TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Не излажаа, не изневерија

Канал5 - 20.05.2018

Мицкоски во Љубанци на настанот организиран од Унијата на младите сили. - Не излажаа, не изневерија, ветуваа живот донесоа чемер и јад, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во Љубанци на настанот организиран од Унијата на младите сили.

Мицкоски: Студентите ја напуштаат земјата - своето парче леб, својата кариера, ја градат во некоја туѓа земја

24 Вести - 20.05.2018

Студентите си заминуваат од Македонија - она за тоа што ние ги учевме, она за што ние ги обучувавме не можеме како Македонија да го користиме. Ја напуштија земјата и сега своето парче леб, својата кариера, својата професионална наобразба за жал ја ...

Мицкоски учествуваше на настанот „Прв до врв“: Не сме први до врв, но важно е дека стигнавме на врвот

Курир - 20.05.2018

Денеска во Скопје се одржува веќе традиционалниот спортски настан „Прв до врв“, каде граѓани се искачуваат до врвот на планината Водно. Дел од овој спортски настан беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тој до врвот стигна во ...

ФОТО: Мицкоски пречекан со транспарент Република Македонија во Бутел

Курир - 20.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Општина Бутел беше пречекан со транспарент Република Македонија, откако тој пред два дена кажа дека него лично како предлог за името му се допаѓа токму тоа име.

Мицкоски: Македонија ќе победи, но за тоа е потребно оваа влада да замине, на 2-ри јуни масовно да одбележиме една ...

Курир - 20.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на селото Љубанци, тој порача дека Македонија ќе победи, но за да дојде до таа победа оваа власт мора да си замине, вели тој.

Мицкоски: Дојдете пред Влада да одбележиме една година од чемер и јад

Макфакс - 20.05.2018

Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене оставила посебен белег во моето сеќавање. Но она што мене ме прави секогаш тажен е што никогаш потоа таа генерација не можам да ја видам комплетна.

Мицкоски: Ветувам дека ќе се бориме за богата, економска просперитетна и горда Македонија

А1 On - 20.05.2018

„Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене оставила посебен белег во моето сеќавање. Но она што мене ме прави секогаш тажен е никогаш потоа таа генерација не можам да ја видам комплетна.

Мицковски на настанот „Прв до врв“: Не сме први но важно е дека стигнавме на врвот

Press24 - 20.05.2018

Денеска во Скопје се одржува веќе традиционалниот спортски настан „Прв до врв“, каде граѓани се искачуваат до врвот на планината Водно. Дел од овој спортски настан беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тој до врвот стигна во ...

Мицкоски стигна на врвот (фото)

Република - 20.05.2018

Не сме први до врв, но важно е дека стигнавме на врвот. Градот убав … – напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил. Тој денеска зема учество во спортскиот настан Прв до ...

ФОТО: Мицкоски пречекан со транспарент Република Македонија во Бутел

Поглед - 20.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Општина Бутел беше пречекан со транспарент Република Македонија, откако тој пред два дена кажа дека него лично како предлог за името му се допаѓа токму тоа име.

Партиски препукувања во име на граѓаните

CivilMedia - 20.05.2018

Во вчерашното соопштение СДСМ го оцрни Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за креирање штетни политики кои доведоа до економски крах, сиромашни граѓани и заробена држава. Односно, обвинението е дека она што Мицкоски го наследил од Никола Груевски, ...

Мицкоски: Дојдете пред Влада да одбележиме една година од чемер и јад

Вечер Прес - 20.05.2018

Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене оставила посебен белег во моето сеќавање. Но она што мене ме прави секогаш тажен е што никогаш потоа таа генерација не можам да ја видам комплетна.

Мицкоски: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

Република - 20.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски: Македонија ќе победи, но за тоа е потребно оваа влада да замине, на 2-ри јуни масовно да одбележиме една ...

Република - 20.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на селото Љубанци, тој порача дека Македонија ќе победи, но за да дојде до таа победа оваа власт мора да си замине, вели тој.

Мицкоски: Ветуваа живот донесоа чемер и јад

Фактор - 20.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Љубанци изјави дека студентите си заминуваат од Македонија, она за тоа што ние ги учевме, она за што ние ги обучувавме не можеме како Македонија да го користиме.

Мицкоски пречекан со транспарент „Република Македонија“ во Бутел

Република - 20.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Општина Бутел беше пречекан со транспарент Република Македонија, откако тој пред два дена кажа дека него лично како предлог за името му се допаѓа токму тоа име.

Мицкоски: Не прифаќаме уставни промени на името

Алсат-М - 19.05.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по завршувањето на лидерската средба во Клубот на пратениците во Скопје рече дека предлогот – Република Илинденска Македонија за севкупна употреба за него е неприфатливо и ги повтори позициите на неговата партија ...

Мицковски: Со сите алатки ќе се бориме против злото кое го предводи Заев

Фокус - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски во Паленица: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

Канал5 - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски дециден: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

ТВ21 - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

24 Вести - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски на лидерската средба ќе го каже ставот за предлогот „Република Илинденска Македонија“

Сакам да кажам - 19.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски рече дека ќе ја почека лидерската средба, па после ќе се изјасни за името за кое премиерот Зоран Заев изјави дека може да биде конечно решение во спорот за името.

