TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

Локално - 14.01.2018

Ви пренесуваме дел од анализата на Призма за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Кога го прашуваат за евентуално дистанцирање од Груевски и од Сашо Мијалков, прецизно ја повторува истата реченица дека добрите политики ќе ги ...

Мицкоски: Во политиката нема ништо случајно

Телма - 13.01.2018

Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма. Мицкоски ветува нов статут, демократски избор на општински партиски функционери, опозициска борба со политиките на власта.

Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

Призма - 13.01.2018

Христијан Мицкоски не е Никола Груевски, и тоа лесно може да се забележи од неговите настапи во краткиот период откако почесниот претседател му ја отстапи фотелјата во белата палата. Тој е аутсајдер за врхушката што владееше со државава повеќе од ...

Анализа: Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

Либертас - 13.01.2018

Ви пренесуваме дел од анализата на Призма за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Кога го прашуваат за евентуално дистанцирање од Груевски и од Сашо Мијалков, прецизно ја повторува истата реченица дека добрите политики ќе ги ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 13.01.2018

Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма . Мицкоски ветува нов статут, демократски избор на општински партиски функционери, опозициска борба со политиките на власта.

ВИДЕО: Целото интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ тема

Либертас - 13.01.2018

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Топ тема на ваша страна“ на Телма каде гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Интервјуто се реализираше во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Телевизија Нова - 13.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера на повеќе актуелни теми разговараше во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Анализа: Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

iPortal - 13.01.2018

Ви пренесуваме дел од анализата на Призма за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Кога го прашуваат за евентуално дистанцирање од Груевски и од Сашо Мијалков, прецизно ја повторува истата реченица дека добрите политики ќе ги ...

Дали Мицкоски екипираше јаки кадри во новата структура на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 13.01.2018

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го направиот првиот покрупен чекор од кога е на функција со тоа што го избра тимот со кој ќе ја раководи опозициската партија, особено со новиот Извршен комитет, но и со двете нови тела Советот ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Поглед - 13.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на повеќе актуелни теми разговараше во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Мицкоски: Новиот ИК е составен од високо мотивирани луѓе кои ќе дадат идеи и додатна вредност во периодот што доаѓа

Телма - 12.01.2018

Вечерва Централниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ избираше нов состав на Извршкиот комитет. По тој повод разговаравме со новиот партиски лидер Христијан Мицкоски. Запрашан за новиот состав на ИК, тој кажа дека станува збор за луѓе кои долги години ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор

Press24 - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија . Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Мицкоски: Статутот ќе се менува – членовите ќе одлучуваат

Република - 12.01.2018

Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на партијата има еден претходен процес, а тоа е процес кога мора да имаме одредена навигација, во кои делови и што сакаме да ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

Во интервју на телевизија Телма претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски долго време имаат поминато во партиските структури, почнувајќи од ...

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Република - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Вечер - 12.01.2018

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ...

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот ...

Курир - 12.01.2018

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња.

Мицкоски: Кој ќе сноси одговорност ако докажеме дека пратениците бесправно се држат во притвор?

Курир - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на повеќе актуелни теми разговара во „Топ тема“ на Телма телевизија. Тој вели дека пратениците бесправно се држени во притвор за случувањата на 27-ми април.

Мицкоски: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот ...

Курир - 12.01.2018

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на ...

Мицкоски најави амбициозна акција, ажурирање на членството и нови раководства во ОК на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Она што го напомнева пред самиот ЦК е дека ова е приличната бројка на ИК и истиот ќе се проширува во блиска иднина. Ова е структура која ќе функционира во првичните две години, а потоа постои простор истиот да се прошири.

Мицкоски: Сведоци сме на политички прогон кој се извршува врз десетина лица

МКД - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Мицкоски на претставници на ЕУ им се пожалил за политички прогон

Либертас - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес оствари средба со г. Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, г-ѓа Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, г-ѓа Геновева Руиз ...

