TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самоубиството само изговор - Дениса е убиена?

Сител - 21.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Потрагата под Дениса продолжува, а јавното обвинителство чека извештај

Република - 21.09.2014

Потрагата по исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска (23) продолжува со намален интензитет, а во која насока ќе се води истрагата за нејзиното исчезнувањето ќе биде познато в понеделник.

Самоубиството само изговор – Дениса е убиена?

МК News - 21.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Дали самоубиството е изговор за грабнувањето на Дениза Маркоска?

Локално - 21.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море, тврдат повеќе извори,.

Изчезнувањето на Дениза се позаплеткано

Lider - 21.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

По исчезнувањето на Дениса: Самоубиството е омилениот одговор на бродовите

МКД - 20.09.2014

„За жал, „самоубиството" е омилениот изговор на крстосувачките бродови секогаш кога една млада жена ќе исчезне во морето. Тоа е суров трик. Безмилосно е да се каже такво нешто кога не постојат ...

Се заплеткува мистеријата околу изчезнувањето на Дениза Маркоска

Алфа - 20.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

Се заплеткува мистеријата околу изчезнувањето на Дениза

Курир - 20.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

Се заплеткува мистеријата околу изчезнувањето на Дениза

МК News - 20.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

Се заплеткува мистеријата околу исчезнувањето на Дениза

Вечер Прес - 20.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

Се заплеткува мистеријата околу исчезнувањето на Дениза

Денешен - 20.09.2014

Најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море е самоубиство.

Не е само Дениса, погледнете уште колку луѓе досега исчезнале на море од бродовите за крстарење

Пулс24 - 20.09.2014

Работата на брод е многу опасна работа. Се работи на подвижна грдосија долга стотина метри а широка 30, која се движи со полна брзина по море, речиси секој ден застанува на пристаништа по целиот ...

Мистеријата околу изчезнувањето на Дениза се позаплеткана

Република - 20.09.2014

Самоубиство е најчестиот одговор што го даваат капетаните и бродските компании кога некој од нивните патници или членови на екипажот ќе изчезнат на отворено море.

Само претпоставки како исчезна Дениса, точни информации нема

Идивиди - 20.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Како исчезна Дениса - одговори нема, само претпоставки

Канал5 - 19.09.2014

Грчкиот обвинител во понеделник врз основа на извештаите ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата.

Ни трага ни глас од исчезнатата Дениза

Утрински - 19.09.2014

Големата потрага по 23- годишната Дениза Маркоска од Прилеп, која исчезна од бродот на кој работела во близина на грчкиот остров Крит е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување е се' уште е во ...

Безбедни ли се Македонците што работат на брод?

Канал5 - 19.09.2014

Со години многу Македонци работат и работеле на големи бродови крузери , не само што може добро да заработат туку може да посетат и далечни и егзотични дестинации.

Обвинителот чека извештај, па ќе донесе одлука за понатамошната потрага по Дениса

Дневник - 19.09.2014

Потрагата по исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска (23) продолжува со намален интензитет, а во која насока ќе се води истрагата за нејзиното исчезнувањето ќе биде познато в понеделник.

Проблем во истрагата за Дениса- камерите на бродот не работеле!

Курир - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Камерите на бродот од кој исчезна Дениса не снимале!

Нетпрес - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење „Серенисима“, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Дениса е убиена, а самоубиството е изговор?

Курир - 19.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Грчката полиција истражува и можно убиство на Македонката Дениса

МКД - 19.09.2014

Родителите на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска се уште немаат никакви официјални иформации за судбината на нивната ќерка која на 13 септември исчезнала од бродот каде што работела.

Никој не знае каде е Дениса, мистеријата ќе се расветлува од понеделник

+инфо - 19.09.2014

Грчкото јавно обвинителство во понеделник ќе го добие целиот извештај од грчката полиција за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска од палубата на бродот „Серенисима“, ...

Полицијата истражува можно убиство на бродот „Серенисима“

Курир - 19.09.2014

Бродот „Серенисима“, на кој работела прилепчанката Дениса Маркоска (23), која исчезна во петокот, додека пловеле кон грчкиот остров Kрит, нема камери, што ја отежнува истрагата за нејзината судбина.

Големата потрага во морето по Дениса Маркоска е завршена

А1 On - 19.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Јавниот обвинител на Крит се вклучи во истрагата за исчезнатата Дениса Маркоска

Нова ТВ - 19.09.2014

Јавниот обвинител на Крит се вклучува во истрагата за исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска, е најновото што го соопштуваат од македонската амбасада во Атина.

Самоубиството само изговор да се прикрие убиството на Дениса?

Нетпрес - 19.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Истрага: Дениза била убиена?

Press24 - 19.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениза Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Како исчезна Дениса: Одговори точни нема, само претпоставки

Курир - 19.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Само претпоставки како исчезна Дениса, точни информации нема

Нетпрес - 19.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Како исчезна Дениса: Одговори точни нема, само претпоставки

Press24 - 19.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Безбедносните камери на бродот Серенисима, од кој исчезна Дениса, не биле во функција?

Press24 - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Грчкото јавно обвинителство во понеделник ќе го добие целиот извештај за исчезнувањето на Дениса

Локално - 19.09.2014

Грчкото јавно обвинителство во понеделник ќе го добие целиот извештај од грчката полиција за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска од палубата на бродот „Серенисима“, ...

