TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Република Северна Македонија ќе добие претседател кој не е заталкан патник туку водач

24 Вести - 14.04.2019

Во своето обраќање лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев рече „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку должност, а тој не е ...

СДСМ: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака се оди здружено, Заедно Напред

ТВ21 - 14.04.2019

„Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Пендаровски: Ова не се само обични избори за претседател

Фокус - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

Пендаровски во Скопје порача: Патот е трасиран!

24 Вести - 14.04.2019

„Оваа слика на заедништво покажува дека патот е трасиран, ова покажува колку сме подготвени да продолжиме напред“. Ова денеска на централниот митинг во Скопје под мотото „Заедно напред“ го порача претседателскиот кандидат, Стево ...

(ФОТО) Наумче Мојсовски во први редови на митингот на СДСМ: Знам дека Пендаровски ќе остави срце на терен

Фокус - 14.04.2019

На денешниот централен митинг на СДСМ и нивниот претседателски кандидат Стево Пендаровски во првиот ред до премиерот Зоран Заев стоеше поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски. Тој имаше и обраќање на митингот.

Гласот за мене е глас за ЕУ и НАТО, кажа Пендаровски на централниот митинг на СДСМ

Сакам да кажам - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски кажа дека глас за него е глас за продолжување на патот кон ЕУ и НАТО, на централниот митинг што се одржа денеска пред ЕУ-инфо центарот во Скопје.

Заев, Османи и Пендаровски: Да излеземе масовно на гласање, да ја покажеме нашата европска сила

Канал5 - 14.04.2019

Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје , со порака го поддржат заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски. Од митингот се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката припадност, во ...

Пендаровски: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Канал5 - 14.04.2019

Не барам поддршка само за да станам претседател, туку поддршка за концептот за иднината – порача кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски. Пендаровски се обрати на централниот митинг кој партиите од коалицијата под мотото Заедно ...

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Фокус - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

Заев: Да се оди напред е одговорност, да го избереме Стево Пендаровски!

Канал5 - 14.04.2019

На централниот митинг на СДСМ во Скопје се обрати и претседателот на партијата Зоран Заев , кој порача дека ова се времиња на чесни водачи кои дејствуваат, преземаат иницијатива, се водат од граѓанските интереси - не од лични интереси.

Централен митинг на Пендаровски во Скопје – „Држава во која нема место за криминал“

ТВ21 - 14.04.2019

Определени сме за правна држава во која нема место за криминал. Денеска сме признат партнер на цел свет. Донесовме тешки одлуки, но со секој ден сме се поблиску до Европската унија, истакна во своето обраќање на централниот митинг, претседателскиот ...

(ГАЛЕРИЈА) Силјановска од високо го следеше митингот на Пендаровски

Фокус - 14.04.2019

Владејачката СДСМ денеска го одржа централниот митинг во Скопје за нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски. На митингот се обратија Наумче Мојсовски, кандидатот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев: Блерим Река не е заеднички кандидат, а Силјановска Давкова е застој и продава лажен морал

А1 On - 14.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на централниот митинг во Скоопје порача дека „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Нова ТВ - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски повикува на масовно гласање за да не ни се врати Груевски

+инфо - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Сител - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Курир - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката, преку ноќ им станав поубав на девојките

Нетпрес - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката, преку ноќ им станав поубав на девојките

Скопје24 - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, сподели кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и останати триесетина партии, Стево Пендаровски. Тој во гостувањето на емисијата “Еден на еден”, одговараше на ...

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

ММС - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје

Макфакс - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Централен граѓански митинг во 14 часот во Скопје за поддршка на Стево Пендаровски

Нова ТВ - 14.04.2019

Денес во 14 часот во Скопје ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот ќе започне со граѓански марш пред зградата на Црвениот крст и ќе ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје, Сиљановска во Велес

МКД - 14.04.2019

Денеска СДСМ и заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски ќе одржат голем граѓански митинг во Скопје. Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова денеска ќе има собири во Свети Николе и Велес.

(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Макфакс - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

ВО ЖИВО: Централен митинг на Стево Пендаровски

+инфо - 14.04.2019

Централниот митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски почна со граѓански марш пред зградата на Црвениот крст. Маршот треба да заврши со голем граѓански собир во центарот на Скопје, пред седиштето на Делегацијата на ЕУ во 14 ...

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

+инфо - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и ...

(Видео) Скопје блокирано, се одржува централниот митинг на Пендаровски

Макфакс - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ. Се вееја македонски и европски знамиња, а стотици луѓе се ...

Пендаровски и Заев во Струмица: Отворивме перспективи кон НАТО и ЕУ

А1 On - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Ракометарот Наумче Мојсоски на митинг на СДСМ: Пендаровски ќе остави срце на терен

Нова ТВ - 14.04.2019

Меѓу говорниците на големиот граѓански митинг на кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата се обрати и Наумче Мојсоски. Поранешниот македонски ракометен репрезентативец пред присутните изрази уверување дека Стево Пендаровски е вистинскиот ...

Централен митинг на Пендаровски во Скопје, Силјановска на собир со граѓаните во Велес

+инфо - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг во Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Пендаровски - Само заедно може да газиме напред

Р.С.Европа - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од владејачката коалицијата на централниот митинг во Скопје ги повика сите да му се придружат на патот заедно напред. Тој вели дека треба да му покажат на светот дека може да се организираат фер ...

