TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судир на „Обединети“ со полицијата

А1 - 12.06.2011

Оставка од Гордана Јанкулоска и можност Љубе Бошковски, да се брани од слобода побара Обединети за Македонија. Попладнето се одржаа протести на кои сопартијците на Бошковски, ја обвинија власта дека ...

Протест на Обединети за Македонија

Алсат-М - 12.06.2011

Членови и приврзаници на Обединети за Македонија вечерва во Скопје одржаа протест пред министерствата за правда и за внатрешни работи.

Протест на Обединети за Македонија

Телма - 12.06.2011

Членови и симпатизери на Обединети за Македонија и пријатели на партискиот лидер Љубе Бошкоски, како и неговото семејство, денеска излегоа на протести со барање Бошкоски да биде пуштен од притвор, а ...

Протестот на ом заврши со туркање со полицијата

Телма - 12.06.2011

Членови и симпатизери на Обединети за Македонија и пријатели на партискиот лидер Љубе Бошкоски, како и неговото семејство, денеска излегоа на протести со барање Бошкоски да биде пуштен од притвор, а ...

За влакно избегната масовна тепачка помеѓу приврзаниците на Бошкоски и полицијата

+инфо - 12.06.2011

За влакно беше избегната физичка пресметка на 100 метри пред зградата на Министерството за внатрешни работи (МВР) помеѓу приврзаниците на уапсениот лидер на Обединети за Македонија (ОМ), Љубе ...

Демонстрантите на Обединети за Македонија се судрија со полицијата

Нетпрес - 12.06.2011

Членови и симпатизери на Обединети за Македонија и пријатели на партискиот лидер Љубе Бошкоски, како и неговото семејство, денеска излегоа на протести со барање Бошкоски да биде пуштен од притвор, а ...

ОМ протестира против судството и бара оставка од министерката на МВР

+инфо - 12.06.2011

Оставка од министерката за внатрешни (МВР) работи Гордана Јанкулоска, бара Обединети за Македонија (ОМ) поради тоа што, според ОМ, биле спроведени посебни истражни мерки за прислушување на ...

Почна протестот на ОМ пред министерството за правда

+инфо - 12.06.2011

Извикувајќи го името на Љубе Бошкоски, стотина подржувачи и симпатизери на Обединети за Македонија (ОМ) го започнаа протестот пред зградата на Министерството за правда (МП) во скопскиот центар, кој ...

Протести за Љубе Бошкоски и против полициската бруталност

МРТ - 12.06.2011

Апсете не сите, слобода за Љубе. Со вакви извици и барања поддржувачите на Бошкоски на протест. Се обидоа да го пробијат кордонот кој ја обезбедуваше улицата која води до зградата на МВР.

Роднините на Бошкоски се судрија со полицијата

Алфа - 12.06.2011

Сопругата на притворениот Љубе Бошкоски, Виолета, го проби кордонот револтирана што полицајците не им дозволија да протестираат пред Министерството за внатрешни работи, туку го спречи движењето на ...

Протест за слобода на брат Љубе

+инфо - 12.06.2011

Слобода побараа неколку стотици активисти на Обединети за Македонија (ОМ) за лидерот на оваа партија Љубе Бошкоски, кој само еден ден по неделните парламентарни избори беше уапсен од полицијата ...

ОМ бара оставка од Јанкуловска

Sky - 12.06.2011

Оставка од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, побара Обединети за Македонија поради тоа што биле спроведени посебни истражни мерки за прислушување на претседателот Љубе Бошкоски, ...

ОМ повикува на протести

А1 - 11.06.2011

Обединети за Македонија ја прашуваат власта колку им помогна полицијата со прислушувањето на Љубе Бошкоски, во текот на изборната кампања? Од партијата тврдат дека со прислушувањето полицијата а од ...

Ом: „ДПМНЕ ја прислушуваше нашата кампања“

Телма - 11.06.2011

Обединети за Македонија го поставува прашањето - зошто партискиот лидер Љубе Бошкоски е следен за време на изборната кампања, кога со прислушување на неговиот телефон биле добивани доверливи ...

Летај Саша

Утрински - 11.06.2011

Во Македонија веќе стана практика секој критичар на власта да се соочува со нејзината одмазда. Меѓу првите на удар беше Душко млекарот на кој му најдоа дека „марихуана му расте во нивата со компири“.

Судот ја одби жалбата на Љубе Бошкоски за укинување на притворот

Утрински - 11.06.2011

Кривичниот совет на скопскиот Кривичен суд ја отфрли жалбата што ја поднесе лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, преку својот бранител.

ОМ - ДПМНЕ го прислушкуваше Бошковски за да ја уништи партијата

Inpress - 11.06.2011

Скопје, 11. јуни 2011 (ИНПРЕС) Обединети за Македонија ја прашува власта и ДПМНЕ колку им помогна МВР со давањето на налог за прислушкување на лидерот Бошкоски во текот на изборната кампања во ...

ОМ: Со прислушкувањето власта направи директен упад во нашата кампања

Press24 - 11.06.2011

Наместеното апсење на г. Љубе Бошкоски е само уште еден доказ дека судството во Македонија функционира не според силата на законот, туку според силата на моќта на МВР, која е контролирана од ...

ОМ: Власта има друг аршин за себе, друг за опозиција

+инфо - 11.06.2011

Наместеното апсење на Љубе Бошкоски е само уште еден доказ дека судството во Македонија функционира не според силата на законот, туку според силата на моќта на МВР, која е контролирана од партиските ...

ОхридСкај го одмотува клопчето за Бошковски, вклучени грчки и бугарски тајни служби поврзани со власта?

Sky - 11.06.2011

Таен соработник на полицијата му ги предал парите на Бошкоски, но кој е тој таен соработник што е толку енигматична личност пишува во вчерашното издание на новинската агенција Охрид Скај, од Охрид.

ОМ повикува на протести

Sky - 11.06.2011

Обединети за Македонија ја прашуваат власта колку им помогна полицијата со прислушувањето на Љубе Бошкоски, во текот на изборната кампања? Од партијата тврдат дека со прислушувањето полицијата а од ...