Случај Дениса: Полицијата се сомнева на несреќа, но истражува и можно убиство

еМагазин - 19.09.2014

Бродот „Серенисима“, на кој работела прилепчанката Дениса Маркоска (23), која исчезна во петокот, додека пловеле кон грчкиот остров Kрит, нема камери, што ја отежнува истрагата за нејзината судбина, ...

Сигурносните камери на бродот од кој исчезна младата Дениса Маркоска не работеле?

МК News - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Денис аМаркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Полицијата истражува можно убиство на бродот „Серенисима“

Денешен - 19.09.2014

Бродот „Серенисима“ на кој работела прилепчанката Дениса Маркоска (23), која исчезна во петокот, додека пловеле кон грчкиот остров Kрит, нема камери, што ја отежнува истрагата за нејзината судбина.

Нема точни информации како исчезна Дениса

Денешен - 19.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Само претпоставки како исчезна Дениса, точни информации нема

Точка - 19.09.2014

Врз основа на извештаите во понеделник грчкиот обвинител ќе одлучи дали Маркоска ќе биде прогласена за исчезната или ќе даде нови насоки до грчкиот оддел на Интерпол за продолжување на истрагата, ...

Обвинителството во Крит ќе го истражува исчезнувањето на Дениса

Бриф - 19.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23- годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Нова лоша вест: Сигурносните камери на бродот од кој исчезна Дениса не работеле?

Точка - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Безбедносните камери на бродот не биле во функција?

Република - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Камерите на бродот на кој што работела прилепчанката Дениса не работеле!

Денешен - 19.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Полицијата истражува можно убиство на македонката на бродот „Серенисима“

МК News - 19.09.2014

Бродот „Серенисима“, на кој работела прилепчанката Дениса Маркоска (23), која исчезна во петокот, додека пловеле кон грчкиот остров Kрит, нема камери, што ја отежнува истрагата за нејзината судбина.

Јавниот обвинител на Крит се заинтересира за Дениса

Н.Македонија - 19.09.2014

Јавниот обвинител на Крит се вклучува во потрагата по исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска. Ова е најновата информација што ни ја соопштија од МНР, а ја добиле од нашата амбасада во Атина Потрага ...

Дали Дениса Маркоска е убиена?

Lider - 19.09.2014

Истрагата за мистериозното исчезнување на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, на барање на македонското МВР и МНР, продолжува во критското Јавно обвинителство.

Се повеќе млади заминуваат на работа на бродови

24 Вести - 18.09.2014

Иако нема конкретна бројка, сепак голем е интересот кај младите дури и до неколку стотици на годишно ниво во Македонија кои подобра заработувачка бараат со работа на брод – велат од агенцијата Мајоми ...

Полицијата се сомнева на несреќа, но истражува и можно убиство на бродот „Серенисима“

Дневник - 18.09.2014

Бродот „Серенисима“, на кој работела прилепчанката Дениса Маркоска (23), која исчезна во петокот, додека пловеле кон грчкиот остров Kрит, нема камери, што ја отежнува истрагата за нејзината судбина.

Куферите на Дениса стигнаа во Прилеп, родителите апелираат да се дознае вистината

Канал5 - 18.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезна на брод во Грција, Кире Маркоски апелира да се дознае каде е ќерка му. Колега на Дениса, вчеравечер, му ги предал на семејството ...

Колку знаат Русите за несреќата на Дениса ?

Канал5 - 18.09.2014

Сопственик на бродот на кој исчезна прилепчанката Дениса е регистриран на оф-шор остров во Карибите? 7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински ...

Крит ќе го истражува исчезнувањето на Дениза

Утрински - 18.09.2014

Прилеп - На барање на македонското МВР и МНР, истрагата за мистериозното исчезнување на прилепчанката Дениза Маркоска (23), која работела на брод во Грција, продолжува во критското Јавно ...

Потрагата по Дениса е завршена- семејството се надева дека е жива

Курир - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениса Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

ГРЧКА КРАЈБРЕЖНА СТРАЖА: Потрагата по исчезнатата Македонка е завршена

Телеграф - 18.09.2014

Од крајбрежната стража велат дека четири дена трагале по Дениза со патролни чамци и хеликоптер. Во меѓувреме нејзиниот татко очајно се надева дека ќе дознае што се случило со неговата 23-годишна ...

Големата потрага во морето по Дениса Маркоска е завршена

Сител - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Семејството на Дениса се надева дека таа е жива и здрава

МРТ - 18.09.2014

Сеуште нема никакви информации за исчезната Дениса Маркоска. Нејзините родители се надеваат на добри вести. Немилиот настан го отвора прашањето со желбата за подобра заработувачка колку се води ...

Работа на брод, добра заработка која те чини семејство

Алфа - 18.09.2014

Добрата заработувачка и да се видат атрактивни места е мотивот за животот на води. Сепак, бродската работа ги чини младите семејство. Домашните агенции посредуваат единствено при вработувањето, а ...

Потрагата по исчезнатата Дениса Маркоска е сопрена

Нова ТВ - 18.09.2014

Потрагата по исчезнатата прилепчанка Деница Маркоска чија последна трага се губи сред море на рутата од Карпатос до Касу во заливот Мирабело е сопрена, но истрагата продолжува велат од грчката ...

