TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Митинг на здружената опозиција во Скопје

Утрински - 28.10.2012

Лидерот на социјалдемократите Бранко Црвеновски побара предвремени избори и референдум за името СДСМ заедно со партиите од опозицискиот фронт вечерва на плоштадот „Македонија“ во Скопје одржaа митинг ...

(ВИДЕО) Mакрадули: Кај потроши Коце 350 милиони евра?

А1 On - 28.10.2012

На митингот се обрати и кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Јани Макрадули. Кандидатот за градоначалник на град Скопје, Јани Макрадули, рече дека ова е вистинскиот лик, на плоштадот, полн со ...

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА Над 70.000 граѓани побараа домаќинска власт и посреќна Македонија

+инфо - 28.10.2012

Со фрлената ракавица кон премиерот Никола Груевски од лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, за напролет да си ги одмерат силите на парламентарните, заедно со локалните избори, заврши најмасовниот ...

Јани Макрадули: Нема да го рушиме „Скопје 2014“ оти ние не сме ВМРО-ДПМНЕ!

+инфо - 28.10.2012

Кандидатот на здружената опозиција предводена од СДСМ за градоначалник на Град Скопје за локалните избори, Јани Макрадули, и порача на власта дека опозицијата е решена да ги запре погрешните политики ...

Макрадули: Ревизија на Скопје 2014

Фактор - 28.10.2012

-Денес Коце има пари за гусарски бродови и за друг забегани проекти, но сите нас ова злосторство не чини 500 милиони евра.

Макрадули: Ќе направиме комплетна ревизија на владиниот проект „Скопје 2014“

Либертас - 28.10.2012

- Опозицијата е решена да ги запре погрешните политики на власта, порача на вечерашниот сенароден митинг кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Јани Макрадули.

Макрадули: Ќе направиме комплетна ревизија на владиниот проект „Скопје 2014“

Sky - 28.10.2012

- Опозицијата е решена да ги запре погрешните политики на власта, порача на вечерашниот сенароден митинг кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Јани Макрадули.

Макрадули: Во Скопје владее турбо фолк архитектура

Н.Македонија - 28.10.2012

Во Скопје владее идеологија на турбо фолк политичка архитектура. Власта има за многу непотребни проекти , но на Градот му недостасува задравствени објекти, опремени училишта и гасификација, им се ...

Кандидатите за градоначалници од СДСМ низ Скопје

Канал5 - 27.10.2012

Пред утрешниот митинг во Скопје, новоименуваните кандидати за градоначалници на СДСМ делеа летоци и се среќаваа со граѓаните низ општините и во центарот на Скопје на кои не им пречеше врнежливото ...

Макрадули очекува голема посетеност на денешниот митинг

Утрински - 27.10.2012

Кандидатот за градоначалник на Скопје на СДСМ, Јани Макрадули, вчера изјави дека се создава висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите, туку и кај граѓаните за денешниот митинг.

Макрадули и Жерновски канеа граѓани за утрешниот митинг

Телма - 27.10.2012

Кандидатот за градоначалник на Скопје на СДСМ, Јани Макрадули, денеска изјави дека се создава висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите, туку и кај граѓаните за утрешниот митинг.

Макрадули: Граѓаните со нетрпение го чекаат утрешниот митинг

+инфо - 27.10.2012

Денеска во склоп на активностите и подготовките на големиот протестен собир што ќе се одржи утре, сите кандидати за градоначалници во Скопје и јас лично заедно со нашите тимови се обидовме, се ...

Макрадули очекува голема посетеност на митингот на СДСМ

Макфакс - 27.10.2012

Навистина се создава една висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите туку и кај граѓаните и навистина утре со право може да се каже дека ќе се одржи најголемиот митинг во плурална ...

Макрадули: Утрешниот митинг ќе биде најголемиот во плурална Македонија

Press24 - 27.10.2012

Тој заедно со кандидатот на опозицијата за Општина Центар, Андреј Жерновски денеска ги канеа граѓаните да присуствуваат на утрешниот митинг во Скопје, на кој опозицијата ќе ги претстави своите ...

Макрадули - жртва на СДСМ на локалните избори, пишува дневниот печат

Сител - 27.10.2012

Јани Макрадули е жртвата на СДСМ за локалните избори, пишува дневниот печат. „Гледам дека во СДСМ завчера на муслиманскиот празник Курбан-бајрам си играле бајрам со умот.

