TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Фокус - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

24 Вести - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

24 Вести - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

Слободен Печат - 14.09.2019

Во синоќешното интервју за телевизијата Т7, Харадинај рече дека несогласувањата со челниците на другите две највисоки државни институции. Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за ...

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

Сител - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Сител - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

А1 On - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

А1 On - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

24Инфо - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

Опсервер - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Опсервер - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

4NEWS - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Харадинај искрен: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

Република - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Локално - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

24Инфо - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

PressingTV - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

4NEWS - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Бериша: Косово годинава нема да аплицира во Интерпол

Либертас - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Познато зошто Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Фактор - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

Локално - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

MakPress - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

MakPress - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: Тачи и Весели сакаа да ме скршат поради таксата на увозот од Србија

1tv - 14.09.2019

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај вели дека, за време на неговиот премиерски мандат, најголеми противници во текот на средбите со странски претставници му биле претседателот на државата ...

Бериша: Косово годинава нема да аплицира во Интерпол

1tv - 14.09.2019

Заменик министерот за надворешни работи во косовската Влада во оставка Антон Бериша изјави дека Косово оваа година нема да аплицира за членство во светската полициска асоцијација Интерпол, јави дописникот на МИА од Приштина.

На Рамуш Харадинај му пристигна и ваква поддршка (ФОТО)

Слободен Печат - 13.09.2019

Последната што даде јавно подршка и мислење за политиката е и оваа преубава и позната пејачка. Косовските политички партии уште пред да започне предизборната кампања, се повеќе привлекуваат невообичаени фигури во своите редови .

Харадинај: Поради обврските не присуствувам во Прага

Кумановски м. - 13.09.2019

Премиерот на Косово кој поднесе оставка Рамуш Харадинај, испрати писмо до чешкиот премиер Андреј Бабиш во кое се вели дека не е во можност да присуствува на денешната средба на премиерите на Вишеградската група и Западен Балкан.

Хаг повика нов сведок од партијата на Харадинај

Н.Македонија - 13.09.2019

Специјализираното обвинителство на Косово, со седиште во Хаг, во врска со наводите за извршени злосторства во војната во Косово, го повика на сослушување Лулзим Кабаши, поранешен командант на ОВК. Тој во Хаг треба да се појави на 24 септември.

(ФОТО) Премиерот на Косово преку писмо до чешкиот премиер образложува: Поради обврските не присуствувам во Прага

Скопје1 - 13.09.2019

Премиерот на Косово кој поднесе оставка Рамуш Харадинај, испрати писмо до чешкиот премиер Андреј Бабиш во кое се вели дека не е во можност да присуствува на денешната средба на премиерите на Вишеградската група и Западен Балкан.

Хашките обвинители повикаа соработник на Харадинај на разговор

Призма - 12.09.2019

Лулзим Кабаши. Фото: БИРН Специјализираното обвинителство на Косово, со седиште во Хаг, во врска со наводите за извршени злосторства во војната во Косово, која се водеше кон крајот на 1990-тите години, го повика на сослушување Лулзим Кабаши, ...

Харадинај преку Фејсбук ја кажа вистинската причина за неодењето во Прага (ФОТО)

Слободен Печат - 12.09.2019

Харадинај вели дека Косово високо ја вреднува посветеноста на Реублика Чешка кон Западен Балкан Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, денеска посочи дека поради изборни ангажирања, тој нема да присуствува на Самитот во Чешка.

Харадинај: Никој во САД не е за поделба на Косово, добивале погрешни пораки од Балканот

МКД - 12.09.2019

Премиерот на Косово во оставка Рамуш Харадинај изјави во Приштина дека никој во САД не е за поделба на Косово, дека секогаш биле со Косово, но дека добивале погрешни сугестии од Балканот. Харадинај на конференција за медиумите кажа дека погрешни ...

Харадинај: САД се против поделба на Косово

Н.Македонија - 12.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај вчера на прес-конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз кулите-близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради напорите ...

Во Приштина откриена спомен плоча во чест на жртвите на 11 септевмри во САД

Слободен Печат - 11.09.2019

Харадинај во своето обраќање пред присутните на церемонијата изјави дека „и Косово го доживеа тешко нападот врз пријателскиот американски народ". Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот ...

Англија не памети вакво нешто: Косово во „колевката на фудбалот“ играше како дома

Gol.mk - 11.09.2019

Фудбалските репрезентации на Англија и Косово одиграа спектакуларен дуел со осум гола во Саутемптон (5-3), а гостинската репрезентација имаше невидена поддршка и „гордиот албион“ доживеа нешто што не памети.

Харадинај: Ми беше кажано дека нема ништо без „амин“ од Србија

Слободен Печат - 11.09.2019

Ми беше кажано дека без „амин“ од Србија не можеме да ги завршиме своите обврски, изјавил Харадинај. Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај, изјавил дека постоеле ситуации во кои му било кажано дека без „амин“ од Србија ништо нема да биде ...