Потрагата по исчезнатата Дениза заврши

Нетпрес - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Заврши потрагата по прилепачнката Дениса Маркоска

Press24 - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Полни куфери со подароци денеска пристигнаа во домот на исчезнатата Дениса

Сител - 18.09.2014

Куферите на исчезнатата прилепчaнка Дениса Маркоска, заедно со личните работи и подароците за најблиските вчера доцна вечерта пристигнале во Прилеп. Нејзин колега им ги предал на семејството.

Дениса ги известила родителите дека извесен период не ќе може да комуницираат

Нетпрес - 18.09.2014

Дениса еден ден пред да исчезне ни напиша кратка порака дека извесен период не ќе можеме да комуницираме, вели за весникот „Нова Македонија“ Киро Маркоски, татко на 23-годишната прилепчанка која на ...

„Дениса е жива и здрава, ќе се јави кога и да е“

Press24 - 18.09.2014

Јавниот обвинител на Грција се вклучи во истрагата за случајот со младата прилепчанка Дениса Маркоска, која исчезна на 12 септември од бродот кој крстарел во водите во близина на Крит Ова е ...

Што знаат русите за несреќата на Дениса?

Нетпрес - 18.09.2014

Седми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Ни трага ни глас од Дениса: Што знаат Русите за несреќата?

Курир - 18.09.2014

7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Нема ни трага ни глас од Дениса - што знаат Русите за несреќата?

Press24 - 18.09.2014

7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Посебната потрага по Дениса завршена, Крајбрежната стража на Грција сепак ќе проверува

+инфо - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка , Дениза Маркоска, во морето северно-источно од островот Крит е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката Крајбрежна ...

„Дениса е жива и здрава, ќе се јави кога и да е“

Сител - 18.09.2014

Јавниот обвинител на Грција се вклучи во истрагата за случајот со младата прилепчанка Дениса Маркоска, која исчезна на 12 септември од бродот кој крстарел во водите во близина на Крит Ова е ...

Работата на брод привлекува сѐ поголем број млади луѓе

Нова ТВ - 18.09.2014

Мистеријата околу судбината на 23 годишната прилепчанка Дениза Маркоска, која пред 6 дена исчезна во Грција каде работела на туристичкиот брод „Серенисима“, дополнително ја комплицираат шпекулациите ...

Куферите на Дениса полни со подароци пристигнаа во Прилеп

Press24 - 18.09.2014

Куферите на исчезнатата прилепачнка Дениса Маркоска, заедно со личните работи и подароците за најблиските вчера доцна вечерта пристигнале во Прилеп. Нејзин колега им ги предал на семејството.

Исчезнатата Дениса известила дека извесен период не ќе може да комуницира

+инфо - 18.09.2014

Дениса еден ден пред да исчезне ни напиша кратка порака дека извесен период не ќе можеме да комуницираме, вели за весникот „Нова Македонија“ Киро Маркоски, татко на 23-годишната прилепчанка која на ...

Бродови и хеликоптер во потрага по Дениса во Грција

Press24 - 18.09.2014

Голема потрага во која биле вклучени бродови на крајбрежната стража, приватни бродови и хеликоптер организирале грчките власти за пронаоѓање на исчезнатата прилепчанка Дениса Мароска, јавуваат ...

Потрагата по Дениза продолжува – капетанот на бродот испратил писмо со жалење до родителите

Алфа - 18.09.2014

Капетанот на рускиот туристички брод “Серенсима” испратил писмо со жалење од родителите на исчезнатата Дениза. Писмото било на англиски јазик, но без датум и печат.

Сигурносните камери на бродот од кој исчезна младата Дениса Маркоска не работеле?

Фактор - 18.09.2014

Луксузниот брод за крстарење Серенисима, од кој исчезна 23-годишната Денис аМаркоска од Прилеп, поседувал систем на сигурносни камери, од кои една била насочена токму на местото каде што девојката ...

Потрагата по Дениса е завршена- семејството се надева дека е жива

МК News - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениса Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Ни трага ни глас од Дениса: Што знаат Русите за несреќата?

МК News - 18.09.2014

7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Поактивна истрага бараат родителите на исчезнатата прилепчанка во Грција

Локално - 18.09.2014

Македонското МВР, во соработка со Интерпол во Атина, распиша потерница по 23-годишната прилепчанка, Дениза Маркоска, која во петокот исчезна во Грција, каде се наоѓала на привремена работа на брод.

Потрагата по Дениса е завршена- семејството се надева дека е жива!

Вечер Прес - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Таткото на Дениса: Ми го вратија нејзиниот куфер сосе подароците што ни ги купила

Република - 18.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Последната порака до родителите Дениса ја напишала ден пред исчезнувањето

Точка - 18.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска,(23) не знаат каде се наоѓа нивното чедо. Последната информација ја имале пред неколку дена откако биле известени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата "Волгобрил" на ...

Таткото на Дениса: Ми го вратија нејзиниот куфер заедно со подароците што ни ги купувала

Точка - 18.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Ни трага ни глас од Дениса: Што знаат Русите за несреќата?

Денешен - 18.09.2014

7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ДЕНИСА: Што знаат Русите за несреќата?

Пулс24 - 18.09.2014

7-ми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Потрагата по Дениса сопрена- истрагата продолжува

Вечер Прес - 18.09.2014

Потрагата по исчезнатата Македонка Дениса Маркоска во морето, северноисточно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна стража ...

Потрагата по Дениса е завршена- семејството се надева дека е жива

Денешен - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениза Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Што знаат Русите за несреќата на Дениса?