Апсењето на Бошковски требало да го покрие убиството на момчето?

Sky - 11.06.2011

Дали апсењето на Бошковски, кое било експресно изведено на 6 јуни требало да го заташка случајот со бруталното убиство од полициски структури врз момче кое се обидувало да се качи на бината и да му ...

ОМ за утре најави протести поради апсењето на Бошкоски

eReporter - 11.06.2011

Обединети за Македонија ја прашува власта и ДПМНЕ колку им помогна МВР со давањето на налог за прислшкување на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски во текот на изборната кампања во ...

Македонија - Од полицијата им се заканувале дури и на децата на Бошкоски

Време - 10.06.2011

Сопругата на уапсениот лидер на ОМ, Љубе Бошкоски, Виолета, на вчерашната дебата во ГЕМ зборуваше за приведувањето на нејзиниот сопруг и за заканите со кои секојдневно се соочуваат нивните деца.

Агент му ги предал парите на Бошковски

Алфа - 10.06.2011

Таен соработник на полицијата му ги предал парите на Бошкоски. Извори од истрагата потврдуваат дека агентот го наместил да падне во замка.

Апсењето на Бошковски - полициска местенка?

Sky - 10.06.2011

Полициски соработник го наместил Бошковски, пренесува Алфа Телевизија од сопствени извори во истрагата. Таен соработник на полицијата му ги предал парите на Бошкоски.

ОМ: Мирен протест против бруталноста на власта

А1 - 09.06.2011

Обединети за Македонија за в недела пред министерството за правда повикаа на мирен протест против бруталноста на власта и монтираните политички процеси.

„Ден потоа - насилниците во акција“

А1 - 09.06.2011

Двете основи човекови права - правото на живот и на слобода во Македонија се нарушуваат постојано и бескрупулозно, во скоро секоја општествена сфера и од повеќе органи.

Бошкоски се жали на притворот

Дневник - 09.06.2011

Лидерот на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, преку својот адвокат поднел жалба на притворот што му го одреди истражен судија откако беше уапсен под сомнение за злоупотреба и за ...

Македонија - Љубе падна на „жими мајка“

Време - 09.06.2011

Ана Анастасовска Процесот што се води против лидерот на ОМ, Љубе Бошкоски, кој во понеделникот беше уапсен во скопскиот ресторан „Воденица“, го следат низа нерегуларности, децидни се стручњаците.

OM обвинува дека процесот за Бошкоски е монтиран

Дневник - 09.06.2011

Политичката партија Обединети за Македонија денеска на прес-конференција информира дека останува на ставот оти во врска со приведувањето на партискиот лидер Љубе Бошкоски се работи за политички ...

Два пасоша гаранција за ослободување на Бошкоски

Утрински - 09.06.2011

Ќе остане ли лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во притворот во Шутка или ќе се брани од слобода, ќе се знае најдоцна до денес.

Дебата за полициското насилство

Телма - 09.06.2011

Сопругата на поранешниот минстер Љубе Бошкоски, Виолета Бошкоска, денеска на трибина организирана од ГЕМ- клуб изјави дека апсењето на нејзиниот сопруг се должи на политичка одмазда, при што е ...

Одбиена жалбата за притворот на Љубе Бошкоски

Форум - 09.06.2011

Жалбата за замена на притворот на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски со куќен притвор е одбиена, потврдуваат од Основниот суд 1 Адвокатот на поранешнито минситер за внатрешни рабопти ...

Протест на Обединети за Македониј М в недела

Форум - 09.06.2011

Партијата на Љубе Бошкоски, Обединети за Македонија (ОМ) за во недела попладне повика на протест пред Министерството за правда, поради незадоволството, од како што велат, бруталноста на власта, ...

ОМ: Љубе Бошкоски е уапсен во политички монтиран процес

Press24 - 09.06.2011

Од Обединети за Македонија за в недела пред Министерството за правда најавија мирен протест за да го искажат своето незадоволство против власта.

ОМ - Припадниците на полицијата кои го реализираа монтираното апсење на Бошкоски се експресно наградени за тоа

Inpress - 09.06.2011

Скопје, 9. јуни 2011 (ИНПРЕС) Обединети за Македонија ја прашуваат власта, како е можно да поднесеме финансиски извештај кога единствениот потписник- претседателот на партијата, е брутално лишен од ...

Дебата во ГЕМ: Ден потоа, насилниците во акција!

+инфо - 09.06.2011

„Ден потоа“,насилниците во акција! Ова е симболика на само еден ден по предвремените паралементарни избори, ден кој го одбележаа убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој во неделата вечерта на ...

ОМ: Дали Јанкуловска го искористи Бошковски за да го затскрие убиството на младиот Мартин ?!

Нетпрес - 09.06.2011

Обединети за Македонија ја прашуваат власта, како е возможно да поднесат финансиски извештај кога единствениот потписник- претседателот на партијата, е брутално лишен од слобода и тоа, токму на денот ...

Протест на ОМ вo недела

Кајгана - 09.06.2011

Партијата на Љубе Бошкоски, Обединети за Македонија (ОМ) за во недела попладне повика на протест пред Министерството за правда, поради незадоволството, од како што велат, бруталноста на власта, ...

ОМ обвинува за апсењето на Бошкоски

Курир - 09.06.2011

Политичката партија Обединети за Македонија денеска на прес-конференција информира дека останува на ставот оти во врска со приведувањето на партискиот лидер Љубе Бошкоски се работи за политички ...

МВР: Обединети за Македонија изнесуваат лаги и манипулации

Форум - 09.06.2011

Неточно е дека службениците што учествуваа во акцијата „Кампања“, во која беше уапсен Љубе Бошкоски, биле посебно наградени, велат од МВР, по денешната прес-конференција на Обединети за Македонија ...

Одбиена жалбата на Бошкоски за куќен притвор

Нетпрес - 09.06.2011

Жалбата за замена на притворот на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски со куќен притвор е одбиена, потврдуваат од Основниот суд 1.