Мицкоски на средба со европски претставници се пожалил на политички прогон

Макфакс - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Mицковски се сретна со Жан-Кристоф Белијард

Канал5 - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ. На средбата присуствуваа и Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, ...

Мицкоски на Жан-Кристов Белијард му се пожали дека сме сведоци на политички прогон

А1 On - 11.01.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се сретна со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелија Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Мицкоски се сретна со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ...

Н.Македонија - 11.01.2018

Мицкоски се сретна со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина ...

Мицкоски на средба со европски претставници се пожалил на политички прогон

Точка - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Мицкоски на средба со високи претставници на ЕУ

Република - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор ...

Мицкоски имал средба со претставници на ЕУ за актуелните случувања во Македонија

Слободен Печат - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имал средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на Европската Унија, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Геновева Руиз ...

Мицкоски на средба со претставници на ЕУ, се жалел на политички прогон

Стандард - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес остварил средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, ...

ФРОДЕМ: Мицкоски наместо да им се додворува на притворените, да каже кој стои зад крвавото сценарио од 27 април

Бриф - 11.01.2018

ФРОДЕМ јавно му порачува да престане со ефтината претстава за уцена и притисок на институциите и да престане да ја девалвира партијата. „Наместо да им се додворува на притворените и да глуми единство и сплотеност во пратеничката група, најдобро би ...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ на средби со високи претставници на ЕУ

Нетпрес - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор ...

Мицкоски разговарал со претставници на ЕУ за актуелните случувања во Македонија

Мета - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имал средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на Европската Унија, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Геновева Руиз ...

Мицкоски на средба со европски претставници се пожалил на политички прогон

Вечер - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Мицкоски на средба со високи претставници на ЕУ

Press24 - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор ...

Мицкоски на средба со високи претставници на ЕУ

Курир - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор ...

Мицкоски на Жан-Кристов Белијард му се пожали дека сме сведоци на политички прогон

Локално - 11.01.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се сретна со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелија Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Бојкотот може да заврши со судир во ВМРО-ДПМНЕ!?

Слободен Печат - 11.01.2018

За многу брзо време ќе се одблокира работата на Собранието, бидејќи ако опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со својот препознатлив тренд на однесување, тогаш голема е веројатноста да се случи сериозна поделба во партијата, предвидуваат експертите.

Мицкоски на средба со европски претставници се пожалил на политички прогон

Sky - 11.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелина Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

Мицкоски до Жан-Кристов Белијард: Сведоци сме на политички прогон

Поглед - 11.01.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се сретна со Жан-Кристоф Белијард, директор во службата за надворешна политика на ЕУ, Ангелија Ајхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Геновева Руиз Калавера, директор во ...

ФРОДЕМ: Мицкоски наместо да им се додворува на притворените, да каже кој стои зад крвавото сценарио од 27 април

МКД - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

ФРОДЕМ: Мицковски да престане да им се додворува на притворените „патриоти“, да каже кој е нарачателот на крвавото ...

Фокус - 10.01.2018

Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации, велат од ФРОДЕМ.

ФРОДЕМ: Мицкоски наместо да им се додворува на притворените, да каже кој стои зад крвавото сценарио од 27 април

Либертас - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

ФРОДЕМ до Мицкоски: Да престане евтината претстава за уцена и притисок на институциите и девалвација на партијата

А1 On - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во име на ВМРО ДПМНЕ повторно со зборовите и аршинот на неговиот претходник: „Политички прогон на неистомисленици, уметници, оперски пеачи, режисери, архитекти и останати.

ВИДЕО: „Е, нема амбиент!“ – коментар на изјавата на Мицкоски

Либертас - 10.01.2018

Видео коментар на изјавата на Мицкоски (ВМРО-ДПМНЕ) дека нема демократски амбиент во Собранието на Република ...