Што напишаа твитерџиите за кандидатурата на Макрадули?

Курир - 27.10.2012

Кандидатурата на Јани Макрадули за градоначалник на Скопје освен кај експертската јавност предизвика низа реакции и негодувања по социјалните мрежи, а исклучок не беше ниту Твитер заедницата.

Макрадули очекува голема посетеност на утрешниот митинг

Сител - 27.10.2012

Кандидатот за градоначалник на Скопје на СДСМ, Јани Макрадули, денеска изјави дека се создава висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите, туку и кај граѓаните за утрешниот митинг.

Макрадули: Утре ќе се одржи најголемиот митинг во Македонија

А1 On - 27.10.2012

Денеска во склоп на активностите и подготовките на големиот протестен собир што ќе се одржи утре, сите кандидати за градоначалници во Скопје и јас лично заедно со нашите тимови се обидовме, се ...

Макрадули на Бајрам отиде курбан, смета експертската јавност

Курир - 27.10.2012

Одлуката СДСМ да го кандидира Јани Макрадули за кандидат за градоначаник на Скопје наиде на низа реакции, како кај аналитичарите и новинарите, така и кај граѓаните преку социјалните мрежи.

Макрадули очекува голема посетеност на утрешниот митинг

МРТ - 27.10.2012

Kандидатот за градоначалник на Скопје на СДСМ, Јани Макрадули, денеска изјави дека се создава висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите, туку и кај граѓаните за утрешниот митинг.

Експерти за Дневник: Макрадули отиде курбан на Курбан Бајрам

Press24 - 27.10.2012

Експерти за Дневник ја коментираат кандидатурата на Јани Макрадули за градоначалник на Скопје Името на Јани Макрадули како кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје е брзоплета одлука или изнудена ...

За Макрадули ништо не чини во Скопје

Курир - 27.10.2012

На вчерашната промоција во СДСМ на кандидатите за градоначалници за скопските општини и градот Скопје, Јани Макрадули во својство на кандидат за градоначалник на Град Скопје беше прашан за негова ...

Макрадули контрадикторен

Курир - 27.10.2012

Една од информациите која проструи во јавноста пред обеледувањето на името на Јани Макрадули за кандидат за градоначалник, е дека тоа ќе биде личност која е ескперт и која има повисок рејтинг од ...

Макрадули на Бајрам отиде курбан, смета експертската јавност

Нетпрес - 27.10.2012

Одлуката СДСМ да го кандидира Јани Макрадули за кандидат за градоначалник на Скопје наиде на низа реакции кај аналитичарите и новинарите.

Утре ќе се одржи најголемиот митинг во Македонија

Sky - 27.10.2012

Денеска во склоп на активностите и подготовките на големиот протестен собир што ќе се одржи утре, сите кандидати за градоначалници во Скопје и јас лично заедно со нашите тимови се обидовме, се ...

Макрадули очекува голема посетеност на митингот на СДСМ

Либертас - 27.10.2012

Денеска во склоп на активностите и подготовките на големиот протестен собир што ќе се одржи утре, сите кандидати за градоначалници во Скопје и јас лично заедно со нашите тимови се обидовме, се ...

Макрадули контрадикторен

Денешен - 27.10.2012

Една од информациите која проструи во јавноста пред обеледувањето на името на Јани Макрадули за кандидат за градоначалник, е дека тоа ќе биде личност која е ескперт и која има повисок рејтинг од ...

За Макрадули ништо не чини во Скопје

Денешен - 27.10.2012

На вчерашната промоција во СДСМ на кандидатите за градоначалници за скопските општини и градот Скопје, Јани Макрадули во својство на кандидат за градоначалник на Град Скопје беше прашан за негова ...

Макрадули очекува голема посетеност на утрешниот митинг

Н.Македонија - 27.10.2012

Кандидатот за градоначалник на Скопје на СДСМ, Јани Макрадули, денеска изјави дека се создава висока мобилизација не само кај членовите и симпатизерите, туку и кај граѓаните за утрешниот митинг Тој ...

Макрадули: Не сум жртвено јагне, одам на победа

Н.Македонија - 27.10.2012

Јани Макрадули нема конкретно објаснување зошто токму тој е избран за кандидат за градоначалник на Скопје од СДСМ и од коалицијата Сојуз за иднината Социјалдемократите подготвени за митингот СДСМ ГИ ...

