TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо по победата над Саутемптон ја спомна и Македонија

МКД - 24.09.2017

На прес конференцијата по синоќешната минимална победа на гостувањето кај Саутемптон, стратегот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо ја спомна и Македонија. Манчестер јунајтед синоќа гостуваше на југот од Англија.

Мурињо на официјален прес зборуваше за Македонија

Скопје24 - 24.09.2017

Манчестер јунајтед синоќа гостуваше на југот од Англија. Фудбалерите на Жозе Мурињо победија, но не одиграа добар натпревар, а Португалецот за тоа го обвини топлото време. Запрашан зошто неговиот тим не беше на нивото од минатите натпревари, Мурињо ...

Најде виновник: Јунајтед објасни зошто Јунајтед одиграл под своето ниво во Саутемптон

Дерби - 24.09.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа со 1-0 на гостувањето кај Саутемптон во Премиер лигата, но со својата партија не импресионираа особено во вториот дел во кој домаќините го диктираа темпото.

Мурињо на прес конференцијата зборуваше за Македонија

24Фудбал - 24.09.2017

На прес конференцијата по синоќешната минимална победа на гостувањето кај Саутемптон, стратегот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо ја спомна и Македонија. Манчестер јунајтед синоќа гостуваше на југот од Англија.

Мурињо: Последен пат видовме сонце – во Македонија!

Екипа - 24.09.2017

Манчестер јунајтед го совлада Саутемптон со 0-1, но не прикажа премногу допадлива игра на вчерашниот меч. Менаџерот Жозе Мурињо, во свој стил, секогаш умее да најде оправдување, па сега го обвини жешкото време.

Мурињо: Последен пат сонце видовме во Македонија

SportMedia - 24.09.2017

Манчестер Јунатед на дуелот против Саутемптон не воодушеви со својата игра. „Црвените ѓаволи" славеа со 1-0, а Жозе Мурињо повторно си најде оправдување за слабото издание. Португалецот го обвини топлото време, на официјалната прес-конференција ...

Мурињо откри кога неговиот тим не игра добро, не му одговарало сонце како во Македонија

Спортклуб - 24.09.2017

Манчестер Јунајтед во 6.коло од Премиер лигата забележа минимална победа над Саутемптон, но на критика се најде играта на тимот на Жозе Мурињо. Португалскиот стратег има интересна теорија зошто неговите избраници играле во таква форма.

Мурињо има исто алиби за лошата игра на „ѓаволите“ како и во Скопје!

Gol.mk - 24.09.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед успеа да победи против Саутемптон (1-0) и да ја продолжи добрата низа во Премиер лигата, но Англичаните не се импресионирани од играта на „ѓаволите“ на Мурињо.

4 варијанти за Мурињо по бркањето против Саутемптон

Стандард - 24.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е во очекување да разбере дали евентуално ќе биде казнет поради отстранувањето од клупата за време на натпреварот против Саутемптон во саботата.

Мурињо на прес конференцијата зборуваше за Македонија

Република - 24.09.2017

На прес конференцијата по синоќешната минимална победа на гостувањето кај Саутемптон, стратегот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо ја спомна и Македонија. Манчестер јунајтед синоќа гостуваше на југот од Англија.

Фудбалерите и фановите на Манчестер јунајтед имаа проблеми со сонцето

Вечер Прес - 24.09.2017

На прес конференцијата по минимална победа на гостувањето кај Саутемптон, стратегот на Манчестер јунајтед, Португалецот Жозе Мурињо ја спомна и Македонија. Фудбалерите на Жозе Мурињо победија, но не одиграа добар натпревар, а Португалецот за тоа го ...

Галатасарај не се откажува од Фелаини

Sport M - 23.09.2017

Галатасарај е фаворит за потписот на Белгискиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини. Искусниот играч за врска пред неколку денови ги информирал челниците на Јунајтед дека не сака да ја продолжи ...

Чудна ситуација во Манчестер: Јунајтед носи засилување на инсистирање на – Флорентино Перез!?

Спортклуб - 23.09.2017

Иако нивната соработка заврши пред четири години, претседателот на Реал, Флорентино Перез и актуелниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо уште се во блиски односи. Шпанските медиуми носат интересна приказна за тоа како двајцата уште се ...

