TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Охрид: Прифативме се што бараа од нас, и во 90-те, и во 2001 и во 2004, сега да се одважиме и да не ...

Фокус - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Канал5 - 23.09.2018

Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Македонија во НАТО и ЕУ Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во ...

Мицкоски во Охрид: Договорот е штетен и треба да се отфрли

ТВ21 - 23.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Охрид им се обрати на учесниците на протестниот марш организиран од опозициската партија. Лидерот на опозицијата пред симпатизрите потсети на некои историски моменти во кои меѓународната заедница ...

ВМРО–ДПМНЕ на протестен марш во Охрид

Канал5 - 23.09.2018

Пред малку во Охрид заврши маршот организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата причината за протестот е катастрофалното лошо работење на владата, во Охрид е екипа на Канал 5. Протесниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид го следеше Михајло Видимлиски.

СДСМ: Мицкоски, ако немаш план за бојкот, поддржи го влезот на Македонија во НАТО и ЕУ

ТВ21 - 23.09.2018

СДСМ веднаш со реакција на зборовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во обраќањето во Охрид на протестниот марш. „Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија?Македонија сега слободно дише и има еден ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

24 Вести - 23.09.2018

Ако референдумот во 1991 година беше за самостојна независна и суверена Република Македонија, овој сега е за токму спротивното, за промена на името и губење на Македонија таква каква што беше тогаш излгасана порача од Охрид денеска лидерот на ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Телма - 23.09.2018

Договорот со Грција е штетен и не треба да се прифати, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестниот марш што денеска се одржа во Охрид. Ова се времиња на искушенија и историски моменти, рече тој.

Мицкоски: Никогаш нема да го прифатам преспанскиот договор

Канал5 - 23.09.2018

Граѓаните добро да размислат за тоа како ќе се однесуваат на 30 септември. Не повикуваме на бојкот но никогаш нема да го прифатиме преспанскиот договор. Ова го кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на протесниот марш, кој попладнево се одржа ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Стандард - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

А1 On - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротивставиме, ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Слободен Печат - 23.09.2018

Тој уште испрати предупредување до граѓаните на земјата дека доколку помине ова што сега се нуди, како што рече, „со прифатениот договор се губи националниот идентитет и воедно се дава сопирачка во рацете на Грција да го блокира европскиот пат на ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Нетпрес - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски - Договорот со Грција е против македонските национални интереси

Р.С.Европа - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што нè гуши и допрва ќе нè влече надолу ако не се спротивставиме, ...

ВИДЕО: Голем број луѓе на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид (СНИМКА ОД ДРОН)

Курир - 23.09.2018

Една недела пред 30 септември ВМРО-ДПМНЕ ги собра охриѓани на протестен марш. Жители на Охрид и Охридско, Струга, Ресен, маршираа низ градот порачувајќи Македонија ќе победи. Пред илјадниците граѓани на градскиот плоштад се обрати претседателот на ...

Мицкоски: Договорот со Грција е „диво месо“ во здрав организам

МКД - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

+инфо - 23.09.2018

Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Македонија во НАТО и ЕУ. Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија?, соопшти СДСМ.

Мицкоски до Заев: Победи го стравот ајде очи во очи да дебатираме за вистинската вистина за Македонија

+инфо - 23.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република ...

СДСМ: Мицкоски, повикај го членството на 30 септември да излезе на гласање по сопствено убедување

МКД - 23.09.2018

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план.

Мицкоски: Договорот со Грција е диво месо вметнато во здрав организам

Независен - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Курир - 23.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани кои не се согласуваат со штетните политики на Зоран Заев да се приклучат на големиот сенароден протест во Охрид кој е закажан со почеток од 13 часот. -Наместо да бегаат од дебата за суштинските прашања, Заев треба ...

Започна протестниот марш во Охрид

OhridNews - 23.09.2018

Под мотото „Македонија ќе победи“, започна протестниот марш на ВМРО ДПМНЕ во Охрид. Учесниците на маршот, предводени од претседателот на партијата Христијан Мицкоски, тргнаа од пред хотел „Палас“ и се движат кон плоштадот.

Мицкоски: ВМРО е чувар на Македонија, нејзин сопатник низ времето

Курир - 23.09.2018

На денешниот протестен марш во Охрид поради незадоволството од работата на власта, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ говорот го почна истакнувајќи дека името ни е вековно и ќе остане така и во иднина.

Мицкоски: Ако не се постигне цензус од 900.000 гласачи, референдумот е неуспешен

Курир - 23.09.2018

Законот е јасен над 900 илјади гласачи кои треба да излезат и најмалку половината да гласаат потврдно за овој договор, порача од Охрид лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -И нека не гаат излуции од власта што значел успешен или помалку ...

Мицкоски: Гласот ЗА договорот за промена на името, значи легитимитет Заев да продолжи да дели тендери на својот брат ...

Курир - 23.09.2018

На денешниот протестен марш во Охрид, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каажа дека нивната визија за Македонија е земја на интегрирано општество, со силна пазарна економија. -Потребен е рапиден развој сега, не утре, не задутре или по ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Сител - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски: Договорот со Грција е диво месо вметнато во здрав организам кое гуши и влече надолу (видео+фото)

OhridNews - 23.09.2018

Доворот е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси и македонската држава, бидејќи е диво месо вметнато во здрав организам кое гуши и допрва ќе не влече надолу, ако не се спротивставиме, рече во своето обраќање до ...

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Сител - 23.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани кои не се согласуваат со штетните политики на Зоран Заев да се приклучат на големиот сенароден протест во Охрид кој е закажан со почеток од 13 часот. -Наместо да бегаат од дебата за суштинските прашања, Заев треба ...

Мицкоски во Охрид: ВМРО е чувар на Македонија, нема да попуштам за ставот за името

Press24 - 23.09.2018

На денешниот протестен марш во Охрид поради незадоволството од работата на власта, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ говорот го почна истакнувајќи дека името ни е вековно и ќе остане така и во иднина.

Договорот со Грција е диво месо вметнато во здрав организам, порача Мицкоски од Охрид

Макфакс - 23.09.2018

Овие месеци се пишува историја, а јас Христијан Мицкоски, заедно со огромното мнозинство од народот, со разум, мудрост, но и со срце, не сум на страната на оние кои работат на обезличување на сопствената држава, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски од Охрид: Не смее да остане запишано дека како народ со сила сме си го смениле името

Алфа - 23.09.2018

Една недела пред 30 септември ВМРО-ДПМНЕ ги собра охриѓани на протестен марш. Жители на Охрид и Охридско, Струга, Ресен, маршираа низ градот порачувајќи Македонија ќе победи. Нам ни е потребно единство повеќе од кога и да е, повика на обединување ...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Стандард - 23.09.2018

“Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Македонија во НАТО и ЕУ”, реагираат од СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. “Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија ...

Мицкоски: Договорот е „диво месо“ што не гуши, затоа да го отфрлиме ВИДЕО

+инфо - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Стандард - 23.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република ...

Мицкоски: Договорот со Грција е како диво месо во здрав организам

Нова ТВ - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што нè гуши и допрва ќе нè влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Локално - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Започна протесниот марш во Охрид (ФОТО+ВИДЕО)

Република - 23.09.2018

Неколку илјади охриѓани, стружани, ресенчани излегоа на протестен марш во Охрид, предводен од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Маршот започна кај хотелот „Палас“ на кејот на Охридското Езеро, а заврши на градскиот ...

Ние сме ВМРО, а ВМРО е чувар на Македонија!

Република - 23.09.2018

Името ни е вековно и ќе остане такво. Една недела пред 30 септември ВМРО-ДПМНЕ ги собра охриѓани на протестен марш. Жители на Охрид и Охридско, Струга, Ресен, маршираа низ градот порачувајќи Македонија ќе победи.

Мицкоски: Со овие луѓе на власт Македонија ќе остане во чекалницата на Европската унија, зашто нивните европски ...

