TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парите во кеш „од Орце за Боки-13“ се бараат и по банкарски сефови, СЈО среде скандалот назад во суд

Телма - 11.08.2019

Судските ферии завршуваат за СЈО среде огромниот скандал. Утре ќе им биде првото појавување во судница, таму ќе дојде обвинителкта Лиле Стефанова, надлежната за случајот Империја со Орце Камчев, но утре во Титаник ќе го гони поранешното раководство ...

Исказот на Јанева најверојатно ќе ја чека Русковска од одмор

24 Вести - 11.08.2019

Шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, кон средината на идната недела ќе се врати на работа. Русковска за ТВ 24 потврди дека распитот на Лиле Стефанова во вторник нема да го прави таа туку ...

Кој е „Жарко“ спасен од Боки 13? Осомничен во случајот на СЈО „Базни станици“

ТВ21 - 11.08.2019

Снимката која вчера ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, отвори нови сомнежи за можни лица кои „куртулиле“ од истрагата на СЈО. Во објавената снимка Јовановски и Камчев се слушаат како разговараат за лице кое со помош на Боки 13 остварил ...

Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си

Сител - 11.08.2019

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет. -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за ...

Боки 13 однапред му кажува на Камчев кого ќе стават во затвор (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.08.2019

Македонија со денови ја тресе скандал од големи размери во кои се вмешани и Катица Јанева и Зоран Заев, вака веќе четврти ден по ред италијанскиот весник „Ла Верита“ го опишува случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди милион евра од бизнисменот Орце ...

Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си (ФОТО)

Курир - 11.08.2019

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет. -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за ...

СКАНДАЛОЗНИ ДЕТАЛИ ОД РЕКЕТОТ: Боки 13 во „замена“ на Катица однапред му кажува на Камчев кој ќе го стават во затвор на ...

Курир - 11.08.2019

Македонија со денови ја тресе скандал од големи размери во кои се вмешани и Катица Јанева и Зоран Заев, вака веќе четврти ден по ред италијанскиот весник „Ла Верита“ го опишува случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди милион евра од бизнисменот Орце ...

Преку случајот Рекет се виде дека силата на Боки 13 извира од Заев (ВИДЕО)

Курир - 11.08.2019

По вчерашното трето и последно видео кое го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот Рекет јавноста преку аудио снимки дозна дека во случајот бил вмешан и самиот премиер Зоран Заев, освен Катица Јанева која била учесник во сето тоа.

Ел Чека до Заев: Каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си

Press24 - 11.08.2019

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет. -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за ...

Ел Чека до Заев: Kаде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си?

Нетпрес - 11.08.2019

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет. -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за ...

Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си

ММС - 11.08.2019

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет. -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за ...

Кешот од Орце за Боки 13 се бара и по банкарски сефови

Република - 11.08.2019

Судските ферии завршуваат за СЈО среде огромниот скандал. Утре ќе им биде првото појавување во судница, таму ќе дојде обвинителкта Лиле Стефанова, надлежната за случајот Империја со Орце Камчев, но утре во Титаник ќе го гони поранешното раководство ...

Дечки, “мрачните сили“ не отидоа по рекет кај Камчев, Боки 13 беше

еМагазин - 11.08.2019

Додека јавноста е благо кажано шокирана од онаа што неколку дена го гледа и слуша од снимките кои ги објави италијанскиот весник “Ла Верита“, а кои се однесуваат на мега-скандалот “Рекет“, кој доправа ќе се шири, во истите од владејачката СДСМ видоа ...

„Рекет“ покажа дека силата на Боки 13 извира од Заев

Република - 11.08.2019

Дали Бојан Јовановски го организирал сам сучајот Рекет бе знаење на премиерот Зоран Заев и специјалната обвинителка Катица Јанева?! Видеата кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот Рекет речиси со сигурност покажаа дека Катица ...

Вучиќ: Колку што јас знам од италијански извори, ќе има уште изненадувања за “Рекет“

еМагазин - 11.08.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ на новинарско прашање за аферата за рекетирањето во Македонија, денеска истакнал дека не сака да се меша во внатрешните прашања на други држави и најавува нови изненадувања за случајот “Рекет“, пренесува „Блиц“.

ОК, Катица го договарала Камчев за соработник-сведок, а Боки 13 во која улога е во приказната?

еМагазин - 11.08.2019

Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева , која деновиве не ја гледаме, ама ја слушаме во аудио снимките кои ги објави италијанскиот весник “Ла Верита“, вчера преку соопштение ни кажа дека преговарала со осомничениот во случајот ...

Скандалозни детали: Боки 13 во „замена“ на Катица однапред му кажува на Камчев кој ќе го стават во затвор на лежење

Република - 11.08.2019

Македонија со денови ја тресе скандал од големи размери во кои се вмешани и Катица Јанева и Зоран Заев, вака веќе четврти ден по ред италијанскиот весник „Ла Верита“ го опишува случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди милион евра од бизнисменот Орце ...

Каде завршија парите од „Луј Витон“ чантите?

Република - 11.08.2019

Четири дена по обелоденувањето на видео и аудио снимките на кои се гледа како Бојан Јоановски познат како Боки 13 и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец земаат 1,5 милион евра од Орце Камчев, институциите во државата уште немаат одговор каде ...

Градоначалникот Христоски објави: Камчев и Мицкоски видени во Хвар?

Centar - 11.08.2019

Фејсбук статус на Градоначалникот на Крушево, Томе Христовски: Денеска заедно на Хвар, видени “жртвата” од “Рекет” Орце Камчев и Мицкоски. Можеби “случајно” се сретнале таму? Прочитани сте и фатени во сопствената мрежа.

Кој е „Жарко“ спасен од Боки 13?

24Инфо - 11.08.2019

Поранешниот извршен директор на T-Mobile Македонија, Жарко Луковски во телефонски разговор со ТВ21.мк изјави дека никој не преговарал со СЈО во негово име и се огради од коментар по шпекулациите дека тој е Жарко за кој разговараат Боки 13 и Орце ...

Ел Чека до Заев: “Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти, или ќе завршиш и ти кај твојот стратег Груевски”

Магазин - 11.08.2019

Бомбашот Ел Чека кој од САД објавува прислушкувани разговори на високи функционери на ДУИ, сподели статус на социјалните мрежи кој е поврзан со аферата Рекет. Ел Чека на својот Фејсбук профил го запраша премиерот Заев во кој азил ќе оди или ќе ...

Ел Чека до Заев: „Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти, или ќе завршиш и ти кај твојот стратег Груевски“

Скопје1 - 11.08.2019

И Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ, не остана имун и даде свое мислење за аферата „Рекет“. Тој на Фејсбук напиша: -Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот ...

„Ла Верита“ Сињора Катица: Лиле не може без мене да направи ништо

Канал5 - 10.08.2019

Новите разговори од дигиталните издание на весникот „Ла верита“ открива нови моменти од случајот „Рекет “. Во дел од снимките повторно се слуша женски глас за кој во весникот се тврди дека станува збор за гласот на Катица Јанева.

Премиерот Заев прв пат споменат во аудио снимките за случајот „Рекет“

Канал5 - 10.08.2019

Во денешното трето продолжение на видео објавите на весникот „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ ,за прв пат се слуша името на премиерот Заев кое низ разговор со Јордан Камчев го споменува првоосомничениот Бојан Јовановски.

Боки 13 му тврди на Камчев дека Зоран Заев нема да прави проблеми, зашто знаел како размислува

24 Вести - 10.08.2019

Дали има и каква е вмешаноста на премиерот Зоран Заев во случајот Рекет? Новите снимки покажуваат разговори на Бојан Јовановски и Орце Камчев кои наведуваат на заклучок дека премиерот бил запознаен со целиот случај. Заев ова категорично го отфрла..

Нова снимка за „Рекет“ на „Ла Верита“ – „Ние правиме бизнис, не уцени и прослушувања“, вели Камчев и Боки 13

ТВ21 - 10.08.2019

Јовановски и сведокот Камчев разговараат за случајот „Империја“, во кој Камчев е првоосомничен и беше во притвор. Притоа, Боки 13 го споредува Камчев со Сашо Мијалков, кој, исто така, е осомничен во „Империја“ и го фали Камчев дека е премногу ...

И името на Заев се појави во „Рекет“ – Боки 13 му вели на Камчев: Заев знае што сум зборувал со тебе!

ТВ21 - 10.08.2019

Името на премиерот, Зоран Заев се спомнува во последната аудио снимка објавена од италијанска „Ла Верита“. Во разговорот кој е тајно снимен, се слуша како Бојан Јовановски – Боки 13, му вели на Орце Камчев дека направил план околу Заев и целата игра.

„Ла Верита“ и денеска објави нови разговори

Телма - 10.08.2019

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ и денеска објави нова снимка од разговор меѓу Јордан Орце Камчев и Бојан Јовановски (Боки 13) за случајот „Рекет“. Нема датуми за да се види кога и како се снимани дали се тоа е во неколку дена ...

Интегрална снимка од разговорите: Боки 13 и Камчев го споменуваат и Мијалков

24 Вести - 10.08.2019

Третата серија на разговори што утрово ги објави италијанска Ла Верита опфаќа комуникација меѓу првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава всушност обвинителството отвори истрага за ...

Камчев до Боки: Македонија треба да искористи луѓе како нас

Алсат-М - 10.08.2019

Во една од низата аудио снимки што денеска ги објави Ла Верита поврзани со случајот „Рекет“, двајцата соговорници – Бојан Јовановски и Орце Камчев, си делат комплименти. Прво, Јовановски познат како Боки 13 го фали Камчев дека бил интелигентен, ...

„Не ја држам редовно Лиле под контрола,“ се слуша женски глас на интерфон во разговор со Камчев и Боки 13 во нови ...

Сакам да кажам - 10.08.2019

Трето продолжение од серијалот за случајот „Рекет“ беше објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла верита“, во кое се постирани снимки каде што повторно се слуша гласот кој наводно е на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Нови разговори на „Ла Верита: Не ја држам Стефанова редовно под контрола, но без мене не може ништо

Фокус - 10.08.2019

На дигиталното издание на италијанскиот весник Ла Верита денеска беше објавена трета група на аудио материјали поврзани со случајот „Рекет“, кои всушност се телефонски разговори меѓу првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце ...

Македонија треба да ги искористи луѓето како мене и тебе, му вели Камчев на Боки 13 во нова снимка

Сакам да кажам - 10.08.2019

Во нова снимка, објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и сведокот Орце Камчев разговараат за случајот „Империја“, во кој Камчев е првоосомничен и беше во притвор.

Боки 13 пред Камчев го споменува и Заев: Утре се гледам со него

Фокус - 10.08.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 во најновите разговори со бизнисменот Орце Камчев што ги објави италијанска Ла Верита , го споменува и името на премиерот Зоран Заев, велејќи дека ќе има средба со него.

ВМРО бара одговор каде завршила Луј Витон чантата со кеш?

Фокус - 10.08.2019

Власта наместо да пропагира клише излитени фрази од типот „доколку некој направи криминал, треба да одговара“, треба да престане да влијае врз правосудните органи, откако италијанскиот весник Ла Верита по трет пат објави серија на адуио-материјали, ...

Камчев на Боки: Шефе, Македонија треба да ги користи луѓето како мене и тебе!

ТВ21 - 10.08.2019

Во третото продолжение од објавените т.н „бомби“ од Италија, кои го тресат СЈО денеска повторно се слуша гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева, Орце Камчев и Бојан Јовановски. Јордан Камчев: „Шефе, Македонија треба да искористи такви ...

Ние бизнис тераме, не тераме прислушување и уценување, му вели Камчев на Боки 13 за Мијалков

Сакам да кажам - 10.08.2019

Во разговор објавен денеска од италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 му најавува на сведокот Орце Камчев дека наскоро ќе има пресуда за прислушуваните материјали (случај „Тврдина/Таргет“) и ...

ВИДЕО Интегрална снимка од разговорите: Боки 13 и Камчев го споменуваат и Мијалков

Фокус - 10.08.2019

Третата серија на разговори што утрово ги објави италијанска Ла Верита опфаќа комуникација меѓу првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава всушност обвинителството отвори истрага за ...