МВР: Обединети за Македонија изнесуваат лаги и манипулации

Кајгана - 09.06.2011

Неточно е дека службениците што учествуваа во акцијата „Кампања“, во која беше уапсен Љубе Бошкоски, биле посебно наградени, велат од МВР, по денешната прес-конференција на Обединети за Македонија.

ОМ-Одбиена жалбата за пуштање на Бошковски од притвор, Партијата повикува на протест во недела

Канал 77 - 09.06.2011

Обединети за Македонија ја прашуваат власта, како е можно да поднесат финансиски извештај кога единствениот потписник- претседателот на партијата, е брутално лишен од слобода и тоа, токму на денот ...

Одбиена жалбата за притворот на Љубе Бошкоски

Точка - 09.06.2011

Жалбата за замена на притворот на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски со куќен притвор е одбиена, потврдуваат од Основниот суд 1.

Зборно место „Ден потоа - насилниците во акција“: Состојбата е позагрижувачка отколку што мислиме

Sky - 09.06.2011

Случувањата од шести јуни, денот после изборите, беа главната тема на тркалезната маса „Ден потоа - насилниците во акција“ како дел од циклусот „Зборно место“ , која се одржа на деветти јуни во ГЕМ ...

Протест на ОМ в недела

Точка - 09.06.2011

Партијата на Љубе Бошкоски, Обединети за Македонија (ОМ) за во недела попладне повика на протест пред Министерството за правда, поради незадоволството, од како што велат, бруталноста на власта, ...

МВР: Обединети за Македонија изнесуваат лаги и манипулации

Точка - 09.06.2011

Неточно е дека службениците што учествуваа во акцијата „Кампања“, во која беше уапсен Љубе Бошкоски, биле посебно наградени, велат од МВР, по денешната прес-конференција на Обединети за Македонија.

ОМ: Мирен протест против бруталноста на власта

Sky - 09.06.2011

Обединети за Македонија за в недела пред министерството за правда повикаа на мирен протест против бруталноста на власта и монтираните политички процеси.

Бошкоски падна во операцијата „Кампања“

Дневник - 08.06.2011

Притворот на Бошкоски му е одреден по сите три основи: опасност од бегство, влијание врз истрагата и можност да го повтори делото Љубе Бошкоски, лидерот на партијата Обединети за Македонија, не дал ...

Требаше ли нешто да прикрие филмското апсење?

Утрински - 08.06.2011

Политички реваншизам и замолчување на гласните критикувачи или владеење на правото подеднакво за сите?! Оваа дилема вчера беше често споменувана по повод спектакуларното апсење на лидерот на ...

Не се знае дали ќе има проширување на истрагата за „Кампања“

Утрински - 08.06.2011

Од мерките што ги презела полицијата било утврдено дека Бошковски примил пари во три наврати. Првиот пат во април годинава тој примил 10.000, следниот месец уште 20.000, а во понеделникот уште ...

Еден месец притвор за лидерот на ОМ

Утрински - 08.06.2011

По неколкучасовен распит, истражен судија му одредил мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Време на опасно живеење

Утрински - 08.06.2011

Дали апсењето на Љубе Бошкоски, најжестокиот критичар на „Груевски и фамилијата“, како што ги нарекуваше, беше вишната на шлагот на славеничката, победничка атмосфера на ВМРО-ДПМНЕ? Едни задоволно ...

Зошто се крие кој бил со Бошкоски и кој му ги дал парите?

Алфа - 08.06.2011

Бошковски со специјален третман во притворот. На прошетка смее само со полицајци.... Кој му ги предал парите на Бошковски не открива ниту министерката.

Виолета Бошкоска: Љубе го наместија, но партијата ќе опстои

+инфо - 08.06.2011

Сопругата на Љубе Бошкоски, уапсениот лидер на партијата Обединети за Македонија, Виолета Бошкоска во вчерашното интервју за телевизија А1 изјави дека не знае кој е човекот кој наводно на Љубе му ...

Протест против апсењето на Бошковски

Sky - 08.06.2011

Неофицијално дознаваме дека денеска ќе се одржат протести против апсењето на екс министерот за внатрешни Љубе Бошковски.

Зошто се крие кој бил со Бошкоски и кој му ги дал парите?

Sky - 08.06.2011

Бошковски со специјален третман во притворот. На прошетка смее само со полицајци.... Кој му ги предал парите на Бошковски не открива ниту министерката.

Љубе Бошкоски во 30-дневен притвор

Н.Македонија - 08.06.2011

Триесетдневен притвор му изрече истражниот судија од Основниот суд Скопје 1 на Љубе Бошкоски. Притворот му бил одреден поради можноста тој да биде недостапен на органите на прогонот поради двојното ...

МВР не открива кој на Бошкоски му давал пари

А1 - 07.06.2011

Полицијата тврди дека има снимка од скопскиот ресторан на која се гледало како засега мистериозниот човек за јавноста му ги дава стоте илјади евра на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски.

30 дена притвор за Бошковски

А1 - 07.06.2011

Истражниот судија доцна синоќа му изрече 30-дневен притвор на Љубе Бошковски. Со силно полициско обезбедување тој беше пренесен од судот во истражниот затвор во Шутка.

Најческа: Заплашувачка порака до сите неистомисленици на власта

А1 - 07.06.2011

Според Мирјана Најческа, со апсењето на Бошкоски, се испраќа заплашувачка порака до сите политички неистомисленици. Вели дека акцијата е проследена со низа нерегуларности.

Ангелов. Бошкоски уапсен надвор од процедурите

Телма - 07.06.2011

Поранешниот полициски генерал, а сега лидер на партијата Достоинство Стојанче Ангелов вели дека начинот на кој вчера беше уапсен Љубе Бошкоски е надвор од сите полициски процедури.

Котевски: Дали ќе се прошири истрагата за „Кампања“ ќе одлучи истражниот судија

Дневник - 07.06.2011

Друго лице во моментот не е опфатено со кривичната пријава поднесена против Љубе Бошковски поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на службената положба и овластување и ...

Триесет дена притвор за Љубе Бошкоски

Алсат-М - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранепени министер за внатрешни работи ...

