TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ се врати во телевизиските дуели

Дневник - 25.02.2012

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја менува стратегијата за јавен настап на функционерите, поради што последниов период с` почесто може да се видат политичари од оваа партија на телевизиски дебати со ...

Јанковски: Вмровци извинете му се на Стевчо!

+инфо - 25.02.2012

Советникот од редовите на СДСМ во општина Карпош, Роберт Јанковски, денеска го повика ВМРО-ДПМНЕ да му се извини на „најдобриот градоначалник Стевчо Јакимовски, но и на сите советници од општина ...

Јанковски: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му се извини на Стевчо Јакимовски

Курир - 25.02.2012

Советникот од редовите на СДСМ во општина Карпош, Роберт Јанковски денес го повика ВМРО-ДПМНЕ на му се извини на градоначалникот на оваа општина Стевчо Јакимовски.

ВМРО-ДПМНЕ - Јанковски целосно ја погреши адресата на поставените барања

Inpress - 25.02.2012

Скопје, 25. февруари 2012 (ИНПРЕС) Прочка е празник за простување, а не за иронија, сарказам и несолени шеги. Веќе е познато дека СДСМ манипулира и секогаш кога се фатени во тесно, како најновите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски е тој кој треба да се извини

+инфо - 25.02.2012

Веќе е познато дека СДСМ манипулира и секогаш кога се фатени во тесно, како најновите случаи со Стевчо Јакимовски, ги извртува тезите, а денес новото е што почнаа да бидат и дрски манипулатори, ...

Бичиклиски: Јакимовски со празни приказни се обидува да ја дефокусира јавноста

Курир - 25.02.2012

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски на денешната прес-конференција посочи дека градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски се обидува да го дефокусира вниманието со празни приказни.

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски е тој кој треба јавно да се извини

Sky - 25.02.2012

Веќе е познато дека СДСМ манипулира и секогаш кога се фатени во тесно, како најновите случаи со Стевчо Јакимовски, ги извртува тезите, а денес новото е што почнаа да бидат и дрски манипулатори, се ...

Избори догодина, обвинувања сега

Р.С.Европа - 24.02.2012

Во рамки на предизборната кампања или не, обвинувањата на власта кон градоначалниците од СДСМ дека нелегално трошат народни пари зема замав. За опозицијата ова е само црна кампања.

ВМРО го прозива Јакимовски за судир на интереси

Утрински - 23.02.2012

Владејачката партија го обвинува градоначалникот Стевчо Јакимовски за судир на интереси и ќе бара Државната комисија за спречување на корупцијата да го испита случајот.

Отворена повеќејазична градинка во Карпош 3

Утрински - 23.02.2012

Првата интернационална градинка ќе се гради со јавно приватно партнерство Со детска приредба, игри и хорски песни на домашен, но и на странски јазик вчера беше пуштена во употреба повеќејазичната ...

ВМРО-ДПМНЕ - Советот на Општина Карпош гласа, а фирмата на ќерката на советникот на СДСМ си добива пари

Inpress - 23.02.2012

Скопје, 23. февруари 2012 (ИНПРЕС) СДСМ во обид да го заштити Стевчо Јакимовски се дозаплетка. Тие лажат кога велат дека фирмата на ќерката на советничката на СДСМ никогаш не било предвидено да добие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во обид да го заштити Стевчо, СДСМ се дозаплетка

Курир - 23.02.2012

СДСМ во обид да го заштити Стевчо Јакимовски се дозаплетка. Тие лажат кога велат дека фирмата на ќерката на советничката на СДСМ никогаш не било предвидено да добие пари за проекти, потенцираат од ...

ВМРО – ДПМНЕ: “АД Фотографи“ на Костова, ќе добие 120.000 денари за проект на Карпош

Нетпрес - 23.02.2012

“СДСМ во обид да го заштити Стевчо Јакимовски се дозаплетка. Тие лажат кога велат дека фирмата на ќерката на советничката на СДСМ никогаш не било предвидено да добие пари за проекти.

ВМРО-ДПМНЕ: Документите ги демантираат тврдењата на СДСМ

Макфакс - 23.02.2012

СДСМ во обид да го заштити Стевчо Јакимовски се дозаплетка. Тие лажат кога велат дека фирмата на ќерката на советничката на СДСМ никогаш не било предвидено да добие пари за проекти, рече во ...

