TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

24 Вести - 13.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

За ситуацијата на Шумахер зборуваше познат неврохирург: Какви се неговите шанси?

Таратур - 13.09.2019

Легендата на германскиот и светскиот спорт Михаел Шумахер овие денови е во Париз каде што се лекува со матични ќелии. Шумахер престојува во болницата во Париз и неговата состојба како и до сега се држи во строга тајност.

Шумахер е во свесна состојба

Сител - 13.09.2019

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер кој е под третман на матични клетки во болница во Париз, после долго време е свесен, пренесуваат медиумите од Франција. Во болницата се потрудиле да се почитува неговата приватност а една медицинска ...

Михаел Шумахер е во свесна состојба

Факултети - 13.09.2019

Медицинскиот персонал соопшти дека Михаел Шумахер е свесен откако бил подложен на третман со матични клетки во Париз. Седумкратниот шампион во Формула 1 во понеделникот беше примен во болницата „Жорж Помпиду“, а француските медиуми пишуваат дека тој ...

За ситуацијата на Шумахер зборуваше познат неврохирург: Какви се неговите шанси?

Спортски - 13.09.2019

Легендата на германскиот и светскиот спорт Михаел Шумахер овие денови е во Париз каде што се лекува со матични ќелии. Шумахер престојува во болницата во Париз и неговата состојба како и до сега се држи во строга тајност.

Хрватски неурохирург: Шансите за заздравување на Шумахер се минимални!

Gol.mk - 13.09.2019

Легендарниот Формула 1 ѕвезда, Михаел Шумахер, пред неколку дена беше пренесен во клиника во Париз, каде наводно би требало да добие терапија со матични клетки. Веќе долги години во тајност се чува неговата здравствена состојба, никој медиум не може ...

Хрватски лекар бил повикан да го спаси Шумахер со микрочипови во мозокот

Макфакс - 13.09.2019

Неодамна, француските медиуми објавија дека легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер бил свесен и дека терапијата со матични клетки во Париз има позитивен резултат. Порталот 24sata.hr, ја пренесува приказната за истакнатиот хрватски ...

Хрватски неврохирург: Ме бараа да му помогнам на Шумахер, но шансите се минимални

Sport 1 - 13.09.2019

Изминативе неколку дена се појави информации низ јавноста дека Михаел Шумахер е свесен и дека во Париз добил терапија со матични клетки. Наводно неговото здравје е подобрено, откако пред шест години доживеа тешки повреди при несреќа на скијање на ...

Биното: Договорена е саботна мини-трка наместо квалификации

TopSport - 13.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното тврди дека сите тимови (вклучувајќи го и неговиот) се согласиле во иднина наместо квалификации со три степени да има мини-трка која ќе го одлучува стартниот распоред на неделната трка.

Шумахер ја напуштил француската болница

Локално - 13.09.2019

Мајкл Шумахер веќе ја напуштил болницата „Жорж Пампиду“ во Париз. Таму му била спроведена револуционерна терапија од светски познатиот хирург „Филип Менаше“, изјави новинарот на „Паризиен“, Ронан Фулгоас.

Шумахер е во свесна состојба

4NEWS - 13.09.2019

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер кој е под третман на матични клетки во болница во Париз, после долго време е свесен, пренесуваат медиумите од Франција. Во болницата се потрудиле да се почитува неговата приватност а една медицинска ...

Медицинската сестра открива неверојатна вистина за Михаел Шумахер: „Можам да изјавам дека е во свесна состојба“

Точка - 13.09.2019

Седумкратниот светски шампион на Формула 1, Михаел Шумахер, во понеделникот бил примен во париската болница на “тајно лечење“. Шумахер по шест години излегол од илегала по несреќата во која потешко се повреди на главата на 29-ти декември 2013-та ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

Опсервер - 13.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Хрватски лекар го викнале да го разбуди Шумахер од кома: Шансите за тоа се минимални

PressingTV - 13.09.2019

Познатиот хрватски неурохирург бил викнат да помогне во подобрување на состојбата на шампионот во Формула 1, Михаел Шумахер кој речиси шест години е во кома. Докоторот познат како човекот кој ги буди луѓето од кома“ со помош на микрочипови кои ги ...

