TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација за продолжување на притворот на Талески е диригирана

Телма - 30.06.2016

За ВМРО-ДПМНЕ одлуката на Апелација за продолжување на притворот на битолскиот градоначалник Владимир Талески е диригирана одлука и покрај апелите судството да не подлегнува на притисоци. Според битолскиот огранок на владејалката партија политички ...

ВМРО-ДПМНЕ : Одлуката за Талевски е под притисок на СДСМ

24 Вести - 30.06.2016

Судството донесе уште една диригирана одлука со која продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска на прес-конференција првиот човек на битолскиот огранок на владеачката партија, Борче Димитровски, откако скопскиот Апелационен суд вчера ја ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека судството носи политички одлуки

Телма - 30.06.2016

Судството донесе уште една дириграна одлука со која продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска на прес конференција првиот човек на битолскиот огранок на владеачката партија, Борче Димитровски, откако скопскиот Апелационен суд вчера ја ...

ВМРО ДПМНЕ за одлуката на Апелациониот суд

Тера - 30.06.2016

„ И покрај поддршката и апелите што граѓаните ги дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ.

ЛДП побара седница на Советот

Тера - 30.06.2016

„ По одлуката на Апелациониот суд Талески да остани во куќен притвор, денес советниците од ЛДП и опозицијата, поднесовме барање на седницата на Советот во јули на дневен ред да се стави точка со која на Талески ќе му се препорача да поднеси оставка.

Апелација одлучи, Талески останува во домашен притвор

Кајгана - 30.06.2016

Апелација во среда ја одби жалбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот „Транспортер“, со што тој и натаму останува во домашен притвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Политичката хајка не ја наруши душевната состојба на Талески

Либертас - 30.06.2016

Политичката хајка против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, не ја наруши неговата здравствена и душевна состојба, потврдува Борче Димитровски, првиот човек на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

Координаторот на ВМРО ДПМНЕ од Битола го напушти пресот на прашањата за Талески

Либертас - 30.06.2016

Координаторот на ВМРО ДПМНЕ од Битола, Борче Димитровски ја напушти говорницата на денешната прес конференција во Општинскиот комитат кога новинарите почнаа да го прашуваат за градоначалникот Владимир Талески кој е во куќен притвор, пренесе порталот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација за продолжување на притворот на Талески е диригирана

Фокус - 30.06.2016

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираа на одлуката на Апелација за продолжување на притворот на битолскиот градоначлник Владимир Талески , тврдејќи дека тоа е диригирана одлука на опозицискиот СДСМ. Според битолскиот огранок на владејачката партија политички ...

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ од Битола го напушти пресот на прашањата за Талески

Сакам да кажам - 30.06.2016

Координаторот на ВМРО ДПМНЕ од Битола, Борче Димитровски ја напушти говорницата на денешната прес конференција во Општинскиот комитат кога новинарите почнаа да го прашуваат за градоначалникот Владимир Талески кој е во куќен притвор.

Димитровски: Одлуката за Владимир Талески е диригирана од СДСМ

А1 On - 30.06.2016

И покрај поддршката и апелите што граѓаните ги дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ.

Прашања до политичарите како функционира општината

Тера - 30.06.2016

На денешната прес конференција на ВМРО ДПМНЕ, Димитровски на новинарските прашања одговори дека тие биле во контакт со градоначалникот на Битола околу тековните прашања, а што се однесува до прашањето за тоа кој ќе го замени Талески, Димитровски ...

Талески е жртва на опозициските сценарија, Струмица плаќала двојно поскап превоз од Битола

Курир - 30.06.2016

И покрај поддршката и апелите што граѓаните ја дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, истакна на прес ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека одлуката за Талески е диригирана, СДСМ со спротивен став

Точка - 30.06.2016

Судството донесе уште една дириграна одлука со која продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска на прес конференција првиот човек на битолскиот огранок на владејачката партија, Борче Димитровски, откако скопскиот Апелационен суд вчера ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уште една диригирана одлука за политичка хајка против Талевски

Канал5 - 30.06.2016

И покрај поддршката и апелите што граѓаните ги дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, порачаа од ...