СДСМ: Кривична пријава за Емил Угриновски

Макфакс - 23.02.2012

ВМРО-ДПМНЕ треба да се засрами за својата валкана кампања и лагите што ги изнесува во неа против најуспешниот градоначалник во Скопје, Стевчо Јакимовски, се вели во писмената изјава на советничката ...

Советниците на СДСМ од Карпош се заканиja со тужба

Курир - 23.02.2012

Советничката група на СДСМ од Општина Карпош најави тужба за Емил Угриновски, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Во градинка ќе учат француски и англиски јазик

Н.Македонија - 23.02.2012

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера ја пушти во употреба првата интернационална детска градинка во општината, во која ќе бидат згрижени деца од шест месеци до шест години, а ќе се ...

Децата во Карпош ќе учат англиски и француски во градинка

eReporter - 23.02.2012

Покрај македонскиот, децата во интернационалната градинка во Карпош, ќе може да учат и англиски и француски јазик за 50 отсто пониска цена.

СДСМ: За сите лаги, ВМРО – ДПМНЕ ќе се објаснува пред суд

Нетпрес - 22.02.2012

“Како што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ во немоќ и безидејност како да му спротивстават на Стефчо Јакимовски со проекти и решенија во корист на граѓаните, нема да не зачуди ако на помош ги повикаат и ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов напад врз Стевче Јакимовски, од СДСМ тврдат дека махерите за перење пари се кај власта

+инфо - 22.02.2012

„Општина Карпош ќе издвои 120.000 денари за реализација на проект фото работилница, чиј реализатор е фирмата АД „Фотографи“ ДОО-Скопје-Карпош.

ВМРО - ДПМНЕ: Јакимовски троши ненаменски буџетски пари

Сител - 22.02.2012

Општина Карпош ќе издвои 120 000 денари за проект од кој парите ќе завршат кај ќерката на советничка на СДСМ. Владејачката партија обвинува дека Јакимовски по фамилијарни и партиски врски дели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Стевчо дели пари на блиски роднини

Курир - 22.02.2012

Презентирајќи документи како доказ, ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го обвинува градоначалникот на Карпош, Јакимовски, за недомаќинско трошење.

Модерна интернационална градинка во Карпош

Курир - 22.02.2012

Нова, модерна, опремена и функционална се само дел од епитетите за интернационалната градинка ИПС лоцирана во општина Карпош.

Пуштена во употреба првата интернационална градинка во општина Карпош

Press24 - 22.02.2012

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска ја пушти во употреба првата интернационална детската градинка во оваа локална самоуправа.

Бичиклиски: Јакимовски дели пари на блиски роднини на фунцкиониери на СДСМ

Нетпрес - 22.02.2012

Стевчо Јакимовски и општина Карпош делеле пари на блиски роднини на фунцкионери на СДСМ, рече портпаролот на ВМРО- ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ - Јакимовски троши пари за караоке забави и дели на блиски роднини на функционери на СДСМ

Inpress - 22.02.2012

Скопје, 22. февруари 2012 (ИНПНРЕС) Стевчо Јакимовски и Општината Карпош не само што ќе потрошат еден куп пари за небитни караоке забави, туку тие си делат пари и на блиски роднини на функционери на ...

Во Карпош нова градинка на француски и на англиски јазик

+инфо - 22.02.2012

Во Карпош денеска се отвори интернационална детска градинка, проект на јавно приватно партнерство помеѓу локалната власт и Друштвото за забавни активности „ИПС ГРУП“.

ВМРО-ДПМНЕ продолжија со нападите кон Јакимовски

Sky - 22.02.2012

Стевчо Јакимовски и Општината Карпош не само што ќе потрошат еден куп пари за небитни караоке забави, туку тие си делат пари и на блиски роднини на функционери на СДСМ.

Во Карпош пуштена во употреба првата интернационална градинка

Sky - 22.02.2012

Денеска со сечење на лента и пригодна детска програма, Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски и г-ѓа Марија Михајловиќ официјално ја пуштија во употреба првата интернационална детската ...

Кој подомаќински ги троши општинските и државните пари?