Точка - 18.09.2014

Седми ден ни трага ни глас од 23-годишната Дениса Маркоска, која минатиот петок во раните утрински часови ја снемало од бродот Серенисима каде работела во водите на Егејското море кај Крит.

Случајот на Дениса ќе го истражува и Јавниот овинител на Грција

еМагазин - 18.09.2014

Големата потрага по исчезнатата Македонка Дениса Маркоска во морето, северно-источно од островот Крит, е завршена, но истрагата за нејзиното исчезнување сè уште е во тек, велат од грчката крајбрежна ...

Ден пред да исчезне Дениса ни напиша кратка порака

Н.Македонија - 18.09.2014

И другото дете, мојот син, работи на брод. Требаше да бидат заедно, ама не успеаја да бидат на еден брод, вели таткото Киро Дениса по вторпат замина да работи на брод Таткото на прилепчанката што ...

Грчкиот обвинител се вклучи во потрагата на Дениса

Н.Македонија - 18.09.2014

Јавниот обвинител на Грција се вклучи во истрагата за случајот со младата прилепчанка Дениса Маркоска, која исчезна на 12 септември од бродот кој крстарел во водите во близина на Крит Ова е ...

Грците ја завршија потрагата по Дениса без да ја пронајдат

Lider - 18.09.2014

Потрагата со бродови, патролни чамци и хеликоптертраеше четири дена, но по четвртиот ден повеќе не се трага по исчезнатата девојка специфично. -Сепак при секојдневните редовни патроли сè уште ...

Офицерот на бродот: Сите Македонци „се држеа“ заедно, Дениса никој не ја видел

Lider - 18.09.2014

Офицерот на бродот „Серенисими“ кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите, објави „Канал ...

Таткото на Дениса: Ми го вратија нејзиниот куфер со се подароците што ни ги купила

Lider - 18.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Мистерија-како во Егејско Море на руски брод исчезна 23 годишната Дениса Маркоска од Прилеп/ ОБНОВЕН

Канал5 - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Марковска која работела на рускиот брод „Серенисима“ бараат помош и професионална истрага за судбината на 23-годишната прилепчанка.

МНР: Бараме детална истрага од грчките власти за исчезнатата девојка

Фокус - 17.09.2014

Она што засега е познато е дека нејзин колега од бродот каде што работеле дошол во земјава и ги донел личните работи на 23-годишната девојка на нејзините родители во Прилеп.

Дениса паднала од бродот, случајот го пријавил капетанот

Утрински - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер уште од 13 септември го пребарувала морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пишуваат дел од ...

Семејството на исчезнатата девојка: Истрагата за Дениса се водеше крајно несериозно!

Фокус - 17.09.2014

Кога исчезнала Дениса, бродот бил на отворено море, известен бил капетанот, но бродот не го закотвиле, туку продолжиле да патуваат уште 3 часа до Крит!, велат членови на семејството Се огласи ...

Потрага во Грција по исчезнатата Дениса

Телма - 17.09.2014

Неколку дена на југот од Грција трае потрагата по исчезнатата Дениса Маркоска од Прилеп. Со хеликоптери и глисери се грчките власти го прегледуваат теренот во заливот Мирабело на Крит, каде што се ...

Таткото на Дениза Маркоска: „Пронајдете ја ќерка ми“!

Утрински - 17.09.2014

Прилеп - Грчката и македонската полиција, како и Интерпол, трагаат по 23-годишната Дениза Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција. Таткото Кире Маркоски, сериозно вознемирен, бара да се ...

МНР бара засилена истрага за исчезнувањето на Дениса

Канал5 - 17.09.2014

Македонското и грчкото МНР постојано се во контакт за размена на информации. Мајката на Дениса денеска се пожалила и во македонското МНР, бараат повеќе информации од Интерпол.

Таткото на прилепчанката што исчезна на брод во Грција, зборува за последниот контакт со ќерката - Дениса ја нема, ...

Вест - 17.09.2014

Дваесет и тригодишната прилепчанка Дениса Маркоска, која работела на брод кој пловел под руско знаме, пред пет дена мистериозно исчезнала, додека бродот пловел на отворено море меѓу грчките острови ...

Македонка исчезна на Kрит, родителите молат за помош

Дневник - 17.09.2014

Семејство Маркоски од Прилеп очајно бара помош во потрагата по својата 23-годишна ќерка Дениса Маркоска, која исчезнала откако бродот на кој работела пред пет дена застанал на пристаниште на грчкиот ...

Девојка од Македонија која работела на брод исчезна во Грција

24 Вести - 17.09.2014

Дениса Марковска (23) од Штип исчезнала од луксузен крузер кога застанал на пристаниште на Крит. Нејзините родители веќе 4 дена немаат никаква информација за нивната ќерка која исчезнала од бродот ...

Исчезна 23-годишна штипјанка која работела на брод

Утрински - 17.09.2014

Дваесет и три годишната Дениса Марковска од Штип исчезнала од луксузниот крузер Серанима кога застанал на пристаниште во Крит. Нејзините родители веќе 4 дена немаа никаков вест за нивната ќерка која ...

Каде исчезна 23- годишната Дениса од Прилеп ?

Канал5 - 17.09.2014

Повеќе од четири дена прилепското семејство Маркоски трага по 23-годишната ќерка Дениса, со неа изгубиле контакт минатата недела. Тие немаа никаков вест за тоа каде е нивната ќерка која исчезнала ...

