TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детектирани сигнали од црните кутии

Телма - 05.07.2009

Француски истражувачи денеска соопштија дека лоцирале сигнали од црните кутии на јеменскиот авион, кој минатата недела се урна ...

Преживеаното девојче се врати во Париз

Време - 03.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индиски Океан, ...

Преживеаната Бахија префрлена во Франција

Вест - 03.07.2009

МОРОНИ, 3 јули (Ројтерс) - Единственото преживеано девојче од јеменскиот авион што се урна во водите на Индискиот Океан кога се ...

„Тато, видовме како паѓа авионот во водата“

Утрински - 03.07.2009

Дванаесетгодишното девојче за кое се верува дека е единствениот преживеан патник од авионската несреќа кажа како била исфрлена ...

Баја се врати во Франција

Вечер Прес - 03.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот ербасот А310 на јеменската авиокомпанија во Индискиот ...

Пронајдена една од црните кутии

Време - 02.07.2009

Единствен преживеан по падот на јеменскиот авион „ербас А310-200“ крај Коморските Острови е четиринаесетгодишно девојче по име ...

12-часа плутала во морето фатена за парче од авионот

Вест - 02.07.2009

"Таа ништо не можела да почувствува, и се нашла во водата. Слушала луѓе како зборуваат околу неа, но не можела да види никого ...

Девојчето што го преживеа падот на јеменскиот авион заздравува

Утрински - 02.07.2009

МОРОНИ - Лоцирана е една од црните кутии што ги снимаше податоците за летањето на јеменскиот авион, кој се урна во вторникот во ...

Бахија пристигна во Париз

Телма - 02.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „Ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индискиот Океан, ...

Одисејата на единствениот преживеан

Форум - 02.07.2009

Владин авион на Франција, заедно со засега единствениот преживеан од несреќата денес пристигна во Париз Бахиа Бакари , 14, се ...

Преживеаното девојче во авионската несреќа кај Коморските острови пристигна во Франција

Алфа - 02.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „Ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индискиот Океан, ...

Се трага по други преживеани во падот на „ербасот“

Н.Македонија - 02.07.2009

Спасувачките екипи сé уште трагаат по евентуални преживеани и остатоци од авионот „ербас А310“ на „Јеменија ер“, кој завчера со ...

Баја е многу нежна, чудо е како се спаси

Вечер Прес - 02.07.2009

Баја Бакари (14) е единствената која ја преживеа авионската трагедија во која загинаа 152 лица, меѓу кои и нејзината мајка.

Преживеаното девојче во авионската несреќа кај Коморските острови пристигна во франција

Сител - 02.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „Ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индискиот Океан, ...

Преживеаното девојче во авионската несреќа кај Коморските острови пристигна во Франција

Канал5 - 02.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „Ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индискиот Океан, ...

Бахија Бакири, преживеаното девојче во авионската несреќа кај Коморските острови пристигна во Франција

Кирилица - 02.07.2009

Девојчето, кое е единствениот преживеан патник во несреќата на авионот „Ербас“ на јеменската авиокомпанија во Индискиот Океан, ...

Фотографии од јеменскиот Ербас направени секунди пред падот

Кирилица - 02.07.2009

Фотографиите кој го обиколија светот наводно биле направени секунди пред падот на јеменскиот Ербас 310 во близината на ...

ВИДЕО: Таткото на преживеаното девојче раскажува како таа се спасила по падот на “Ербасот“

Нетпрес - 02.07.2009

Таткото на тинејџерката, која е единствениот преживеан во несреќата со јеменскиот “Ербас“, кој се урна во Индискиот океан во ...

Најдена црната кутија од јеменскиот Ербас

А1 - 01.07.2009

Спасувачките екипи локализираа една од црните кутии на Ербасот А 310 на јеменската авионска компанија кој синоќа се урна близу ...

Дете преживеа пад на ербас

Време - 01.07.2009

Едно дете е пронајдено живо по падот на авионот од типот „ербас А310-300“ на јеменскиот државен авиопревозник „Јеменија ер“, ...

Петгодишно дете ја преживеа несреќата

Вест - 01.07.2009

Доктор од Комори за "Ројтерс" изјави дека од морето е извлечено живо едно 5-годишно дете и дека биле најдени пет тела МОРОНИ, 1 ...