На 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ почнува со митинзи против власта

Алсат-М - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ со митингот на 2 јуни на терен ја почнува битката против актуелната власт. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, броејќи ги, како што ги нарече, деструктивните политики на Владата, најави за конкретни чекори против коалицијата ...

Со митинг на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ ја почнува борбата против власта

Фокус - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ со митингот на 2 јуни на терен ја почнува битката против актуелната власт, најави денеска лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски. Тој ја обвини владата дека не успеала да спроведе реформи, да отвори нови работни места и да го зголеми ...

Мицкоски: Не прифаќаме промена на името и Уставот

Фокус - 19.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по завршувањето на лидерската средба, на која беше запознат со предлогот за промената на името, Република Илинденска Македонија, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е против промената на името.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Стандард - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: Да се обединиме против злото, а тоа е Зоран Заев

Макфакс - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски побара обединување за да го поразел Заев

Стандард - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористеле сите алатки кои што му стојат на располагање за да се бори против оваа „ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина“, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз, вели денска ...

ВМРО-ДПМНЕ почнува со митинзи против власта на 2 јуни

Сител - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ со митингот на 2 јуни на терен ја почнува битката против актуелната власт. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, броејќи ги, како што ги нарече, деструктивните политики на Владата, најави за конкретни чекори против коалицијата ...

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, а Мицкоски останува негов заробеник

Слободен Печат - 19.05.2018

„Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Не прифаќаме промена на името и Уставот

А1 On - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот од минатото дека нема да поддржи промена на Уставот и промена на уставното име, рече лидерот на партијата Христијан Мицкоски по завршување на лидерската средба каде премиерот Зоран Заев го презентираше новиот предлог за ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

+инфо - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, Мицкоски останува негов заробеник

Независен - 19.05.2018

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно ...

СДСМ: Мицкоски останува заробеник на човекот што го советувал

А1 On - 19.05.2018

„Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно ...

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, а Мицкоски останува негов заробеник

МКД - 19.05.2018

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење, реагираат од СДСМ. „Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа ...

Мицкоски во Паленица: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

А1 On - 19.05.2018

„ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

(Видео) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа промена на името и Уставот

Макфакс - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот од минатото дека нема да поддржи промена на Уставот и промена на уставното име, рече лидерот на партијата Христијан Мицкоски по завршувањето на лидерската средба каде премиерот Зоран Заев го презентираше новиот предлог ...

Мицкоски: Не прифаќаме уставна промена

Слободен Печат - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да подржи промена на име на државата заради промена на устав, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски по одржувањето на лидерската средба во Скопје. – Нашиот став е непроменет, бидејќи целиот процес се движеше во ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа промена на Уставот и на името

Независен - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: Злото кое што и се случува на Република Македонија има име и презиме, се вика Зоран Заев

Курир - 19.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на месноста Пеленица во населба Драчево. Тој од таму кажа дека партијата ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и ...

Мицкоски: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

Независен - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

МКД - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Сител - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Либертас - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицковски: Нема да прифатиме промена на Устав

24Инфо - 19.05.2018

Мицковски: Нема да прифатиме промена на Устав ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по ...

Мицкоски: Не прифаќаме уставна промена

Фактор - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да подржи промена на име на државата заради промена на устав, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски по одржувањето на лидерската средба во Скопје. - Нашиот став е непроменет, бидејќи целиот процес се движеше во ...

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, најголемото зло за Македонијa, а Мицкоски останува заробеник на ...

Либертас - 19.05.2018

„Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски во Паленица: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

Локално - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Вечер Прес - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

24Инфо - 19.05.2018

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пред почетокот на работната вечера од процесот „Жан Моне“ што се одржува во Охрид беше прашан за неговиот став во врска со предлогот, ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Уставот и на уставното име!

Поглед - 19.05.2018

Зоран Заев и Никола Димитров прифатиле решение кое пред малку ви беше соопштено. ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот кој што беше повторен во минатото, нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име.

СДСМ предмалку со жесток одговор до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky - 19.05.2018

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење, се вели во жестоката реакција на СДСМ до претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

Мицковски: Целиот процес е воден во тајност и егзибиционистички

Вечер Прес - 19.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име. – Денеска за првпат бевме запознаени со предлогот, тој ќе биде претставен ...

Мицкоски: Не прифаќаме уставни промени на името

Тера - 19.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба, кажа дека она што било шпекулација во македонските медиуми минатите денови и онаа шпекулација што вчера Зоран Заев кажа пред јавноста дека е шпекулација излезе дека е вистина.

Мицкоски: Предлогот за името ќе го претставам пред партијата, не се согласуваме за промена на Уставот

еМагазин - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

Мицкоски: Лично мене ми се допаѓа Република Македонија

еМагазин - 19.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за денеска во Скопје. - Што се однесува на прашањето за името, да ја почекаме лидерската ...

Мицкоски: Да се обединиме против злото, а тоа е Зоран Заев

Точка - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло кое што надвиснало над нашата татковина, а кое што го предводи Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз.

Мицкоски: Лично мене ми се допаѓа Република Македонија, после лидерската средба ќе го кажеме нашиот став

Поглед - 19.05.2018

– Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре лидерската средба, после неа ќе имаме став и позиција. Засега немам став, јас сум сериозен човек, за сериозни теми сакам да располагам со сериозни информации.

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, а Мицкоски останува негов заробеник

Локално - 19.05.2018

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно ...