Трета серија разговори меѓу Камчев и Боки 13: Бугарите да не се мешаат

Deutsche Welle - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита објави и трета серија разговори меѓу осомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски и сведокот-жртва Јордан Камчев. Во нив, тие лицитираат со имиња на политичари и обвинители Серијата нови разговори во најголем дел ...

Камчев до Боки: Македонија треба да искористи луѓе како нас, не да ги гази

Фокус - 10.08.2019

Во една од низата аудио снимки што денеска ги објави Ла Верита поврзани со случајот „Рекет“, двајцата соговорници – Бојан Јовановски и Орце Камчев, си делат комплименти. Прво, Јовановски познат како Боки 13 го фали Камчев дека бил интелигентен, ...

Ексклузивно: Канал 5 открива како се снимале „Ла Верита“ бомбите

Канал5 - 10.08.2019

Пукањето на „Ла Верита бомбите“ донесоа еден нов начин на прибирање на компромитирачки, но сепак доказни материјали. Во објавените бомби на СДСМ во 2015 година јасно беше дека снимените незаконски разговори беа снимени со уреди за снимање на ...

Ла Верита објави подолга верзија за „Рекет“ - Боки 13 му потврдува на Камчев дека тој ќе му „зaмачка“ очи на Заев

Сител - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Peкет во кој Боки 13 изнyди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедувaaт Орце Камчев дека ќе биде ocлободен и ...

Камчев до Боки13: Ние тераме бизнис не уценувања, Мијалков нека си срка

Press24 - 10.08.2019

Италијанскиот ЛаВерита денеска објави и трето видео за случајот Рекет, каде убаво се слуша гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева, Боки13 во еден момент споменува и дека ќе се види со Заев, а Камчев зборува и за Сашо Мијалков.

Нови аудио снимки за Рекет: Боки 13 за прв пат го спомнува Заев

Р.С.Европа - 10.08.2019

Во новата трета серија по ред на аудио снимки поврзани со случајот „Рекет'“, според италијанскиот весник „Ла Верита“, се слуша како шефицата на СЈО, Катица Јанева му вели на бизнисменот Орце Камчев дека го држи случајот „Империја“ под контрола и за ...

Објавена нова снимка за „Рекет“ – Јанева за Лиле: Таа не може ништо без мене

Макфакс - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски- ...

Трета серија разговори меѓу Камчев и Боки 13: Бугарите да не се мешаат

Окно - 10.08.2019

Серијата нови разговори меѓу Камчев и Јовановски во најголем дел се однесуваат на обидите да му се врати пасошот на Камчев, но и да се најде начин да се затвори случајот „Империја“ во кој, тој, е еден од обвинетите, заедно со Сашо Мијалков, Цветан ...

Кој е Жарко за кого Боки 13 кажува на Камчев дека му завршил работа?

+инфо - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ на својот Јутјуб канал ја објави и целосната снимка од третото продолжение за случајот „Рекет“ која трае 27.16 минути. Во еден дел од разговорот, Бојан Јовановски – Боки 13 и Орце Камчев, зборуваат за човек по име ...

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и нема да прави проблеми, тој му одговара: „Тебе ти се другари, за ...

Курир - 10.08.2019

Македонија веќе трет ден ја тресе скандалот со начинот на изнудување на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева, а со денешната бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ и Зоран Заев.

За жал, ништо нема да биде океј, Катице Јанева

Нова ТВ - 10.08.2019

За жал, за жал. За жал, не е воопшто значајно кој навистина и преку кои посредници ја пратил снимката на италијанскиот весник “Ла Верита”, каде Боки 13 и Зоки Кичеец стапуваат на сцена во куќата на Орце Камчев, со торба, за која се претпоставува ...

Боки 13 на Камчев: Утре се гледам со Заев

Слободен Печат - 10.08.2019

Во најновите разговори објавени денеска од весникот Ла Верита, Боки13 и Камчев во еден дел на снимката го спомнуваат и премиерот Зоран Заев, а Боки 13 најавува дека ќе се сретне со премиерот, но нема детали каде и како ќе биде организирана таа ...

Камчев на Боки 13 за Мијалков: Ние сме бизнисмени, не прислушкувачи и уценувачи

Слободен Печат - 10.08.2019

Во дел од разговорите објавени денеска од италијанскиот весник Ла Верита, осомничениот во случајот рекет Бојан Јовановски – Боки 13 му кажува на Орце Камчев дека поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков веднаш по пресудата од случајот ...

ТРЕТО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 открива дека е вмешан и Заев ...

Курир - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен ...

[Видео] Боки 13 на Камчев: „Нашиот човек” заврши работа и со СЈО и со Заев

Антропол - 10.08.2019

Нова снимка беше објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ со опис „Боки 13 се фали за своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев. По нашите објави, случајот за поткуп ја прегази целата влада што ја промовираше Могерини и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Каде заврши чантата Луј Витон?

+инфо - 10.08.2019

Обвинителството треба да одговори каде завршила Луј Витон чантата, кој се е вмешан во бесрамното криминално рекетирање и конечно да одговараат пред законот оние кои што ја злоупотребија довербата на граѓаните, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ откако на една ...

ВИДЕО: И Заев инволвиран во „Рекет“, потврдува Боки 13!?

Нетпрес - 10.08.2019

Бојан Јовановски, алијас Боки 13, освен што бил во координација со првиот човек на СЈО, Катица Јанева, тој исто така бил во координација за слуајот „рекет“ и со премиерот на Македонија, Зоран Заев, објавува италијанскиот весник „Ла Верита“, ...

Името на Заев во преговорите помеѓу Боки 13 и Камчев

Сител - 10.08.2019

Во 27минутната трета по ред аудио бомба објавена во италијанскиот весник Ла Верита, за прв пат се спомнува и името на премиерот Зоран Заев. Бојан Јовановски кој е осомничен во случајот Рекет во разговорот со бизнисменот Орце Камчев му ветува дека ...

„Ла верита“ и трето продолжение, Боки тредичи до Орце: Утре се гледам со него, со Зоки

МКД - 10.08.2019

Во третото продолжение од видео и аудио снимките кои италијанскиот весник „Ла верита“ ги објавува за случајот „Рекет“ се слуша како Бојан Јовановски, Јордан Камчев и Катица Јанева, кои очигледно се веќе во постојана комунукација, добро се разбираат ...

„Ла Верита“ со трет дел за Рекет: Боки 13 открива вмешаност и на Заев!?

Алфа - 10.08.2019

Ја знаел ли премиерот Заев целата мрежа во „Рекет“ уште на почетокот од преговорите за ослободување на Орце Камчев и затворање на предметот „Империја“. Италијанскиот весник „Ла верита“ објави нов пакет на аудио снимки кои траат 27 минути, во кои ...

Стефанова со сведоци и ПИ-мерки обезбедила цврсти докази за „Империја“

МКД - 10.08.2019

Во февруари годинава редакцијата на МКД.мк објави три наслови во кои откривме детали од истрагата за случајот „Империја". Според информациите кои тогаш ги добивме, СЈО за случајот „Империја" за перење пари дошло до матичните броеви на многу фирми, ...

Новата бомба на „Ла Верита“ открива дека Боки 13 се среќавал со Заев: Дали премиерот бил вмешан во случајот „Рекет“?

Сител - 10.08.2019

Во денешното трето продолжение кое што го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, Боки 13 му објаснува на Камчев дека ќе се сретнел со премиерот Зоран Заев. Во врска со инвловираноста на Заев, прочитајте го транскриптот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството да одговори каде завршила „Луј Витон“ чантата и да каже кој е вмешан во „Рекет“

МКД - 10.08.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ му порача на Обвинителството да одговори каде завршила „Луј Витон" чантата и кој сѐ е вмешан во рекетирањето. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека обвинителката, Катица Јанева, треба да се појави пред јавноста.

Нова снимка за „Рекет“ – Катица за Лиле: „Не ја држам така редовно под контрола, инаку без мене она не може ништо“

+инфо - 10.08.2019

Трето продолжение од снимките за аферата „Рекет“, утрово објави онлајн изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“. Во него повторно се слушаат гласовите на Бојан Јовановски – Боки 13 и Орце Камчев, како и гласот на Катица Јанева.

(Видео) Трет дел од снимките за „Рекет“. Боки 13 го спомнува Заев

Независен - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот „Рекет“ во кој бизнисменот Орце Камчев им дава милион евра на Бојан Јовановски и на Зоран Милески.

НОВА БОМБА: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 открива дека е вмешан и Заев

Сител - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен ...

Јанева во трето продолжение на Ла Верита: Лиле не може ништо без мене

Нова ТВ - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави и трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски и Орце ...

Трета снимка на Ла Верита: Стефанова без мене не може ништо (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита сабајлево објави нова, трета снимка на која се слушаат телефонски разговори помеѓу осомничениот од случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев.

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството да одговори каде завршила „Луј Витон“ чантата

Макфакс - 10.08.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ му порача на Обвинителството да одговори каде завршила „Луј Витон“ чантата и кој сѐ е вмешан во рекетирањето. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека обвинителката, Катица Јанева, треба да се појави пред јавноста.

(ВИДЕО) Трета снимка: Јанева му вели на Камчев дека Стефанова без неа не може ништо да направи

А1 On - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски- Боки ...

Нова снимка: Боки 13 се договара со Камчев, па ја прашува Јанева дали има нешто да додаде

МКД - 10.08.2019

Во третото продолжение што денес го објави „Ла верита" во еден од разговорите се слуша како осомничениот Орце Камчев зборува со Боки 13 за изпратени покани, а во разговорот се слуша и гласот на специјалната обвинителка, Катица Јанева која вели дека ...

Боки му кажува на Камчев: Утре се гледам со Заев, знам што збори он, знам што сум зборел со него за тебе

+инфо - 10.08.2019

Во третиот дел од снимката која денеска ја објави „Ла Верита“ за случајот „Рекет“ зборуваат Бојан Јовановски Боки 13 и Орце Камчев, а во разговорот се споменува и премиерот Зоран Заев. Боки 13: Една позитивна работа што јас не ја соопштувам сега.

СЕ ПОЈАВИ ТРЕТА СНИМКА: Катица вели дека ја контролира Лиле, Боки 13 открива дека знаел и Заев

Таратур - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави трето видео од мегаскандалот Рекет во кој осомничените Боки 13 и Зоран Кичеец изнудуваат над 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе ...

Одекна трета снимка за „Рекет": Боки 13 му вели на Камчев дека ќе се види со Заев

Press24 - 10.08.2019

Италијанскиот „La verita“ утрово објави нова, трета снимка околу случајот „Рекет“ од која убаво се слуша дека шефицата на СЈО неколку пати се слушнала со Орце Камчев од кој беше земен рекет од страна на Боки 13 и Зоки Кичеец, а се спомнува и името ...

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и нема да прави проблеми (АУДИО)

Нетпрес - 10.08.2019

Македонија веќе трет ден ја тресе скандалот со начинот на изнудување на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева, а со денешната бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ и Зоран Заев.

Новата бомба на „Ла Верита“ открива дека Боки 13 се среќавал со Заев: Дали премиерот бил вмешан во случајот „Рекет“? ...

Курир - 10.08.2019

Во денешното трето продолжение кое што го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, Боки 13 му објаснува на Камчев дека ќе се сретнел со премиерот Зоран Заев. Во врска со инвловираноста на Заев, прочитајте го транскриптот и ...

Нова снимка за ,,Рекет“:Камчев на Боки-Шефе, Македонија треба да искористи такви луѓе како мене, како тебе.

ММС - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово повторно објави снимка за случајот „Рекет“.Во новата снимка осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и сведокот Орце Камчев разговараат за случајот „Империја“, во кој Камчев е првоосомничен и беше во притвор.

ВМРО ДПМНЕ: ЈО да одговори каде заврши Луј Витон чантата

Нова ТВ - 10.08.2019

Опозициската ВМРО ДПМНЕ бара од Јавното обвинителство итно да делува и истрагите да го расветлат милионскиот рекет. -Обвинителството треба да одговори каде завршила Луј Витон чантата, кој се е вмешан во бесрамното криминално рекетирање и конечно да ...