Шумахер е во свесна состојба

Фокус - 12.09.2019

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер кој е под третман на матични клетки во болница во Париз, после долго време е свесен, пренесуваат медиумите од Франција. Во болницата се потрудиле да се почитува неговата приватност а една медицинска ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

Независен - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Ла Паризиен носи добра вест за „Тифозите“ и фанови на Шумахер

Спортклуб - 12.09.2019

Седумкратниот Ф1 шампион Михаел Шумкахер е свесен и добар по операцијата на која беше подложен во болница во Париз, тврди Ла Паризиен. Ова е една од подобрите информации што се однесува до големиот шампион од Германија последните 6 години.

Состојбата на Шумахер е се подобра, тој е во свесна состојба

Слободен Печат - 12.09.2019

Германецот уште во 2013 година настрада на скијање во француските Алпи, додека од септември 2014 година се лечи во својот дом во Лозана. Михаел Шумахер се наоѓа во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париската болница „Жорж ...

Oткрила медицинска сестра од болницата: Шумахер после долго време свесен!

Спортски - 12.09.2019

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер наводно е под третман на матични клетки во болница во Париз, пренесува „Ле Парисиен“. Легендарниот Германец во понеделникот во тајност бил пренесен во болницата „Жорж Помпидоу“ во престолнината на ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

Нетпрес - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

+инфо - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Шумахер е свесен: Терапијата дала резултати!

Убавина и Здравје - 12.09.2019

Терапијата со матични клетки во лекувањето на Мајкл Шумахер, која ја спроведе врвниот француски кардиохирург, дала плод. Имено, странските медиуми пренесуваат дека легендата на Формула 1 е во свесна состојба, пишува „Аваз“.

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

А1 On - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

Вечер Прес - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија” и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

Локално - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Шумахер е до мене, тој е свесен што се случува

Вечер Прес - 12.09.2019

Ако му веруваме на францускиот весник „Ле Паризиен“, кој важи за реномиран медиум, здравствената состојба на легендарниот Формула 1 возач, Михаел Шумахер, е добра. Германецот беше примен во болницата во Париз во понеделникот на „тајно лекување“.

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

MakPress - 12.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

Подобрена здравствената состојба на Михаел Шумахер во париската болница

Макфакс - 11.09.2019

Михаел Шумахер е во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париска болница на лекување со матични клетки. Седумкратниот шампион во Формула 1 пристигна во болницата Жорж Помпиду поради трансфузија на матични клетки кои намалуваат ...

Михаел Шумахер имал терапија со матични клетки во Париз и е свесен!?

Gol.mk - 11.09.2019

За Ф1-легендата Михаел Шумахер долги години нема информации во јавноста. По незгодата која ја имаше на скијање, за Германецот се вели дека е во кома, а семејството се уште нема излезено со официјален став околу неговата здравствена состојба.

Шумахер е свесен и оди на терапија со матични клетки?

TopSport - 11.09.2019

Михаел Шумахер е „свесен“ по третманот со матични клетки и веќе бил посетен од поранешниот шеф на Ферари, Жан Тод во болницата во Париз во понеделникот, тврди францускиот весник „Ле паризиен“.

Шумахер е во свесна состојба во париска болница

Нетпрес - 11.09.2019

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, е во свесна состојба откако е промен во париската билница „Жорж Помпиду“ на одделот за кардиологија, но засега нема прецизни информации за неговата здравствена состојба, објави во ...

Медицинска сестра открива: Шумахер е во свесна состојба!

Sport 1 - 11.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, беше примен во болницата во Париз во понеделникот на „тајно лекување“. Шест години по несреќата, кога силно ја повреди главата на 29 декември 2013 година додека скијаше, Шумахер конечно ...

Шумахер е свесен и оди на терапија со матични клетки?

Макфакс - 11.09.2019

Михаел Шумахер е „свесен“ по третманот со матични клетки и веќе бил посетен од поранешниот шеф на Ферари, Жан Тод во болницата во Париз во понеделникот, тврди францускиот весник „Ле паризиен“.

Радосна вест: Шумахер е во свесна состојба, се разбудил од кома!

Курир - 11.09.2019

Повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз, пишуваат британските медиуми. Таму се лекуваше со матични клетки. Фантастичните вести ги потврдува и Жан Тод, некогашниот шеф на тимот ...

