TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски: Ако станам градоначалник на Центар ќе ставам крај на урбаната мафија

24 Вести - 31.03.2013

Андреј Жерновски од коалицијата Сојуз за иднината вели ако стане градоначалник на Центар ќе стави крај на урбаната мафија и нема да дозволи да се повторуваат инциденти како попуштањето на потпорниот ...

Борба со урбанистичката мафија и хаосот со паркиралиштата во Центар

Телма - 31.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар од Сојзуот за иднината Андреј Жерновски најави корекција на деталните урбанистички планови со што ќе се стави крај на дивеењето на градежната мафија на Водно.

(ВИДЕО) Жерновски: Мора да се стави крај на дивеењето на градежната мафија на Водно

А1 On - 31.03.2013

Кандидатот на градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, денешната прес конференција ја одржа на Водно, на местото каде пукна потпорен ѕид на една зграда, што вели беше јасен сигнал дека мора да се ...

ВИДЕО Жерновски: Да се стави крај на градежната мафија на Водно

+инфо - 31.03.2013

Кандидатот на градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски одржа прес-конференција на Водно, на местото каде што пукна потпорен ѕид на зграда и истакна дека тоа е јасен ...

Жерновски најави корекција на ДУП-овите за Водно

Канал5 - 31.03.2013

Кандидатот на градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски одржа прес-конференција на Водно, на местото каде што пукна потпорен ѕид на зграда.

ВИДЕО: Жерновски ветува дека ќе стави крај на урбаната мафија ако стане градоначалник

Либертас - 31.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од Сојузот за иднината, Андреј Жерновски, ветува дека ако стане градоначалник на Центар ќе стави крај на урбаната мафија и нема да дозволи да се ...

Жерновски (ВИДЕО): Ќе ставам крај на дивеењето на урбаната мафија

Бриф - 31.03.2013

Андреј Жерновски од коалицијата Сојуз за иднината, вети две важни мерки кои се поврзани со иднината на Водно. Првата мерка е стопирање на градежната узурпација, а втората мерка е корекција на ДУП ...

Жерновски: Да се стави крај на дивеењето на градежната мафија на Водно

Press24 - 31.03.2013

Кандидатот на градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски одржа прес-конференција на Водно, на местото каде што пукна потпорен ѕид на зграда Тоа било јасен сигнал ...

Жерновски: Мора да се стави крај на градежната мафија на Водно

Sky - 31.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на Сојузот за иднината денеска одржа прес-конференција на Водно, на местото каде што пукна потпорен ѕид на една зграда.

Андреј Жерновски: Да се стави крај на дивеењето на градежната мафија на Водно

Maxim - 31.03.2013

Кандидатот на градоначалник на Центар од коалицијата „Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски одржа прес-конференција на Водно, на местото каде што пукна потпорен ѕид на зграда Тоа било јасен сигнал ...

Жерновски вети обнова на фасадите на градинките и училиштата

24 Вести - 30.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар Андреј Жерновски најави дека ќе ги обнови сите фасади на градинки и училишта во општината.

Циц има поголеми шанси од Жерновски и од Kоцевски

Дневник - 30.03.2013

Минатонеделниот катастрофален пораз на СДСМ во првиот круг на локалните избори заслужува сериозна анализа. Kоректно е таа анализа да ја направам по вториот круг на локалните избори затоа што сега сè ...

Жерновски ветува проекти за енергетска ефикасност во Општина Центар

А1 On - 30.03.2013

Kандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицискиот „Сојуз за иднината“ Андреj Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот манда ќе придонесе за ...

Жерновски ветува енергетска ефикасност во Општина Центар

Дневник - 30.03.2013

Kандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицискиот „Сојуз за иднината“ Андреj Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот мандат ќе придонесе за ...

Жерновски вети реконструкција на градинките и училиштата

+инфо - 30.03.2013

Kандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицискиот Сојуз за иднината Андреj Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот манда ќе придонесе за ...

Жерновски ветува проекти за енергетска ефикасност во Општина Центар

Канал5 - 30.03.2013

Kандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицискиот „Сојуз за иднината“ Андреj Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот манда ќе придонесе за ...

ВИДЕО: Жерновски со проекти за енергетска ефикасност во Општина Центар

Либертас - 30.03.2013

Kандидатот за градоначалник на општина Центар од опозицискиот „Сојуз за иднината“ Андреj Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот мандат ќе придонесе за ...

(ВИДЕО) Андреј Жерновски: Наш приоритет останува зголемената енергетска ефикасност

Бриф - 30.03.2013

Денешната прес конференција одржана од страна на кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски ја посвети на еден од најважните приоритети што СДСМ го има во изборната програма за ...

Жерновски најави проекти за поголема енергетска ефикасност во Центар

Нетпрес - 30.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на “Сојуз за иднината“ Андреј Жерновски денеска ги претстави плановите со кои доколку го добие градоначалничкиот мандат ќе придонесе за ...

Жерновски ќе придонесе за поголема енергетска ефикасност во Центар

Sky - 30.03.2013

Доколку стане градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека ќе придонесе за поголема енергетска ефикасност во општината.

Второто полувреме од локалните најжестоко во Центар

Р.С.Европа - 29.03.2013

Откако ДИК ги броеше гласовите од првиот круг како на забавена снимка, се чини дека изборната битка во вториот круг ќе биде најжестока во скопската општина Центар.