ФРОДЕМ: Мицкоски и група пратеници сеат магла, условуваат и уценуваат

Макфакс - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

ФРОДЕМ: Мицкоски наместо да им се додворува на притворените, да каже кој стои зад крвавото сценарио од 27 април

Локално - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

ФРОДЕМ: Ефтина претстава за уцена и притисок на институциите и девалвација на партијата

iPortal - 10.01.2018

Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Груевски, во име на ВМРО ДПМНЕ повторно со зборовите и аршинот на неговиот претходник: ,,Политички прогон на неистомисленици, уметници, оперски пеачи, режисери, архитекти и останати.

ФРОДЕМ: Мицкоски и група пратеници сеат магла, условуваат и уценуваат

Точка - 10.01.2018

Зa ФРОДЕМ дијалогот, процесот на помирување и иднината на земјава не смее да биде условуван од никого, а најмалку од соученици и заштитници на криминалните дејствија и злосторства во минатото и денес.

ФРОДЕМ: Нелегално избраниот Мицкоски и понатаму сее магла и се обидува да уценува

Стандард - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во Собрание зошто нема демократски амбиент

Локално - 10.01.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на најголемата опозициска партија вчера пред Собранието изјави дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на законодавниот дом се додека не престане, како што, „рече политичкиот прогон на ...

(ВИДЕО) Коментар на изјавата на Мицкоски: „Е, нема амбиент!“

iPortal - 10.01.2018

Видео коментар на изјавата на Мицкоски (ВМРО-ДПМНЕ) дека нема демократски амбиент во Собранието на Република Македонија. Ермин Климента и Дехран Муратов. ЦИВИЛ ...

ФРОДЕМ: Мицкоски и група пратеници сеат магла, условуваат и уценуваат

Вечер - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да си ја исполни зацртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

Е, нема амбиент!

CivilMedia - 10.01.2018

Видео коментар на изјавата на Мицкоски (ВМРО-ДПМНЕ) дека нема демократски амбиент во Собранието на Република Македонија. ...

ФРОДЕМ: Мицкоски и група пратеници сеат магла, условуваат и уценуваат

Sky - 10.01.2018

„Нелегално избраниот претседател на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за да си ја исполни потцртаната и договорена задача повторно 24/7 ја активира фабриката за баналности, продуцирање афери и манипулации.

Мицкоски: Не се враќаме во Собранието се додека има политички прогон

Нова ТВ - 09.01.2018

Со дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, новиот лидер на партијата Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 ...

ВМРО-ДПМНЕ не се враќа во Собранието

Deutsche Welle - 09.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат во денешната работа на Собранието. Причините попладнево ќе ги соопшти лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Одлуката да не се учествува во парламентарната работа е донесена на координативниот состанок ...

Собранието на работа, ВМРО-ДПМНЕ на тест

Deutsche Welle - 09.01.2018

Парламентот е прв тест за опозиционерот Мицкоски: ќе се определи за политика на конструктивност или за политиките на својот претходник? „Патриотски организации“ најавуваат кампања за граѓанска непослушност.

Мицкоски ја обвини власта за политички прогон

Deutsche Welle - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска соопшти дека пратеничката група на партијата одлучила да не учествува во работата на Собранието сѐ додека не се создадат услови за негово „демократско функционирање“.

Мицкоски: Нема демократски амбиент за работа во Собранието

Телма - 09.01.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не се враќа во Собранието, се додека нивните шест пратеници и останатите осомничени за тероризам и уставно загрозување, во настаните од 27 април минатата година, се во притвор.

Мицковски го информирал Бартол за „политичкиот прогон“ на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се ослободи од политиките на поделби, блокади и деструкции

24 Вести - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието, реагира СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оттаму порачуваат дека ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже одговорност пред интересите ...

Мицкоски го запознал Бартол со одлуката на опозицијата да не учествува во работата на Собранието

МКД - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски, оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, соопштија од партијата.

