TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео-Фото: Скромната Меган повторно воодушеви

Канал5 - 20.05.2018

Уште едно воодушевувачко издание на војвотката од Сесакс, Меган Маркл на приемот по венчавката. Американската актерка Меган Маркл , од вчера и официјално сопруга на британскиот принц Хари и војвотка од Сесакс уште еднаш ја воодушеви јавноста со ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

А1 On - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

+инфо - 20.05.2018

На синоќешниот приватен прием, на кој домаќин беше таткото на Хари, принцот Чарлс, невестата носела прстен со смарагди кој и припаѓал на мајката на Хари, покојната принцеза Дајана. Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа ...

Ова е причината зошто кралицата Елизабета не ја пееше химната на кралската венчавка

ЗаЗабава - 20.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаa во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

Принцот Хари ги расплака гостите на приватната забава по венчавката

Скопје24 - 20.05.2018

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја ...

Венчаницата на Меган Маркл чини 400.000 долари

ЗаЗабава - 20.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл вчера стапија во брак. Се зборува дека фустанот чинел неверојатни 400.000 долари. „Можеби звучи прескапо но тоа е венчавка на годината и стотина часови се вложени во рачната изработка на овој прекрасен фустан“, рекоа од ...

Британското кралско семејство: Ви благодариме на сите што ја следевте венчавката!

Сител - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. - Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Најужасниот момент од кралската венчавка: Светот не престанува да збори за оваа глетка (ВИДЕО)

Курир - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

Хари и Меган во шизички стил заминаа на забава

Репортер - 20.05.2018

По прекрасната церемонија, новото кралско семејство, принцот Хари и неговата сопруга Меган ги поканија своите најблиски и пријатели во Фрогмор Хаус. Не беше тајна дека Војвотката од Сасекс ќе го смени нејзиниот фустан за свадбениот прием.

Бившите на Хари меѓу најдобро облечените на свадбата

Репортер - 20.05.2018

Кралска венчавка ќе остане запаметена по многу работи. Британскиот принц Хари се венча со американската актерка Меган Маркл, На свеченоста имаше карактеристики и на британската и на афроамериканската култура, а меѓу гостите доминираа познати ...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

А1 On - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку дена по нивната венчавка. Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70. роденден на принцот Чарлс.

По венчавката се огласи и таткото на Меган на кој му беше забрането присуство

Сител - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. - Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

По венчавката се огласи и таткото на Меган на кој му беше забрането присуство

Press24 - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. - Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

Како од бајките: Погледнете како изгледаа принцезата Дијана и Меган Маркл на денот на нивната венчавка (Видео)

Lady - 20.05.2018

Британската кралица Елизабета на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по вчерашната венчавка, ја доби титулата војвотка од Сасекс.

(ФОТО) Момент за кој се зборува: Меган „нападната“ од Дракула!

Екран - 20.05.2018

Социјалните мрежи не престануват да коментираат за „најезивиот“ момент од кралската венчавка, кога зад Меган, кога излегуваше од автомобилот се појавило ова момче. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ниту момент кој не е ...

ВИДЕО: Меган блесна во втората венчаница

А1 On - 20.05.2018

По свечената церемонија одржана во замокот Виндзор, британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл отидоа на забавата по повод венчавката во резиденцијата Фрогмор хаус. Втората креација, која го носи потписот на Стела Мекартни беше ...

(ВИДЕО+ФОТО) Шокирал и насмеал: Бискупот Кари бил ѕвезда на кралската венчавка!

Екран - 20.05.2018

Принцот Вилијам изгледал како дека „ќе пукне“ кога проповедникот рекол дека „огинот ни овозможи да испраќаме пораки и да твитеруваме“… Контроверзниот американски бискуп на венчавката на принцот Хари (33) и Меган Маркле (36) кај многумина предизвикал ...

(ФОТО) Први снимки од Меган и принцот Хари по венчавката

Екран - 20.05.2018

Војводата и војвотката од Сасекс, титулите кои кралицата Елизабета Втора им ги подари на принцот Хари и Меган Маркле, по официјалниот дел, ручекот во организација на кралицата, се упатиле и на специјалната вечера на која присуствувале само 200.

(Фото галерија) Најважни моменти од венчавката на принцот Хари и Меган Маркле

Екран - 20.05.2018

Вчера точно на пладне (по англиско време) во капелата „Свети Џорџ“ во замокот Виндзор се венчаа принцот Хари и американската,поранешна, глумица Меган Маркле. И покрај многуте скандали кои ги приреди семејството на Меган, оргнизацијата на венчавката ...

Тогаш и сега: Кралските свадби на Дијана, Кејт и Меган

Црнобело - 20.05.2018

По вчерашната свадба на принцот Хари и Меган Маркл, направена е споредба помеѓу трите најпопуларни свадби досега, односно со онаа на принцезата Дијана и на Кејт Мидлтон. Погледнете ги свадбите на трите дами од повеќе ...

Најужасниот момент од кралската венчавка: Светот труби за оваа глетка!

Сител - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имео, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

Twitter: 3,4 милиони твитови за кралската венчавка

USB - 20.05.2018

За кралската свадба на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл беа посветени 3,4 милиони статуси на Twitter, во период помеѓу два часот после полноќ и 15.30, соопшти социјалнате мрежа.

Подароци и за оние кои само ја гледаа кралската свадба

+инфо - 20.05.2018

Торбата беше полна со чоколади, вода, колачиња, купон од 20 отсто во продавницата на замокот и магнет на кој пишува „Свадбата на Хари и Меган". На илјадници луѓе поканети во замокот Виндзор да ја прследат венчавката на принцот Хари и Меган Маркл им ...

На него му беше забрането присуство: По кралската венчавка се огласи таткото на Меган Маркл

Курир - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл на кој му беше забрането присуство, поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ, вели Томас, пренесе ...

Ако Хари беше галички зет

Репортер - 20.05.2018

По вчерашната еуфорија околу свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кој и официјално станаа маж и жена, твитерџиите и овој пат инспиративни. Кралската брачна двојка ја облекоа во македонската традиционална носија, типична за реканскиот ...

Принцот Хари ги расплака гостите на приватната забава по венчавката

Кајгана - 20.05.2018

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја ...

По кралската венчавка се огласи таткото на Меган Маркл

Репортер - 20.05.2018

По кралската венчавка се огласи и таткото на Меган Маркл, кој не дојде на церемонијата поради болест. Тој бил истовремено среќен и тажен. „Моето бебе беше преубаво и среќно. Би сакал да сум таму до неа, но гледав на ТВ“, рекол Томас, за Дејли Меил.

Меган Маркл блесна во венчаница на „Живанши“

Независен - 20.05.2018

Англија - Дизајнерите како Ралф&Русо, Ердем, Оскар дела Рента и Барбери беа на приоритетните листи на прогнози, но наспроти нив – Меган Маркл за најважниот ден од својот живот, на свадбата во замокот Виндзор, избра венчаница од Живанши.

Тогаш и сега: Кралските свадби на Дијана, Кејт и Меган (ВИДЕО)

Скопје24 - 20.05.2018

По вчерашната свадба на принцот Хари и Меган Маркл, направена е споредба помеѓу трите најпопуларни свадби досега, односно со онаа на принцезата Дијана и на Кејт Мидлтон. Погледнете ги свадбите на трите дами од повеќе аспекти.

(Фото) Кои славни гости дојдоа на свадбата на Хари и Меган?

Независен - 20.05.2018

Англија- Познатата американска телевизиска ѕвезда Опра Винфри, фудбалската ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, актерот Џорџ Клуни и сопругата Амал, актерката Пријанка Чопра, актерот Идриз Елба, тренисерката Серена Вилијамс, пејачите ...

Бившите девојки на принцот Хари меѓу најдобро облечените гости на венчавката

Кајгана - 20.05.2018

Вчерашната кралска венчавка ќе остане запаметена по многу работи. Британскиот принц Хари се венча со американската актерка Меган Маркл на раскошна свеченост што имаше карактеристики и на британската и на афроамериканската култура, а меѓу гостите ...

Хари и Меган прво на роденден на принцот Чарлс па на меден месец

+инфо - 20.05.2018

Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70.роденден на принцот Чарлс. Тоа ќе биде прв кралски настан на кој тие официјално ќе се појават како војвода и војвотка од Сасекс. Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да ...

Фотографија на Меган Маркл од младоста го освои Twitter

Кајгана - 20.05.2018

Социјалната мрежа Twitter соопшти дека во периодот од петокот до саботата вечерта по повод кралската венчавка на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл биле споделени дури 6.604.498 твитови, од кои 5,2 милиони биле под хаштаг ...

Празно место во црквата за принцезата Дијана: Целиот свет говори за овој детаљ!

Убавина и Здравје - 20.05.2018

Сепак сѐ е дел од протоколот Во капелата Свети Џорџ во која принцот Хари (33) и поранешната актерка Меган Маркл (36) се венчале вчера, имало еден детаљ кој на сите им падна во очи. Празното место во првиот ред на церемонијата предизвикало лавина од ...

Најтажната глетка на венчавката на годината: Ниедна невеста не треба да го доживее ова!

Убавина и Здравје - 20.05.2018

Не поминало сѐ онака како што било планирано Светската јавност не престанува да ги средува впечатоците од вчерашната кралска венчавка на принцот Хари и Меган Маркл. Иако оваа свадба по многу работи се издвојува од останатите свадби во славната ...

Празно место во црквата за принцезата Дијана: Целиот свет говори за овој детаљ, апсолутен хит: Елтон Џон и Дејвид Бекам ...