Мурињо: Ниту еден од моите офанзивни фудбалери не заслужува да биде на клупа

24Фудбал - 23.09.2017

Нападот на Манчестер јунајтед игра фантастично оваа сезона, речиси сите фудбалери заслужуваат играат во одлична форма, па Мурињо има слатки маки кога го прави изборот. Во средата на меч од Лига Купот, Манчестер јунајтед победи со 4-1, Мурињо им даде ...

Лекции од суровиот Мурињо: Како да го понижите својот играч и да му кажете дека нема да игра пред целата јавност

Спортклуб - 23.09.2017

Мурињо повторно го има на пик истиот играч, очигледно е дека не може да го поднесе, но нејасно е зошто се уште го нема продадено. Лук Шо минува низ тежок период од својот престој во Манчестер Јунајтед.

Мурињо: Само судијата знае зошто добив црвен картон

Дерби - 23.09.2017

Жозе Мурињо не го дочека крајот на денешната средба на Манчестер Јунајтед против Саутемптон, откако доби црвен картон во 90. минута. Тренерот на „црвените ѓаволи“ беше испратен на трибините од судијата Крег Посон откако беше повикан од четвртиот ...

Мурињо: Имам многу добри напаѓачи, сите заслужуваат да играат, но...

МКД - 23.09.2017

Нападот на Манчестер јунајтед игра фантастично оваа сезона, речиси сите фудбалери заслужуваат играат во одлична форма, па Мурињо има слатки маки кога го прави изборот. Во средата на меч од Лига Купот, Манчестер јунајтед победи со 4-1, Мурињо им даде ...

Обезбеден потписот на Фелаини

Вечер Прес - 23.09.2017

Со преселбата во Истанбул, поранешниот фудбалер на Евертон ќе си обезбеди годишна плата не помала од 5 мил. евра Турскиот гигант Галатасарај повторно важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на белгискиот интернационалец од редовите на ...

Манчестер Јунајтед со рекордна заработувачка

Канал5 - 22.09.2017

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони. Клубот од Олд Трафорд заработил 659 милиони евра во изминатите 12 месеци (до крајот на јуни) и имал профит од ...

Мурињо образложи што се крие зад враќањето на најдобриот Марсијал

Дерби - 22.09.2017

Жозе Муррињо значително го засили својот тим во текот на летниот пеоден рок, но добра вест за Португалецот е и тоа што полека во колосек се враќаат и фудбалерите кои имаат забележителен пад во неговата прва сезона како менаџер на Манчестер Јунајтед.

Мурињо е импресиониран од Марсијал

24Фудбал - 22.09.2017

Жозе Мурињо е импресиониран од однесувањето на Ентони Марсијал оваа сезона, има само пофалби за францускиот фудбалер. Очигледен е напредокот на Марсијал во однос на минатата сезона. На Лига Куп мечот против Бартон беше прогласен и за играч на ...

Манчестер Јунајтед со рекордна заработувачка

+инфо - 22.09.2017

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони. Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не ...

Мурињо: Марсијал работи екстремно добро

МКД - 22.09.2017

Жозе Мурињо е импресиониран од однесувањето на Ентони Марсијал оваа сезона, има само пофалби за францускиот фудбалер. Очигледен е напредокот на Марсијал во однос на минатата сезона. На Лига Куп мечот против Бартон беше прогласен и за играч на ...

Јунајтед со Мурињо оствари рекорден приход

Макфакс - 22.09.2017

Манчестер јунајтед соопшти дека во првата година од мандатот на Жозе Мурињо остварил рекорден приход од 581,2 милион фунти. Манчестер јунајтед минатата сезона ги освои Лига купот на Англија и Лига Европа, трофеј што му овозможи да се натпреварува во ...

Манчестер Јунајтед со рекордна заработувачка

А1 On - 22.09.2017

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони. Клубот од Олд Трафорд заработил 659 милиони евра во изминатите 12 месеци (до крајот на јуни) и имал профит од ...

Јунајтед пријави приход поголем од половина милијарда фунти!

Спортски - 22.09.2017

Втора година по ред англискиот гигант Манчестер Јунајтед пријави приход поголем од половина милијарда фунти. Во последниот квартален финансиски извештај, Манчестер Јунајтед пријави рекордни 581,2 милиони фунти приход.