Пендаровски на митингот: Ние одиме напред, а Сиљановска е кочничар

МКД - 14.04.2019

Оваа слика на заедништво покажува дека патот е трасиран, ова покажува колку сме подготвени да продолжиме напред, рече на денешниот централен митинг Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ и на коалицијата.

ВИДЕО: Пендаровски држи говор пред полупразен простор

Курир - 14.04.2019

Фијаско на митингот на СДСМ. Во моментот кога држеше говор кандидатот за претседател Стево Пендаровски просторот пред бината беше ...

(Видео) Заев: Пендаровски обединува и ќе ги продолжи промените

Макфакс - 14.04.2019

По говорот на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на централниот митинг во Скопје, се обрати и лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој воводушевен од, како што рече, големиот број граѓани, нагласи дека државата ќе добие европски ...

Заев: Ќе победиме и на 21 септември ако треба

+инфо - 14.04.2019

Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 април, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев од митинг во Скопје, алудирајќи на ...

Наумче Мојсоски се обрати на митингот на СДСМ: Знам дека Стево ќе го остави срцето на терен

Курир - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот централен митинг за поддршка на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски беше ракометарот Наумче Мојсовски. -Играв и не се штедев, играв со срце за екипата за оваа нација, не можам да кажам дека беше лесно и не ...

Пендаровски: Немаме повеќе генерации за губење и нема да дозволиме да не вратат назад

+инфо - 14.04.2019

Градиме едно општество за сите и горди сме што тој концепт е препознаен како концепт за успех и прогрес. Градиме општество во кое сите сме еднакви пред законите, порача на денешниот митинг во Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Скопје блокирано, централен митинг на Пендаровски

А1 On - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ но и од двете страни на цела Партизанска.

Од митингот на Пендаровски во Скопје

МКД - 14.04.2019

„Сега чекориме на патот кон евроинтеграцијата и одиме заедно напред. Градиме едно општество за сите, во кое сите сме еднакви пред законите. Не барам поддршка само за да бидам претседател, туку да го поддржиме концептот на заедништво.

Река до Пендаровски: Немате ниту еден кој е голем криминалец, а да е во затвор

Курир - 14.04.2019

Во денешната емисија „Детектор“ кандидатот за претседател на Република Македонија, Блерим Река му се обрати на Стево Пендаровски потсетувајќи го дека во овие 2 години од власт немаат ниту еден голем криминалец затворено.

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната инетргација и затоа ќе биде претседател

+инфо - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Пендаровски: Ќе водам политика на заедништво а не на поделби!

Глас на Америка - 14.04.2019

Патот кон НАТО и ЕУ е трасиран а тоа е патот на прогресот. Ќе се грижам за сите граѓани подеднакво и ќе градам едно општество за сите, порача претседателскиот кандидат Стево Пендаровски од централниот митинг во Скопје СКОПЈЕ - „ Што сте по ...

(ВИДЕО) Османи: Пендаровски е симбол на нашата внатрешна интеграција

А1 On - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача од централниот митинг во Скопје, Бујар Османи.

Пендаровски се заплетка на прашањето на Мицкоски: Потврди дека видел како Заев бара поткуп, ама судот не одлучил дека ...

Курир - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го праша Стево Пендаровски дали тој како легалист, како поранешен припадник на министерството за внатрешни работи, како го коментира случајот „Поткуп“, дали видел и како го коментира тоа што Заев за ...

Заев на митингот за Пендаровски: Ќе добиеме европски претседател

МКД - 14.04.2019

Премиерот Зоран Заев се обрати на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје и порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред. „Денеска слободно можеме да кажеме дека успешно заедно одиме напред.

Пендаровски: Преку ноќ станав популарен кај девојките во младоста

Независен - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, сподели кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и останати триесетина партии, Стево Пендаровски. Тој во гостувањето на емисијата “Еден на еден”, одговараше на ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

+инфо - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Сиљановска ниту може, ниту сака да биде претседател на сите граѓани

А1 On - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Независен - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Силјановска не сака да биде претседател, таа сака да биде наследник на Иванов

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во својот говор денеска на централниот митинг во Скопје истакна дека неговиот против кандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, не сака да биде претседател, туку ...

Немаме повеќе генерации за губење, нема да им дозволиме да не вратат назад, порача Пендаровски

Локално - 14.04.2019

Вашата правда е и моја правда, вашата неправда ќе биде и моја грижа, им порача кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски пред граѓаните на денешниот централен митинг во Скопје. – Се обврзувам како и досега да водам политики на заедништво, ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Либертас - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

MTM - 14.04.2019

Додаде дека за него и за коалицијата која го подддржува е битно државата да оди напред, а на како некои да ги наполнат куферите и да избегат во белиот свет со народни пари. -После 30 години да кажат дека сме работеле за државата, а на за сопствениот ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје, каде ќе митингуваат Силјаноска и Река?

Фактор - 14.04.2019

Кампањата за шестите претседателски избори денеска продолжува со претставување на програмите на тројцата кандидати. Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се ...

Мојсовски: Сум се борел за победа секаде во светот. Знам дека таков играч е и Стево Пендаровски

Либертас - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и Стево Пендаровски.

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

MTM - 14.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

iPortal - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и ...