Скопје24 - 20.05.2018

Буквално цел свет ја следеше спектакуларната церемонија на кралската венчавка во саботата во капелата на дворецот Виндзор, каде присуствуваа многубројни славни личности. Помеѓу најпознатите биле Елтон Џон и Дејвид Бекам, чија средба ги возбуди ...

Дали празното место до кралицата било наменето за принцезата Дијана?

+инфо - 20.05.2018

Оваа информација не е точна. Местото пред кралицата секогаш мора да биде празно“, напиша репортерката Ребека на социјалната мрежа. Еден детаљ од венчавката на принцот Хари и Меган предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Кој плаќа за кралската венчавка?

Кајгана - 20.05.2018

Од избирање торта, до цветни декорации и музика, секој кој некогаш планирал свадба знае дека сѐ чини пари. Многу пари. Кога станува збор за кралска свадба, со сите ВИП гости, обезбедување и дополнителна екстравагантност, сметката добива уште неколку ...

(ФОТО) Фановите мислеле дека празното место е за Лејди Ди…

Екран - 20.05.2018

„Не можам да верувам колку е убав овој гест. Ова навистина ме расплака“ коментирале обожавателите кога забележале дека покрај членовите на кралското семејство има празно место.Сепак, се’ е предвидено со протокол… Во капелата Свети Џорџ во кој ...

(ВИДЕО+ФОТО) Зошто мајка и на Меган седеше сама?

Екран - 20.05.2018

Дориа Регланд била единствена членка на семејството на Меган Маркле која присуствувала на нејзината венчавка со британскиот принц Хари. Таа за време на одржувањето на церемонијата во капелата Свети Џорџ сето време била сама.

Хари ќе биде галички зет – Галичка свадба со кралската двојка, Меган стана кралска снаа па сега и се забранети овие ...

Скопје24 - 20.05.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе бидат младите кои годинава ќе бидат младоженци за Галичка свадба. Секако ова е само добра шега на досетливите твитерџии. Откако Меган стана кралска снаа, за тоа мора да плати одредена цена, па сега и се ...

Видео: Кралската невеста во раскошен фустан - погледнете како дојде до олтар

Press24 - 20.05.2018

Венчавката на принцот и Меган следете ја во живо. Убавата меган стигна во раскошен ...

Фото: Меган го изненади светот со венчаницата

Press24 - 20.05.2018

Меган Маркл го изненади целиот свет со венчаницата. Венчаницата е дизајнирана од Клер Вејт келер, британската дизајнерка. Таа носи и специјална ...

Видео: Принцот се сврте кон Меган и го рече ова - сите се „стопија"

Press24 - 20.05.2018

Британски Телеграф објави видео од венчавката на Меган и прингот Хари. Моментот во кој тој и вели извгледаш преубаво, ги стопи ...

Фото: Принцезата се пресоблече - погледнете ја венчаницата за вечерната прослава

Press24 - 20.05.2018

Меган Маркл и принцот Хари вчера пред очите на свестската јавност кажаа ДА, и предизвикаа овации. Меган носеше преубав фустан од Живанши, а вечерта за прославата облече друга венчаница. Венчаницата е дизајнирана од Стела ...

Фото: Урнебесен момент од кралската свадба - цел свет зборува за овој кадар

Press24 - 20.05.2018

Ова е најсмешниот момент од свадбата на Меган и ...

Три кралски венчавки (ВИДЕО)

+инфо - 20.05.2018

Станува збор за венчавките на двата принца и на нивниот татко со мајка им Дијана. Медиумите направија споредба на три венчавки во кралското семејство на Велика Британија по вчерашната на принцот Хари и Меган Маркл.

(ФОТО)Најинтересниот момент од Кралската свадба според социјалните мрежи

Фактор - 20.05.2018

Помина и венчавката на принот Хари и Меган Маркл, а јавноста беше поделена со позитивни и негативни мислења. Ова е најинтересниот момент на свадбата којшто го издвоија социјалните медиуми.

Свадба на годината и модерна бајка: Кога Хари ја сретна Меган…

Вечер Прес - 20.05.2018

Надбискупот ги прогласи венчани, по што се заколнаа дека „ќе се сакаат и ќе се грижат еден за друг додека смртта не ги раздели“, а црквата беше украсена со бели рози, омиленото цвеќе на покојната мајка на Хари, принцезата Дајана Британскиот принц ...

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

Фактор - 20.05.2018

Кралската репортерка Ребека Инглиш појасни дека празниот стол на венчавката не бил наменет за принцезата Дијана. Наместо тоа, таа рече дека тоа е протокол-седиштето пред кралицата секогаш да биде празно.

Вториот фустан кој Меган Маркел го облече на свадбената прослава

Локално - 20.05.2018

Секоја свадба мора да има своја свадбена забава! По прекрасната церемонија, новото кралско семејство, принцот Хари и неговата сопруга Меган ги поканија своите најблиски и пријатели во Фрогмор Хаус.

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Фактор - 20.05.2018

Меган Маркл изгледаше како беспрекорна принцеза за нејзината свадба, и конечно беше откриено како таа се подготви за големиот ден. За магазинот People, стилстот за коса на Меган, Серж Нормант открива: „Ние се разбудивме рано, пиевме малку кафе, а ...

Овие се сите начини на кои кралската двојка и оддаде почит на принцезата Дијана

Женски магазин - 20.05.2018

Кралската репортерка Ребека Инглиш појасни дека празниот стол на венчавката не бил наменет за принцезата Дијана. Наместо тоа, протоколот е седиштето пред кралицата секогаш да е празно. Но, дури и со празното столче на страна, имаше многу почит за ...

Хари ќе биде галички зет – Галичка свадба со кралската двојка

Република - 20.05.2018

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе бидат младите кои годинава ќе бидат младоженци за Галичка свадба. Секако ова е само добра шега на досетливите ...

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Женски магазин - 20.05.2018

Меган Маркл изгледаше како беспрекорна принцеза за нејзината свадба, и конечно беше откриено како таа се подготви за големиот ден. За магазинот People, стилстот за коса на Меган, Серж Нормант открива: „Ние се разбудивме рано, пиевме малку кафе, а ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Локално - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се зблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Како принцот Хари го одбележа сеќавањето на мајка си на неговата свадба

Локално - 20.05.2018

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркел стана центар на вниманието на милиони луѓе ширум светот кои со трепет ја проследија прекрасната свечена церемонија, која се одржа денеска во Виндзор.

(Фото) Ова е вториот фустан на Пријанка Чопра за вечерната забава на свадбата!

Женски магазин - 20.05.2018

Пријанка Чопра е многу добра пријателка со Меган Маркл. Еве како изгледаше на венчавката. Имено за вечерната забава сите имаа нов стајлин, а Пријанка се појави во блескава тоалета што ги засени ...

Најужасниот момент од кралската венчавка

Пулс24 - 20.05.2018

Социјалните мрежи трубат за најужасниот момент од кралската венчавка, кога зад Меган во венчаница, се појави едно дете. Имено, иако на кралската венчавка нема спонтан момент и нема ни момент кој не е внимателно исцениран и промислен, се наоѓаат ...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Н.Македонија - 20.05.2018

Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ја гледаа свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл, кои сега официјално се војводата и војвотката од Сасекс. – Им благодариме на сите кои дојдоа во Виндзор и на сите оние ...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Н.Македонија - 20.05.2018

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за да можат да присуствуваат на роденденот на принцот Чарлс, кој е само неколку дена по нивната венчавка. Хари и Меган на 22 мај ќе присуствуваат на 70.роденден на принцот Чарлс.

Меган се преоблече во Стела Макартни за забавата по свадбата

Сакам да кажам - 19.05.2018

Војвотката од Сасекс се преоблече во долга елегантна тоалета на Стела Макартни за забавата после свадбата, која во чест на младоженците, принцот Хари и Меган Маркл ја организира принцот Чарлс.

Илјадници луѓе во Виндзор за Кралската свадба

Алсат-М - 19.05.2018

Илјадници луѓе се собраа во англискиот град Виндзор за кралската свадба на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл. Двојката е подготвена да стапи во брак во замокот Виндзор, западно од Лондон, на раскошна церемонија , која се ...

Венчавката на принцот Хaри и Меган Маркл точно на пладне

Фокус - 19.05.2018

Гостите почнуваат да пристигнуваат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите што ќе бидат гости.

Свадбена церемонија на принцот Харин и Меган Маркл

ТВ21 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

Принцот Хари денес ќе се венча со актерката Меган Маркл

24 Вести - 19.05.2018

Во 13 часот треба да започне свадбата на принцот хари и актерката Меган маркл. Како што веќе е објавено, таткото на младоженецот, принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, соопшти кралското семејство.

Торта со вкус на бозел прави револуција

Deutsche Welle - 19.05.2018

Свадбената торта на кралските свадби не се раздава. Но, кај Хари и Меган ќе биде поинаку. Секој ќе може да ја проба. Така тортата со вкус на лимон и бозел ќе стане симбол на промени. Во периодот пред кралската венчавка разни детали поврзани со ...

Фановите ги преплавија возовите од Лондон до Виндзор за кралската свадба на Хари и Меган

Сакам да кажам - 19.05.2018

Обожавателите на кралското семејство утрово ги преплавија првите возови од Лондон до Виндзор, упатувајќи се кон венчавката на принцот Хари и поранешната американска актерка Меган Маркл. На станицата во Сло, една од најпрометните точки за патниците ...

Видео: Кралски костими за капење

Канал5 - 19.05.2018

Додека светот го очекува стартот на венчавката на годината, меѓу британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл британските трговци секојдневно исфрлаат производи поврзани со венчавката.