(ВИДЕО) Нови снимки на Ла Верита: Утре се гледам со Зоки

Либертас - 10.08.2019

Вебсајтот на италијанскиот весник Ла Верита денеска објави трета група на снимки поврзани со случајот „Рекет“, односно телефонски разговори меѓу првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, а според весникот, се вклучува и ...

Трета „бомба“ на „Ла Верита“ за случајот „Рекет“

CivilMedia - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла верита“ го објави и третото продолжение од аудио- видео снимката за случајот „Рекет“, во кое се слуша разговор меѓу Боки 13 и бизнисменот Јордан Камчев во кој се вклучува и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Новата бомба на „Ла Верита“ открива дека Боки 13 се среќавал со Заев: Дали премиерот бил вмешан во случајот „Рекет“?

4NEWS - 10.08.2019

Во денешното трето продолжение кое што го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, Боки 13 му објаснува на Камчев дека ќе се сретнел со премиерот Зоран Заев. Во врска со инвловираноста на Заев, прочитајте го транскриптот и ...

„Ла Верита“ и денеска објави нови разговори

MTM - 10.08.2019

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ и денеска објави нова снимка од разговор меѓу Јордан Орце Камчев и Бојан Јовановски (Боки 13) за случајот „Рекет“. Нема датуми за да се види кога и како се снимани дали се тоа е во неколку дена ...

Tрета снимка од аферата Рекет: Боки 13 преговара со обвинетиот Камчев

Вечер Прес - 10.08.2019

Трето продолжение од серијалот за аферата „Рекет“ е објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла верита“. Во објавените снимки повторно се слуша гласот кој наводно е на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

ТРЕТО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 отркива дека е вмешан и Заев ...

Скопје инфо - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен ...

Ла Верита објави подолга верзија за „Рекет“ – Боки 13 му потврдува на Камчев дека тој ќе му „зaмачка“ очи на Заев

4NEWS - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Peкет во кој Боки 13 изнyди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Италијанскиот новинар во својот прилог го споменува и познанството на Боки 13 со премиерот ...

„Ла Верита” и денеска објави нови разговори

Вечер Прес - 10.08.2019

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита” и денеска објави нова снимка од разговор меѓу Јордан Орце Камчев и Бојан Јовановски (Боки 13) за случајот „Рекет”. Нема датуми за да се види кога и како се снимани дали се тоа е во неколку дена ...

Ние бизнис тераме, не тераме прислушување – му вели Камчев на Боки13 за Мијалков

iPortal - 10.08.2019

Во разговор објавен денеска од италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“, осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 му најавува на сведокот Орце Камчев дека наскоро ќе има пресуда за прислушуваните материјали (случај „Тврдина/Таргет“) и ...

Орце Камчев до Боки 13: “Ние бизнис тераме, не уценувања. Мијалков нека си срка”

Точка - 10.08.2019

Во денешниот разговор за случајот “Рекет”, објавен од страна на италијанскиот весник “Ла Верита”, осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 зборува за обвинителката Лиле Стефановска и споменува дека ќе се види со Зоран Заев, а двајцата зборуваат и за ...

Боки 13 му кажува на Камчев за Заев: „Знам што сум зборел со него за тебе“

PressingTV - 10.08.2019

Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ италијанскиот весник „Ла верита“ објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев.

Со ослободувањето на Орце Камчев, судиите Албанци даваат голем придонес за реформите во правосудството…

CivilMedia - 10.08.2019

поентира: Судиите Албанци, кои Орце Камчев го ослободија од притвор, Јован Вангеловски го спасија од разрешување и сведокот на Судот во Њујорк го осудија дека клеветел во врска со митото на ТЕЛЕКОМ, без сомневање даваат голем придонес за реформите ...

Трета бомба: Боки 13 открива дека за „Рекет“ знаел и Заев

24Инфо - 10.08.2019

„ Ла Верита “ утринава објави трето продолжение за случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во него оки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен и дека Лиле Стефанова ја има под своја контрола, ...

Боки 13: Мијалков ќе го стават у затвор; Камчев : Ние тераме бизнис не уценувања, Мијалков нека си срка

PressingTV - 10.08.2019

Во новата снимка која ја објавува весникот „Ла верита“ се споменува и Сашо Мијалков. Боки 13 му најавува Камчев дека наскоро ќе има пресуда за прислушуваните материјали мисли на случајот „Тврдина/Таргет“ и дека Сашо Мијалков веднаш по пресудата ќе ...

Објавена нова снимка за „Рекет“ – Јанева за Лиле: Таа не може ништо без мене

Centar - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски- ...

(Видео/аудио) Трета „бомба“ од „Ла Верита“: Повторно се слуша гласот на Јанева, а се споменува и премиерот Заев

еМагазин - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ продолжува со објавување на нови видео и аудио снимки за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство. Во најновите аудио снимки повторно се слушат гласовите на осомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и ...

Каде заврши кешот од еден милион евра? Боки 13 не се делел од „Луи Витон-от“

4NEWS - 10.08.2019

Ташната од марката „Луи Витон“ која Бојан Јовановски и Зоран Милевски на 20 февруари оваа година ја добиваат од бизнисменот Орце Камчев во неговата куќа на Водно, била верен придружник на Јовановски кога патувал.

Боки 13: Беше и З.З ; Камчев: Добро па ти за нив ја играш играта

PressingTV - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ на својот Јутјуб канал ја објави и целосната снимка од третото продолжение за случајот „Рекет“ која трае 27.16 минути. Боки 13 го споменува и З. З, но споменува и човек по име Жарко на кого вели дека му завршил ...

Картите се отвараат: Боки13 како дел од смисленото сценарио на ВМРО ДПМНЕ за урнисување на системот и институциите?

iPortal - 10.08.2019

Лицето, Бојан Јовановски или Боки 13 кој во моментов е во притвор заедно со Кичеец, за предметот Рекет деновиве е главна тема во Македонија и регионот. Во снимени разговори заедно со бизнисменот и тајкун Јордан Камчев кој е обвинет во случајот ...

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и нема да прави проблеми

Точка - 10.08.2019

Македонија веќе трет ден ја тресе скандалот со начинот на изнудување на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева, а со денешната бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ прашува каде отиде кешот од чантата Луј Витон?

Фактор - 10.08.2019

Обвинителството треба да одговори каде завршила Луј Витон чантата, кој е вмешан во бесрамното криминално рекетирање и конечно да одговараат пред законот оние кои што ја злоупотребија довербата на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Боки 13 открива дека за „Рекет“ знаел и Заев

Република - 10.08.2019

Ла Верита утринава објави трето продолжение за случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во него оки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен и дека Лиле Стефанова ја има под своја контрола, но ...

Сега српски медиуми во нов напад врз Заев

Локално - 10.08.2019

Добар дел од провладините српските медиуми блиски до Вучиќ и во вчерашните написи и насловни страниц нагазија диретно против Заев Иако во аферата „Рекет“ и новите објавени снимки од италијанскиот весник „Ла Верита“, сеуште го нема премиерот Зоран ...

ВМРО ДПМНЕ бара одговор каде завршила „Луј Витон“ чантата со кеш?

Република - 10.08.2019

Власта наместо да пропагира клише излитени фрази од типот „доколку некој направи криминал, треба да одговара“, треба да престане да влијае врз правосудните органи, откако италијанскиот весник „Ла Верита“ третпат објави серија на адуио-материјали, во ...

Името на Заев во преговорите помеѓу Боки 13 и Камчев

4NEWS - 10.08.2019

Во 27минутната трета по ред аудио бомба објавена во италијанскиот весник Ла Верита, за прв пат се спомнува и името на премиерот Зоран Заев. Бојан Јовановски кој е осомничен во случајот Рекет во разговорот со бизнисменот Орце Камчев му ветува дека ...

Орце до Боки 13: Македонија треба да искористи луѓе како нас

24Инфо - 10.08.2019

Шефе, Македонија треба да искористи такви луѓе како мене, како тебе. Во различни сегменти. Не да ги гази во секој поглед- му вели Орце Камчев на Боки 13 во новата снимка објавена утрово од „Ла Верита“.

(ТРЕТО ВИДЕО) Катица: Лиле не може ништо без мене, Боки 13: Утре се гледам со Зоки!

Опсервер - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ утрово објави уште едно видео. Видеото е трето во низата за случајот Рекет во кој Боки 13 изнудува 1,5 милиони евра од бизнисменот Орце Камчев. Во ова видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Камчев дека ќе биде ...

Tрета снимка „Рекет“: Обвинетиот Камчев направил многу интелигентни „маневрации“

Вечер Прес - 10.08.2019

Трето продолжение од серијалот за аферата „Рекет“ е објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла верита“. Во објавените снимки повторно се слуша гласот кој наводно е на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Триесетминутно видео открива нови моменти: Боки 13 го уверува Камчев дека Заев нема да прави никакви проблеми

Република - 10.08.2019

Се појави ново видео од речиси половина час, во кое главно се слушаат разговори меѓу Орце Камчев, Бојан Јовановски- Боки 13 и специјалната обвинителка Катица Јанева. Тие честопати го споменуваат премиерот Зоран Заев, а во еден разговор Боки 13 го ...

Орце до Боки 13: Македонија треба да искористи луѓе како нас

iPortal - 10.08.2019

Шефе, Македонија треба да искористи такви луѓе како мене, како тебе. Во различни сегменти. Не да ги гази во секој поглед- му вели Орце Камчев на Боки 13 во новата снимка објавена утрово од „Ла Верита“.

Беше и З.З., Орце: Добро бе, па ти и за нив ја играш играта, мислам З.З. за мене нема да прави проблем!

Република - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен и ...

Ново видео од „Рекет“ – Јанева за Лиле: Без мене она не може ништо

iPortal - 10.08.2019

Вебсајтот на италијанскиот весник Ла Верита денеска објави трета група на снимки поврзани со случајот „Рекет“, односно телефонски разговори меѓу првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, а според весникот, се вклучува и ...

Трета серија разговори меѓу Камчев и Боки 13: Бугарите да не се мешаат

Локално - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита објави и трета серија разговори меѓу осомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски и сведокот-жртва Јордан Камчев. Во нив, тие лицитираат со имиња на политичари и обвинители Серијата нови разговори меѓу Камчев и ...

Картите се отвараат: Боки13 како дел од смисленото сценарио на ВМРО ДПМНЕ за урнисување на системот и институциите?

24Инфо - 10.08.2019

Картите се отвараат: Боки13 како дел од смисленото сценарио на ВМРО ДПМНЕ за урнисување на системот и институциите? Лицето, Бојан Јовановски или Боки 13 кој во моментов е во притвор заедно со Кичеец, за предметот Рекет деновиве е главна тема во ...

Картите се отвараат: Боки13 како дел од смисленото сценарио на ВМРО ДПМНЕ за урнисување на системот и институциите?

Бриф - 10.08.2019

Лицето, Бојан Јовановски или Боки 13 кој во моментов е во притвор заедно со Кичеец, за предметот Рекет деновиве е главна тема во Македонија и регионот. Во снимени разговори заедно со бизнисменот и тајкун Јордан Камчев кој е обвинет во случајот ...

Српски медиуми повторно во напад врз Заев, иако го нема во „Рекет“

Либертас - 10.08.2019

Дел од српските медиуми блиски до тамошната власт и во вчерашните написи за аферата „Рекет“ и новите објавени снимки од италијанскиот весник „Ла Верита“, продолжија со тактиката директно да го врзуваат премиерот Зоран Заев со овој скандал.

Камчев на Боки: Шефе, Македонија треба да ги користи луѓето како мене и тебе

Centar - 10.08.2019

Во третото продолжение од објавените т.н „бомби“ од Италија, кои го тресат СЈО денеска повторно се слуша гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева, Орце Камчев и Бојан Јовановски. Јордан Камчев: „Шефе, Македонија треба да искористи такви ...

Јанева, Камчев и Боки 13 завршија во спот со „Се ќе биде океј“

Пулс24 - 10.08.2019

По денешната објавена снимка од страна на италијанскиот весник, социјалните мрежи „вријат“ со реакции за содржината. Во еден дел од снимката се слуша и гласот на обвинителката Катица Јанева, која вели „Не се секирај, ќе биде се океј“, додека од ...