Пендаровски ќе ги надгради добрите односи меѓу Скопје и Софија ако биде избран за претседател

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Северна Македонија од владејачкиот Социјалдемократски сојуз на Македонија (СДСМ) на премиерот Зоран Заев – Стево Пендаровски – вети дека ќе работи за напредокот во билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака ...

Бриф - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Голем сенароден митинг на Стево Пендаровски – Се очекува масовност

Centar - 14.04.2019

Социјалдемократите заедно со над 31 политичка партија денеска ќе оддржат масовен сенароден митинг за поддршка на Стево Пендаровски за Претседател на Р. С. Македонија, под мотото “Заедно Напред.

Во живо: Сенароден масовен митинг за Поддршка на Стево Пендаровски

Centar - 14.04.2019

Во живо од масовниот сенароден митинг за поддршка на Стево Пендаровски во центарот на ...

(ВО ЖИВО) Пренос од централниот митинг на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Проследете го во живо централниот митинг на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Говорници на настанот ќе бидат Стево Пендаровски, Зоран Заев, Бујар Османи и ракометарот Наумче ...

(ВО ЖИВО) Почна централниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски

Бриф - 14.04.2019

Почна граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно ...

(ВО ЖИВО) Врие од народ на масовниот митинг за поддршка на Пендаровски

Бриф - 14.04.2019

Централен митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски штотуку започна. Погледнете го во ...

(ВИДЕО) Мојсовски: Со Стево заедно напред

Бриф - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и Стево Пендаровски.

(ВО ЖИВО) Пендаровски пред присутните: Денеска сме признаен и препознаен партнер на целиот демократски свет

Бриф - 14.04.2019

Во моментот пред присутните зборува кандидатот за претседател Стево ...

(ВИДЕО) Започна централниот митинг во Скопје за поддршка на Пендаровски

24Инфо - 14.04.2019

Денес во 14 часот во Скопје започна големиот граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започне со граѓански марш пред зградата на Црвениот Крст, а ќе ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Сиљановска не сака да биде претседател, таа сака да биде наследник

Бриф - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во својот говор истакна дека неговиот против кандидат од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска, не сака да биде претседател, туку наследник на актуелниот претседател Ѓорги Иванов.

Пендаровски на централен митинг во Скопје

24Инфо - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Пендаровски од Скопје: Вашата правда е и моја правда, вашата неправда ќе биде и моја грижа

Centar - 14.04.2019

Градиме едно општество за сите и горди сме што тој концепт е препознаен како концепт за успех и прогрес. Градиме општество во кое сите сме еднакви пред законите, порача на денешниот митинг во Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

СДСМ: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака се оди здружено, Заедно Напред

iPortal - 14.04.2019

„Претседателот на СДСМ Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Османи: Пендаровски е симбол на нашата внатрешна инетргација и кохезија помеѓу различните етнички заедници

Локално - 14.04.2019

Вицепремиерот Бујар Османи во својот говор на граѓанскиот митинг во Скопје во поддршка на кандидатот за Претседател на РСМ, Стево Пендаровски сподели дека тој е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите ...

(ФОТО) Со интонирање на македонската химна започна централниот митинг на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Со интонирање на македонската химна започна митингот на претседателкиот кандидат Стево ...

Пендаровски: Вашата правда е и моја правда но вашата неправда е моја грижа

iPortal - 14.04.2019

Ги фрливме стегите на режимот на буништето и сега чекориме кон патот кон интеграцијата, економскиот развој и целокупниот општествен наредок и на тој пат не сме осамени. Погледнете околу нас, илјадници други стапки го чекорат овој пат и денес, баш ...

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната интеграција и затоа ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во ...

iPortal - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински конзенсуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Мојсовски на големиот граѓански митинг: Стево ќе даде 100 отсто од себе, ја има поддршката, продолжуваме заедно напред

Centar - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

Нема дилема, Стево Пендаровски е идниот претседател

Бриф - 14.04.2019

Нема дилема, Stevo Pendarovski е идниот претседател на Република Северна Македонија! Само # ЗаедноНапред можеме кон подобро. Фејсбук статус на Владимир ...

Родови права, правда и република… Изборна кампања, 13-ти ден

CivilMedia - 14.04.2019

Сабота беше ден на жените низ призма на изборната кампања на кандидатите за претседател, барем кога станува збор за Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова. Блерим Река, пак, не се откажа од промовирање на концептот Република против приватна ...

Заев: По 10 години, конечно ќе добиеме претседател на државата

Локално - 14.04.2019

Премиерот Зоран Заев на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје, во поддршка на заедничкиот претседателски кандидат, Стево Пендаровски порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред.

Мојсовски: Стево ќе даде 100 отсто од себе, ја има поддршката, продолжуваме заедно напред!

24Инфо - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

(ВИДЕО) Заев: Ќе ги победиме и на 21 септември ако треба

Бриф - 14.04.2019

-Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 апри, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран заев на денешниот митинг на СДСМ, затоа што ...

Пендаровски: Ова не се само обични избори за претседател

Вечер Прес - 14.04.2019

Пендаровски на митингот порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство. Обезбедена и сигурна држава, рамноправен член на сите сојузи.

