TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со куршум во глава усмртен 22-годишен тетовец

Вест - 22.07.2002

МИСТЕРИОЗНО УБИСТВО ВО ТЕТОВСКОТО СЕЛО СИНИЧАНИ Во саботата околу 3.40 часот , во тетовското село Синичани со куршум во глава бил убиен 22 годишниот Рахман Мерџани од Тетово. Во саботата околу 3.40 часот , во тетовското село Синичани со куршум во глава бил убиен 22 годишниот Рахман Мерџани од ...

Еден загинат во престрелка за келнерка од Романија

Дневник - 22.07.2002

ТЕТОВО Едно лице загинало во престрелка заради келнерка во саботата во Тетовско. Рахмен Мерџани (22) бил убиен во пукотница со непознати лица пред кафе-барот "Алфа", во селото Синичане во сабота околу 4 часот изутрина, во автомобил "голф 3".