TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денот на АРМ ќе се прослави во Охрид

МКД - 16.08.2014

Во понделеник во Центарот за обука на вода во Охрид ќе се одржи централната свеченост по повод 18 Август – Денот на АРМ. На свеченоста ќе присуствуваат претседателот на Република Македонија и врховен ...

ГАЛЕРИЈА АРМ го покажа своето оружје

+инфо - 16.08.2014

Тактичко-техничкиот збор е дел од активностите по повод Денот на АРМ, кој има цел да ги запознае граѓаните со средствата кои се во Армијата и се надеваме дека со вакви дружења ќе внесеме уште повеќе ...

Со свеченост одбележан Денот на АРМ

24 Вести - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска се оддржа свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

За ефикасна и модерна армија, АРМ бара повеќе финанасиски средства

24 Вести - 15.08.2014

Модернизација на армијата, продолжување на мировните операции во Авганистан, Либан и Босна и Херцеговина и измена на законската легислатива во Законот за служба во АРМ, се дел од приоритетите кои во ...

Со ребалансот на буџетот се скратуваат средствата за АРМ и за Одбрана

Вест - 15.08.2014

"За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства, кои во последниве години се намалени.

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Утрински - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

ФОТО: Почна прославата на Денот на АРМ

Утрински - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем и висок степен на борбена подготвеност се потребни повеќе финансиски средства, рече денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо ...

Началникот на Генералштабот побара повеќе пари за војската

Телма - 15.08.2014

Пред Министерството за одбрана, се одржа свечена церемонија по повод денот на армијата. Началникот Горанчо Котески побара поголеми финансиски средства и подобрување на стандардот на војниците.

Оддададена почит на создавачите и на командантите на АРМ

Дневник - 15.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Kиро Глигоров, како и на гробот на генерал Михаило Апостолски им оддаваме почит за ...

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Алфа - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август Во кругот на Генералштабот на АРМ ...

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

А1 On - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија – 18 август.

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се повеќе пари

Н.Македонија - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени.

Прием во НАТО и поголеми финансиски средства за АРМ побара ГШ

Алфа - 15.08.2014

Началникот на ГШ на АРМ порача дека потребно партнерите од НАТО да го разберат чуството на неправда кое се прави со неприемот на Македонија како полноправна земја-членка на Алијансата.

Котески: За модерна Армија потребни поголеми финансиски средства

А1 On - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени.

Армијата бара повеќе пари од буџетот

Фокус - 15.08.2014

АРМ изготвила Предлог-план за модернизација, кој добил поддршка од претседателот, премиерот и министерот за одбрана. За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена ...

За ефикасна армија ни требаат повеќе пари

Фактор - 15.08.2014

За да се одржи ефикасен и модерен одбранбен систем потребни се повеќе средства во одбраната, смета началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески.

Началникот на ГШ Котески бара повеќе пари за армијата

+инфо - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени, истакна денеска ...

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Канал5 - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Сител - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

МРТ доби благодарница за одличната соработка со Министерството за одбрана и АРМ

МРТ - 15.08.2014

За одличната соработка со Министерството за одбрана и Армијата на Република Македонија, Македонската радиотелевизија денеска доби благодарница од началникот на Генралштабот, генерал- потполковник ...

Котески: АРМ е значаен фактор за безбедноста и глобалниот мир

МРТ - 15.08.2014

Началникот на Генералштабот, генерал Котески од припадниците на Армијата побара да се раководат од интересите на АРМ и на државата, бидејќи само тие може да не одведат до успехот, стабилноста и ...

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се поголеми финансиски средства

Канал5 - 15.08.2014

Армија чии војници придонесоа државата да влезе во НАТО, армија на која и требаат финансии за реформи и модернизација. Поентите ги испорача началникот на Генералштабот на АРМ генералот Горанчо ...

АРМ бара поголем буџет за ефикасен одбранбен систем

Сител - 15.08.2014

Поголем буџет за оддржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена готовност на Армијата. АРМ изготви план за модернизација, пропратен со поголеми финансиски средства кои во ...