Пендаровски: Оние кои мислат дека сигурноста можеме да ја обезбедиме без НАТО и ЕУ, се лажат себеси

Либертас - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

Скопје почна да се полни! Централен граѓански митинг во 14 часот за поддршка на Стево Пендаровски

Локално - 14.04.2019

Колони автомобили веќе почнаа да се движат кон центарот на Скопје за големиот митинг на претедателскиот кандидат Стево Пендаровски. Скопјани се собираат и пред општинските штабови на СДСМ.

Претседателот на СДСМ Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски од Струмица: На Европа ‘и даваме уште една вредност, ...

Опсервер - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Османи: Пендаровски ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

24Инфо - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

24Инфо - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната интеграција и ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

Либертас - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Точка - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Наумче Мојсоски: Знам дека Стево ќе го остави срцето на терен за оваа земја

Република - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот централен митинг за поддршка на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски беше ракометарот Наумче Мојсовски. , истакна Мојсовски. ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Вечер Прес - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски на централен митинг во Скопје

Точка - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Centar - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Заев: Ќе победиме и на 21 септември ако треба

Либертас - 14.04.2019

Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 април, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев од митинг во Скопје, алудирајќи на ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

MTM - 14.04.2019

Немаме, посочи тој, повеќе генерации за губење и затоа нема да и дозволиме на политичката опозиција да не врати од патот по кој чекориме. -На сите оние кои сакаат да не вратат назад мора да им порачаме дека не само што нема да се враќаме назад, туку ...

Заев: Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку должност

24Инфо - 14.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на централниот митинг за подршка на заедничкиот кандидат за претседател, Зоран Заев, рече дека „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот”.

Пендаровски: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

iPortal - 14.04.2019

Добар ден Скопје! Добар ден слободни, храбри граѓани на Република Северна Македонија! – вака го започна претседателскиот кандидат Пендаровски денешниот голем обединувачки митинг во Скопје.

Стево, извини што ти упаѓам, но каде се судските одлуки за тие 20.000 прислушувања?

Република - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски пресуди дека виновна за прислушувањето е претходната влада, иако за ова се уште нема никаква пресуда. Во дебатата на ТВ Сител Пендаровски почна да ја обвинува претходната власт за ...

Скопје блокирано, се одржува централниот митинг на Пендаровски

Точка - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ. Се вееја македонски и европски знамиња, а стотици луѓе се ...

Почна централниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски (ВО ЖИВО)

Локално - 14.04.2019

Почна граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно ...

Река го занеме Пендаровски

Република - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски остана занемен по прашањето кои му го постави кандидатот за претседател на Република Македонија, Блерим Река кој во денешната емисија „Детектор“ го запраша зошто во овие 2 години од власт немаат ниту еден ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Опсервер - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Се одржа централниот митинг на СДСМ во Скопје

Тера - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината.

Голем обединувачки митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Северна Македонија (фото, видео)

Centar - 14.04.2019

Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје од којшто се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката припадност, во име на продолжувањето на евро-интеграциските процеси и концептот Едно општество за ...

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Реки од народ на митингот за поддршка на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Во позитивна атмосфера со огромен број на насмеани лица, помина денешниот централен митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на државата. Македонци, албанци, турци, власи, срби, роми, бошнаци…сите заедно во еден глас ја испратија ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Република - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Караванот “Заедно напред!„ утре во Старо Нагоричане, Ранковце, Кр.Паланка и Куманово

iPortal - 14.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ во текот на утрешниот ден ќе биде на средби со граѓаните во Старо Нагоричане, Ранковце, Крива Паланка и Куманово. Во текот на утрешниот ден (15.04.2019, Понеделник), заедничкиот кандидат за ...

Милошоски: Го знам Стево 19 години, никогаш не бил нервозен и напнат

Република - 14.04.2019

Го знам Стево Пендаровски од 2000 година и како портпароли заедно сме биле пред камерите на десетици новинари во кризната 2001, но и на ТВ расправи за политика во изминативе 15 години. Но, никогаш досега не сум го видел Стево така НЕРВОЗЕН и напнат, ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Н.Македонија - 14.04.2019

– Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Османи: Пендаровски ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

MakPress - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински конзенсуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Пендаровски: Оние кои мислат дека сигурноста можеме да ја обезбедиме без НАТО и ЕУ, се лажат себеси

1tv - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

Пендаровски: Силјановска е вториот Иванов, не ни треба уште еден кочничар!

Магазин - 14.04.2019

„Вашта правда е и моја правда, Вашата неправда е моја грижа“ им порача Пендаровски на присутните не централниот м,итинг во СКопје кој повеќе часови го остави Скопје блокорано за сообраќај.

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

1tv - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

1tv - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Наумче Мојсовски: Пендаровски е вистинскиот играч и за Македонија срцето ќе го остави на терен!

Магазин - 14.04.2019

Денеска во Скопје се одржа централниот митинг на СДСМ, заедно со кандидатот за претседател Стево Пендаровски заедно со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. На митингот зеде учество и македонскиот ракометар од Струга, Наумче Мојсовски, кој ...

Заев: Конечно, по 10 години ќе добиеме претседател на државата

Скопје1 - 14.04.2019

– Денеска слободно можеме да кажаеме дека успешно заедно одиме напред. Ги победивме омразата, конфликите и неправдата. Европа и светот аплаудираат, вам ви аплаудираат. Граѓаните имаат потреба од претседател на својата држава и конечно, по 10 години ...