Хари и Меган ги добија титулите – ќе бидат војвода и војвотка од Сасекс

Сакам да кажам - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе добијат свои титули по завршувањето на свадбата и тие ќе бидат војвода и војвотка од Сасекс. Ова беше официјално потврдено од палатата Кенсингтон неколку часа пред почетокот на венчавката и Меган ќе биде првата која ќе ...

Венчавката на годината почнува точно на пладне!!

Канал5 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл ќе се венчаат денеска во капелата во дворецот Виндзор, точно на пладне. Свечената церемонија на лице место ќе ја следат 600 специјални гости на младенците, а преку ТВ екраните венчавката на ...

Холивуд дојде во кралството на свадбата на Хари и Меган (фотогалерија)

Сакам да кажам - 19.05.2018

Политичари не добија покана, но британска кралска свадба не може да помине без славни личности. Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни со сопругата Амал, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, тениската ѕвезда Серена Вилијамс, британскиот глумец Идрис Елба, ...

Денеска е венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

24 Вести - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица. Најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот.

Кралската свадба во ЖИВО

Фокус - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо. Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе ...

Меган во венчаница на британската дизајнерка Вајт Келер, директорка на „Живанши“

Сакам да кажам - 19.05.2018

Меган Маркл носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вајт Келер, која лани стана уметничка директорка на модната куќа „Живанши“. За венчавката со принцот Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор Меган одбра елегантна венчаница, со долг ...

Хари и Меган и официјално се венчаа, принцот едвај ги задржал солзите

Сакам да кажам - 19.05.2018

Надбискупот од Кантербери Џастин Велби и официјално ги прогласи принцот Хари и Меган Маркл за маж и жена, откако тие ги разменија брачните завети пред 600 гости, 40 минути по почнувањето на свадбената церемонија во капелата Сент Џорџ во замокот ...

Видео: Романтично, што и кажа Хари и Меган пред олтарот

Канал5 - 19.05.2018

Романтична изјава на Хари непосредно пред склопувањето на бракот со Меган. Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска на свечена церемонија со 600 гости во црква во дворецот Виндзор во Лондон.

Принцот Хари И Меган Маркл се венчаа пред милионска публика

Сакам да кажам - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се погледнаа во очи и се заколнаа на вечна љубов, откако се венчаа во капелата Сент Џорџ во замокот Виндзор пред стотици гости, вклучувајќи и славни личности, но и пред милиони гледачи низ целиот свет.

Фото: Кралската венчавка низ слики

Канал5 - 19.05.2018

Кој се беше меѓу 600 гости, како изгледаше венчавката, ... Денеска во капелата во дворецот Виндзор во Лондон се одржа венчавката на годината во светот. Судбинското „Да“ си го кажаа британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл.

Меган остави свој печат на кралската свадба: Едноставноста и сигурноста во себе – добитна комбинација

Фокус - 19.05.2018

Милионски аудиториум со интересирање денес ја следеше кралската венчавка на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. И ако многумина очекуваа гламур и раскош, Меган му покажа не светот дека доволна е само елеганцијата и сигурноста ...

Бекам излезе од редот на кралската свадба да се слика со тинејџерка која го преживеа нападот во Манчестер

Сакам да кажам - 19.05.2018

Пред да влезе во капелата Сент Џорџ за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, Дејвид Бекам застана да се фотографира со тинејџерка која лани го преживеа бомбашкиот напад во „Манчестер арена“, кога загинаа 22 лица.

Кралска венчавка – екслузивно интервју за Телма со Колин Харис, поранешен портпарол на принцот Чарлс

Телма - 19.05.2018

Во Лондон се оддржа Кралската венчавка на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Меган носеше венчаница на креаторката на Живанши, со тијара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета Втора и прстен од велшко злато.

Ги засенија младенците на кралската венчавка: Бекамови покажаа дека се модни професори (ФОТО)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаваат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следат илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаат милиони гледачи ширум светот.

Официјално: Меган Маркл и принцот Хари се венчаа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.05.2018

Во 13:40 часот Хари and Меган се венчаа. Архиепископoт на Кентбери Џастин Велби ги прогласи „маж и жена“. Надвор од капелата се слушаа поздрави и честитки. Кралските свадбеници беа почастени од парада на познати личности од висока класа од двете ...

Венчаницата чини неверојатни 400.000 долари: Меган Маркл без шминка блесна пред црквата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

Меган Маркл и Принцот Хари кажаа „ДА“!

Fashionel - 19.05.2018

„Изгледаш фантастично" – со овие зборови Принцот Хари ја пречека својата сопруга Меган Маркл пред олтарот во St George's Chapel во Замокот Виндзор. Тие денеска пред околу 2000 гости и пред милионската публика ширум светот, го кажаа судбоносното „Да" ...

Во Лондон нема прелети на авиони за време на венчавката на принцот Хари

Сител - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, 15 минути нема прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Како што е соопштено, раководството на аеродромот Хитроу се согласи ...

Првиот официјален бакнеж на принцот Хари и Меган Маркл

Црнобело - 19.05.2018

Заврши церемонијата од свадбата на новиот кралски пар и сега принцот Хари и Меган Маркл се официјално во брак. При излегувањето од црквата, пред да одат низ градот да ги поздрават луѓето кои долго чекаа да ги видат, имавме можност кратко да го ...

Кралска венчавка: Славните гости пристигнуваат во Виндзор

Кајгана - 19.05.2018

Лондон, 19 мај 2018 (МИА) - Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет.

Меган Маркл елегантна и софистицирана во венчаница на Клер Вејт Келер за „Живанши“

Stylist - 19.05.2018

Меган Маркл денеска се венча со британскиот принц Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, облечена во елегантна венчаница дизајнирана од Клер Вејт Келер, креативната директорка на „Живанши“.

(ФОТО/ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“

Независен - 19.05.2018

Во капелата на замокот Виндзор, принцот Хари и Меган Маркл го изговорија судбоносното „да“ во присуство на 600 гости. Додека присутните во капелата ја пееја британската химна, единствено кралицата не го правеше тоа, бидејќи химната ѝ е посветена на ...

Свадбарите во Виндзор ќе потрошат пола милион фунти ФОТО

+инфо - 19.05.2018

Според некои проценки, кралската свадба на принцот Хари и Меган ќе чини околу 500.000 фунти Од набљудувачите беше побарано да не фрлаат конфети додека поминува кочијата со младоженците, со образложение дека тоа претставува потенцијален ризик, а и ...

(Фото) Принцот Хари едвај ги задржа солзите

Репортер - 19.05.2018

Хари и Меган и официјално денес се венчаа во капелата Сент Џорџ во замокот во Виндзор. Покрај првиот бакнеж, фотографија за која сите зборуваат, британските медиуми забележаа дека Меган била многу поопуштена за време на церемонијата од принцот Хари.

Модерна бајка: Кралската венчавка на Хари и Меган низ фотографии

Кајгана - 19.05.2018

Британија денес доби американска принцеза – Меган Маркл се венча со британскиот принц Хари. Венчавката беше главна тема на медиумите од повеќе причини – мешаното афроамериканско потекло на Маркл, фактот дека од целото нејзино семејство на венчавката ...

Сите ја пееја химната освен кралицата: Еве зошто единствено Елизабета молчеше во текот на кралската венчавка

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

Британија доби војвода и војвотка од Сасекс

Стандард - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот го украдоа вниманието на кралската свадба (Фото)

Lady - 19.05.2018

Таа може да биде само 3 години, но кралското дете има таква етика. Чудесниот дете служеше како една од десетте деверуши на венчавката во саботата, каде што нејзиниот чичко принц Хари се ожени со Меган Маркл во многу очекуваниот публикуван настан.

(ФОТО) Ова е мајката на Меган Маркл

Независен - 19.05.2018

Дориа Рагланд, мајка на Меган Маркл, е жената која исто така исплива во центарот на вниманието по денешната венчавка на нејзината ќерка со британскиот принц Хари. Дориа е афроамериканка. Нејзините предци потекнуваат од робовите на плантажите со ...

Принцот Хари ѝ шепна на Меган пред олтарот: Прекрасно изгледаш

Кајгана - 19.05.2018

Виндзор, 19 мај 2018 (МИА) – Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Фустанот на Меган Маркл беше различен од предвидувањата

МакМода - 19.05.2018

Во месеците пред свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, растеше љубопитството за тоа каков ќе биде невестинскиот фустан на Меган Маркл? Денес, видовме – венчаницата беше различна од оние кои беа предвидувани или очекувани.

Сите славни личности кои присуствуваа на кралската свадба (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Свадбата на Меган и принцот Хари без сомневање беше најголема и најпопуларна свадба годинава која долго ќе се памети. Помеѓу гостите се најдоа голем број на пријатели на парот и на целото кралско семејство, но и ѕвезди како Опра Винфри, Џејмс Блант, ...

Човекот кој ја засени кралската венчавка со говорот за љубовта

Кајгана - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и Американката Меган Маркл денеска го кажаа судбоносното „да“ под будното око на светската јавност. Ова беше поинаква венчавка од повеќе аспекти: принцот се ожени со Американка со мешано расно потекло, меѓу гостите имаше ...

Џорџ Клуни потфрли, Бекам го украде вниманието, Серена Вилијамс и Опра беспрекорни… – Кралска свадба (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следеа илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаа милиони гледачи ширум светот.

Викторија и Дејвид Бекам на кралската свадба

ЗаЗабава - 19.05.2018

Викторија и Дејвид Бекам беа поканети на кралската свадба. Парот, кој присуствуваше и на свадбата на принцот Вилијам и војвотката Кетрин, се појави пред замокот Виндзор со складни стајлинзи.

Како изгледа свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл?