Исчезна 23-годишна Македонка која работела на брод

Фокус - 17.09.2014

Дениса Маркоска, која веќе 2 години работела на бродот Serenissima веќе четврти ден е исчезната. Бродот Serenissima пловел под руско знаме во територијалните води на Грција.

ФОТО: Исчезна 23 годишна Македонка која работела на брод

Курир - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Семејството ја бара веќе 4 дена: 23 годишна Македонка отишла да работи на брод и исчезнала

Press24 - 17.09.2014

Дениса Маркоска има 23 години и како и многу други Македонци тргнала во потрага по работа и егзистенција на туристички брод. Две години успешно работела на истиот брод и оваа година потпишала договор ...

Грчки медиуми: Дениса паднала од бродот, потрагата трае (ФОТО)

Курир - 17.09.2014

Грчкиот портал Flashnews.gr објави фотографии на кои е прикажан хелокоптерот кој ја надлетува водната површина во потрага по 23 годишната Дениса Маркоска која исчезна од бродот на кој работела.

Дениса исчезнала од брод во движење

+инфо - 17.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска, која се води како исчезната на грчкиот остров Крит, ги замолуваат медиумите да не шпекулираат и да не пишуваат сензационалистички информации.

ФОТО: Исчезна 23 годишна Македонка која работела на брод

Нетпрес - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Дениса паднала од крузерот, се бара во морските води кај Крит

Сител - 17.09.2014

Прилепчанката Дениса Маркоска која со години работела на крузер исчезна пред 4 дена кога луксузниот брод се укотвил во пристаниште на Крит. Од Министерството за надворешни работи за Курир велат дека ...

Мистерија на Егејот: Исчезна прилепчанка која работела на брод

МРТ - 17.09.2014

Дваесет и тригодшната прилепчанка Дениса Маркоска во саботата исчезнала од бродот „Серенисима“ на кој работела, односно нејзината трага се губи сред море на рутата од Карпатос до Касу во заливот ...

Се огласи семејството на исчезнатата девојка

Курир - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот Бриф, семејството ги замоли медиумите ако може ...

23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска исчезна на Крит

Таратур - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Обемна потрага по изчезнатата прилепчанка во близина на Крит

Алфа - 17.09.2014

Со хеликоптери и бодови веќе 4 дена грчката крајбрежна полиција ја бара 23 годишната прилепчанка Дениса Маркоска, која во петокот исчезна од туристичкиот брод “Серенсима”.

Исчезнатата Македонка на Крит се самоубила?

Нетпрес - 17.09.2014

Дениса Марковска, која се водеше како исчезната на Крит се самоубила фрлајќи се во морето, претпоставуваат одговорните на бродот каде дваесет и тригодишната прилепчанка работела веќе две години, ...

Исчезната прилепчанка не е познато преку која компанија работела две години на бродот

Сител - 17.09.2014

23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, која од петокот се води за исчезната од луксузниот крузер “Серенисима”, кој се укотвил во водите на Крит и на кој работела две веќе години, а скоро го ...

Случај Дениса Маркоска: Истрагата на грчката полиција без резултати

Нова ТВ - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер уште од 13 септември го пребарува морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пишуваат дел од ...

Родителите на исчезнатата прилепчанка од брод во Грција бараат поактивна истрага

Р.С.Европа - 17.09.2014

Според грчкиот портал ’Пало‘, Дениза Маркоска е исчезната веќе шести ден. Нејзиното семејство бара итно да биде решен случајот. Македонското МВР, во соработка со Интерпол во Атина, распиша потерница ...

Последната порака на Дениса до родителите

Курир - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, на кој работела ...

Нема да може да конуминицираме неколку дена - Последната порака на исчезнатата Дениса

Press24 - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, на кој работела ...

Последната порака на Дениса до своите родители!

Сител - 17.09.2014

Р одителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, на кој работела ...

Последната порака на Дениса до родителите

Нетпрес - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата „Волгобрил“ на кој работела по ...

Се огласи семејството на исчезнатат Дениса!

Сител - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот Бриф, семејството ги замоли медиумите ако може ...

Семејството на Дениса: Се уште не се знае што се случило со нејзе

Нетпрес - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот Бриф, семејството ги замоли медиумите ако може ...

Се огласи семејството на исчезнатата прилепчанка

Press24 - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот Бриф, семејството ги замоли медиумите ако може ...

Сите Македонци се држеа заедно Дениса никој не ја видел- нови детали за исчезнатата прилепчанка

Press24 - 17.09.2014

Офицерот на бродот Серенисими кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите.

ТАТКО НА ДЕНИСА: Капетанот ми јави дека ја нема ќерка ми

Телеграф - 17.09.2014

Колега на Дениса, вчеравечер, му ги предал на семејството нејзините лични работи, куферот, многубројни подароци, кои таа ги купувала во овој период додека работела на брод Таткото на 23-годишната ...

Офицерот на бродот: Сите Македонци се држеа заедно, Дениса никој не ја видел (НОВИ ДЕТАЛИ)

Курир - 17.09.2014

Офицерот на бродот Серенисими кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите.

Таткото на Дениса: Ми го вратија нејзиниот куфер заедно со подароците што ни ги купувала

Press24 - 17.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

На Крит исчезнала 23 годишна Македонка која веќе две години работела на брод

МКД - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

ФОТО: Млада Македонка што работела на крузер исчезна на Крит

Сител - 17.09.2014

Родителите на 23-годишната Дениса Марковска веќе 4 дена немаа никаков вест за нивната ќерка која исчезнала кога луксузниот крузер каде работела застанал на пристаниште во Крит.