Наумче Мојсоски со поддршка за Стево Пендаровски

MakPress - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

Река до Пендаровски: Ниту еден голем криминалец не е во затвор!

Скопје1 - 14.04.2019

Во денешната емисија „Детектор“ кандидатот за претседател на Република Македонија, Блерим Река му се обрати на Стево Пендаровски потсетувајќи го дека во овие 2 години од власт немаат ниту еден голем криминалец затворено.

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Скопје1 - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

MakPress - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Заев: Ветрот на промените дува веќе две години, Стево ќе го засили

MakPress - 14.04.2019

На централниот митинг на СДСМ кој се оддржа денес во Скопје, претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање рече „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на ...

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред!

Канал5 - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност, рече Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб на СДСМ.

Пендаровски: Да го одведеме Балканот во Европа; Заев: Тој е идниот претседател на државата

ТВ21 - 13.04.2019

Кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ја продолжува кампањата за претставување на неговата програма и концепт за следните 5 години на Северна Македонија. Тој денеска се сретна со бугарската заедница.

Пендаровски до жените: Само еднакво општество е правично и напредно, во мојот Кабинет ќе има советничка за родова ...

Канал5 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски: Само еднакво општество е правично и напредно, во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

24 Вести - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

ТВ21 - 13.04.2019

„Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој. Токму затоа на 21 април, токму тука во Охрид концептот заедно напред ќе ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

Канал5 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. - Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме

Канал5 - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред. Тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО и ...

Пендаровски: Да не дозволиме политичките противници да се коцкаат со иднината на државата

Фокус - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател од СДМС и ДУИ, Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред.

Пендаровски на трибина во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

Канал5 - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, ...

Канал5 - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, се наведува во соопштението на СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи со Бугарија

Канал5 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Пендаровски: Македонско-бугарската комисија ќе затвори историски контроверзи

Фокус - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото „Заедно сме посилни“.

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

А1 On - 13.04.2019

На претстојните избори да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО и интеграција во ЕУ што обебзедуваат нови работни места и повеќе пари кај земјоделците, кај граѓаните, повика Стево ...

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

Сител - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

СДСМ: Граѓаните го препознаа концептот на Пендаровски, сите релевантни анкети тоа го покажуваат

МКД - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, соопшти СДСМ. „Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски од Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината на државата

Макфакс - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски: Границата по договорот со Бугарија е европска граница

МКД - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото „Заедно сме посилни".

Пендаровски: Тие немаат став, да не им дозволиме да се коцкаат со иднината

+инфо - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи членство во НАТО и интеграција во ЕУ што ...

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу ...

Сител - 13.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се што може ...

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу ...

А1 On - 13.04.2019

„Ми дадовте политичка поддршка која ретко се случува, вие не се дистанциравте и дадовте поддршка на најдобрата опција за иднината на Република Северна Македонија. Претходно постоеја гарнитури кои во вас гледаа непријатели, таквиот однос не смее да ...

Пендаровски до жените: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

А1 On - 13.04.2019

Жените, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова заложба како иден претседател, посочи денеска Пендаровски на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“.

Пендаровски: Ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката

Макфакс - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

(Видео) Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на односите со Бугарија

Макфакс - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме сè ...

Пендаровски: Ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост (ВИДЕО)

+инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

(Видео) Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

Макфакс - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, порача денеска од Охрид, генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Пендаровски: Разликата меѓу мене и другите е како небо и земја, црно и бело

Алфа - 13.04.2019

Изминативе година-две направивме неколку тешки одлуки, неколку тешки компромиси, но не ги направивме за себе или за својата фамилија како што правеа овие претходно, туку за подобро утре на земјава.

Пендаровски изјави дека буџетот на армијата бил 50 милиони евра, официјалните документи велат друго

Курир - 13.04.2019

Кандидатот за Претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашната дебата на Македонската Радио Телевизија изјави дека буџетот на Армијата во 2015-та година изнесувал 50 милиони евра.

Сиљановска вечерва на централен митинг во Скопје, централниот на Пендаровски утре

МКД - 13.04.2019

Централни митинзи ќе одржат викендов во Скопје кандидатите за претседател поддржани од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска. Според најавата од изборниот штаб на Сиљановска – Давкова, вечерва таа ќе има централен митинг пред ...

Пендаровски: Мојата Бети, секогаш хумана и инспиративна

Press24 - 13.04.2019

Под мотото волонтираме и донираме за солидарно општество денеска во Музејот на Град Скопје, сопругата на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, д-р Елизабета Ѓорѓиевска организираше донаторска акција за Институтот за белодробни ...

Пендаровски - Во Кабинетот ќе има и советничка за родова еднаквост

Р.С.Европа - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на денешната трибина за родова еднаквост „Еднакви“ рече дека како како претседател ќе назначи посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката.

Пендаровски изјави дека буџетот на армијата бил 50 милиони евра, официјалните документи велат друго

Нетпрес - 13.04.2019

Кандидатот за Претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашната дебата на Македонската Радио Телевизија изјави дека буџетот на Армијата во 2015-та година изнесувал 50 милиони евра.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

А1 On - 13.04.2019

– Вратите сега ни се отворени. Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и подобрување на стандардот, рече Пендаровски денеска во Радовиш. Доста се бавевме со историјата, немаме време за чекање, затоа ...