Протести за укинување на притворот на градоначалникот Владимир Талески

Сител - 30.06.2016

Уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ. Вака координаторот на ОК на владеачката партија во Битола, Борче Димитровски ја оцени одлуката на скопска Апелација да го продолжи куќниот притвор на битолскиот градоначалник ...

ВМРО-ДПМНЕ уверуваат дека Талески е душевно стабилен…

Локално - 30.06.2016

Политичката хајка против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, не ја наруши неговата здравствена и душевна состојба, потврдува Борче Димитровски, првиот човек на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

Касапов: На Битола мора да ѝ се случи „Владимир Талески ексит“

Локално - 30.06.2016

По одлуката на Апелацискиот суд во Скопје градоначалникот на Битола, Владимир Талески, да остане во куќен притвор, денеска советниците од ЛДП и од опозицијата во Општина Битола поднесоа барање на следната седница на Советот, која треба да се одржи ...

Талески останува во куќен притвор, одлучи Апелација

Сведок - 30.06.2016

„Апелационен суд Скопје до Основен суд Скопје 1 – Скопје ја достави одлуката за осомничениот Владимир Талевски кој е опфатен во предметот на СЈО во јавноста познат како ’Транспортер’ со која се потврдува решението на Кривичниот совет на Основен суд ...

Власта и опозицијата различно го коментираат продолжениот куќен притвор за Талески

Орбис - 30.06.2016

Уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ. Вака координаторот на ОК на владеачката партија во Битола, Борче Димитровски ја оцени одлуката на скопска Апелација да го продолжи куќниот притвор на битолскиот градоначалник ...

ВМРО ДПМНЕ: Хајката на СЈО против Талевски не ја наруши неговата здравствена состојба

Репортер - 30.06.2016

Политичката хајка против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, не ја наруши неговата здравствена и душевна состојба, потврдува Борче Димитровски, првиот човек на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

Димитровски го напушти пресот на прашањата за Талески

Репортер - 30.06.2016

Координаторот на ВМРО ДПМНЕ од Битола, Борче Димитровски ја напушти говорницата на денешната прес конференција во Општинскиот комитат кога новинарите почнаа да го прашуваат за градоначалникот Владимир Талески кој е во куќен притвор, пренесе порталот ...

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека одлуката за Талески е диригирана, СДСМ со спротивен став

Макфакс - 30.06.2016

Судството донесе уште една дириграна одлука со која продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска на прес конференција првиот човек на битолскиот огранок на владејачката партија, Борче Димитровски, откако скопскиот Апелационен суд вчера ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политичката хајка не ја наруши душевната состојба на Талески

Мета - 30.06.2016

Политичката хајка против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, не ја наруши неговата здравствена и душевна состојба, потврдува Борче Димитровски, првиот човек на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола.

Касапов: На Битола мора да ѝ се случи „Владимир Талески ексит“

Мета - 30.06.2016

По одлуката на Апелацискиот суд во Скопје градоначалникот на Битола, Владимир Талески, да остане во куќен притвор, денеска советниците од ЛДП и од опозицијата во Општина Битола поднесоа барање на следната седница на Советот, која треба да се одржи ...

Димитровски: Талески е жртва на опозициските сценарија

Пулс24 - 30.06.2016

И покрај поддршката и апелите што граѓаните ја дадоа за судството да не потклекнува на притисоците и да има еднакви аршини во работата, сепак сведочиме на уште една диригирана одлука која ја продолжува хајката против ВМРО-ДПМНЕ, истакна на прес ...

Градоначалникот на Битола Талески останува во куќен притвор

Телма - 29.06.2016

Градоначалникот на Битола Владимир Талески останува во куќен притвор, одлучи Апелационен суд во Скопје. По жалбата на неговите бранители судот оценил дека градоначалникот како првоосомничен во предметот на СЈО во јавноста познат како „Транспортер“ ...