Катица во нов разговор: Лиле не може без мене да направи ништо!

PressingTV - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави и трето продолжение за случајот „Рекет“. Во него повторно се слушаат гласовите на Бојан Јовановски – Боки 13 и Орце Камчев, како и гласот на Катица Јанева.

(ВИДЕО) Нови снимки на Ла Верита: Не ја држам Лиле така редовно под контрола, инаку без мене она не може ништо

Либертас - 10.08.2019

Вебсајтот на италијанскиот весник Ла Верита денеска објави трета група на снимки поврзани со случајот „Рекет“, односно телефонски разговори меѓу првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, а според весникот, се вклучува и ...

Нови разговори на „Ла Верита - Јанева за Лиле: Таа не може ништо без мене

Точка - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ весникот објавува нови четири аудио снимки меѓу Бојан Јовановски- ...

Боки 13 го споменува и Заев, на Камчев му кажува: „Утре треба да се видам со него“

PressingTV - 10.08.2019

Нова снимка беше објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“. Во неа, за прв пат се споменува името на премиерот Зоран Заев, додека Катица Јанева веќе отворено зборува на интерфон за случајот “Империја”, во кој ...

Јанева за Стефанова во новата снимка за „Рекет“: Таа не може ништо без мене

Н.Македонија - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави ново, трето продолжение за случајот „Рекет“. Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“, весникот објавува нови четири аудио-снимки меѓу Бојан Јовановски – ...

Јовановски се сомневал дека уште некој ги слуша разговорите со Камчев

AKO - 10.08.2019

Во најновата интегрална аудио снимка објавена на Ла Верита, во еден дел од разговорот Бојан Јовановски му вели на Камчев дека веќе не е сигурен и дека се сомнева дека нивните телефонски разговори ги слуша трето лице.

(аудио-транскрипт) Рекет стигна и до Заев, Боки 13 бил во координација со премиерот !

Магазин - 10.08.2019

Ла Верита утринава објави трето продолжение за случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во него оки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен и дека Лиле Стефанова ја има под своја контрола, но ...

„Ла Верита“ објави нови наводни разговори

1tv - 10.08.2019

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ објави нова наводна снимка од разговор меѓу Јордан Орце Камчев и Бојан Јовановски за случајот „Рекет“. Нема датуми за да се види кога и како се снимани и дали траат неколку дена или со месеци.

Кој има интерес снимки да излегуваат во јавност? Обвинителството – НЕ, Камчев – НЕ, кој е трет?

Скопје1 - 10.08.2019

Јавноста досега знаеше дека Јовановски и Милевски си заминале од домот на Камчев со уредно спакувани еден милион евра. Тоа го објави обвинителството уште на денот, 15 јули, кога беше соопштено дека двајцата се осомничени за уцена на бизнисменот, ...

Во најновата бомба од Италија – Боки 13 и Камчев го споменуваат и Мијалков

Скопје1 - 10.08.2019

Третата серија на разговори што утрово ги објави италијанска Ла Верита. Разговараат првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава всушност обвинителството отвори истрага за трговија со ...

Заев вели дека Боки 13 зборел бесмислици за да си ја зајакнел позицијата пред Камчев

Expres - 10.08.2019

По објавувањето на третото продолжение во италијанскиотѕ „La Verita“ во кое е поместена и снимка каде што Бојан Јовановски – Боки 13 го споменува и името на Зоран Заев, реагираше и премиерот.

Објавен нов разговор од случајот „Рекет“

MakPress - 10.08.2019

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ и денеска објави нова снимка од разговор меѓу Јордан Орце Камчев и Бојан Јовановски (Боки 13) за случајот „Рекет“. Нема датуми за да се види кога и како се снимани дали се тоа е во неколку дена ...

Камчев во разговор со Боки 13 за Мијалков вели: „Ние сме бизнисмени, не прислушкувачи и уценувачи“

Скопје1 - 10.08.2019

Во дел од разговорите објавени денеска од италијанскиот весник Ла Верита, осомничениот во случајот рекет Бојан Јовановски – Боки 13 му кажува на Орце Камчев дека поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков веднаш по пресудата од случајот ...

Видео и транскрипт од разговорот меѓу Катица Јанева, Боки 13 и Орце Камчев

Скопје1 - 10.08.2019

Транскрипт од новата снимка меѓу Боки 13, Орце Камчев и Катица Јанева… Еве го разговорот: ЈК : Извини сеа пак, денеска на 8 души пуштила Катица, тие за покани за на суд, за 11-ти, 12-ти, на брат и на Ана, курац-палац… БЈ : Покани си им пуштила на ...

(аудио 15м:45сек) Камчев до Боки 13: Вака, така, онака до среда ќе обезбедам милион !

Магазин - 10.08.2019

Италијанскиот весник „Ла верита“, денеска објави нови аудиоснимки за случајот „Рекет“, во кои, според весникот, се слушаат разговори меѓу Бојан Јовановски, бизнисменот Орце Камчев и специјалната обвинителка Катица Јанева во врска со случајот ...

(АУДИО) Утрово нова бомба – За прв пат се споменува името на Заев

Скопје1 - 10.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита сабајлево објави нова, трета снимка на која се слушаат телефонски разговори помеѓу осомничениот од случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев.

Боки 13 бил посредник со Камчев за СЈО, назначен од бизнисменот, тврди Јанева

Скопје1 - 10.08.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во изјава објавена на веб-сајтот од СЈО вели дека Боки 13 бил посредник за комункиција со бизнисменот Орце Камчев, назначен токму од бизнисменот.

Боки 13 на Камчев: Утре се гледам со Зоки! (ОБЈАВЕНА ТРЕТА СНИМКА)

Expres - 10.08.2019

Италијанскиот „La verita“ утрово објави нова снимка околу случајот „Рекет“ од која недвопсмислено се слуша дека шефицата на СЈО, Катица Јанева, барем во уште најмалку два наврати се слушнала со бизнисменот Орце Камчев од кој Бојан Јовановски – Боки ...

„Лиле без мене не може ништо“, го смирува Јанева Камчев за „Империја“ (ВИДЕО)

Expres - 10.08.2019

Во третото продолжение на италијанскиот „La Verita“ станува појасно кој ги држи конците во СЈО. Во еден момент Орце Камчев му вели на Боки 13 дека му треба пасошот за да оди до Турција,по што Боки 13 се обраќа на некого преку спикерфон и му ...

РЕКЕТАРСКА АФЕРА ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Заев и Боки 13 среде скандал, а Обвинителството молчи за шок снимките кои ...

Магазин - 10.08.2019

Македонската јавност бурно реагира откако италјанскиот весник Ла Верита објави снимки во врска со случајот „Рекет’, во кој е македонскиот шоумен Бојан Јовановски – Боки 13 обвинет дека изнудувал пари од бизнисменот Орце Камчев и дека шефицата на ...

(аудио 17м) Боки: Беше и З.З, Орце: Добро бе, па ти и за нив ја играш играта, мислам З.З за мене нема да прави проблем ...

Магазин - 10.08.2019

Италијанскиот весник „ Ла Верита “ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен ...

Јоци: Боки ја стави мајка му на манџа, а Катица е најслаба карика

Скопје1 - 10.08.2019

Српскиот весник „Курир“ во денешното издание објави, како што пишува, ексклузивни детали за случајот „Рекет“, каде осомничени се Зоки Кичеец и Боки 13. Како што пишува весникот, Боки 13 во полиција изјавил „Ако ме убијат, доказите против Заев се кај ...

Боки 13 до Камчев: Катица е на пукање, и пишав дека сме завршиле!

Фокус - 09.08.2019

Еден од аудиозаписите што ги објави италијанскиот весник Ла Верита, поврзани со случајот „Рекет“, открива како првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 му вели на бизнисменот Орце Камчев дека не успева да ја добие специјалната јавна обвинителка ...

(ФОТО) Боки 13 на прошетка низ дворот во Шутка

Алсат-М - 09.08.2019

Фотографија од притворениот Бојан Јовановски, познат како Боки – 13, како се шета во дворот на затворот во Шутка почна да се шири низ социјалните мрежи. На фотографијата се гледа Јовановски и уште едно лице како шетаат на тревникот, а не е познато ...

Камчев до Боки: Сакам да сум на чисто; Боки13: Спреми ги парите!

Алсат-М - 09.08.2019

Два часа парите се рачно броени и врзани со ластичиња, сместени во стилизирано куферче како што одговара на стајлингот на Боки 13, се шегува Орце Камчев со Бојан Јовановски во новата снимка од 12 ипол минути која утрово ја објави италијанскиот ...

„Ла Верита“ во второто продолжение објави осум аудио записи

Канал5 - 09.08.2019

Вкупно осум разговори меѓу Орце Камчев и Боки 13, поврзани со случајот „Рекет“, објави утринава италијанскиот весник „Ла Верита“ на својот јутјуб канал. Весникот вели дека станува збор за комплетните снимки, но според дел од медиумите во земјава, ...

Кој го намести Јордан Камчев

Deutsche Welle - 09.08.2019

Што ново дознавме од протечените снимки за случајот „Рекет“? Дека во вечната македонска транзиција и „хиените“ можат да станат жртви... Пишува Борис Георгиевски Имаше нешто во таа анимација; во на моментот кога Боки 13 и неговиот ортак Зоран ...

Нова „бомба“ детонирана за „Рекет“ – Јанева до Камчев: Не се секирај за ништо, сè ќе биде ОК

ТВ21 - 09.08.2019

„Бомбите“ детонирани во Италија и денеска силно одекнаа во Македонија. Во новата објава од италијанскиот весник „Ла Верита“ се наоѓаат четири аудио снимки од како што тврди новинарот, разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски за случајот „Рекет“.

Каде заврши кешот од еден милион евра? Боки 13 не се делел од „Луи Витон-от“

ТВ21 - 09.08.2019

Ташната од марката „Луи Витон“ која Бојан Јовановски и Зоран Милевски на 20 февруари оваа година ја добиваат од бизнисменот Орце Камчев во неговата куќа на Водно, била верен придружник на Јовановски кога патувал.

Видео: Сињора Катица од телефонот на Боки Тредичи до Камчев: Се ќе биде ОК

Канал5 - 09.08.2019

Под наслов „Случајот ја тресе Владата во Скопје“, изутринава на страниците на италијанскиот весник, „Ла Верита“ објавен е нов материјал во врска со случајот „Рекет“. Вчера новинарот Ларис Гајсер најави дека наредните денови ќе објавува нови ...

Камчев го прашува Боки 13: Не знам дали и Лиле е во играва, еднаш Чифлиганец дуќан ми бараше за неа

Фокус - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Првo, двајцата разговараат како се пакувани парите и во каква торба се ...

(ВИДЕО) Објавена втората „бомба“ во италијанскиот весник – „Случајот ја тресе владата во Скопје“

Алсат-М - 09.08.2019

Под наслов „Случајот ја тресе владата во Скопје“, изутринава на страниците на италијанскиот весник, „Ла верита“ (вистина) објавен е нов материјал во врска со случајот „Поткуп“. Во него најпрвин се слуша разговор помеѓу Боки 13 и Орце Камчев во кој ...

Не знам дали женава Лиле е во играта со нас, го прашува Камчев Боки 13 во нова снимка

Сакам да кажам - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Првин, двајцата разговараат како се пакувани парите и во каква торба се ...

Камчев до Боки 13: Рачно ти ги броев два саати и со ластиче ти ги пакував

Фокус - 09.08.2019

Во серијата аудио разговори што ги објави италијанскиот весник Ла Веритас поврзани со аферата „Рекет“ доминираат разговори меѓу првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава обвинителството отвори истрага за ...

Објавени сите снимки од разговорите меѓу Камчев и Јовановски

Deutsche Welle - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави уште еден текст со нова снимка од разговори меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски, но притоа ги направи достапни и сите останати разговори кои ги поседува.

Регионалните медиуми за Рекет: „ПОЛОВИНА МАКЕДОНСКА ВЛАДА ВО ПАНИКА, ова е доказ дека Боки 13 и Заев се сретнале“ ...

