TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв пораз на Вардар про во Лигата на шампионите

Утрински - 12.10.2007

Вардарци загубија во Леон од Адемар со 28:21 во меч во кој промашија две третини од досудените пенали (3/9) и загубија многу топки Заедно со Алушовски најефикасни во редовите на Вардар про: Марко Пејовиќ Ракометарите на Вардар Про го доживеаја првиот пораз во Лигата на шампионите во оваа сезона.

Пораз што не ги загрижува вардарци

Дневник - 12.10.2007

Скопјани загубија, но, не се посрамотија кај Адемар Леон, па останува надежта за третото место Вардар про остана на трите освоени бода по трите одиграни кола во Ц групата на Лигата на шампионите, откако загубија на гостувањето во Шпанија од Адемар леон, 21-28 (7-15).

Очајни од седум метри

Вест - 12.10.2007

ПРВ ПОРАЗ НА ВАРДАРЦИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Седум седмерци не реализираа вардарци во поразот од седум голови разлика од Адемар во третиот меч од Лигата на шампионите, но во играта со преголем број технички грешки, "црвено-црните", реално, и не можеа да се надеваат на некој позитивен резултат в ...

Немаше јунак за пенали

Вечер Прес - 12.10.2007

Нашиот првак го доживеа првиот пораз во групата, не ја прикажа играта од претходниот дуел со Загреб, вардарци премногу беа импресионира од важноста на средбата, промашија многу зицери од поволни ситуации, имаа продадени топки, а една од главните причини за неуспехот е и лошата реализација од седум ...

Пораз и реми за Вардар Про на гостувањата

А1 - 11.10.2007

Пораз и реми, еден од можните четири бода за ракометарите на Вардар Про во првите две гостувања од групата во Лигата на шампионите. Ако се има предвид дека за четири дена македонскиот првак играше на терените на главните фаворити за место во натамошните натпревари, тогаш билансот е сосема солиден, ...

Вујовиќ очекува потврда на загрепскиот бод

А1 - 10.10.2007

Гостинската авантура на Вардар Про во ракометната Лига на шампионите продолжува во шпанскиот Леон, против екипата на Адемар. Тренерот Веселин Вујовиќ очекува од своите играчи потврда на загрепскиот бод, против силниот состав кој веќе два пати го победил македонскиот шампион на европската сцена.

Ракомет: Адемар - Вардар 28:21

А1 - 10.10.2007

Ракометарите на Вардар Про го претрпеа првиот пораз во годинашната Лига на шампионите. Загубија со седум гола гола разлика на гостувањето кај шпанскиот Адемар Леон, вечерва во третото коло и останаа со ефект од три бода точно на половина од натпреварите во групата Ц од европската елитна ...

Со загрепски рецепт по поволен резултат и во Леон

Утрински - 10.10.2007

Ракометарите на Вардар про вечерва (21 ч., МТВ пренос) му гостуваат на составот на Адемар во меч од третото коло во ЛШ Унгарецот Балаш Лалушка најголема опасност по вардаровиот гол: Никола Митревски САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ По одличната партија во неделата во Загреб и освоениот бод во дуелот со Кроација ...

Вардар оди на изненадување и во Шпанија

Време - 10.10.2007

ЛШ, 3. КОЛО, ВАРДАР ПРО ДЕНЕСКА МУ ГОСТУВА НА АДЕМАР ЛЕОН По одличниот старт сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ), македонскиот машки ракометен првак Вардар про денеска му гостува на „ранетиот“ Адемар Леон во Шпанија, со кој ќе бие битка на теренот за нови бодови (21 часот, МТВ пренос).

Адемар сезонава не брилира

Вест - 10.10.2007

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - ВАРДАР ВЕЧЕРВА ГОСТУВА ВО ЛЕОН На крилјата на неочекувано извонредниот настап во Загреб, што беше крунисан со освојувањето на еден бод, вардарци вечерва ќе се обидат да приредат подвиг и во Леон против моќниот тим на Адемар.

Дар-мар и против Адемар

Вечер Прес - 10.10.2007

По блесокот во Загреб и големиот бод против фаворитот за првото место во Ц групата, Вардар денеска во Леон, му гостува на шпанскиот првак Адемар, а тренерот Веселин Вујовиќ посакува уште едно добро издание Еуфоријата во редовите на македонскиот машки првак Вардар се уште не стивнува по блескавата ...

Вардар Про пред новиот предизвик - Адемар Леон

А1 - 09.10.2007

Нашиот репрезент во елитната ракометна Лига на Шампионите Вардар Про на „криљата“ на вредното реми во Загреб против тимот Кроација О., пристигна во Шпанија во добра атмосфера. Го одработија последниот тренинг вечерва и без еуфорија, максимално мотивирани одбројуваат пред новиот предизвик Адемар ...

Заслужија два бода, спасија еден

Вест - 09.10.2007

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - ВАРДАРЦИ ИЗНЕНАДИЈА ВО ЗАГРЕБ Вардар ја прикажа својата најдобра партија на гостински терен откако настапува во Лигата на шампионите и освои исклучително важен бод против Загреб ЦО. Лесно можеа да бидат и два, но, од друга страна, малку недостигаше периодот од десет минути без по ...

Вардарци го шокираа Загреб

Дневник - 09.10.2007

И ремито е успех, но пропуштена е шанса за победа поради водството од 5 разлика до 49. минута од мечот Загреб не загуби бод, Загреб освои бод на свој терен против Вардар про, кој требаше да биде тотален аутсајдер во групата, а веќе по првите две кола има три бода и го дели првото место.

Вардар про и' подари бод на Кроација осигурање

Утрински - 09.10.2007

Мечот заврши 28:28, во финишот од мечот вардарци 9 мин. не постигнаа гол, одлични нашите голмани Блажевиќ и посебно Митревски Пејчиќ во дуел Дувњак на натпреварот во Загреб По триумфот над Кадетен Шафхаузен во Скопје на стартот на сезоната во Лигата на шампионите ракометарите на Вардар про останаа ...

Вардар го шокира Загреб, но не го победи

Време - 09.10.2007

ЛШ, 2. КОЛО, КО ЗАГРЕБ - ВАРДАР ПРО 28-28 (10-16) Специјално за „Време“ Дражен Пињевиќ, новинар на „Спортске новости“ Македонскиот ракометен првак Вардар про дефинитивно го дупна „балонот“ наречен Загреб Кроација осигурање, со ремито 28-28 (10-16) во 2.

Вујовиќ: Не мислам дека со Вардар правам чудо

А1 - 08.10.2007

„Да ми понудеа реми пред гостувањето во Загреб веднаш ќе прифатев, сега сметам дека загубивме бод“, вели тренерот на Вардар Про, Веселин Вујовиќ, два дена откако неговиот тим го надигра Загреб и го освои првиот бод од гостувањата во ракометната Лига на шампионите воопшто.

Шафхаузен му ги заплетка сметките на Вардар

Дневник - 08.10.2007

Швајцарски Кадетен Шафхаузен му ги заплетка сметките на наш Вардар про во Ц групата од ЛШ, откако во Цирих домашната екипа му зема бод на фаворитот Адемар Леон, играјќи 29-29. Хрватот Тончи Валчиќ му донесе „половична“ радост на шпанскиот тим, кој во првото полувреме имаше негатива од шест гола ...