Пендаровски во Радовиш: Доста се занимававме со историја

Независен - 13.04.2019

Кандидатот за претседател на владејачката коалиција Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

А1 On - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, смета СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината

МКД - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски во Радовиш: Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и ...

Макфакс - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. „Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски: Доста се бавевме со историјата

Курир - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски: Доста беше занимавање со историјата

Нетпрес - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. Вратите сега ни се отворени.

Пендровски: Ќе работам на унапредување на билатералните односи со Бугарија

Независен - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Кирацовски: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред!

iPortal - 13.04.2019

Изјава за медиуми, Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб Охрид, 13.04.2019 Почитувани присутни, Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност.

Пендаровски до жените: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

iPortal - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски во Радовиш: Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и ...

Бриф - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Либертас - 13.04.2019

„Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, за европска иднина за сите нас

24Инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Опсервер - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски на трибина во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

Локално - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, ...

iPortal - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. – велат од СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

24Инфо - 13.04.2019

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

MTM - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред. Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

iPortal - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

Либертас - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски: Ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката

Точка - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Centar - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, порачаа вечерва од СДСМ. – Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот ...

(ВИДЕО) СДСМ Ве повикува на голем граѓански собир: Дојдете за да одиме Заедно напред!

Бриф - 13.04.2019

Со почеток во 13:30 часот денеска ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на кандидатот Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“.

Пендаровски: Доста се бавевме со историјата

Република - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

24Инфо - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево Пендаровски.

Пендаровски: Ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката

Centar - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

Centar - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

(ВИДЕО) И сопругата и синот се вклучија во кампањата на Пендаровски

еМагазин - 13.04.2019

Како и во 2014 година, кога Стево Пендаровски прв пат беше кандидат за претседател на државата и во оваа изборна кампања, повторно се вклучи и неговата сопруга, заедно со нивниот син. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија) Стево Пендаровски приватно: Благороден ...

Пендаровски во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

24Инфо - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

Анкетите предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина

24Инфо - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред

Centar - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, рече генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

Вечер Прес - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Сите анкети покажуваат: Пендаровски во сериозна предност уште во првиот круг

Centar - 13.04.2019

Релевантните анкети предвидуваат победа на Стево Пендаровски на претстојните избори, а предноста е доста сериозна уште во првиот круг. Социјалдемократите велат дека поддршката за Стево расте, а најбитно од се е очигледната поддршка за Стево од сите ...

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Вечер Прес - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

СДСМ Кр.Паланка: На 21 април да го дадеме гласот за Стево, за европска иднина и подобар живот

iPortal - 13.04.2019

Драги сограѓани ,за ова време откако сум на чело на локалната власт работиме на бројни проекти за подобрување на животот на нашите граѓани. Враќаме долгови, направени од претходното раководство но и инвестираме во изградба на патишта и улици.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Бриф - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, реагираат од СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

Пендровски: Како претседател ќе работам н унапредување на билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

24Инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Пендаровски до жените: В мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

24Инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

iPortal - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, реагираат од СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

iPortal - 13.04.2019

На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини дека победата на Стево му беше украдена.

Пендаровски до жените: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

Фактор - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на односите со Бугарија

Точка - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме сè ...

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

Centar - 13.04.2019

На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини дека победата на Стево му беше украдена.

СДСМ најавува огромна масовност: Утре голем митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Centar - 13.04.2019

Утре (недела, 14.04.2019) ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започнува со граѓански марш кој ќе започне од пред зградата на ...

Пендаровски на средби во Босилово и Василево: На изборите да се поддржи концептот што води напред

Либертас - 13.04.2019

13 април 2019 На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи ...

Пендаровски на средби со жителите на Босилово и Василево

Вечер Прес - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пред 5 години се случи грабежот на претседателските избори со кој му беше одземена победата на Пендаровски

Бриф - 13.04.2019

На денешен ден пред 5 години, на 13 април 2014-та година, се одржа првиот круг на претседателските избори во Република Македонија. СДСМ обвини дека власта спроведе изборен грабеж во кој му беше одземена победата на тогашниот кандидат за претседател, ...

Пендаровски: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

Либертас - 13.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

(ВИДЕО) Пендаровски до жените: Само еднакво општество е правично и напредно, во мојот Кабинет ќе има советничка за ...

Бриф - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

(Недела – 14.04.19г) Голем граѓански собир – митинг во Скопје на кандидатот за претседател Стево Пендаровски

iPortal - 13.04.2019

Утре (недела, 14.04.2019) ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започнува со граѓански марш кој ќе започне од пред зградата на ...

Пендаровски до жените: Само еднакво општество е правично и напредно, во мојот Кабинет ќе има советничка за родова ...

MTM - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви". Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Либертас - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Локално - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

(Видео) Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

24Инфо - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, порача денеска од Охрид, генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Вечер Прес - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Опсервер - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу Република Северна ...

iPortal - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Што содржат програмите на претседателските кандидати

Н.Македонија - 13.04.2019

Наспроти реториката на митинзите и тенденцијата да се говори на разни теми, во програмите на претседателските кандидати се опфатени области кои во добар дел спаѓаат во рамките на надлежностите на функцијата на која претендираат.