ЗаЗабава - 19.05.2018

Кенсингтонската палата објави фотографија од свадбената торта на принцот Хари и Меган Маркл. Тортата ќе биде послужена на вечерната прослава. Слаткиот десерт со лимон е дизајниран од Клер Птак, а во него има и сируп од бозел направен од дрвјата на ...

Британија доби војвода и војвотка од Сасекс

А1 On - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Кралската свадба во „Винздор“ - Принцот Хари се ожени со Меган Маркл

Факултети - 19.05.2018

Денес Велика Британија е во фокусот на светската јавност. Во замокот Виндзор стапија во брак принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Фото: Getty Images Меган Маркл носеш венчаница од модното дуо „Ралф и Русо“, во вредност од околу 100.000 ...

Принцот Хари ѝ шепна на Меган пред олтарот: Прекрасно изгледаш, ми недостасуваше!

Скопје24 - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс.

Невестинскиот стајлинг на Меган Маркл

ЗаЗабава - 19.05.2018

Убавата невеста носеше едноставна венчаница со чисти линии дизајнирана од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на модната куќа Живанши. „Г-ѓа Маркл и г-ѓа Вејт Келер имаа блиска соработка за дизајнот.

(ВИДЕО+ФОТО) Кога пристапила на олтарот принцот Хари на Меган и кажал нешто што „ќе ви го растопи срцето“

Екран - 19.05.2018

Принцот Хари не можел да ги скрие емоциите на венчавката со Меган Маркле, а кога убавата невеста пристапила на олтарот, Хари и рекол нешто што на многумина им „го растопило срцето“ „Изгледаш неверојатно.

ВИДЕО: Хари и Меган контра Вилијам и Кејт

А1 On - 19.05.2018

Колку се разликуваа или беа слични венчавките на принцот Вилијам со Кејт и принцот Хари со ...

Обетките и нараквицата кои ги носеше Меган Маркл се достапни во продажба во Картие

МакМода - 19.05.2018

Меган Мркл за својата венчавка одбра елегантна, класична и минималистичка венчаница од Живанши, но таа сепак одлучи да додаде сериозен, блескав накит за да го нагласи свечениот изглед. Маркл избра да носи обетки од познатата марка „Картие“.

(Галерија) Холивуд на кралската свадба

Репортер - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката веќе е почната Во Виндзор пристигнаа гостите, меѓу кои Опра ...

Го кажа она што многумина го мислат: Коментар на една Босанка за кралската венчавка ги насмеа сите, гостите од ...

Скопје24 - 19.05.2018

Меган Маркл му кажа „да“ на принцот Хари, а раскошната церемонија ја гледаше целиот свет. Наводно овој пар прв пат се запознал во некој клуб, за подоцна заедничка пријателка која им средила состанок на слепо.

ВО ЖИВО: Започна кралската свеченост- голем број славни лица гости на венчавката на Хари и Меган (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката ќе почне во 12 часот по локално време.

Поглед на вториот невестински фустан на Меган Маркл

МакМода - 19.05.2018

Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, откако го напуштија замокот Виндзор, се упатија на вечера во Фрогмор Хаус, на забава хостирана од принцот Чарлс и Камила Паркер Боулс. По денот поминат во формалност и традиција, двојката беше јасно ...

Меган Маркл ја облече втората венчаница, оваа е за забавата (фото)

Скопје24 - 19.05.2018

По денешната венчавка одржана во замокот Виндзор, британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл се подготовени за вечерашната прослава во резиденцијата Фрогмор хаус. На прославата ќе има 200 гости, а Меган треба да одржи говор, пишува „Дејли ...

(ФОТО) Ги зближија семејните трагедии: Принцот Хари и глумицата Меган Маркле во минатото доживеале сешто!

Екран - 19.05.2018

До кралската венчавка останаа уште само неколку часови, а очите на светот се вперени во принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркле. Се следеше секој нивен чекор, како и на нивните семејства,а се’ не можело да мине без скандали во кои е вклучено ...

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

Стандард - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Меган со венчаница на славната Клер и позајмена тиара од кралицата Елизабета

+инфо - 19.05.2018

Американката Меган Маркл се венчава со британскиот принц Хари. Венчавката е во тек, а медиумите ги објавија првите фотографии од Меган како оди кон катедралата во Виндзор. Таа носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер, креативна ...

ВО ЖИВО: Се е подготвено за кралската венчавка, Хари и Меган ќе танцуваат на песната која сите ја обожаваат

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а самата церемонија на самото место ќе ја следат 600 луѓе, а преку ТВ целиот свет. Венчавката ќе почне во 12.00 часот на пладне.

ВИДЕО: Венчавката на принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор. На церемонијата се повикани 600 гости, а 2640 лица се избрани директно од местото да ја следат венчавката. Настанот преку камерите ќе го гледа целиот свет.

Напладне почнува свадбата на принцот Хари и Меган

+инфо - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денес се подготвуваат за венчавка, која ќе се емитува низ целиот свет. Двојката ќе се венча денес, во историското окужување на капелата St George’s Chapel, Windsor Castle, на церемонијата која започнува во 12 часот.

Се е подготвено за спектаклот: Започнува кралската венчавка, сите чекаат да го видат ова (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2018

Британскиот принц 33 годишниот Хари, внук на кралицата Елизабета, денеска ќе се ожени со американската актерка, 36 годишната Меган Маркл. Венчавката ќе започне во 12 часот. Нумерата „Stand By Me“ ќе биде една од песните кои ќе бидат на репертоарот ...

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

А1 On - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Две третини од Британците не се заинтересирани за свадбата на Меган и Хари

Стандард - 19.05.2018

Две третини од Британците не се заинтересирани за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, покажува истражувањето на YouGov, цитирано од Ројтерс и нарачано од антимонархистичката организација Republic.

Кралска венчавка: Церемонијата започна во дворецот Виндзор

Нова ТВ - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска се венчаваат во капелата во дворецот Виндзор, на која присуствуваат околу 600 гости. Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата.

(Видео) Сe е подготвено за спектакуларната кралска венчавка

Макфакс - 19.05.2018

Камерите и фотоапаратите на светските медиуми викендов се свртени кон најголемиот настан за кралското семејство, венчавката на принцот Хари и неговата избраничка, актерката Меган Маркл. Принцот Хари и Меган ќе се венчаат денеска во 12 часот во ...

Во венчаница на британска дизајнерка и тијарата на Елизабета, Меган стана принцеза

Репортер - 19.05.2018

Меган Маркл носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вајт Келер, која лани стана уметничка директорка на модната куќа „Живанши“. За венчавката со принцот Хари во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор Меган одбра елегантна венчаница, со долг ...

Точно напладне почнува вечнавката на Хари и Меган

Репортер - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денес во замокот во Виндзор, а на церемонијата ќе присуствуваат 600 гости. Настанот ќе и преку телевизија низ целиот свет. Венчавката ќе започне во 12 часот.

Следете ја во живо кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл (видео)

Црнобело - 19.05.2018

Дојде денот кога Меган Маркл официјално ќе стане дел од Британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас ...

Кралската венчаница ала Одри Хепберн чини баснословни 400.000 долари

+инфо - 19.05.2018

Неофицијано, венчаницата на невестата Меган чини неверојатни 400.000 долари. -Можеби звучи прескапо но тоа е венчавка на годината и стотина часови се вложени во рачната изработка на овој прекрасен фустан, рекоа од кралското семејство.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Макфакс - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

Гостите почнаа да доаѓаат на кралската свадба во Виндзор (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.05.2018

Гостите почнуваат да пристигнуваат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите што ќе бидат гости.

ВИДЕО: Следете ја во живо свадбата на принцот Хари и Меган Меркл

Таратур - 19.05.2018

Настанот ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Следете ја цермонијата во живо: ...

Кралска венчавка: Хари и Меган кажаа „да“

Кајгана - 19.05.2018

Британскиот принц Хари официјално се венча со американската актерка Меган Маркл на свечена венчавка во замокот Виндзор. Меган носеше венчаница на креативната директорка на „Живанши“, а до олтарот на однесе таткото на Хари, принцот Чарлс.

Во ЖИВО кралската свадба

+инфо - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во ...

Каков ефект ќе има кралската свадба врз британската економија?

Стандард - 19.05.2018

„Кралската свадба ќе даде голем поттик за економијата“ е омилен наслов на британските таблоиди. Некои од нив самоуверено тврдат дека церемонијата во сабота ќе придонесе за стотици милиони фунти.

Венчаницата чини неверојатни 400.000 долари: Меган Маркл без шминка блесна пред црквата (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

Бројни гости пристигнуваат на спектакуларната свадба на принцот Хари и Меган

Макфакс - 19.05.2018

Бројни гости пристигнуваат на спектакуларната свадба на принцот Хари и Меган Маркл која што ќе се одржи денеска. Идрис Елба, Опра Винфри, Дејвид и Викторија Бекам, Џорџ и Амал Клуни, Серена Вилијамс, Џејмс Блант, се само дел од ѕвездите кои што ...

Шок на кралската венчавка: Меган не се надеваше на ова, Хари си ги викнал и бившите

Сител - 19.05.2018

На венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се повикани бројни гости, а меѓу нив има и многу познати личности. Сепак вниманието го привлекоа две поранешни девојки на принцот Хари. Во фустан со весели бои на венчавката пристигна Кресида Бонас.

Кога Хари и Меган кажаа „да“ запреа и авионите на небото ВИДЕО + ФОТО

+инфо - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката, 15 минути немаше прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата ...