Република - 23.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во говорот на митингот во Охрид ги потсети граѓаните на 27-годишното тапкање во место на Република Македонија и на црните деведесетти. Македонија со овие луѓе на власт ќе остане во чекалницата и ...

Мицкоски: Не смее да остане запишано дека како народ со сила сме си го смениле името

Република - 23.09.2018

Наместо да рече дека договорот е штетен, дека со договорот се губи идентитетот, се губи името Македонија и дека не е заштитена националноста, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој се обрати од Охрид, откако го предводеше протестниот ...

Мицкоски повика на обединување: Ние сме Македонци и друга татковина немаме!

Република - 23.09.2018

Нам ни е потребно единство повеќе од кога и да е, повика на обединивање претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид. ВМРО ДПМНЕ нема план за бојкот или апстиненција, ниту тајни комитети како што некој сака да каже, ниту било што друго се ...

СДСМ: Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Македонија во НАТО и ЕУ

iPortal - 23.09.2018

СДСМ веднаш со реакција на зборовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во обраќањето во Охрид на протестниот марш. -Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден ...

Мицкоски: Ако не се постигне цензус од 900.000 гласачи, референдумот е неуспешен

Денешен - 23.09.2018

Законот е јасен над 900 илјади гласачи кои треба да излезат и најмалку половината да гласаат потврдно за овој договор, порача од Охрид лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -И нека не гаат излуции од власта што значел успешен или помалку ...

Договорот со Грција е диво месо вметнато во здрав организам, порача Мицкоски од Охрид

Точка - 23.09.2018

Овие месеци се пишува историја, а јас Христијан Мицкоски, заедно со огромното мнозинство од народот, со разум, мудрост, но и со срце, не сум на страната на оние кои работат на обезличување на сопствената држава, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во ...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Либертас - 23.09.2018

Соопштение на СДСМ Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Македонија во НАТО и ЕУ Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

24Инфо - 23.09.2018

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава.

МИЦКОСКИ OД ОХРИД: Народот е пред голема одлука, оставаме сам да одлучи

Вечер Прес - 23.09.2018

ВМРО ДПМНЕ нема план за бојкот на овој референдум, ниту тајни комитети како што некој сака да каже, ниту било што друго се со цел да се мистифицира и заплаши народот, излегувме чисто и го кажуваме нашиот став, оставаме народот сам да одлучи како ќе ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

MTM - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Охрид маршираше за Македонија (СНИМКА ОД ДРОН)

Република - 23.09.2018

Една недела пред 30 септември ВМРО-ДПМНЕ ги собра охриѓани на протестен марш. Жители на Охрид и Охридско, Струга, Ресен, маршираа низ градот порачувајќи Македонија ќе победи. Пред илјадниците граѓани на градскиот плоштад се обрати претседателот на ...

Мицкоски: Договорот е штетен и треба да се отфрли

Тера - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски: Никогаш нема да го прифатам преспанскиот договор

Вечер Прес - 23.09.2018

Граѓаните добро да размислат за тоа како ќе се однесуваат на 30 септември. Не повикуваме на бојкот но никогаш нема да го прифатиме преспанскиот договор. Ова го кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на протесниот марш, кој попладнево се одржа ...

Мицкоски на протестен марш во Охрид повика да се размисли на 30 септември

Фактор - 23.09.2018

ВМРО ДПМНЕ нема план за бојкот на овој референдум, ниту тајни комитети како што некој сака да каже, ниту било што друго се со цел да се мистифицира и заплаши народот, излегувме чисто и го кажуваме нашиот став, оставаме народот сам да одлучи како ќе ...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Либертас - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

Мицкоски до Заев: Победи го стравот, наместо на фингиран ајде на вистински ТВ дуел

МК News - 23.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република Македонија и ...

(Фото) ВМРО-ДПМНЕ маршираше во Охрид, Мицкоски порача дека договорот со Грција е “диво месо“

еМагазин - 23.09.2018

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ вметнато во здрав организам што не гуши и допрва ќе не влече надолу ако не се спротиставиме, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

Канал5 - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

СДСМ: Премногу лаги од ВМРО-ДПМНЕ и неодговорност кон државата

ТВ21 - 22.09.2018

Ниту СДСМ не остана „должна“ на истакнувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ денеска, па се јави со соопштение во која реагира на нападите од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ јасно да каже дали имало грчка интервенција на интервјуто на Заев

ТВ21 - 22.09.2018

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот ...

Ексклузивно интервју на претседателот на ВМРО-ДМПНЕ Мицкоски за Канал 5

Канал5 - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во ексклузивно интервју за Канал 5 говори за актуелните прашања во однос на референдумот и договорот со Грција. Во видеото погледнете само дел, а целото интервју гледајте го во вестите на Канал 5 во 18 ...

Ексклузивно интервју на Мицкоски за Канал 5

Канал5 - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ексклузивно интервју за Канал 5 вели дека нема раскол во најголемата опозициска партија. Мицкоски говори и за актуелните прашања во однос на референдумот и договорот со Грција.

Мицкоски: Да не се грижат душегрижниците, нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски до Заев: Зоране победи го стравот еднаш во животот и да излеземе на тв дуел, каде што ќе немаш помош од твоите ...

Фокус - 22.09.2018

Вечерва бев во Неготино каде многу видливо е разочарувањето во лицата на граѓаните, што од тешкиот живот и реалните проблеми, што од распродавањето на државата, нејзиното име и достоинство од страна на Заев и луѓето на власт, напиша лидерот на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже кога вели дека со Договорот се брише македонскиот идентитет

Стандард - 22.09.2018

„Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е единствено и ќе ги разочарам оние кои се надеваат на нешто поинакво, во партијата нема раскол

Нетпрес - 22.09.2018

Сите они душегрижници кои што мислат дека ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол, има некакви недоразбирања кои што се од незнам каков голем размер се лажат, и навистина морам да ги разочарам, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски: Морам да ги разочарам душегрижниците, нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Протестен марш на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

OhridNews - 22.09.2018

Опозициската ВМРО ДПМНЕ во недела, 23 септември, ќе одржи протестен марш во Охрид. Протестниот марш ќе започне во 13 часот од кејот „Македонија“. Се очекува на протестниот марш да се обрати лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ставот на Јанчев, на Тодоров... е во рамките на партискиот став, раскол нема

МКД - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ претера со лажни вести и неодговорност

Макфакс - 22.09.2018

Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од страна на Македонската информативна агенција, се наведува во соопштение на СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има раскол или недоразбирања од голем размер, се лажат. ВМРО-ДПМНЕ е единствено, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Канал 5 телевизија.

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните на утрешниот протестен марш во Охрид

Макфакс - 22.09.2018

Живееме живот во кој поразите стануваат секојдневие, а победите ги нема, рече Сашо Донев, претседател на оштинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, во повикот за протестниот марш кој во овој град е закажан за утре.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е единствено и ќе ги разочарам оние кои се надеваат на нешто поинакво, во партијата нема раскол

Курир - 22.09.2018

Сите они душегрижници кои што мислат дека ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол, има некакви недоразбирања кои што се од незнам каков голем размер се лажат, и навистина морам да ги разочарам, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето ...

Мицкоски до Заев: Победи го стравот, наместо на фингиран ајде на вистински ТВ дуел

Макфакс - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република Македонија и ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски до Заев: Наместо фингирани дебати со твоите потпретседатели, ајде на вистински ТВ дуел каде ќе ги споредиме ...

Курир - 22.09.2018

(ФБ статус на Христијан Мицкоски) Вечерва бев во Неготино каде многу видливо е разочарувањето во лицата на граѓаните, што од тешкиот живот и реалните проблеми, што од распродавањето на државата, нејзиното име и достоинство од страна на Заев и луѓето ...

Мицкоски до Заев: Наместо на фингиран ајде на вистински ТВ дуел

А1 On - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

Сител - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ јасно да каже дали имало грчка интервенција на интервјуто на Заев

Нетпрес - 22.09.2018

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот ...

