TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поразот од Макаби е заборавен

Телеграф - 25.10.2013

Во пресрет на предизвикот во АБА лигата, Партизан, МЗТ поразот од Макаби Хаифа во Еврокупот го остава зад себе Поразот од Макаби Хаифа во Еврокупот беше прв за МЗТ на домашен терен од 22 февруари ...

МЗТ Скопје водеше 38 минути, но Макаби победи

Н.Македонија - 25.10.2013

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје го претрпе вториот пораз (прв дома) во групата Г, во Еврокупот со 83-86 од израелскиот Макаби Хаифа, во средата, иако избраниците на српскиот стратег Влада ...

МЗТ падна за две минути

Дневник - 24.10.2013

Десеткуваниот со повреди македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром на крајот потклекна во мечот со Макаби Хаифа (83-86). Скопјани, иако водеа цел натпревар, сепак не се израдува на првата ...

МЗТ загуби дома од Макаби Хаифа

Кирилица - 24.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром втор пат е поразен во кошаркарскиот Евро куп. Синоќа во СЦ Борис Трајковски во Скопје, МЗТ Скопје во натпревар од 2.коло на групата Г, загуби од првакот на ...

Втор пораз на МЗТ во Евро купот

Курир - 24.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром втор пат е поразен во кошаркарскиот Евро куп. Попладнево во СЦ Борис Трајковски во Скопје, МЗТ Скопје во натпревар од 2.коло на групата Г, загуби од првакот ...

Втор пораз на МЗТ Скопје во Еврокупот

Inpress - 24.10.2013

Скопје, 24. октомври 2013 (ИНПРЕС) Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром синоќа го претрпеа и вториот пораз во кошаркарскиот Евро куп. Иако МЗТ во текот на целиот натпрева имаше предност а во 36-та ...

И најдоброто беше недоволно

Вечер Прес - 24.10.2013

Македонскиот шампион можеби го одигра најдобриот натпревар досега во сезоната, но загуби од израелскиот првак со 83:86, што е втор пораз во Еврокупот МЗТ Скопје, веројатно, кошаркарски гледано, го ...

МЗТ несреќно поразен во Еврокупот

Канал 77 - 24.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје не успеаја да стигнат до својата дебитантска победа во УЛЕБ Еврокупот откако вчера пред своите навивачи во неизвесна завршница загубија од Макаби Хаифа со 86:83.

Втор пораз на МЗТ во еврокупот

Телма - 23.10.2013

МЗТ Скопје во натпревар од 2.коло на групата Г, загуби од првакот на Израел тимот на Макаби Хаифа со 83:86, по четвртини по четвртини 29:21, 18:18, 20:23 и 16:24.

ФОТО: МЗТ Скопје загуби од израелскиот првак Макаби Хаифа

Утрински - 23.10.2013

Македонскиот шампион го загуби и вториот натпревар (83:86) во рамките на кошаркарскиот Евро куп Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром втор пат е поразен во кошаркарскиот Евро куп.

МЗТ Скопје загуби од Макаби Хаифа со 83:86

24 Вести - 23.10.2013

Лошата игра во последната четвртина беше пресудна за вториот пораз во вториот меч на македонскиот кошаркарски шампион. Првата четвртина Металците ја добија со 29:21, во втората се одигра израмнето но ...

Прв натпревар на МЗТ Скопје во Еврокупот пред домашната публика

Сител - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе ја има премиерата пред своите навивачи во кошаркарскиот Евро куп. Попладнево во СЦ Борис Трајковски во Скопје, МЗТ го пречекува израелскиот првак ...

МЗТ Скопје домаќин на израелскиот првак

Дерби - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром попладнево во 18 часот во СЦ „Борис Трајковски" во рамките од 2.коло ќе го одигра првиот натпревар од Еврокупот на домашен терен.

МЗТ Скопје Аеродром значително ослабен го пречекува Макаби Хаифа

А1 On - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе го одигра вториот натпревар од Еврокупот, а прв на домашен терен против израелскиот шампион Макаби Хаифа.

МЗТ ослабен против Макаби Хаифа

Макфакс - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ, во среда, ќе го одиграат првиот натпревар во Европкупот пред домашната публика, во новата сезона. Во „Борис Трајковски“ на македонскиот првак ќе му гостува израелскиот тим Макаби ...