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

А1 On - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

(Фото) Први фотографии од Меган Маркл

Репортер - 19.05.2018

Кралската свадба е во тек. Вниманието на јавноста е свртено кон долгоочекуванта кралска свадба на принцот Хари и актерката Меган Маркл. Први фотографии од невестата во дворецот во ...

Илјадници луѓе во Виндзор за Кралската свадба

Р.С.Европа - 19.05.2018

Илјадници луѓе се собраа во англискиот град Виндзор за кралската свадба на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл. Двојката е подготвена да стапи во брак во замокот Виндзор, западно од Лондон, на раскошна церемонија , која се ...

Принцот Хари пристигна заедно со неговиот кум, принцот Вилијам (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Гостите на свадбата на Хари и Меган, која долго се очекуваше, веќе се собрани во црквата Сент Џорџ. Помеѓу нив имавме можност да ги видиме Бекамови, Амал и Џорџ Клуни, Опра Винфри, Елтон Џон и уште многу други познати.

Шок за невестата на кралската венчавка: Принцот си ги покани своите поранешни девојки (ФОТО)

Курир - 19.05.2018

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас. Тој со манекенката се забавуваше со принцот од 2012 до 2014 година.

Ги пленија погледите, ги засенија младенците: Дејвид и Викторија Бекам повторно покажаа дека се кралеви на модата

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаваат денеска во капелата на дворецот во Виндзор, а само церемонијата на самото место ја следат илјадници луѓе, додека пред малите екрани таа можност ја имаат милиони гледачи ширум светот.

Кралицата со стил

Репортер - 19.05.2018

Пристигна и кралицата Елизабета во катедралата каде ќе се венча нејзиниот внук Хари со актерката Меган Маркл. Меган, секој момент треба да пристигне. Таа ја носи тијарата на принцезата ...

Меган се венчава со Хари

Репортер - 19.05.2018

Принцот Чарлс ја донесе својата снаа, Меган Маркл кај принцот Хари. Во катедралта започнува венчавката која во живо ја следат илјадници ...

Американска принцеза: Први фотографии од венчаницата на Меган Маркл

Кајгана - 19.05.2018

Американката Меган Маркл денеска се венчава со британскиот принц Хари. Венчавката е во тек, а медиумите ги објавија првите фотографии од Меган како оди кон катедралата во Виндзор. Таа носи венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер со долг ...

Бекамови импресионираа на свдбата на принцот Хари и Меган

Стандард - 19.05.2018

Поранешната фудбалски ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија се меѓу официјалните гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Тие веќе пристигнаа во готскиот храм „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, во близина на Лондон, каде што ќе се ...

Дејвид и Викторија Бекам најeлегантни на кралската свадба

+инфо - 19.05.2018

Дејвид и Викторија Бекам се појавија во беспрекорна комбинација на кралската свадба на Хари и Меган. Брачниот пар собра многу лајкови и комплименти на социјалните мрежи како еден од најубаво облечените на ...

Меган Маркл носи венчаница на Живанши!

Fashionel - 19.05.2018

По многуте претпоставки и пресметки за тоа чиј потпис ќе стои на венчаницата на новата кралска невеста Меган Маркл, што беше под прашалник до последен момент – конечно љубопитноста на светската јавност е задоволена.

Први фотки од Меган Маркл како пристигнува пред олтарот, каде ја чека принцот Хари (фото)

Црнобело - 19.05.2018

Откако сите гости пристигнаа и милиони луѓе во живо ја следат кралската венчавка, Меган Маркл конечно се појави во совршено белата венчаница. До влезот на Сент Џорџ капелата, Меган пристигна со кралски автомобил заедно со својата мајка.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Репортер - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

Меган Маркл со долг превез со чипка и тиара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета

Макфакс - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл во венчаница на британската дизајнерка Клер Вејт Келер, креативна директорка на „Живанши“, со долг превез со чипка и тиара што ѝ ја позајми кралицата Елизабета Втора се појави во катедралата во Виндзор, каде е во ...

Меган во бело блесна пред црквата: Еве како изгледа венчаница од 400.000 долари

Сител - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се наоѓаат 600 столчиња што е максимален капацитет.

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Женски магазин - 19.05.2018

Како ќе се одвива кралската свадба: 10:30 часот Свадбените гости пристигнуваат во кружната кула во замокот Виндзор со автобус и ќе влезат во капелата на Св.Џорџ. Сите не-кралски гости треба да пристигнат до 12:00 часот.

Меган се венчава со Хари

МК News - 19.05.2018

Во тек е кралската венчавка на Хари и Меган – во живо следете на следниот линк Во ЖИВО кралската ...

Во ЖИВО кралската свадба

МК News - 19.05.2018

Гостите почнаа да пристигнуваат на кралската свадба на Хари и Меган, која се пренесува во живо. Двојката ќе се венча во капелата St George’s Chapel, Windsor Castle. Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган по патеката до олтарот, а 600 гости ќе ...

(Фото) Прва фотка од СВАДБЕНАТА ТОРТА на Меган и Хари!

Женски магазин - 19.05.2018

Тортата на принцот Хари и Меган Маркл е готова! Кенсингстоновата палата ја сподели првата фотографија на тортата од главната церемонија. Клери Птак, сопственичка на Violet Cakes, органска пекарница во Лондон, е одговорна за свадбениот десерт, кој е ...

(ВО ЖИВО) Кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл

Бриф - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Брачната двојка Бекам со софистициран изглед на прославата во Винздор

Локално - 19.05.2018

На свадбената церемонија на Принцот Хари и Меган Маркл, пристигна еден од најубавите брачни парови, двојката Бекам. Социјалните мрежи се преполни со коментари за изгледот на Викторија и Дејвид кој е многу елегантен и софистициран.

Принцот Хари ја доби титулата војвода од Сасекс

Локално - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Меган носи прстен од велшко златo

Локално - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

(СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО) Кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл

еМагазин - 19.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Меркл денеска се венчаваат во капелата St.Georg во замокот Виндзор. Во продолжение може да го погледнете видеото од венчавката во ...

(Фото) Меган и Хари не можат да ги тргнат очите еден од друг во тек на венчавањето!

Женски магазин - 19.05.2018

Во тек е венчавањето на принцот Хари и Меган Маркл, тие веќе го кажаа судбоносното „да“ и сега држејќи се рака за рака го следат останатиот дел од церемонијата. Двајцата емоционални, не можат да ги тргнат очите еден од ...

(Фото) Вториот невестински фустан на Меган и новиот костим на Хари!

Женски магазин - 19.05.2018

По едноставниот бел невестински фустан кој конечно го видовме денеска, Меган Маркл и Принцот Хари го променија својот стајлинг за вечерната забава. Имено новата принцеза повторно избра едноставна комбинација, исто како и Хари кој избра елегантен ...

Меган Маркл до олтарот нема да ја испрати таткото, туку свекорот, принцот Чарлс

Вечер Прес - 19.05.2018

Венчавката со принцот Хари иМеган Маркл ќе се случи денеска, а најголемо медиумско внимание последните денови предизвика веста кој ќе ја испрати Меган до олтарот. Кралското семејство соопшти дека таткото на младоженецот, британскиот ...

„Бритиш ервајс“ на свој начин ја одбележува кралската венчавка

Бриф - 19.05.2018

Компанијата „Бритиш ервајс“ на свој начин ќе ја одбележи венчавката. Имено денекса на летот од Лондон до Торонто работи екипаж чии членови се викаат Хари или Меган. Принцот Хари и Меган Маркл денеска се венчаа во капелата во дворецот во Виндзор, а ...

Илјадници фанови на улиците во Британија за свадбата на Хари и Меган

Локално - 19.05.2018

Се собираат илјадници фанови и обожаватели на кралското семејство за да ја проследат свадбената церемонија на Принцот Хари и Меган Маркл. Свеченостите кои ќе бидат следена од целата земја, ќе се одржи во приградската резиденција на британските ...

Принцот Хари и Меган Маркл кажаа судбоносно “да“

Вечер Прес - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл изговрија судбоносно “да“во црквата Сент Џорџ кај дворецот Виндзор. Архибискупот од Кентербери и официјално ги прогласи за мажи жена.

Сите ја пееја химната на венчавката освен кралицата: Зошто Елизабета молчеше?

Пулс24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

Невидени мерки на безбедност за свадбата: Британската полиција им го забрана ова на гостите набљудувачи!

Женски магазин - 19.05.2018

Британската полиција ги зајакна безбедносните мерки околу замокот Виндзор поради венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. Полицијата направи барикади за да ги одврати напаѓачите со возила како оној што влегол во толпата луѓе на Вестминстер мост ...

(Фото) Мајката на Меган сосема сама, не прекина да плаче на венчавката!

Женски магазин - 19.05.2018

Дорија, мајката на Меган Маркл ја испрати ќерка си на венчавката и имаше седиште од нејзината лева страна. Гордата мајка, со никој друг покрај себе, не можеше да ги сокрие солзите од ...

(ФОТО) Што облекоа гостите на кралската свадба

Локално - 19.05.2018

Во моментов, светот е жеден за деталите за еден од најзначајните ѕвездени настани во 2018 година – кралската свадба. Принцот Хари и Меган Маркел официјално станаа сопружници пред неколку минути, а нивната свадба собра на едно место аристократи, ...

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Фактор - 19.05.2018

Како ќе се одвива кралската свадба: 10:30 часот Свадбените гости пристигнуваат во кружната кула во замокот Виндзор со автобус и ќе влезат во капелата на Св.Џорџ. Сите не-кралски гости треба да пристигнат до 12:00 часот.

