaнскиот директор за З. Балкан

Н.Македонија - 22.06.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска се сретна со директорот за Западен Балкан во Министерството за надворешни работи на Велика Британија Овен Џенкинс ...

Бучковски немал намера да прави партија

Утрински - 21.06.2012

Владо Бучковски, поранешен премиер и лидер на СДСМ, ги отфрла шпекулациите што се вртат во јавноста дека работи на формирање нова партија која на следните избори би и' била конкуренција на ...

СДСМ сака да биде ДПМНЕ

Дневник - 21.06.2012

Зголеменото присуство на социјалдемократите на терен, непосредните средби на партиското раководство со обичните граѓани, преноќувањето во нивните домови, прошетката на лидерот Бранко Црвенковски во ...

Црвенковски се сретна со претставници на ЕУ

Сител - 21.06.2012

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска се сретна со високи претставници на Службата за надворешна соработка на Европската унија, Јонес Јонсон и Теркел Петерсен.

Црвенковски се сретна со високи претставници на Службата за надворешна соработка на ЕУ

Sky - 21.06.2012

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски денеска оствари средба со високи претставници на Службата за надворешна соработка на ЕУ, Јонес Јонсон и Теркел Петерсен.

СДСМ се доближува до народот на дистанца?!

Сител - 20.06.2012

Стратегијата поблиску до народот, преку спиење во селски куќи, била изум на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски. Минатата година тој прв пат преспал во некое беровско село, и одлучил дека ова е ...

Црвенковски и Георгиевски ќе се сретнат идната недела

Алфа - 20.06.2012

Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски ќе се сретнат идната недела, дознава Алфа. Некогашните исконски политички непријатели ќе седнат на иста маса за да ја дефинираат идната соработка на целокупната ...

Црвенковски и Георгиевски тет а тет следната недела

+инфо - 20.06.2012

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-НП, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, ќе се сретнат идната недела за да ја дефинираат идната соработка на опозицијата во македонскиот политички блок, јави телевизија ...

Хитлер на источниот фронт

Окно - 20.06.2012

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори во источниот регион ќе помине како Хитлер на источниот фронт, а Штип ќе биде неговата прва линија.

СДСМ се претвора во ВМРО–ДПМНЕ... а ни треба во оригиналната форма!

Капитал - 20.06.2012

Поранешниот премиер Владо Бучкоски, актуелен по отворените напади на политиките на СДСМ, партијата чиј лидер беше и каде што политички израсна, во интервју за „Капитал“ зборува за реформите кои ...

Црвенковски и Георгиевски на средба идната недела

Sky - 20.06.2012

Некогашните политички непријатели Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски ќе се сретнат идната недела, јави Алфа. Тие ќе седнат на маса за да ја дефинираат идната соработка на целокупната опозиција во ...

Кумановке, отварајте куќу, Бранко ви иде на спање

Вечер Прес - 20.06.2012

ЛИДЕРОТ НА СДСМ НЕ Е МЕЃУ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ КОИ ДОБИЈА ПОЛН ПАНСИОН Идејата за спиење по туѓи куќи како стратегија за доближување до граѓаните Црвенковски ја добил кога преноќил кај едно семејство ...

Бучковски: Фрустрацијата на Црвенковски со Груевски ја загрозува опозицијата

Канал5 - 19.06.2012

Ја сфаќам неговата желба да го победи Груевски. Но, не смее да биде тоа претворено во фрустрација која ќе ги загрози позициите на опозицијата. И цела година ни помина во контрапродуктивна смисла.

Црвенковски: Направивте пустош во источниот регион

Утрински - 19.06.2012

Лидерот на СДСМ и' порача на ВМРО-ДПМНЕ дека на исток ќе помине како Хитлер на источниот фронт Штип – „Во изминатите шест години ВМРО-ДПМНЕ не направи ништо за источниот регион.

Стефановски: Црвенковски 20 години држи исти говори

Нетпрес - 19.06.2012

Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип, прашува Сашо Стефановски од ВМРО ДПМНЕ.

Бучковски: Црвенковски е браната што не дозволува да потече река народ

МРТ - 19.06.2012

Бранко Црвенковски одамна требаше да ја напушти лидерската позиција во СДСМ, но поради неговата суета и фактот дека борбата со премиерот Груевски ја има претворено во негова лична, тоа нема да се ...

Бучковски: Црвенковски ја контаминира кампањата на СДСМ

Сител - 19.06.2012

Бранко Црвенковски ја контаминира кампањата на СДСМ. Екс премиерот и поранешен претседател на СДСМ, Владо Бучковски во интервју за неделникот Капитал вели дека Црвенковски е најголемата пречка, ...

Црвенковски не ги открива адутите

А1 On - 19.06.2012

Раководствтото на СДСМ, годинава ќе заборави на плажите. Бранко Црвенковски, велат во партијата е идејниот татко на проектот „Работно лето“.

