TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар загуби 5:0 од Шалке 04

А1 - 17.07.2004

Вардар ја продолжи резултатската катастрофа на македонските екипи во европските фудбалски купови неделава. Загуби со високи 5:0 од германскиот Шалке 04 во првиот натпревар од третото коло во Интертото куп. На „Ауфшалке Арена“ во Гелзенкирхен најтрофејниот македонски клуб доживеа вистинска ...

Амбициите на вардарци не завршуваат во Гелзенкирхен

Вест - 17.07.2004

Денеска (17.15 ч.) Вардар му гостува на Шалке 04 Иако со натпреварот против германскиот претставник Шалке 04 во третото коло на Интертото купот е остварена претходно зацртаната цел, сепак, амбициите во редовите на Вардар не завршуваат во Гелзенкирхен.

Аилтон и Крстајиќ сигурни во тимот, Хенкенс со една дилема

Утрински - 17.07.2004

Попладнево со почеток во 17.15 ч., на "Ауф Шалке Арена", трето коло на Интертото Купот, Шалке 04 - Вардар Хенкенс - И покрај тоа што во Вардар настапуваат неколкумина Бразилци, тие не ризикуваат премногу, и во гости играат во подзатворена варијанта Емил Китановски Попладнево со почеток во 17.15 ч.

Вандеир е адутот на Вардар

Дневник - 17.07.2004

ИНТЕРТОТО куп - веЧерва на "ауфшалке" Со респект но без страв од противникот, вечерва од 17, 15 часот на "Ауфшалке арена", Вардар ќе се обиде да ја "обели" црната недела на македонскиот клупски фудбал (3 порази во 3 меча) во меч од 3. коло против Шалке 04 во Интертото-купот.

Мотивацијата - предност за "црвено-црните"

Вест - 16.07.2004

Утре фудбалерите на Вардар играат против германскиот Шалке 04 Со голем оптимизам и максимална мотивираност, фудбалерите на Вардар вчера преку Солун заминаа за Гелзенкирхен, каде што утре во рамките на третото коло од Интертото купот го играат првиот натпревар против германскиот претставник Шалке 04.

Вардарци со празни џепови на нога на Шалке 04

Утрински - 16.07.2004

Македонскиот претставник во Интертото купот синоќа преку Солун замина за Германија Премиите за елиминацијата на Гент, спонзорот ќе ги дели во Германија Емил Китановски Без многу еуфорија и со празни џепови фудбалерите на скопски Вардар вчера попладне отпатуваа за Солун, од каде што утринава со ...

Со спортска дрскост и дисциплина против Германците

Дневник - 16.07.2004

ФУДБАЛ - ВАРДАР ПРЕД ГОСТУВАЊЕТО НА АРЕНАТА АУФШАЛКЕ Поволен резултат за нас е да дадеме гол и да не дозволиме домаќините да го сторат истото - вели капитенот на Вардар Ѓошевски пред Гелзенкирхен против Шалке За успех на гостувањето во Гелзенкирхен на "Ауфшалке-арена" ќе мора да покажеме спортска ...

Вардар в сабота му гостува на Шалке 04

А1 - 15.07.2004

Најтежок ривал оваа фудбалска седмица има најтрофејниот наш клуб Вардар, во најслабиот Интертото куп. В сабота му гостува на Шалке 04 во Гелзенкирхен. Премија би бил нерешен резултат или барем минимален пораз со постигнат гол.

Срѓан Захариевски ќе игра во Гелзенкирхен

Утрински - 15.07.2004

Добра вест за тренерот на Вардар, Гилдо Родригез Универзалецот Срѓан Захариевски ќе настапи во тимот на Вардар на првата средба од третото коло на Интертото купот против тимот на Шалке 04 во Гелзенкирхен, и со тоа уште еднаш ќе им помогне на своите соиграчи во рамките на ова натпреварување.

Аилтон и Крстаиќ мегаѕвезди во тимот

Утрински - 14.07.2004

Во третото коло,бундеслигашот Шалке 04, следниот противник на Вардар Шалке 04 е седумкратен освојувач на шампионската титула во Германија, четирикратен победник на германскиот нацонален куп, а во 1997 година го освои и Купот на УЕФА Фудбалската јавност во земјава за 10 дена ќе има една ...

Шалке 04 - Вардар во директен тв пренос?

Вест - 13.07.2004

Мечот од Гелзенкирхен на малите екрани Постои голема веројатност саботниот натпревар во рамките на третото коло од Интер тото купот, меѓу германскиот претставник Шалке 04 и нашиот Вардар, во директен телевизиски преност да го видат и љубителите на фудбалот во нашата држава.

Германците "ги снимија" теренот и хотелите

Утрински - 13.07.2004

Делегација на Шалке 04 во Скопје Така работат големите клубови. Делегација на фудбалскиот клуб Шалке 04 следниот противник на нашиот Вардар во рамките на третото коло на Интертото купот, вчера допатува во Скопје. Двајцата Германци на речиси две недели од реванш средбата која ќе се одигра во нашиот ...

Вардар на промоцијата на новиот тим на Шалке во Гелзенкирхен

Дневник - 13.07.2004

ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ В САБОТА СЕПАК ЌЕ ГОСТУВААТ Германскиот гигант Шалке 04 сепак ќе му биде домаќин на македонскиот претставник Вардар во првиот натпревар од 3. коло на Интертото-купот. Претставници на бундеслигашот што го следеле реванш-натпреварот во Хент ги информирале челните луѓе во Вардар дека ...

Базел го растури Шалке

Време - 12.07.2004

ФУДБАЛ Шалке 04, противникот на Вардар в сабота во 3. коло од купот Интертото, во саботата доживеа вистински дебакл со 0-3 на подготвителниот меч со Базел, иако кандидатот за шампионската титула во Германија играше со најсилниот состав.

Триумф на Вардар по пеналите

Вест - 12.07.2004

ИНТЕРТОТО КУП - 2. КОЛО, РЕВАНШ "Црвено-црните" се третиот македонски тим што стигнал до 3. коло по Пелистер и Победа Вардар веќе в сабота ќе му гостува на Шалке 04, по триумфот во 2. коло од Интертото купот над белгискиот Гент, остварен дури по изведувањето на пеналите (4:3) во реваншот на ...

Бундеслигашот Шалке 04, следна препрека на црвено-црните

Утрински - 12.07.2004

Во реваншот од 2. коло во Интертото купот по пенал-рулетот, Вардар-Гент 4:3. Во регуларниот дел 1:0 за домашните Капитенот Никола Ѓошевски за малку ќе беше трагичар на возвратниот дуел во Белгија Емил Китановски Благодарение на подоброто изведување на пенали, македонскиот претставник во Интертото ...

Капитенот за малку двоен трагичар

Дневник - 12.07.2004

ФУДБАЛ - ВАРДАР се избори за мегдан против шалке 04 Данчо Масев со решавачкиот гол од пенал-серијата го спаси капитенот Никола Ѓошевски да биде трагичар на реваншот Хент - Вардар. Ѓошески прво постигна автогол во претпоследната минута од регуларниот дел од мечот од 2.