Штипјанката Дениса исчезна од луксузен крузер на Крит

Нова ТВ - 17.09.2014

23-годишната Дениса Марковска од Штип исчезнала од луксузниот крузер Серанима кога застанал на пристаниште во Крит. Нејзините родители веќе 4 дена немаа никаков вест за нивната ќерка која исчезнала ...

23-годишна Македонка исчезна на Крит

+инфо - 17.09.2014

Родителите на 23-годишната Дениса Маркоска веќе четири дена живеат во паника и стравуваат за ќерка им, со која не можат да стапат во контакт, откако не се вратила на бродот во кој работела, а кој ...

Таткото на Дениса: Последен пат ја видел еден од колегите

Курир - 17.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Дваесет и тригодишната Дениса исчезнала од брод во Грција

Телеграф - 17.09.2014

Девојката од Македонија работела на брод, но од пред неколку дена ѝ се губи трагата Дваесет и тригодишната Дениса Маркоска е пријавена за исчезната од страна на нејзините родители откако неколку дена ...

Прилепчанката Дениса се фрлила од палубата на бродот на кој работела?

Press24 - 17.09.2014

23 годишната Дениса Маркоска од Прилеп се фрлила од бродската палуба пред пристаништето во Крит, јавува Канал 5 повикувајќи се на неименувани извори. Според телевизијата, девојката се фрлила од ...

Критската полиција со хеликоптери ја барала исчезнатата Македонка

Телеграф - 17.09.2014

Како што дознаваме, мобилниот телефон и пасошот на исчезнатата Дениса Маркоска по дипломатска пошта треба да бидат испратени и да му бидат предадени на семејството Полицијата на Крит со хеликоптери ...

Ексклузивно: Што се случило со исчезнатата Македонка?

Курир - 17.09.2014

Се уште никој не знае што се случило со 23 годишната Дениса Маркоска од Прилеп која исчезна од бродот на кој работела две години. Курир побара информации од МВР од каде не известија дека нејзиниот ...

23 годишната Дениса последен пат е видена во четвртокот на палубата на бродот

Нова ТВ - 17.09.2014

23 годишната Дениса Марковска од Прилеп последен пат била видена во четвртокот на палубата на бродот на кој работела закотвен на пристаништето на Крит во Грција.

МНР: Грчката полиција ја бара нашата Дениса под дрво и под камен

+инфо - 17.09.2014

Македонската амбасада во Атина извести дека мисијата секојдневно добива известувања од големата потрага која ја организирале полицијата и армиската крајбрежна стража на грчката армија по 23-годишната ...

Голема потрага на грчката полиција по Дениса

МКД - 17.09.2014

И крајбрежната стража и грчката полиција се ангажирани во барањето на македонската државјанка Дениса Маркоска (23) од Прилеп, која е пријавена за исчезната, информираат од македонската амбасада во ...

Засилена е потрагата: Дениса се бара и во морските води

Курир - 17.09.2014

Полицијата во Крит интензивно трага по исчезнатата 23-годишна Дениса Маркоска од Прилеп. Од Министерството за надворешни работи за Курир велат дека се во постојан контакт со грчката канцеларија за ...

Таткото на Дениса: Ни ги вратија куферите заедно со подароците што ги купувала

Сител - 17.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Еве како изгледа бродот каде што работела исчезнатата Македонка

Телеграф - 17.09.2014

Бродот бил реновиран во 2012 година, а крстарел од Родос до Агиос Николаос Сместување за 100 патници, со 59 кабини кои се модерно опремени имал бродот Serenissima каде работела исчезнатата Македонка ...

Офицерот на бродот: Дениса никој не ја видел

+инфо - 17.09.2014

Офицерот на бродот Серенисими кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот , но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите.

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Дениса паднала од бродот, случајот го пријавил капетанот

Телеграф - 17.09.2014

Последната трага од Дениса Маркоска, според капетанот на бродот, се губи сред море на рутата од Карпатос до Касу во заливот Мирабело Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер го „чешлала“ ...

ГАЛЕРИЈА: Вака изгледал бродот на кој работела исчезнатата прилепчанка Дениса

Press24 - 17.09.2014

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Семејството ја бара веќе 4 дена: 23 годишна Македонка отишла да работи на брод и исчезнала Прилепчанката Дениса се фрлила од палубата на бродот на кој ...

Дениса исчезнала додека бродот пловел

МКД - 17.09.2014

Капетанот на бродот каде што работела исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска вели дека таа исчезнала додека бродот пловел од Родос до Крит, каде застанал во заливот Мирабело, во пристаништето Агиос ...

ФОТО: Со овие луѓе исчезнатата прилепчанка работела на бродот

Press24 - 17.09.2014

Според фотогорафиите кои може да се најдат на веб сајтот на бродот, вака изгледа екипажот со кој прилепчанката Дениса работела заедно. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ ГАЛЕРИЈА: Вака изгледал бродот на кој работела ...

Капетанот на бродот рекол дека Дениса исчезнала, во истрагата вклучен и Интерпол

Либертас - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата „Волгобрил“ на кој работела по ...

Телефонот на Дениса пронајден на палубата на бродот

Вечер Прес - 17.09.2014

Последен пат ја видел еден од колегите, на задниот дел од бродот, на палубата таа пушела цигара, тоа било во 3.00 часот, а таа веќе во 5.30 часот требало да биде на работно место.