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

24 Вести - 26.10.2012

Скопје ќе се врати на Скопјани, барокниот кич ќе престане, во метрополата приоритет ќе станат граѓаните, а не спомениците.

Брзоплетост или изнудена жртва?

Дневник - 26.10.2012

Сите партии во недостиг на време и анализа избрзуваат со кандидатурите, што го потврдува и практиката со години наназад и на локалните, и на парламентарните, и на претседателските избори, сметаат ...

Макрадули во нова улога

Утрински - 26.10.2012

Долгогодишниот пратеник влезе во битката за локалните избори, најавувајќи дека ќе го урне митот за Скопје како вмровски град Напуштање на „кич-идеологијата на споменици и на трупање барок на секоја ...

Опозицискиот Сојуз ги претстави кандидатите за градоначалници во Скопје

Утрински - 26.10.2012

Опозицискиот Сојуз за иднината денеска ги претстави кандидатите за градоначалници за Скопје и за скопските општини на претстојните локални избори.

Лепа Ѓоргиевска

Дневник - 26.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во март, а негов противкандидат ...

СДСМ ги претстави кандидатите за градоначалници во главниот град

Телма - 26.10.2012

Опозицискиот Сојуз за иднината денеска ги претстави кандидатите за градоначалници за Скопје и за скопските општини на претстојните локални избори.

Јакимовски - единствен кандидат на СДСМ за градоначалник на Kарпош

Дневник - 26.10.2012

Стевчо Јакимовски е единствен предложен кандидат за градоначалник на Општина Kарпош. Се очекуваше делегатите на општинската организација на собирот синоќа без гласање или едногласно да го поддржат ...

Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Телма - 26.10.2012

Јани Макрадили, член на раководството на социјалдемократите и пратеник е кандидатот за градоначалник на Скопје на најголемата опозициска партија СДСМ.

Јани Макрадули - кандидат за градоначалник на Скопје на здружената опозиција

Канал5 - 26.10.2012

Макрадули ќе му биде противкандидат на Трајановски во трката за Скопје. Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој здружената македонска опозиција ќе ја трча ...

Последни подготовки на СДСМ за митингот в недела

24 Вести - 26.10.2012

СДСМ ги прави последните подготовки за митингот што ќе се одржи викендов во Скопје. Таму опозициската партија и официјално ќе го промовира вчера избраниот кандидат за градоначалник за главниот град – ...

ВМРО ДПМНЕ: Макрадули е изборот на Црвенковски за пораз

Канал5 - 26.10.2012

Секому е јасно дека Јани Макрадули е изборот на Бранко Црвенковски не за победа, туку за пораз на наредните избори, сметаат во ВМРО ДПМНЕ.

Дали со Макрадули, СДСМ го остави Скопје на ВМРО-ДПМНЕ?

Курир - 26.10.2012

СДСМ за кандидат на градоначалник за Скопје го именува Јани Макрадули. Тој денес ги промовираше останатите кандидати за скопските општини.

СДСМ ги жртвува Макрадули и Жерновски за Скопје и Центар

Сител - 26.10.2012

Ќе го запрам градењето во Скопје. Јани Макрадули во првиот свој јавен настап како кандидат за градоначалник на Скопје вети дека ќе ја запре градежната експанзија во главниот град.

Макрадули кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје

Кајгана - 26.10.2012

Најголемата опозициска партија СДСМ на претстојните локални избори ќе го кандидира актуелниот пратеник Јани Макрадули за градоначалник на Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е избор за пораз, а не за победа

А1 On - 26.10.2012

„Секому е јасно дека Јани Макрадули е изборот на Бранко Црвенковски не за победа, туку за пораз на наредните избори. Ниту најблиските соработници на Бранко Црвенковски не веруваат дека е возможна ...

СДСМ со Макрадули за Скопје, ВМРО-ДПМНЕ уште тактизира

Алфа - 26.10.2012

Кандидатите на СДСМ за Скопје и неговите општини 5 месеци пред изборите ја побараа поддршката од граѓаните. Кандидат за градоначалник на Скопје е Јани Макрадули, иако се шпекулираше дека за тоа место ...

Шеќеринска против изборот на Макрадули?

Курир - 26.10.2012

Дел од социјалдемократите не се задоволни од одлуката Макрадули да биде кандидат за градоначалник на Скопје. Радмила Шеќеринска била најгласна во кавгата, брифираат за Сител партиски извори од СДСМ.