Шумахер примен во болница во Париз

SportMedia - 11.09.2019

Легендарниот германски пилот во Ф1, Михаел Шумахер, во понеделникот рано наутро бил примен во болницата „Ж0рж Помпиду“ во Париз. Весникот „Ле Паризиен“објави дека 50-годишниот Шуми бил примен на клиниката за да помине експериментален третман со ...

Шумахер е свесен и комуницира со околината

Екипа - 11.09.2019

Михаел Шумахер од почетокот на оваа седмица се наоѓа во приватна клиника во Париз во која ќе му биде извршен специјален третман. Повеќе детали за третманот не се откриваат, ниту пак се демантираат гласините дека Шумахер бил пренесен во Франција, но ...

Шумахер пренесен во клиника во Париз за да му пресадуваат матични клетки

Репортер - 11.09.2019

Легендарниот формула 1 возач Михаел Шумахер ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург, пишува францускиот весник Le Parisien. Според весникот, Шумахер бил префрлен од Швајцарија во Париз каде што ќе прима терапија во ...

Шумахер е во свесна состојба во болницата во Париз

Либертас - 11.09.2019

Повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз, пишуваат британските медиуми. Таму се лекувал со матични клетки. Оваа вест ја потврди и Жан Тод, некогашниот шеф на тимот на Ферари, кој ...

Михаел Шумахер е во свесна сосојба и можеби денеска си оди од болница!

Република - 11.09.2019

Повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз, пишуваат британските медиуми. Таму се лекуваше со матични клетки. Фантастичните вести ги потврдува и Жан Тод, некогашниот шеф на тимот ...

Шумахер е во свесна состојба, познат кардиолог го лечи со матични клетки

PressingTV - 11.09.2019

Повеќекратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, е во свесна состојба откако беше примен во болница во Париз каде е примен под претпоставка дека се лечи со матични клетки, објавуваат британски медиуми.

Шумахер разбира што се случува околу него, според вработен во болницата во Париз

Локално - 11.09.2019

Михаел Шумахер разбира што се случува околу него, според вработениот во болницата „Жорж Помпиду“, каде што пристигна седумкратниот светски шампион во Формула 1, претходно оваа недела. Анонимен извор од париската болница е цитиран од угледниот ...

Подобрена здравствената состојба на Михаел Шумахер

Н.Македонија - 11.09.2019

Михаел Шумахер е во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париска болница на лекување со матични клетки. Седумкратниот шампион во Формула 1 пристигна во болницата „Жорж Помпиду“ поради трансфузија на матични клетки кои намалуваат ...

ПРЕКРАСНА ВЕСТ: Микаел Шумахер се разбуди од кома!

Магазин - 11.09.2019

Како што пишуваат британските медиуми, повеќекратниот шампион во Формула 1 Михаел Шумахер е во свесна состојба откако го примија во болницата во Париз. Некогашниот шеф на тимот на Ферари вчера бил во болничката соба на Михаел Шумахер и со него ...

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

24 Вести - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Шумахер на „таен третман“ во париска болница

Deutsche Welle - 10.09.2019

Легендарниот Формула 1 пилот не е виден во јавноста од трагичната скијачка несреќа пред пет години. Францускиот печат известува дека тој сега ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург.

Шумахер има проблеми со срцето?

Фокус - 10.09.2019

Легендарниот германски Формула 1 возач, Михаел Шумахер е префрлен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е сместен на одделот за кардиохирургија. Засега нема информации што точно се случува, но францускиот весник „Ле Паризиен“ пишува ...

„Ле Паризиен“: Шумахер донесен во Париз на таен третман, има проблем со срцето?

Sport 1 - 10.09.2019

Германската автомобилистичка легенда, Михаел Шумахер, седумкратниот првак во Формула 1, кој веќе шест години е во вегетативна состојба после несреќата на француските Алпи бил донесен на траен третман во париската болница „Жорж Помпиду“ и е префрлен ...

Шумахер во Париз на таен третман

SportMedia - 10.09.2019

Француски Ле Паризиен пишува дека Михаел Шумахер во понеделникот од Женева бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Ф1 возач со амбулантно возило со женевски регистарски таблички бил пренесен на кардиоваскуларната клиника во ...

Французите откриваат: Шумахер бил пренесен во Париз!

Спортски - 10.09.2019

Стигнуваат нови информации за состојбата на Михаел Шумахер. Шумахер како што е познато пред шест години доживеа несреќа кога при скијањето на француските Алпи паднал и удрил во камен. Од тој момент за неговата состојба не се знае многу.