Пендаровски: Жените мора да бидат активно вклучени во општественото живеење

Н.Македонија - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

MakPress - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Скопје1 - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, се вели во соопштението од СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно кон Европската иднина

MakPress - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. - Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Скопје1 - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, велат од СДСМ. „Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

Кирацовски: На овие избори се спротивставуваат два клучни концепти -Стево концепт на напредок и уназадување на ...

Скопје1 - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој. Токму затоа на 21 април, токму тука во Охрид концептот заедно напред ќе ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

1tv - 13.04.2019

„Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

MakPress - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

1tv - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи со Бугарија

MakPress - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

MakPress - 13.04.2019

- Знаете дека не постои држава која може да ги реши своите проблеми кои најчесто се од социјално-економска природа, ако не е дел од Европа. Затоа, презедовме одговорност и донесовме тешки одлуки.

Силјановска лик за промени – Пендаровски-потпарол на власта, чии идеи допираат до јавноста ?

Магазин - 13.04.2019

На тринаесетиот ден од изборната кампања за претседателските избори очигледно е дека кандидатот на опозицијата, Гордана Сиљановска-Давкова го постигнува т.н ефект на снежна топка-релативно incognito влегува на политичката сцена во поодминати години ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

1tv - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Во мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост

Скопје1 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“. Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова ...

Пендаровски: Да не се коцкаме со иднината

MakPress - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски: Почит кон сите учесници на Шарената Револуција, кои придонесоа Македонија конечно да стане пристојно место ...

Канал5 - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на ...

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

24 Вести - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Пендаровски: По изборите ќе го имаме потребното двотретинско мнозинство за СЈО

Фокус - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

ВИДЕО Сопругата на Пендаровски се вклучи во изборната кампања: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својот ...

Фокус - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Пендаровски на средби со граѓаните во Зелениково, Петровец, Илинден, арачиново и Гази Баба

24 Вести - 12.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред“ во текот на денот ќе оствари средби со граѓаните во Зелениково, Петровец, Илинден, Арачиново и Гази Баба. Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски беше дел од волонтерска акција во ...

Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме заедно напред!

Канал5 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Пендаровски вечерва во Арачиново и Гази Баба – на 12 април сите се бунтувавме за рамноправност

ТВ21 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател подржан од СДСМ, ДУИ и владејачкото мнозинство Стево Пендаровски денес се сретна со жителите на Зелениково, Петровец, Илинден и Арачиново. А, централен митинг има во 20:30 часот во Гази Баба.

Пендаровски: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

Канал5 - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново. Стево Пендаровски рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го ...

Пендаровски: Со сложни чекори напред одиме како никогаш порано во изминатите 25 години

Канал5 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски имаше обраќање пред граѓаните на Илинден,Зелениково ,Петровец и средби во Арачиново. Пендаровски одржа и отворена граѓанска трибина во спортската сала во населбата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

ТВ21 - 12.04.2019

„Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Макфакс - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабеж на народните пари

Сител - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата.

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот

А1 On - 12.04.2019

„Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Алфа - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

(ВИДЕО) Сопругата го поддржа Пендаровски со видео обраќање: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за народот

Независен - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

(Видео) Пендаровски: 12 април да се прогласи како ден на протести

Макфакс - 12.04.2019

,,Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција.Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

(Видео) Пендаровски во Кочани: Ниту една држава не се справила со иселувањето, без да биде дел од европскиот пазар

Макфакс - 12.04.2019

Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој кажа дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

(Видео) Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина

Макфакс - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Пендаровски во посета на Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме ...

А1 On - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Пендаровски: Дваесет и девет најмоќни земји сега се со нас и веќе не се поставува прашањето дали ќе не биде

+инфо - 12.04.2019

По подолг период, државата се приклучи кон развиениот свет и сега треба да се продолжи уште по посветено напред, порача претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на граѓаните на Петровец, Илинден и Зелениково.

Што пишува во изборната програма на Пендаровски: Има и грешки, ама патот е тој

Независен - 12.04.2019

Претседател што обединува и гарантира безбедна иднина, шеф на државата што ќе биде нејзино лице, одлични односи со соседите и стратегиска цел за членство во НАТО и во ЕУ, како и владеење на правото и на демократијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Курир - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

Пендаровски: „Гурам" Југо знам како да ја „гурам" и државата (ВИДЕО)

Press24 - 12.04.2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ, во „Еден на Еден" ќе објасни зошто тој треба да е претседател. - Човек кој има Југо и гура Југо, знае и како да ја гура државата, изјави Пендаровски низ смеа.

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Нова ТВ - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Сопругата на Пендаровски: Стево е столб на семејството, а таков ќе биде и за својот народ (ВИДЕО)

+инфо - 12.04.2019

Семејството е нешто на кое треба да се работи постојано, тоа понекогаш бара компромис, но се темели на љубов и почит, вели Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски во новото видето што беше промовирано денеска ...

ВИДЕО: Сопругата на Пендаровски: Тој е столб дома, таков ќе биде и за народот

Press24 - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање и се приклучи во претседателската кампања, во која не штедеше пофалби за него.

Пендаровски: Почетокот на Шарената револуција, 12. април да биде ден на протести

+инфо - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Сител - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

ММС - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендарвоски, одиме напред

Независен - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски во Арачиново: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

А1 On - 12.04.2019

Граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот и концептот за заедништво, рече вечерва Пендаровски пред жителите на Арачиново. „Јас нудам заедништво, напредок, интеграција и членство во НАТО и ЕУ.