ДЕН НА АРМ: Унапредувања, значки, плакети и благодарници за војниците

Телеграф - 15.08.2014

На свеченоста ќе бидат прочитани наредби за унапредување, врачување на плакети, значки, благодарници и други стимулативни мерки за припадниците на Министерството за одбрана и ГШ Во кругот на ...

Свеченост по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Точка - 18.08.2016

Во четврток со почеток во 10 часот на платото пред Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ ќе се реализира централната свеченост по повод одбележувањето на Денот на АРМ. Согласно протоколот, на присутните ќе им се обратат Претседателот на ...

КОТЕСКИ: За ефикасна и модерна Армија потребни се повеќе средства

Телеграф - 15.08.2014

АРМ го изготви предлог-планот за модернизација, за кој постои поддршка од претседателот на државата, премиерот и од министерот за одбрана, рече началникот на ГШ на АРМ, Горанчо Котески За одржување ...

Свеченост по повод одбележување на Денот на АРМ

Вистина.мк - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана, денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија- 18 август.

Котески: Успехот на АРМ е успех на секоја команда и единица

Вистина.мк - 15.08.2014

Армијата на Република Македонија со особена чест и гордост го прославува 22 роденден на Армијата, а 18 август не обврзува никогаш да не ги заборавиме хероите кои ја пролејаа својата крв на ...

Свеченост по повод одбележување на Денот на АРМ

Курир - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана, денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија- 18 август.

Свеченост по повод одбележување на Денот на АРМ

Нетпрес - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана, денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија- 18 август.

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Press24 - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

Значки и плакети за војниците

Вечер - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана, денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија- 18 август.

Одбележување на денот на АРМ

БезПардон - 15.08.2014

Модерна армија која целосно ги исполнува НАТО стандардите, и во секој миг е подготвена за интервенција во најсложените мисии предводени од Алијансата.

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Република - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија – 18 август.

Генералштабот со благодарница за "Вечер"

Вечер - 15.08.2014

На свеченоста по повод одбележувањето на денот на АРМ, "Вечер" доби благодарница од началникот на генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески и министерот за одбрана Зоран Јолевски за ...

Котески: Успехот на АРМ е успех на секоја команда и единица

Курир - 15.08.2014

Армијата на Република Македонија со особена чест и гордост го прославува 22 роденден на Армијата, а 18 август не обврзува никогаш да не ги заборавиме хероите кои ја пролејаа својата крв на ...

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се повеќе пари

БезПардон - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени.

Котески: Мора да бидеме мудри и да градиме модерна одбрана

Вечер - 15.08.2014

Началникот најави и дел од целите на АРМ за наредната година, како што се измената на законската легислатива во Законот за служба на АРМ, продолжување на имплементацијата на новата ...

Котески: АРМ е институција во која граѓаните имаат најголема доверба

Макфакс - 15.08.2014

АРМ со особена чест и гордост го прославува 22-от роденден на Армијата, а 18 август не обврзува никогаш да не ги заборавиме хероите кои ја пролејаа својата крв на македонското бојно поле, изјави во ...

Свеченост за одбележување на Денот на АРМ

Денешен - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се поголеми финансиски средства

Lider - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени.

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се поголеми финансиски средства

Денешен - 15.08.2014

За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми финансиски средства кои во последниве години се намалени.

Денот на АРМ ќе се слави во касарната „Боро Менков„

Kumanovo News - 15.08.2014

Во касарната “Боро Менков“ во понеделник во 10 часот со воена свеченост единиците од гарнизон Куманово ќе го одбележат 18 август - Денот на АРМ. По повод 22 година од формирањето на Армијата на ...

Одбележување на денот на АРМ

Falanga - 15.08.2014

Јолевски и Котески во рамки на одбележувањето на денот на армијата, попладево се сретнаа со поранешните началници на генералштабот на АРМ, но и со пензионираните генерали на армијата..