Во Крит исчезна 23 год. штипјанка-работела на брод

Локално - 17.09.2014

Дениса Марковска (23)од Штип исчезнала од луксузниот крузер Серанима кога застанал на пристаниште во Крит. Нејзините родители веќе 4 дена немаа никаков вест за нивната ќерка која исчезнала од бродот ...

Македонка отишла да работи на брод и исчезнала! Родителите очајно бараат помош!

Бриф - 17.09.2014

Дениса Маркоска има 23 години и како и многу други Македонци тргнала во потрага по работа и егзистенција на туристички брод. Две години успешно работела на истиот брод и оваа година потпишала договор ...

Таткото на Дениса: Ми го дадоа нејзиниот куфер заедно со подароците што ни ги купила

Бриф - 17.09.2014

Се уште нема информација за исчезнатата 23- годишна Дениса Маркоска, која во петокот последен пат била видена на бродот каде работела во Грција. Таткото Кире Маркоски, сериозно вознемирен, бара да се ...

Грчки медиуми: Дениса паднала од бродот во морето?

еМагазин - 17.09.2014

Последната трага од Дениса Маркоска, според капетанот на бродот, се губи сред море на рутата од Карпатос до Касу во заливот Мирабело, пренесува Телеграф.

Потрагата по Дениса уште не дава резултати, последен пат била видена на палубата на бродот

Фактор - 17.09.2014

Грчките власти со хеликоптери и глисери го пребаруваат заливот Мирабело, во близина на Крит, каде последен пат на палубата на бродот „Серенисима“ била видена младата Македонка Дениса Маркоска.

Ден пред исчезнувањето Дениса ја напишала последната порака до родителите

МК News - 17.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска,(23) не знаат каде се наоѓа нивното чедо. Последната информација ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, ...

Мистерија околу исчезнувањето на 23-годишна штипјанка од туристички брод во Грција

Либертас - 17.09.2014

23 годишната Дениса Маркоска како многу млади од Македонија се вработила на туристички брод. Две години успешно работела на бродот Серенисима и годинава потпишала договор по трет пат.

Се стравува од најлошото: Што се случило со исчезнатата Македонка? - Дениса се бара и во морските води

Точка - 17.09.2014

Се' уште никој не знае што се случило со 23-годишната Дениса Маркоска од Прилеп која исчезна од бродот на кој работела две години. Курир побара информации од МВР од каде известија дека нејзиниот ...

Дениса паднала од бродот, случајот го пријавил капетанот

Вечер Прес - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер уште од 13 септември го пребарувала морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пишуваат дел од ...

Македонката Дениса паднала од бродот-случајот го пријавил капетанот!

Пулс24 - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер уште од 13 септември го пребарувала морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пишуваат дел од ...

Исчезна 23-годишна Македонка

Вечер Прес - 17.09.2014

Дваесет и тригодишната Дениса Марковска работела на брод кој провел под руско знаме, бродот пред четири дена се закотвил на пристаништето во Солун но од девојаката ни трага ни глас.

Млада Македонка тргнала на работа на брод, исчезнала на Крит

Фактор - 17.09.2014

На Крит исчезна 23-годишна Македонка која веќе две години работела на брод. Семејството веќе четири дена трага по младата Дениса Маркоска, која не се вратила на работа откако бродот застанал на ...

Македонка која работела на брод исчезнала на Крит

Република - 17.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска (23) веќе 4 дена немаат никаква информација за нивната ќерка која не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Фото: Исчезна 23 годишна Македонка која работела на брод

Денешен - 17.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска (23) веќе 4 дена немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Дениса Маркоска се фрлила од бродската палуба пред пристаништето во Крит?

Локално - 17.09.2014

23 годишната Дениса Маркоска се фрлила од бродската палуба пред пристаништето во Крит, јавува Канал 5 повикувајќи се на неименувани извори. Според телевизијата, девојката се самоубила фрлјаќи се од ...

Што навистина се случило со исчезнатата Прилепчанка?

Денешен - 17.09.2014

Се уште никој не знае што се случило со 23 годишната Дениса Маркоска (23) од Прилеп која исчезна од бродот на кој работела две години. Како што дознава Курир од МВР, нејзиниот татко пред два дена ...

(Фото) Македонка исчезна на Крит

еМагазин - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа, откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Семејството на Дениса: Помогнете ни, наместо да ни ја зголемувате болката

Република - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот „Бриф“, семејството ги замоли медиумите ако може ...

СЕ ОГЛАСИ СЕМЕЈСТВОТО НА ДЕНИСА: Ве молиме не шпекулирајте туку помогнете!

Sky - 17.09.2014

Откако дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод, семејството на Дениса, во изјава за Бриф, ги моли сите медиуми ...

Мистерија околу исчезнувањето на 23 годишна Штипјанка од туристички брод во Грција!

Sky - 17.09.2014

23 годишната Дениса Маркоска како многу млади од Македонија се вработила на туристички брод. Две години успешно работела на бродот Серенисима и годинава потпишала договор по трет пат.

Се огласи семејството на исчезнатата девојка

Денешен - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Во изјава за порталот Бриф, семејството ги замоли медиумите ако може ...

СЕ ОГЛАСИ семејството на исчезнатата Македонка - Дениса!