Апелација: Владимир Талески останува во куќен притвор

24 Вести - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Апелациониот суд одлучи: Владимир Талески останува во куќен притвор

Нова ТВ - 29.06.2016

Битолскиот градоначалник Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелацискиот суд не ја прифати жалбата на осомничениот и реши мерката 30 дневен домашен притвор да остане на сила. Повисокиот суд одлуката ја доставил до Кривичниот суд во Скопје, ...

Градоначалникот Талески останува во куќен притвор

Р.С.Европа - 29.06.2016

Градоначалникот на Битола Владимир Талески останува во куќен притвор, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Талески е првосомничен во случајот „Транспортер“, што го отвори Специјалното јавно обвинителство.

Талески останува во куќен притвор, Апелациски го потврди решението на Основен суд

МКД - 29.06.2016

Битолскиот градоначалник Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелацискиот суд не ја прифати жалбата на Талески кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот „Транспортер“, и реши мерката 30-дневен домашен притвор ...

Апелација одлучи Талески да остане во куќен притвор

+инфо - 29.06.2016

Обвинителот на СЈО, Трајче Пеливанов, истакна дека Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 правилно одлучил кога определил куќен притвор. Апелацискиот суд донел одлука градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен во случајот ...

Апелација: талески останува во куќен притвор, жалбата одбиена

ТВ21 - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Талески останува во куќен притвор, одлучи Апелациониот суд

Сакам да кажам - 29.06.2016

Градоначалникот на Битола Владимир Талески останува во куќен притвор, одлучи Апелациониот суд во Скопје. „Апелационен суд Скопје до Основен суд Скопје 1 – Скопје ја достави одлуката за осомничениот В.Т.

Апелација: Владимир Талески останува во куќен притвор

Либертас - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Владимир Талески останува во куќен притвор

Правдико - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Апелационен суд: Владимир Талески останува во куќен притвор

Тера - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Апелација одлучи Талески да остане во куќен притвор

Фокус - 29.06.2016

Апелациониот суд не ја прифати жалбата на одбраната на битолскиот градоначалник, Владимир Талески и донесе одлука тој да остане во куќен притвор. Попладнево оваа одлука била доставена до Кривичниот суд, кој ја објави.

Владимир Талески останува во домашен притвор, одлучи Апелациониот суд

А1 On - 29.06.2016

Апелациониот суд не ја прифати жалбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески и го потврди домашниот притвор во траење од 30 дена. – Апелационен суд Скопје до Основен суд Скопје 1 – Скопје ја достави одлуката за осомничениот В.Т.

Апелациониот суд го потврди решението на Кривичниот совет за куќниот притвор за Талески

Академик - 29.06.2016

Одбраната на Талески тврдеше дека постои повреда на правото на еднаквост на оружјата бидејќи не им биле доставени никакви докази и дека против градоначалникот на Општина Битола, Владимир Талески, се води политичка хајка.

АПЕЛАЦИОНЕН СУД: Одбиена жалбата на одбраната на Талески

Телеграф - 29.06.2016

Потврдено решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје Апелационен суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола ...

Апелација одлучи, Талески останува во домашен притвор

Точка - 29.06.2016

Апелација во среда ја одби жалбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот „Транспортер“, со што тој и натаму останува во домашен притвор.

Битолскиот градоначалник останува во домашен притвор

Канал5 - 29.06.2016

Скопска апелација го потврди решението на Кривичниот совет со што битолскиот градоначалник Талевски останува во домашен притвор. Апелација до Основниот суд Скопје 1 ја достави одлуката за осомничениот В.Т.

Ќе го задржи ли Судот истиот критериум и за криминалот поврзан со превозот во општина Струмица?

Курир - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Апелација одлучи: Талески останува во куќен притвор

Локално - 29.06.2016

Апелацискиот суд донел одлука градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен во случајот „Транспортер“ кој го води Специјалното јавно обвинителство да остане во куќен притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1.

Апелација: Владимир Талески останува во куќен притвор

Орбис - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Апелација одлучи: Талески останува во куќен притвор

Мета - 29.06.2016

Апелацискиот суд донел одлука градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен во случајот „Транспортер“ кој го води Специјалното јавно обвинителство да остане во куќен притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1.