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Вечер Прес - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

(ВО ЖИВО) Гледајте ја свадбата на Меган Маркел и принцот Хари во Виндзор

Локално - 19.05.2018

Венчавката на внукот на кралицата Елизабет, Елизабет Втори, принцот Хари и американската актерка Меган Маркол се одржува во англискиот град Виндзор. Свеченостите кои ќе бидат следена од целата земја, ќе се одржи во приградската резиденција на ...

(Фото) Еве како пристигнаа пријателките на Меган: Серена Вилијамс и Пријанка Чопра!

Женски магазин - 19.05.2018

Од 10.30 часот веќе почнаа да пристигнуваат сите поканети гости на свадбата на годината. Имен меѓу нив има и многу познати личности, пријатели на младоженците. Како едни од добрите пријателки на Меган Маркл се тенисерката Серена Вилијамс и актерката ...

КРАЛСКАТА СВАДБА ВО ЖИВО: Еве линк!

Женски магазин - 19.05.2018

Денеска е денот кога сите очи и уши се насочени кон еден настан- големата кралска венчавка на принцот Хари и неговата избраничка Меган Маркл. За нешто помалку од половина час започува официјалната церемонија, а гостите веќе пристигнаа.

Фотографии од церемонијата: Принцот Хари и Меган Маркел си кажаа „Да“ во Виндзор

Локално - 19.05.2018

Пред само половина час заврши церемонијата во замокот во Виндзор на која Меган Маркел и принцот Хари си ветија вечна љубов. Церемонијата започна на пладне и траеше еден час, а гостите започнаа да пристигнуваат рано изутрината.

ВИДЕО: Меган Маркл и Принцот Хари кажаа „ДА“!

Либертас - 19.05.2018

Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс. Церемонијата почна откако британската кралица Елизабета Втора, во придружба на принцот Филип, и принцот Чарлс и војвотката Камила пристигнаа во црквата.

(ФОТО) Официјално во брак: Еве го ПРВИОТ БАКНЕЖ НА ХАРИ И МЕГАН!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл конечно стапија во брак. По прекрасната церемонија, тие излегоа од катедралата и се бакнаа за прв пат како ...

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Женски магазин - 19.05.2018

Меган Маркл со мајка си се упати кон катедралата каде за нешто помалку од половина час ќе стапи во брак со љубовта на својот живот Хари. Ова е првата фотка на која може да забележиме дека Меган има класичен фустан, собрана коса со вел преку.

ВО ЖИВО: Гледајте ја кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл

Либертас - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката почнува во 12 часот.

ВО ЖИВО Кралската венчавка на Хари и Меган

24Инфо - 19.05.2018

Започнува кралската венчавка Британскиот принц 33 годишниот Хари, внук на кралицата Елизабета, денеска ќе се ожени со американската актерка, 36 годишната Меган Маркл. Венчавката ќе започне во 12 часот.

Меган не се надевала на ова: Принцот Хари ги повикал своите поранешни девојки на венчавката

Точка - 19.05.2018

На венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се повикани бројни гости, а помеѓу нив има и многу познати личности. Сепак вниманието на јавноста го привлекоа две поранешни девојки на принцот.

Впечатливата Меган: Нежна и убава како ангел (ФОТО)

Поглед - 19.05.2018

Буквално пред минута принцот Хари и неговата избраничка на срцето Меган Меркел си разменија брачни клетви во капелата “Сеинт Џорџ“. Невестата го остави помладиот син на Lady Diana и сите гости и гледачи останаа без здив поради изборот на нејзината ...

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Фактор - 19.05.2018

Меган Маркл со мајка си се упати кон катедралата каде за нешто помалку од половина час ќе стапи во брак со љубовта на својот живот Хари. Целиот текст овде ...

Уникатната свадбена торта на Хари и Меган само за избраните

Вечер Прес - 19.05.2018

Тортата од лимун и сируп од бозел ќе им биде послужена на гостите присутни на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбената торта која треба да се служи на приемот е дизајнирана е од Клер Птак и , направена е во резиденцијата на кралицата во ...

(ВИДЕО) Следете ја во живо свадбата на принцот Хари и Меган Меркл

iPortal - 19.05.2018

Настанот ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. Следете ја цермонијата во ...

(Фото) Ова е мајката на Меган Маркл, неколку часа пред свадбата

Женски магазин - 19.05.2018

Мајката Дорија на Меган Маркл вчера пристигна во хотелот „Cliveden House“, каде заедно со ќерка си ја преноќија вечерта пред кралската свадба. Тие беа на чај со кралицата Елизабета Втора и се упатија да одморат пред големиот ден.

(Во живо) Кралската свадба на принцот Хари и Меган

Точка - 19.05.2018

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на ...

Вистинско богатство: Колку чини кралската венчавка? Ќе ве шокира што е најскапо

Точка - 19.05.2018

Трошоците за свадбата ќе ги плати Кенсингтонската палата, а се очекува сумата да изнесува вртоглави 32 милиони фунти. Обезбедувањето ќе биде најскапо и најважно. На него ќе се потрошат околу 30 милиони фунти.

Бекам, Серена, Клуни… меѓу 600-те гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Вечер Прес - 19.05.2018

Меѓу славните личности кои денеска присуствуваат на свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл има голем број на познати лица. Меѓу поканетите освен Опра Винфри која пристигна прва, беа и актерот Идрис Елба, како и холивудската икона Џорџ ...

Започна кралската свеченост- голем број славни лица гости на венчавката

Пулс24 - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл денеска ќе се венчаат во капелата во дворецот во Виндзор, а церемонијата директно од местото ќе ја следат 600 лица, а преку телевизија целиот свет. Венчавката ќе почне во 12 часот по локално време.

Меган Маркл и принцот Хари се венчаа

Тера - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во дворецот Виндзор. Принцот Чарлс до олтарот ја отпрати сега веќе поранешната американска актерка, која носеше бел фустан од британската дизајнерка Клер Вајт ...

За оваа венчаница фантазирало речиси секое девојче кое сонувало за својот принц

Точка - 19.05.2018

Меган Маркл за најважниот ден во својот живот избрала венчаница со потпис на француската куќа Живанши. Медиумите одамна шпекулираа колку изнесува фустанот, а се претпоставува дека за него се издвоени помеѓу 420 и 510 илјади евра.

Први фотки од принцот Хари: ПРЕКРАСЕН!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари придружуван од својот брат принцот Вилијам пристигна и ги поздрави набљудувачите. Облечен во посебен војнички костум, навистина изгледа преубаво! Доби многу ...

Шок за невестата: Принцот ги покани своите поранешни девојки

Пулс24 - 19.05.2018

На венчавкатана принцот Хари и Меган, за која долго се најавуваше, зборуваше и пишуваше, се појавии поранешната девојка на Хари, Кресенда Бонас. Тој со манекенката се забавуваше со принцот од 2012 до 2014 година.

Во Лондон беа забранети прелети на авиони за време на венчавката на принцот Хари

Вечер Прес - 19.05.2018

Во Лондон, за време на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, 15 минути немаше прелети на авиони, со цел да се обезбеди гарантиран мир и тишина во текот на свадбената церемонија. Како што е соопштено, раководството на аеродромот Хитроу се согласи ...

Војвотката Кетрин на кралската свадба во креација на Александар Меквин

Вечер Прес - 19.05.2018

Војвотката Кетрин и овојпат беше во беспрекорно издание на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. и принцот Вилијам. Таа и Вилијам пристигнаа одделно на церемонијата бидејќи тој го придружуваше својот брат на кој истовремено му е и кум.

Принцот Хари на свадбата пристигна со братот Вилијам кој му е и кум

Вечер Прес - 19.05.2018

Принцот Хари на свадбата пристигна во друштво на својот брат и кум истовремено, принцот Вилијам. Нивното доаѓање е проследено со огромен интерес од присутните, кои ја следат церемонијата. FOTO: SCREENSHOT YOUTUBE / ...

Следете ја во живо венчавката на принцот Хари и Меган

Република - 19.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ќе се венчаат денеска точно на пладне во капелата на дворецот во Виндзор, а самата церемонија на самото место ќе ја следат 600 луѓе, а преку ТВ целиот свет. Уште рано утрово во Виндзор се собраа илјадници обожаватели, но и ...

Денеска е свадбата на принцот Хари и актерката Меган Маркл

Тера - 19.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл ќе се одржи во капелата „Сент Џорџ“, по што ќе следи поворка со кочија низ Виндзор, за прославата да продолжи во Виндзорската палата.

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Бриф - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Хари и Меган го прекршија ова кралско правило за време на венчавката!

Женски магазин - 19.05.2018

Принцот Хари и Механ Маркл официјално станаа Војвода и Војвотка од Сасекс, но во текот на нивниот голем ден прекршија одреден кралски протокол. Церемонијата се очекуваше да скрши некои правила и традиции, но кралската двојка неколку пати скрши едно ...

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл чини околу 500 000 фунти

Вечер Прес - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

Принцот Хари стана војвода од Сасекс

Вечер Прес - 19.05.2018

Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка ...

Свадбена церемонија на принцот Хари и Меган Маркл

Н.Македонија - 19.05.2018

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс.

Меган носи прстен од велшко злато, подарок од кралицата

Н.Македонија - 19.05.2018

Американската актерка Меган Маркл на венчавката со принцот Хари носи прстен од велшко злато, подарок од англиската кралица Елизабета. – Прстенот на принцот Хари е од платина, соопшти Кенсингтонската палата.

Свечената церемонија на кралската венчавка – од „Сент Џорџ“ до „Фрогмор хаус“

Н.Македонија - 19.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл ќе се одржи во капелата „Сент Џорџ“, по што ќе следи поворка со кочија низ Виндзор, за прославата да продолжи во Виндзорската ...