Жерновски со списоците в рака чека да го прими министерката Јанкуловска

Либертас - 29.03.2013

Кандидатот на опозицијата за општина Центар, Андреј Жерновски, чека одговор од министерката Јанкуловска, кога ќе го прими за да и однесе докази – списоци со граѓани од Пустец, Албанија, и од ...

Дали доаѓањето на Жерновски би значело здружување со Љубчо и Стевчо?

Денешен - 29.03.2013

Доколку лидерот на ЛДП Андреј Жерновски стане градоначалник на општина Центар корист ќе имаат повеќемина. Имињата на поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов и лидерот на ВМРО-НП деновиве во ...

Жестока битка за функција во втор круг

24 Вести - 28.03.2013

Кандидатите за градоначалници на Скопје и околните општини жестоко ја продолжуваат кампањата за победа во вториот круг. Битката ја водат со меѓусебни обвинувања и убедувања кој ќе ја добие довербата ...

Тодоровиќ го нарече Жерновски „шарлатан“

Телма - 28.03.2013

Денеска кулминираше изборната кампања за градоначалничката функција во општината Центар. Владимир Тодоровиќ, кандидат на владејачката коалиција го нарече шарлатан својот противник за првата функција ...

(ВИДЕО) Жерновски: Со нови фантомски гласачи, Тодоровиќ сака да го освојува Центар

А1 On - 28.03.2013

На улица „Максим Горки“ каде што веќе имаше фантомски гласачи од Мала Преспа, вметнати се и граѓани од Република Македонија.

Груевски се назначил за шеф на изборниот штаб на Тодоровиќ

А1 On - 28.03.2013

Лут што Тодоровиќ во првиот круг има помалку гласови од против кандидатот Жерновски лидерот на ВМРО ДПМНЕ премиерот Груевски уште ноќта по изборите го разрешил Миле Јанакиевски и тој се ставил за шеф ...

Тодоровиќ го нарече Жерновски шарлатан

А1 On - 28.03.2013

Владимир Тодоровиќ, кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека кандидатот за градоначалник од „Сојуз за иднината“ сака да го дискредитира со лаги.

ФОТО: Го сакам Андреј Жерновски за градоначалник затоа што…?!

А1 On - 28.03.2013

Младите од здружената коалиција „Сојузот за иднината“ денеска на улицата Македонија поставија платно на кое под мотото „Го сакам Андреј Жерновски за градоначалник затоа што…?!“, граѓаните имаа ...

ФОТО „Го сакам Андреј Жерновски за градоначалник затоа што…?!“

+инфо - 28.03.2013

Младите од здружената коалиција Сојузот за иднината денеска на улицата Македонија поставија платно на кое под мотото „Го сакам Андреј Жерновски за градоначалник затоа што…?!“, граѓаните имаа можност ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ сака да го освојува Центар со нови фантомски гласачи

Либертас - 28.03.2013

На улица „Максим Горки“ каде што веќе имаше фантомски гласачи од Мала Преспа, вметнати се и граѓани од Република Македонија.

Кандитатите за градоначалници активни на терен

Канал5 - 28.03.2013

Со исто темпо, како за првиот така и за вториот круг. Кандидатите за градоначалници секој час го користат за да ги добијат гласовите на граѓаните.

Груевски се назначил за шеф на изборниот штаб на Тодоровиќ

Либертас - 28.03.2013

Лут што Тодоровиќ во првиот круг има помалку гласови од против кандидатот Жерновски лидерот на ВМРО ДПМНЕ премиерот Груевски уште ноќта по изборите го разрешил Миле Јанакиевски и тој се ставил за шеф ...

Тодоровиќ и Трајановски најавија реконструкција на „Железничка“

Сител - 28.03.2013

Улицата Железничка односно Јордан Мијалков ќе стане булевар. На местото на постоечките две ќе се направат 4 коловозни ленти, ќе се постави ново осветлување и нови тротоари.

Тодоровиќ: Жерновски лаже, ако обвинува треба да има и докази

Курир - 28.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар и актуелен градоначалник на општината, Владимир Тодоровиќ вели дека неговиот противкандидат со лаги се обидува да го дискредитира.

Тодоровиќ: На Центар не му треба шарлатан како Жерновски

еВести - 28.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар и актуелен градоначалник на општината, Владимир Тодоровиќ вели дека неговиот противкандидат со лаги се обидува да го дискредитира.

Тодоровиќ: Јас обезбедувам плати за 1400 семејства, Жерновски живее на државна сметка

Република - 28.03.2013

Андреј Жерновски со лаги се обидува да ме дискредитира – изјави кандидатот за градоначалник на Центар и актуелен градоначалник на општината, Владимир Тодоровиќ.

И Љубчо би имал ќар ако Жерновски стане градоначалник

Курир - 28.03.2013

Поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов, не е единствениот кој би имал корист доколку Андреј Жерновски стане градоначалник на општина Центар.

Центар во рацете на Жерновски, можност Георгиевски да го шири бизнисот

Нетпрес - 28.03.2013

Ристо Пенов не е единствениот кој има очекувања од евентуалното градоначалничко место на Андреј Жерновски во општина Центар.

Курир: И Љубчо би имал ќар ако Жерновски стане градоначалник!