Одбиена жалбата на градоначалникот Талевски

Република - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Апелација: Владимир Талески останува во куќен притвор

Бриф - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Апелација пресече: Владимир Талески останува во куќен притвор

Репортер - 29.06.2016

Владимир Талески останува во куќен притвор. Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот Транспортер. Тричлен совет во Апелација, со кој претседаваше претседателката ...

Талески останува во куќен притвор

Стандард - 29.06.2016

Апелацискиот суд донел одлука градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен во случајот „Транспортер“ кој го води Специјалното јавно обвинителство да остане во куќен притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1.

Ќе го задржи ли Судот истиот критериум и за криминалот поврзан со превозот во општина Струмица?

Press24 - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Одбиена жалбата на градоначалникот Талевски

Press24 - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 - Скопје.

Ќе го задржи ли Судот истиот критериум и за криминалот поврзан со превозот во општина Струмица?

Нетпрес - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Талески останува во домашен притвор, одлучи Апелација

Фактор - 29.06.2016

Апелација ја одби жалбата на битолскиот градоначалник, Владимир Талески кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот „Транспортер“. Тричлен совет од Апелација денеска ја потврди одлуката на Кривичниот совет.

Апелација одлучи, Талески останува во домашен притвор

Макфакс - 29.06.2016

Апелација во среда ја одби жалбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески кој бараше да биде ослободен додека трае кривичната постапка за случајот „Транспортер“, со што тој и натаму останува во домашен притвор.

Апелација ја одби жалбата на одбраната на Талевски

Lider - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Талески останува во притвор, Апелација ја одби жалбата на одбраната

еМагазин - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талески, соопшти Основниот суд Скопје 1 - Скопје.

Куќниот притвор за Талески останува, дали Судот ќе го задржи истиот критериум и за криминалот со превозот во општина ...

Пулс24 - 29.06.2016

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Апелација одлучи: Талески останува во куќен притвор

Exclusive.mk - 29.06.2016

Апелацискиот суд донел одлука градоначалникот на Битола, Владимир Талески, осомничен во случајот „Транспортер“ кој го води Специјалното јавно обвинителство да остане во куќен притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1 .

Апелација на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќен притвор на градоначалникот Талески

24 Вести - 27.06.2016

Во Апелацискиот суд попладне ќе се одржи јавна седница на која ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор што му го определи Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Јавна седница на Апелација за жалбата на Талески за куќен притвор

Телма - 27.06.2016

Градоначалникот на Битола Владимир Талески и уште 22 -ца опфатени во предметот „Транспортер“ се осомничени дека го злоупотребиле Буџетот на Република Македонија за 360 илјади евра заради незаконско организирање на училишниот транспорт.

Протест за поддршка на Талески

Телма - 27.06.2016

Точно во 14 часот денеска, во работно време, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, меѓу нив вработени и директори во јавните институции, се собраа пред битолскиот Апелациониот суд, да му дадат поддршка на градоначалникот Владимир Талески.

Јавна расправа за притворот на битолскиот градоначалник

24 Вести - 27.06.2016

Адвокатот на Владимир Талески смета дека барањето на СЈО за притвор на битолскиот градоначалник е политички реваншизам оти градоначалникот требало да се тргне од функција. Од друга страна, Специјалното обвинителство стравува дека Талески може да ...

Адвокатот Додевски: СЈО вршти политичка хајка, а не презентира правни докази

Телма - 27.06.2016

На јавна седница пред три член судски совет адвокатот Никола Додевски жестоко го нападна обвинителот од Специјалното обвинителство Трајче Пеливанов дека СЈО вршти политичка хајка а не презентира правни докази.

Мирен собир за поддршка на Талески пред битолска Апелација

Утрински - 27.06.2016

Битола - Активисти на ВМРО-ДПМНЕ и други граѓани поддржувачи на Владимир Талески одржаа мирен собир пред Апелацискиот суд во Битола истовремено кога беше најавено дека Апелацискиот суд во Скопје ќе ја разгледува жалбата на битолскиот градоначалник ...