Градоначалнички комбинаторики

МРТ - 26.10.2012

Колку еден од најистурените опозиционери, ударната тупаница на СДСМ Јани Макрадули може да му се спротивстави на еден од најголемите фиксови во ВМРО ДПМНЕ, Коце Трајановски.

Јани Макрадули е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје

МКД - 26.10.2012

Јани Макрадули Јани Макрадули ќе биде кандидатот на опозицијата во трката за градоначалник на Скопје на претстојните локални избори.

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Р.С.Европа - 26.10.2012

Според ВМРО-ДПМНЕ, Бранко Црвенковски го избрал Јани Макрадули за кандидат за градоначалник на Скопје, бидејки знае дека ќе загуби.

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатите за градоначалници на Опозицискиот сојуз се избрани по пат на пазар

Курир - 26.10.2012

ВМРО-ДПМНЕ во писмена реакција на прес-конференцијата на Опозицискиот Сојуз за иднината, оценува дека кандидатите за градоначалници на Скопје не се избрани по демократска процедура затоа што изборот ...

Трајановски: Не сакам да ја коментирам кандидатурата на Макрадули

Press24 - 26.10.2012

Не сакам да коментирам. Тоа е избор на СДСМ и нивна работа, рече Трајановски Градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски не сака да го коментира изборот на СДСМ, Јани Макрадули да ја добие ...

Макрадули ќе трча за опозицијата, во трката за главниот град

Капитал - 26.10.2012

Пратеникот на СДСМ, Јани Макрадули, со едногласна поддршка од Извршниот одбор на партијата ќе влезе во трката за градоначалник на Скопје која ќе финишира со локалните избори во март 2013 година.

ВМРО-ДПМНЕ:Кандидатите за градоначалници на Опозицискиот сојуз не се избрани по демократска процедура

Сител - 26.10.2012

ВМРО-ДПМНЕ во писмена реакција на прес-конференцијата на Опозицискиот Сојуз за иднината оценува дека кандидатите за градоначалници на Скопје не се избрани по демократска процедура затоа што изборот е ...

ФОТО: Прва заедничка фотографија на кандидатите за градоначалници на СДСМ во Скопје и општините

Press24 - 26.10.2012

Кандидатите за градоначалници на СДСМ за Скопје и општините, ја направија и првата заедничка ...

Макрадули: Нема да уриваме споменици, но ќе ја напуштиме кич-идеологијата

Press24 - 26.10.2012

СДСМ и официјално на прес конференција денеска ги претсави своите кандидати за градоначалници за Скопје и општините Од говорницаата на Бихачка, Макрадули се обврза дека како што рече, СДСМ ќе ја ...

Ова се кандидатите за градоначалници на СДСМ

Курир - 26.10.2012

СДСМ денес ги промовираше кандидатите за градоначалници на скопските општини. Како што од вчера беше познато, кандидат за градоначалник на град Скопје е Јани Макрадули.

СДСМ ги откри кандидатите за скопските општини

Нетпрес - 26.10.2012

Социјалдемократскито сојуз денеска на прес конференција ги откри имињата на своите кандидати за градоначалници на општините во Скопје и за Град Скопје.

ГАЛЕРИЈА Опозицијата ги претстави своите адути за градоначалници во Скопје

+инфо - 26.10.2012

Здружената опозиција денеска ги претставни кандидатите за градоначалници на скопските општини. За општина Аеродром, кандидат е Диме Велковски, за Бутел - Коста Начевски.

Макрадули: СДСМ ќе ја напушти кич-идеологијата и трупањето барок во Скопје

А1 On - 26.10.2012

Опозицијата ги откри сите кандидати со кои ке ја бие битката за Скопје и скопските општини. Кандидат за градоначалник на град Скопје е Јани Макрадули.

Кандидатите за градоначалници од СДСМ ќе го враќаат сјајот на Скопје

Макфакс - 26.10.2012

Во интерес на граѓаните на Скопје и околината за да се врати духот на главниот град, кој изминативе неколку години, некој се обидел да му го земе, се заложија кандидатите за градоначалници за Скопје ...

Опозицискиот Сојуз за иднината ги претстави кандидатите за градоначалници во Скопје

Сител - 26.10.2012

Опозицискиот Сојуз за иднината денеска ги претстави кандидатите за градоначалници за Скопје и за скопските општини на претстојните локални избори.