Триесет дена притвор за Љубе Бошкоски

Утрински - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранепени министер за внатрешни работи ...

Триесет дена притвор за Бошкоски во случајот „кампања“

Телма - 07.06.2011

Истражниот судија од Основниот суд СКопје 1 на Љубе Бошкоски доцна синоќа му изрече мерка 30-дневен притвор, по што лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи беше ...

Подржувачи на Бошковски се пресметаа со полицијата

Дневник - 07.06.2011

Две лица, најверојатно поддржувачи на Љубе Бошкоски, се приведени кај Основниот Суд 1 по караница со полицијата. Како што можеше да се види, настана мешаница и турканица помеѓу двете лица и ...

Љубе Бошкоски на распит пред истражен судија

Дневник - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски, вечерва во Основниот суд 1 во Скопје e на распит пред истражен судија во врска со основаното сомнение дека сторил кривично дело незаконско ...

Лисици уште првиот ден - уапсен Љубе Бошкоски

Утрински - 07.06.2011

Само десетина часа по објавувањето на првичните неофицијални изборни резултати и победата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, припадниците на посебната единица „Алфи“ вчера во скопскиот елитен ресторан ...

Триесетдневен притвор за Бошкоски

Deutsche Welle - 07.06.2011

Екс-министерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски ноќта ја мина на распит кај истражен судија. Уапсен е под обвинение за наводно незаконско финансирање на предизборната кампања.

Љубе Бошкоски фатен со 100.000 евра во кеса

Дневник - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, е уапсен со 100.000 евра, со кои незаконски ја финансирал кампањата, вчера пред ресторанот „Воденица“ во центарот на Скопје.

Уапсен Љубе Бошкоски со 100.000 евра

Вест - 07.06.2011

Лидерот на политичката партија Обединети за Македонија е осомничен за две кривични дела: незаконско финансирање на политичка кампања и злоупотреба на службената положба, а вчера попладнето е уапсен ...

Триесет дена притвор за Љубе Бошкоски

Дневник - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранепени министер за внатрешни работи ...

Македонија - Уапсен Љубе Бошкоски

Време - 07.06.2011

Ана Анастасовска Љубе Бошкоски, лидерот на Обединети за Македонија, беше уапсен од полицијата вчера попладне, во скопскиот ресторан „Воденица“.

Бошковски се бранел со молчење

Канал5 - 07.06.2011

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски од ноќеска околу полноќ е во триесетдневен притвор во Шутка. Адвокатот на Бошковски најави жалба на одлуката за притвор и негираше дека е ...

МВР: Полицаец повреден на протестниот собир за апсењето на Бошковски

Канал5 - 07.06.2011

МВР соопшти дека вчеравечер двајца учесници на протестниот собир по апсењето на лидерот на ОМ Љубе Бошковски физички нападнале и повредиле полицаец.

Членството на ОМ шокирано од апсењето на Бошкоски

Телма - 07.06.2011

Членството на партијата е шокиранo од апсењето на претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски кое претставува злоупотреба на државните механизми за политички реваншизам, изјави денеска на ...

Притвор за Љубе Бошкоски

Press24 - 07.06.2011

Истражен судија одреди 30 дневен притвор за лидерот на Обединети за Македонија, Љубер Бошкоски. По речиси 5 часовен распит во Скопскиот кривичен суд, истражен судија одлучи да одреди 30 дневен ...

Љубе Бошковски изведен пред истражен судија

Р.С.Европа - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски синоќа беше изведен на распит пред истражен судија во Основниот суд 1 во Скопје.

Триесет дневен притвор за Љубе Бошкоски

Кајгана - 07.06.2011

Истражниот судија доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на лидерот на Обединети за Македонија (ОМ), Љубе Бошкоски. Со силно полициско обезбедување тој беше пренесен од судот во истражниот затвор ...

Притвор за Бошкоски

Курир - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија доби притвор во траењето од 30 дена од страна на Основниот суд Скопје 1, каде што се наогаше на неколкучасовен распит пред истражен судија.

Бошковски доби триесет дневен притвор

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) По распитот кај Истражен судија, доцна синоќа на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски му беше одреден притвор од 30 дена по што беше пренесен во истражниот ...

ВИДЕО: Триесетдневен притвор за Љубе Бошкоски

Нетпрес - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски ноќта ја мина на распит кај истражен судија. Уапсен е под обвинение за наводно незаконско финансирање на предизборната кампања.

Љубе Бошкоски во притвор

Алфа - 07.06.2011

Љубе Бошкоски е во 30 дневен притвор. На полноќ беше пренесен во истражниот во Шутка, обвинет дека злоупотребувал пари во финансирањето на партијата.

30 дневен притвор за Бошкоски

+инфо - 07.06.2011

Истражниот судија, доцна синоќа на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, му одреди 30 дневен притвор. Симпатизери на партијата и роднини на Бошковски останаа до доцна во ноќта пред ...

Тројца поддржувачи на Бошкоски физички нападнале полицаец

МРТ - 07.06.2011

Пред Основниот суд 1 во Скопје синоќа во 19 часот и 20 минути додека полициски службеници вршеле обезбедување на протесниот собир кој се одржувал поради приведувањето на претседателот на политичката ...

Видеото од апсењето на Бошкоски на официјaлниот сајт на МВР!?

+инфо - 07.06.2011

На официјалниот веб-сајт на МВР на следниот линк е постиран видео материјалот од апсењето на Љубе Бошкоски вчера на паркингот кај ресторанот Воденица.

Бошкоски во притвор

Р.С.Европа - 07.06.2011

Нелегалното финансирање на изборните кампањи треба да биде предмет на истрага, но селективна примена на првото никому не користи, велат експертите.

Поддржувачи на Бошковски нападнале полицаец

Press24 - 07.06.2011

За вчерашниот инцидент пред Скопскиот кривичен суд кривични пријави се поднесени за 3 лица, поддржувачи на Бошковски кои нападнаа полициски службеник.

