TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бенитез го зема Елмандер пред носот на Ливерпул

Спорт Денес - 12.12.2010

Тренерот на италијанскиот шампион Интер, Рафаел Бенитез е подготвен да го земе напаѓачот на Болтон Јохан Елмандер под носот на неговиот поранешен клуб Ливерпул, пишува во денешното издание таблоидот ...

Спалети: Не сум контактирал со Интер

24Фудбал - 11.12.2010

Лучијано Спалети вели дека немал контакт со Интер и посакува да остане во Зенит и покрај тоа што го поврзуваат со тренерското место на Нероазурите.

Бенитез се надева на победа на СКП

FC Интер - 11.12.2010

„Ние сме среќни и тука сме да победиме на Светското Клупско Првенство, ако успееме во тоа, ќе биде важно за сите: за клубот и за фановите.“ – Рафа Бенитез го започна своето прво интервју од Абу Даби.

Спорт - Интер преговара со Капело

Вест - 11.12.2010

Дел од членовите на управата на актуелниот европски првак Интер контактирале со Фабио Капело, кој е под голем притисок на чело на англиската репрезентација по неуспехот на СП 2010, јави "Кориере дело ...

Маикон: Верувам во силите на Интер

Спорт Денес - 11.12.2010

Дефанзивецот на актуелниот италијански и европски шампион Интер, Даглас Маикон не се согласува со мислењето дека сите проблеми на „нероаѕурите“ доаѓаат од многуте повредени играчи во тимот.

Бенитез си оди по СКП

FC Интер - 10.12.2010

Шпанскиот весник „AS“ е сигурен: Бенитез си оди по завршувањето на Светското Клупско Првенство. Разочарувачките резултати на Интер во последниов месец ја разнишаa клупата на Бенитез , но ...

Спорт - Бенитес си оди ако не го освои клупското СП

Вест - 10.12.2010

Тренерот Рафа Бенитес, најверојатно, ќе добие отказ доколку Интер не успее да го освои клупското Светско првенство во Абу Даби, кое почна завчера.

Интер мора да стане светски првак

Идивиди - 10.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати, истакна дека се чувствува "предаден" по дебаклот од Вердер во Бремен во последното коло од Лигата на шампионите.

Интер започна преговори со Капело

Идивиди - 10.12.2010

Актуелниот европски и италијански првак, Интер започна преговори со Фабио Капело, селекторот на англиската фудбалска репрезентација, околу можно преземање на клупата на миланскиот клуб.

Капело ново име на листата тренери за клупата на Интер?

Inpress - 10.12.2010

Милано, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) По низата шпекулации за тренерското место во Интер, медиумите веќе шпекулираат со ново име.

Морати: Не сакам да создавам проблеми но се чувствувам изневерено по поразот од Вердер

24Фудбал - 09.12.2010

Масимо Морати вели дека не сака да создава проблеми во пресрет на Светското Клупско Првенство но признава дека се чувствува изневерено по поразот од Вердер Актуелниот шампион на Италија и Европа во ...

Спорт - Интер повторно се избламира

Време - 09.12.2010

Европскиот шампион Интер уште еднаш ги разочара своите верни навивачи губејќи со 3-0 на гостувањето во Вердер во рамките од шестото коло во Лигата на шампионите.

Повредите не се единствениот проблем

FC Интер - 09.12.2010

Очигледно е дека незадоволството во соблекувалната на Интер е се поголемо, а последен кој долеа масло на огнот е Даглас Маикон .

Морати му даде ултиматум на Бенитез

VOX - 09.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати, по поразот на неговиот тим од Вердер Бремен со 0:3 во последниот круг од групната фаза на Лигата на шампионите му постави ултиматум на тренерот, а најави казни ...

Морати: Ме изневеривте, очекувам титула Светски клубски шампион

Спортнет - 09.12.2010

Јасна порака по поразот во Бремен испрати Морати и во случај Интер да не биде најдобар во Абу Даби, Бенитез ќе ја загуби работата.

Интер започна преговори со Капело

Спортнет - 09.12.2010

Актуелниот европски и италијански првак, Интер започна преговори со Фабио Капело, селекторот на англиската фудбалска репрезентација, околу можно превземање на клупата на миланскиот клуб.

Спорт - Интер се плаши од Барселона

Вест - 09.12.2010

Копенхаген го прослави својот прв пласман во нокаут-фазата на Лигата на шампионите, но бранителот на трофејот Интер ќе ја чека ждрепката на 17 декември со страв дека може да ја добие Барселона уште ...

Морати: Изневерен сум, Бенитез мора да го освои СП

Спортски - 09.12.2010

„Изневерен сум, така се чувствувам. Бенитез мора да го освои клупското СП, нема алиби“, порача претседателот на Интер Масимо Морати.

Морати одлучил, Леонардо ако Бенитез биде сменет?

Идивиди - 09.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати во случај на Бенитез да му врачи отказ, најверојатно би заиграл на карта Леонардо.

Леонардо доаѓа на местото на Бенитез?

Спорт Денес - 09.12.2010

Претседателот на актуелниот италијански и европски шампион Интер, Масимо Морати во случај на Бенитез да му врачи отказ, најверојатно би заиграл на картата на Леонардо.

Морати со ултиматум за Бенитез

Спорт Денес - 09.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати по поразот на својот тим од Вердер Бремен со 0:3 во последниот круг од групната фаза на Лигата на Шампионите постави ултиматум на тимот.

Почнува Светското клупско првенство во фудбал

Канал5 - 09.12.2010

Рафа Бенитез сепак ќе добие уште една, последна шанса да остане на клупата на Интер. Иднината на поранешниот тренер на Ливерпул зависи од перформансите на Интер на Светското клупско првенство во ...