Свеченост по повод одбележување на Денот на АРМ

Maxim - 15.08.2014

Во кругот на Генералштабот на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе се одржи свеченост за одбележување на Денот на Армијата на Република Македонија - 18 август.

Котески: За ефикасна и модерна Армија потребни се повеќе пари

Falanga - 15.08.2014

Очекувам дека оваа одлука ќе биде донесена во корист на АРМ и на државата.. За одржување ефикасен одбранбен систем на државата и висок степен на борбена подготвеност на Армијата, потребни се поголеми ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

24 Вести - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

МО и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

24 Вести - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Утрински - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

МКД - 14.08.2014

Со денешното полагање венци со свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Трајковски и Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски ние им оддаваме почит за ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

А1 On - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ – 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

По повод Денот на АРМ средба со пензионираните генерали и началници на АРМ

А1 On - 14.08.2014

Во рамки на одбележувањето на 18-ти август Денот на Армијата на Република Македонија, министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески ...

По повод Денот на АРМ средба со пензионираните генерали и началници на АРМ

Алфа - 14.08.2014

Во рамки на одбележувањето на 18-ти август Денот на АРМ, министерот за одбрана Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Котески денеска ќе остварат работен ручек со ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

А1 On - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Чествување за Денот на АРМ

Локално - 14.08.2014

По по вод чествувањето на Денот на АРМ – 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Сител - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

По повод Денот на АРМ средба со пензионираните генерали и началници на АРМ

Сител - 14.08.2014

Во рамки на одбележувањето на 18-ти август Денот на Армијата на Република Македонија, министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Канал5 - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Одбележан денот на Армијата

Канал5 - 14.08.2014

Со оддавање почит на загинатите борци за македонската независност и армија беше одбележан денот на Армијата. Традиционално на гости беа поканети и пензионираните генерали за да се разменат искуства ...

Министерот за одбрана и началникот на ГШ се сретнаа со поранешните генерали на АРМ

МРТ - 14.08.2014

Спроти одбележувањето на Денот на македонската армија, во Домот на АРМ во Скопје министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на генералштабот, генерал потполковник Горанчо Котески на ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Канал5 - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Одбележување на денот на АРМ

Сител - 18.08.2015

Пригодна свеченост по повод 18 Август-Денот на АРМ денеска ќе се оддржи пред зградата на Министерството за одбрана и ГШ на АРМ. На свеченоста предвидено е присуство на претседателот на Република Македонија и Врховен командант Ѓорге Иванов, ...

ДЕН НА АРМ: Воени почести и свежо цвеќе за поранешните врховни команданти

Телеграф - 14.08.2014

Венци со свежо цвеќе со воени почести ќе бидат положени на партизанските гробишта, на гробот на загинатиот претседател Борис Трајковски, поранешниот претседател Киро Клигоров, како и на гробот на ...

Воени почести по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Точка - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ- 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел, предвидена е церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските гробишта, на ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Бриф - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Јолевски и Котевски на средби со пензионираните генерали на АРМ

Тера - 14.08.2014

Во Домот на АРМ во Скопје, во рамките на одбележувањето на 18-ти август Денот на АРМ, министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески ќе ...

Воени почести по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Вистина.мк - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ- 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел, предвидена е церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските гробишта, на ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Тера - 14.08.2014

Со полагање венци со свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Трајковски и Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски ние им оддаваме почит за сето тоа ...

Воени почести по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Курир - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ- 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел, предвидена е церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските гробишта, на ...