Пендаровски во Арачиново: Поддршка на концептот за напредок и за зедништво

МКД - 12.04.2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалициските партнери вечерва на трибина со жителите на Арачиново рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот и концептот за заедништво.

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

+инфо - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Пендаровски: Носиме подобри плати, работни места и инвестиции

Press24 - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Нетпрес - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

(ВИДЕО) Пендаровски во Кочани: ЕУ и НАТО носат подобар живот, нови вработувања и перспектива за младите, затоа сите ...

А1 On - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

(Видео) Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина

Centar - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Кирацовски убеден: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, одиме напред

Centar - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат ...

iPortal - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски ќе ја носи Европа во Илинден, Зелениково и Петровец

Република - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Пендаровски: Доколку станам претседател ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост

Либертас - 12.04.2019

Доколку победи на претседателските избори и стане претседател, Стево Пендаросвски ќе назначи посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката. Ова тој го соопшти при најавата на дебата за родова еднаквост како ...

Пендаровски: По изборите ќе го имаме потребното двотретинско мнозинство за СЈО

Либертас - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Либертас - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: Ниту една држава не се справила со иселувањето без да биде дел од европскиот пазар

24Инфо - 12.04.2019

Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој кажа дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

Кирацовски убеден: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, одиме напред

Бриф - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

ВМРO-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Опсервер - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата. Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи синот во ЕЛЕМ, ...

Кирацовски на Телма: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендарвоски, одиме напред

Локално - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

Бриф - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

(ВИДЕО) Сопругата на Пендаровски: Со Стево сите ќе одиме напред

Бриф - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, го поддржа својот сопруг преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Вечер Прес - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Сопругата на Пендаровски се вклучи во кампањата (ВИДЕО)

Локално - 12.04.2019

Сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски – Елизабета, го поддржа преку видео-обраќање. „Претседателот е само функција и нема да ја промени личноста. За него неуспех не е опција.

Пендаровски во Арачиново: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

iPortal - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново, рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот ...

Кирацовски на Телма: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски!

iPortal - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Локално - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Сплотени да продолжиме по патот по кој тргна Северна Македонија

Република - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново, рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот ...

(Видео) Сопругата на Пендаровски се вклучи во кампањата: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за народот

Либертас - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

Опсервер - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

24Инфо - 12.04.2019

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни ...

ВИДЕО: Сопругата на Пендаровски: Тој е столб дома, таков ќе биде и за народот

Centar - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање и се приклучи во претседателската кампања, во која не штедеше пофалби за него.

Сопругата на Пендаровски: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја

24Инфо - 12.04.2019

Сопругата на Пендаровски: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа политичарот преку видео-обраќање.

Пендаровски: Се придружувам на иницијативата денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на граѓанска борба за ...

Локално - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за грабежот на народните пари

24Инфо - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

Денот на Шарената револуција, 12 април, да се прогласи за ден на граѓанска борба за правда

Република - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција, рече меѓу другот во денешната изјава за медиумите кандидатот за Претседател, Стево Пендаровски и продолжи: Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови ...

Пендаровски во Кочани: Само со почеток на преговорите со ЕУ ќе се овозможи пет до шест пати повеќе пари од европските ...

Centar - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

(Видео) Пендаровски во Кочани: Ниту една држава не се справила со иселувањето, без да биде дел од европскиот пазар

Centar - 12.04.2019

Со добивањето датум за почеток на преговорите од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој истакна дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

Пендаровски во Кочани: ЕУ и НАТО носат подобар живот, нови вработувања и перспектива за младите, затоа сите заедно ...

iPortal - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Centar - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, а млади професионални кадри ја напуштаат земјата, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи ...

(Видео) Сопругата на Пендаровски со пофални зборови за кандидатот за претседател

Фактор - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандида на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа кандидатот за претседател преку видео-обраќање. „Човек од збор, да намали тага, да подаде рака, да не се повлече никогаш - Таков е Стево.

Стево Пендаровски: Се придружувам на иницијативата 12-ти април, денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на ...

Centar - 12.04.2019

– Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

(ВИДЕО) Елизабета, сопругата на Пендаровски: Стево го знам 23 години; Секогаш е тука за другите!

iPortal - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на својот ФБ профил сподели видео во кое се обраќа неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска „Не постои подобро чувство од тоа некој да е постојано тука. Вие сте мојата најголема поддршка.

Пендаровски: 12 април да се прогласи како ден на протести

Точка - 12.04.2019

,,Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција.Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

Пендаровски: 12-ти април, денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на граѓанска борба за правда

iPortal - 12.04.2019

Изјава за медиуми Стево Пендаровски, кандидат за претседател Скопје 12.04.2019 Почитувани, Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да ...

Сопругата на Пендаровски со пофални зборови за него: “Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја”

Точка - 12.04.2019

Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа политичарот преку видео-обраќање. - Не постои подобро чувство од тоа дека некој е секогаш тука. Подадена рака. Заштита. Човек од збор.

Сопругата на Стево Пендаровски преку видео се обрати до јавноста

Бизнис Вести - 12.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски на својот Facebook профил постави видео во кое зборува неговата сопруга Елизабета ...