Морати со ултиматум до играчите и Бенитез

Канал5 - 09.12.2010

Првиот човек на италијанскиот и европски шампион Интер Масимо Морати драстично ја промени реториката по последниот кикс на нероазурите во лигата на шампионите.

Морати: Изневерен сум, Бенитез мора да го освои СП

Таратур - 09.12.2010

„Изневерен сум, така се чувствувам. Бенитез мора да го освои клупското СП, нема алиби“, порача претседателот на Интер Масимо Морати.

Бенитез доби ултиматум

eReporter - 09.12.2010

Газдата на Интер Масимо Морати истакна дека се чувствува “изневерен“ по дебаклот на актуелнуиот европски и италијански првак во мечот против Вердер и поразот од 3-0 во последното коло од групната ...

Морати: Или светска клупска титула или ќе биде лошо!

Курир - 09.12.2010

Претседателот на Интер Масимо Морати со ултиматум до своите играчи и стручниот штаб по слабите први неколку месеци од новата сезона.

Капело блиску до клупата на Интер

Курир - 09.12.2010

Челниците на Интер почнаа преговори со селекторото на англиската фудбалска репрезентација Фабио Капело, околи неговото евентуално преземање на кормилото на италијанскиот и европски шампион.

Не ни требаше победата

FC Интер - 08.12.2010

Откако Интер од ново беше поразен и посрамотен со три гола во мрежата, овој пат од Вердер, Рафаел Бенитез по завршувањето на натпреварот даде изјава во која потенцираше дека победата не му требала, ...

Бенитез: Мојата иднина не зависи од резултатот на Светското Клупско Првенство

24Фудбал - 08.12.2010

Рафа Бенитез вели дека дека неговата иднина на кормилото на Интер не зависи од резултатот што клубот ќе го оствари на Светското Клупско Првенство По слабите резултати кои ги бележи Интер оваа сезона, ...

Дали навистина беше важен натпреварот со Вердер?

FC Интер - 08.12.2010

Интер го загуби дуелот што мораше да го добие, барем според изјавите на Масимо Морати и Рафа Бенитез . Вчерашниот натпревар не требаше да биде само патување според Морати , но според сите кои што го ...

Зенга: Повредите се проблемот

FC Интер - 08.12.2010

Валтер Зенга во интервју за Медиагол ги потенцираше повредите како причина за лошите резултати на Интер, но избегна одговор за евентуална замена на Бенитез .

Морати одлучил, Леонардо ако Бенитез биде сменет?

Спортнет - 08.12.2010

Претседателот на Интер, Масимо Морати во случај на Бенитез да му врачи отказ, најверојатно би заиграл на карта Леонардо.

Леонардо најблиску до нов тренер?

FC Интер - 08.12.2010

Претседателот Морати , може се повеќе да ги изненади навивачите на Интер. Последна шпекулација е дека ако Бенитез добие отказ, негова замена ќе биде бразилецот Леонардо.

Рафа Бенитез по поразот со 3:0 од Вердер: Најважен ни беше мечот со Твенте

Спорт Денес - 08.12.2010

Тренерот на актуелниот европски клупски првак Интер Рафаел Бенитез по поразот од 3:0 од Вердер Бремен изјави дека не е загрижен од тоа дека „нероаѕурите“ не успеаа да се изборат за првата позиција.

Бенитез: Поразот е небитен, ќе биде подобро

Спортски - 08.12.2010

Тренерот на актуелниот европски шампион, Рафа Бенитез, вели дека неговата екипа немала никаква причина и мотив да победи синојќа во Бремен, и дека овој пораз е апсолутно неважен.

Копенхаген прв дански тим во најдобрите 16, нов срам на шампионот Интер

Канал5 - 08.12.2010

За некого сјај, за некого срам донесе последното коло од групната фаза во Лигата на Шампионите синоќа. Единственото место во елиминациската фаза кое во пресрет на вчерашните натпревари се уште беше ...

Бенитез: Поразот е небитен, ќе биде подобро

Таратур - 08.12.2010

Тренерот на актуелниот европски шампион, Рафа Бенитез, вели дека неговата екипа немала никаква причина и мотив да победи синојќа во Бремен, и дека овој пораз е апсолутно неважен.

Леонардо доаѓа на местото на Бенитез?

Курир - 08.12.2010

Бразилецот ќе добие шанса на клупата на Интер доколку Бенитез не го освои Светското клупско натпреварување. По се изгледа дека трпението на Масимо Морати е при крај.

Сакаме прво место во групата

FC Интер - 07.12.2010

Интер вечерва го игра последниот натпревар од групната фаза против Вердер во Бремен, а доколку нераѕурите сакаат да стигнат до првото место во групата, мораат да го победат германскиот тим и да се ...

Вердер - Интер, најава

FC Интер - 07.12.2010

Вердер – Интер, последниот натпревар од 2010 во Лигата на Шампионите за двата тима но не и одлучувачки за тоа кој ќе продолжи во новата 2011 година.

Зенга замена за Бенитез во Интер?

Спортнет - 06.12.2010

Лошите резултати на Интер ги натераа италијанските медиуми да започнат со шпекулациите околу можниот наследник на Рафа Бенитез на местото шеф на стручниот штаб на "нероазурите".

Интер нуди пет милиони евра за Ивановиќ

Спортнет - 06.12.2010

Масимо Морати, претседателот на Интер, веќе се подготувава да направи тандем дефанзивци за следната сезона, а прва мета е репрезентативецот на Србија, Бранислав Ивановиќ.