Макрадули: Нема да уриваме споменици, но ќе ја напуштиме кич-идеологијата

МКД - 26.10.2012

Јани Макрадули, кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје за претстојните мартовски локални избори во Македонија изјави дека политиката на неговата партија ќе биде напуштање на кич-идеологијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги избра кандидатите за градоначалници по пат на пазар

Нетпрес - 26.10.2012

За тоа колку е демократска процедурата по која СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници, говори документот од општинската организација на СДСМ Штип, каде потенцијалните кандидати си седнале и си ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е изборот на Црвенковски не за победа, туку за пораз

Макфакс - 26.10.2012

Секому е јасно дека Јани Макрадули е изборот на Бранко Црвенковски не за победа, туку за пораз на наредните избори. Ова во петок го соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ, како реакција на прес конференцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули е изборот на Црвенковски за пораз на изборите

Press24 - 26.10.2012

ВМРО-ДПМНЕ во писмена реакција на прес-конференцијата на Опозицискиот Сојуз за иднината оценува дека кандидатите за градоначалници на Скопје не се избрани по демократска процедура затоа што изборот е ...

СДСМ ќе ги стопира непочнатите објекти од `Скопје 2014`

Макфакс - 26.10.2012

СДСМ знае дека спомениците од проектот `Скопје 2014` се изградени со парите на граѓаните, но планира ако дојде на власт да стопира некои од објектите и да ги пренамени парите, рече кандидатот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули се пазарел за кандидатурата

+инфо - 26.10.2012

Изборот за кандидат градоначалник на СДСМ е направен по пат на пазар и затоа изборот на потенцијалните градоначалници за Скопје не е во согласност со демократската процедура, реагира владеачката ...

СДСМ: Жална манипулација на владејачката партија

+инфо - 26.10.2012

Жално е што веќе трет ден владејачката партија манипулира со една евтина конструкција за Штип. Лицемерно е партијата која сѐ уште нема абер од ниту една номинација на своите кандидати за ...

Сојузот за иднината ги претстави кандидатите за градоначалници во Скопје

Sky - 26.10.2012

Од вчера и официјално е завршена процедурата за кандидирање и избор на кандидати за градоначалници на Скопје и скопските општини во партиските тела во рамките на партиите членки на „Сојузот за ...

Јани Макрадули за градоначалник на град Скопје од Здружената македонска опозиција

Канал 77 - 26.10.2012

Весникот „Дневник“ објави дека актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во ...

Јани од Битола сака да биде градоначалник на Скопје

Вечер Прес - 26.10.2012

Ни Стевчо, ни Андреј, ни Гордан, ни Рада, Бранко одлучи: Предлогот за Макрадули да влезе во трката за градски татко беше изненадување во јавноста, бидејќи името на актуелниот пратеник од најголемата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изборот за кандидат градоначалник на СДСМ е направен по пат на пазар

Sky - 26.10.2012

- Изборот за кандидат градоначалник на СДСМ е направен по пат на пазар и затоа изборот на потенцијалните градоначалници за Скопје не е во согласност со демократската процедура, реагираат од ...

СДСМ: Владејачката партија манипулира

Sky - 26.10.2012

Жално е што веќе трет ден владејачката партија манипулира со една евтина конструкција за Штип, реагираат од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Макрадули: Ќе ја напуштиме кич-идеологијата, ама спомениците ќе останат

Либертас - 26.10.2012

Од говорницата на Бихачка, Макрадули се обврза дека како што рече, СДСМ ќе ја напушти кич-идеологијата на споменици и трупањето барок на секоја фасаада или зграда и дека ќе се посвети на ...

Макрадули, кандидат за градоначалник на Скопје

Денешен - 26.10.2012

Кандидат за градоначалник на Скопје на најголемата опозициска партија ќе биде Јани Макрадули, член на раководството на социјалдемократите и пратеник, пренесува Телма.

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Скопје инфо - 26.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот на Здружената македонска опозиција за градоначалник на Скопје на локалните избори во март, а негов противкандидат најверојатно ќе ...

Коце нема коментар за неговата кандидатура и за Макрадули!

Н.Македонија - 26.10.2012

Градоначалникот на градот, Коце Трајановски на новинарско прашање за тоа што мисли за кандидатурата на Јани Макрадули од СДСМ за градоначалник на Скопје, рече дека не сака да коментира и дека се ...