Со Мурињо Јунајтед оствари рекорден приход

Точка - 22.09.2017

Манчестер Јунајтед соопшти дека во првата година од мандатот на Жозе Мурињо остварил рекорден приход од 581,2 милиони фунти. Манчестер Јунајтед минатата сезона ги освои Лига купот на Англија и Лига Европа, трофеј кој му овозможи да се натпреварува ...

Рекордна заработувачка: Манчестер Јунајтед за една година остварил профит од 91,2 милиона евра

еМагазин - 22.09.2017

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони. Клубот од Олд Трафорд заработил 659 милиони евра во изминатите 12 месеци (до крајот на јуни) и имал профит од ...

Јунајтед со Мурињо оствари рекорден приход

Sky - 22.09.2017

Манчестер јунајтед соопшти дека во првата година од мандатот на Жозе Мурињо остварил рекорден приход од 581,2 милион фунти. Манчестер јунајтед минатата сезона ги освои Лига купот на Англија и Лига Европа, трофеј што му овозможи да се натпреварува во ...

Манчестер Јунајтед објави рекордна заработувачка

Локално - 22.09.2017

Англискиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед објави рекордни приходи во работењето иако во минатата сезона не играше во Лигата на шампиони. Клубот од Олд Трафорд заработил 659 милиони евра во изминатите 12 месеци (до крајот на јуни) и имал профит од ...

Мурињо: Можеби англискиот фудбал би бил подобар без Лига купот

Макфакс - 21.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по триумфот на својот тим во шеснаесет-финалето во Лига купот истакнал дека за англискиот фудбал би било подобро кога не би се играло ова натпреварување.

Потребно ли е да се игра Лига купот? – Еве што мисли Жозе Мурињо!

Спортски - 21.09.2017

Португалецот јавно го искажа своето мислење… Манчестер Јунајтед успеа да го совлада тимот на Бартон со 4:1 на „Олд Трафорд“, а менаџерот Жозе Мурињо изјави дека не е баш сигурен дали ова натпреварување воопшто треба да се игра.

На Мурињо му смета и Лига Купот, сака да биде укинет

Спортклуб - 21.09.2017

Жозе Мурињо е познат по своите критики кон англискиот фудбал, односно за напорниот календар кој го наметнува ФА. Откако претходно се жалеше дека англиските клубови не се конкурентни во Европа поради густиот распоред околу божиќните и новогодишните ...

Мурињо: “Би било подобро кога не би се играло Лига Купот“,

Sport M - 21.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по триумфот на својот тим во шеснаесет-финалето во Лига купот истакнал дека за англискиот фудбал би било подобро кога не би се играло ова натпреварување.

Мурињо упорно го негира англискиот Лига куп

Сител - 21.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по триумфот на својот тим во шеснаесет-финалето во Лига купот истакнал дека за англискиот фудбал би било подобро кога не би се играло ова натпреварување.

Мурињо: Можеби англискиот фудбал би бил подобар без Лига купот

Точка - 21.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по триумфот на својот тим во шеснаесет-финалето во Лига купот истакнал дека за англискиот фудбал би било подобро кога не би се играло ова натпреварување.

Мурињо го има одговорот – Ерера минатата сезона беше најдобар, зошто оваа сезона седи на клупата?

Спортски - 20.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо коментираше за ситуацијата во врска со Андер Ерера. Минатата сезона, Ерера беше стандарден во тимот на „Црвените ѓаволи“ и беше прогласен за играч на сезоната по изборот на навивачитен на познатиот ...

Мурињо ,,трча” кон рекордот на Фергусон: Дали може да успее?

Дерби - 19.09.2017

Жозе Мурињо ,,ита” кон рекордот на Сер Алекс Фергусон според одиграни домашни натпревари без пораз. На Олд Трафорд Фергусон го држи рекордот од 37 натпревари без пораз во сезоната 2010/11, а тимот на Мурињо има 32 натпревари без пораз.

Голем проблем за Мурињо и Јунајтед

SportMedia - 19.09.2017

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини неофицијално одбил да го продолжи договорот со клубот. Причината за ваквиот потег на Белгијанецот е политиката на „црвените ѓаволи“ со играчите кои се постари од 30 години.