МЗТ домаќин на Макаби Хаифа

Алфа - 23.10.2013

Од 18:00 часот во Борис Трајковски во второто коло од натпреварувањето гостува шампионот на Израел, Макаби Хаифа кој како и МЗТ сезоната ја започна со пораз, па и двата тима целат кон првиот триумф ...

МЗТ Скопје и без тројца играчи најавува триумф против силниот Макаби!

МКД - 23.10.2013

По пауза од 13 години и точно пет дена, кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва, против израелски Макаби Хаифа (18 часот, сала „Борис Трајковски“), ќе го одиграат првиот натпревар од едно европско ...

МЗТ на мегдан со Макаби Хаифа, тимот што го детронизира моќниот Макаби Тел Авив

Екипа - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје не можат да земат здив од низата на тешки натпревари, како во АБА-лигата, така и во дебитантската сезона од Еврокупот. Така, само неколку дена по гостувањето во Загреб ...

МЗТ Скопје и пред организаторски испит во дуелот со Макби Х.

Сител - 23.10.2013

Кошаркрите на МЗТ Скопје попладнево во СЦ Борис Трајковски во Скопје ќе играат против Макаби Хаифа. Ова е прв натпревар за МЗТ во реномираниот Евро куп.

Промашувањето на Гечевски го чинеше МЗТ Скопје пораз во Еврокупот

Спортклуб - 23.10.2013

Екипата на МЗТ Скопје пред домашната публика го забележа вториот пораз во Еврокупот откако несреќно, загуби од израелскиот преставник, Макаби Хаифа. Иако имаа предност во текот на целиот натпревар ...

Несреќен пораз на шампионот: МЗТ водеше 38 минути, ама не дојде до сефте во Еврокупот

МКД - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје и по вториот натпревар во престижниот Еврокуп остануваат без победа откако вечерва, несреќни и релативно незаслужено, загубија во пресметката со актуелниот израелски шампион ...

Втор пораз на МЗТ во Евро купот

Сител - 23.10.2013

МЗТ Скопје Аеродром го претрпе вториот пораз во кошаркарскиот Евро куп. Во натпревар од 2.коло на групата Г, одигран попладнево во СЦ Борис Трајковски, иако МЗТ Скопје во најголемиот дел од ...

Несреќен пораз за МЗТ Скопје во Еврокупот

Сител - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го претрпеа и вториот пораз во Еврокупот. Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ израелскиот првак Макаби Хаифа оставри победа од 86:83 (29:21; 18:18; 20:23 и 16:24).

ЕВРОКУП: МЗТ не издржа во финишот, пораз од Макаби

Телеграф - 23.10.2013

Со пресврт во последните две минути од пресметката, Макаби го победи македонскиот првак со 86.83 (29-21, 18-18, 20-23, 16-24) МЗТ Скопје Аеродром го доживеа вториот пораз во Еврокупот на УЛЕБ , овој ...

Несреќен пораз на МЗТ Скопје

Оn.net - 23.10.2013

Шампионот на Македонија загуби и во својот прв настап во Еврокупот оваа сезона, овој пат дома од тимот на Макаби Хаифа, кој во СЦ „Борис Трајковски“ славеше со 86:83.

Вукоичиќ: Ја превземам вината…

Екипа - 23.10.2013

Стратегот на МЗТ Скопје, Влада Вукоичиќ, ја превзеде одговорноста за поразот од Макаби претрпен вечерва во второто коло од Еврокупот. Српскиот стручњак смета дека слабата одбрана и 86-те примени ...

МЗТ испушти победа против Макаби

ЗаЗабава - 23.10.2013

Кошаркарите на македонскиот шампион МЗТ Скопје го забележаа вториот пораз во Еврокупот, откако вечерва загубија од Макаби Хаифа со 83-86. Избраниците на Влада Вукоичиќ одиграа сосема солиден ...

МЗТ Скопје поразен во финишот од Макби Хаифа

Нетпрес - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје - Аеродром го претрпе и вториот пораз во исто толку натпревари во Еврокупот, откако на домашен терен во СЦ “Борис Трајковски” загубија од изрелскиот шампион Макаби Хаифа со ...

МЗТ падна во финишот

Макфакс - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром загубија од Макаби Хаифа со 83-86 (29-21, 18-18, 20-23, 16-24), во натпреварот од второто коло во Г групата во Еврокупот.