Курир - 09.08.2019

Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата во Македонија го објавија и второто видео од Рекетот каде се слушаат разговори ...

ВИДЕО: „Лиле, влезена ли е во играта со нас?“ - Боки 13 преговарал со три лица за случајот со Камчев

Press24 - 09.08.2019

Вчера италијанскиот весник „Ла Верита“ го објави првото видео поврзано со случајот „Рекет“, на кое се гледа како Бојан Јовановски и Зоран Милевски излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев со торба пари, откако претходно се договараат дека тој ...

ФОТО: „Куферчево одговара со стајлингот“ - Боки 13 си ја носел торбата „Луј Витон“ и после рекетот

Press24 - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита3 објави нова снимка за случајот „Рекет“ денеска, на која се слуша и гласот на спцијалната обвинителка Катица Јанева. Парите кои Бојан Јовановски и Зоран Милевски ги земаат од бизнисменот Орце Камчев се ставени во ...

Објавено втора снимка за случајот „Рекет“, се слуша и гласот на Катица Јанева

Алфа - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави нова снимка на која покрај Бојан Јовановски алијас Боки 13, Зоран Милески викан Кичеец и бизнисменот Орце Камчев, се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која му порачува на ...

Нов лик во приказната – кој е Бобо?

+инфо - 09.08.2019

Вечерва ми се гости дома, твојот другар и неговата сопруга, му вели Бојан Јовановски – Боки 13 на Орце Камчев во разговорот што денеска го објави италијанскиот весник „Ла верита“. – Затоа ми се јави да дојде вечер да гледаме фудбал Јувентус на ТВ.

Камчев до Боки 13: Куферчево ти одговара со стајлингот, а Зоки ми донесе прееска кесичка

ММС - 09.08.2019

Не се секирај за ништо се ќе биде во ред- му вели женски глас на македонскиот бизнисмен Орце Камчев, за кој се тврди дека е гласот на специјалната обвинителка Катица ...

БОКИ 13: Другар ти и жена му ми се на гости вечерва, ОРЦЕ: За тоа ли ми ѕвони Бобо прееска? (АУДИО+ВИДЕО)

Курир - 09.08.2019

На веб страницата на миланскиот дневен весник Ла Верита утрово е објавен видео прилог со аудио снимки од рекетот на Бојан Јовановски кон Орце Камчев, каде што се споменуваат и Катица Јанева (лично) и Лиле Стефанова (ја посочуваат).

Боки 13 до Камчев: Катица пука со пиштол, ѝ пишав СМС дека сме завршиле

А1 On - 09.08.2019

Италијанскиот новинар објави и трет аудиозапис од разговорот меѓу Боки 13 и Орце Камчев, каде повремено се вклучува и Зоки Кичеец. На снимката се слуша како Боки 13 се обидува да ја добие Катица Јанева на телефон, но не успева, за потоа да каже дека ...

Нова снимка: Јанева на Камчев – не се секирај ќе биде се во ред!

Антропол - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. На снимките се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. „Не се секирај за ништо се ќе биде ОК“, му вели во еден дел Јанева на бизнисменот Орце ...

Нов лик во приказната – кој е Бобо?

ММС - 09.08.2019

Вечерва ми се гости дома, твојот другар и неговата сопруга, му вели Бојан Јовановски – Боки 13 на Орце Камчев во разговорот што денеска го објави италијанскиот весник „Ла верита“. – Затоа ми се јави да дојде вечер да гледаме фудбал Јувентус на ТВ.

ТВИТЕРЏИИТЕ ИНВЕНТИВНИ: Што им порача Орце на Боки и Кичеец на излегување?

Слободен Печат - 09.08.2019

Твитер заедницата деновиве е доста инвентивна, откако италијанскиот весник „Ла Верита“ ги објави снимките на кои се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од бзинисменот Орце Камчев и на кои се слуша нивниот разговор.

Трето Аудио – Боки 13 до Камчев: Катица пука со пиштол, ѝ пишав СМС дека сме завршиле

ММС - 09.08.2019

Италијанскиот новинар објави и трет аудио запис од разговорот меѓу Боки 13 и Орце Камчев, каде повремено се вклучува и Зоки Кичеец. Во снимката се слуша како Боки 13 се обидува да ја добие Катица Јанева на телефон, но не успева, за потоа, да каже ...

„Кој рано рани, повеќе продавници граби“: Еве со што се подновил Боки 13 по Рекетот, скапа облека купувала и Катица ...

Курир - 09.08.2019

Два дена во Македонија топ тема е Рекетот од вртоглави 1,5 милиони евра кои Боки 13 го изнудил од бизнисменот Орце Камчев со помош на Зоки Кичеец и Катица Јанева. Во второто видео кое денеска го објави италијанскиот весник „Ла Верита“ јасно се слуша ...

Боки 13 сликан на шеталиште, се бара „фотографот“

МКД - 09.08.2019

Фотографија од притворениот Бојан Јовановски, познат како Боки13, како се шета на шеталиште во Истражниот затворот во Шутка почна да се шири низ социјалните мрежи. На фотографијата се гледа Јовановски и уште едно лице.

Боки 13: Другар ти и жена му ми се на гости вечерва (ВИДЕО)

Нетпрес - 09.08.2019

На веб страницата на миланскиот дневен весник Ла Верита утрово е објавен видео прилог со аудио снимки од рекетот на Бојан Јовановски кон Орце Камчев. Во една од снимките, Боки 13 му се фали на Орце Камчев дека вечерта на гости ќе му дојде другар му ...

„После овие снимки во оваа влада веруваат само Марјан Забрчанец и другар му Петрит“ (ФОТО)

Курир - 09.08.2019

Се побројни се реакциите на граѓаните во јавноста по објавените видео снимки за изнудениот рекет од страна на Боки 13 врз бизнисменот Орце Камчев. Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Софија Куновска и порача на власта магла.

Објавени сите снимки од разговорите меѓу Камчев и Јовановски

Окно - 09.08.2019

Аудио документација во траење од над 12 минути утрово осамна на Јутјуб во која се пренесуваат серија разговори меѓу Јордан Камчев, Бојан Јовановски, Зоран Милевски поврзани со случајот „Рекет“, а во еден момент се појавува и гласот на специјалната ...

Боки 13 фотографиран во Шутка

Нетпрес - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

Боки 13 фотографиран во „Шутка“, се прави претрес да се фати фотографот

+инфо - 09.08.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановки – Боки 13, е фотографиран во дворот од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари каде издржува 30 дневен притвор. Фотографијата ја објави порталот Скопје1, а на неа Боки 13 е со уште едно машко лице.

„Не се секирај за ништо, се ќе биде ок“- Катица му ‘гарантира’ на Орце

Алфа - 09.08.2019

Кои се тројцата играчи на Боки 13, со кој можел да му заврши работа на Камчев. Кои се гостите со кој се гледал по дома, многу насоки, наговестувања, до каде може да стигне рекетот од 1,5 милион евра по објавената последна снимка од италијанскиот Ла ...

Боки 13 сликан во Шутка по кратки панталони (ФОТО)

Курир - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец. На фотографијата која ја објави Скопје 1 се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

Јанева до Камчев: Не се секирај за ништо се ќе биде ок

Сител - 09.08.2019

Ла веритас ја објави целосната аудио снимка во која покрај осомничените Боки 13, Зоки Милевски Кичеец и бизнисменот Орце Камчев, за прв пат се слуша и гласот на Катица Јанева. 12-митуната снимка почнува со пребројување на парите кои Камчев им ги ...

Неделници - Правната држава на годишен одмор и милионите на Камчев

Р.С.Европа - 09.08.2019

Во неделникот Фокус речиси сите текстови и колумни се вртат околу „Рекет“. Во еден од текстовите во неделникот како „вирус во системот“ се смета заминувањето на одмор на двете обвинителки, Русковска и Јанева, во моменти кога разрешницата на „Рекет“ ...

(Фото) Боки фотографиран во Шутка

ММС - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

Боки 13 се „шутка“ низ Шутка (ФОТО)

Слободен Печат - 09.08.2019

Бојан Јовановски е во притвор од минатиот месец, како осомничен во истрагата за случајот „Рекет“. Фотографија од притворениот Бојан Јовановски, познат како Боки – 13, како се шета во дворот на затворот во Шутка почна да се шири низ социјалните мрежи.

Боки 13 фотографиран во Шутка

Независен - 09.08.2019

Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил фотографијата, која е објавена на ...

Италијанскиот весник објави второ видео за случајот Рекет: Боки 13 го поздравува Камчев од жената, таа му вели се ќе ...

Курир - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку телефонски повик се договара со Орце Камчев кога да дојде по рекетот во ...

(ВИДЕО) Објавена втората „бомба“ во италијанскиот весник – „Случајот ја тресе владата во Скопје“

Независен - 09.08.2019

Под наслов „Случајот ја тресе владата во Скопје“, изутринава на страниците на италијанскиот весник, „Ла верита“ (вистина) објавен е нов материјал во врска со случајот „Поткуп“. Во него најпрвин се слуша разговор помеѓу Боки 13 и Орце Камчев во кој ...

Ла Верита ги објави целосните аудио разговори меѓу Боки 13 и Камчев

Нова ТВ - 09.08.2019

Откако утрово на веб страницата миланскиот дневен весник Ла Верита објави видео прилог со аудио снимки од како што се најавува договарањето меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев каде наводно се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица ...

Куферчево одговара со стајлингот, да не ти давам Адидас торба

Нетпрес - 09.08.2019

Вистинска бомба објави италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава во кое Боки 13 се договара со Орце Камчев кога да дојде да ги земе парите, додека во позадина женски глас му потврдува на Камчев да не се секира и се ќе биде ОК.

Детали од разговорите во „Ла верита“: Една цигара пушиме ние, му вели Боки на Камчев (АУДИО)

+инфо - 09.08.2019

Во објавената снимка се слуша како Боки 13 во детали ги објаснува чекорите како ќе постапи Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска со случајот „Империја“ во кој беше осомничен и Орце Камчев.

Аудио: Објавени 12 минути разговор на Орце и Боки 13

Press24 - 09.08.2019

Под наслов „Случајот ја тресе владата во Скопје“, изутринава на страниците на италијанскиот весник, „Ла верита“ (вистина) објавен е нов материјал во врска со случајот „Рекет“. На една од снимките се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка ...

Нова снимка: Боки 13 преговарал со тројца за случајот со Камчев

Нетпрес - 09.08.2019

На Јутуб каналот на италијанскиот весник „ЛаВерита“ , утринава се обjави и подолга верзија од снимката случајот „Рекет“, во која се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

„Куферчево одговара со стајлингот, да не ти давам Адидас торба“: Боки 13 лесно наседнал на торбата со GPS и ја користел ...

Курир - 09.08.2019

Вистинска бомба објави италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава во кое Боки 13 се договара со Орце Камчев кога да дојде да ги земе парите, додека во позадина женски глас му потврдува на Камчев да не се секира и се ќе биде ОК.

Камчев: Женава Лиле во игра ли е (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.08.2019

Во дел од разговорот што денеска со објавува италијанскиот весник „Ла Верита“ се споменуваат и бизнисменот Чифлиганец и извесна жена Лиле. Во дел од разговорот што денеска со објавува италијанскиот весник „Ла Верита“ се споменуваат и бизнисменот ...

Регионалните медиуми за снимките за „Рекет“: Се тресе владата во Скопје

Нетпрес - 09.08.2019

Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата во Македонија го објавија и второто видео од Рекетот каде се слушаат разговори ...

Српски медиуми повторно во напад врз Заев, иако го нема во „Рекет“

Мета - 09.08.2019

Дел од српските медиуми блиски до тамошната власт и во вчерашните написи за аферата „Рекет“ и новите објавени снимки од италијанскиот весник „Ла Верита“, продолжија со тактиката директно да го врзуваат премиерот Зоран Заев со овој скандал.

(Фото) Боки фотографиран во Шутка

24Инфо - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

(ВИДЕО) Камчев со Боки 13: Чифлиганец ми се јави ми бараше дуќан за Лиле Стефанова

iPortal - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас на Катица Јанева како преку телефон вели дека се ќе биде ок.Исто така во разговорот Боки 13 и Камчев ја споменуваат и обвинителката која го ...

