TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попладне очекувајте грмежи – разведрување дури од четврток

Канал5 - 14.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Понесете чадор со себе - денеска дожд и грмежи

Сител - 14.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Почна сезоната на дождови

+инфо - 14.10.2012

Времето во Македонија е променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Температурите до 25 степени

Алфа - 14.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

До кога ќе трае нестабилното време и какво време не очекува во наредните денови?

Факултети - 14.10.2012

На Балканот во недела ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Максималните дневни температури ке се движат од 17°C до 28°C.

Време: Умерено облачно со повремени локални врнежи од дожд

А1 On - 14.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со можност за повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Променливо време со локален дожд

Нетпрес - 14.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне на места ќе биде нестабилно со грмежи.

Дождлив но топол неделен есенски ден

Sky - 14.10.2012

Во Македонија денес ќе биде умерено облачно со можност за повремени локални врнежи од дожд. Ке дува слаб југоисточен, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар.

Времето денес: Врнежи и грмежи

Денешен - 14.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Утре облачно со повремен локален дожд

Sky - 14.10.2012

Променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде ќе има и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер.

Времето променливо облачно

Дневник - 13.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните делови ...

Времето денес променливо облачно со кратки сончеви периоди

Нетпрес - 13.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Викендот го започнуваме со мрачно време - утре покачување на температурите

Press24 - 13.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Претпладне облаци и сонце, попладне дожд

Сител - 13.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Временска прогноза - Променливо облачно време со повремен дожд и температура до 26. степен

Inpress - 13.10.2012

Скопје, 13. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено во западните и северозападните делови и услови за појава на грмежи југоисточниот дел на земјава.

Облачно време со сончеви периоди

Кирилица - 13.10.2012

Облачно време со сончеви периоди Метеоролозите за денес предвидуваат променливо облачно со кратки сончеви периоди, а попладне се можни локални врнежи од дожд.

Време: Умерено облачно, попладне можни локални врнежи

А1 On - 13.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со кратки сончеви периоди, а попладне се можни локални врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југоисточен, а во западните југозападен ветар.

Претпладне облаци и сонце, попладне дожд

+инфо - 13.10.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди, а попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните делови на земјава.

И утре ќе ни се “мурти“ времето - еве што да очекувате

Press24 - 13.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Понесете чадор со себе - денеска дожд и грмежи

Press24 - 13.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре облачно и дождливо

+инфо - 13.10.2012

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а температурата ќе се движи од 15 до ...

Временска прогноза: Дожд и грмежи

Курир - 13.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Земете си чадор, утре дожд и грмежи

Курир - 13.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре дожд и грмежи

МКД - 13.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Променливо време цел викенд

Курир - 13.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Цел викенд топло и променливо време

МКД - 13.10.2012

Денеска во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд, најмногу во западните и северозападните делови на земјава.Во југоисточниот дел на земјата ќе има услови за развој на нестабилна ...

Времето денес: Врнежи и грмежи

Либертас - 13.10.2012

Времето во Македонија е променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.

Времето денес променливо облачно со кратки сончеви периоди

Точка - 13.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Земете си чадор, утре дожд и грмежи

Либертас - 13.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Викендов променливо време

Денешен - 13.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Викенд со ладно и дождливо време

Скопје инфо - 13.10.2012

Во Македонија во сабота ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ке дува доумерен југоисточен а во западните југозападен ветар.

Нестабилно време со врнежи од дожд

Sky - 13.10.2012

Времето денес ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Ќе дува доумерен југоисточен а во западните југозападен ветар.

Променливо облачно – т.е. здодевно есенско време

Либертас - 13.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните ...

Претпладне облаци и сонце, попладне дожд

Н.Македонија - 13.10.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди, а попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните делови на земјава.

Променливо облачно и дожд попладне

Дневник - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови .

Променливо облачно, во вечерните часови и дожд

Сител - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Времето променливо, вечер и дожд

Р.С.Европа - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Променливо облачно и потопло

Макфакс - 12.10.2012

Метеоролозите за во петок во Македонија најавуваат променливо облачно време со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во ...