Канал5 - 20.02.2012

Кој подомаќински ги троши општинските и државните пари, на оваа тема, денеска полемизираа ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Бичиклиски, го обвини градоначалниклот на Карпош, Јакимосвки ...

Буџетот на Карпош е донесен јавно – тврди СДСМ

Канал5 - 20.02.2012

Градоначалникот на Карпош троши премногу пари за неважни проекти, обвини денеска владејачката партија. Стевче Јакимовски планирал да потроши еден милион евра за непотребни и банални работи кои не се ...

Бичиклиски со нови докази против Јакимовски

Курир - 20.02.2012

Градоначалникот на Карпош троши недомаќински, а на доказите против него реагира со тужби. Вака портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ. Александар Бичиклиски, денес откри нови докази за трошењето во општината.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги решава проблемите на граѓаните

Курир - 20.02.2012

Безидејноста на ВМРО ДПМНЕ да реши барем еден вистински проблем на граѓаните и нивната тоталната неспособност и немоќ да се натпреваруваат со градоначалниците на СДСМ преку предлози и проекти, добива ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски прво да одговори зошто троши 350.000 денари на караоке па потоа да тужи

Press24 - 20.02.2012

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат дали зад финасирањето на невладини од страна на општина Карпош се кријат финансиски злупотреби Стевчо Јакимовски треба да престане да се заканува поради тоа што изгледа крајно ...

ВМРО ДПМНЕ: Јакимовски да одговори за што троши 350.000 денари за караоке забави

Нетпрес - 20.02.2012

Стевчо Јакимовски може да тужи, може и стопати да повторува едни исти реченици, но прво нека им одговори на граѓаните зошто троши 350 илјади денари за караоке забави, велат од владејачката ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Јакимовски да одговори зошто потрошил 350.000 денари за караоке забави

+инфо - 20.02.2012

Стевчо Јакимовски треба да престане да се заканува поради тоа што изгледа крајно несериозно и детски, порачаа вчера од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ - Груевски и ВМРО-ДПМНЕ го допреа дното

Inpress - 20.02.2012

Скопје, 20. февруари 2012 (ИНПРЕС) Безидејноста на ВМРО ДПМНЕ да реши барем еден вистински проблем на граѓаните и нивната тоталната неспособност и немоќ да се натпреваруваат со градоначалниците на ...

СДСМ: Нема што објаснуваме, со ВМРО-ДПМНЕ ќе се видиме на суд

Press24 - 20.02.2012

Сите планирани буџетски трошоци на Општина Карпош се јавно донесени и утврдени и се постојано на увид на граѓаните, велат од СДСМ Безидејноста е веќе толку голема во ВМРО-ДПМНЕ, штом секојдневно ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секојдневно си дава автоголови

+инфо - 20.02.2012

„Безидејноста е веќе толку голема во ВМРО-ДПМНЕ, штом секојдневно самите си даваат автоголови. Толку се смешни што денес дури почнаа да се обидуваат да манипулираат со програмата и програмските ...

СДСМ - Махерите за перење пари преку невладини организации се во ВМРО-ДПМНЕ

Inpress - 20.02.2012

Скопје, 22. февруари 2012 (ИНПРЕС) Како што тргнале, ВМРО-ДПМНЕ во немоќ и безидејност како да му спротивстават на Стефчо Јакимовски со проекти и решенија во корист на граѓаните, нема да не зачуди ...

СДСМ: ВМРО- ДПМНЕ ја злоупотребува водата за пресметка со кумановскиот градоначалник

Нетпрес - 20.02.2012

Од опозициската СДСМ велат дека ВМРО ДПМНЕ ја злоупотребувале водата за пиење во Куманово за пресметка со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски.

СДСМ: Сите планирани буџетски трошоци на Општина Карпош се јавно донесени

Нетпрес - 20.02.2012

Партијата СДСМ вели дека сите планирани буџетски трошоци на Општина Карпош биле јавно донесени и утврдени и постојано на увид на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ - Стевчо ги брка новинарите и се заканува за да сокрие како се трошат парите на граѓаните од Карпош

Inpress - 20.02.2012

Скопје, 20. февруари 2012 (ИНПРЕС) Стевчо Јакимовски треба да престане да се заканува поради тоа што изгледа крајно несериозно и детски.