Мицкоски од Пеленица повика на обединување под бајракот на слободата и напредокот (ФОТО)

Република - 19.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска го посети селото Пеленица, од каде што испрати порака дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори против оваа ненародна власт и оваа зло коешто надвиснало над нашата татковина.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа промена на Уставот и името (ВИДЕО)

Република - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави денеска лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран ...

ВМРО ДПМНЕ предмалку се огласи околу новото можно име на Македонија – ова е нивниот став

Sky - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот од минатото дека нема да поддржи промена на Уставот и промена на уставното име, рече лидерот на партијата Христијан Мицкоски по завршувањето на лидерската средба каде премиерот Зоран Заев го презентираше новиот предлог ...

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав заради промена на уставното име на државата

AKO - 19.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема да прифати промена на Уставот со цел промена на уставното име, изјави лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски по лидерската средба на која премиерот Зоран Заев ги ...

Мицкоски: Мене ми се допаѓа името Република Македонија

Алсат-М - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски не сакаше да ги коментира шпекулациите за предлозите за името бидејќи како што рече не добиле официјални информации. Запрашан дали му се допаѓа можниот предлог “Илинденска Македонија”, Мицкоски рече дека ...

Мицкоски: Mи се допаѓа името Република Македонија

Телма - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. „Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Канал5 - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје - Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: После утрешната лидерска средба ќе имаме став за предлогот за името

Фокус - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Каков став ќе има Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ за името?

Независен - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. - Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Мене ми се допаѓа Република Македонија, ставот ќе го кажеме по лидерската

+инфо - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

А1 On - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Сител - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. - Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Јас сум сериозен човек, не сакам да претпоставувам, за името да ја почекаме лидерската средба

МКД - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. Тој пред новинарите рече дека засега не може да зборува за впечаток ...

Мицкоски: Потребни ми се прецизни информации за преговорите за името

Макфакс - 18.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пред почетокот на работната вечера од процесот „Жан Моне“ што се одржува во Охрид беше запрашан за неговиот став во врска со предлогот, Република Илинденска Македонија, кој сега фигурира како ...

Мицкоски: Да почекаме на лидерската средба, да видиме што се предлозите, мене ми се допаѓа Република Македонија

Курир - 18.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствува на работната вечера од процесот Жан Моне што се одржува во одговор. Тој пред почетокот на вечерата одговараше на новинарски прашања.

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Стандард - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Слободен Печат - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Нова ТВ - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Лично мене ми се допаѓа Република Македонија, ама ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Либертас - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски се пожалил на Меј дека државата е во влошена економска состојба

Мета - 18.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашната средба со британската премиерка Тереза Меј, која беше во кратка посета на Македонија, разговарал за актуелната политичка и општествена ситуација во земјава и можностите за соработка со ...

Мицкоски ставот за името ќе го соопшти по лидерската средба: Лично мене ми се допаѓа Република Македонија! (ВИДЕО)

Република - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Локално - 18.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде после лидерската средба закажана за утре во Скопје. – Што се однесува на прашањето за името, да почекаме утре ...

Мицкоски: Лично мене ми се допаѓа Република Македонија

Фактор - 18.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на партијата по евентуалниот предлог за договор за името ќе го даде по лидерската средба која е закажана за утре во Скопје.

Мицкоски: Ставот ќе го кажеме по лидерската средба, мене лично ми се допаѓа Република Македонија (ВИДЕО)

Република - 18.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствува на работната вечера од процесот Жан Моне што се одржува во одговор. Тој пред почетокот на вечерата одговараше на новинарски прашања.

Мицкоски и кажал на Меј дека Владата е недемократска

Фокус - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на ...

Мицкоски во Софија му честиташе на Орбан за изборната победа

Сакам да кажам - 17.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера се сретна со унгарскиот премиер и претседател на Фидес Виктор Орбан на маргините на самитот на Европската народна партија во Софија и ја искористи приликата да му ја честита неодамнешната победа на ...

СДСМ: Мицкоски бил еден од 91 советник на Груевски, што граѓаните ги чинеле граѓаните над 1.700.000 евра

Канал5 - 17.05.2018

СДСМ бара Мицкоски да не се крие зад однапред снимени изјави, туку да го одговори што го советувал Груевски. Од владејачката партија, побараа лидерот на ВМРО – ДПМНЕ да одговори дали го советувал Груевски за зголемување на десеткратно цената ...

Мицкоски се сретна со Меј

Канал5 - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. Според партиското соопштение,на средбата станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и ...

Средба Мицкоски-Меј: ВМРО-ДПМНЕ е за отворени и поинтензивни односи со Велика Британија

А1 On - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата стана збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата.

Мицкоски до Меј: Владата е нетранспарентна за спорот со името

+инфо - 17.05.2018

Актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата биле дел од разговорите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со британската премиерка Тереза Меј, соопшти ...

Мицкоски на средбата со Меј: Во Македонија се живее сè полошо

Макфакс - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на средба со британската премиерка Тереза Меј во Скопје разговараа за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата.

Мицкоски оствари средба со Тереза Меј

Стандард - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес остварил средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата, како што соопштуваат од партијата, станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за ...

Мицкоски на средбата со Меј: Граѓаните во Македонија живеат сè полошо

Независен - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. Како што соопштија од партијата, Мицкоски истакнал дека државата е со влошена економска состојба, а граѓаните живеат сè потешко.