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се приклучи на „ЗА европска Македонија“

МКД - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 22.09.2018

Не само што нема раскол, туку ВМРО-ДПМНЕ е единствено, продолжува во периодот кој следува да ги презентира своите политики и навистина морам да ги разочарам сите оние луѓе кои што се загрижени за состојбата во ВМРО-ДПМНЕ, изјави Мицкоски.

СДСМ: Премногу лажни вести од ВМРО-ДПМНЕ, време е да ја напушти матрицата на деструктивност

iPortal - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ претера со лажни вести и неодговорност

Точка - 22.09.2018

Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од страна на Македонската информативна агенција, се наведува во соопштение на СДСМ како реакција на денешната прес-конференција на ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 22.09.2018

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува ...

Мицкоски: Во ВМРО-ДПМНЕ нема раскол или некакви недоразбирања

еМагазин - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Локално - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република ...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Денешен - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните интереси на Република ...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Либертас - 22.09.2018

Неготино, 22 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги штити националните и државните ...

Моите принципи и вредности или твоите лаги и штетни политики: Зоране, победи го стравот, ајде да дебатираме за ...

Република - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Неготино повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ-дуел. Мицкоски ги сподели на Фејсбук впечатоците од средбите со неготинчани – граѓаните се разочарани што од тешкиот живот и реалните ...

Мицкоски: Во Законот јасно стои што е успешен референдум

Денешен - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

Вечер Прес - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

MTM - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ЗА европска Македонија

Локално - 22.09.2018

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од ...

Мицкоски во интервју на „Канал 5“: Нема раскол во најголемата опозициска партија (видео)

Република - 22.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ексклузивно интервју за Канал 5 вели дека нема раскол во најголемата опозициска партија. Мицкоски говори и за актуелните прашања во однос на референдумот и договорот со Грција.

СДСМ: Премногу лажни вести од ВМРО-ДПМНЕ, време е да ја напушти матрицата на деструктивност и да се вклучи во процесот ...

Либертас - 22.09.2018

Соопштение од СДСМ: Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни ...

Мицкоски: Нема раскол во ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 22.09.2018

Сите душегрижници кои мислат дека во ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол или некакви недоразбирања се лажат. Можам да ги разочарам, не само што нема раскол, туку партијата е единствена и во периодот кој следува продолжува да ги презентира своите политики, ...

Мицкоски: Ќе ги разочарам оние што се радуваат, во ВМРО ДПМНЕ нема раскол

AKO - 22.09.2018

Сите они душегрижници кои што мислат дека ВМРО-ДПМНЕ има некаков раскол, има некакви недоразбирања кои што се од не знам каков голем размер се лажат, и навистина морам да ги разочарам, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето ...

Повикајте го „М“ за убиство

Призма - 21.09.2018

Во право е опозицијата. Тешко дека Македонија ќе може да се приближи кон ЕУ. Особено не со ова ВМРО-ДПМНЕ. Последната надеж дека кај нив има макар и 1 (еден) микрограм на разум и одговорност во актуелниот момент, ја погребаa самите.

СДСМ: Граѓаните не се исплашени, туку охрабрени Македонија да стане дел од ЕУ и НАТО

Канал5 - 21.09.2018

Наместо да шири неоснована паника, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка на процесот што води во ЕУ и НАТО. Наместо да се обидува да шири неоснована паника и лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ треба да се приклучи кон процесите што обезбедуваат влез во НАТО и почеток на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја постави тезгата за пазарање во парламентот

Deutsche Welle - 21.09.2018

Мицкоски преку создавање алиби дека не ги контролира пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, топката за пазарање ја префрла директно во дворот на Груевски, тврдат извори во опозициската партија. „Ова не се лични ставови на пратеници, туку усогласен и добро ...

СДСМ:Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА европска Македонија

Канал5 - 21.09.2018

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците се на иста линија со партискиот лидер

Алсат-М - 21.09.2018

ВМРО ДПМНЕ негира дека дел од пратениците се одвоени по ставот на партискиот претседател и упорно дејствуваат против договорот и референдумот. Од партијата на Христијан Мицкоски истакнува дека ставот на пратениците произлегува од секојдневните ...

Божиновски: Објавата на дваесетината пратеници од ВМРО -ДПМНЕ дека нема да гласаат за уставни измени не била ...

Канал5 - 21.09.2018

Продолжува разногласието во и околу ВМРО -ДПМНЕ за тоа како ќе се однесува партијата на денот на референдумот но што е поважно како ќе се однесуваат пратениците во постреферендумскиот период во фазата на уставните измени.

Тодоров: Да не си му во кожа на Мицкоски, видете што мене ми се случува што кажав ваков став

Фокус - 21.09.2018

Поранешниот министер Никола Тодоров во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека ги чита големиот број на негативни коментари на неговиот Фејбук профил од членови на ВМРО-ДПМНЕ кои дури и му се закануваат бидејќи кажал став дека ќе излезе ...

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Канал5 - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мицкоски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Стандард - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

ВМРО-ДПМНЕ како расштиман оркестар

Р.С.Европа - 21.09.2018

Ситуацијата во ВМРО-ДПМНЕ, упатените очекуваат да ескалира до референдумот и по него, откако дел од пратениците се изјаснија дека нема да гласаат, а дел повикаа да се излезе на референдумот.

Би-би-си за седиштето на ВМРО-ДПМНЕ: Раскош што прокиснува

Независен - 21.09.2018

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, изградено е во полн сјај за време на десетгодишниот режим на Никола Груевски. Наместо некогашната „жолта куќичка“, никна раскошна осмокатница, луксузно опремена одвнатре.

Мицкоски: Оние во власта сакаат да си ги спасат кариерите со капитулантскиот договор со Грција

Нетпрес - 21.09.2018

Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во петокот вечерта на средбата со граѓани во скопската општина Ѓорче Петров, додаваји ...

СДСМ: Уставните промени ќе се реализираат по референдумот во духот на македонско-грчкиот договор

Стандард - 21.09.2018

„Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата“, реагираат од СДСМ на пресот на Стоилковски.

СДСМ: Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА европска Македонија

А1 On - 21.09.2018

„Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ има уште една недела за да се приклучи кон процесите што обезбедуваат иднина

МКД - 21.09.2018

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО-ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

СДСМ: Уставните измени ќе се реализираат во духот на македонско-грчкиот договор

Макфакс - 21.09.2018

Целосно бесмислени се обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати. Уставните промени ќе се реализираат по референдумот во духот на македонско-грчкиот договор и го гарантираат македонскиот идентитет, реагира СДСМ по обвинувањата ...

Тодоров: Да не си му во кожа на Мицкоски

Слободен Печат - 21.09.2018

Поранешниот министер Никола Тодоров во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека ги чита големиот број на негативни коментари на неговиот Фејбук профил од членови на ВМРО-ДПМНЕ кои дури и му се закануваат бидејќи кажал став дека ќе излезе ...

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Курир - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор скроен со грчки терк.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и ...

Курир - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мицкоски: Реалните проблеми ќе останат кога ќе се разбудиме на 1 октомври

Макфакс - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајлоски, денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Press24 - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор скроен со грчки терк.

Мицкоски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат чесно и искрено

А1 On - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и ...

Сител - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

ВМРО-ДПМНЕ повика на голем протестен марш во недела во Охрид

Курир - 21.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани кои не се согласуваат со штетните политики на Зоран Заев да дојдат во недела во 13 часот во Охрид на голем сенароден протест. -Наместо да бегаат од дебата за суштинските прашања, Заев треба да се охрабри и да ...

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Вечер Прес - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

СДСМ: Граѓаните не се исплашени, туку охрабрени Македонија да стане дел од ЕУ и НАТО

Либертас - 21.09.2018

Соопштение на СДСМ Наместо да шири неоснована паника, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка на процесот што води во ЕУ и НАТО Наместо да се обидува да шири неоснована паника и лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ треба да се приклучи кон процесите што обезбедуваат влез во ...

СДСМ: Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА европска Македонија

Либертас - 21.09.2018

Скопје, 21 септември 2018 Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата.