БезПардон - 28.03.2013

Поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов, не е единствениот кој би имал корист доколку Андреј Жерновски стане градоначалник на општина Центар.

Жерновски укинуваше важни закони, а сега бара доверба од граѓаните

Курир - 28.03.2013

Политичкото минато на кандидатот за градоначалник на Центар од здружената опозиција, не им оди во пролог ниту на опозициските политичари, а најмалку на граѓаните.

Тодоровиќ: Жерновски со лаги се обидува да ме дискредитира

Нетпрес - 28.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар и актуелен градоначалник на општината, Владимир Тодоровиќ вели дека неговиот противкандидат со лаги се обидува да го дискредитира.

Жерновски – човекот кој уништува, а не создава

Нетпрес - 28.03.2013

Политичкото минато на кандидатот за градоначалник на Центар од коалицијата “Сојуз на иднината“, не им оди во прилог ниту на опозициските политичари, а најмалку на граѓаните.

Тодоровиќ: Жерновски да не лаже

Sky - 28.03.2013

Владимир Тодоровиќ,кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека кандидатот за градоначалник од „Сојуз за иднината“ сака да го дискредитира со лаги.

Тодоровиќ го нарече Жерновски шарлатан, овој најави тужба

Таратур - 28.03.2013

Владимир Тодоровиќ, кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека кандидатот за градоначалник од „Сојуз за иднината“ сака да го дискредитира со лаги.

ФОТО: Жерновски за градоначалник затоа што…?!

Sky - 28.03.2013

Младите од здружената коалиција „Сојузот за иднината“ денеска на улицата Македонија поставија платно на кое под мотото „Го сакам Андреј Жерновски за градоначалник затоа што…?!“, граѓаните имаа ...

Тодоровиќ: Јас обезбедувам плата за 1400 семејства, Жерновски живее од државен буџет

Денешен - 28.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Центар и актуелен градоначалник на општината, Владимир Тодоровиќ вели дека неговиот противкандидат со лаги се обидува да го дискредитира.

Љубчо ќе има корист од Жерновски ако стане градоначалник

Денешен - 28.03.2013

Доколку Андреј Жерновски стане градоначалник на општина Центар, поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов, не би бил единствениот кој би имал корист од тоа.

Жерновски нема да поднесува жалби до ДИК, очекува победа во вториот круг

24 Вести - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Во Центар се случи крадење на гласовите

Нова ТВ - 27.03.2013

Андреј Жерновски, кандидат на здружената опозиција за градоначалник на Центар во интервју за НОВА говори за мистериозното пребројување на гласачките кутии во Центар кое траеше три дена, но и за ...

Драматично броење во Центар

Утрински - 27.03.2013

Жерновски прогласи победа во првиот круг од градоначалничката трка, а Тодоровиќ очекува втор изборен круг Вчера доцна попладне, се' уште беше неизвесно дали Андреј Жерновски од опозицискиот „Сојуз за ...

Жерновски не поднесе жалби, очекува победа во вториот круг

Телма - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Кампањата во Центар Станува уште поостра

Телма - 27.03.2013

На Општина Центар и` се случи страшно и срамно броење гласови, реагираше градоначалничкиот кандидат на Сојузот за иднината, Андреј Жерновски, нарекувајќи го првиот изборен круг, африкански.

Жерновски и Тодоровиќ во решавачка битка за Центар

Дневник - 27.03.2013

Андреј Жерновски и Владимир Тодоровиќ вчера имаа жешка вербална пресметка во пресрет на вториот круг на изборите за градоначалник на општина Центар откако лидерот на опозициската ЛДП обвини дека се ...

Сепак втор круг ќе одлучува за Центар

А1 On - 27.03.2013

По драматичното пребројување на гласовите, по шетањето на кутиите од 6 избирачки места, во Центар, градоначалникот ќе го решава второто истрчување на терен на Андреј Жерновски и Владимир Тодоровиќ.

ДИК: Во Центар ќе има втор круг на избори

Дневник - 27.03.2013

Државната изборна комисија и официјално објави дека во Центар ќе има втор круг на избори. Според официјалните резултати, кандидатот на опозициската коалиција Андреј Жерновски освои 14,079 гласа, ...

(ВИДЕО) Жерновски: Тодоровиќ ќе загуби поради срамот со африканските избори

А1 On - 27.03.2013

Андреј Жерновски оди во втор круг за градоначалник на Центар, за како што рече да ја потврди победата која му била одземена со фалсификат во првиот круг. Жерновски вели, голем срам се случи во Центар.

Жерновски нема да поднесува жалби до ДИК, очекува победа во вториот круг

Алфа - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Жерновски нема да се жали, очекува победа во Центар

Н.Македонија - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски покажува изразена нервоза

Н.Македонија - 27.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е добро што Андреј Жерновски го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар, нешто што го потврдија и ДИК и сите релевантни субјекти, пренесува МИА - Андреј ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски покажува изразена нервоза во последните денови

А1 On - 27.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е добро што Андреј Жерновски го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар, нешто што го потврдија и ДИК и сите релевантни субјекти.