Авион „ербас“ падна во море, загинаа 152 патници, едно девојче преживеа

Утрински - 01.07.2009

- Јеменскиот патнички авион „Ербас - А310 -300“, кој синоќа се урна во близина на Коморските острови во Индискиот океан, со 153 ...

Пронајдена црна кутија од јеменскиот "Ербас"

Телма - 01.07.2009

Откриена е една од црните кутии на јеменскиот авион, што вчера со 153 патници и членови на екипажот се урна кај Коморските ...

Дете преживеа уривање на „ербас“

Дневник - 01.07.2009

Детето не само што останало живо по уривањето на авионот туку и ги преживеало осумте часа во разбрануваните води на океанот ...

Откриена една од црните кутии на јеменскиот авион што се урна кај Коморските острови

Алфа - 01.07.2009

Откриена е една од црните кутии на јеменскиот авион, што вчера со 153 патници и членови на екипажот се урна кај Коморските ...

Спасувањето на единствениот преживеан патник од јеменскиот Ербас

Алфа - 01.07.2009

Објавени се деталите за спасувањето на единствениот преживеан патник од вчерашната авионска несреќа на јеменски Ербас.

Големото прашање: Зашто сведочиме на уште еден пад на Ербас, и дали летањето станува се поризично?

Форум - 01.07.2009

На 1 јуни се сруши Ербас 447 во Атланскиот океан на бразилскиот брег, убивајќи 228 луѓе, при што производителот на авионот беше ...

Пронајдена една црна кутија од јеменскиот авион

Алсат-М - 01.07.2009

Една од црните кутии на авионот Ербас А310 на компанијата Јемен ер кој вчера се урна во Индискиот океан во близина на ...

Падна уште еден „ербас“, преживеа само едно дете

Н.Македонија - 01.07.2009

„Ербас А310“ на „Јеменија ер“ со 153 патници се урна во Индиски Океан кај Коморските Острови.

14 годишна девојка е единствениот преживеан во несреќата на јеменскиот авион

Алфа - 01.07.2009

Баја Бакари е единствениот преживеан патник во вчерашната авионската несреќа на јеменскиот Ербас 310.

Дете го преживеа падот на авионот!

Вечер Прес - 01.07.2009

Јуни почна со несреќата на францускиот Ербас А330 кој падна во Атлантикот со 228 патници, а заврши со оваа нова авионска ...

Јеменскиот Ербас бил забранет во Франција поради техничка неисправност

Кирилица - 01.07.2009

Јеменскиот патнички авион „Ербас - А310 -300“, кој синоќа се урна во близина на Коморските острови во Индискиот океан, со 153 ...

Падот на јеменскиот авион го преживеа 14-годишно девојче

Кирилица - 01.07.2009

Четиринаесет годишно девојче го преживеа падот на јеменскиот авион, кој се урна рано изутрината во Индискиот океан, во близина ...

Лоцирана една од црните кутии на урнатиот јеменскиот авион

Кирилица - 01.07.2009

Откриена е една од црните кутии на јеменскиот авион, што вчера со 153 патници и членови на екипажот се урна кај Коморските ...

Откриена една од црните кутии на јеменскиот авион што се урна кај Коморските острови

Канал5 - 01.07.2009

Откриена е една од црните кутии на јеменскиот авион, што вчера со 153 патници и членови на екипажот се урна кај Коморските ...

Девојчето Бахија го преживеа падот на авионот, а не знаела да плива

Кирилица - 01.07.2009

Во текот на денешниот ден нуркачите ќе се обидат да ја извлечат од морето црната кутија од авионот кој се сруши во близината на ...

Лоцирана една црна кутија на јеменскиот Ербас

МРТ - 01.07.2009

Лоцирана е една црна кутија од јеменскиот Ербас А310, кој вчера се урна во Индискиот океан, при што загинаа 152 лица, додека ...

Лоцирана е една од црните кутии на јеменскиот авион кој вчера се урна во индискиот океан

Канал5 - 01.07.2009

Лоцирана е една од црните кутии на јеменскиот авион кој вчера се урна во индискиот океан, соопштија француските власти.