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Локално - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мицковски: Многу луѓе сакаат да го видат лавот паднат, измачуван и прогонуван бидејќи е најмоќен

Либертас - 21.09.2018

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мисајловски: Нема да го видите лавот на колена! (ФОТО)

Република - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Мицкоски на средба со ѓорчепетровци: Народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор (ГАЛЕРИЈА)

Република - 21.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва одржа средба со жителите на Ѓорче Петров. На средбатаа во Домот на културата присуствувале и потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Владо Мисајловски и членот на Извршниот комитет Тони Михајловски.

СДСМ: Уставните измени ќе се реализираат во духот на македонско-грчкиот договор

Точка - 21.09.2018

Целосно бесмислени се обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати. Уставните промени ќе се реализираат по референдумот во духот на македонско-грчкиот договор и го гарантираат македонскиот идентитет, реагира СДСМ по обвинувањата ...

Пребројување во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се пратениците кои веќе прифатиле уставни измени?

еМагазин - 21.09.2018

Се погласни се информациите дека во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ се веќе обезбедени доволен број пратеници кои ќе ги поддржат уставните измени предвидени со Договорот меѓу Македонија и Грција без разлика на исходот на референдумот.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се поделија едни ќе гласаат други не, третите молчат

Локално - 21.09.2018

Поделбите во ВМРО ДПМНЕ почнаа. Едни се изјаснуваат дека се против други за трети молчат Половина од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ јавно преку социјалните мрежи го кажа својот став дека нема да гласаат за уставни измени.

ВМРО-ДПМНЕ ја постави тезгата за пазарање во парламентот

Либертас - 21.09.2018

Мицкоски преку создавање алиби дека не ги контролира пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, топката за пазарање ја префрла директно во дворот на Груевски, тврдат за ДВ извори во опозициската партија. „Ова не се лични ставови на пратеници, туку усогласен и добро ...

СДСМ: Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА европска Македонија

Денешен - 21.09.2018

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

СДСМ: Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА

Локално - 21.09.2018

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за промена на Уставот

МК News - 21.09.2018

Дваесетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи најавија дека без разлика на исходот од референдумот, нема да гласаат во Собранието за промена на Уставот. „Како пратеник немам мандат и овластување, ниту пак лича намера да гласам за било ...

Би-би-си за седиштето на ВМРО-ДПМНЕ: Раскош што прокиснува

Локално - 21.09.2018

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, изградено е во полн сјај за време на десетгодишниот режим на Никола Груевски. Наместо некогашната „жолта куќичка“, никна раскошна осмокатница, луксузно опремена одвнатре.

Еден Мицкоски и двајца гоцеделчевци (фото)

AKO - 21.09.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера ги убедуваше членовите на неговата партија во Свети Николе дека ова што и се случува сега на Македонија ќе помине брзо, а потоа Заев и неговите, ќе одговараат за сите злодела.

СДСМ: Мицкоски се уште има време да го повика членството да гласа ЗА европска Македонија

1tv - 21.09.2018

Разногласието и отсутството на одговорност во клучни моменти за државата го ставија на тезга деструктивното делување на ВМРО ДПМНЕ за најважното прашање за иднината на државата. ВМРО ДПМНЕ не само што продолжува со ширење на невистинити и лажни ...

(ВИДЕО) Хаос во ВМРО-ДПМНЕ? Мицкоски ја почитува волјата на мнозиството, неговите пратеници, не

ТВ21 - 20.09.2018

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде недоумици и во неговата партија.

СДСМ: Со уставните измени децидно ќе се повикаме на конститутивните документи на АСНОМ

Фокус - 20.09.2018

Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија, повикаа денеска од СДСМ. -Разногласието и отсуството на став на Христијан Мицкоски не смее да биде причина за најважното прашање за ...

Мицкоски во Свети Николе : Секогаш кога СДСМ е на власт Република Македонија губи по нешто

Канал5 - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Според партиското соопштение, Мицкоски пред присутните истакна дека секогаш кога СДСМ е на власт ...

Мицкоски: СДСМ и Зоран Заев се обидуваат со притисоци и закани да го уценат народот

24 Вести - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Мицкоски пред присутните истакна дека секогаш кога СДСМ е на власт Република Македонија губи по нешто, ...

Средба Мицкоски- Робертсон : Евроатлантските интеграции се клучни за понатамошниот развој на државата

Канал5 - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен потпретседател на Атлантскиот совет на САД и поранешниот британски генерал Барни Вајт-Спанер.

Сите за референдумот, Мицкоски за роденденот

Deutsche Welle - 20.09.2018

Како ќе постапи Мицкоски на рефрендумот ќе се знае на 30-ти септември, ден по неговиот роденден, но вели дека ако референдумот е успешен, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја почитува волјата на граѓаните Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на ...

20-ина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на „Facebook“ против уставните измени

Канал5 - 20.09.2018

Калкулациите и информациите во јавноста и медиумите дека пратеници на ВМРО ДПМНЕ веќе се изјасниле дека ќе гласаат ЗА уставните измени предвидени со Преспанскиот договор, предизвикаа контра ефект.

20-тина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за уставни измени

24 Вести - 20.09.2018

Половина од пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ јавно преку социјалните мрежи го кажа својот став дека нема да гласаат за уставни измени. Влатко Ѓорчев, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Јохан Тарчуловски, Лилјана Кузмановска, Ане Лашковска се дел ...

СДСМ:Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија

Канал5 - 20.09.2018

Разногласието и отсуството на став на Христијан Мицкоски не смее да биде причина за најважното прашање за иднината на државата да се шират невистини, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Александар Николоски.

Николоски: Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ не се против ставот на Мицкоски

+инфо - 20.09.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ што на своите профили на социјалните мрежи напишаа дека нема да поддржат уставни измени не се противат на ставот на партискиот претседател Христијан Мицкоски, туку само го пренесуваат расположението на народот, одговори ...

Николоски: Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ не се против ставот на Мицкоски

Слободен Печат - 20.09.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ што на своите профили на социјалните мрежи напишаа дека нема да поддржат уставни измени не се противат на ставот на партискиот претседател Христијан Мицкоски, туку само го пренесуваат расположението на народот, одговори ...

Мицкоски се сретна со Робертсон, Вилсон и Вајт-Спанер

А1 On - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен потпретседател на Атлантскиот совет на САД и поранешниот британски генерал Барни Вајт-Спанер ...

Мицкоски оствари средба со Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон и Барни Вајт-Спанер како претставници на Охридската Група

Курир - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен потпретседател на Атлантскиот совет на САД и поранешниот британски генерал Барни Вајт-Спанер ...

Мицкоски на средба со граѓаните во Свети Николе: Секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто и ја има се ...

Курир - 20.09.2018

Со граѓаните на Свети Николе вечерва средба оствари претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Им реков дека секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто и ја има се помалку.

Мицкоски во Свети Николе: Секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто

А1 On - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Мицкоски пред присутните истакна дека секогаш кога СДСМ е на власт Република Македонија губи по нешто, ...

Мицкоски од Свети Николе: Секогаш кога СДСМ е на власт, Македонија губи по нешто

Стандард - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан, Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Мицкоски пред присутните истакнал дека „секогаш кога СДСМ е на власт, Македонија губи по нешто“.

Половина од пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се изјаснија против уставни измени

Таратур - 20.09.2018

Над 20 народни избраници од најголемата опозициска партија во кус период, јавно, најчесто преку Фејсбук, објавија дека нема да гласаат за ревизија на уставот. Во оваа група се Васил Пишев, Влатко Ѓорчев, Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Емилија ...

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ преку Фејсбук почнуваат да се изјаснуваат дека нема да гласаат за уставните измени

МКД - 20.09.2018

Досега десетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ со изјави на своите официјални фејсбук-профили се изјаснија дека нема да гласаат за уставните промени предвидени со Спогодбата со Грција за промена на името на државата.

Разногласието во ВМРО-ДПМНЕ, несогласувања или тактика?

Р.С.Европа - 20.09.2018

Повеќе пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се изјаснуваат дека нема да гласаат за уставни измени, а нивниот лидер Христијан Мицкоски рече дека ако референдумот е успешен партијата тоа и ќе го почитува.