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Гарет

24 Вести - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со амбасадорот на Велика Британија, Чарлс Гарет. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски истакнал дека ВМРО-ДПМНЕ ќе биде конструктивен фактор во градењето на политичкиот амбиент за реализација ...

Бојкотот на ВМРО-ДПМНЕ во Собрание продолжува

Фокус - 09.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се враќаат во Собрание. Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот координативен состанок донел одлука пратеничката група да не присуствува на денешните собраниски седници.

ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствува на собраниската седница

24 Вести - 09.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствува на собраниската седница - ова е одлуката по утринската координација на пратеничката група со лидерот на партијата Христијан Мицкоски - потврдуваат за ТВ 24 партиски извори.

Мицкоски: Нема демократски амбиент за работа во Собранието

24 Вести - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција рече дека во моментов нема демократски амбиент за работа во Собранието, бидејќи 12 отсто од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ се уште се наоѓа во ...

Мицкоски: Нема услови за демократско функционирање на Собранието

Р.С.Европа - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција пред Собранието истакна дека пратеничката група на партијата на денешната координација донела одлука дека нема да учествува во работата на законодавниот дом се додека не се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговрност и да се вклучи во реформите

Р.С.Европа - 09.01.2018

Целосно се неосновани тврдењата дека нема демократски услови за функционирање на Собранието, соопшти денеска СДСМ во реакција на денешната одлука на ВМРО-ДПМНЕ да не учествува во работата на законодавниот дом.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се ослободи од политиките на поделби, блокади и деструкции

МКД - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието, реагира СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски . „Со промените по изборот на новата демократска влада, спроведувањето на ...

Мицкоски до Гарет: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде конструктивна во градењето на политичкиот амбиент за реформи

МКД - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се сретна со амбасадорот на Велика Британија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси важни за Република ...

Мицкоски: Нема демократски амбиент за работа во Собранието, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се обединети

Фокус - 09.01.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот состанок координирано одлучи дека нема да учествува во работата на Собранието се додека не се створат услови за демократско функционирање, изјави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, денеска од пред ...

ВМРО-ДПМНЕ бојкотира, а власта без кворум во Собранието

Р.С.Европа - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција пред Собранието истакна дека пратеничката група на партијата и натаму нема да учествува во работата на законодавниот дом, поради пртиворот на пратаниците.

Мицковски се сретна со амбасадорот Гарет

Канал5 - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со амбасадорот на Велика Британија во земјава, Чарлс Гарет. Како што информираат од партијата, на средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

Мицкоски – Гарет: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува во реформите, ама ако се создадат услови за тоа

Либертас - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет со кого разговарал за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност и да се вклучи во реформските процеси

Либертас - 09.01.2018

Од СДСМ како реакција на прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски велат дека целосно се неосновани тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието.

Мицкоски: Се додека не запре политичкиот прогон, пратенците од ВМРО-ДПМНЕ не се враќаат во Собранието

Сител - 09.01.2018

Со дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, новиот лидер на партијата Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 ...

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Гарет

А1 On - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност и активно да се вклучи во реформските процеси

Сител - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Со промените по изборот на новата демократска Влада, спроведувањето на реформите и новите политики, започнати се процесите за Собранието да биде вистински ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси

А1 On - 09.01.2018

„Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Со промените по изборот на новата демократска Влада, спроведувањето на реформите и новите политики, започнати се процесите за Собранието да биде вистински ...

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Гарет

Сител - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (09 јануари 2018-та година) оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната ...

Средба Мицковски- Бартол

Канал5 - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија.

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Герет

Макфакс - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет, при што, на средбата се разговарало за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба ...