Лоцирана една од црните кутии на урнатиот јеменски авион

Сител - 01.07.2009

Денеска француски брод ќе започне операција за нејзино вадење, соопшти францускиот државен секретар за соработка Ален Жоајанде.

ЕУ предлага основање „црна листа“ на авиокомпании

МК-Фондови - 01.07.2009

Свет - Економија Европската унија наскоро ќе предложи основање глобална црна листа на авиопревозници за кои се смета дека не се ...

ВИДЕО: Најдена е црната кутија на јеменскиот “Ербас“

Нетпрес - 01.07.2009

Најдена е црната кутија на јеменскиот “Ербас“, кој вчераутро се урна во Индискиот океан, кај Коморските острови, несреќа во ...

Лоцирана една црна кутија на јеменскиот Ербас

Макфакс - 01.07.2009

Лоцирана е една црна кутија од јеменскиот Ербас А310, кој вчера се урна во Индискиот океан, при што загинаа 152 лица, додека ...

Се урна Ербас на Јеменија Ер со 150 патници

А1 - 30.06.2009

Спасувачките служби ги пронајдоа остатоците на авионот Ербас А310 на Јеменија Ер што утрово се урна во Индискиот океан, како и ...

Дете го преживеа падот на Ербас-310

А1 - 30.06.2009

Спасувачките екипи во водите на Индискиот Океан пронајдоа преживеано дете од авионот на јеменскиот државен авиопревозник ...

ЕУ предлага основање „црна листа“ на авиокомпании

А1 - 30.06.2009

Европската унија наскоро ќе предложи основање глобална црна листа на авиопревозници за кои се смета дека не се безбедни, изјави ...

Се урна Ербас над Коморските острови

BBC - 30.06.2009

Авион од Јемен, со околу 150 луѓе во него, се урна во морето кај Коморскиот архипелаг покрај брегот на источна Африка.

Дете преживеа во авионската несреќа кај Коморските острови

Deutsche Welle - 30.06.2009

Авион на јеменската авиокомпанија „Јемен Ер“, со 153 патници, се урна во близина на Коморските острови.

Се урна јеменски патнички авион со 153 луѓе

Р.С.Европа - 30.06.2009

Авион на јеменскиот државен авио превозник Јеменија Ер во кој имало 153 патници и членови на екипажот се урнал во близина на ...

Спасен еден преживеан од урнатиот авион Ербас 310

Р.С.Европа - 30.06.2009

Властите спасија еден преживеан од јеменскиот авион „Ербас 310“ кој се урна во близина на Коморскиот архипелаг во Индискиот ...

Се урна "Ербас" во Индискиот океан

Телма - 30.06.2009

Спасувачките служби ги пронајдоа остатоците на авионот Ербас А310 на Јеменија Ер што утрово се урна во Индискиот океан, како и ...

Дете го преживеа уривањето на јеменскиот "Ербас"

Телма - 30.06.2009

Петгодишно дете живо е извлечено од водите на Индискиот океан, откако, кај Коморските острови се урна патнички авион на Јемениа ...

Јеменски патнички авион се урна во Индискиот Океан

Алсат-М - 30.06.2009

Авион на јеменскиот државен авиопревозник „Јеменија ер“ „Ербас-310“ со 142 патници и 11 членови на екипажот се урна во реонот ...

Пронајден преживеан патник од урнатиот јеменски авион

Алфа - 30.06.2009

Спасувачките екипи во водите на Индискиот Океан пронајдоа преживеан патник од авионот на јеменскиот државен авиопревозник ...

Нема преживеани?

Форум - 30.06.2009

Спасувачите го пронајдоа местото каде што се срушил авионот. Наодите велат, нема преживеани Тимови од пребарувачи се наоѓаат на ...

Пронајден еден преживеан од авионската несреќа во Јемен

Форум - 30.06.2009

Според најновите сознанија на МИА, во авионската несреќа има еден преживеан Спасувачките екипи во водите на Индискиот Океан ...

Дете го преживеа падот на авионот над Коморските острови

Алсат-М - 30.06.2009

Спасувачките екипи пронашле дете кое го преживеало падот на авионот на јеменската авиокомпанија што рано утринава се урна во ...