Време: Променливо облачно и потопло

А1 On - 12.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви ...

Облачно и врнежливо време за викендот

Нетпрес - 12.10.2012

Во текот на викендот не очекува променливо облачно и релативно топло време со повремени врнежи од дожд, наместа проследени со грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре повеќе облаци отколку сонце

+инфо - 12.10.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд кои повеќе ќе бидат застапени во западните и северозападните делови на ...

Денеска времето ќе биде облачно - очекувајте дожд

Press24 - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Времето денеска ќе биде облачно со температури до 27. степен

Либертас - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Времето денес променливо и облачно

Денешен - 12.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Облачно и врнежливо време за викендот

Точка - 12.10.2012

Во текот на викендот не очекува променливо облачно и релативно топло време со повремени врнежи од дожд, наместа проследени со грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Променливо облачно време и денеска и викендов

eReporter - 12.10.2012

Променливо облачно со подолги сончеви периоди, најавуваат за денеска метеоролозите. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Сончев четврток

Сител - 11.10.2012

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Метео - Сончево време со умерена облачност и температура до 25. степен

Inpress - 11.10.2012

Скопје, 11. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес сончево време

Таратур - 11.10.2012

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Променливо облачно со дожд попладне

Sky - 11.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Утре облачно со сончеви периоди, дожд во вечерните часови

Sky - 11.10.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови.

Сончев четврток

Либертас - 11.10.2012

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Времето денес - Студено утро, во текот на денот сончево и потопло

Скопје инфо - 11.10.2012

На Балканот ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Во утринските и претпладневни часови нестабилно со врнежи од дожд ќе биде во северните и централаните предели, попладне разведрување.

Претпладне дожд, попладне разведрување

Кајгана - 10.10.2012

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени.

Претпладне врнежливо, попладне разведрување

Таратур - 10.10.2012

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне - сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени.

Утре пак сонце

+инфо - 10.10.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево, со умерена облачноста и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Променливо облачно време со температура до 25 степени

Нетпрес - 10.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови на земјата се’ уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

По утринските облаци и дожд, попладне ќе имаме разведрување и сонце

Кирилица - 10.10.2012

По утринските облаци и дожд, попладне ќе имаме разведрување и сонце Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Сочево и топло, со умерена облачност

Курир - 10.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Оставете ги чадорите, утре повторно сонце

Курир - 10.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Денеска променливо облачно

МКД - 10.10.2012

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени.

Метео - Претпладне дожд, попладне сончево со умерена облачност

Inpress - 10.10.2012

Скопје, 10. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, особено во јужните делови. Попладне сончево со умерена облачност.

Време: Претпладне дожд, попладне разведрување

А1 On - 10.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно. Попладне ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени.

Денес не очекува преубав есенски ден

Денешен - 10.10.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Утре повторно сонце

Денешен - 10.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Сончев ден со максимални 24 степени

Sky - 10.10.2012

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Утре повторно сонце

Sky - 10.10.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Променливо облачно време со температура до 25 степени

Точка - 09.09.2021

Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд претежно во крајните западни и крајните источни делови. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец, информира УХМР.

Наутро облачно, попладне разведрување

Денешен - 10.10.2012

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Променливо облачно со можен дожд

Sky - 10.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, додека на југот од земјва ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Времето денеска облачно, студено и со дожд

Либертас - 10.10.2012

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

ВРЕМЕ:Малку сонце, облаци, дожд и ветер

eReporter - 10.10.2012

Синоптичарите прогнозираат дека денеска во Македонија претпладне ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд во јужните делови. За попладне се најавува сончево со умерена облачност.

Времето сончево со мала до умерена облачност

Алфа - 09.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови ќе има извесно зголемување на облачноста.

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност и температура до 25. степен

Inpress - 09.10.2012

Скопје, 9. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови облачноста ќе се зголеми.

Сончево со умерена облачност и температура до 25 степени

Таратур - 09.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени.