Кривична пријава за напаѓачите на полицаецот пред Основен суд 1

Форум - 07.06.2011

Кривична пријава ќе добијат две лица од Струмица и едно од Скопје кое физички нападнаа полициски службеник, вчера пред Основниот суд 1 во Скопје, соопшти денеска МВР Додека полицајците го обезбедуваа ...

Кривична пријава за напаѓачите на полицаецот пред Основен суд 1

Кајгана - 07.06.2011

Кривична пријава ќе добијат две лица од Струмица и едно од Скопје кои физички нападнаа полициски службеник, вчера пред Основниот суд 1 во Скопје, соопшти денеска МВР.

Поддржувачи на Бошковски нападнаа полициски службеник

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) Две лица од Струмица физички нападнале еден од полициските службеници пред Основниот суд 1.

Поддржувачи на Бошкоски нападнале полицаец пред Основниот Суд

Сител - 07.06.2011

Пред Основниот суд 1 во Скопје синоќа во 19 часот и 20 минути додека полициски службеници вршеле обезбедување на протесниот собир кој се одржувал поради приведувањето на претседателот на политичката ...

Истепан полицаец на протестниот собир за приведувањето на Бошкоски

Нетпрес - 07.06.2011

Двајца Струмичани истепале полицаец на вчерашниот собир пред Основниот суд во Скопје одржан по повод приведувањето на претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, соопшти МВР.

Полицаец нападнат од поддржувачи на Бошкоски

Кирилица - 07.06.2011

Двајца Струмичани синоќа пред Основниот Суд 1, на протесниот собир поради приведувањето на Љубе Бошкоски, нападнале полицаец Пред Основниот суд 1 во Скопје синоќа во 19 часот и 20 минути додека ...

Љубе Бошкоски се бранел со молчење

Press24 - 07.06.2011

Вчера пред истражниот судија во Скопскиот кривичен суд, Љубе Бошковски се бранел со молчење, дознаваме од извори во судот.

Кривична пријава за Љубе Бошкоски за злупотреба на службената положба и на средства за финансирање на изборната кампања

МРТ - 07.06.2011

По целосната реализација на Оперативната обработка „Кампања“ која МВР ја водеше подолг период, вчера, 06.06.2011 година, Центарот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до ОЈО Скопје поднесе ...

ОМ: Во кампањата на партијата нема нелегални пари

Нетпрес - 07.06.2011

Од партијата на уапсениот Љубе Бошкоски одговорно тврдат дека во нивната кампања не се користени нелегални пари, а апсењето на нивниот лидер го оценија како брутална злоупотреба на државните ...

ОМ - Политички реваншизам на Груевски

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) Членството на Обединети за Македонија, домашната и меѓународната јавност се шокирани и згрозени од апсењето на Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски.

ОМ: Апсењето на Љубе нема да не сопре

+инфо - 07.06.2011

Членството на Обединети за Македонија е шокирано и згрозено од апсењето на претседателот на партијата, Љубе Бошкоски, кое, велат тие, претставува брутална злоупотреба на државните механизми за ...

Хелсиншкиот Комитет бара итна истрага за убиеното момче и остро ги осудува акциите на МВР против Љубе Бошкоски

Кајгана - 07.06.2011

Хелсиншкиот Комитет бара итна, целосна и транспарентна истрага по случајот на убиството на младото момче, со ефикасен исход и соодветни мерки против сторителот на делото и инсистира на почитување на ...

ОМ: Апсењето на Бошкоски брутална злоупотреба на власта

Кајгана - 07.06.2011

Апсењето на Љубе Бошкоски претставува брутална злоупотреба на државните механизми за политички реваншизам и демонстрирање на примитивна сила, рече денеска Никола Поп Илиев, шеф на РИШ на Обединети за ...

Акција “Кампања“ - Кривична за Љубе Бошкоски

Нетпрес - 07.06.2011

МВР поднесе кривична пријава против лидерот на ОМ Љубе Бошкоски поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“ и „злоупотреба на ...

Љубе Бошкоски се бранел со молчење

Кајгана - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски синоќа пред Истражниот судија се бранел со молчење.

Кривична пријава за Љубе Бошковски

Р.С.Европа - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски заработи кривична пријава поради сомнение дека ја злоупотребил службената положба и областувања и злоупотреба на пари за финансирање изборна кампања.

Акцијата против Бошковски била заведена како „Кампања“

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) По целосната реализација на Оперативната обработка „Кампања“ која МВР ја водеше подолг период, вчера беше поднесе кривична пријава против Претседателот на политичката ...

Љубе Бошкоски се бранел со молчење

МРТ - 07.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски синоќа пред Истражниот судија се бранел со молчење.

Триесет дневен притвор за Љубе Бошкоски

МРТ - 07.06.2011

Истражниот судија доцна вечерва му одреди 30-дневен притвор на лидерот на Обединети за Македонија (ОМ), Љубе Бошкоски. Со силно полициско обезбедување тој беше пренесен од судот во истражниот затвор ...

И УЈП ќе се вклучи во истрагата против лидерот на ОМ; Љубе Бошкоски

Форум - 07.06.2011

Од Манистерството за внатрешни работи (МВР) велат дека истражниот судија треба да одлучи за проширување на истрагата за случајот во кој лидерот на опзоициската Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски ...

“Истражниот судија треба да одлучи за проширување на истрагата за Бошкоски“

МРТ - 07.06.2011

До овој момент друго лице освен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски не е опфатено со кривичната пријава, велат од МВР иако на снимките од апсењето на Бошкоски се гледа уште едно лице, ...

Бошковски во притвор, досието со парите некомплетирано

Алфа - 07.06.2011

Бошковски заврши во притвор – првата храна му ја однесе сопругата Виолета. Одговорен е за незаконско финансирање на партиската кампања.

Котевски: Истражниот судија ќе одлучи дали ќе се прошири истрагата за Бошкоски

Курир - 07.06.2011

Друго лице во моментот не е опфатено со кривичната пријава поднесена против Љубе Бошковски поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на службената положба и овластување и ...

Кој е човекот што му ги дал парите на Бошкоски?