Бекамови беа ,,елеганција во движење“ на кралската свадба

AKO - 19.05.2018

Англискиот фудбалска легенда Дејвид Бекам беше вистинска “елеганција во движење” на кралската свадба на принцот Хари и Меган. Заедно со својата сопруга Викторија, изгледаа одлично и го привлекуваа вниманието на присутните и на медиумите.

Светот ја очекува кралската свадба, принцот Хари се жени со Меган Маркл

AKO - 19.05.2018

Денеска Велика Британија ќе биде во фокусот на светската јавност, бидејќи во замокот Виндзор се жени принцот Хари (32) со разведената американска актерка Меган Маркл (35). Венчањето е закажано во 12 часот, во капелата Свети Јурја.

Венчавката на Хари и Меган ќе чини околу 40 милиони евра!?

Канал5 - 18.05.2018

Британските медиуми започнаа да шпекулираат со информацијата колку ќе чини свадбата на годината во светот, на принцот Хари и американската актерка Меган Маркл во Виндзор. На 19 мај во сабота наместо нејзиниот татко Меган пред олтарот ќе ја изведе ...

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган до олтарот

Deutsche Welle - 18.05.2018

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган Маркл до олтарот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, соопшти денеска Кралската палата. Одлуката е соопштена откако таткото на Меган се разболе на само неколку дена пред свадбата.

Најдено е решение- принцот Чарлс ќе ја допрати Меган Маркл до олтарот

Канал5 - 18.05.2018

На еден ден до кралската венчавка , најдено е решение за проблемот со отсуството на таткото на Меган Маркл. Принцот Чарлс утре ќе ја води до олтарот Меган Маркл на венчавката со неговиот син , принцот Хари.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Сакам да кажам - 18.05.2018

Откако нејзиниот татко и официјално потврди дека нема да дојде на утрешната свадба, палатата Кенсингтон објави дека принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот. Томас Маркл, кој живее во Мексико, го откажал доаѓањето затоа што заздравува од ...

Каков е дрес кодот за гостите на кралската венчавка на Меган и Хари?

Fashionel - 18.05.2018

Британската, но и светската јавност е во исчекување на кралската венчавка на Принцот Хари и Меган Маркл, закажана за утре. Медиумите се преполни со информации за секој детаљ за претстојната церемонија, од лични информации за младенците до тоа кои се ...

Кралска венчавка: Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Кајгана - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе биде тој кој утре ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Како што се пренесува во официјалното соопштение кое го даде кралското ...

Кралска свадба во замокот „Виндзор“: Хари се жени со Меган

Независен - 18.05.2018

Англија- Утре Велика Британија ќе биде во фокусот на светската јавност. Во замокот Виндзор се жени принцот Хари (32) со разведената американска актерка Меган Маркл (35). Свадбата ќе чини околу 32 милиони фунти, според сервисот за планирање свадби ...

Уапсено момче во Лондон под сомнение за тероризам

Слободен Печат - 18.05.2018

Осумнаесетгодишно момче е уапсено во Лондон утрово под сомнение дека подготвувал терористички напад, соопшти британската полиција. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со утрешната венчавка на британскиот принц Хари ...

Познато кој ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Курир - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Меган Маркл го замолила принцот Чарлс да ја испрати на нејзината венчавка со неговиот син, принцот ...

На ова не се надевавме: Откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот, нема да верувате

Сител - 18.05.2018

На прашањето кој ќе ја испрати Меган Меркл до олтарот на утрешната кралска венчавка со принцот Хари, сега кога е потврдено дека нејзиниот татко нема да биде присутен, конечно е разрешено. Во соопштението од кралската палата се наведува дека Меган ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Стандард - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

+инфо - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка.

Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на венчавката

Слободен Печат - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на венчавката. -За жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба – соопшти Маркл пред британските медиуми.

(ФОТО) Повеќе од две милијарди луѓе ќе ја следат венчавката на принцот Хари и Меган Маркле: Како минала првата проба?

Екран - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлекува огромно внимание во целиот свет, па се очекува директниот пренос од настанот да го следат повеќе од две милијарди луѓе ширум светот, барем толку ја следеле венчавката на принцот Вилијам и ...

Меган потврди дека татко ѝ нема да дојде на свадбата

Репортер - 18.05.2018

Меган Маркл конечно јавно кажа дека нејзиниот татко нема да присуствува на венчавката во сабота. „3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба“, соопшти Маркл пред британските медиуми.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган до олтарот

Макфакс - 18.05.2018

Принцот Чарлс на кралската венчавка ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, објавија од Кенсингтонската палата. Таткото на американската глумица, Томас Маркл (73), поради здравствени причини не е во можност да дојде на венчавката.

Принцот Чарлс ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот

Репортер - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот, бидејќи нејзиниот татко нема да дојде на свадбата. Според британските медиуми Меган го замолила принцот Чарлс да ја придружува до олтарот во капелата Сент Џорџ.

Во Лондон финални подготовки за утрешната венчавка

Кајгана - 18.05.2018

Во Лондон моментално се во тек финалните подготовки за утрешната кралска венчавка помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот ...

Меган и Хари - спој на кралски норми и хуманитарна работа

Глас на Америка - 18.05.2018

Утре, настанот на деценијата, се очекува го следат милиони гледачи ВАШИНГТОН — Подготовките за утрешната кралска свадба во Британија се во тек. Во меѓувреме, историчарите, новинарите и експертите разговараат за кралските норми, и како поранешната ...

(ФОТО) Официјално соопштено:Еве кој ќе ја испрати Меган Маркле до олтарот!

Екран - 18.05.2018

Иако со денови се нагаѓало дека бившата глумица во рацете на принцот Хари ќе ја предаде Дориа Рагланд, мајка и на Меган, денес од палатата пристигнало службено соопштение кое открива кому му припаднала таа чест.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Глас на Америка - 18.05.2018

Медиумите пренесуваат дека тој ќе ја придружува до одреден момент, по што се очекува да продолжи сама ВАШИНГТОН — Принцот Чарлс, таткото на принц Хари, ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот, јави Кесингтонската палата раноутрово.

(ФОТО) Кралското семејство во пресрет на венчавката на принцот Хари и Меган Маркле направило непростлива грешка!

Екран - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркле и принцот Хари последните денови се претворила во вистинска семејна драма. Веднаш по објавата на свршувачката минатата година, полусестрата Саманта почнала да ја напаѓа во медиумите, а ниту нејзиниот брат Томас не ...

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Сител - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

Меган и Хари пробале се` што ќе се јаде на свадбата

Глас на Америка - 18.05.2018

Триесет готвачи во кујните на замокот Виндзор ќе го подготвуваат менито, на кое се очекува да има и американски хот-дог Кралската свадба на Меган и Хари се очекува да донесе и големи трошоци за посетителите и за гостите во кафулињата, кои се ...

(ФОТО) Во Лондон се во тек финалните подготовки за утрешната венчавка на принцот Хари и Меган Маркле

Екран - 18.05.2018

Мајката на Меган Маркле, Дорија Регланд, заедно со својата ќерка и идниот зет, денес во текот на денот, во замокот Виндзор, првпат ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора. Таа веќе се сретнала со принцевите Чарлс и Вилијам.

Како професорките на Меган ја опишуваат идната британска принцеза?

Глас на Америка - 18.05.2018

Самодовербата и достоинството ја прават Меган да се издвои од другите, се сеќаваат во нејзиното родно место ВАШИНГТОН — Патот на Меган Маркл до кралското семејство почнува од соседство во Лос Анџелес, Калифорнија, каде што завршила католичко средно ...

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

А1 On - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Свекорот ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

+инфо - 18.05.2018

– На принцот од Велс ќе му биде чест на овој начин да и посака добредојде на Меган Маркл во кралското семејство - се наведува во соопштението на Кенсингтонската палата. Британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот ...

(Во живо) Кралска свадба: Принцот Хари се жени со Меган Маркл

Независен - 18.05.2018

Денеска точно напладне почнува официјалната церемонија на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс, ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти ...

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на ...

Сител - 18.05.2018

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе се венчаат, а возбудата се повеќе расте и кај јавноста и кај кралското семејство.

Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

ЗаЗабава - 18.05.2018

Таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот препуштајќи му ја на принцот Хари, соопшти кралското семејство. Имено, Маркл била таа која го замолила идниот свекор да ја придружува на ...

Готови се подготовките за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

ЗаЗабава - 18.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи во сабота во капелата ...

На кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

ЗаЗабава - 18.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата Свети Ѓорѓија во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Ова е причината зашто британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата

ЗаЗабава - 18.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл утре ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската трпеза.

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

А1 On - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба, соопшти Маркл пред британските медиуми.

11 знаци дека Меган Маркл веќе се чувствува „заробено“ од кралскиот живот

Црнобело - 18.05.2018

Меган постојано ја споредуваат со принцезата Дијана и со Кејт Мидлтон и нејзиниот живот повеќе нема така безгрижен тек како порано. Соништата на Меган Маркл да биде дел од кралското семејство се остваруваат, но покрај сиот гламур и раскош, не е сè ...

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на ...

Курир - 18.05.2018

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе се венчаат, а возбудата се повеќе расте и кај јавноста и кај кралското семејство.

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Курир - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

Официјално од Кензингтонската палата: Кој ќе ја однесе Меган до олтарот?

Црнобело - 18.05.2018

По драмата со фотките и здравствената состојба на нејзиниот татко, се шпекулираше дека тој ѝ дал благослов на нејзината мајка да ја испрати до олтарот. Но, Кензингтонска палата има друг план кој го сподели со јавноста преку официјално известување.

