TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција и Полска во финалето на ЕП во одбојка

А1 - 13.09.2009

Одбојкарите на Франција и Полска ќе играат во финалето на Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција.

Полјаците по прв пат шампиони на Европа во одбојка

Спортнет - 13.09.2009

Машката одбојкарска репрезентација на Полска за прв пат во својата историја стана првак на Европа, совладувајќи ја Франција со 3-1 во финалето играно во Измир.

Македонија - Германија попладнево на Европското првенство во кошарка

Алсат-М - 13.09.2009

Македонската кошаркарска репрезентација денеска попладне го игра вториот натпревар од втората фаза на Европското првенство во Полска со селекцијата на ...

Македонија - Германија денеска на ЕП

Алфа - 13.09.2009

Македонската кошаркарска репрезентација денеска попладне го игра вториот натпревар од втората фаза на Европското првенство во Полска со селекцијата на ...

Франција и Полска во финалето на ЕП

Алфа - 13.09.2009

Одбојкарите на Франција и Полска ќе играат во финалето на Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција.

Македонија - Германија попладнево на Европското првенство во кошарка

Сител - 13.09.2009

Македонската кошаркарска репрезентација денеска попладне го игра вториот натпревар од втората фаза на Европското првенство во Полска со селекцијата на ...

Франција и Полска во финалето на Европското првенство во одбојка

Сител - 13.09.2009

Одбојкарите на Франција и Полска ќе играат во финалето на Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција.

Франција и Полска во финалето на ЕП за одбојкари

Спортнет - 12.09.2009

Во финалето на Европското првенство за одбојкари кое се одржува во Турција ќе се сретнат репрезентациите на Полска и Франција.

Француските одбојкари во борба за медал на ЕП

А1 - 11.09.2009

Последниот ден од натпреварите по групи во втората фаза на Европското првенство во одбојка во Турција ја разреши и последната дилема околу тоа која селекција ...

Франција последен полуфиналист на ЕП во одбојка

Алфа - 11.09.2009

Последниот ден од натпреварите по групи во втората фаза на Европското првенство во одбојка во Турција ја разреши и последната дилема околу тоа која селекција ...

На ЕП во одбојка и Франција во борба за медал

Кирилица - 11.09.2009

Последниот ден од натпреварите по групи во втората фаза на Европското првенство во одбојка во Турција ја разреши и последната дилема околу тоа која селекција ...

И Франција во борбата за медали на ЕП во одбојка

Сител - 11.09.2009

Последниот ден од натпреварите по групи во втората фаза на Европското првенство во одбојка во Турција ја разреши и последната дилема околу тоа која селекција ...

Стартува втората фаза на ЕП во одбојка

А1 - 10.09.2009

По слободниот ден денеска продолжуваат натпреварите на Европското првенство во одбојка што се игра во Турција.

Три селекции со максимален учинок на ЕП во одбојка

А1 - 10.09.2009

По првото коло од втората фаза на Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција три селекции останаа со максимален учинок.

Полска, Русија и Бугарија продожуваат на ЕП во одбојка

А1 - 10.09.2009

Селекциите на Полска во групата Е и на Русија и на Бугарија во групата Ф продолжуваат со победи на Европското првенство во одбојка во Турција.

Германија и Холандија стартуваа со победи

Алфа - 10.09.2009

Одбојкарските селекции кои важат за фаворити во своите групи на Европското првенство во Турција, Германија и Холандија остварија минимални победи од 3:2.

Актуелниот шампион со пораз стартуваше на ЕП

Алфа - 10.09.2009

Одбојкарите на Шпанија непријатно беа изненадени во натпреварот од вториот ден од ЕП во Турција откако со убедливи 3:0 синоќа се поразени од Грција.

Резултати ЕП во одбојка

Алфа - 10.09.2009

Одбојкарите на Србија загубија од Русија со 3-1 во првиот меч од втората фаза на ЕП првенство во Турција, со што и се далеку од пласман во полуфиналето на ...

Полска, Русија и Бигарија продолжуваат со победи на ЕП во одбојка

Алфа - 10.09.2009

Селекциите на Полска во групата Е и на Русија и на Бугарија во групата Ф продолжуваат со победи на Европското првенство во одбојка во Турција.

Почнува европското првенство во одбојка во Турција

Сител - 10.09.2009

Турските градови Измир и Истанбул од денеска до 13 септември ќе бидат домаќини на 16 европски репрезентации учеснички на 25-тото Европско првенство во одбојка ...

Победи за Германија и за Холандија на стартот од еп во одбојка

Сител - 10.09.2009

Одбојкарските селекции кои важат за фаворити во своите групи на Европското првенство во Турција, Германија и Холандија остварија минимални победи од 3:2.

Пораз на одбојкарскиот европски шампион Шпанија

Сител - 10.09.2009

Одбојкарите на Шпанија непријатно беа изненадени во натпреварот од вториот ден од ЕП во Турција откако со убедливи 3:0 синоќа се поразени од Грција.

Последен ден од првата фаза на Европското првенство во одбојка

Сител - 10.09.2009

На Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција денеска се играат натпреварите од последниот ден.

Заврши првата фаза од Европското првенство во одбојка

Сител - 10.09.2009

Со синоќешните натпревари од четвртиот ден од Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција заврши првата фаза.

Стартува втората фаза на европоското првенство во одбојка

Сител - 10.09.2009

По слободниот ден денеска продолжуваат натпреварите на Европското првенство во одбојка што се игра во Турција.

Три селекции со максимален учинок на еп во одбојка

Сител - 10.09.2009

По првото коло од втората фаза на Европското првенство во одбојка што се одржува во Турција три селекции останаа со максимален учинок.

Полска, Русија и Бугарија продожуваат без пораз на ЕП во одбојка

Кирилица - 10.09.2009

Селекциите на Полска во групата Е и на Русија и на Бугарија во групата Ф продолжуваат со победи на Европското првенство во одбојка во Турција Во рамките на ...

Полска, Русија и Бугарија продожуваат без пораз на еп во одбојка

Сител - 10.09.2009

Селекциите на Полска во групата Е и на Русија и на Бугарија во групата Ф продолжуваат со победи на Европското првенство во одбојка во Турција.