Регионалните медиуми за снимките за „Рекет“: Се тресе владата во Скопје

Скопје инфо - 09.08.2019

Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата во Македонија го објавија и второто видео од Рекетот каде се слушаат разговори ...

Транскрипт од разговорот: Јанева до Камчев: „Не се секирај за ништо, сѐ ќе биде ОК”

Вечер Прес - 09.08.2019

„Не се секирај за ништо се ќе биде ОК”, му вели специјалната обвинителка Катица Јанева на бизнисменот Jордан Камчев во еден дел од снимката.На новата снимка што утрово ја објави новинарот на италијанскиот весник „Ла верита” се слуша и гласот на ...

Фотографија од Боки 13 во Шутка

Вечер Прес - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

АУДИО: Ќе се дадат две цигари. Една пушиме ние – Детали од разговорите во „Ла верита“

Либертас - 09.08.2019

Весникот „Ла верита“ објави и подолга снимка од неколку разговори меѓу Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев. Во неа се слуша како Боки 13 во детали ги објаснува чекорите како ќе постапи Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска ...

Камчев во разговорот со Боки 13: Чифлиганец ми се јави ми бараше дуќан за Лиле Стефанова

PressingTV - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас на Катица Јанева како преку телефон вели дека се ќе биде ок.Исто така во разговорот Боки 13 и Камчев ја споменуваат и обвинителката која го ...

(ФОТО) Боки фотографиран во Шутка

Бриф - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

(Аудио) Камчев до Боки: Шефицата нека си ја заврши работата, не ме интересира, сите да бидеме задоволни

24Инфо - 09.08.2019

Во дел од објвените разговори се слуша како Боки 13 му кажува на Орце Камчев за шефицата, а бизнисменот му одговара „ Шефицата нека си ја заврши работата, кој што сака, не навлегувам во приказната, не навлегувам во тоа, не ме интересира, битно е да ...

(ФOTO) Боки 13 фотографиран во Шутка

iPortal - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

Боки до Орце откако ги зема парите: И пратив порака на Катица дека завршивме

PressingTV - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Од аудио снимките се слуша како Боки 13 откако ја зема торбата Луј Витон ...

Нова снимка: Зезанции на Орце – Со ластиче ти ги пакував и со бројче (хахаха)

Centar - 09.08.2019

Нови делумни снимки се објавени на онлајн изданието на италијанскиот весник Ла веритас, за кои се тврди дека се од случајот “Рекет”. На аудио снимките барем засега не се слушаат некакви закани за изнуда, туку повеќе наликува на разговор помеѓу ...

Ла Верита со нови аудио снимки за „Рекет“ – тврди дека се слуша и Катица Јанева

Мета - 09.08.2019

Италијанскиот дневен весник „Ла Верита“, кој вчера на својата веб-страница го објави видеото на кое се гледа како Боки 13 заминува откај Орце Камчев со „Луј Витон“ чанта во која наводно има огромно количество евра, денеска објави нови аудио снимки ...

Боки 13 фотографиран во Шутка

Точка - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец, објави Скопје1.мк. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил ...

Камчев два часа ги броел „пееските“ оти во банките немало други

24Инфо - 09.08.2019

Во серијата аудио разговори што ги објави италијанскиот весник Ла Веритас поврзани со аферата „Рекет“ доминираат разговори меѓу првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава обвинителството отвори истрага за ...

Кои се тројцата со кои преговарал Боки за ослободувањето на Камчев?

iPortal - 09.08.2019

Весникот „Ла верита“ објави и подолга снимка од неколку разговори меѓу Бојан Јовановски -Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев. Во неа се слуша како Боки 13 во детали ги објаснува чекорите како ќе постапи Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска ...

Кои се тројцата со кои преговарал Боки за ослободувањето на Камчев?

24Инфо - 09.08.2019

Весникот „Ла верита“ објави и подолга снимка од неколку разговори меѓу Бојан Јовановски -Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев. Во неа се слуша како Боки 13 во детали ги објаснува чекорите како ќе постапи Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска ...

Кој го намести Јордан Камчев

Локално - 09.08.2019

Што ново дознавме од протечените снимки за случајот „Рекет“? Дека во вечната македонска транзиција и „хиените“ можат да станат жртви… Пишува Борис Георгиевски за Дојче Веле. Имаше нешто во таа анимација; во визуелното доживување на моментот кога ...

Обвинителката од СЈО, Стефанова за новата снимка: Апсолутно нема никаква вистина

еМагазин - 09.08.2019

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова за Слободен печат вели дека лично ја слушнала денешната нова снимка која ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, а се однесува на случајот „Рекет„ на Јавното обвинителство.

Кој го намести Јордан Камчев

Либертас - 09.08.2019

Што ново дознавме од протечените снимки за случајот „Рекет“? Дека во вечната македонска транзиција и „хиените“ можат да станат жртви… Имаше нешто во таа анимација; во визуелното доживување на моментот кога Боки 13 и неговиот ортак Зоран Милевски ...

Боки 13 фотографиран во „Шутка“, се прави претрес да се фати фотографот

Либертас - 09.08.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановки – Боки 13, е фотографиран во дворот од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари каде издржува 30 дневен притвор. Фотографијата ја објави порталот Скопје1, а на неа Боки 13 е со уште едно машко лице.

Италијанскиот весник објави второ видео за случајот Рекет: Боки 13 го поздравува Камчев од жената, таа му вели се ќе ...

Пулс24 - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку телефонски повик се договара со Орце Камчев кога да дојде по рекетот во ...

Боки 13 фотографиран во дворот на „Шутка“

Република - 09.08.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановки – Боки 13, е фотографиран во дворот од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари каде издржува 30 дневен притвор. Фотографијата ја објави порталот Скопје1, а на неа Боки 13 е со уште едно машко лице.

Запленети три телефони, се истражува кој ја направил фотографијата со Боки 13

Република - 09.08.2019

По извршен претрес истражниот затвор во Шутка, Управата на институцијата пронашла и одзела три мобилни телефони од притвоениците, меѓу кои, најверојатнo e и уредот со кој е направена фотографијата од првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан ...

Италијански весник објави видео и аудио од рекетот на Орце Камчев, Боки 13 ветува слобода преку Катица Јанева

4NEWS - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла верита објави видео и аудио снимки од домот на бизнисменот Орце Камчев. На снимките од февруари годинава, се гледа како осомничените во Рекет Боки 13 и Зоран Милевски Кичеец подигнуваат торба со пари, а за возврат на Камчев ...

Објавени сите снимки од разговорите меѓу Камчев и Јовановски

Либертас - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави уште еден текст со нова снимка од разговори меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски, но притоа ги направи достапни и сите останати разговори кои ги поседува.

Камчев два часа ги броел „пееските“ оти во банките немало други

iPortal - 09.08.2019

Во серијата аудио разговори што ги објави италијанскиот весник Ла Веритас поврзани со аферата „Рекет“ доминираат разговори меѓу првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, по чија пријава обвинителството отвори истрага за ...

Нова снимка: Боки 13 преговарал со тројца за случајот со Камчев

Точка - 09.08.2019

На Јутуб каналот на италијанскиот весник „ЛаВерита“, утринава се обjави и подолга верзија од снимката случајот „Рекет“, во која се слуша и гласот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

(ФОТО) Боки 13 снимен во Шутка

Женски магазин - 09.08.2019

Бојан Јовановски е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“ каде е притворен поради случајот „Рекет“. На фотографијата која ја пренесе Skopje1.mk се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а нема информации кој ја направил снимката која е објавена на ...

Не знам дали Лиле е во играта со нас, го прашува Камчев Ноки 13 во новата снимка

Либертас - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Првин, двајцата разговараат како се пакувани парите и во каква торба се ...

Регионалните медиуми за снимките за „Рекет“: Се тресе владата во Скопје

Република - 09.08.2019

Целиот регион веќе со денови пишува за скандалозниот Рекет на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Утрово речиси повеќето српски медиуми бурно следејќи ја ситуацијата во Македонија го објавија и второто видео од Рекетот каде се слушаат разговори ...

Видеото со Боки 13, Кичеец и Камчев руши рекорди, има над половина милион прегледи

еМагазин - 09.08.2019

Видеото кое го објави италијанскиот весник La Verità, а кое се однесува на случајот „Рекет“ на Јавното обвинителство руши рекорди во гледаност за наши услови. За 24 часа има над 541 илјади прегледи.

Снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев го обиколи регионов

еМагазин - 09.08.2019

Аудио и видео снимките кои ги објави италијанскиот весник La Verità, на кои се гледа како осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), земаат пари од бизнисменот Орце Камчев го обиколија регионов.

La Verità со ново видео: Не се секирај за ништо се ќе биде во ред – му вели Катица на Камчев

Република - 09.08.2019

Не се секирај за ништо се ќе биде во ред- му вели женски глас на македонскиот бизнисмен Орце Камчев, за кој се тврди дека е гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева. Во телефонски разговор меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев во кој Бојан му ...

“Не е дома Орце, кај баба му е„: Твитер „врие“ од шеги за снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

еМагазин - 09.08.2019

Аудио и видео снимките кои ги објави италијанскиот весник La Verità, на кои се гледа како осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец), земаат пари од бизнисменот Орце Камчев предизвикаа море од реакции ...

Додека Камчев го собирал милионот за рекетот, во СЈО мислеле дека се спрема да бега!

Локално - 09.08.2019

Парите од снимката на италијанскиот весник „Ла Верита“, според информациите на Телма од истражни органи, се подигнати како позајмица преку Банка во која сопственички удел има Орце Камчев, сведокот.

Нова снимка – Се слуша гласот на Катица, “Не се секирај, се ќе биде ОК” (ВИДЕО)

PressingTV - 09.08.2019

Нова снимка поврзана со случајот “Рекет” објави италијанскиот весник “La Verita”. На неа освен разговор помеѓу бизнисменот Јордан Камчев и Бојан Јовановски, се слуша и женски глас за кој се тврди дека е на Катица Јанева.

Објавени сите снимки од разговорите меѓу Камчев и Јовановски

Локално - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави уште еден текст со нова снимка од разговори меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски, но притоа ги направи достапни и сите останати разговори кои ги поседува.

Камчев со Боки 13: Чифлиганец ми се јави ми бараше дуќан за Лиле Стефанова

24Инфо - 09.08.2019

Камчев со Боки 13: Чифлиганец ми се јави ми бараше дуќан за Лиле Стефанова Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас на Катица Јанева како преку телефон вели дека се ќе биде ок.Исто ...

Рахиќ: Одземени три мобилни од притворениците, најверојатно од нив потекнува фотографијата од Боки 13

24Инфо - 09.08.2019

Управата на истражниот затвор во Шутка по извршениот претрес пронашла и одзела три мобилни телефони од притвоениците, а со кои најверојатно била направена фотографијата од првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановки – Боки 13.

Запленет телефонот со кој била направена фотографијата на Боки 13 во затворот „Шутка“

PressingTV - 09.08.2019

По извршен претрес истражниот затвор во Шутка, Управата на институцијата пронашла и одзела три мобилни телефони од притвоениците, меѓу кои, најверојатнo e и уредот со кој е направена фотографијата од првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан ...

Твитер заедницата повторно со здружени сили – овој пат “удри” по Орце Камчев, Боки 13 и Катица Јанева

Точка - 09.08.2019

Вчера на социјалните мрежи почна да кружи видео објавено од страна на италијанскиот весник “La Verita”, на кое се гледа како Бојан Јовановски попознат како Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец излегуваат од домот на Орце Камчев со торба со пари.

(ВИДЕО) Катица до Камчев: Не се секирај за ништо се ќе биде ОК

Скопје1 - 09.08.2019

Нов материјал утрово објави италијанскиот весник поврзан со случајот ...

(ВО НОВОТО АУДИО) Орце Камчев: Чифлиганец ми се јави и ми бараше за обвинителката Лиле Стефанова за дуќан и ...

Магазин - 09.08.2019

Италијанскиот весник Ла Верита утрово сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас на Катица Јанева како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку телефонски повик се договара со Орце Камчев кога да дојде ...