+инфо - 07.06.2011

МВР нема поднесено постапка против човекот што, како што велат, три пати му носел пари на Бошкоски, кои за неколку месеци станале 130 000 евра.

30 дена притвор за Љубе Бошковски

Р.С.Европа - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранепени министер за внатрешни работи ...

Триесет дена притвор за Бошкоски

Кирилица - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи ...

Триесет дена притвор за Љубе Бошкоски

Сител - 07.06.2011

Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранепени министер за внатрешни работи ...

Видео Анализа: Медиумите за апсењето на Бошкоски

Press24 - 07.06.2011

Апсењето на Љубе Бошкоски, број 1 тема во македонските медиуми. Press24 пренесува дел од нивните ...

На Љубе Бошкоски одреден триесетдневен притвор

Вечер Прес - 07.06.2011

Лидерот на ОМ, и поранешен министер за внатрешни работи, завчера попладне беше уапсен пред ресторанот Воденица, поради сомнение за незаконско финансирање на кампања и злоупотреба на службената ...

Кривична пријава за напаѓачите на полицаецот пред Основен суд 1

Точка - 07.06.2011

Кривична пријава ќе добијат две лица од Струмица и едно од Скопје кое физички нападнаа полициски службеник, вчера пред Основниот суд 1 во Скопје, соопшти денеска МВР.

Триесет дневен притвор за Љубе Бошкоски

Точка - 07.06.2011

Истражниот судија доцна вечерва му одреди 30-дневен притвор на лидерот на Обединети за Македонија (ОМ), Љубе Бошкоски. Со силно полициско обезбедување тој беше пренесен од судот во истражниот затвор ...

Љубе Бошкоски во притвор

Канал 77 - 07.06.2011

Љубе Бошкоски е во 30 дневен притвор. На полноќ беше пренесен во истражниот во Шутка, обвинет дека злоупотребувал пари во финансирањето на партијата.

Хелсиншкиот Комитет бара итна истрага за убиеното момче и остро ги осудува акциите на МВР во случајот со Љубе Бошкоски

Точка - 07.06.2011

Хелсиншкиот Комитет бара итна, целосна и транспарентна истрага по случајот на убиството на младото момче, со ефикасен исход и соодветни мерки против сторителот на делото и инсистира на почитување на ...

Бошкоски уапсен поради незаконски финансирана кампања

Н.Македонија - 07.06.2011

Во хартиени ќеси полицијата пронашла пари за исплаќање на долговите од кампањата, а при претресот на возилото „ланчија“ биле пронајдени и пиштол, дозвола за оружје, метална прачка и неколку мобилни ...

Машините и шрафовите

Н.Македонија - 07.06.2011

Груевски ги доби изборите за најпосле да расчисти со Бранко Црвенковски; ОБСЕ нé пофали дека сме организирале речиси одлични избори (се исчистија неправилностите, а изборното насилство во Македонија ...

Триесет дена притвор за Љубе Бошкоски

Идивиди - 07.06.2011

Скопје, 7 јуни 2011 (МИА) - Истражeн судија од Основниот суд Скопје 1 по неколкучасовен распит синоќа му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на лидерот на Обединети за Македонија и поранешен ...

ОМ: Апсењето на Бошкоски е демонтстрирање на примитивна сила

eReporter - 07.06.2011

Членството на Обединети за Македонија, домашната и меѓународната јавност се шокирани и згрозени од апсењето на Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски.

Уапсен Љубе Бошкоски

А1 - 06.06.2011

По пет часа распит на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, му е одреден 30-дневен притвор. Од судската зграда тој е префрлен во истражниот затвор Шутка.

МВР: Бошкоски водел „валкана“ кампања

А1 - 06.06.2011

Лидерот на ОМ, Љубе Бошкоски е уапсен под сомневање дека сторил две кривични дела - незаконско финансирање на политичка кампања и злоупотреба на службената должност и овластување како одговорно лице ...

Уапсен Љубе Бошкоски

Канал5 - 06.06.2011

Попладнево е приведен Љубе Бошкоски, потврдуваат од МВР. Како што неофицијално се дознава, лидерот на Обединети за Македонија е приведен во познат скопски ресторан.

Приведен Љубе Бошкоски

Утрински - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски денеска е приведен во ресторан во центарот на Скопје. Бошкоски е однесен во полициската станица во Автокоманда.

Приведен Љубе Бошкоски

Алсат-М - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска е приведен во ресторан во центарот на Скопје. Бошкоски е однесен во полициската станица во Автокоманда.

Приведен Брат Љубе!

Дневник - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски пред малку е приведен под сомнение дека сторил кривично дело изнуда. Тој бил пресретнат од полицајци на излегување од ресторанот „Воденица“ во ...

Брат Љубе осомничен за нелегално финансирање на Обединети за Македонија

Дневник - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска е приведен под сомнение дека сторил две кривични дело - незаконско финансирање на политичка партија и злоупотреба на службената должност како ...

Љубе Бошкоски уапсен, снимките веќе на интернет

Deutsche Welle - 06.06.2011

Неполни 24 часа по вонредните парламентарни избори, македонската полиција попладнево го уапси Љубе Бошкоски, претседател на вонпарламентарната партија Обединети за Македонија и поранешен министер за ...

Уапсен Љубе Бошкоски

Телма - 06.06.2011

Уапсен лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски. Полициските Алфи го привеле во ресторанот Воденица додека неколку лица му предавале сто илјади евра сместени во хартиена кеса.

Ексклузивно видео: Апсењето на Љубе

Канал5 - 06.06.2011

Погледнете ги ексклузивните снимки на Канал 5 од апсењето на Љубе Бошковски. Како изгледаше акцијата за апсење на претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски погледнете од ексклузивните ...

Бошкоски на распит во полициска станица

Телма - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски доцна попладнето уште беше на распит во полициската станица во Гази Баба. Видно вознемирени тука дојдоа сопругата и синот на Бошкоски.