Се урна ербас со 150 патници

МРТ - 30.06.2009

Авион Ербас 310 со 150 патници и членови на екипажот на компанијата Јемениа Ер се урна рано денеска на подрачјето на островите ...

Јеменски Авион се урна во Индискиот Океан кај коморскитe острови

Сител - 30.06.2009

Авион на јеменскиот државен авиопревозник „Јеменија ер“ „Ербас-310“ со 142 патници и 11 членови на екипажот се урна во реонот ...

Јеменски авион се урна во Индискиот Океан кај Коморскитe острови

Кирилица - 30.06.2009

Авион на јеменскиот државен авиопревозник „Јеменија ер“ „Ербас-310“ со 142 патници и 11 членови на екипажот се урна во реонот ...

Пронајден преживеан патник од урнатиот јеменски авион

Кирилица - 30.06.2009

Спасувачките екипи во водите на Индискиот Океан пронајдоа преживеан патник од авионот на јеменскиот државен авиопревозник ...

Пронајден преживеан патник од урнатиот јеменски авион кај Коморските Острови

Сител - 30.06.2009

Спасувачките екипи во водите на Индискиот Океан пронајдоа преживеан патник од авионот на јеменскиот државен авиопревозник ...

Јеменски авион се урна во Индискиот Океан кај Коморскитe острови, не се знае дали има преживеани

Канал5 - 30.06.2009

Авион на јеменскиот државен авиопревозник „Јеменија ер“ „Ербас-310“ со 142 патници и 11 членови на екипажот се урна во реонот ...

Бебе го преживеало падот со авионот Ербас 310 во Индискиот океан

Кирилица - 30.06.2009

Ербасот 310 се срушил околу полноќ по локално време. Околу осум часот француски брод ги забележал остатоците на десет километри ...

Дете го преживеа падот на авионот над Коморските острови

Вечер Прес - 30.06.2009

Спасувачките екипи пронашле дете кое го преживеало падот на авионот на јеменската авиокомпанија што рано утринава се урна во ...

Дете го преживеа падот на авионот над Коморските острови

Канал5 - 30.06.2009

Спасувачките екипи пронашле дете кое го преживеало падот на авионот на јеменската авиокомпанија што рано утринава се урна во ...

ЕУ предлага основање „црна листа“ на авиокомпании

Кирилица - 30.06.2009

Европската унија наскоро ќе предложи основање глобална црна листа на авиопревозници за кои се смета дека не се безбедни, изјави ...

Нова авионска несреќа однесе најмалку 152 жртви

Канал5 - 30.06.2009

Нова авионска несреќа однесе најмалку 152 жртви, овој пат при уривање на Ербас А-310 во водите на индискиот океан.

Авион со 150 патници се урнал во Индискиот океан

Нетпрес - 30.06.2009

Авионот со 150 патници и членови на екипажот на авионската компанија “Јемениа Аир” се урнал рано утринава на подрачјето на ...

Во Индискиот океан најден трупот на “Ербасот“ и тела на патниците

Нетпрес - 30.06.2009

Јеменската граѓанска авијација објави дека се најдени телата на загинатите патници од авионот на “Јемениа Ер“, кој утринава се ...

Јеменскиот “Ербас“ паднал поради лоши временски услови

Нетпрес - 30.06.2009

Лошите временски услови се најверојатно причина за падот на авионот на јеменската национална компанија од типот “Ербас“ А 310, ...

Се урна ербас со 150 патници

Макфакс - 30.06.2009

Авион Ербас 310 со 150 патници и членови на екипажот на компанијата Јемениа Ер се урна рано денеска на подрачјето на островите ...

Најдени делови од урнатиот Ербас на Јеменија Ер

Макфакс - 30.06.2009

Спасувачките служби ги пронајдоа остатоците на авионот Ербас А310 на Јеменија Ер што утрово се урна во Индискиот океан, како и ...

Дете ја преживеа несреќата на јеменскиот авион

Макфакс - 30.06.2009

Петгодишно дете живо е извлечено од водите на Индискиот океан, откако, кај Коморските острови се урна патнички авион на Јемениа ...