Ципрас е нова ѕвезда, Црвенковски талка во космосот

Курир - 19.06.2012

Алексис Ципрас е пример за лидер што ја видел и ја искористил шансата и кому му претстојат уште избори и победи, а Бранко Црвенковски е архетип на арогантна жаба што опиена од митот за себе дозволила ...

ВМРО-ДПМНЕ: Резултатите од работата на Црвенковски - погубни за Македонија

Press24 - 19.06.2012

Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип?! Дали на било кој човек му остана како меморија што овој човек има да и понуди на Македонија?!, праша денеска на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Резултатите од работата на Црвенкиовски погубни за Македонија

Сител - 19.06.2012

Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип?! Дали на било кој човек му остана како меморија што овој човек има да и понуди на Македонија?!, праша денеска на ...

Бучковски: Црвенковски не заминува од лидерската позиција иако тоа и штети на СДСМ

Кирилица - 19.06.2012

Црвенковски вели „овие избори се референдум, реката народ ќе потече по улиците“. Па тие кои се околу него, ако му се вистински пријатели треба да се искрени.

Бучкоски: Црвенковски е браната што не дозволува да потече река народ!

Капитал - 19.06.2012

Поранешниот премиер Владо Бучкоски, актуелен по отворените напади на политиките на СДСМ, партијата чиј лидер беше и каде што политички израсна, во интервју за „Капитал“ зборува за реформите кои ...

Бучковски: Црвенковски е браната која недозволува да потече река народ

Нетпрес - 19.06.2012

Вели “овие избори се референдум, реката народ ќе потече по улиците“. Па тие кои се околу него, ако му се вистински пријатели треба да се искрени.

Бучковски: Црвенковски е браната што не дозволува да потече река народ

Курир - 19.06.2012

Поранешниот премиер Владо Бучковски во интервју за „Капитал“ упати серија накритики кон лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и останатиот дел на раководтвото на најголемата опозициска партија.

Бучковски: Црвенковски е браната која не дозволува да потече река народ - тој ја контаминираше кампањата

Press24 - 19.06.2012

Експремиерот и висок функционер на СДСМ,Владо Бучковски, во интервју за „Капитал“ упати серија критики кон лидерот нанајголемата опозициска партија Бранко Црвенковски, како и на останатиот дел од ...

Стефаноски: Народот не му верува на Црвенковски

Курир - 19.06.2012

Сашо Стефаноски од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека народот не му верува на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски. Интегрален текст од прес конференцијата на Сашо Стефановски од ВМРО-ДПМНЕ Дали некој памети што ...

„Бранко да си оди“!

Курир - 19.06.2012

Работното лето на СДСМ започна. Критиките продолжија. И од членството и од оние кои некогаш немаа лош збор за Црвенковски.

ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски народот не му верува

А1 On - 19.06.2012

„Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип?! Дали на било кој човек му остана како меморија што овој човек има да и понуди на Македонија?! Освен навредите и ...

ВМРО-ДПМНЕ: На Црвенковски народот не му верува

+инфо - 19.06.2012

Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип? Дали на било кој човек му остана како меморија што овој човек има да и понуди на Македонија, праша на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Резултатите од работата на Црвенковски се погубни за Македонија

Либертас - 19.06.2012

Освен навредите и омаловажувањата, ништо друго не остана да се памети од неговиот говор од пред само два дена. 20 години истите говори, 20 години истите настапи.

Бучковски: Црвенковски е браната што не дозволува да потече река народ!

Денешен - 19.06.2012

Поранешниот премиер Владо Бучковски во интервју за „Капитал“ упати серија накритики кон лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и останатиот дел на раководтвото на најголемата опозициска партија.

Бучковски: Црвенковски е браната што не дозволува да потече река народ

Вечер Прес - 19.06.2012

Поранешниот премиер Владо Бучковски во интервју за Капитал" упати серија критики кон лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и останатиот дел на раководството на најголемата опозициска партија.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот не му верува на Црвенковски

Sky - 19.06.2012

Дали некому му останало како меморија што Бранко Црвенковски има да и понуди на Македонија, праша денеска Сашо Стефановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Ципрас е нова ѕвезда, Црвенковски талка во космосот

Денешен - 19.06.2012

СДСМ брза кон нови порази Која е разликата помеѓу Алексис Ципрас и Бранко Црвенковски? Лидерот на грчката обединета левица е новата ѕвезда на „старото“ политичко небо на Европа, а Црвенковски е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Резултатите од работата на Црвенкиовски погубни за Македонија

Денешен - 19.06.2012

Дали некој памети што Црвенковски зборуваше пред само два дена на митингот во Штип?! Дали на било кој човек му остана како меморија што овој човек има да и понуди на Македонија?!, праша денеска на ...