Жерновски: Сакаат избори за две недели – ќе добијат и избори и пораз

+инфо - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ, Андреј Жерновски, кој освои 49,18 отсто од гласовите, што го стави во водство во првиот круг од изборите, изјави дека неговата партија нема да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што Жерновски се вразуми и прифати втор круг

+инфо - 27.03.2013

„Андреј Жерновски вчера свесно ја лажеше јавноста и манипулираше со граѓаните. Добро е што се вразуми и го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар.

Сепак втор круг во Центар

Кирилица - 27.03.2013

По драматичното пребројување на гласовите, по шетањето на кутиите од 6 избирачки места, во Центар, градоначалникот ќе го решава второто истрчување на терен на Андреј Жерновски и Владимир Тодоровиќ.

(ВИДЕО) Жерновски: Победата е голема

Либертас - 27.03.2013

Андреј Жерновски оди во втор круг за градоначалник на Центар, за како што рече да ја потврди победата која му била одземена со фалсификат во првиот круг.

Жерновски убеден во победа во вториот круг

Канал5 - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Жерновски: Нема да поднесувам жалби до ДИК, очекувам победа во вториот круг

Кирилица - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Жерновски: Убедливо ќе го победам Тодоровиќ во вториот круг

Бриф - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија, бидејќи смета дека победата во ...

Во Центар и официјално ќе има втор круг на избори

Press24 - 27.03.2013

Државната изборна комисија и официјално објави дека во Центар ќе има втор круг на избори Според официјалните резултати, кандидатот на опозициската коалиција Андреј Жерновски освои 14,079 гласа, ...

ДИК потврди дека во Центар ќе има и втор круг

Sky - 27.03.2013

Во Центар ќе има втор круг на гласање потврди Државната изборна комисија. Кандидатот на опозициската коалиција Андреј Жерновски освои 14,079 гласа, односно 49, 18% од вкупниот број на гласови, додека ...

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

Скопје инфо - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Жерновски: Во вториот круг ќе ја запечатиме победата

Нетпрес - 27.03.2013

По вчерашната одлука дека и во Општина Центар ќе има втор круг гласање за градоначалник, кандидатот на опозицијата, Андреј Жерновски денеска ги повика своите поддржувачи уште еднаш масовно да излезат ...

Жерновски: Тодоровиќ ќе загуби поради африканските избори, каде 3 дена се вртеа кутиите

Sky - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски оди во втор изборен круг, со цел да ја потврди победата, која, како што рече, му била одземена.

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што Жерновски прифати дека ќе има втор круг на избори

Press24 - 27.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е добро што Андреј Жерновски го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар, нешто што го потврдија и ДИК и сите релевантни субјекти - Андреј Жерновски ...

Жерновски нема да поднесува приговори до ДИК

Курир - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски свесно ја лаже јавноста

Курир - 27.03.2013

Андреј Жерновски вчера свесно ја лажеше јавноста и манипулираше со граѓаните. Добро е што се вразуми и го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар.

Жерновски нема да поднесува жалби до ДИК

Press24 - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Официјално: Ќе има втор круг во Центар

Денешен - 27.03.2013

Дик ги објави резултатите, во општина Центар и официјално ќе има втор круг. Андреј Жерновски не успеа да победи во првиот круг и граѓаните на Центар на 7-ми април ќе изберат градоначалник.

Жерновски: Нема да поднесам приговор, одиме во втор круг

Денешен - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Во Центар и официјално ќе има втор круг на избори

Maxim - 27.03.2013

Државната изборна комисија и официјално објави дека во Центар ќе има втор круг на избори Според официјалните резултати, кандидатот на опозициската коалиција Андреј Жерновски освои 14,079 гласа, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што Жерновски прифати дека ќе има втор круг на избори

Maxim - 27.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е добро што Андреј Жерновски го прифати фактот дека ќе има втор круг избори во општина Центар, нешто што го потврдија и ДИК и сите релевантни субјекти - Андреј Жерновски ...

Жерновски нема да поднесува жалби до ДИК

Maxim - 27.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од коалицијата „Сојуз за иднина“ предводена од СДСМ, Андреј Жерновски нема да поднесува жалби до Државна изборна комисија (ДИК), бидејќи смета дека ...

Жерновски обвини дека се обидуваат да му ги одземат гласовите

24 Вести - 26.03.2013

Јас сум победник на изборите во Центар, вели кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски. Тој обвини дека се обидуваат да му ги одземат гласовите и да прогласат втор круг на избори.

Тодоровиќ ги отфрла обвинувањата за изборни манипулации

24 Вести - 26.03.2013

Против кандидатот на Жерновски, Владимир Тодоровиќ ја префрла топката кај изборните органи. Ги отфрла обвинувањата за изборни манипулации.

ДИК: Жерновски освои 51,78 проценти од гласовите

Нова ТВ - 26.03.2013

Во моментов според податоците на интернет страната на ДИК, кандидатот за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерносвки од Сојузот за иднината има освоени 51,78 проценти од гласовите.

Центар се уште без победник на изборите

Нова ТВ - 26.03.2013

Се уште нема конечни резултати за Андреј Жерновски, кандидатот на Сојузот за иднината, за што причината се неусогласени броења во 4 избирачки места, дознава НОВА од извори во ДИК.

Жерновски прогласи победа во прв круг

Нова ТВ - 26.03.2013

„Прогласуваме победа во прв круг“, изјави за НОВА, Андреј Жерносвки кандидатот за градоначалник на општина Центар, од Сојузот за иднината.