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган до олтарот

Либертас - 18.05.2018

Принцот Чарлс ќе ја придружува Меган Маркл до олтарот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, соопшти денеска Кралската палата, пишува Дојче веле. Одлуката е соопштена откако таткото на Меган се разболе на само неколку дена пред свадбата.

Без што Меган Маркл не влегува во авион?

Женски магазин - 18.05.2018

Идната Војвотка Меган Маркл сака едноставни производи за нега на кожата, како и светла шминка која никогаш не ја носи премногу. Кога станува збор за патување, особено во авионот, Маркл не се грижи за шминката, но само нејзините раце и лице да се ...

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Либертас - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Фактор - 18.05.2018

Привршуваат последните подготовки за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд, ќе се сретне со кралицата Елизабета Втора во текот на денот за прв пат во замокот Виндзор, заедно со својата ќерка и идниот зет.

(Видео) Објавена снимка од креветот на Хари и Меган

Женски магазин - 18.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркл целосно го освоија светот со нивната љубовна приказна. Една недела пред големата кралската свадба филмот Harry & Meghan: The Royal Love Story'. конечно ја виде светлината на денот и ги затреси социјалните мрежи.

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Бриф - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба, соопшти Маркл пред британските медиуми.

Целиот свет чека да ги види овие датали: Хари и Меган утре се венчаат, а се појавиле и првите фотографии

Точка - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлекла огромно внимание во целиот свет, и додека сите нетрпеливо чекаат да видат како ќе изгледаат деталите од самата прослава, тие вчера одржале генерална проба.

Што ќе се јаде и кој ќе готви на утрешната кралска свадба?

Женски магазин - 18.05.2018

Кралската свадба ќе се одржи оваа сабота, утре, на 19-ти мај, а љубителите на британското кралско семејство неуморно се прашуваат за венчаницата Меган Маркл, гостите на славните кои пристигнуваат и храната што ќе им служи.

(ФОТО) ХАРИ И МЕГАН УТРЕ СЕ ВЕНЧАВААТ: Улиците на Лондон се украсени вака

Фактор - 18.05.2018

Кралската венчавка на Меган Маркл и принцот Хари привлече огромно внимание на целиот свет, и додека сите се нестрпливи да видат како ќе изгледаат деталите на самата прослава , тие вчера одржале генерална проба.

Кралска венчавка: Принцот Чарлс ќе ја испрати Меган Маркл до олтарот

Локално - 18.05.2018

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс ќе биде тој кој утре ќе ја одведе Меган Маркл до олтарот на венчавката со принцот Хари, соопшти денеска кралското семејство. Како што се пренесува во официјалното соопштение кое го даде кралското ...

Маркл: Татко ми нема да присуствува на венчавката

Н.Македонија - 18.05.2018

Меган Маркл и стави крај на неизвесноста околу тоа дали татко и ќе присуствува на нејзината венчавка. Тој дефинитивно нема да биде таму. – 3а жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба – соопшти Маркл пред британските медиуми.

Во Лондон уапсено момче под сомнение за тероризам

Н.Македонија - 18.05.2018

Британската полиција соопшти дека утрово уапсила 18-годишно момче во Лондон под сомнение дека подготвувал терористички напад. Момчето е уапсено во северниот дел на Лондон. Во соопштението на полицијата се наведува дека апсењето не е поврзано со ...

„Бритиш ервејс“ со посебен екипаж за кралската свадба

Н.Македонија - 18.05.2018

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека утре ќе ја одбележи венчавката на принцот Хари и на актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган.

Меган Маркл сподели тажна вест – татко и сепак не доаѓа на кралската венчавка

Канал5 - 17.05.2018

На само два дена до кралската венчавка , Меган маркл објави и официјално дека татко и нема да дојде . Иако медиумите пишуваа дека таткото на невестата , Томас Маркл не е посакуван гостин на кралската венчавка в сабота , Меркл објави дека тој нема да ...

Фото: Уникатен подарок за венчавката на годината

Канал5 - 17.05.2018

Мини произведе уникатен „Мини купер С“ само за принцот Хари и Меган. Иако не привлекува такво внимание како венчавката на неговиот брат Принцот Вилијам и војвотката од кембриџ Кејт Мидлтон, склопувањето на брак на британскиот принц Хари и ...

Пред кралската свадба напијте се едно „мегхаричино“

Сакам да кажам - 17.05.2018

Како што се ближи денот на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, така и Велика Британија е во сѐ поголема еуфорија. Таа ќе се одржи в сабота во замокот Виндзор и една локална слаткарница го искористи моментот и почна да служи специјален вид на ...

(ФОТО) Ова не се случува без причина: Кој сака да ја саботира Меган Маркле?

Екран - 17.05.2018

Се чини дека фактот дека е дете на разведени родители, со друга боја на кожата, одгледувана во друга вера, глумица по професија, но и три години постара од принцот Хари, е и повеќе од доволно јавноста да ја земе Меган Маркле на заб.Откако е објавена ...

Пред кралската свадба: Што прави Меган Маркл за да остане во топ форма?

Црнобело - 17.05.2018

Кралската венчавка е на прагот, а очекувањата од невестата се навистина големи. Таа е решена дента да изгледа совршено. За таа цел, свршеницата на принцот Хари се потпира на старата добитна формула.

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Курир - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

Стандард - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Актерите од „Suits“ пристигнаа во Лондон за кралската венчавка

Fashionel - 17.05.2018

На само два дена пред долгоочекуваната кралска венчавка, познатите пријатели на поранешната актерка и вереница на принцот Хари, Меган Маркл, пристигнаа во Лондон. Нејзината најдобра пријателка Џесика Мулрони пристигна меѓу првите, заедно со ќерката ...

Џорџ и Шарлот деверчиња на венчавката на Хари

Репортер - 17.05.2018

Децата на принцот Вилијам и на војвотката Кејт, принцот Џорџ и принцезата Шарлот, ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите ...

Драма пред кралската свадбата – таткото на невестата во тешка здравствена состојба?

Хитпортал - 17.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Поради ризик од напади: 30 милиони фунти ќе чини обезбедувањето на свадбата на Хари и Меган

Независен - 17.05.2018

Англија - Започна финалното одбројување до свадбата на годината. В сабота принцот Хари во замокот Виндзор ќе се ожени со разведената американска актерка Меган Маркл во Виндзор. Свадбата ќе чини околу 32 милиони фунти, според сервисот за планирање ...

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент ...

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Може ли да се предвиди венчалниот фустан на Меган Маркл?!

Stylist - 17.05.2018

Во сабота, на 19 мај, во Виндзор ќе се одржи кралската свадба меѓу британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл, додека траат подготовките се редат скандалите со семејството Маркл, се евидентираат списоците на гости, се објавуваат ...

Официјално: Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на венчавката

Кајгана - 17.05.2018

Идната сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, официјално потврди дека нејзиниот татко нема да биде присутен на кралската венчавка во сабота, пренесува „BBC“. Маркл наведе дека секогаш се грижела за својот татко и се надева дека тој ќе има доволно ...

10 најиконски кралски невестински фустани на сите времиња

Црнобело - 17.05.2018

Во исчекување на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, одлучивме да се потсетиме на најиконските кралски невестински фустани. Се разбира, оние на принцезата Дијана и Кејт Мидлтон се меѓу ...

Генерална проба пред кралската венчавка

Репортер - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Тие деннес ќе ги финализираат деталите од гала венчавката, кoја ќе се одржи во сабота во капелата на црквата ...

Генералната проба за кралската венчавка ги наполни улиците во Виндзор

Кајгана - 17.05.2018

Заедно со генералната проба на кралската венчавка, почнува и одбројувањето. Одбројувањето до кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл и официјално започна, а во гратчето Виндзор одржана е генерална проба на свадбената поворка.

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл (ВИДЕО)

+инфо - 17.05.2018

Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент Џорџ близу замокот Виндзор. Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, ...

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА: Финишираат подготовките за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи во сабота во капелата ...

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Скопје24 - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Уште една несреќа пред кралската свадба - сестрата на Меган итно однесена во болница

Сител - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркел постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

Уште една несреќа пред кралската свадба: Сестрата на Меган Маркл итно однесена во болница

Курир - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркл постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка

ЗаЗабава - 17.05.2018

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл. Меѓу деверушуте и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

+инфо - 17.05.2018

Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година. Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота.

Елтон Џон потврди дека ќе пее на свадбата на Хари и Меган

Независен - 17.05.2018

Англија - Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

А1 On - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Скопје24 - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

И сестрата на Меган Маркел во болница поради сообраќајна несреќа

Локално - 17.05.2018

Во семејството Меган Маркел постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана. Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се ...

Британија се подготвува за големиот ден: Генерална проба на венчавката

Локално - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Планерите на венчавката ќе ја искористат денешната проба за да ги финализираат деталите од гала венчавката, ...

Маркл официјално ја потврди причината за отсуството на татко и на венчавката

Локално - 17.05.2018

Меган Меркл потврди дека татко и Томас нема да дојде во Лондон поради лошата здравствена состојба. Во своето прво официјално соопштение , издадено од Бакингамската палата, Меган им се заблагодари на сите на пораките со поддршка и објасни зошто татко ...

(Фото) Меган има долга листа на поранешни момчиња, меѓу кои и порно актер

Женски магазин - 17.05.2018

Поранешниот актер ја доби наградата за најдобар геј соло видео ТВ-ѕвезди, латински тајкуни и голи мажи се само дел од тајната листа на пореншни момчиња на идната принцеза Меган Маркл. 36-годишната Меган е на само два дена до свадбата, и се повеќе и ...