TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министер-портпарол

Утрински - 23.07.2010

Додека очите на светот се вперени во Кабул каде што завчера се одржа Меѓународната конференција за Авганистан, а Македонија не испрати политички претставници, во Скопје се случуваат шокантни работи.

Контраобвинувања за Коњановски

Утрински - 23.07.2010

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров, изјави дека партијата нема намера да одговора на тврдењата на министерот за одбрана, Зоран Коњановски, искажани на вчерашната прес-конференција во седиштето на ...

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Црвенковски за Битола

Утрински - 23.07.2010

ВМРО-ДПМНЕ вчера ги обвини СДСМ и нивниот лидер Бранко Црвенковски за уривање во Битола. На вчерашната прес-конференција членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Коњановски, зборуваше дека СДСМ затворил ...

Коњановски одби да одговори за проневерите во РЕК Битола

А1 - 22.07.2010

Министерот за одбрана, Зоран Коњановски одби да одговори - дали знаел за криминалот во РЕК Битола, што се случувал токму кога беше директор на централата и кога 12 раководители, на кои Коњановски им ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и денеска се обвинуваа кој колку ја уништил Македонија

Канал5 - 22.07.2010

Многу прашања без одговори. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и денеска мегусебно се прашуваат. Но ниту од едниот табор не стигнаа одговори. Владејачката партија го обвини лидерот на СДСМ дека ја уништил Битола.

Меѓусебни обвинувања на вмро-дпмне и СДСМ

Телма - 22.07.2010

Mинистерот за одбрана Зоран Коњановски го обвини лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски дека деновиве во Битола промовира неморал, некултура, лицемерие и уривање.

Коњановски: Црвенковски штити лица осомничени за криминал

Форум - 22.07.2010

Од редовите на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, и денеска обвинија дека лидерот на најголмата опозициска партија СДСМ, се става во одбран ана лица кои се осомничени за сериозни претстапи, и тоа, како што ...

ВМРО ДПМНЕ - Црвенкоски се однесува како шериф во Битола

Inpress - 22.07.2010

Скопје, 22. jули (ИНПРЕС) Загрижени и вчудоневидени од она што СДСМ, нивниот лидер Бранко Црвенковски заедно со нивните сателити, продолжуваат да го промовираат системот на рушење, кој во Битола, го ...

Петров: Каде исчезнаа седум милиони евра од РЕК Битола

Нетпрес - 22.07.2010

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија нема намера да одговора на измислиците на ВМРО-ДПМНЕ кои денеска на партиска говорница ги изнесе министерот за одбрана Зоран Коњановски, рече Андреј Петров, ...

Петров: Коњановски да одговори каде се парите од РЕК

Форум - 22.07.2010

СДСМ нема намера да одговора на измислиците на ВМРО-ДПМНЕ кои денеска на партиска говорница ги изнесе министерот за одбрана Зоран Коњановски, но баар договори од министерот,возврати секретарот на ...

Коњаноски: Црвенковски и СДСМ промовираат неморал во Битола

Нетпрес - 22.07.2010

Овие денови Бранко Црвенковски и СДСМ, во Битола повторно промовираат, неморал, некултура и лицемерие, вели Зоран Коњаноски, министер за одбрана и член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ промовира систем на рушење

Вечер Прес - 22.07.2010

Со тоа што застанаа во одбрана на млекарот Душко Илиевски СДСМ и неговите сателити во Битола повторно го промовираат системот на рушење, кој го започнаа пред 20 години, обвини вчера ВМРО-ДПМНЕ.

Коњановски: Црвенковски ја уништи Битола

Канал 77 - 22.07.2010

Министерот за одбрана Зоран Коњановски нема одговор на прашањето како можел, од позиција на директор, да не знае за криминалот во РЕК Битола, заради кој 12 поранешни и актуелни раководители во ...

СДСМ бара одговори од министерот Коњановски

eReporter - 22.07.2010

Изјава, СДСМ Андреј Петров, секретар Скопје, 22.07.2010 год. Почитувани, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија нема намера да одговора на измислиците на ВМРО-ДПМНЕ кои денеска на партиска ...

Знаел ли Коњановски за криминалот во РЕК?

Утрински - 19.07.2010

Можно ли министерот за одбрана, Зоран Коњановски, да не знаел дека во време кога бил на чело на РЕК „Битола“ е направен криминал од дури седум милиони евра, за кој се сомничат дури 12 раководители од ...