Шумaхер на „тајни третмани“ во клиника во Париз

Екипа - 10.09.2019

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, бил примен во клиника во Париз каде врз него ќе бидат извршени „тајни третмани“ кои би требало дополнително да ја подобрат здравствената состојба на Германецот.

Михаил Шумахер во болница на тајни третмани

Курир - 10.09.2019

Поранешниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер од вчера се наоѓа во болница во Париз. Според пишувањата на француските медиуми, тој е во оделот за кардиохирургија, а третманот кој ќе му биде извршен е таен.

Има ли надеж? Шумахер префрлен во Париз

СуперСпорт - 10.09.2019

Легендарниот возач на Формула 1 Михаел Шумахер (50) лечењето го продожува во Париз, јавува угледниот Le Parisien. Седумкратниот светски шампион пред неколку години на скијање во Франција се здоби со тешки повреди на главата, а во голема борба и долг ...

Шумахер префрлен на тајно лечење во Париз, има проблеми со срцето?

Слободен Печат - 10.09.2019

По речиси шест години од тешката несреќа на скијање по која е во кома, легендарниот Михаел Шумахер доцна синоќа е префрлен во париската болница „Жорж-Помпиду“ на одделот за кардиоваскуларна хирургија.

Ф1: Шумахер со срцеви проблеми префрлен во болница во Париз

OhridNews - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Шумахер тајно преместен во болница во Париз, ќе добие третман од специјалист за срце

Дерби - 10.09.2019

Седумкратниот Ф1 шампион, Михаил Шумахер од својот дом од Швајцарија е пренесен во клиника во француската престолнина, инфомираа светските медиуми. Според „Ле Паризиен“, легендарниот Шуми кој долго време е надвор од очите на јавноста по инцидентот, ...

Шумахер пренесен во клиника во Париз на таен третман!?

Gol.mk - 10.09.2019

Легендата на Формула 1 шампионатот, Михаел Шумахер ја продолжува својата најголема битка во животот, по кобната несреќа и падот во 2013 година кој се случи на француските Алпи. Од тогаш, па сè до денес неговата здравствена ситуација се чува во ...

Шумахер имал проблем со срцето?

TopSport - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Французите откриваат: Шумахер бил пренесен во болница во Париз!

Таратур - 10.09.2019

Стигнуваат нови информации за состојбата на Михаел Шумахер. Шумахер како што е познато пред шест години доживеа несреќа кога при скијањето на француските Алпи паднал и удрил во камен. Од тој момент за неговата состојба не се знае многу.

Шумахер е префрлен во Париз за специјална терапија со матични клетки

Кајгана - 10.09.2019

Најуспешниот возач на Формула 1 е хоспитализиран во француската престолнина. Францускиот весник Le Parisien објави дека легендата на Форула 1 Михаел Шумахер бил префрлен од Швајцарија во Париз за дводневна терапија во болницата „Жорџ Помпиду“.

Ле Парисиен: Шумахер префрлен во болница во Париз

Макфакс - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, кој пет години се лекува од тешките повреди на главата со кои се здоби на скијање во француските Алпи, бил преместен во болница во Париз поради „таен третман“.

Нови детали: Шумахер во болницата во Париз е примен под лажно име!

Спортски - 10.09.2019

Францускиот „Ле Парисиен“ објави информација дека Михаел Шумахер се наоѓа во болница во Париз. Легендарниот возач на формула 1 веќе неколку години се опоравува од повредите здобиени на скијањето во Франција.

Шумахер во Париз на таен третман

Независен - 10.09.2019

Франција- Француски Ле Паризиен пишува дека Михаел Шумахер вчера од Женева бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Ф1 возач со амбулантно возило со женевски регистарски таблички бил пренесен на кардиоваскуларната клиника во ...

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз

Независен - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Шумахер имал проблем со срцето?

Макфакс - 10.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, вчера во попладневните часови бил примен во болницата „Жорж Помпиду“ во Париз, поради медицински зафат чии детали се уште не се официјално откриени, пишува „Ле Парисиен“.

Шумахер пренесен во Париз со хеликоптер на „таен третман“

МКД - 10.09.2019

Од Франција пристигнува вест дека седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер попладнево бил пренесен во болница во Париз на таен третман. Легендарниот Германец пред речиси шест години имаше тешка несреќа на скијањае на француските алпи, но ...