Љубе Бошкоски пренесен пред истражен судија

Канал5 - 06.06.2011

Љубе Бошкоски пред истражен судија за 100 те илјади евра за кои полицијата го сомничи дека требало да ги покрие трошоците за изборната кампања Љубе Бошкоски пред истражен судија за 100 те илјади евра ...

Триесет дена притвор за Бошкоски

Телма - 06.06.2011

Истражниот судија од Основниот суд СКопје 1 на Љубе Бошкоски доцна синоќа му изрече мерка 30-дневен притвор, по што лидерот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи беше ...

Приведен лидерот на ОМ Љубе Бошковски (Фото/Видео)

Inpress - 06.06.2011

Скопје, 6. јуни 2011 (ИНПРЕС) Македонската полиција попладнево го приведе претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошковски.

МВР: Бошковски уапсен за мито и злоупотреба на службена положба

+инфо - 06.06.2011

Меѓу 14 и 30 и 15 часот во ресторанот Воденица, во Скопје, во полициска акција приведен е лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски под сомнение за сторени две кривични дела, соопштија ...

Виолета Бошковска: Го наместивте мажот ми!

Press24 - 06.06.2011

Виолета Бошковска се појави пред ресторанот Воденица каде пред околу 1 час беше уапсен нејзиниот соруг Љубе Бошковски. „Се сте наместиле. Кажете ми што се случува.

Љубе Бошкоски однесен во полициската станица во Авто команда

МРТ - 06.06.2011

Љубе Бошкоски во моментов се наоѓа во полициска станица во Авто команда. Како што јавува репортерот на Макфакс, пред полициската станица веќе се собраа неговата поблиска фамилија, соработници, како и ...

Приведен Љубе Бошковски, за нелегално финансирање на изборна кампања

Р.С.Европа - 06.06.2011

Приведен е лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошковски, потврдија од МВР. Се сомничи дека сторил кривично дело нелегално финансирање на изборна кампања и злоупотреба на службена положба и ...

МВР потврди – 100.000 евра на Бошкоски му биле за исплата на долговите од кампањата

Нетпрес - 06.06.2011

Специјалната единица Алфи денеска околу 15 часот на паркингот пред скопскиот ресторан “Воденица“ го уапси лидерот на партијата Обединети за Македонија Љубе Бошковски.

МВР: Бошкоски уапсен поради незаконско финансирање на кампања

Курир - 06.06.2011

По претходно добиена судска наредба, поради истражни сознанија дека нелегално е финансирања кампањата на Обединети за Македонија, денеска е приведен Љубе Бошкоски.

Котевски: Бошковски фатен со 100.000 евра за незаконско финансирање на кампањата

Press24 - 06.06.2011

Помошник министерот за внатрешни работи Иво Коитевски официјално соопшти дека Бошковски е уапсен за незаконско финансирање на изборната кампања, дело за кое му се заканува затворска казна.

Двајца приведени по инцидент кај Основниот Суд 1

МРТ - 06.06.2011

Две лица, најверојатно поддржувачи на Љубе Бошкоски, се приведени кај Основниот Суд 1 по караница со полицијата. Како што можеше да се види, настана мешаница и турканица помеѓу двете лица и ...

Уапсен Љубе Бошковски

Кајгана - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски, пред 5 минути е уапсен во познат скопски ресторан. МВР ја потврди информацијата.

Фото: Апсењето на Бошкоски

Курир - 06.06.2011

Поради сомнение за незаконско финансирање на изборна кампања, денес беше уапсен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Љубе Бошкоски однесен во полициската станица во Автокоманда

Кајгана - 06.06.2011

Љубе Бошкоски во моментов се наоѓа во полициска станица во Авто команда. Како што јавува репортерот на Макфакс, пред полициската станица веќе се собраа неговата поблиска фамилија, соработници, како и ...

Бошкоски уапсен за примање поткуп

МРТ - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски денеска е уапсен пред познатиот скопски ресторан Воденица. Министерството за внатрешни работи ја потврди информацијата.

Протест на членовите на Обединети за Македонија

Алфа - 06.06.2011

Гневни се симпатизерите и роднините на Љубе Бошковски. Без да забележат полицијата го изнесе нивниот лидер од задниот влез на станицата во Автокоманда.

Бошкоски однесен на пред „Воденица“ поради претрес на возилото

МРТ - 06.06.2011

Љубе Бошкоски во придружба на Алфите и Единицата за брзо распоредување во моментов се наоѓа на паркингот пред ресторанот „Воденица“ каде се врши претрес на возилото марка „Ланчиа“ кое е во негова ...

Двајца приведени по инцидент кај Основниот Суд 1

Кајгана - 06.06.2011

Две лица, најверојатно поддржувачи на Љубе Бошкоски, се приведени кај Основниот Суд 1 по караница со полицијата. Како што можеше да се види, настана мешаница и турканица помеѓу двете лица и ...

Бошкоска: Црно сценарио за апсење на Љубе

Форум - 06.06.2011

Сопругата на уапсениот Љубе Бошкоски, Виолета Бошкоска, видно вознемирена се појави пред ресторанот Воденица каде бараше одговори што се случило се нејзиниот сопруг Видно вознемирена, зборувајќи пред ...

Бошкоски пред истражен судија

Курир - 06.06.2011

Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски вечерва е изведен пред истражен судија. Засега, распитот на Бошкоски сеуште трае и по неговото завршување се очекува соопштување на мерката која ...

Уапсен Љубе Бошковски

+инфо - 06.06.2011

Денеска предмалку е уапсен лидерот на Обединити за Македонија, Љубе Бошковски. Според информациите на Плусинфо, полициски алфи го пронашле во ресторанот Воденица.

Бошкоски пред истражен судија- протести пред судот

Press24 - 06.06.2011

Булеварот пред судскиот комлекс во Скопје вечерва е затворен за сообраќај откако лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски, со лисици на рацете беше донесен во Основниот суд 1 на распит пред ...

Во автомобилот на Љубе биле најдени 100.000 евра и пиштол

Форум - 06.06.2011

МВР потврди дека попладнето околу во пeридот од 14.30 часоt до 15 часот е приведен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, поради основано сомнение застрени две кривични дела МВР потврди ...