Јоци за Кичеец, Боки 13 и Јанева: Вакви глуперди не се наоѓаат ни на детски роденден

Скопје1 - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави нова снимка на која покрај Бојан Јовановски алијас Боки 13, Зоран Милески викан Кичеец и бизнисменот Орце Камчев, се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која му порачува на ...

Катица Јанева пукала со пиштол

Скопје1 - 09.08.2019

Во трет разговор објавен од италијанскиот весник, каде повторно се слушаат гласовите на Боки 13 и Орце Камчев, се зборува за Катица Јанева. Разговорот почнува откако Боки 13 и ѕвони на Јанева, а таа не одговора на телефонскиот повик.

“Рекет” топ тема во регионот”: „Се тресе Владата во Скопје! Ова е доказ дека Боки 13 и Заев се сретнале, “ (ФОТО)

Магазин - 09.08.2019

Откако италијанскиот весник Ла верита вчера и денеска објави нови видео снимки од случајот Рекет, цела јавност се крена на нозе. Случајот речиси е топ тема во целиот регион, каде веќе со денови се пишува за скандалозниот случај Рекет, во кој ...

Катица Јанева на Камчев: Не се секирај, се ќе биде ОК (НОВА ВИДЕО СНИМКА)

Expres - 09.08.2019

Новинарот Ларир Гејсер објави нова снимка околу тоа како течело договорањаето за исплата на рекетото што Боки 13 и Миле Кичеец го изнудиле од бизнисменот Орце Камчев. За парите, наводно милион евра, тие на Камчев, осомничен во случајот ‘империја’ му ...

Кој е Бобо од новата снимка со Боки 13?

Expres - 09.08.2019

Во еден дел од разговорот кој денеска го открива италијанскиот весник Ла Верита Боки 13 и Орце Камчев зборуваат за лице по име Бобо кој му се јавил на бизнисменот и се најавил да дојде да гледаат фудбал во неговата куќа.

Катица Јанева пукала со пиштол!

Магазин - 09.08.2019

Третиот од аудио записите што ги објави италијанскиот весник Ла Верита, открива дека Боки 13 му вели на бизнисменот Орце Камчев дека не успева да ја добие специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на телефон, бидејќи, како што вели на аудио ...

По објавената фотографија со Боки во Шутка, запленети три мобилни во затворот

Скопје1 - 09.08.2019

Фотографијата која ексклузивно ја објавивме предизвика рација во затворот во Шутка. Управата на истражниот затвор во Шутка по извршениот претрес пронашла и одзела три мобилни телефони од притвоениците, а со кои најверојатно била направена ...

БОКИ 13 СЛИКАН ВО ШУТКА ПО КРАТКИ ПАНТАЛОНИ (фото)

Магазин - 09.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 е фотографиран во дворот на затворот „Шутка“, каде е притворен поради случајот „Рекет“ минатиот месец. На фотографијата се гледаат Боки 13 и уште едно лице, а непознато е кој ја направил фотографијата, која е ...

(ФОТО) Што си купил Боки 13 по Рекетот?

Скопје1 - 09.08.2019

Два дена во Македонија топ тема е Рекетот од вртоглави 1,5 милиони евра кои Боки 13 го изнудил од бизнисменот Орце Камчев со помош на Зоки Кичеец и Катица Јанева. Курир. мк денеска анализираше што прво си купил Боки со парите од Рекет.

(ФОТО) Боки 13 ја шетал торбата на Камчев и пишал „Патот може да продолжи“

Скопје1 - 09.08.2019

Парите кои Бојан Јовановски и Зоран Милевски ги земаат од бизнисменот Орце Камчев се ставени во торба „Луј Витон“, која после рекетот Боки 13 си ја користел како моден детаљ. Тој на својот инстаграм профил објавил фотографија со торбата на која ...

(ВИДЕО) Камчев до Боки 13: Куферчево ти одговара со стајлингот, а Зоки ми донесе прееска кесичка

Скопје1 - 09.08.2019

Не се секирај за ништо се ќе биде во ред- му вели женски глас на македонскиот бизнисмен Орце Камчев, за кој се тврди дека е гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева. Во телефонски разговор меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев во кој Бојан му ...

Лиле Стефанова тврди дека ништо не е вистина во објавената снимка

Магазин - 09.08.2019

Откако денеска италијанскиот весник Ла Верита објави ново шокантно видео за случајот „Рекет“, во кое се споменува името на Лиле Стефанова, обвинителка од Специјалното јавно обвинителство таа за Слободен Печат истакна дека ништо не е вистина во ...

ЗАЕВ ЗБЕСНА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: “Истрагата мора да ги открие сите детали и секој да одговара за своите постапки„

Магазин - 09.08.2019

Премиерот Зоран Заев денес преку социјалните мрежи порача дека мора секој да одговара за тоа што го сторил. Италијанскиот весник Ла Верита денес сподели ново видео за случајот Рекет. Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе ...

(ВИДЕО) Камчев прашува дали Лиле Стефанова е во игра, Чифлиганец барал дуќан за неа

Скопје1 - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ утринава објави ново видео, составено од четири нови аудиоснимки од разговори меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“. Транскрипт од дел од разговорот меѓу Орце Камчев и Боки 13: Орце ...

Објавен разговор во кој Катица Јанева му кажува на Камчев дека се ќе биде во ред

MakPress - 09.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави нова снимка на која покрај Боки 13, Зоран Милески Кичеец и бизнисменот Орце Камчев, се слуша и гласот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Боки 13, два дена по исплатата: Насмевни се и не бери гајле

Expres - 09.08.2019

Два дена откако ги земал парите од Орце Камчев, Боки 13 на Инстаграм споделил фотографија под која напишал: Насмевни се и не бери гајле, пишува Прес24 . Зоки Кичеец и Боки 13, во домот на Камчев ги добиле парите во чанта од Луј Витон вредна околу 5 ...

Претрес во Шутка по фотографијата објавена од Боки 13 во дворот од затворот

Скопје1 - 09.08.2019

Откако Скопје1 објави фотографија од Бојан Јовановски познат како Боки 13 како шета во дворот на затворот „Шутка“, директорот на затворот наредил да е изврши претрес во затворот. Боки 13 заедно со Зоран Кичеец е во притвор поради случајот „Рекет“.

Видеото на La Verita ги инспирираше Македонците

Expres - 09.08.2019

Стотици шеги, мемиња, досетки и вицови предизвика видеото на кое се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат 1 милион евра од Орце Камчев. Еве дел од шегите на оваа ...

(ВИДЕО) Јанева, Камчев и Боки 13 завршија во спот со „Се ќе биде океј“

Скопје1 - 09.08.2019

По денешната објавена снимка од страна на италијанскиот весник, социјалните мрежи „вријат“ со реакции за содржината. Во еден дел од снимката се слуша и гласот на обвинителката Катица Јанева, која вели „Не се секирај, ќе биде се океј“, додека од ...

Видео: Боки „тредичи“ и „сињора“ Катица во италијанскиот „Ла Верита“

Канал5 - 08.08.2019

Женски раце бројат милион евра, а лицата кои не се гледаат педантно прават пресметки - колку банкноти и со која вредност се ставаат во скапата чанта. Потоа истата чанта на 20ти февруари годинава од домот на Камчев ја изнесува Зоки Кичеец во ...

ОЈО не открива дали им се познати снимките од италијанскиот медиум

Алсат-М - 08.08.2019

Во брендирана торба од марката „Луј Витон“, бизнисменот Орце Камчев во својот дом ги пакувал парите кои се предадени на осомничените за рекет – Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец).

Камчев не одговара на повиците, дали Боки 13 и Кичеец (не)знаеле дека се вклучени камерите?

ТВ21 - 08.08.2019

Веднаш по објавувањето на видето снимката од страна на италијанскиот весник ЛаВерита, ТВ21 се обиде да стапи во контакт со Орце Камчев. Но, нашите обиди да добиеме потврда од него за автентичноста на видеото беа безуспешни.

Милион евра од банка на Камчев во торба Луј Витон за Боки 13

Телма - 08.08.2019

Снимката почнува со пари, многу банкноти од 50 евра врзани во купчиња и со жолто ливче со бројка под ластикот. Машка и женска рака препелкаат низ парите. Има и банкноти од 500, 100 и двесте евра.

Фактографија за излегувањето на Камчев од притвор – обвинителката Стефанова згрозена од снимката

Телма - 08.08.2019

Апелација ќе ве одбие Врховен ќе ве ослободи – вака според итaлијанскиот весник Ла Верита кој ja објави аудио снимката, осомничениот во Рекет, Боки 13 му се обраќа на бизнисменот Орце Камчев.

Бројчаник нема – куферите полни, милион евра во „Луи Витон“ за купување слобода?!

ТВ21 - 08.08.2019

20 февруари. Јавноста сè уште трагаше по причините за несреќата кај Ласкарци, беше уапсен Трајко Вељаноски и Спиро Ристовски, подоцна им беше определен и притвор. Рускоска бараше Груевски да биде екстрадиран, а тој пак го повика народот на улица.

Камчев му дава еден милион евра на Боки 13 во чанта Луј Витон

24 Вести - 08.08.2019

Еден милион евра бизнисменот Орце Камчев ги дава во својот дом на Боки 13 и Зоран Кичеец. Според снимката која ја објави италијанскиот поратал Ла Верита парите кои ги бројат женски раце завршуваат во луксузна торба Луј Витон која ја носи Кичеец..

Кешот од 1,5 милиони евра што Камчев ги даде на Јовановски и Милевски не е изнесен од земјава

24 Вести - 08.08.2019

Кешот од 1,5 милион евра складиран во ташната со потпис на „Луј Витон“ кој Орце Камчев му го исплатил на Боки 13-ка сеуште е во земјава - тврдат извори од истрагата за ТВ 24. Според нив парите не се изнесени преку граница, ниту се влезени во ...

Хронологија на „Империја“ – многу сомнителни „случајности“?

ТВ21 - 08.08.2019

Случајот Империја Специјалното јавно обвинителство го отвори на 8 ноември минатата година во кој првоосомничени беа Орце Камчев и Сашо Мијалков и уште десетина други лица, под сомнение дека се испрани 8 милиони евра пари од земјава и 2,5 милиони ...

Медиумите во регионот преплавени со снимката од „Рекет“

ТВ21 - 08.08.2019

Речиси сите земји од соседството дадоа големо значење на објавената снимката каде се гледа како Боки 13 зема милиони евра од домот на Камчев. Српскиот портал блиц со наслов Милиони евра во Луј Витон, шок снимка откриена како Боки 13 рекитира ...

ВИДЕО: Објавено видео и дел од разговорот како Боки 13 ги зема парите од Камчев

ТВ21 - 08.08.2019

Од понеделник, најдоцна вторник си на слобода. Катица нема да се жали. СЈО нема да преземе никакви правни лекови, му вели Бојан Јовановски на бизнисменот Јордан Камчев. На снимката направена на 20 февруари годинава се гледа и Зоран Милески – Кичеец.

Во објавена видео снимка – Боки 13 му кажува на Камчев дека Катица нема да се жали на неговото ослободување од притвор

Телма - 08.08.2019

Нов драматичен момент во случајот “Рекет”. Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео снимка како Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец ги земаат парите од Орце Камчев, што е предмет и на истрага во случајот „Рекет“ на ...

Објавена снимка како Боки 13 зема пари од „Рекет“ од Орце Камчев

24 Вести - 08.08.2019

„Од понеделник, најдоцна вторник си на слобода. Катица нема да се жали. СЈО нема да преземе никакви правни лекови“. Ова е дел од разговорот што, наводно, го воделе Бојан Јовановски и бизнисменот Орце Камчев.

Видео од рекетот врз Камчев осамна во италијански весник

Deutsche Welle - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео запис од моментот кога бизнисменот Јордан Камчев им исплаќа дел од парите на Бојан Јовановски и Зоран Милевски- двајцата осомничени во случајот „Рекет“.

Видео со превод: Италијански весник објави снимка за случајот ,,Рекет”

Канал5 - 08.08.2019

Италијанскиот весник „La Verità“ објави видео за кое велат дека е снимено во домот на бизнисменот Орце Камчев и го покажува исплаќањето на милионскиот рекет за кој во притвор се Боки 13 и Зоки Кичеец.