Тодоровиќ: Жерновски се служи со лаги и измислици

Нова ТВ - 26.03.2013

„Морам да изразам разочарување од односот и кампањата на мојот против кандидат Андреј Жерновски. И во првиот круг, а и сега тој се служи со крајно ниска кампања, со лаги и измислици, обидувајќи на ...

Кој победи во општина Центар?

Р.С.Европа - 26.03.2013

Жерновски – каде се кутиите од 6 избирачки места. Тодоровиќ – ќе има втор круг. ДИК – пребројани се 95,45% Според официјалната веб страница на Државната Изборна Комисија, за општина Центар е напишано ...

ДИК: Жерновски и Тодоровиќ одат во втор круг во Центар

Нова ТВ - 26.03.2013

ДИК после два дена на официјалната веб страна ги објави резултатите на локалните избори за за општина Центар. Сепак, и покрај прогласувањето победа на кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски над ...

Трајановски и Жерновски ќе се докажуваат во втор круг?

Утрински - 26.03.2013

До вчера попладне беше неизвесен и исходот во Ѓорче Петров, каде што се водеше мртва трка. Беа избрани шест старо-нови градоначалници Скопјани избраа Коце Трајановски, најверојатно, и во наредните ...

Тодоровиќ: Жерновски лаже!

МКД - 26.03.2013

Убеден сум дека ќе победам во вториот изборен круг, господинот Жерновски го повикувам да води позитивна кампања, а конечниот победник во Центар ќе го одлучат граѓаните за помалку од две недели.

Toдоровиќ очекува втор круг И победа во Центар

Телма - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ очекува победа во вториот круг

Утрински - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Жерновски: Јас сум градоначалник на Центар

МКД - 26.03.2013

Три дена беа потребни за да се пронајдат гласачките кутии од шест избирачки места во скопската општина Центар. Три дена не можат да се избројат околу 5.000 гласа за градоначалник на Центар, изјави ...

Жерновски: Со волјата на народот сум избран за градоначалник - втор круг не смее да има

Капитал - 26.03.2013

„Според волјата на граѓаните јас сум новиот градоначалник на општина Центар. Власта сака да ги фалсификува изборите во Центар.

Тодоровиќ: Одам во втор круг - за останатото обратете се до ДИК

Капитал - 26.03.2013

„Мојот противкандидат Андреј Жерновски се плаши од соочувањето во вториот круг - разликата е мала за една голема општина како Центар и очекувам дека ќе победам на изборите“, рече градоначалникот на ...

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

А1 On - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

Алфа - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ: Жерновски се служи со крајно ниска кампања, невистини и манипулации

Кајгана - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ се заблагодари за поддршката што ја доби во првиот изборен круг.

Тодоровиќ:Жерновски се плаши дека ќе ги изгуби изборите

Н.Македонија - 26.03.2013

Жерновски се плаши од соочување со народот во втор круг. Самиот факт што тој се одлучи да лаже за работи кои се лесно проверливи и достапни за јавноста и медиумите, говори за тоа дека тој се плаши ...

Жерновски и Тодоровиќ се судрија за Центар

Алфа - 26.03.2013

Власта се обидува да ми ги одземе гласовите освоени во првиот круг од локалните избори и нерегуларно да биде прогласен втор круг,обвини кандидатот за градоначалник на Центар на “Сојузот за иднината”, ...

Во Центар сепак ќе има втор круг

Н.Македонија - 26.03.2013

Државната изборна комисија конечно ги објави резултатите од пребројувањата на гласовите во општина Центар Официјалните резултати говорат дека сепак во Центар ќе има втор круг, а битката ќе ја водат ...

Тодоровиќ: Жерновски лаже

+инфо - 26.03.2013

Самиот факт што Андреј Жерновски се одлучил да лаже за работи кои се лесно проверливи и достапни за јавноста и медиумите говори за неговиот страв дека ќе ги изгубел изборите.

ДИК потврди, ќе има втор круг за Центар

Фактор - 26.03.2013

На официјалната веб страна Државната изборна комисија ги објави резултатите од гласањето на локалните избори за општина Центар и потврди дека овде ќе се гласа повторно за две недели.

Затворениците гласале за Тодоровиќ – го поттурнаа во втор круг

МК News - 26.03.2013

Владимир Тодоровиќ, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општината Центар добил 90 гласа од затворениците (кои што гласаа во саботата) и тоа му било доволно за да се пласира во вториот круг, ...

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

Сител - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

Кирилица - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

МРТ - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Зошто Жерновски оспорува резултати од ДИК

Сител - 26.03.2013

Од што стравува Андреј Жерновски во вториот круг од локланите избори. Се обидува ли кандидатот за градоначалник на СДСМ, да создаде атмосфера за наводни нерегуларности, како дел од сценариото на ...

Тодоровиќ не признава дека Жерновски победил, вели дека тој се плаши од соочување во втор круг

Либертас - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

ДИК потврди, ќе има втор круг за Центар

Локално - 26.03.2013

На официјалната веб страна Државната изборна комисија ги објави резултатите од гласањето на локалните избори за општина Центар и потврди дека овде ќе се гласа повторно за две недели.

Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг

Вечер - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија" Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Жерновски:Јас сум новиот градоначалник на Центар

Точка - 26.03.2013

Со поддршка од триесетина симпатизри, пред Општина Центар, односно пред бараката на Општинската изборна комисија, Андреј Жерновски, потенцираше дека тој е победник на неделните избори.

Тодоровиќ: Очекуваме победа во вториот изборен круг

Точка - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“, очекува победа во вториот изборен круг.

Жерновски: Јас сум новиот градоначалник на Центар

Нетпрес - 26.03.2013

Со поддршка од триесетина симпатизри, пред Општина Центар, односно пред бараката на Општинската изборна комисија, Андреј Жерновски, потенцираше дека тој е победник на неделните избори.

Жерновски: Јас сум градоначалникот на Центар

Press24 - 26.03.2013

Андреј Жерновски пред бараката на Општинската изборна комисија потенцираше дека тој ќе биде градоначалник на Центар, пренесе ...

Жерновски: Јас сум новиот градоначалник на Центар

Sky - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од редовите на „Сојузот на иднината“, Андреј Жерновски, потенцираше дека тој е победник на неделните избори.

Жерновски: Јас сум новиот градоначалник на Центар, време е да престане оваа лакрдија

Фама - 26.03.2013

Според волјата на граѓаните јас сум новиот градоначалник на општина Центар, изјави на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник на општина Центар од „Сојузот за иднината“, Андреј ...

Тодоровиќ: Жерновски се плаши од соочување во вториот круг

Курир - 26.03.2013

Андреј Жерновски и денес покажа ниско ниво на политичка култура, очигледно обидувајќи се да ја заобиколи волјата на граѓаните на Центар.

Тодоровиќ: Очекуваме победа во вториот изборен круг

Нетпрес - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ, од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“, очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ: Жерновски се служи со лаги и измислици затоа што се плаши од пораз

Република - 26.03.2013

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Центар, Владимир Тодоровиќ, изрази разочарување од односот и кампањата на неговиот противкандидат Андреј Жерновски затоа што се служел „со крајно ниска ...

Тодоровиќ: Очекуваме победа во вториот изборен круг

БезПардон - 26.03.2013

Најпрво би сакал да изразам благодарност до граѓаните на Центар за поддршката која ми ја дадоа во првиот круг на локалните избори, како и огромната поддршка која и беше дадена на советничката листа ...

Тодоровиќ: Жерновски се плаши од вториот круг на избори

Press24 - 26.03.2013

- Андреј Жерновски и денес покажа ниско ниво на политичка култура, очигледно обидувајќи се да ја заобиколи волјата на граѓаните на Центар, рече кандидатот за градоначалник на општина Центар Владимир ...

Тодоровиќ: Жерновски лаже зошто се плаши од соочување со народот во вториот круг

Фама - 26.03.2013

Самиот факт што Андреј Жерновски се одлучил да лаже за работи кои се лесно проверливи и достапни за јавноста и медиумите, говори за неговиот страв дека ќе ги изгуби изборите.

Тодоровиќ: Жерновски се служи со крајно ниска кампања, невистини и манипулации

Хајд Парк - 26.03.2013

Прочитано: 140 пати Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ се заблагодари за поддршката што ја доби во првиот изборен круг.

Тодоровиќ: Жерновски се плаши од втор круг

Sky - 26.03.2013

- Андреј Жерновски и денес покажа ниско ниво на политичка култура, очигледно обидувајќи се да ја заобиколи волјата на граѓаните на Центар.

Фалсификувана волјата на граѓаните на Центар, го протнаа за втор круг?

Sky - 26.03.2013

И општина Центар влегува во втор круг, иако убедливо победи опозициската Сојуз за иднината со Андреј Жерновски со 52 отсто од гласовите.

ДИК ги објави конечните резултати за Центар

Курир - 26.03.2013

Во Центар и официјално ќе има втор круг. Андреј Жерновски не успеа да победи во првиот круг и граѓаните на Центар на 7-ми април ќе изберат градоначалник.

Во Центар и официјално ќе има втор круг

БезПардон - 26.03.2013

Во Центар и официјално ќе има втор круг. Андреј Жерновски не успеа да победи во првиот круг и граѓаните на Центар на 7-ми април ќе изберат градоначалник.

Сепак во Центар ќе има втор круг

Primetime - 26.03.2013

ДИК потврди: Во општина Центар ќе има втор круг гласање. Државната изборна комисија конечно ги објави долго очекуваните официјални резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори за општина ...

Тодоровиќ: Жерновски се служи со крајно ниска кампања, невистини и манипулации

Макфакс - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Тодоровиќ се заблагодари за поддршката што ја доби во првиот изборен круг.

Тодоровиќ: Жерновски се плаши од соочување во вториот круг

Денешен - 26.03.2013

Андреј Жерновски и денес покажа ниско ниво на политичка култура, очигледно обидувајќи се да ја заобиколи волјата на граѓаните на Центар.

Тодоровиќ очекува победа во вториот круг

Економски - 26.03.2013

Кандидатот за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Владимир Тодоровиќ очекува победа во вториот изборен круг.

Тодоровиќ: Жерновски се плаши од вториот круг на избори

Maxim - 26.03.2013

Најпрво би сакал да изразам благодарност до граѓаните на Центар за поддршката која ми ја дадоа во првиот круг на локалните избори, како и огромната поддршка која и беше дадена на советничката листа ...