Мицкоски се сретна со британската премиерка Тереза Меј: На средбата станало збор за актуелната политичка и економска ...

Курир - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе митингува на првиот „роденден“ на Владата

Независен - 17.05.2018

Критиките за економските политики на Владата и нереализираните реформи ќе бидат во фокусот на долгонајавуваниот митинг на опозицијата, кој ќе се одржи на 2 јуни (сабота) во 20 часот пред седиштето на владата во центарот на Скопје.

Мицкоски до Меј: Владата е нетранспарентна за спорот со името

Слободен Печат - 17.05.2018

Актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата биле дел од разговорите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со британската премиерка Тереза Меј, соопшти ...

(ВИДЕО) Иванова: Мицкоски да не се крие зад однапред снимени изјави туку да одговори што го советувал Груевски

А1 On - 17.05.2018

„Христијан Мицкоски повторно се крие од јавноста и не дава одговори за тоа што го советувал поранешниот премиер и негов претходник Никола Груевски. Мицкоски бил еден од вкупно 91 советник на Никола Груевски коишто ги чинеле граѓаните на Република ...

Уште ВМРО-ДПМНЕ фали на „Илинденска“

Независен - 17.05.2018

„ Кога видов дека бродот на Заев почна да тоне, му се јавив на Мицкоски, му се извинив и еве ме сега повторно во владата“. Вака приближно би рекол Амди Бајрам за некое време кога ќе го прашаат за јубилејниот 155. прелет во владиното јато.

Мицкоски до Меј: Во Македонија се живее сè потешко

МКД - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на средба со британската премиерка Тереза Меј во Скопје разговараа за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата.

Средба Меј-Мицкоски:ВМРО-ДПМНЕ е за отворени и поинтензивни односи со Велика Британија

Вечер Прес - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј денес се сретна и со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски На средбата како што информираа од партијата станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и ...

Мицкоски на средбата со Меј: Во Македонија се живее сè полошо

Sky - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на средба со британската премиерка Тереза Меј во Скопје разговараа за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на државата.

Мицкоски до Меј: Владата демонстрира недостаток на демократски капацитет

Република - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата станало збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките приоритети на ...

Мицкоски ѝ се пожалил на британската премиерка дека Владата нема демократски капацитет

AKO - 17.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска (17 мај 2018 година) оствари средба со британската премиерка Тереза Меј. На средбата стана збор за актуелната политичка и општествена ситуација во државава, можностите за соработка и стратешките ...

СДСМ: Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски

Канал5 - 16.05.2018

Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

Мицкоски им се жалел на Курц и Хан дека власта врши политички терор

Фокус - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Софија се сретна со комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан. „Тој во однос на спорот за името ги изнесе принципиелните позиции и ставови на ...

Мицкоски на средба со Џозеф Дол во рамки на ЕПП

ТВ21 - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на ЕПП. На состанокот Мицкоски го информираше претседателот на Европската Народна Партија, господинот ...

Мицкоски на средби со Курц , Туск и Хан на самитот во Софија

Канал5 - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на самитот во Софија остварил бројни билатерални средби . По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ...

(ФОТО) Мицкоски срдечно со Орбан: Ја констатиравме добрата соработка

Фокус - 16.05.2018

На маргините на самитот на Европската народна партија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари билатерална средба и со Виктор Орбан, претседател на Фидес и премиер на Република Унгарија.

Средби на Мицкоски во Софија со евокомесарот Хан и австрискиот министер Курц

24 Вести - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија остварил средби со австрискиот канцелар Себастијан Курц и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

И Заев и Мицкоски во Софија, на различни самити

Deutsche Welle - 16.05.2018

Мицкоски денеска учествува на Самитот на ЕПП, најавен како партиски лидер од „ПЈРМ“. Заев утре ќе учествува на Самитот ЕУ-Западен Балкан, каде ќе разговара со Ципрас за спорот за името. Подготовка за Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија на 17-ти мај ...

На 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Влада

Алсат-М - 16.05.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ објави дека на 2 јуни партијата ќе одржи протест пред Владата на Република Македонија. Лидерот на оваа партија, Христијан Мицкоски ги повика сите граѓани, коишто се незадоволни од владеењето на владата на Зоран Заев, да ...

Мицкоски на средба со Џозеф Дол во рамки на ЕПП

Канал5 - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на ЕПП. На состанокот Мицкоски го информираше претседателот на Европската Народна Партија, господинот ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

Канал5 - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на ...

Мицкоски: Aнтивладин протест во Скопје на 2 јуни

24 Вести - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

ТВ21 - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Мицкоски да не се крие зад подмладокот, туку да каже што го советувал Груевски, порачаа од СДСМ

Макфакс - 16.05.2018

Од владејачката СДСМ го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да одговори што го советувал неговиот претходник, Никола Груевски. „Дали Мицкоски го советувал за одлуката на владата на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на дневната евтина тарифа на струјата, што ...

Мицкоски на самитот во Софија разговараше за актуелните политички и економски состојби, како и за предизвиците со кои ...