Бучковски: Црвенковски ја контаминираше кампањата

Либертас - 19.06.2012

Тој вели „овие избори се референдум, реката народ ќе потече по улиците“. Па тие кои се околу него, ако му се вистински пријатели треба да се искрени.

Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ ќе падне во Штип

Н.Македонија - 19.06.2012

Штип ќе биде првата линија на отпорот и токму одовде ВМРО-ДПМНЕ ќе почне да ја губи поддршката што ја имаше во источна Македонија, беше речено на завчерашниот митинг што СДСМ го одржа во Штип ...

СДСМ го мобилизира Штип

Дневник - 18.06.2012

„Работното лето“ на СДСМ овој викенд продолжи во Штип, каде што синоќа требаше да се одржи протестен митинг под мотото „Kрени глас за иднината“.

Митинг на СДСМ во Штип

Утрински - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за ...

Од митингот на СДСМ во Штип

Канал5 - 18.06.2012

Време е за триумф на народната воља, и народот да си ја врати киднапираната држава, порача синоќа од митингот во Штип лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Опозициските митинзи повторно тема за препукување меѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Канал5 - 18.06.2012

Продолжуваат препукувањата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за опозициските митинзи. За владејачката партија - штипскиот митинг на социјалдемократите е фијаско проследено со празна реторика на Бранко ...

Митинг на СДСМ во Штип

24 Вести - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев. Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на митингот му реплицираше на премиерот Груевски за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип фијаско

24 Вести - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска оцени дека синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој ...

ВМРО-ДПМНЕ: митингот на СДСМ во Штип доживеа фијаско

Телма - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска оцени дека синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој ...

Митингашки викенд на СДСМ во Штип

Утрински - 18.06.2012

Потпретседателот на СДСМ, Зоран Заев, и кандидатот на опозицијата за штипски градоначалник, Здравко Коцев, вчера, одржаа прес-конференција пред зградата на Стопанска банка во Штип, повикувајќи ги ...

СДСМ негира дека митингот во Штип бил фијаско

Курир - 18.06.2012

Потпретседателот на СДСМ Зоран Јовановски на новинарско прашање како го коментира ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека митингот во Штип бил фијаско вели дека ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно покажува од ден во ден дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да скрие дека луѓето не доаѓаат да го видат и слушнат Црвенковски

Курир - 18.06.2012

Двете илјади партиски луѓе кои беа донесени на митингот на СДСМ во Штип, од повеќе градови од соседството се факт кој граѓаните на Македонија можат да го видат од стотиците фотографии објавени во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Црвенковски беше гола критика и празни реченици

Курир - 18.06.2012

Митингот на СДСМ кој се одржа вчера во Штип преставува фијаско, истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков.

СДСМ одржа митинг во Штип

Курир - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев. Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на митингот му реплицираше на премиерот Груевски за ...

Митинг на СДСМ во Штип

Сител - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев. Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на митингот му реплицираше на премиерот Груевски за ...

СДСМ „го кренаа гласот“ и во Штип - Работното лето на опозицијата продолжува

Press24 - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев. Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на митингот му реплицираше на премиерот Груевски за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип беше фијаско - Црвенковски со ’празни муабети’

Press24 - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска оцени дека синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој ...

Митинг на СДСМ во Штип

МРТ - 18.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг „Крени го гласот“ во Штип го промовираше кандидатот за градоначалник Здравко Коцев. Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски на митингот му реплицираше на премиерот Груевски за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип фијаско

МРТ - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска оцени дека синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип фијаско

Сител - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска оцени дека синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој ...

СДСМ од Штип: Градот под Исарот нема да биде заложник на фамилијата

Макфакс - 18.06.2012

Раководството на СДСМ во Штип порача дека градот под Исарот нема да биде заложник на фалмилијата, и дека на следните локални избори СДСМ сигурно победува во овој град.

Црвенковски: ВМРО – ДПМНЕ ќе падне токму во источна Македонија

МКД - 18.06.2012

ВМРО – ДПМНЕ ќе падне токму во источна Македонија, а Штип ќе биде првата линија од фронтот, порача Бранко Црвенковски , лидерот на СДСМ, на вчерашниот митинг во Штип.

ВИДЕО Како провладините медиуми ги бројат присутните на митинзите на СДСМ

+инфо - 18.06.2012

После секој митинг на СДСМ, власта бројот на присутните го дели со два, па и тоа им е малку, се пошегува лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, во говорот на митингот на Штип.

Црвенковски - Штип за Груевски ќе биде „источен фронт“

Inpress - 18.06.2012

Штип, 18. јуни 2012 (ИНПРЕС) Најголемата опозициска партија СДСМ синоќа одржа митинг во Штип на кој и официјално беше објавена кандидатурата на Здравко Коцев за градоначалник.