Автоголот на Косово: Се најде во многу добра позиција, штета да не даде гол! (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.09.2019

Англија го победи Косово со 5-3 во еден супер ефикасен меч на Сент Мери. Од погодоците посебно внимание предизвика автоголот на гостите. Третиот гол на Англија беше дело на Мергим Војвода кој си ја затресе сопствената мрежа.

Голеада во Саутемптон

Сител - 11.09.2019

Англија и Косово пак, одиграа интересен меч во Саутемптон, во кој домаќините славеа со 5:3 за четврта победа во четврти меч и во исто време нанесувајќи им го првиот пораз на Косовците од 2017 година.

Жежок бакнеж помеѓу Рамуш Харадинај и сопругата Анита (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Парот Харадинај во невидено расположение разменија бакнеж пред насобрана толпа Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина ...

РЕГИОНОТ ВО ШОК! Ѓукановиќ планира да му отстапи дел од црногорската територија на Косово?

Слободен Печат - 11.09.2019

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај барал ревизија на Законот за ратификација на договорот со Црна Гора за демаркација на границите. Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, ги примил акредитациите од новиот косовски амбасадор во ...

Харадинај: САД се против поделба на Косово, царините кон Србија остануваат на сила

Макфакс - 11.09.2019

По откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, косовскиот премиер, Рамуш Харадинај предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја, заради, како што истакна, напорите на Белград да се ...

Харадинај: Српска пропаганда за повлекување на признавањата на Косово

Р.С.Европа - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска предупреди на опасност од „српската пропаганда“ против неговата земја заради, како што рече, напорите на Белград да се повлечат признавањата на косовската независност, објави косовскиот весник ...

Приштина: Откриена спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

Нетпрес - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Приштина: Откриена спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

А1 On - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

А1 On - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради ...

Харадинај: САД е против поделба на Косово

Нетпрес - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради ...

Харадинај: Никој во САД не ја поддржува поделбата на Косово

Слободен Печат - 11.09.2019

Во врска со смената на Џон Болтон од позицијата советник за национална безбедност премиерот изјави дека САД го штитат Косово, а Болтон не ја поддржуваше идејата за поделба. Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, ...

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

Сител - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда” против неговата земја заради ...

ВИДЕО: Харадинај доби жежок бакнеж среде толпа народ

Press24 - 11.09.2019

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина кои на отворено го следеа натпреварот Косово-Англија.

Играчот на Косово не можеше да одолее а да не даде гол, па што ако беше во неговата мрежа (ВИДЕО)

МКД - 11.09.2019

Англија го победи Косово со 5-3 во еден супер ефикасен меч на Сент Мери. Од погодоците посебно внимание предизвика автоголот на гостите. Третиот гол на Англија беше дело на Мергим Војвода кој си ја затресе сопствената мрежа.

Откриена спомен-плоча во Приштина во чест на жртвите на 11 септември во САД

+инфо - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

4NEWS - 11.09.2019

Во врска со смената на Џон Болтон од позицијата советник за национална безбедност, кој, според медиумите, е поддржувач на идејата за поделба на Косово, премиерот изјави дека САД го штитат Косово, а Болтон не ја поддржуваше идејата за поделба.

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

24Инфо - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда” против неговата земја заради ...

Голеада во Саутемптон

4NEWS - 11.09.2019

Англија и Косово пак, одиграа интересен меч во Саутемптон, во кој домаќините славеа со 5:3 за четврта победа во четврти меч и во исто време нанесувајќи им го првиот пораз на Косовците од 2017 година.

Страсен бакнеж помеѓу Рамуш Харадинај и сопругата Анита

Република - 11.09.2019

Вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, заедно со неговата сопруга Анита, им се придружија синоќа на големиот број на навивачи на плоштадот во Приштина кои на отворено го следеа натпреварот Косово-Англија.

Косово импресионираше на „Сент мери“, но Англија запиша голема победа

Опсервер - 11.09.2019

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на ...

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

Локално - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради ...

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

Опсервер - 11.09.2019

-Продолжуваат обидите на Србија за укинување на меѓународното признание на суверенитетот на Косово, изјави Харадинај. Во врска со смената на Џон Болтон од позицијата советник за национална безбедност, кој, според медиумите, е поддржувач на идејата ...

Во Приштина спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

Република - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Приштина: Откриена спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

Опсервер - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Англија го приземји Косово, четири гола на Роналдо во Вилнус

iPortal - 11.09.2019

Фудбалерите на Англија славеа против Косово со 5:3 во натпревар во кој гостите го забележаа својот прв пораз во фудбаската историја по 15 одиграни натпревари. Со победата домаќинот останува прв во квалификациите во групата „А” и речиси си обезбеди ...

Косово: Во Приштина откриена спомен-плоча за жртвите на 11 септември во САД

Денешен - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Приштина: Откриена спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

24Инфо - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

Либертас - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради ...

Харадинај: САД се против поделбата на Косово

MakPress - 11.09.2019

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај денеска на прес конференција, по откривањето на споменикот на жртвите на нападот врз Кулите близначки на 11 септември, предупреди на опасноста од „српската пропаганда“ против неговата земја заради ...