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ преку „Фејсбук“ најавуваат дека нема да гласаат за уставни измени

Макфакс - 20.09.2018

Десетина пратеници од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку своите Фејсбук профили најавуваат дека нема да гласаат за уставни измени. Дел од пратениците, меѓу кои Влатко Ѓорчев, Ане Лашкоска, Лилјана Затуроска, Павлина Честојнова, Зоран Илиоски, Дафина ...

Мицкоски оствари средба со Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон и Барни Вајт-Спанер како претставници на Охридската Група

Press24 - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен потпретседател на Атлантскиот совет на САД и поранешниот британски генерал Барни Вајт-Спанер ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставни промени ако успее референдумот

Слободен Печат - 20.09.2018

Во ВМРО-ДПМНЕ постои вистинско разногласие и поделеност на ставовите кај пратениците поради Договорот од Преспа, но токму тоа разногласие може да претставува и нова тактика на партијата во пресрет на референдумот, предупредуваат политичките ...

Откако Мицкоски не успеа, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе боксуваат за амнестија?!

+инфо - 20.09.2018

Дилемата што се отвора е дали јавното изјаснување на пратениците дека нема да поддржат измени на Уставот уште пред да биде познат исходот од гласањето, е нова тактика во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за да се мотивираат граѓаните да го бојкотираат, или ...

Николоски: Пратениците се најсилниот дел на ВМРО-ДПМНЕ, нивниот став е вибрацијата од граѓаните

Курир - 20.09.2018

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ беше запрашан околу статусите кои на социјалните мрежи ги објавија пратеници од опозициската партија дека нема да поддржат измени во Уставот.

Николоски: Не е точно дека пратеници ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка за договорот со Грција

Курир - 20.09.2018

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ беше запрашан дали се точни информациите дека одредени пратеници на ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка за договорот, како што кажа Петерле после средбата со Христијан Мицкоски.

Николоски: За почит е ставот на пратениците дека нема да гласаат за уставни измени

Макфакс - 20.09.2018

Пратениците се најсилниот дел од ВМРО-ДПМНЕ и апсолутно е за почит што својот став решиле да го пренесат на овој начин, вели потпретседателот на партијата Александар Николоски, во врска со објавите на Фејсбук на дел од пратениците дека ќе гласаат ...

ВМРО-ДПМНЕ се сели во Охрид

Независен - 20.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ го продолжува своето „Работно лето“ во Охрид. Таму во недела е закажан нов протестен марш против договорот со Грција, но и против политиките што ги води владата на Зоран Заев. Собирот предводен од претседателот Христијан Мицкоски ...

Тивкиот бојкот на врвот, гласно го објавија пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 20.09.2018

Дваесетина пратеници од ВМРО ДПМНЕ на своите фесјбук профили објавија постови во рок од само неколку часа во кои пишуваат дека нема да гласаат за уставните измени во Собранието кои се предвидени со Договорот со Грција, без разлика каков ќе биде ...

Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за промена на уставот заради промена на уставното име

Сител - 20.09.2018

Дваесетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи најавија дека без разлика на исходот од референдумот, нема да гласаат во Собранието за промена на Уставот. „Како пратеник немам мандат и овластување, ниту пак лича намера да гласам за било ...

Николоски: Пратениците што се против уставни измени не се против ставот на Мицкоски

Мета - 20.09.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ што на своите профили на социјалните мрежи напишаа дека нема да поддржат уставни измени не се противат на ставот на партискиот претседател Христијан Мицкоски, туку само го пренесуваат расположението на народот, одговори ...

Николоски: За почит е ставот на пратениците дека нема да гласаат за уставни измени

Точка - 20.09.2018

Пратениците се најсилниот дел од ВМРО-ДПМНЕ и апсолутно е за почит што својот став решиле да го пренесат на овој начин, вели потпретседателот на партијата, Александар Николоски, во врска со објавите на „Фејсбук“ на некои од пратениците дека ќе ...

Сите за референдумот, Мицкоски за роденденот

iPortal - 20.09.2018

Kако ќе постапи Мицкоски на рефрендумот ќе се знае на 30-ти септември, ден по неговиот роденден, но вели дека ако референдумот е успешен, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја почитува волјата на граѓаните Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на ...

Мицкоски во Свети Николе: Не им се плашете

Денешен - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе. Мицкоски пред присутните истакна дека секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто.

Мицкоски: СДСМ секогаш ветува големи работи ама тие никако да дојдат, не лажеа за привремената референца, дојде масовна ...

Денешен - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ говореше и за ветувањата на СДСМ, како сега, така и во ...

Мицкоски од Свети Николе: Европската иднина со овие луѓе на власт е далечна цел (фото)

Република - 20.09.2018

– Штотуку остварив средба со граѓаните на Свети Николе. Им реков дека секогаш кога СДСМ е на власт Македонија губи по нешто и ја има се помалку. Порано тоа беше знамето преку неговата промена, прифаќањето на референсата ФИРОМ, спокојот и сигурноста ...

Мицкоски: Договорот има многу недостатоци, но има три клучни работи зошто е катастрофален

Република - 20.09.2018

Овој Договор има многу недостатоци, но има три клучни работи зошто е катастрофален, истакна во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. , нагласи Мицкоски.

Мицкоски: Нè убедуваа во ’92 дека со БЈРМ сè ќе биде во ред – мајка ми остана без работа

Република - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој говореше и за ветувањата на СДСМ, како сега, така и во минатото. -Секогаш во историјата кога СДСМ е на власт и кога ветува подобар живот, се ...

Сите за референдумот, Мицкоски за роденденот

Либертас - 20.09.2018

Како ќе постапи Мицкоски на рефрендумот ќе се знае на 30-ти септември, ден по неговиот роденден, но вели дека ако референдумот е успешен, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја почитува волјата на граѓаните Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на ...

Кои пратеници на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласат за уставните измени предвидени со договорот со Грција

еМагазин - 20.09.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев е еден од последните во низата пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, кој преку својот Фејсбук профил соопшти дека нема да гласа за уставните промени, предвидени со договорот за името со Грција.

СДСМ: Договорот го потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка

Либертас - 20.09.2018

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и отсуството на став на Христијан Мицкоски не смее да биде причина за најважното прашање за ...

Мицкоски на средба со Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон и Барни Вајт-Спанер како претставници на Охридската Група

Република - 20.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд Џорџ Робертсон, Дејмон Вилсон, извршен потпретседател на Атлантскиот совет на САД и поранешниот британски генерал Барни ...

Протестен марш во Охрид – недела пред референдумот

Република - 20.09.2018

Денеска, на 23 септември ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Охрид. Под мотото „Македонија ќе победи“ маршот предводен од претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе започне кај хотелот „Палас“ на кејот на Охридското Езеро.

Над 20 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за промена на уставното име

Вечер Прес - 20.09.2018

Во екот на кампањата за претстојниот референдум, се зголемува разногласието во најголемата опозициска партија. Партиската одлука – секој да постапи по сопствено убедување наидува и на осуда и на поддршка меѓу актуелните функционери и меѓу членството.

(ВИДЕО) Николоски: Пратениците што се против уставни измени не се против ставот на Мицкоски

Либертас - 20.09.2018

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски беше запрашан околу статусите кои на социјалните мрежи ги објавија пратеници од опозициската партија дека нема да поддржат измени во Уставот.

СДСМ: Договорот ги потврдува македонските и идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија

iPortal - 20.09.2018

Разногласието и отсуството на став на Христијан Мицкоски не смее да биде причина за најважното прашање за иднината на државата да се шират невистини. Македонско -грчкиот договор го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет, македонскиот јазик и ...

14 пратеници од ВМРО ДПМНЕ на ФБ соопштија дека нема да поддржат уставни измени

AKO - 20.09.2018

Не е јасно кој ја поттикнува акција за јавно изјаснување на пратениците на ВМРО ДПМНЕ да не поддржат уставни измени по референдумот со кои ќе се промени уставното име Република Македонија во Република Северна Македонија.

Неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржат уставните промени!

1tv - 20.09.2018

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека нема да гласаат за уставни измени.

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

Канал5 - 19.09.2018

Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? , реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО- ДПМНЕ. Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани ...

Мицкоски се сретна со парламентарениот комитет ЕУ-РМ: Владата има незадоволителен напредок

Фокус - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговарало за евроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања ...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Канал5 - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. Според соопштението од ВМРО - ДПМНЕ,на средбата се разговараше за ...

Христијан Мицкоски гостин вечерва во дебатниот магазин Click Plus

ТВ21 - 19.09.2018

Во вечерашното издание на Click Plus во студиото на ТВ 21 гостин ќе биде лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Со него и со политичките аналитичари Алберт Муслиу и Лирим Дулови ќе разговараме дали ќе гласа на ...

СДСМ: Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи признаен македонски јазик и идентитет?

ТВ21 - 19.09.2018

На обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, со соопштение се огласи и СДСМ која што прашува зошто само на најголемата опозициска партија и пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет.

ВИДЕО: Мицкоски во Click Plus ги промовираше новитетите кои ги направила ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 19.09.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија вечерва во Click Plus ги презентираше новитетите кои ги направила партијата со неговото доаѓање на ...

Мицкоски: Не политизирам и не водам политиканство – да се има различни ставови во партијата е демократски

ТВ21 - 19.09.2018

Христијан Мицкоски вечерва од студиото на ТВ 21 рече дека не политизира и не води политиканство. Тој вели дека врз фактите и аргументите се обидува да аргументира со неговите соговорници. Во репликата кон аналитичарите гости во студиото тој се ...

Дали ќе гласа ВМРО-ДПМНЕ за уставни измени, ако референдумот биде успешен? Одговара Мицкоски

ТВ21 - 19.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus рече дека доколку биде постигнат цензус од 930.000 гласачи, тогаш и тие ќе ги гласаат уставните ...

Средба на Мицкоски со Мешовитиот парламентарен комитет за претстојниот референдум

Макфакс - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија.На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во ...

Мицкоски: Ова што сега се случува не е планот А на ВМРО-ДПМНЕ, туку планот на Заев за промена на името

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ, одговори дека неговиот план сигурно не би бил ваков туку би бил многу подобар.

Мицкоски: Манипулативно се поврзува ЕУ и НАТО со договорот за промена на името

Курир - 19.09.2018

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ во минатото, но и сега е искрен, чесен и принципиелен и вели дека секогаш кога има решение, кога има договор ние треба да одиме на референдумско изјаснување на граѓаните.

Мицкоски: Граѓаните сигурно имале причина да не го поддржат ВМРО-ДПМНЕ на претходните избори, но тоа не е причина да се ...

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој кажа дека неговата партија веќе скоро две години е во опозиција и дека тие сигурно имале добра причина зошто во големо мнозинство не гласале за ...

Мицкоски: Нашиот став за името ги обединува сите кои се против договорот со Грција

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 истакна дека ставот на партијата за името ги обединува сите кои се против, како што вели, капитулантскиот договор со Грција.

Мицкоски: Власта тоне во криминал, а Заев вели „ако ги сменам нема со кого да работам“

Курир - 19.09.2018

Во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека владата на СДСМ и Зоран Заев тоне во криминал и корупција, а Заев го штити криминалот под оправдување дека доколку ги смени од ...

Мицкоски: На први октомври нема да имаме помалку криминоген премиер, или помалку афери

Курир - 19.09.2018

Во своето гостување на телевизија 21 во емисијата Клик Плус, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека после референдумот работите во Македонија нема магично да се подобрат, ниту Македонија ќе има помалку криминоген премиер, ниту ...

Мицкоски: Нашиот став за името ги обединува сите кои се против договорот со Грција

Press24 - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија 21 истакна дека ставот на партијата за името ги обединува сите кои се против, како што вели, капитулантскиот договор со Грција.

Мицкоски: СДСМ секогаш ветува големи работи ама тие никако да дојдат, не лажеа за привремената референца, дојде масовна ...

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој говореше и за ветувањата на СДСМ, како сега, така и во минатото. -Секогаш во историјата кога СДСМ е на власт и кога ветува подобар живот, се ...

Мицкоски: Функционери на СДСМ ја палеа амбасадата на САД, не од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата на „Клик Плус“ на ТВ „21“ рече дека припадници на неговата партија никогаш не учествувале во насилни инциденти од типот на палења на амбасади, за разлика од функционерите на СДСМ.

Мицкоски: Граѓаните сигурно имале причина да не го поддржат ВМРО-ДПМНЕ на претходните избори, но тоа не е причина да се ...

Press24 - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој кажа дека неговата партија веќе скоро две години е во опозиција и дека тие сигурно имале добра причина зошто во големо мнозинство не гласале за ...

Мицкоски: Со Договорот го губиме идентитетот, срушени се преговарачките позиции и се дава можност Грција да не блокира ...

Курир - 19.09.2018

Овој Договор има многу недостатоци, но има три клучни работи зошто е катастрофален, истакна во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Стандард - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, ...

Мицкоски му кажа и на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ: Не го прифаќаме Договорот со Грција

Press24 - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, ...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата, како што информираат од партијата, се разговараше за евроатлантската иднина на ...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Сител - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, ...

СДСМ: Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет?

Стандард - 19.09.2018

„Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет?“, соопштуваат од партијата на власт.

Дијаспората на средба со Мицкоски: Водете го народот во одбрана од злосторничкиот референдум

Press24 - 19.09.2018

Вчера делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, оствари средба со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со референдумот за легитимизирање на Договорот меѓу Алексис ...

Средба на Мицкоски со Мешовитиот комитет ЕУ-РМ: ВМРО-ДПМНЕ е за ЕУ и НАТО, но не и за Договорот со Грција

МКД - 19.09.2018

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше со членови на Мешовитиот парламентарен комитет на ...

СДСМ: Тука сме да му помогнеме на Мицкоски да донесе став за референдумот

Макфакс - 19.09.2018

Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет?, прашуваат од СДСМ како реакција на изјавата на ...

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

А1 On - 19.09.2018

„Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет? Македонско – грчкиот Договор јасно ги дефинира ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е посветена на интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО

А1 On - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во ...

Мицкоски вечерва гостин во „Клик плус“ на ТВ21

Курир - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечера ќе гостува на телевизија ...

Ова не е планот на ВМРО-ДПМНЕ: Ако јас го правев планот ќе беше многу подобар, ова е план на Заев за промена на името

Република - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ, одговори дека неговиот план сигурно не би бил ваков туку би бил многу подобар.

Мицкоски: Ако грешките на ВМРО-ДПМНЕ се изговор за погрешните политики на оваа власт, никогаш нема да стигнеме на ...

Република - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој кажа дека неговата партија веќе скоро две години е во опозиција и дека сигурно постои добра причина зоштп е тоа така.

Мицкоски: Манипулативно се поврзува ЕУ и НАТО со договорот за промена на името

Република - 19.09.2018

Ставот на ВМРО-ДПМНЕ во минатото, но и сега е искрен, чесен и принципиелен и вели дека секогаш кога има решение, кога има договор ние треба да одиме на референдумско изјаснување на граѓаните.

Средба на Мицкоски со дијаспората: Сојузот ги смета договорот и референдумот за антимакедонски, противуставни, ...

Република - 19.09.2018

Делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, вчера оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со референдумот за легитимизирање на Договорот меѓу Алексис ...

СДСМ му подаде рака на Мицковски: Вакво нешто досега нема направено ниту една владејачка партија низ историјата

Centar - 19.09.2018

Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет?, прашуваат од СДСМ како реакција на изјавата на ...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Вечер Прес - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евроатлантската иднина на државата, ...

ВМРО ДПМНЕ в недела на протест во Охрид

Тера - 19.09.2018

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев ги повика граѓаните да се придружат на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во недела со почеток во 13 часот. -На 23 Септември 2018 година (Недела) со почеток во 13:00 часот пред хотел Палас (на ...