Курир - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Мицкоски оствари билатерална средба со премиерот на Унгарија Виктор Орбан

Курир - 16.05.2018

На маргините на самитот на Европската народна партија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари билатерална средба и со Виктор Орбан, претседател на Фидес и премиер на Република Унгарија.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

Кајгана - 16.05.2018

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Средба на Мицкоски со Орбан во Софија

Сител - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Средба на Мицкоски со Орбан во Софија

Нова ТВ - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Мицкоски: Остваривме средби со значајни европски лидери, добивме поддршка за идните планови

Макфакс - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

ВМРО-ДПМНЕ најави антивладин протест во Скопје на 2 јуни

Макфакс - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе организираат протестен собир на 2 јуни во 20 часот пред Владата на Македонија. Ова го најави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ,Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Влада на 2 јуни

Независен - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата ќе организира народен протест, најави претседателот на партијата Христијан Мицкоски по седницата на Централниот комитет. „На седницата на Извршниот Комитет и на седницата на Централниот Комитет ја ...

(Фото) Мицкоски оствари средба со Курц, Хан и Туск во Софија

Независен - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Мицкоски го кани Заев на тв – дуел за името

+инфо - 16.05.2018

Цениме и сигурни сме дека лидерска средба во присуство на pретседателот на државата ќе биде од огромно значење и можеше да биде и поддршка во целокупниот овој процес за надминување на проблемите околу нашето уставно име што го има нашиот јужен ...

Мицкоски го објави датумот за големиот протестен собир пред Владата!

Таратур - 16.05.2018

Синоќа се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, после која претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање за што било разговарано, кажа дека се приближува една година од владеењето на СДСМ односно од владата која ...

Мицкоски најави протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

Стандард - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Мицкоски оствари средба со претседателот на ЕПП, Џозеф Дол

Курир - 16.05.2018

Од страна на претседателот на Европската народна партија, Џозеф Дол беше поздравена и недвосмислено беше искажана поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ во Македонија. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на ...

Мицкоски на средба со Џозеф Дол во рамки на ЕПП

А1 On - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на ЕПП. На состанокот Мицкоски го информираше претседателот на Европската Народна Партија, господинот ...

Ивановa: Мицкоски бил еден од советниците на Груевски кои ја чинеле државата 1,7 милиони евра (ВИДЕО)

Стандард - 16.05.2018

„Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

(ВИДЕО) Иванова: Мицкоски бил еден од советниците на Груевски кои ја чинеле државата 1,7 милиони евра

А1 On - 16.05.2018

„Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

Средба Мицковски-Дол во Софија во рамките на самитот на ЕПП

Сител - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на ЕПП. На состанокот Мицкоски го информираше претседателот на Европската Народна Партија, господинот ...

Мицкоски на средби со Хан, Курц и Туск во Софија

Стандард - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија остварил средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски им се жалел на Курц и Хан дека власта врши политички терор

+инфо - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

ВМРО ДПМНЕ на 2 јуни ќе протестира пред Владата

Нова ТВ - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира протест, соопшти претседателот на партијата Христијан Мицкоски синоќа, по седницата на Централниот комитет на .

Мицкоски: антивладин протест во Скопје на 2 јуни

Р.С.Европа - 16.05.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата организираат протестен собир на 2-ри јуни во 20 часот пред Владата на Македонија“, изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: На 2 јуни пред Владата голем народен митинг, Мицкоски го вика Заев на ТВ дуел

МКД - 16.05.2018

На 2 јуни во 20 часот пред Владата на Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем народен митиг. Митингот ќе се одржи една година по освојувањето на власта од СДСМ која ја урна економијата во земјата, власт која не ги исполнува ветувањата, нема ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

А1 On - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Мицкоски им се жалел на Курц и Хан дека власта врши политички терор

Слободен Печат - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Софија се сретна со комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан. „Тој во однос на спорот за името ги изнесе принципиелните позиции и ставови на ...

Народен протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

Сител - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Средби на Мицкоски во Софија со евокомесарот Хан и австрискиот министер Курц и со првиот човек на ЕС Туск

Сител - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски пред Џозеф Дол изрази загриженост за правецот во кој се движи земјата

Макфакс - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на Европската народна партија ( ЕПП). Партискиот Центар за комуникации соопшти дека на состанокот ...

Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Груевски

Макфакс - 16.05.2018

Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски додека бил советник за енергетика, порача Михаела Иванова од Социјалдемократската младина и додаде дека наследникот на поранешниот премиер, претходно бил дел од неговиот тим од 91 советник.

Мицкоски им се пожали на Туск и Хан: Очекувањата од владата се изневерени, а народот незадоволен

А1 On - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски во Софија оствари средби со Хан, Курц и Туск

Курир - 16.05.2018

Во рамките на самитот на Европската народна партија во Софија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Резиденција Бојана оствари средби со Јоханес Хан и Себастијан Курц. На билатералната средба со комесарот за проширување на Европската ...

Средба Мицкоски – Хан во Софија

Нова ТВ - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Софија се сретна со комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан. „Тој во однос на спорот за името ги изнесе принципиелните позиции и ставови на ...

СДСМ: Мицкоски да не се крие зад подмладокот, туку да одговори што го советувал Груевски

А1 On - 16.05.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната изјава на Филип Ѓорѓиев, од ВМРО ДПМНЕ. „Мицкоски да не се крие зад подмладокот на неговата партија туку јавно пред граѓаните да даде одговор што го советувал неговиот претходник Никола Груевски.

Мицкоски на самитот на ЕПП во Софија: Поддршка за идните чекори на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Самит на Европската народна партија, ВМРО-ДПМНЕ ја доби поддршката за планираните активности

МКД - 16.05.2018

Денеска во Софија се одржа и самитот на Европската народна партија на кој присуствуваше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. На самитот се разговарало за актуелните политички, но и економски состојби, како и за предизвиците со кои се ...