Боки 13 ги изнесува парите од куќата на Камчев три недели откако Врховниот суд ја замрзна „Империја“

Сакам да кажам - 08.08.2019

Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец си заминуваат од куќата на Орце Камчев со торба со пари на 20 февруари 2019 година според видеото објавено денеска од италијанскиот весник „Ла Верита“.

Објавено видео и дел од разговорот како Боки 13 ги зема парите од Камчев

Сакам да кажам - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео и дел од разговорот како Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец ги земаат парите од Орце Камчев, што е предмет на истрагата „Рекет“ на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

„La Verità“ по пишувањата за тендерот на Рашковски ја разбранува јавноста и со „рекетот“ на Боки 13

24 Вести - 08.08.2019

Италијанскиот весник „La Verità“, кој денеска ексклузивно ја објави видео-снимката од домот на бизнисменот Јордан Камчев, во која е прикажано како дел од парите за наводен рекет завршуваат кај Бојан Јовановски и Зоран Милески, не е првпат да се ...

Италијански весник објави видео и аудио од рекетот на Орце Камчев, Боки 13 ветува слобода преку Катица Јанева

Сител - 08.08.2019

Италијанскиот весник Ла верита објави видео и аудио снимки од домот на бизнисменот Орце Камчев. На снимките од февруари годинава, се гледа како осомничените во Рекет Боки 13 и Зоран Милевски Кичеец подигнуваат торба со пари, а за возврат на Камчев ...

Објавенo видео како Боки 13 и Зоки Кичеец ги ставаат парите во торба

Сител - 08.08.2019

Италијанскиот весник „La Verita“ објави видео на кое се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец со торба со пари излегуваат од домот на Орце Камчев. На видеото се гледа и како се бројат спакуваните ...

Видео од моментот кога Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите од Орце Камчев

Курир - 08.08.2019

Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев, објавува Република.мк Италијанскиот весник утрово го објави видеото на кое јасно се ...

Куфери полни со пари - објавени снимки од случајот „Рекет“

Глас на Америка - 08.08.2019

Обвинителството денеска без коментар, освен дека снимката која ја објави италијанскиот весник не потекнува од кај нив СКОПЈЕ — Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави видео материјал од домот на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот ...

Чанчаревиќ: Важна е автентичноста на снимката, а не кој ја објавил

Курир - 08.08.2019

Новинарот од Телма Огнен Чанчаревиќ на Фејсбук го прокоментира видеото од моментот кога Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Кичеец) со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев, која ја објавија италијанските медиуми.

ФОТО: Еве што споделил Боки 13 на Инстаграм само два дена откако го земал кешот

Курир - 08.08.2019

Два дена откако ги земал парите од Орце Камчев, Боки 13 на Инстаграм споделил фотографија под која напишал „Насмевни се и не бери гајле“. Примопредавањето на парите меѓу Камчев и Бојан Јовановски било направено на 20 февруари, а само два дена потоа ...

(Видео) Објавена снимка како Боки 13 ги зема парите од Орце Камчев

Макфакс - 08.08.2019

Италијанскиот весник „La Verita“ објави видео на кое се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец со торба со пари излегуваат од домот на Орце Камчев. На видеото се гледа и како се бројат спакуваните пари.

(ВИДЕО) „Ла верита” објави снимка како Боки 13 прима пари од Камчев

ММС - 08.08.2019

Весникот објави и снимка од наводен разговор меѓу Боки 13 и Орце Камчев, на која се слуша како Боки му објаснува на Камчев дека понеделник, најдоцна вторник ќе биде ослободен и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема да употреби вонредни ...

ОЈО не открива дали знаат и ја имаат снимката со Боки, Кичеец и Камчев

Курир - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска во онлајн изданието објави видео од средба на осомничените во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Кичеец) со бизнисменот Јордан Камчев.

ВИДЕО: Моментот кога Боки 13 и Кичеец земаат рекет од Камчев

Press24 - 08.08.2019

Италијанските емдиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев, во кое има и аудио дел за тоа како се договараат дека тој ќе биде ослободен.

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Кичеец земаат пари од Камчев (ВИДЕО)

+инфо - 08.08.2019

Третиот дел од прилогот е аудио-снимка во која се слуша разговор помеѓу Боки 13 и Камчев, кои зборуваат за тоа кога бизнисменот ќе биде ослободен. Италијанскиот весник „Ла Верита“ (La Verita) објави видео и аудио снимки од осомничените во „Рекет“, ...

ВИДЕО: Објавена снимка како Боки 13 ги зема парите од Орце Камчев

А1 On - 08.08.2019

Италијанскиот весник „La Verita“ објави видео на кое се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец со торба со пари излегуваат од домот на Орце Камчев. На видеото се гледа и како се бројат спакуваните пари.

Италијански весник објави снимка како Боки 13 прима пари од Камчев (ВИДЕО)

МКД - 08.08.2019

Од понеделник, најдоцна вторник си на слобода. Катица нема да се жали. СЈО нема да преземе никакви правни лекови, му вели Бојан Јовановски на бизнисменот Јордан Камчев. На снимката направена на 20 февруари годинава се гледа и Зоран Милески - Кичеец.

„Рекет“ : Објавено видео како Боки 13 и Кичеец ги земаат парите од Камчев

Независен - 08.08.2019

По македонските портали се објавуваат дел од снимките за „Рекет“ каде најбогатиот Македонец, бизнисменот Орце Камчев му исплаќа пари на Боки 13 и Зоки Кичеец. Видео снимката од Зоран Милески Кичеец и од Бојан Јовановски, и снимен телефонски разговор ...

Обвинителството не открива дали ја има снимката со Камчев и Боки 13 што ја објави „Ла Верита“

Р.С.Европа - 08.08.2019

Од Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, кое го води предметот „Рекет“, не прецизираат дали им е позната и дали ја имаат како доказен материјал видео снимката што денеска ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, на ...

Обвинителството не открива дали ја има снимката: Сите докази ќе ги претставиме пред надлежен суд

Слободен Печат - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита" денеска во онлајн изданието објави видео од средба на осомничените во случајот „Рекет" Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Кичеец) со бизнисменот Јордан Камчев.

ВИДЕО: „Катица нема да употребува вонредни правни лекови“, му ветува Боки 13 на Камчев

Алфа - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео снимка на која Бојан Јовановски алијас Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец, ги земаат парите од бизнисменот Орце Камчев, за што Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ...

Обвинителството без информации за снимката од домот на Камчев

Нетпрес - 08.08.2019

Основното јавно обвинителство не открива дали поседува снимки во врска со случајот „Рекет“, откако претходно во четвртокот италијанскиот весник La Verita во своето интернет издание објави видео од средба на осомничените во случајот Бојан Јовановски ...

ОБЈАВЕНА СНИМКА: Погледнете како Боки му зема рекет на Камчев!

Таратур - 08.08.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео снимка како Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец ги земаат парите од Орце Камчев, што е предмет и на истрага во случајот „Рекет“ на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Целиот регион го пренесе рекетирањето на Боки 13: Италијанските медиуми во шок, српските зачудени како женска торба ...

Курир - 08.08.2019

По објавеното видео во италијанските медиуми денеска од рекетирањето на Боки 13 и Зоки Кичеец целата држава остана во неверување. За видео снимката се заинтересираа и сите регионални медиуми.

Откако ги зел парите од Камчев, Боки 13 се јавил кај вработен во МВР да праша дали го следат

А1 On - 08.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се сомневале дека се следени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, дознава „А1он“. Според нашите извори, Боки 13 веднаш штом излегол од домот на Камчев се јавувал кај човек во МВР или припадник на ...

Медиумите во регионот со неверување ја пренесуваат снимката од рекетирањето на Боки 13

Нетпрес - 08.08.2019

По објавеното видео во италијанските медиуми денеска од рекетирањето на Боки 13 и Зоки Кичеец целата држава остана во неверување. За видео снимката се заинтересираа и сите регионални медиуми.

Нови детали: Откако ги зел парите од Камчев, Боки 13 се јавил кај вработен во МВР да праша дали го следат

Press24 - 08.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се сомневале дека се следени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, пишува „ А1он “. Како што објави А1он повикувајќи се на свои извори, Боки 13 веднаш штом излегол од домот на Камчев се јавувал кај ...

Боки 13 ги примил парите на 20 февруари, а на 4 март Врховниот суд го пушта Орце Камчев да се брани од слобода за ...

МКД - 08.08.2019

Видео снимката од примопредавањето на парите меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски беше направена на 20 февруари. На снимката се слуша дека Јовановски на Камчев му ветува дека со помош на Катица Јанева, специјалната обвинителка, тој ќе биде на слобода ...

Боки 13 ги примил парите на 20 февруари, а на 4 март Врховниот суд го пушта Орце Камчев да се брани од слобода за ...

Курир - 08.08.2019

Видеоснимката од примопредавањето на парите меѓу Орце Камчев и Бојан Јовановски била направена на 20 февруари. На снимката се слуша дека Јовановски на Камчев му ветува дека со помош на Катица Јанева, специјалната обвинителка, тој ќе биде на слобода ...

Ветувал ли Боки 13 случајно слобода или многу лажел?

Слободен Печат - 08.08.2019

Бојан Јовановски на Орце Камчев на 20.02.2019 му ветува слобода со одлука на Врховен суд. Случајно или не, 14 дена подоцна судот го ослободува. Снимката објавена во италијанскиот весник на која се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат торба полна ...

ФОТО: „Милион евра во Луј Витон“ чанта - медиумите во регионот пишуваат за снимката со Боки 13

Press24 - 08.08.2019

За снимката објавена во весникот „Ла Верита“ на која се гледа како Бојан Јовановски и Зоран Милевски земаат рекет од бизнисменот Орце Камчев пишуваат и медиумите во регионот. „Вака Боки 13 излегува од вила со еден милион евра во куфер“ „Шок снимка! ...

Инстаграм го откри Боки 13 каде и со кого бил пред да го изврши рекетот- а неколку дена подоцна торбата со милиони ја ...

Курир - 08.08.2019

Македонија и регионот денеска е во неверување од видео снимката која ја објави италијански весник како Боки 13 го извршил рекетот врз Орве Камчев и му одзел 1,5 милиони евра. Рекетот според датумот на безбедносните камери Боки 13 и Зоран Кичеец го ...

Колегите на Јанева шокирани од снимката за рекетот на Боки 13

Нетпрес - 08.08.2019

Обвинителката го видела неколкупати денеска објавеното видео за тоа како Бојан Јовановски и Зоран Милески ги земаат парите од Орце Камчев, кој беше обвинет во предметот „Империја“. Но, обвинителката потенцира две работи.

ТВИТЕР РЕАКЦИИ ЗА СНИМКАТА „РЕКЕТ“: Долина на рекетарите

Слободен Печат - 08.08.2019

Снимката која италијанскиот весник „Ла Верита“ ја објави, а на која се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат торба полна со евра од бизнисменот Орце Камчев, предизвика бројни реакции на социјалните мрежи.

Видео од рекетот врз Камчев објавено во италијански весник

Алфа - 08.08.2019

Исправен и горд, вака Боки 13 ја напушта куќата на бизнисменот Орце Камчев, придружуван од Зоки Кичеец, кој носи патна торба марка Луј Витон. Доказен видео материјал за случајот Рекет, објави италијанскиот портал Ла Верита снимен од безбедносните ...

А1ОН објави нови детали: Откако ги зел парите од Камчев, Боки 13 се јавил кај вработен во МВР да праша дали го следат

Курир - 08.08.2019

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се сомневале дека се следени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, пишува „А1он“ . Како што објави А1он повикувајќи се на свои извори, Боки 13 веднаш штом излегол од домот на Камчев се јавувал кај човек ...

Снимката за „Рекет“ останува доказ: Што открива нејзиното објавување

Нова ТВ - 08.08.2019

Објавената снимка на која се гледа како Бојан Јовановски и Зоран Милески земаат пари од осомничениот бизнисмен Орце Камчев, не може да ја попречи истрагата, вели адвокатот Звонко Давидовиќ за НОВА, но испраќа сигнал до Обвинителството дека случајот ...