Црвенковски: Конечно Македонија се буди!

Кирилица - 18.06.2012

Здравко Коцев е кандидатот за градоналчалник на Штип на СДСМ за идните локални избори. СДСМ на вчерашниот митинг во градот под Исарот Синоќа го одржа третиот од серијата протестни митинзи низ ...

ВИДЕО: СДСМ објави снимка од митингот во Штип

А1 On - 18.06.2012

Битка на порталите и на социјалните мрежи. Повторно се брои и пребројува колку биле на вчерашниот протестен митинг во Штип. Тоа е вообичаено, без разлика дали митинг држи СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ.

Инцидент по митингот на СДСМ во Штип

Курир - 18.06.2012

По завршувањето на митингот на СДСМ синоќа во Штип, се случил инцидент во кој физички е нападнат 33-годишниот Горан Ј, а едно од лицата поврзани со нападот се претставило како син на лидерот на СДСМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски во Штип доживеа фијаско

Макфакс - 18.06.2012

Митингот на СДСМ кој се одржа во неделата во Штип претставува фијаско и доказ за погрешната политика на партијата, рече во понеделникот, пратеникот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Трајче Димков „Митингот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип беше фијаско

+инфо - 18.06.2012

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Трајче Димков оцени дека вчерашниот синоќешниот митинг на СДСМ во Штип бил фијаско. - Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ, со нешто помалку од 2.000 луѓе, ...

Синот на Црвенковски замешан во инцидент на митингот на СДСМ во Штип?

Press24 - 18.06.2012

Според извори на Press24 од полицијата, инцидентот се случил на бензинската станица Лукоил откако Горан Јордев се обидел да земе едно од столчињата на масата на која според информациите кои ги дал ...

Фијаско на СДСМ и во Штип

Курир - 18.06.2012

По катастрофално слабиот одзив на митингот минатата недела одржан во Велес кога присуствуваа околу 4.000 лица, од кои половина беа донесени со партиски автобуси од други градови, СДСМ вчера потфрли и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот во Штип фијаско

А1 On - 18.06.2012

„Митингот на СДСМ кој се одржа вчера во Штип преставува фијаско. Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ-со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој повеќе од половината донесени со автобуси, од ...

Слабата посетеност на митинзите предизвикува нервоза кај СДСМ

Нетпрес - 18.06.2012

Слабата посетеност започнува да предизвикува нервоза во редовите на СДСМ и во одредени кругови на партијата се поставува прашањето за покренување на одговорност за ваквата ситуација, велат извори од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип е фијаско

Макфакс - 18.06.2012

Митингот на СДСМ кој се одржа вчера во Штип преставува фијаско, реагира на владеачката ВМРО-ДПМНЕ. „Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ-со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој повеќе од ...

Зошто овој СДСМ нема шанси?

Курир - 18.06.2012

Не можев долго да ја видам причината за “зголемената телесна температура” во СДСМ! Што е дијагнозата? И зошто толку рано влегоа во “кујна, а познато е дека не трпат многу топло”!? Еве го одговорот: ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ доживеа фијаско во Штип

Нетпрес - 18.06.2012

Митингот на СДСМ кој се одржа вчера во Штип преставува фијаско. Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ - со нешто помалку од 2000 луѓе, од кој повеќе од половината донесени со автобуси, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ во Штип беше фијаско

Либертас - 18.06.2012

Овој митинг е доказ за погрешната политика на СДСМ, со нешто помалку од 2.000 луѓе, од кој повеќе од половината донесени со автобуси, од околните градови.

Митинг на СДСМ – Штип го крена гласот

Канал 77 - 18.06.2012

Охрабрете се, победете го стравот и кренете го гласот против сиромаштијата што ви ја донесе актуелната власт, им порача синоќа на штипјани лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

Инцидент по митингот на СДСМ

Денешен - 18.06.2012

По завршувањето на митингот на СДСМ синоќа во Штип, се случил инцидент во кој физички е нападнат 33-годишниот Горан Ј, а едно од лицата поврзани со нападот се претставило како син на лидерот на СДСМ, ...

Штипјани не излегоа да го пречекаат Бранко

Вечер Прес - 18.06.2012

НЕРВОЗА ВО СДСМ ПОРАДИ СЛАБИОТ ОДЗИВ НА МИТИНЗИТЕ - Повеќе од половината донесени со автобуси, се од околните градови на Штип, од Велес, од Радовиш, од Кочани, дури од Струмица и Куманово.

Ципрас е новата ѕвезда, Црвенковски талка во космосот

Н.Македонија - 18.06.2012

Алексис Ципрас е пример за лидер што ја видел и ја искористил шансата и кому му претстојат уште избори и победи, а Бранко Црвенковски е архетип на арогантна жаба што опиена од митот за себе дозволила ...