СДСМ: Мицкоски да не се крие од јавноста туку да одговори што го советувал Никола Груевски

Сител - 16.05.2018

Мицкоски да не се крие зад подмладокот на неговата партија туку јавно пред граѓаните да даде одговор што го советувал неговиот претходник Никола Груевски. Дали Мицкоски го советувал за одлуката на владата на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на дневната ...

Мицкоски се сретна со Курц и Хан

Макфакс - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

И Заев и Мицкоски во Софија, на различни самити

iPortal - 16.05.2018

Подготовка за Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија на 17-ти мај – е темата на Самитот на Европската народна партија (ЕПП) што ќе се одржи денеска во бугарската престолнина. Домаќини се претседателот на ЕПП, Жозеп Дол и премиерот Бојко Борисов, а на ...

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

еМагазин - 16.05.2018

Одговарајќи на на прашањето за можна средба со премиерот Зоран Заев за текот на преговорите за името, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата, го повика премиерот на телевизиски дуел.

Мицкоски да не се крие од јавноста туку да одговори што го советувал Никола Груевски

iPortal - 16.05.2018

„Mицкоски да не се крие зад подмладокот на неговата партија туку јавно пред граѓаните да даде одговор што го советувал неговиот претходник Никола Груевски“ – стои во писменото соопшение од СДСМ.

Мицкоски се сретна со Курц и Хан

Sky - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во пресрет на самитот на Европската народна партија, кој се одржува во Софија, оствари средба со австрискиот канцелар, Себастијан Курц, и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски во Софија оствари средби со Хан и Курц , им се пожали од Владата

24Инфо - 16.05.2018

Мицкоски во Софија оствари средби со Хан и Курц , им се пожали од Владата Во рамките на самитот на Европската народна партија во Софија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Резиденција Бојана оствари средби со Јоханес Хан и ...

Мицкоски во Софија се сретна со Хан, Курц и Туск

еМагазин - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски го вика Заев на ТВ дуел, а членството на 2 јуни на митинг!

Локално - 16.05.2018

На 2 јуни во 20 часот пред Владата на Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ повикува голем народен митиг. Митингот ќе се одржи една година по освојувањето на власта од СДСМ која ја урна економијата во земјата, власт која не ги исполнува ветувањата, нема ...

Вечерва неочекуван потег на ВМРО ДПМНЕ: Лидерот побара нешто што до пред една година не можеше да се замисли

Sky - 16.05.2018

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на Централниот Комитет, по крајот на седницата претседателот на опозициската партија, Христијан Мицкоски одговараше на новинарски прашања. Тој беше прашан околу поканата која ја доби премиерот Заев за тет а тет ...

Демонстрации низ Скопје: ВМРО ДПМНЕ ќе го вади членството на улиците

Sky - 16.05.2018

Вечерва се огласи Христијан Мицковски, лидер на ВМРО ДПМНЕ, по денешната седница на извршниот одбор. Мицковски најави голем протест на 2-ри јуни пред Владата на Македонија во 20 часот. – Се приближува една година од владеењето на СДСМ односно од ...

Мицкоски во Софија се сретна со унгарскиот премиер Орбан

еМагазин - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Средба на Мицкоски со Орбан во Софија 16 мај 2018

Локално - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Средба на Мицкоски со Орбан во Софија

Вечер Прес - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на 2 јуни

24Инфо - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

Дефиниран датумот на антивладиниот протест

Фактор - 16.05.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата организираат протестен собир на 2-ри јуни во 20 часот пред Владата на Македонија“, изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

Мицкоски се сретна со претседателот на ЕПП, Џозеф Дол (видео)

Република - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја пренесе својата загриженост за лошиот правец во кој се движи државата на економски и политички план, на Џозеф Дол претседателот на ЕПП, во рамки на самитот на Европската народна партија.

Мицкоски пред Џозеф Дол изразил загриженост за правецот во кој се движи земјава

Точка - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на ЕПП. Партискиот Центар за комуникации соопшти дека на состанокот Мицкоски го информирал претседателот ...

Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Груевски

24Инфо - 16.05.2018

Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски додека бил советник за енергетика, порача Михаела Иванова од Социјалдемократската младина и додаде дека наследникот на поранешниот премиер претходно бил дел од неговиот тим од 91 ...

Мицкоски: Остваривме средби со значајни европски лидери , добивме поддршка за идните планови

Sky - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Мицкоски до Заев: Наместо на тет а тет средба во твојот кабинет, те повикувам на ТВ дуел пред граѓаните на Македонија

Поглед - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вечерашната одржана седница на Централниот Комитет, одговараше на новинарски прашања. Мицкоски запрашан за поканата на премиерот Заев за тет а тет средба, вели дека сериозни и одговорни политичари за ...

Наместо тет а тет средба, Мицковски го кани Заев на ТВ дуел и повика на масовен протес

Вечер Прес - 16.05.2018

Немсто тет а тет средби лидерот на најголемата опозициона партија на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски вечрва по одржаната седница на Централниот Комитет,го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел и најави масовен протест за 2 јуни.

Мицкоски да не се крие зад подмладокот, туку да каже што го советувал Груевски, порачаа од СДСМ

Sky - 16.05.2018

Од владејачката СДСМ го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да одговори што го советувал неговиот претходник, Никола Груевски. „Дали Мицкоски го советувал за одлуката на владата на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на дневната евтина тарифа на струјата, што ...