Сончев ден по студеното утро

Кирилица - 09.10.2012

Сончев ден по студеното утро И покрај студеното утро кога температурите беа под 10-от степен, времето денеска ќе биде сончево, со мала облачност кон крајот на денот Времето утре во Македонија ќе биде ...

Денеска очекувајте облачно и врнежливо време

Press24 - 09.10.2012

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Еве какво време нè очекува наредниве неколку дена

Press24 - 09.10.2012

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Променливо облачно и свежо

+инфо - 09.10.2012

Денеска времето ќе биде променливо облачно. Во јужните делови ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Утре со облаци, од петок со дожд

+инфо - 09.10.2012

Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, со утринска температура од нула до 10, а дневната од 18 до 25 степени.

Временска прогноза: Облачно со ниски температури

+инфо - 09.10.2012

Утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се движи до 10 степени, додека дневната од 18 до 25 степени.

Утре облачно, викендов дожд и грмежи

Курир - 09.10.2012

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Утрото облачно, попладне разведрување

Сител - 09.10.2012

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Утре променливо облачно, на југ и дожд

Сител - 09.10.2012

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во јужните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Сончево со умерена облачност и температура до 25 степени

Канал 77 - 09.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени.

Времето сончево со малку облаци и слаб ветер

Либертас - 09.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови ќе има извесно зголемување на облачноста.

Сончев ден

eReporter - 09.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне во западните делови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Свежо и ветровито време

Дневник - 08.10.2012

Пад на температурата за седум до 10 степени Целзиусови и ветровито време најави за денеска Управата за хидро-метеоролошки работи (УХМР).

Свежо и ветровито време

МРТ - 08.10.2012

Пад на температурата за седум до 10 степени Целзиусови и ветровито време најави за денеска Управата за хидро-метеоролошки работи (УХМР).

Толку од летното време

Кирилица - 08.10.2012

Толку од летното време Пад на температурата за седум до 10 степени Целзиусови и ветровито време најави за денеска Управата за хидро-метеоролошки работи Претпладне ќе биде променливо облачно со ...

Ветровито и свежо време

Курир - 08.10.2012

Времето ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Ветровито и свежо време

Сител - 08.10.2012

Времето ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Облачно време со локален дожд

Таратур - 08.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Облачно, ветровито и постудено време

Макфакс - 08.10.2012

Ветровито и свежо. Претпладне променливо облачно со локален дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер, предвидуваат од УХРМ.

Временска прогноза - Заладување за 10 степени

Р.С.Европа - 08.10.2012

Времето денеска ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Време: Облачно, ветровито и постудено

А1 On - 08.10.2012

Македонија денеска ќе биде под влијание на антициклонска студена воздушна маса. Времето ќе биде облачно, ветровито и студено.

Ни претстои дождлив ден - температурите опаѓаат

Press24 - 08.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер. .

Денеска ветровито и свежо

+инфо - 08.10.2012

Времето денеска ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Стабилно и посвежо време во текот на целата недела

Нетпрес - 08.10.2012

Времето во текот на неделата ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо. Во попладневните часови облачноста постепено ќе се намалува.

Свежо и ветровито време

Алфа - 08.10.2012

Пад на температурата за седум до 10 степени Целзиусови и ветровито време најави за денеска Управата за хидро-метеоролошки работи (УХМР).

Времето свежо и ветровито

Денешен - 08.10.2012

Времето ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Времето денеска ветровито со дожд, пад на температурата за десетина степени

Либертас - 08.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Стабилно и посвежо време во текот на целата недела

Точка - 08.10.2012

Времето во текот на неделата ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо. Во попладневните часови облачноста постепено ќе се намалува.

Свежо и ветровито време

Идивиди - 08.10.2012

Скопје, 8 октомври 2012 (МИА) - Пад на температурата за седум до 10 степени Целзиусови и ветровито време најави за денеска Управата за хидро-метеоролошки работи (УХМР).

Есенска класика - облаци и дожд

eReporter - 08.10.2012

Метеоролозите за денеска во Македонија предвидуваат типично есенско време со локална облачност и врнежи од дожд. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се ...