Приштина: Откриена спомен-плоча во чест на жртвите на 11 септември во САД

MakPress - 11.09.2019

Во дворот на Владата на Косово утрово е откриена спомен-плоча во чест на жртвите на терористичкиот напад на 11 септември 2011 година во Соединетите Американски Држави, јави дописникот на МИА од Приштина.

Косово даде три гола, но тоа не беше доволно ниту за бод против Англија (ВИДЕО)

МКД - 10.09.2019

Косово и даде три гола на Англија, но прими пет и тоа сите во првото полувреме, Англичаните со 5-3 го добија супер ефикасниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Англија и Косово го одиграа најинтересниот натпревар во денешните дуели од квалификациите.

Косовците со шок за Англија, но „Албионот“ се врати веднаш (видео)

TopSport - 10.09.2019

Косовската фудбалска репрезентација изненадува со своите фантастични игри и со серијата на мечеви без пораз (која трае од 2017 година), и на „Сент Мери“ во Саутемптон успеа да ги изненади фаворизираните Англичани уште во првата минута, но „балансот“ ...

Косово ја налути Англија: Ѝ даде гол за 35 секунди, па доби „петарда“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 10.09.2019

Фудбалската репрезентација на Косово е пред првиот пораз во последните 16 натпревари затоа што на гостувањето кај Англија има висока негатива (5-2). Првото полувреме го одбележаа шест гола, но пет од нив беа во мрежата на Косовците.

Фудбал за мерак: Осум гола на Сент Мери, Косово ја намачи Англија

Спортклуб - 10.09.2019

Косовската репрезентација покажа дека неслучајно до денеска се наоѓаше на позиција која води на Европското првенство во 2020 година. На гостувањето кај Англија во Саутемптон одигра 5-3, а го намачи големиот фаворит кој 10 години нема пораз во ...

Англија го „потопи“ Косово, Роналдо со четири гола ја торпедираше Литванија (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.09.2019

Англија ја запиша и четвртата победа во четвртиот меч во квалификациите за Евро 2020 против Косово со 5-3, па сега е на чекор до пласман на првенството. Косово поведе уште во првата минута, но во осмата минута Рахим Стерлинг погоди за 1-1, а потоа ...

ВИДЕО: Крај на серијата од 15 меча, Косово прими пет парчиња во Англија

Gol.mk - 10.09.2019

Фудбалската репрезентација на Косово по петнаесет натпревари за првпат доживеа пораз и во рамки на квалификациите за ЕП 2020 на „Сент Мери“ во Саутемптон прими пет парчиња од Англија (5-3).

Саутемптон ни „буди“ убави спомени, но не и за Косово! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.09.2019

И во својот четврти натпревар од квалификациите за ЕП 2020 година славеше најдобрата англиска репрезентација овој пат против Косово со резултат 5:3. На стадионот „Ст. Мери’с“ во Саутемптон каде што своевремено одигравме историски 2:2 пред 17 години ...

Косово даде три гола на Сент Мери но си оди со пораз од Англија (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.09.2019

Косово и даде три гола на Англија, но прими пет и тоа сите во првото полувреме, Англичаните со 5-3 го добија супер ефикасниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Англија и Косово го одиграа најинтересниот натпревар во денешните дуели од квалификациите.

Крај на позитивната серија: Англија го демолираше Косово во едно полувреме (Видео)

Дерби - 10.09.2019

Репрезентацијата на Косово отпатува во Саутемптон со фасцинантна серија од 15 натпревари без пораз, но иако селекторот си остана на своето и се придружуваше до офанзивниот фудбал, новоформираната селекција брзо ја научи лекцијата во првото полувреме.

Косово импресионираше на „Сент Мери“, но Англија запиша голема победа

А1 On - 10.09.2019

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на ...

Косово импресионираше на „Сент мери“, Гордиот Албион не дозволи сензација

MakPress - 10.09.2019

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на ...

Фудбалскиот сон на Косово

Deutsche Welle - 09.09.2019

Успесите на косовската фудбалска репрезентација го привлекоа вниманието на германскиот печат. Се поставува прашањето - што ќе се случува доколку Косово се квалификува за Европско првенство? Политика наместо спорт? Германските весници им посветуваат ...

Фудбалскиот сон на Косово – што пишуваат германските весници за фудбалската репрезентација

Либертас - 09.09.2019

Успесите на косовската фудбалска репрезентација го привлекоа вниманието на германскиот печат, пренесува Дојче веле . Се поставува прашањето – што ќе се случува доколку Косово се квалификува за Европско првенство? Политика наместо спорт.

Харадинај кандидат за премиер од коалицијата АБК и СДП

MakPress - 09.09.2019

Предизборната коалиција на Алијансата за иднината на Косово (АБК) и Социјалдемократската партија (СДП) го номинираше Рамуш Харадинај за заеднички кандидат на претстојните парламентарни избори во Косово.