Несреќен пораз на МЗТ од Макаби Хаифа

Дерби - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје не успеаја да стигнат до својата дебитантска победа во УЛЕБ Еврокупот откако вечерва пред своите навивачи во неизвесна завршница загубија од Макаби Хаифа со 86:83.

МЗТ водеше 38 минути, на крајот загуби од Макаби Хаифа

А1 On - 23.10.2013

МЗТ Скопје го претрпе и вториот пораз во Еврокупот, откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ израелскиот првак Макаби Хаифа оставри победа од 86:83. Гостите од Израел за првпат поведоа во ...

МЗТ падна во финишот

СуперСпорт - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром загубија од Макаби Хаифа со 83-86 (29-21, 18-18, 20-23, 16-24), во натпреварот од второто коло во Г групата во Еврокупот.

МЗТ загуби од Макаби Хаифа

+инфо - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром втор пат е поразен во кошаркарскиот Евро куп. Попладнево во СЦ Борис Трајковски во Скопје, МЗТ Скопје во натпревар од 2.коло на групата Г, загуби од првакот ...

МЗТ ослабен го пречекува Макаби Хаифа

+инфо - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе го одигра вториот натпревар од Еврокупот, а прв на домашен терен против израелскиот шампион Макаби Хаифа.

Промашувањето на Гечевски го чинеше МЗТ Скопје пораз во Еврокупот

Хитпортал - 23.10.2013

Е кипата на МЗТ Скопје пред домашната публика го забележа вториот пораз во Еврокупот откако несреќно, загуби од израелскиот преставник, Макаби Хаифа. Иако имаа предност во текот на целиот натпревар ...

МЗТ Скопје ослабен против Макаби Хаифа

Курир - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе го одигра вториот натпревар од Еврокупот, а прв на домашен терен против израелскиот шампион Макаби Хаифа.

МЗТ ослабен против Макаби Хаифа

СуперСпорт - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ, во среда, ќе го одиграат првиот натпревар во Европкупот пред домашната публика, во новата сезона. Во „Борис Трајковски“ на македонскиот првак ќе му гостува израелскиот тим Макаби ...

МЗТ со ослабен состав против Макаби Хаифа

Кајгана - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ, денеска ќе го одиграат првиот натпревар во Европкупот пред домашната публика во новата сезона. Во „Борис Трајковски“ на македонскиот првак ќе му гостува израелскиот тим Макаби ...

МЗТ Скопје му подари победа на Макби Хаифа

Вечер Прес - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје - Аеродром го претрпе и вториот пораз во исто толку натпревари во Еврокупот. Избраниците на тренерот Влада Вукоичиќ на домашен терен во СЦ "Борис ...

МЗТ Скопје загуби од израелскиот првак Макаби Хаифа

Либертас - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром втор пат е поразен во кошаркарскиот Евро куп. Попладнево во СЦ Борис Трајковски во Скопје, МЗТ Скопје во натпревар од 2.коло на групата Г, загуби од првакот ...

Десеткуваниот МЗТ Скопје посакува сефте победа во Еврокупот

Република - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје за првпат вечерва ќе биде домаќин во Еврокупот, а нагости доаѓа израелскиот тим Макаби Хаифа. Аеродромци посакуваат сефте победа во реномираното натпреварување, иако ...

МЗТ Скопје Аеродром значително ослабен го пречекува Макаби Хаифа

Локално - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе го одигра вториот натпревар од Еврокупот, а прв на домашен терен против израелскиот шампион Макаби Хаифа.

МЗТ Скопје Аеродром значително ослабен го пречекува Макаби Хаифа

Бриф - 23.10.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром денеска ќе го одигра вториот натпревар од Еврокупот, а прв на домашен терен против израелскиот шампион Макаби Хаифа.

Втор пораз на МЗТ Скопје во Еврокупот

Република - 23.10.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје го загуби и вториот натпревар во Еврокупот, а вечерва подобри од аеродромци беа кошаркарите на Макаби Хаифа и славеа со 86-83.

Несреќен пораз на МЗТ Скопје

Н.Македонија - 23.10.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија од Макаби Хаифа со 83-86, во првиот меч дома во Еврокупот Меч топката за МЗТ ја имаше капитенот Тодор Гечевски кој промаши од чиста позиција на 4 секунди до крајот ...