Апелација го потврди куќниот притвор за Талески

Утрински - 27.06.2016

Апелацискиот суд во Скопје донесе одлука со која се потврдува решението на Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 за изречениот куќен притвор за битолскиот градоначалник Владимир Талески.

„За“ и против притвор за Талески

Р.С.Европа - 27.06.2016

На јавна седница пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд одбраната и обвинителството ги изложуваа своите ставови за притворот на битолскиот градоначалник Владимир Талески. За одбраната барањето за притовор од страна на СЈО е политички реваншизам.

ВМРО-ДПМНЕ организираше протест за поддршка на градоначалникот Талески

МКД - 27.06.2016

Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ од Битола, меѓу кои и вработени и директори во јавните институции, се собраа денеска во 14 часот пред битолскиот Апелациски суд, за да му дадат поддршка на градоначалникот Владимир Талески.

СЈО бара Талески да остане во притвор, а одбраната увид во доказите

МКД - 27.06.2016

Апелацискиот суд во Скопје, во законски предвидениот рок, ќе ја достави одлуката за битолскиот градоначалник Владимир Талески, откако денеска беа сослушани аргументите на одбраната, но и на Специјалното јавно обвинителство, за изречената мерка куќен ...

Апелација на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќен притвор на Талески

+инфо - 27.06.2016

Талески куќниот притвор почна да го издржува од 20 јуни, кога битолската полиција почна со спроведување на решението на Кривичниот суд. Скопскиот Апелациски суд денеска во 14 часот на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на ...

Јавна седница во Апелациониот суд Скопје во врска со жалбата на Талески за куќниот притвор

Академик - 27.06.2016

Талески и уште 22 лица опфатени во предметот „Транспортер се осомничени дека го злоупотребиле Буџетот на Република Македонија за 360 илјади евра поради незаконско организирање на училишниот транспорт.

Јавна седница на Апелација за притворот на Талески

Кајгана - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Апелација на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќен притвор на Талески

ТВ21 - 27.06.2016

Скопскиот Апелациски суд денеска во 14 часот на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, потврдиле за агенцијата Мета од судот.

Апелацискиот суд ќе одржи јавна седница за притворот на Талески

Капитал - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Јавна седница на Апелација за куќниот притворот на Талески

Тера - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Апелација на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќен притвор на градоначалникот Талески

Правдико - 27.06.2016

Во Апелацискиот суд попладне ќе се одржи јавна седница на која ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор што му го определи Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Јавна седница на Апелација за куќниот притвор на Талески

Фокус - 27.06.2016

Апелациониот суд денеска ќе одржи јавна седница во врска со жалбата на битолскиот градоначалник Владимир Талески за куќниот притвор кој му беше определен од страна на Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје, а кој беше побаран од ...

Битолските административци ја оставија работата и протестираат за поддршка на талевски

Сакам да кажам - 27.06.2016

Битолските административци денес околу 14 часот ги напуштија работните места за да протестираат пред Апелациониот суд во Битола за поддршка на градоначалникот Владимир Талески. Со повеќето од нив имаше беа и директори на установи и претпријатија во ...

Поддршка за Талески пред битолска Апелација

Тера - 27.06.2016

Собир за поддршка на битолскиот градоначалник Владимир Талески пред битолска Апелација .Протестот го одржаа во исто време кога беше најавено дека Апелациониот суд во Скопје ќе одлучува по жалбата на Талески за укнување на куќниот притвор во случајот ...

ЖАЛБА ЗА ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ: Одбраната бара увид во доказите заради еднаквост на оружјата во постапката што ја води ...

Академик - 27.06.2016

Обвинителот, пак, потврди дека доказите биле доставени по завршување на распитот пред судијата на претходна постапка затоа што тогаш тој ги побарал доказите. А одбраната ќе ги добие доказите откако, како што рече Пеливанов, ќе бидат исполнети ...

Одбраната на Талески обвинува дека против него се води политичка хајка

Кајгана - 27.06.2016

„Случајот „Транспортер“, што го отвори СЈО против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, е политички реваншизам со кој градоначалникот треба да се тргне од функцијата“, рече адвокатот на Талески, Никола Додовски.