Бошкоски уапсен за примање поткуп

Форум - 06.06.2011

Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски денеска е уапсен пред познатиот скопски ресторан Воденица. Министерството за внатрешни работи за Макфакс ја потврди информацијата.

Ексклузивно видео: Уапсен Бошкоски

Курир - 06.06.2011

Денес во близина на ресторанот Воденица во центарот на Скопје, беше уапсен Љубе Бошкоски. Бошкоски е однесен во полициската станица во Автокоманда.

Кај Љубе Бошкоски биле најдени 100.000 евра и пиштол

Кајгана - 06.06.2011

МВР потврди дека попладнето околу во пeридот од 14.30 часот до 15 часот е приведен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, поради основано сомнение за сторени две кривични дела - ...

Уапсен Љубе Бошковски

Press24 - 06.06.2011

Пресс24 дознава дека Љубе Бошковски е уапсен пред 10тина минути пред ресторанот Воденица во скопски Капиштец. Лидерот на Обединети за Македонија е уапсен во близнина на ресторанот Воденица во Скопје.

Бошкоски уапсен за мито од 50 илјади евра?

+инфо - 06.06.2011

Пред ресторанот Воденица во Скопје се уште има кордон од полицајци кои вршат увид во ресторанот и во автомобил Ланчија од која наводно е извршено митото.

Уапсен Љубе Бошковски

Нетпрес - 06.06.2011

Лидерот на партијата Обединети за Македонија Љубе Бошковски пред десетина минути беше уапсен во еден познат скопски ресторан.

Во автомобилот на Бошкоски пронајдени 100.000 евра

Нетпрес - 06.06.2011

Во багажникот на автомобилот на лидерот на ОМ Љубе Бошкоски, полицијата запленила околу 100.000 евра. Информацијата ја потврди и МВР.

Бошкоска: Црно сценарио за апсењето на Љубе

Кајгана - 06.06.2011

Сопругата на уапсениот Љубе Бошкоски, Виолета Бошкоска, видно вознемирена се појави пред ресторанот Воденица каде бараше одговори што се случило се нејзиниот сопруг.

ВИДЕО: Апсењето на Љубе Бошковски

Press24 - 06.06.2011

Видео материјал од апсењето на Љубе Бошкоски пред ресторанот ...

Виолета Бошковска: Проклети да сте, го наместивте мажот ми!

+инфо - 06.06.2011

Во моментов пред ресторанот Воденица дојде и сопругата на Љубе Бошковки, Виолета Бошковска, целата потресена и бледа. Таа од полицајците побара објаснување за целиот настан. - Сé сте наместиле.

Бошковски е во полициската станица во Гази Баба

+инфо - 06.06.2011

Љубе Бошковски моментно се наоѓа во полициската станица во Гази Баба. Екипата на Плусинфо во секој момент очекува да почне прес конференцијата на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Уапсен Љубе Бошкоски

Сител - 06.06.2011

Пред половина час полицијата го уапси Љубе Бошкоски претседател на Обединети за Македонија под основано сомнение дека нелегално ја финансирал изборната кампања на партијата.

Виолета Бошкоска: Проклети да сте, го наместивте мажот ми!

+инфо - 06.06.2011

Во моментов пред ресторанот Воденица дојде и сопругата на Љубе Бошкоски, Виолета Бошкоска, целата потресена и бледа. Таа од полицајците побара објаснување за целиот настан. - Сé сте наместиле.

Љубе Бошкоски уапсен со 100 илјади евра

Кирилица - 06.06.2011

Неофицијално причина за приведувањето на Бошкоски е нелегално финансирање на изборната кампања Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски е уапсен во близнина на ресторанот Воденица во Скопје.

Уапсен Љубе Бошковски

Алфа - 06.06.2011

Неполни 24 часа по вонредните парламентарни избори, македонската полиција попладнево го уапси Љубе Бошкоски, претседател на вонпарламентарната партија Обединети за Македонија и поранешен министер за ...

Двајца приведени по инцидент кај Основниот Суд 1

Sky - 06.06.2011

Две лица, најверојатно поддржувачи на Љубе Бошкоски, се приведени кај Основниот Суд 1 по караница со полицијата. Како што можеше да се види, настана мешаница и турканица помеѓу двете лица и ...

Во автомобилот на Љубе биле најдени 100.000 евра и пиштол

Точка - 06.06.2011

МВР потврди дека попладнето околу во пeридот од 14.30 часоt до 15 часот е приведен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, поради основано сомнение застрени две кривични дела - незаконско ...

Љубе Бошкоски уапсен за мито од 100.000 евра!

Вечер Прес - 06.06.2011

Хашкиот повратник видно вознемирен и во плач при приведувањето пред полициското возило рече "Што ми требаше, ме наместија!" Бошкоски според МВР досега на три наврати примал поткуп за финансирање на ...

Двајца приведени по инцидент кај Основниот Суд 1

Точка - 06.06.2011

Две лица, најверојатно поддржувачи на Љубе Бошкоски, се приведени кај Основниот Суд 1 по караница со полицијата. Како што можеше да се види, настана мешаница и турканица помеѓу двете лица и ...

Фамилијата почна со апесења, Уапсен Љубе Бошковски

Sky - 06.06.2011

Специјалната единица Алфи денеска околу 15 часот на паркингот пред скопскиот ресторан “Воденица“ го уапси лидерот на партијата Обединети за Македонија Љубе Бошковски.

Уапсен е Љубе Бошковски

Канал 77 - 06.06.2011

Пред 5 мин, уапсен е Љубе Бошковски. Официјалните изјави од МВР ја потврди информацијата. Дополнување: Неофицијално, Канал 77 дознава дека на најгруб начин , пред десетина минути бил уапсен лидерот ...

Уапсен Љубе Бошкоски

eReporter - 06.06.2011

Љубе Бошкоски е уапсен попладнево, јавија дел од електронските медиуми. Припадници на специјалната единица Алфи го сопреле лидерот на Обединети за Македонија,и , наводно, во неговото возило пронашле ...