(ФОТО) МИХАЕЛ ШУМАХЕР – Le Parisien: Шуми на тајно лекување во Париз, има проблеми со срцето?!

Екран - 10.09.2019

Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман. Легендарниот возач на Формула 1 со возило на Брза помош од Женева бил донесен на ...

Што се случува со шампионот: Шумахер итно примен в болница!

Спортклуб - 10.09.2019

Поранешниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер во текот на вчерашниот ден бил примен во болницата Помпиду во југозападниот дел на Париз поради итен зафат. Наводно, не е влошено здравјето на германскиот ас, туку се работи за трансфузија на ...

Михаел Шумахер пренесен во париската болница: Почна битката за легендата на Формула 1, следува операција која е ...

Точка - 10.09.2019

Михаел Шумахер, поранешниот шампион на Формула 1, примен е во болницата во Париз на тајно лечење, изјавуваат од француското списание „Ле паризиен“. Легендарниот возач на Формула 1 и понатаму се бори со тешките повреди на главата кои ги доби во ...

Еден од најдобрите кардиохирурзи ќе го оперира Шумахер

Бизнис Вести - 10.09.2019

Легендарниот пилот во Формула 1 и 7кратен светски шампион, Михаел Шумахер, е во рацете на еден од најдобрите хирурзи во светот. Тој беше хоспитализиран во болницата Жорж Помпиду во Париз пред неколку часа.

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

iPortal - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Состојбата на Шумахер се подобрува? Шампионот пренесен во Париз на „тајна операција“

Република - 10.09.2019

Поранешниот првак во Формула 1, Михаел Шумахер, итно бил пренесен во клиника во Париз, јавуваат светските медиуми. Според весникот „Паризиен“, германскиот ас вчера бил примен во клиниката „Помпиду“ каде ќе му биде извршен специфичен зафат со ...

Ле Паризиен: Шумахер тајно хоспитализиран во болница во Париз

Либертас - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Последна шанса за спас на Михаел Шумахер!

Вечер Прес - 10.09.2019

Како што наведува француски „Ле Паризиен“, седумкратниот шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер, моментно се наоѓа во една болница во Париз. Германецот не е виден во јавноста од кобната несреќа во Франција која се случи пред речиси шест ...

Шумахер префрлен во париската болница “Жорж Помпиду“

Пулс24 - 10.09.2019

Нема информации за здравствената состојба на повеќекратниот шампион на “Формула 1“. Единствено што се знае е дека е префрлен на кардиохируршкото одделение на болницата “Жорж Помпиду” во Париз, каде би требало да се задржи до среда.

Шумахер префрлен во болнинца Париз на специјална терапија со матични клетки

Магазин - 10.09.2019

Легендата на Форула 1 Михаел Шумахер кој во 2013 година доби страшна повреда додека беше на скијање на француските Алпи е хоспитализиран во француската престолнина, објави ф ранцускиот весник Le Parisien.

Ле Паризиен: Шумахер тајно пренесен во болница во Париз

1tv - 10.09.2019

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е тајно хоспитализиран на клиника во Париз, објави „Ле Паризиен“. Според изворот, тој бил пренесен од вила во Швајцарија и однесен во болницата „Жорж Помпиду“.

Шумахер пренесен во клиника во Париз на третман со матични клетки

Скопје1 - 10.09.2019

Легендарниот Формула 1 пилот не е виден во јавноста од трагичната скијачка несреќа пред пет години. Францускиот весник Le Parisien објави дека тој сега ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург.

Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз

Канал5 - 09.09.2019

Не е позната здравствената состојба на легендарниот возач на Формула 1 , освен дека е префрлен на кардиохируршкото одделение на париската болница ,,Жорж Помпиду”. Повеќекратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер беше примен во болницата „Жорж ...

Михаел Шумахер примен во болница во Париз

24auto - 09.09.2019

Поранешниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер е примен во болница во Париз заради тајно лечење, објави францускиот весник „Лепаризиен“ Шумахер не се појавил во јавноста откако доживеа скијачка несреќа во француските Алпи пред пет години.

Ле Парисиен: Шумахер префрлен во болница во Париз

TopSport - 09.09.2019

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, кој пет години се лекува од тешките повреди на главата со кои се здоби на скијање во француските Алпи, бил преместен во болница во Париз поради „таен третман“.