Одбраната на Талески обвинува дека против него се води политичка хајка

Тера - 27.06.2016

Случајот „Транспортер“, што го отвори јавото обвинителство, против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, е политички реваншизам со кој градоначалникот треба да се тргне од функцијата, рече адвокатот на Талески, Никола Додовски.

СЈО бара Талески да остане во притвор, а одбраната увид во доказите

Либертас - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот Владимир Талески, адвокатите Никола Додевски и Боро Тасевски, како и обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Трајче Пеливанов, попладнево на јавна седница пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд ги изложија ...

Апелација заседаваше за битолскиот градоначалник

Правдико - 27.06.2016

Апелацискиот суд во Скопје, во законски предвидениот рок, ќе ја достави одлуката која се однесува на битолскиот градоначалник Владимир Талески, откако во текот на денешниот ден, на јавна седница, беа сослушани аргументите на одбраната, но и на ...

Протест пред битолската Апелација за слобода на Талески

Фокус - 27.06.2016

Додека траеше јавната расправа во Aпелацискиот суд во Скопје, активисти на ВМРО-ДПМНЕ излегоа на протест пред битолската апелација, барајќи слобода на градоначалникот Владимир Талески. Битолчани го блокираа патот пред битолските судови порачувајќи ...

Јавна седница на Апелација за притворот на Талески

Точка - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Апелација попладнево ќе решава за притворот на Талески

Канал5 - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбаташто ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Апелација попладнево ќе решава за притворот на Талески

Курир - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Апелација решава за притворот на Талевски а битолчани на протест во одбрана на градскиот татко

Алфа - 27.06.2016

Со транспаренти- ``Поддршка за Талески- оставка на Заев`` и ``СЈО=СДСМ`` Со транспаренти- ``Поддршка за Талески- оставка на Заев`` и ``СЈО=СДСМ``, битолските активисти на ВМРО ДПМНЕ и други поддржувачи на битолскиот градоначалник Владимир Талески, ...

Јавна седница во Апелациониот суд скопје за жалбата на Талески за куќниот притвор

Канал5 - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, поднесе жалба за определениот 30 дневен притвор од страна на Кривичниот Совет. Одбраната на јавна расправа во Апелациониот Суд во Скопје потенцираше дека не била образложена ниту една од ...

Јавна седница во Апелација по жалбата на битолскиот градоначалник

Сител - 27.06.2016

Специјалното јавно обвинителство без никако образложение и докази бара притвор за битолскиот градоначалник Владимир Талевски. На денешната јавна седница во Апелација, неговата одбрана побара укинување на домашниот притвор, бидејќи тие досега немаат ...

Одбраната на Талески обвинува дека против него се води политичка хајка

Точка - 27.06.2016

Случајот „Транспортер“, што го отвори јавото обвинителство, против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, е политички реваншизам со кој градоначалникот треба да се тргне од функцијата, рече адвокатот на Талески, Никола Додовски.

Апелациja денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за притворот на Талески

Локално - 27.06.2016

Апелациксиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, потврдија за „Мета“ од судот.

Жалбата на Талевски ќе се разгледува на јавна седница во скопска апелација

Сведок - 27.06.2016

Кривичниот суд на Апелациониот суд Скопје со кој претседава претседтелката Љиљана Ивановска Шопова денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати.

“Лојалисти” на Талески протестираа пред битолска Апелација за да го поддржат

Локално - 27.06.2016

Во 14 часот денеска, во работно време, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, меѓу нив вработени и директори во јавните институции, излегоа на протест пред битолскиот Апелациониот суд и блокираа сообраќајот на Булеварот пред судската зграда ...

СЈО бара Талески да остане во притвор, а одбраната увид во доказите

Локално - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот Владимир Талески, адвокатите Никола Додевски и Боро Тасевски, како и обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Трајче Пеливанов, попладнево на јавна седница пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд ги изложија ...

Апелациja денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за притворот на Талески

Мета - 27.06.2016

Апелациксиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, потврдија за „Мета“ од судот.