Воени почести по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Нетпрес - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ- 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел, предвидена е церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските гробишта, на ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Канал 77 - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ – 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Одбележување на Денот на АРМ

Press24 - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

БезПардон - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ – 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Република - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

ГАЛЕРИЈА: Положено цвеќе на гробовите на македонските великани

Press24 - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

ФОТО: Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Курир - 14.08.2014

Со денешното полагање венци со свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Трајковски и Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски ние им оддаваме почит за ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Хајд Парк - 14.08.2014

Со полагање венци со свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Трајковски и Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски ние им оддаваме почит за сето тоа ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

NewTime - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Јолевски и Котевски на средби со пензионираните генерали на АРМ

Макфакс - 14.08.2014

Во Домот на АРМ во Скопје, во рамките на одбележувањето на 18-ти август Денот на АРМ, министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески ќе ...

Денеска се одбележува Денот на АРМ

Пулс24 - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Макфакс - 14.08.2014

Со полагање венци со свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Трајковски и Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски ние им оддаваме почит за сето тоа ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Денешен - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ – 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Воени почести и цвеќе по повод одбележувањето на Денот на АРМ

Falanga - 14.08.2014

Венци со свежо цвеќе ќе положат министерот за одбрана Зоран Јолевски, началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески,. По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на ...

Одбележување на 18. Август - Денот на АРМ

Maxim - 14.08.2014

По повод чествувањето на Денот на АРМ - 18 Август денеска на градските гробишта во Бутел во Скопје, е предвидена церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските ...

Министерството за одбрана и АРМ им оддадоа почит на македонските великани

Maxim - 14.08.2014

Со денешното полагање венци свежо цвеќе на партизанските гробишта, на гробовите на претседателите Борис Трајковски и Киро Глигоров, како и на гробот на генералот Михаило Апостолски им оддаваме почит ...

Почна одбележувањето на Денот на АРМ

МРТ - 13.08.2014

Почнa одбележувањето на Денот на армијата, 18-ти август. По тој повод на градските гробишта во Бутел, министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на генералштабот генерал Горанчо Котески, со ...

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема

24 Вести - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Министерот Јолевски во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

А1 On - 12.08.2014

Mинистерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска ќе го посетат Техничко-ремонтниот центар на ...

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема, но и одржување на постојното

А1 On - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Јолевски вети повеќе пари за АРМ

+инфо - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски денеска најави дека се подготвува новиот предлог-буџетот за одбраната, во кој се планира да има сериозно зголемување на средствата, како за модернизација, така и ...

Министерот Јолевски во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Канал5 - 12.08.2014

Mинистерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска ќе го посетат Техничко-ремонтниот центар на ...

Министерот Јолевски во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Сител - 12.08.2014

Mинистерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска ќе го посетат Техничко-ремонтниот центар на ...

Јолевски ќе бара поголем буџет за одбраната

Канал5 - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски заедно со началникот на генералштабот генерал потполковник Котески претпладнево го посети техничко – ремонтниот центар на АРМ во Ѓорче Петров.

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема, но и одржување на постојното

Сител - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема, но и одржување на постојното

Локално - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Одбрана по светски стандарди најавуа Јолевски

Сител - 12.08.2014

Со модерна опрема и повисок животен стандард, македонските војници рамо до рамо со своите европски и нато колеги. Со поголем буџет за одбрана новиот министер Јолевски во следните години ќе ја ...

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опремата

Телеграф - 12.08.2014

Сите НАТО-армии имаат вакви центри. Ќе продолжиме да инвестираме како во луѓето што работат тука, така и во обезбедување соодветна опрема, изјави министерот Министерот за одбрана, Зоран Јолевски, и ...

Јолевски: АРМ плански ќе го зголемува својот буџет

Точка - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски заедно со генералот Горанчо Котески денеска остварија посета на Техничко-ремонтниот центар на Армијата на Република Македонија.

Министерот Јолевски и генерал Котески во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Вистина.мк - 12.08.2014

Денеска во 10 часот, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, ќе го посетат Техничко-ремонтниот ...

Јолевски: Плански ќе го зголемиме буџетот на АРМ

Вистина.мк - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски заедно генералот Горанчо Котески денеска остварија постена на Техничко-ремонтниот центар на Армијата на Република Македонија.