Се повреди Кејд Дејвис

А1 On - 22.10.2013

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром на почетокот на новата сезоната. По Кирил Николовски, Дамјан Стојановски и Кејд Дејвис, на листата на повредени во тимот на МЗТ Скопје Аеродром, сега е и ...

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром

+инфо - 22.10.2013

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром на почетокот на новата сезона. По Кирил Николовски, Дамјан Стојановски и Кејд Дејвис, на листата на повредени во тимот на МЗТ Скопје Аеродром, сега е и ...

МЗТ без Дејвис и браќата Стојановски против Макаби

Хитпортал - 22.10.2013

Е кипата на МЗТ Скопје, утревечер ќе го одигра својот втор натпревар во Еврокупот, а за противник ќе го има израелскиот претставник, Макаби. По поразот во Летонија, „металците“ овој пат, пред ...

МЗТ утре го пречекува Макаби Хафа во Еврокупот

Алфа - 22.10.2013

Македoнскиот претставник МЗТ Скопје својот дуел од оваа руда го игра утре од 18ч кога во Скопје гостува тимот на Макаби Хаифа. Во својот прв настап пред домашната публика во ова натпреварување МЗТ ќе ...

МЗТ без Дејвис и браќата Стојановски против Макаби

Спортклуб - 22.10.2013

Екипата на МЗТ Скопје, утревечер ќе го одигра својот втор натпревар во Еврокупот а за противник, ќе го има израелскиот претставник, Макаби. По поразот во Летонија, “металците“ овој пат, пред ...

МЗТ Скопје за прв пат без Дејвис

Сител - 22.10.2013

Американецот Кејд Дејвис за прв пат ќе пропушти натпревар во дресот на МЗТ Скопје Аеродром. Откако, Дејвис во саботат се здоби со повреда на скочниот зглоб на дуелот од АБА лигата, кој МЗТ го загуби ...

Огнен Стојановски на листата повредени кај МЗТ

Сител - 22.10.2013

Огнен Стојановски е новоти име на листат повредени во редовите на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром. Во информацијата објавена на официјалниот профил (страна) на клубот на ...

И Огнен Стојановски „виси“ за Макаби Хаифа

Дерби - 22.10.2013

Бекот Огнен Стојановски е најновото име во „подвижната болница“ на МЗТ Скопје, која сега ја сочинуваат четворица кошаркари во пресрет на утрешниот дуел со Макаби Хаифа од Еврокупот во „Борис ...

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром

Локално - 22.10.2013

Кејд Дејвис/ Фото: facebook Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром на почетокот на новата сезоната. По Кирил Николовски, Дамјан Стојановски и Кејд Дејвис, на листата на повредени во тимот на ...

МЗТ Скопје ослабен оди на прва победа во Еврокупот

Н.Македонија - 22.10.2013

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје утре, од 18 часот (пренос на МТВ), го пречекува израелски Макаби Хаифа во 2. коло на групата Г, во Еврокупот КОШАРКА И двата тима во ова коло влегуваат по ...

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром

Н.Македонија - 22.10.2013

Нема крај на малерите за МЗТ Скопје Аеродром на почетокот на новата сезоната. По Кирил Николовски, Дамјан Стојановски и Кејд Дејвис, на листата на повредени во тимот на МЗТ Скопје Аеродром, сега е и ...

МЗТ проретчен против израелскиот шампион

Дневник - 21.10.2013

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, сериозно ослабнат без повредените Дамјан Стојановски, Kејд Дејвис и Kирил Николовски, утре (18 ч) ќе го дочека израелскиот шампион Макаби Хаифа ...

Повредата на Кејд Дејвис не е сериозна, Американецот би можел да игра против Партизан

Екипа - 21.10.2013

Во таборот на МЗТ Скопје конечно добија добра вест кога станува збор за повредите на играчите, откако беше утврдено дека проблемот на Кејд Дејвис со повредениот скочен зглоб на дуелот со Цедевита не ...

Дамјан и Дејвис го пропуштаат Макаби, но би можеле да се вратат за Партизан

МКД - 21.10.2013

Актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ќе настапи сериозно ослабен на задутрешното домашно деби во Еврокупот против израелскиот шампион Макаби Хаифа и тоа без Американецот Кејд Дејвис, кој го ...