Мурињо: Премиер лигата стана премногу дефанзивна

Дерби - 19.09.2017

Жозе Мурињо има поголемо искуство во Премиер лигата, а сега е убеден дека првенството станала подефанзивно и тоа може да се забележи од натпреварите. – Мислам дека Премиер лигата стана дефанзивен шампионат.

Мурињо блиску до рекордот на Фергусон

Спортклуб - 19.09.2017

Фудбалерите на Маачестер Јунајтед се блиску до рекордот од ерата на Сер Алекс Фергусон според бројот на одиграни дуели на Олд Трафорд без пораз. Екипата под палката на Жозе Мурињо врз 32 натпревари без пораз на домашен терен, што најдобараниза ...

Фелаини одбива да потпише нов договор со Јунајтед?

Точка - 19.09.2017

Како што пренесуваат англиските медиуми, Маруан Фелаини наводно одбил да го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Белгискиот репрезентативец е фудбалер во кого има голема доверба тренерот на Јунајтед, Жозе Мурињо, но наскоро Фелаини би можел да ...

Мурињо ,,трча” кон рекордот на Фергусон: Дали може да успее?

Точка - 19.09.2017

Жозе Мурињо ,,ита” кон рекордот на Сер Алекс Фергусон според одиграни домашни натпревари без пораз. На Олд Трафорд Фергусон го држи рекордот од 37 натпревари без пораз во сезоната 2010/11, а тимот на Мурињо има 32 натпревари без пораз.

Мурињо скоро како Сер Алекс!

СуперСпорт - 18.09.2017

Фудбалерите на Јунајтед се близу да го срушат рекордот од ерата на Фергусон со најмногу натпревари без пораз на Олд Трафорд. Јунајтед под водство на Мурињо веќе има забележано 32 натпревари без пораз на домашен терен, а Фергусон во сезоната 2010/11 ...

Eрера има теорија: Зошто Јунајтед е фаворит за титула, но притисокот не е врз „ѓаволите“

Спортклуб - 18.09.2017

Андер Ерера од Манчестер Јунајтед, смета дека оваа сезона во Премиер лигата, Манчестер Сити е тимот кој е под притисок дека мора да ја освои титулата, пред се поради нивното огромно трошење на пари, но и поради тоа што не освоија некој позначаен ...

Недела – денот на Жозе Мурињо

Стандард - 18.09.2017

Португалски менаџер Жозе Мурињо најверојатно ќе сака секоја домашна средба во Манчестер Јунајтед да се игра во недела. Вчера „црвените ѓаволи“ го победија Евертон со 4:0, а по натпреварот во Премиер лигата, во Англија покажаа интересна статистика.

(Фото) Еве како двоецот на Јунајтед ја прослави победата

Спортски - 18.09.2017

Фудбалерите на Јунајтед знаеа како да ја прослават победата над Евертон. Јунајтед го декласираше Евертон на „Олд Трфорд“ со убедливи 4:0 и така ја продолжи серијата победи. После натпреварот двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед знаеа како да се ...

Ерера ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 18.09.2017

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера ќе го продолжи својот договор со Манчестер Јунајтед и ќе потпише повеќегодишна соработка со англискиот тим. Разговорите меѓу претставници на Ерера и челните лица на Јунајтед ...

Мурињо во трка со големиот Ферги: „Специјалниот“ блиску до соборување на рекордот

Спортски - 18.09.2017

Манчестер Јунајтед одлично стартуваше во новата сезона од Премиер лигата. Вчера „Црвените ѓаволи“ славеа против Евертон, но за избраниците на Жозе Мурињо нема одмор, бидејќи „Специјалниот“ е во трка по рекордот на легендарниот Сер Алекс Фергусон.

Му „избегаа“ ли на Мурињо: Осамнаа фотографии од тандемот на Јунајтед кој синоќа лудуваше (Фото)

Спортски - 18.09.2017

Играчите на Манчестер Јунајтед знаеа синоќа да ја прослават победата над Евертон во рамки на петтото коло од англиската ПЛ. Јунајтед на „Олд Трафорд“ го декласираше Евертон, и така продолжи да победува и остана на врвот на табелата заедно со ...