Мицкоски оствари билатерална средба со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан

Република - 16.05.2018

На маргините на самитот на Европската народна партија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари билатерална средба и со Виктор Орбан, претседател на Фидес и премиер на Република Унгарија.

Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Груевски

Точка - 16.05.2018

Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски додека бил советник за енергетика, порача Михаела Иванова од Социјалдемократската младина и додаде дека наследникот на поранешниот премиер претходно бил дел од неговиот тим од 91 советник.

Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Груевски

Sky - 16.05.2018

Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски додека бил советник за енергетика, порача Михаела Иванова од Социјалдемократската младина и додаде дека наследникот на поранешниот премиер претходно бил дел од неговиот тим од 91 советник.

Мицкоски пред Џозеф Дол изрази загриженост за правецот во кој се движи земјата

Sky - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамките на самитот на Европската народна партија оствари средба со Џозеф Дол, претседателот на Европската народна партија (ЕПП). Партискиот Центар за комуникации соопшти дека на состанокот Мицкоски ...

Мицкоски да каже што го советувал Никола Груевски

Фактор - 16.05.2018

Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, објавија вчера од Владата. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони ...

Мицковски го повика Заев на ТВ Дуел, најавен протест пред Влада на 2 мај

24Инфо - 16.05.2018

Мицковски го повика Заев на ТВ Дуел, најавен протест пред Влада на 2 мај Ноќеска ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на Централниот Комитет, по крајот на седницата претседателот на опозициската партија, Христијан Мицкоски одговараше на новинарски прашања.

Христијан Мицкоски оствари средба со Себастијан Курц, Јоханес Хан и Доналд Туск

Република - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија, денеска оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни, Мицкоски бара ТВ-дуел со Заев

CivilMedia - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира на 2 јуни пред Владата

Канал 77 - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ на 2 јуни во Скопје пред Владата на Република Македонија ќе организира народен протест, синоќа по седницата на Централниот комитет на партијата најави претседателот Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ најави антивладин протест во Скопје на 2 јуни

Точка - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе организираат протестен собир на 2 јуни во 20 часот пред Владата на Македонија. Ова го најави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ,Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

(ВИДЕО) Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски

Бриф - 16.05.2018

„Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра“, изјави Михаела ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Голем протестен собир на 2-ри јуни пред Влада

iPortal - 16.05.2018

Вчеравечер се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, после која претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање за што било разговарано, кажа дека се приближува една година од владеењето на СДСМ односно од владата ...

И Заев и Мицкоски во Софија, на различни самити

Либертас - 16.05.2018

Подготовка за Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија на 17-ти мај – е темата на Самитот на Европската народна партија (ЕПП) што ќе се одржи денеска во бугарската престолнина. Домаќини се претседателот на ЕПП, Жозеп Дол и премиерот Бојко Борисов, а на ...

Мицкоски: Антивладин протест во Скопје на 2 јуни

Тера - 16.05.2018

„Вчера на седницата на Извршниот Комитет и денеска на седницата на Централниот Комитет ја разгледувавме актуелната политичка и економска ситуација во Република Македонија, ги разгледувавме актуелните теми кои што живот значат за граѓаните во ...

ВМРО-ДПМНЕ најави антивладин протест во Скопје на 2 јуни

Sky - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе организираат протестен собир на 2 јуни во 20 часот пред Владата на Македонија. Ова го најави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ,Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

Мицкоски на средба со Себастијан Курц, Јоханес Хан и Доналд Туск

Либертас - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во пресрет на самитот на Европската народна партија кој се одржува во Софија оствари средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц и комесарот на Европската Унија за проширување и добрососедска ...

Мицкоски добил поддршка за своите политики од лидерите на Европските народни партии

AKO - 16.05.2018

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на истиот се разговарало за актуелните политички но и економски ...

Мицкоски ги повика сите што се обесправени и незадоволни на протест пред Влада на 2 јуни

AKO - 16.05.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги повика сите граѓани кои се незадоволни од политиките на СДСМ и лидерот Заев, да им се придружат на големиот митинг, како што го највуваат од ВМРО ДПМНЕ, пред Влада на 2 јуни.

СДСМ: Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, меѓу советниците и Христијан Мицкоски

Канал5 - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

ВМРО-ДПМНЕ го одреди датумот за протестот пред Влада, ги повика и разочараните од Заев

Фокус - 15.05.2018

Вечерва се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која се донело конечна одлука долго најавуваниот антивладин протест да се одржи на 2 јуни во 20 часот. -Оваа трета генерација политичари на ВМРО-ДПМНЕ учеше од првата генерација, ...

Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, обвинува СДСМ

Макфакс - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

Заев: Ќе најдам време да се видам со Мицкоски

Макфакс - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев рече дека ќе најде време да се сретне со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој рече дека вчера исконтактирал со него доцна во ноќта и дека е можно уште денеска да се сретнат.

Заев: Ќе најдам време за средба со Мицкоски

Слободен Печат - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе најде време за средба со лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски. Тие исконтактирале и можно е да се сретнат уште денеска.

СДСМ: Груевски трошел 1,73 милиони евра за ангажман на над 90 лица во кабинетот

А1 On - 15.05.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател ...