Јавна седница на Апелација за притворот на Талески

Макфакс - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Апелација ќе ја разглеува жалбата за куќен притвор на Талески

Стандард - 27.06.2016

Скопскиот Апелациски суд денеска во 14 часот на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, потврдиле за агенцијата Мета од судот.

Жалбата за куќен притвор на Талески ќе ја разгледува Апелација

Фактор - 27.06.2016

Апелацискиот суд денеска во 14 часот на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник, Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, потврдиле за агенцијата Мета од судот.

Апелација ќе решава за притворот на Владимир Талески

Press24 - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Апелација ќе решава за притворот на Талески

Нетпрес - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Апелација попладнево ќе решава за притворот на Талески

МК News - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Апелација попладнево ќе решава за притворот на Талески

Вечер Прес - 27.06.2016

Во скопска апелација попладнево ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на градоначалникот на Битола, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи кривичниот совет на Основен суд Скопје 1.

Седница на Апелацискиот суд за жалбата на Талески за куќен притвор

Стандард - 27.06.2016

На барање на одбраната на градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески, денеска Апелациониот суд во Скопје ќе одржи јавна седница во врска со жалбата на Талески за куќниот притвор кој му беше определен од страна на Кривичниот совет на ...

Одбраната на Талески обвинува дека против него се води политичка хајка

Макфакс - 27.06.2016

Случајот „Транспортер“, што го отвори јавото обвинителство, против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, е политички реваншизам со кој градоначалникот треба да се тргне од функцијата, рече адвокатот на Талески, Никола Додовски.

СЈО бара Талески да остане во притвор, а одбраната увид во доказите

Мета - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот Владимир Талески, адвокатите Никола Додевски и Боро Тасевски, како и обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Трајче Пеливанов, попладнево на јавна седница пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд ги изложија ...

СЈО бара Талески да остане во притвор, а одбраната бара увид во доказите

Бриф - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот Владимир Талески, адвокатите Никола Додевски и Боро Тасевски, како и обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Трајче Пеливанов, попладнево пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд ги изложија аргументите ...

Во Битола протест за поддршка на Талески, велат се води хајка против него

Фактор - 27.06.2016

Дел од административците во Битола денеска протестираа пред Апелациониот суд во градот, за поддршка на градоначалникот Владимир Талески. Протестот се одржа околу 14 часот, односно во исто време кога беше најавено дека Апелациониот суд во Скопје ќе ...

СЈО бара Талески да остане во притвор

Репортер - 27.06.2016

Одбраната на градоначалникот Владимир Талески, адвокатите Никола Додевски и Боро Тасевски, како и обвинителот на Специјалното јавно обвинителство, Трајче Пеливанов, попладнево на јавна седница пред Кривичниот совет на Апелацискиот суд ги изложија ...

Адвокатот на Талески: Барањето за притвор од СЈО е политички реваншизам

Стандард - 27.06.2016

Адвокатот на битолскиот градоначалник Владимир Талески, Никола Додевски, смета дека барањето на СЈО за притвор е политички реваншизам оти градоначалникот требало да се тргне од функција. Специјалното обвинителство стравува дека Талески може да ...

Јавна седница на Апелација за притворот на Талески

Канал 77 - 27.06.2016

Во Апелациониот суд попладнево во 14 часот ќе се одржи јавна седница на којашто ќе се расправа по жалбата што ја поднесе одбраната на битолскиот градоначалник, Владимир Талески, за куќниот притвор којшто му го определи Кривичниот совет на Основен ...

Апелациja на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за домашниот притвор на Талески

еМагазин - 27.06.2016

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе ја разгледува жалбата за куќниот притвор на битолскиот градоначалник Владимир Талески, поднесена од неговите адвокати, за случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство.

Одбраната на Талески обвинува дека против него се води политичка хајка

еМагазин - 27.06.2016

Случајот „Транспортер“, што го отвори јавото обвинителство, против градоначалникот на Битола, Владимир Талески, е политички реваншизам со кој градоначалникот треба да се тргне од функцијата, рече адвокатот на Талески, Никола Додовски, пренесува ...