Јолевски и Котески во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Курир - 12.08.2014

Mинистерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески, денеска ќе го посетат Техничко-ремонтниот центар на ...

Министерот Јолевски и генерал Котески во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

БезПардон - 12.08.2014

Денеска во 10 часот, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, ќе го посетат Техничко-ремонтниот ...

Јолевски: Плански ќе го зголемиме буџетот на АРМ

Курир - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски заедно генералот Горанчо Котески денеска остварија посета на Техничко-ремонтниот центар на Армијата на Република Македонија.

Јолевски: За АРМ е важно модерното оружје, но и одржувањето на постојното

Република - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Јолевски: Плански ќе го зголемиме буџетот на АРМ

Press24 - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Јолевски: АРМ плански ќе го зголемува својот буџет

Нетпрес - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски заедно генералот Горанчо Котески денеска остварија посета на Техничко-ремонтниот центар на Армијата на Република Македонија.

Спортски ден за „18-ти Август“ - Денот на АРМ

Радио Фортуна - 12.08.2014

Во рамките на веќе најавена та програма за одбележување на „18-ти Август“ - Денот на АРМ, овој понеделник на Воениот стадион во Скопје со почеток во 09:30 часот ќе се одржи свечено отворање на ...

ЈОЛЕВСКИ: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема, но и одржување на постојното

NewTime - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Министерот Јолевски и генерал Котески во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Макфакс - 12.08.2014

Денеска во 10 часот, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, ќе го посетат Техничко-ремонтниот ...

Јолевски: За ефикасноста на АРМ важно е модерното оружје и опрема, но и одржување на постојното

Денешен - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Министерот Јолевски и генерал Котески во посета на Техничко-ремонтниот центар на АРМ

Falanga - 12.08.2014

Заедно со генерал Котески, исто така, ќе извршат и обиколка на одделот за дијагностика, вулканизирање и главниот ремонтен хангар.. Денеска во 10 часот, министерот за одбрана на Република Македонија, ...

Јолевски: Зголемувањето на буџетот на АРМ го правиме плански

Maxim - 12.08.2014

Министерот за одбрана Зоран Јолевски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Македонија генерал-потполковник Горанчо Котески денеска извршија обиколка на одделот за дијагностика, за ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

А1 On - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Началникот на ГШ на АРМ Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

А1 On - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески на припадниците на армијата, учесници ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Канал5 - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Сител - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Началникот на ГШ на АРМ Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Сител - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески на припадниците на армијата, учесници ...

Началникот на ГШ на АРМ Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Канал5 - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал -потполковник Горанчо Котески на припадниците на Армијата, учесници ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Телеграф - 11.08.2014

На отворањето ќе присуствува началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески На Воениот аеродром во Скопје денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Вистина.мк - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје, денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Курир - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје, денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Сторија: Пионерскиот дом и Домот на АРМ препуштени на забот на времето

Кумановски м. - 11.08.2014

Двата некогашни домови – Пионерски дом и Дом на АРМ во Куманово, веќе подолго време се под клуч. Пред само две децении, овие домови беа места каде кумановчани наоѓаа простор за социјализација и ...

Почнуваат спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Нетпрес - 11.08.2014

На Воениот аеродром во Скопје, денеска свечено ќе бидат отворени спортските натпревари по повод Денот на АРМ 18 Август. На отворањето ќе присуствува на началникот на Генаралштабот на АРМ ...

Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Press24 - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески на припадниците на армијата, учесници ...

Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

БезПардон - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески на припадниците на армијата, учесници ...

Котески ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Falanga - 11.08.2014

Во наредните два дена ќе се одржат финалните натпревари во крос трчање, мал фудбал, кошарка, одбојка, шах и пинг-понг.. Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача ...

Спортот нека ве зближува- вака Котески ја отвори ги отвори спортските натпревари по повод Денот на АРМ

Maxim - 11.08.2014

Спортот нека ве зближува, а во натпреварите нека победат најдобрите, им порача денеска началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески на припадниците на армијата, учесници ...