Средба на Мицкоски со Мешовитиот парламентарен комитет за претстојниот референдум

Centar - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се разговараше за евро-атлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во ...

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

Република - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата, како што информираат од партијата, се разговараше за евроатлантската иднина на ...

Мицкоски: Не можеме да гласаме за бесплатно здравство кога здравството во ЕУ не е бесплатно

Република - 19.09.2018

Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ не ма став, нашиот став е различен од ставот на Зоран Заев, потенцира претседателот на ВМРО/ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој гостува вечерва на ТВ-дебата со политичките аналитичари Алберт Муслиу и Лирим Дулови во емисијата ...

Мицкоски пред Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ: Граѓаните се доволно зрели за самите да одлучат како ќе постапат ...

Либертас - 19.09.2018

Скопје, 19 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија.

Мицкоски вечерва гостин во „Клик плус“ на ТВ21

Република - 19.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечера ќе гостува на телевизија 21. -Следете го моето гостување денеска на емисијата ”Click Plus” на TV21 во 21:30 часот, напиша Мицкоски на Фесјбук.

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ

24Инфо - 19.09.2018

Мицкоски се сретна со Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-РМ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (19 септември 2018-та година) оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија.

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет остануваат признаени

Либертас - 19.09.2018

Скопје, 19 септември 2018 Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ му пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет? Македонско – грчкиот Договор ...

СДСМ: Тука сме да му помогнеме на Мицкоски да донесе став за референдумот

Точка - 19.09.2018

Зошто само на ВМРО-ДПМНЕ ѝ пречи тоа што македонскиот идентитет е признаен од целиот свет? Што има ВМРО-ДПМНЕ против влез во ЕУ и НАТО со заштитени и загарантирани македонски јазик и идентитет?, прашуваат од СДСМ како реакција на изјавата на ...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Канал5 - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (18 септември 2018-та година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во ...

СДСМ:Не постои никакво кривично дело, а најмалку поткуп при избори

Канал5 - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

Мицкоски се сретна со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан

Макфакс - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (18 септември 2018-та година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во ...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ знае дека нема кривично дело, најмалку за поткуп

Нова ТВ - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

А1 On - 18.09.2018

„Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

Мицкоски: Членството на Македонија во ЕУ и НАТО е од стратешки интерес, но не го прифаќаме Договорот со Грција

МКД - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата се зборувало за актуелните политички случувања во Македонија, евроатлантските интеграции на ...

Спинувањето за Договорот со Атина продолжува по истите ноти и без аргументи

Окно - 18.09.2018

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на широко, божем, се експлицира во јавноста дека Спогодбата е штетна, но ниту еднаш ...

СДСМ:Не постои никакво кривично дело, а најмалку поткуп при избори

Макфакс - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.Не постои ...

Мицкоски оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан

Курир - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. -На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во Македонија, евроатлантските ...

Јанушев со повик до граѓаните: Придружете ни се на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во недела во Охрид

Курир - 18.09.2018

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев ги повика граѓаните да се придружат на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во недела со почеток во 13 часот. -На 23 Септември 2018 година (Недела) со почеток во 13:00 часот пред хотел Палас (на ...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

А1 On - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (18 септември 2018-та година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во ...

СДСМ: Не постои поткуп за изборите, а нема ни други кривични дела

Press24 - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.Не постои ...

Средба на Мицкоски со британскиот министер Данкан

Press24 - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. -На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во Македонија, евроатлантските ...

Јанушев ги повикува граѓаните: Придружете се на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во недела во Охрид

Press24 - 18.09.2018

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев ги повика граѓаните да се придружат на протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид во недела со почеток во 13 часот. -На 23 Септември 2018 година (Недела) со почеток во 13:00 часот пред хотел Палас (на ...

Мицкоски се сретна со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, сер Алан Данкан

Точка - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во ...

Хан на средба со Мицкоски

Тера - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. Од партијата соопштија дека на средбата стана збор за политичката состојба во државата, ...

(ВИДЕО) 360 Степени: На терен со кампањите за референдумот – интервјуа со Рот и Апатурај – репортажа од Хрватска

Либертас - 18.09.2018

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М (17.9.2018 г.) -СДСМ и ДУИ на терен се обидуваат да стигнат до што поголема излезност на референдумот; -како членството на ВМРО-ДПМНЕ ја разбира пораката на лидерот Мицкоски дека секој сам треба да ...

Мицкоски му кажал на Хан дека граѓаните се доволно зрели за сами да си одлучат за референдумот

Локално - 18.09.2018

Средба со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан имаше и лидерот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Како што информираат од партијата, разговарале за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на Македонија како и актуелниот ...

(ВИДЕО) 360˚ Како членството на ВМРО-ДПМНЕ ја разбира пораката на Мицкоски – секој сам да реши што ќе прави на 30 ...

Либертас - 18.09.2018

Во Штип, за време на неделниот протестен марш, ги прашавме членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, како ја разбираат пораката од лидерот Христијан Мицкоски дека секој сам треба да реши како ќе постапи на 30-ти септември.

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ беше криминално, партијата да излезе од матрицата во која е заглавена

Либертас - 18.09.2018

Соопштение ма СДСм Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку ...

Средба Мицкоски – Данкан: Членството на Македонија во ЕУ и НАТО е од стратешки и државен интерес

Либертас - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во Македонија, евроатлантските ...

СДСМ: Не постои никакво кривично дело, а најмалку поткуп при избори

24Инфо - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту, пак, цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека сé уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

СДСМ: Не постои никакво кривично дело, а најмалку поткуп при избори

Точка - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту, пак, цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека сé уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

СДСМ: Не постои никакво кривично дело, а најмалку поткуп при избори

Република - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту, пак, цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека сé уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

Средба Мицкоски – Сер Алан Данкан: ВМРО-ДПМНЕ не може да го прифати Договорот со Грција

Република - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. – На средбата соговорниците дискутираа за актуелните политички случувања во Македонија, ...

СДСМ: Криминално беше владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партијата треба да излезе од матрицата во којашто е заглавена

iPortal - 18.09.2018

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту пак цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека се уште останува заглавена во матрицата на минатата и времето кога го злоупотребуваа судството за пресметка преку беспредметни пријави.

Средба Мицкоски – Данкан: Членството на Македонија во ЕУ и НАТО е од стратешки и државен интерес

1tv - 18.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На средбата соговорниците говореа за актуелните политички случувања во Македонија, евроатлантските ...

Факт е дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува македонскиот идентитет, велат од СДСМ

Фокус - 17.09.2018

Продолжуваат партиските препукувања помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на референдумот кој ќе се одржи на 30-ти септември. Владејачката СДСМ уверува дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува идентитетот.

Мицкоски се сретна со Хан: Граѓаните се доволно зрели сами да донесат одлука на 30 септември

Фокус - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Мицкоски на средба со Трента: Договорот со Грција останува неприфатлив

ТВ21 - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (17 септември 2018-та година) оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео.

Мицкоски кон Заев: И Квислинг имал став како вас, но бил запишан на темната страна на историјата

Фокус - 17.09.2018

Премиерот Зоран Заев во неколку наврати го повика на тв-дуел лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. На тоа одговори и Мицкоски, и според него ќе се покаже дека Заев нема став, кичма и морал. „И Квислинг имал став како вас, но бил запишан на темната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже што планира со уставните измени

Канал5 - 17.09.2018

Зоран Заев продолжува со своите постапки да го понижува Македонецот. Го смета за недоветен сам да процени, па и уште вели нема да кажам што ќе менувам во уставот, непријатно ќе биде, ќе влијае на референдумот!, реагираа денеска од ...

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Телма - 17.09.2018

Договорот со Грција е штетен за Република Македонија и затоа истиот е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ потенцирал претседателот на партијата, Христијан Мицкоски на денешната средба со еврокомесарот Јоханес Хан.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО

Канал5 - 17.09.2018

Колку и ВМРО-ДПМНЕ да не може да прифати, факт е дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува македонскиот идентитет и ја отстранува последната пречка за интеграција во ЕУ и НАТО. Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро ...