Дали итната лидерска средба и враќањето од Италија се поради слабиот интерес на дијаспората за средбите со Мицкоски?

А1 On - 15.05.2018

Членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ од дијаспората покажале слаб интерес за закажаните средби со претседателот на партијата Христијан Мицкоски во повеќе градови во Италија. Според извори на А1он поради незаинтересираноста средбите биле одложени, ...

Мицкоски: Голем протестен собир на 2-ри јуни пред Влада, народот го крева својот глас против погубното владеење на оваа ...

Курир - 15.05.2018

Вечерва се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, после која претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање за што било разговарано, кажа дека се приближува една година од владеењето на СДСМ односно од владата ...

Мицкоски ја фрли ракавицата: Наместо на тет а тет средба, Заев ајде на ТВ дуел да збориме за името, но и за твоето ...

Курир - 15.05.2018

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на Централниот Комитет, по крајот на седницата претседателот на опозициската партија, Христијан Мицкоски одговараше на новинарски прашања. Тој беше прашан околу поканата која ја доби премиерот Заев за тет а тет ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира на 2 јуни пред Владата

Слободен Печат - 15.05.2018

Вечерва се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која се донело конечна одлука долго најавуваниот антивладин протест да се одржи на 2 јуни во 20 часот. -Оваа трета генерација политичари на ВМРО-ДПМНЕ учеше од првата генерација, ...

Заев: Ќе најдам време да се видам со Мицкоски

А1 On - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев рече дека ќе најде време да се сретне со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој рече дека вчера исконтактирал со него доцна во ноќта и дека е можно уште денеска да се сретнат.

Ѕинго со ВМРО ДПМНЕ на маса, неговите пратеници со СДСМ во пратеничките клупи

Локално - 15.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски седна на работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата За подобра Македонија. Како што пренесува Либертас , меѓу нив бил и Љубисав Иванов-Ѕинго од ...

Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, обвинува СДСМ

Sky - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

Заев: Ќе најдам време да се видам со Мицкоски

Sky - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев рече дека ќе најде време да се сретне со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој рече дека вчера контактирал со него доцна во ноќта и дека е можно уште денеска да се сретнат.

(ВИДЕО) Мицкоски: Голем протестен собир на 2-ри јуни пред Влада, народот го крева својот глас против погубното владеење ...

Либертас - 15.05.2018

Вечерва се одржа седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, после која претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање за што било разговарано, кажа дека се приближува една година од владеењето на СДСМ односно од владата ...

Ѕинго му дојде на ручек на Мицкоски иако неговите пратеници му помагаат на СДСМ во Собрание

iPortal - 15.05.2018

ретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата За подобра Македонија. Меѓу нив беше и Љубисав Иванов-Ѕинго од Социјалистичката партија, иако неговите ...

На 2 јуни народот го крева својот глас против погубното владеење на оваа влада

Република - 15.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата организира протестен собир на 2-ри јуни во 20 часот пред Владата на Република Македонија, најави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Народот, како што вели тој, го крева својот глас против погубно владеење на ...

Мицкоски ја фрли ракавицата: Заев, ајде на ТВ дуел да зборуваме за името но и за сите други теми од твоето ...

Република - 15.05.2018

-Бевме прилично јасни во нашиот став и кажавме дека сериозни прашања како што е прашањето за името на земјава одговорни политичари, државници кои што и мислат добро на својата татковина, кога станува збор за едно вака сериозно прашање е логично да ...

Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, обвинува СДСМ

Точка - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

Ѕинго му дојде на ручек на Мицкоски иако неговите пратеници и прават кворум на СДСМ

Фокус - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија. Меѓу нив беше и Љубисав Иванов-Ѕинго од Социјалистичката партија, иако неговите ...

Мицкоски со коалиционите партнери: Потребна е лидерска средба, премиерот нема монопол над носењето на решение за вакво ...

Курир - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. -На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, ...

Мицкоски на ручек со коалиционите партнери, бараат лидерска средба и детали за разговорите за името

Слободен Печат - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија, соопшти партискиот Центар за комуникации.

Мицкоски се сретна со коалиционите партнери: Премиерот и владата немаат монопол над носењето на решение за спорот за ...

А1 On - 14.05.2018

„Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, како ...

Мицкоски на ручек со коалиционите партнери, бараат лидерска средба и детали за разговорите за името

Макфакс - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија, соопшти партискиот Центар за комуникации.

Мицкоски и коалицијата „За подобра Македонија“: Потребна е лидерска средба, премиерот нема монопол над носењето на ...

Република - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. „На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, ...

Мицкоски со коалиционите партнери: Потребна е лидерска средба, премиерот нема монопол над носењето на решение за вакво ...

Поглед - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. -На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, ...

Мицкоски на ручек со коалиционите партнери, бараат лидерска средба и детали за разговорите за името

Sky - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија, соопшти партискиот Центар за комуникации.

Ѕинго му дојде на ручек на Мицкоски иако неговите пратеници му помагаат на СДСМ во Собрание

Либертас - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата За подобра Македонија. Меѓу нив беше и Љубисав Иванов-Ѕинго од Социјалистичката партија, иако неговите ...

Ѕинго ручаше со Мицкоски, неговите пратеници му намигнуваат на Заев

AKO - 14.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари работен ручек со претседателите и претставниците на политичките партии од коалицијата за Подобра Македонија, соопшти ВМРО ДПМНЕ.