СДСМ: Тврдењата на Мицкоски дека нема демократски услови во Собранието се неточни

Макфакс - 09.01.2018

Владејачката СДСМ бара од ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси. Како што велат од партијата, целосно неосновани се тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека нема услови за ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема да се вратиме во Собранието се додека не запре политичкиот прогон на власта

Либертас - 09.01.2018

Во моментов нема демократски амбиент за работа во Собранието, 12 отсто од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ односно 5 отсто од вкупниот број на пратеници се во притвор, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да се врати во собранието се додека не се создаде демократски амбиент

Таратур - 09.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да се вратат во пратеничките клупи. Од партијата велат дека во законодавниот дом нема демократски амбиент, јавува Сител. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го бојкотираат Собранието по притворањето на триесетина лица меѓу кои и ...

Мицкоски го запознал Бартол со одлуката на опозицијата да не учествува во работата на Собранието

Макфакс - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски, оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, соопшти Центарот за ...

Собранието на работа, ВМРО-ДПМНЕ на тест

Либертас - 09.01.2018

Парламентот е прв тест за опозиционерот Мицкоски: ќе се определи за политика на конструктивност или за политиките на својот претходник? „Патриотски организации“ најавуваат кампања за граѓанска непослушност.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се враќаат во Собрание

Макфакс - 09.01.2018

Иако се најавуваше дека опозицијата ќе учествува во работата на Собранието од денеска, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, сепак, нема да учествуваат на денешните седници, потврдија извори за „Макфакс“.

ВМРО-ДПМНЕ не се враќа во Собранието

Сакам да кажам - 09.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ утринава имаше координативен состанок на партискиот врв и донесе одлука пратеничката група да не се врати во Собранието, објави државната агенција МИА. За 13 часот е закажана прес-конференција на која што претседателот на партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ го продолжува бојкотот

МРТ - 09.01.2018

Една од причините на ваквиот став на партијата е притворот за шесте пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ го продолжува бојкотот на работата на Парламентот. Ова е решено на денешниот координативен состанок на највисоко ниво ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема да се вратиме во Собранието се додека не запре политичкиот прогон на власта

А1 On - 09.01.2018

Во моментов нема демократски амбиент за работа во Собранието, 12 отсто од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ односно 5 отсто од вкупниот број на пратеници се во притвор, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

(Видео) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собрание кога ќе се создадат демократски услови

Макфакс - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. „Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

12 отсто од пратениците ни се во притвор, нема демократски амбиент за работа во Собранието, вели Мицкоски

Сакам да кажам - 09.01.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ останува надвор од работата на Собранието сè додека не се создадат услови за нормално демократско функционирање на законодавниот дом, соопшти денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Обединети сме, но не се враќаме во Парламент

+инфо - 09.01.2018

Во овој момент нема демократски услови услови за пратениците да се вратат во Собранието, тврди новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Во овој момент нема демократски услови услови за пратениците да се вратат во Собранието, тврди новиот ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на Собранието

МРТ - 09.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ го продолжува бојкотот на работата на Парламентот. Ова е решено на денешниот координативен состанок на највисоко ниво на партијата. Има политички прогон во земјата и нема демократски капацитет.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да се врати во собранието се додека не се создаде демократски амбиент

Сител - 09.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да се вратат во пратеничките клупи. Од партијата велат дека во законодавниот дом нема демократски амбиент Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го бојкотираат Собранието по притворањето на триесетина лица меѓу кои и 6мина ...

Мицкоски го информираше Бартол дека не се враќаат во Собранието додека не се создадат услови за демократско ...

А1 On - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија.

Мицкоски: Пратениците ќе се вратат во Собрание кога ќе се создадат демократски услови ...

Н.Македонија - 09.01.2018

Мицкоски: Пратениците ќе се вратат во Собрание кога ќе се создадат демократски услови Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на пресконференцијата одржана пред Собранието на Република Македонија кажа дека пратениците од оваа партија ќе се вратат ...

ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговрност и да се вклучи во реформите

Тера - 09.01.2018

Целосно се неосновани тврдењата дека нема демократски услови за функционирање на Собранието, соопшти денеска СДСМ во реакција на денешната одлука на ВМРО-ДПМНЕ да не учествува во работата на законодавниот дом.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собрание кога ќе се создадат демократски услови

Тера - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. „Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

ВМРО ДПМНЕ бојкотира, се намалува нивната пратеничка група, а мнозинството не може да собере кворум

AKO - 09.01.2018

ВМРО ДПМНЕ продолжува со бојкотот на работата на Собранието. Во меѓувреме, уште еден пратеник од коалицијата, Јусуф Хасани од Демократската партија на Турците, соопшти дека излегува од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од опозициската ...

Мицкоски оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Чарлс Гарет

iPortal - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес (09 јануари 2018-та година) оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната ...

Мицкоски и Гарет разговараа за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси

Слободен Печат - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет со кого разговарал за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси

Стандард - 09.01.2018

„Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Со промените по изборот на новата демократска Влада, спроведувањето на реформите и новите политики, започнати се процесите за Собранието да биде вистински ...

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Гарет

Стандард - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес остварил средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговарало за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

Мицкоски – Бартол: ВМРО-ДПМНЕ нема да се врати во Собранието додека не се создадат услови за демократско функционирање

Нетпрес - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски во вторникот се сретна со делегацијата на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на алијансата во Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси

Локално - 09.01.2018

Владејачката СДСМ смета дека целосно се неосновани тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието, поради што ВМРО-ДПМНЕ се откажа од присуството на седниците. „Со промените по изборот на новата демократска Влада, ...

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Герет

Точка - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет, при што на средбата се разговарало за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба ...

Мицкоски: Додека има политички прогон не се враќаме во Собранието

Телевизија Нова - 09.01.2018

Со дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, новиот лидер на партијата Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси

iPortal - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Со промените по изборот на новата демократска Влада, спроведувањето на реформите и новите политики, започнати се процесите за Собранието да биде вистински ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собрание кога ќе се создадат демократски услови

Точка - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. „Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

Мицкоски го информираше Бартол дека не се враќаат во Собранието додека не се создадат услови за демократско ...

Локално - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија.

СДСМ: Тврдењата на Мицкоски дека нема демократски услови во Собранието се неточни

Точка - 09.01.2018

Владејачката СДСМ бара од ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси. Како што велат од партијата, целосно неосновани се тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека нема услови за ...

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Гарет

Локално - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

СДСМ ги повикува ВМРО ДПМНЕ да дадат придонес,а не да ги блокираат демократските процеси

Фактор - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието, велат од партијата на власт коментирајќи го ставот на опозициската ВМРО ДПМНЕ да не се врати во собраниските клупи.

Мицкоски – Гарет: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува во реформите, ама ако се создадат услови за тоа

Мета - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет со кого разговарал за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и реформските процеси.

Мицкоски го запознал Бартол со одлуката на опозицијата да не учествува во работата на Собранието

Точка - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски, оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, соопшти Центарот за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност и да се вклучи во реформските процеси

Мета - 09.01.2018

Од СДСМ како реакција на прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски велат дека целосно се неосновани тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието.

Мицкоски не дава пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се вратат во Собрание

Нетпрес - 09.01.2018

Со дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, новиот лидер на партијата Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 ...

Мицкоски: Нема демократски амбиент за работа во Собранието (ВИДЕО)

Стандард - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието изјави дека нема демократски амбиент за работа во Собранието и дека бојкотот на опозицијата ќе продолжи.

Мицкоски се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Герет

Вечер - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет, при што, на средбата се разговарало за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови (ВИДЕО)

Република - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. -Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

Мицкоски: Не се враќаме во Собранието се додека има политички прогон

МК News - 09.01.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 отсто од сите пратеници се наоѓаа во притовор и „конструирано“ ...

Мицкоски го запознал Бартол со одлуката на опозицијата да не учествува во работата на Собранието

Вечер - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски, оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, соопшти Центарот за ...

ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните

Нетпрес - 09.01.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси, порача во понеделникот владејачката партија СДСМ во вторникот, отфрлјаќи ги како „целосно неосновани“ тврдењата на најголемата ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови (ВИДЕО)

Курир - 09.01.2018

Со дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, новиот лидер на партијата Христијан Мицкоски денеска на прес конференција пред Собранието рече дека одлучле да не учествуваат во собраниската работа поради тоа што 12 отсто од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, односно 5 ...

СДСМ: Тврдењата на Мицкоски дека нема демократски услови во Собранието се неточни

Вечер - 09.01.2018

Владејачката СДСМ бара од ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси. Како што велат од партијата, целосно неосновани се тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека нема услови за ...

Мицкоски оствари средба со делегација на НАТО

Курир - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија на која се рзговарало ...

Остварена средба Мицкоски – Герет: Политичкиот прогон кој го врши власта е сериозен проблем

Република - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се враќаат во Собрание

Вечер - 09.01.2018

Иако се најавуваше дека опозицијата ќе учествува во работата на Собранието од денеска, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, сепак, нема да учествуваат на денешните седници, потврдија извори за „Макфакс“.

ВМРО-ДПМНЕ го продолжува бојкотот

10без10 - 09.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ го продолжува бојкотот на работата на Парламентот. Ова е решено на денешниот координативен состанок на највисоко ниво на партијата за што повеќе информации треба да даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ одлучи дека нема да учествува во работата на Собранието

iPortal - 09.01.2018

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Почитувани, Во моментов нема демократски амбиент за работа во Собранието. Дванаесет проценти од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ се уште се наоѓа во притвор, тоа ...

(Видео) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собрание кога ќе се создадат демократски услови

Вечер - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. „Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност со вклучување во работата на Собранието

Слободен Печат - 09.01.2018

Целосно неосновани се тврдењата дека нема услови за демократско функционирање на Собранието. Со промените по изборот на новата демократска Влада, спроведувањето на реформите и новите политики, започнати се процесите за Собранието да биде вистински ...

Средба Мицкоски- Гарет: Политичкиот прогон кој го врши власта е сериозен проблем и пречка за придвижување на ...

Курир - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. -На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се враќаат во Собрание

Точка - 09.01.2018

Иако се најавуваше дека опозицијата ќе учествува во работата на Собранието од денеска, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, сепак, нема да учествуваат на денешните седници, потврдија извори за „Макфакс“.

ВО ЖИВО: Мицкоски за одлуката за бојкот на Собранието

Локално - 09.01.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за одлуката за бојкот на ...

ВМРО-ДПМНЕ одлучила да не се враќа во Собранието

Мета - 09.01.2018

Партискиот врв на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешиот координативен состанок донел одлука нивната пратеничка група денеска да не се вклучи во работата на Собранието, јавува државната новинска агенција МИА.

Собранието без опозиција, ВМРО-ДПМНЕ не се враќа без ослободување на притворените

Фактор - 09.01.2018

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ нема да продолжи да учествува во работата на Собранието на Република Македонија и нема да биде дел од политичката дебата се додека не се најде соодветно решение за нивните притворени пратеници, но и воопшто ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да присуствува на собраниски седници бидејќи нема демократски амбиент во Собранието

Локално - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, откако денеска пратениците од опозициската партија не се појавија на седницата на Собранието, изјави дека во моментот нема демократски амбиент за работа во Парламентот и затоа не учествуваат во неговата ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во Собрание зошто нема демократски амбиент

Мета - 09.01.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на најголемата опозициска партија денеска пред Собранието изјави дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на законодавниот дом се додека не престане, како што, „рече политичкиот прогон на ...

Мицкоски: Немаме информација до каде се преговорите за името

Алфа - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека во врска со спорот со името до овој момент тие немаат информација за тоа како се одвиваат преговорите, ниту за нивната содржина и суштина.