Пулс24 - 17.09.2014

Дел од медиумите денес објавија дека исчезната 23 годишна Македонка, Дениса Маркоска се самоубила, скокајќи од палубата на брод. Семејството ги замоли медиумите ако може да помогнат во нејзиното ...

Исчезна 23 годишна Македонка која работела на брод

Точка - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Грчки медиуми: Дениса паднала од бродот на кој што работела

Денешен - 17.09.2014

Последната трага од Дениса Маркоска, според капетанот на бродот, се губи сред море на рутата од Карпатос до Касу во заливот Мирабело. Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер го „чешлала“ ...

ФОТО: Исчезна 23 годишна Македонка која работела на брод

МК News - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Офицерот на бродот: Сите Македонци „се држеа“ заедно, Дениса никој не ја видел

Република - 17.09.2014

Офицерот на бродот „Серенисими“ кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите, објави „ ...

ГРЧКИ МЕДИУМИ: Дениса исчезнала од бродот - ја барале со хеликоптер и глисери

Sky - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер го „чешлала“ морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пренесе „ Телеграф .мк“.

Грчки медиуми: Дениса паднала од бродот, потрагата трае (ФОТО)

МК News - 17.09.2014

Грчкиот портал Flashnews.gr објави фотографии на кои е прикажан хелокоптерот кој ја надлетува водната површина во потрага по 23 годишната Дениса Маркоска која исчезна од бродот на кој работела.

Што се случило со исчезнатата Македонка? – Дениса се бара и во морските води

МК News - 17.09.2014

Се уште никој не знае што се случило со 23 годишната Дениса Маркоска од Прилеп која исчезна од бродот на кој работела две години. Курир побара информации од МВР од каде не известија дека нејзиниот ...

Семејството на Дениса: Ве молиме не шпекулирајте туку помогнете да ја најдеме ќерката!

Бриф - 17.09.2014

Бриф вчера прв објави за случајот со исчезнатата Дениса Маркоска. Речиси сите медиуми ја пренесоа приказната, но ретко кој се повика на изворот од каде ја позајмил приказната.

Македонка исчезна од бродот на кој работела

Вечер Прес - 17.09.2014

Дваесет и тригодшната прилепчанка Дениса Маркоска исчезнала во саботата, некаде на рутата од Карпатос до Касу во заливот Мирабело а исчезнувањето го пријавил капетанот на бродот на кој работела.

Таткото на Дениса: Ми го вратија нејзиниот куфер заедно со подароците што ни ги купувала

МК News - 17.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Сите Македонци „се држеа" заедно, Дениса никој не ја видел!

Вечер Прес - 17.09.2014

Офицерот на бродот „Серенисими" кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите, објави „Канал ...

Офицерот на бродот: Сите Македонци се држеа заедно, Дениса никој не ја видел (НОВИ ДЕТАЛИ)

МК News - 17.09.2014

Офицерот на бродот Серенисими кој е од Хрватска вели дека нивните претпоставки се дека Дениса Маркоска се фрлила од бродот, но никој не го видел тоа ниту пак имало камери на палубите.

Ова е последната порака што Дениса им ја пратила на родителите!

Пулс24 - 17.09.2014

Родителите на исчезнатата Дениса Маркоска (23) последната информација за неа ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, на кој работела ...

НОВИ ДЕТАЛИ за Дениса: Последен пат ја видел еден од колегите!

Пулс24 - 17.09.2014

Таткото на 23-годишната Дениса Маркоска, која во петокот исчезнала на брод во Грција, Кире Маркоски сериозно вознемирен бара да се реши случајот, пренесува Утрински весник.

Дениса паднала од бродот, случајот го пријавил капетанот

Република - 17.09.2014

Полицијата во Крит со три глисери и еден хеликоптер уште од 13 септември го пребарувала морето северно од островот во потрага по исчезнатата 23-годишна Македонка Дениса Маркоска, пишуваат дел од ...

Исчезнала девојка од Прилеп која работела на брод

Н.Македонија - 17.09.2014

Родителите на 23-годишната прилепчанка Дениса Марковска четири дена немаат никаков вест за нивната ќерка која исчезнала кога луксузниот крузер каде работела застанал на пристаниште во Крит За ...

Ден пред исчезнувањето Дениса ја напишала последната порака до родителите

Н.Македонија - 17.09.2014

Родителите на Дениса Маркоска,(23) не знаат каде се наоѓа нивното чедо. Последната информација ја имале пред неколку дена откако биле извесетени дека Дениса ја нема на бродот од фирмата ,,Волгобрил,, ...

Ексклузивно (Курир) : Што се случило со исчезнатата Македонка?

Lider - 17.09.2014

Се уште никој не знае што се случило со 23 годишната Дениса Маркоска од Прилеп која исчезна од бродот на кој работела две години. Курир побара информации од МВР од каде не известија дека нејзиниот ...

Исчезна Македонка на Крит: Работела на брод

Lider - 17.09.2014

Веќе 4 дена родителите на Дениса Маркоска (23) немаат никаква информација за тоа зошто нивната ќерка не се вратила на работа откако бродот застанал на некое од пристаништата на грчкиот остров Крит.

Грчката полиција ја бара исчезнатата Македонка

365 - 17.09.2014

Дениса Марковска од Прилеп исчезна од бродот, акде што работела 2 години. Прилепчанката исчезнала во периодот меѓу 3-5 часот наутро, додека бродот се движел од Родос кон Крит.