СДСМ ќе објави победа на Жерновски во Центар

Нова ТВ - 25.03.2013

Се очекува во секој момент во седиштето на СДСМ да биде објавена победата на кандидатот за градоначалник на Центар, Андреј Жерновски.

Жерновски за НОВА: Победив, Тодоровиќ да признае пораз

Нова ТВ - 25.03.2013

Жерновски за НОВА: Победив со 15% разлика, Тодоровиќ да признае пораз. Инаку, до предмалку се броеја гласовите, неважечките ливчиња го отежнуваа епилогот.

Андреј Жерновски е новиот градоначалник на Центар?

МКД - 25.03.2013

Андреј Жерновски води во трката за градоначалник на општината Центар. За него од досега обработените податоци гласале 12.426 граѓани (51,78 отсто).

Жерновски победи во Центар во прв круг

А1 On - 25.03.2013

Андреј Жерновски според последните пребројани 98,22% од избирачките места е новиот градоначалник на Општина Центар. Според ДИК, Жерновски има добиено 51,71% од гласовите, а неговиот противкандидат ...

Жерновски: Тодоровиќ да го признае поразот

А1 On - 25.03.2013

Андреј Жерновски, изрази благодарност до сите граѓани кои што на локалните избори гласаа за него. Жерновски очекува Тодоровиќ да излезе со изјава да го призне поразот, да договорат средба и да ...

Затворениците го поттурнаа Тодоровиќ во вториот круг

Н.Македонија - 25.03.2013

Владимир Тодоровиќ, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општината Центар добил 90 гласа од затворениците (кои што гласаа во саботата) и тоа му било доволно за да се пласира во вториот круг, ...

Жерновски слави на Бихаќка

+инфо - 25.03.2013

Најблиските соработници и симпатизери на кандидатот на здружената опозиција за општина Центар се собираат во седиштето на СДСМ на Бихаќка за да ја прослават победата на Андреј Жерновски на локалните ...

Во Центар ќе има втор круг

Вечер - 25.03.2013

Во општина Центар ќе има втор круг, велат последните информации. Кандидатот на СДСМ, Андреј Жерновски, не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Жерновски не победи за 80 гласови во првиот круг

Кирилица - 25.03.2013

Во општина Центар ќе има втор круг, велат последните информации. Кандидатот на СДСМ, Андреј Жерновски, не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Во Центар ќе има втор круг

Сител - 25.03.2013

Во општина Центар ќе има втор круг, велат последните информации. Кандидатот на СДСМ, Андреј Жерновски, не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Жерновски победи во прв круг?

Канал5 - 25.03.2013

Во седиштето на СДСМ се слави победата на Жерновски. Нашиот репортер јавува дека во штабот на СДСМ се проширила веста дека Андреј Жерновски победил во првиот круг.

Жерновски победи во Центар во прв круг

Либертас - 25.03.2013

Според преброени 98,22 отсто од гласовите, Андреј Жерновски од Сојузот за иднината е новиот градоначалник на општина Центар со освоени 51,71 отсто од гласовите, пред Владимир Тодоровиќ од коалицијата ...

Ќе има ли втор круг во Скопје и Центар, Трајановски и Жерновски во исчекување ?

Канал5 - 25.03.2013

Резултатите на ДИК објавени на нивната веб страница предизвикаа многу полемики. Например според нив Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг бидејќи имаат над 50 проценти освоени ...

Во Центар сепак втор круг? – на Жерновски му фалат 200 гласа за 51 насто

МК News - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг. Мртвата трка помеѓу кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски и актуелниот градоначалник Владимир Тодоровиќ најверојатно ќе се решава во ...

Жерновски води во трката за Центар

Кирилица - 25.03.2013

Андреј Жерновски води во трката за градоначалник на општината Центар, тоа го велат досега обработените податоци во ДИК. За него гласале 12.426 граѓани или 51,78 процент.

Центар нема избрано градоначалник во првиот круг

Сител - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг. Мртвата трка помеѓу кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски и актуелниот градоначалник Владимир Тодоровиќ најверојатно ќе се решава во ...

Му ја крадат победата на Андреј Жерновски?

Либертас - 25.03.2013

НОВИОТ БРОЈ НА ДНЕВНИОТ ВЕСНИК „ФОКУС“ ДОНЕСУВА: Вла­ста не мо­же да се по­ми­ри со за­гу­ба­та во цен­тар МУ ЈА КРА­ДАТ ПО­БЕ­ДА­ТА НА АН­ДРЕЈ ЖЕР­НОВ­СКИ? Ре­а­ги­ра­ат наб­љу­ду­ва­чи­те на ...

Андреј Жерновски нов градоначалник на Центар

Бриф - 25.03.2013

Во овие моменти Андреј Жерновски пристигна во седиштето на СДСМ и според најновите информации од штабот на СДСМ тој е новиот градоначалник на општина Центар.

Жерновски победи во првиот круг во Центар

Бриф - 25.03.2013

Кандидатот на Сојузот за иднината, Андреј Жерновски според последните пребројани 98,42 отсто гласови од избирачките места од страна на ДИК е новиот градоначалник на скопската општина Центар.

СДСМ прогласи победа во Центар

Press24 - 25.03.2013

Опозициската СДСМ прогласи победа на нивниот кандидат за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, Според неофицијални информации од СДСМ, Жерновски победил во првиот круг.