СДСМ: Тврдењата на Мицкоски дека нема демократски услови во Собранието се неточни

Sky - 09.01.2018

Владејачкиот СДСМ бара од ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност пред граѓаните и активно да се вклучи во реформските процеси. Како што велат од партијата, целосно неосновани се тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека нема услови за ...

Средба Мицкоски- Гарет: Политичкиот прогон кој го врши власта е сериозен проблем и пречка за придвижување на ...

Поглед - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет. -На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата, актуелната политичка состојба и ...

Мицкоски го запознал Бартол со одлуката на опозицијата да не учествува во работата на Собранието

Sky - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски, оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, соопшти Центарот за ...

ВМРО ДПМНЕ со неочекуван потег – еве што најави Христијан Мицковски

Sky - 09.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе се создадат демократски услови за тоа. „Во моментов нема демократски амбиент за работа на Собранието.

Мицкоски го информираше Бартол дека не се враќаат во Собранието додека не се создадат услови за демократско ...

Поглед - 09.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес придружуван од Владимир Ѓорчев и Александар Николоски оствари средба со делегација на НАТО, предводена од Горазд Бартол, шеф на канцеларијата за врски на НАТО во Македонија.

Мицкоски: Додека не престане политичкиот прогон на власта, ВМРО-ДПМНЕ не се враќа во Собрание

еМагазин - 09.01.2018

Претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, денеска пред Собранието образложи зошто пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на законодавниот дом.

ВМРО-ДПМНЕ ќе соопшти дали се враќа во Собрание

еМагазин - 09.01.2018

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска треба да соопштат дали ќе се вклучат во работата на Парламентот. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски за вчера најави координација на која ќе се одлучува кои чекори партијата ќе ги преземе во ...

ВМРО-ДПМНЕ:”Нема враќање во Собрание! Гласајте ја двојазичноста сами!?”

Маркукуле - 09.01.2018

На денешната координација на пратеничката група со лидерот на партијата Христијан Мицкоски, било одлучено ВМРО-ДПМНЕ да не присуствува на денешната седница во Собранието на Република Македонија.

Мицкоски за Алсат М: Утре одлука за идните партиски чекори

Алсат-М - 08.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Алсат М вели дека партијата утре ќе одржи координативен состанок на кој ќе одлучат како понатаму ќе делуваат. Мицкоски не сакаше ниту да ја потврди, ниту да ја демнатира информацијата во дел од медиумите ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одлучува за идните чекори на партијата

Либертас - 08.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за телевизијата „Алсат М“ вели дека партијата утре ќе одржи координативен состанок на кој ќе одлучува како понатаму ќе делува. Мицкоски не сакаше ниту да ја потврди, ниту да ја демантира информацијата во дел ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одлучува за идните чекори на партијата

Мета - 08.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за телевизијата „Алсат М“ вели дека партијата утре ќе одржи координативен состанок на кој ќе одлучува како понатаму ќе делува. Мицкоски не сакаше ниту да ја потврди, ниту да ја демантира информацијата во дел ...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одлучува за идните чекори на партијата

Локално - 08.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за телевизијата „Алсат М“ вели дека партијата утре ќе одржи координативен состанок на кој ќе одлучува како понатаму ќе делува. Мицкоски не сакаше ниту да ја потврди, ниту да ја демантира информацијата во дел ...

Мицкоски за Алсат М: Утре одлука за идните партиски чекори

10без10 - 08.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Алсат М вели дека партијата утре ќе одржи координативен состанок на кој ќе одлучат како понатаму ќе делуваат. Мицкоски не сакаше ниту да ја потврди, ниту да ја демнатира информацијата во дел од медиумите ...

Неизвесно враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Стандард - 08.01.2018

Пратениците ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржат координација на која ќе се одлучи за тоа дали ќе се вратат во Собранието, велат партиски извори. Оттаму коментираат дека не треба да се очекува промена во одлуката за неучество во работата на парламентот.