Мицкоски оствари средба со Јоханес Хан

Press24 - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. Како што соопштуваат од партијата, на средбата станало збор за политичката состојба во ...

(Видео) Мицкоски-Хан: Евро-атлантската интеграција е клучен фактор за стабилност и просперитет во балканскиот регион

Макфакс - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. На средбата стана збор за политичката состојба во државата, евро-атлантските интеграции на ...

Средба Мицкоски-Хан: Евроатланстката интеграција е клучен фактор за стабилност и просперитет

А1 On - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. На средбата станало збор за политичката состојба во државата, евроантлантските ...

Мицкоски-Хан: Влезот во НАТО и ЕУ е стратешки интерес, но Договорот со Грција е штетен и неприфатлив

Слободен Печат - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Мицкоски до Заев: И Квислинг имал став како вас, но бил запишан на темната страна на историјата

Press24 - 17.09.2018

„И Квислинг имал став како вас, но бил запишан на темната страна на историјата. Поважно е каков е ставот. А кога сме кај стравот, зошто господине Заев страв од дуел, ако веќе имате став? Ајде на дуел да ги спротивставиме аргументите и да види ...

Средба Мицкоски-Трента: Стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ е интеграција во ЕУ и НАТО

А1 On - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трента и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. „Мицкоски го потенцираше ставот дека за ВМРО-ДПМНЕ останува неприфатлив ...

Мицкоски: Важно е каков е ставот

Сител - 17.09.2018

Ако веќе имате став, зошто тогаш се плашите од ТВ дуел. Опозицискиот лидер Мицкоски не се откажува од барањето за јавно соочување со премиерот. Мицкоски на социјалните мрежи оговарајќи на прозивката на Заев порача дека вистинскиот став премиерот ќе ...

Мицкоски: Членството во НАТО и во ЕУ е од стратешки и државен интерес

МКД - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на Македонија ...

Не сум толку гладна, за – „просо“ да дешифрирам во поентите на Мицкоски!

Слободен Печат - 17.09.2018

Неколку поенти во врска со обраќањето на Мицковски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ, по повод референдумот на 30. о.м. Ставот кон Националното предавство и НАЧИНОТ за БОРБА против него, не е прашање на земјоделски задруги, филателистички задруженија… ...

Мицкоски ја утна темата, пак!

Слободен Печат - 17.09.2018

Тој намерно ја утна темата, затоа што не смее да се однесува поинаку, не смее да покаже зрелост, дури и да ја поседува, не смее да биде лидер, бидејќи е послушник. Не е сосема јасно што сака Мицкоски. Целосно ја утна темата.

Мицкоски-Трентa: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Стандард - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговарало за актуелната политичката состојба во државата, ...

Деан Мицкоски, диџеј во Њујорк: Соработката со Ерик Мориљо ми отвора врати

Независен - 17.09.2018

Македонскиот диџеј Деан Мицкоски десет години го трасира својот диџејски пат во Њујорк, САД. Неговата упорност го носи во друштво на диџејската елита како што се Ерик Мoриљо, Тиесто, Армин ван Бјурен и други.

Мицкоски се сретна со италијанската министерка за одбрана, Елизабета Трента

Макфакс - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со министерката за одбрана на Република Италија Елизабета Трента и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО

А1 On - 17.09.2018

„Колку и ВМРО-ДПМНЕ да не може да прифати, факт е дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува македонскиот идентитет и ја отстранува последната пречка за интеграција во ЕУ и НАТО. Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро ...

ВМРО-ДПМНЕ нема политичка зрелост, реагира СДСМ

Макфакс - 17.09.2018

Граѓаните се определија ЗА европска Македонија, ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО. Ова го порача владејачката СДСМ, по обвинувањата што денеска ги изнесе опозицијата на прес-конференција.

Мицкоски оствари средба со Јоханес Хан

Курир - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија. Како што соопштуваат од партијата, на средбата станало збор за политичката состојба во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крие што прифатил Зоран Заев да менува во Уставот

Макфакс - 17.09.2018

СДСМ не му дозволува на Заев да се појави на телевизиско соочување со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, ниту отворено да каже што ќе менува во Преамбулата членот 3 и членот 49 од Уставот, што е тоа „непријатно“ за македонскиот народ, ...

Хан не успеал да го предума Мицкоски

+инфо - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Сител - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Мицкоски на средба со министерка за одбрана на Италија и италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Курир - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

Мицкоски-Трент: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Сител - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

ВМРО-ДПМНЕ нема политичка зрелост, реагира СДСМ

Точка - 17.09.2018

Граѓаните се определија за европска Македонија, ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО. Ова го порача владејачкиот СДСМ, по обвинувањата што денеска ги изнесе опозицијата на прес-конференција.

Мицкоски на средба со министерка за одбрана на Италија и италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Република - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Вечер Прес - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Мицкоски-Трента: Интeграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО е клучен фактор за стабилност во нашиот регион

Вечер Прес - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трента и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

(ВИДЕО) Вечерва во 360 Степени: На терен со СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и „Македонија бојкотира“

Либертас - 17.09.2018

Вечерва (17.9.2018 г.) ВО НОВИОТ ТЕРМИН ОД 22:00 ЧАСОТ, во „360 Степени“ на ТВ Алсат: -како членството на ВМРО-ДПМНЕ ја разбира пораката на лидерот Мицкоски дека секој сам треба да реши што ќе прави на 30 септември; -со автобусот „Македонија ...

Мицкоски се сретна со италијанската министерка за одбрана, Елизабета Трента

Точка - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со министерката за одбрана на Република Италија Елизабета Трента и италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичката состојба во државата, ...

Мицкоски му кажал на еврокомесарот Хан дека договорот со Грција е штетен и го критикувал Заев

еМагазин - 17.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на ...

Мицкоски на средбата со Трентa: За ВМРО-ДПМНЕ останува неприфатлив договорот со Грција

Либертас - 17.09.2018

Скопје, 17 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трент и италијанскиот амбасадор Карло Ромео.

Јавно извинување до Христијан Мицкоски

Република - 17.09.2018

Во врска со текстот објавен на порталот „iportal.mk“ со наслов “Како директор на „ЕЛЕМ“, Христијан Мицкоски си изградил 5 хидроцентрали вредни 10.000.000 евра”, споменатиот портал објави демант.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крие што прифатил Зоран Заев да менува во Уставот

Точка - 17.09.2018

СДСМ не му дозволува на Заев да се појави на телевизиско соочување со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ниту отворено да каже што ќе менува во преамбулата во членот 3 и членот 49 од Уставот, што е тоа непријатно за македонскиот народ, ...

Мицкоски му кажал на Хан дека граѓаните се доволно зрели за сами да си одлучат за референдумот

Либертас - 17.09.2018

Средба со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан имаше и лидерот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Како што информираат од партијата, разговарале за политичката состојба во државата, евроантлантските интеграции на Македонија како и актуелниот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО

Либертас - 17.09.2018

Соопштение на СДСМ Колку и ВМРО-ДПМНЕ да не може да прифати, факт е дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува македонскиот идентитет и ја отстранува последната пречка за интеграција во ЕУ и НАТО.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и да се вклучи во процесот за ЕУ и НАТО

iPortal - 17.09.2018

Колку и ВМРО-ДПМНЕ да не може да прифати, факт е дека Договорот со Грција го заштитува и зајакнува македонскиот идентитет и ја отстранува последната пречка за интеграција во ЕУ и НАТО. Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро ...

Мицкоски до Заев: Зошто страв од дуел кога квислинг како вас веќе има став?

Република - 17.09.2018

– И Квислинг имал став како вас, но бил запишан на темната страна на историјата. Поважно е каков е ставот. А кога сме кај стравот, зошто господине Заев страв од дуел, ако веќе имате став? Ајде на дуел да ги спротивставиме аргументите и да види ...