Во Центар ќе има втор круг

Курир - 25.03.2013

Во општина Центар ќе има втор круг, велат последните информации. Кандидатот на СДСМ Андреј Жерновски не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Втор круг на избори ќе има во Центар

Press24 - 25.03.2013

Во општината Центар ќе има втор круг на избори, пренесува Курир Според последните податоци, кандидатот на СДСМ Андреј Жерновски не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Жерновски не ги доби изборите за 82 гласа, оди во втор круг

Република - 25.03.2013

Во општина Центар ќе има втор круг, велат последните информации. Кандидатот на СДСМ, Андреј Жерновски, не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Неофицијално, Андреј Жерновски е победник во општина Центар

Нетпрес - 25.03.2013

Според неофицијални информации, канидидатот на Сојуз за иднината Андреј Жерновски е победник во првиот круг на изборите за градоначалник на општина Центар.

Жерновски е новиот градоначалник на општина Центар

БезПардон - 25.03.2013

Според преброени 98,22 отсто од гласовите, Андреј Жерновски од Сојузот за иднината е новиот градоначалник на општина Центар со освоени 51,71 отсто од гласовите, пред Владимир Тодоровиќ од коалицијата ...

Жерновски нов градоначалник на Центар

еВести - 25.03.2013

Од преброени 98,22 отсто од гласовите, Андреј Жерновски од Сојузот за иднината е новиот градоначалник на општина Центар со освоени 51,71 отсто од гласовите, пред Владимир Тодоровиќ од коалицијата „За ...

Центар нема избрано градоначалник во првиот круг

Курир - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг. Мртвата трка помеѓу кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски и актуелниот градоначалник Владимир Тодоровиќ најверојатно ќе се решава во ...

Центар не одбра градоначалник во првиот круг од изборите

Press24 - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг во кој се водела мртва трка помеѓу Владимир Тодоровиќ и Андреј Жерновски Жерновски има освоено 12, 433 гласови, одосно околу 200 помалку од ...

Општина Центар не доби градоначалник во првиот круг

Нетпрес - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг, мртвата трка помеѓу кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски и актуелниот градоначалник Владимир Тодоровиќ најверојатно ќе добие разрешница ...

Сепак, втор круг во Центар

Република - 25.03.2013

Од досега обработените податоци во ДИК, Андреј Жерновски води во трката за градоначалник на општината Центар. За него гласале 12.426 граѓани или 51,78 процент.

Трајановски и Жерновски сѐ уште немаат сигурни победи во првиот круг

Република - 25.03.2013

Резултатите на ДИК објавени на нивната веб-страница предизвикаа многу полемики. На пример, според нив, Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг бидејќи имаат повеќе од 50 проценти ...

Каде ќе има втор круг?

Курир - 25.03.2013

Резултатите на ДИК објавени на нивната веб страница предизвикаа многу полемики. Например според нив Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг бидејќи имаат над 50 проценти освоени ...

Нова Македонија: Тодоровиќ и Жерновски сепак ќе трчаат втор круг?!

БезПардон - 25.03.2013

Владимир Тодоровиќ, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општината Центар добил 90 гласа од затворениците (кои што гласаа во саботата) и тоа му било доволно за да се пласира во вториот круг, ...

Еве каде ќе има втор круг на избори

Press24 - 25.03.2013

Резултатите на ДИК кои се објавени демеска покажуваат дека во неколку општини ќе има втор круг на избори, пренесе Канал 5 Според нив Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг ...

Каде ќе има втор круг на локалните избори?

БезПардон - 25.03.2013

Резултатите на ДИК објавени на нивната веб-страница предизвикаа многу полемики. На пример, според нив, Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг бидејќи имаат над 50 проценти ...

Жерновски е нов градоначалник на Центар

За Се - 25.03.2013

Членот на Либерал-демократската партија, подржан од „Сојузот за Иднината“, Андреј Жерновски е нов градоначалник на Центар.

Центар без градоначалник во првиот круг

Денешен - 25.03.2013

Трката за градоначалничкото место на општина Центар помеѓу кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски и актуелниот градоначалник Владимир Тодоровиќ најверојатно ќе се решава во вториот изборен круг.

СДСМ прогласи победа во Центар

Maxim - 25.03.2013

Опозициската СДСМ прогласи победа на нивниот кандидат за градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски. Според неофицијални информации од СДСМ, Жерновски победил во првиот круг.

Во Центар ќе има втор круг

Maxim - 25.03.2013

Во општината Центар ќе има втор круг на избори, пренесува Курир Според последните податоци, кандидатот на СДСМ Андреј Жерновски не успеа да победи за 82 гласа во прв круг.

Центар не одбра градоначалник во првиот круг од изборите

Maxim - 25.03.2013

Општина Центар нема избрано градоначалник во првиот круг во кој се водела мртва трка помеѓу Владимир Тодоровиќ и Андреј Жерновск Жерновски има освоено 12, 433 гласови, одосно околу 200 помалку од ...

Еве во кои општини ќе има втор круг на избори

Maxim - 25.03.2013

Резултатите на ДИК кои се објавени демеска покажуваат дека во неколку општини ќе има втор круг на избори, пренесе Канал 5 Според нив Коце Трајановски и Андреј Жерновски победиле во првиот круг ...