Кандидатски список на Здружената опозиција - Макрадули опозициски кандидат за градоначалник на Скопје

Вест - 25.10.2012

Здружената опозиција, под водство на СДСМ, неофицијално ги утврди кандидатите за претстојните локални избори во март 2013 година за град Скопје и скопските општини.

Опозиционерите го притискаат Јакимовски за скопски градоначалник

Дневник - 25.10.2012

Додека во партијата жестоко се расправа за кандидатурата за Град Скопје, Црвенковски е подготвен во игра да уфрли и експерт ако има согласност од сите страни Стевчо Јакимовски дефинитивно е против ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ топло-ладно за Kичево

Дневник - 25.10.2012

Додека ВМРО-ДПМНЕ праќа позитивни сигнали македонскиот политички блок да излезе со заеднички кандидат за Kичево, во СДСМ се воздржани иако нивниот нов коалициски партнер, Љубчо Георгиевски, најави ...

Кичево на пат да ги спои ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Утрински - 25.10.2012

Во ВМРО-ДПМНЕ не исклучуваат повторна кандидатура на актуелниот градоначалник Благоја Деспотовски, а во СДСМ сметаат дека тоа не би било најдобро решение за општината Независно од жестоките политички ...

Јакимовски вели не сака, тогаш кој?!

Утрински - 25.10.2012

Градоначалникот на Карпош останува на ставот дека сака да се натпреварува за трет мандат и за тоа ја известил партиската централа Опозицискиот кандидат за градоначалник на Скопје, наеднаш, стана ...

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Утрински - 25.10.2012

Потпретседателот на Собранието, пратеникот Јани Макрадули, како што неофицијално се дознава, е утврден за кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје, на локалните избори што ќе се одржат во март ...

Јани Макрадули е кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје

24 Вести - 25.10.2012

Јани Макрадули е кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје дознава 24 Вести од партиски извори. Трката се водела помеѓу Макрадули, Стевче јакимовски, Гордан Горѓиев и Андреј Петров.

Макрадули во тркта за татко на Скопје

Сител - 25.10.2012

Јани Макрадули е кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје дознава 24 Вести од партиски извори. Трката се водела помеѓу Макрадули, Стевче јакимовски, Гордан Горѓиев и Андреј Петров.

Илија Димовски: Јани и без противкандидат нема да победи

Press24 - 25.10.2012

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ преку Твитер објави дека „Јани не кандидат - Јани е нужност за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се грижи само за тоа како да се збогати на грбот на граѓаните

Сител - 25.10.2012

Во СДСМ има молк за документот кој покажува дека ги избираат кандидатите за градоначалници како на пазар. Еве ова зад мене е пазар. Овде луѓето се ценкаат, пазарат исто како во СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се грижи само да се збогати

+инфо - 25.10.2012

СДСМ се грижи само за тоа како да се збогати на грбот на граѓаните. Во СДСМ има молк за документот кој покажува дека ги избираат кандидатите за градоначалници како на пазар, изјавија од владејачката ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку пазар купува мир во партијата

Курир - 25.10.2012

Во СДСМ има молк за документот кој покажува дека ги избираат кандидатите за градоначалници како на пазар, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се грижи само за тоа како да се збогати на грбот на граѓаните

Press24 - 25.10.2012

Во СДСМ има молк за документот кој покажува дека ги избираат кандидатите за градоначалници како на пазар. Еве ова зад мене е пазар. Овде луѓето се ценкаат, пазарат исто како во СДСМ.

Андреј Петров кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје?

Press24 - 25.10.2012

Стевчо Јакимовски одбил да се кандидира за градоначалник на Скопје Андреј Петров најверојатно ќе биде кандидат на СДСМ за градончалник на Скопје, неофицијално потврдуваат извори од Бихаќка за Press24.

Бичиклиски: СДСМ со пазарење купува мир во партијата

Нетпрес - 25.10.2012

СДСМ преку пазарења и договори купува мир во партијата и преку ветувања за позиции ги задоволува апетите на различните внатрепартиски струи, вели портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Александар Бичиклиски ...

СДСМ одлучи - Јани Макрадули ќе биде кандидат за градоначалник на Скопје

Press24 - 25.10.2012

Падна одлука на Извршниот одбор на СДСМ СДСМ пресече. Јани Макрадули ќе биде кандидат на опозицијата за градноачалник на Скопје.

СДСМ Штип без коментар дека имало пазар за градоначалник

Курир - 25.10.2012

За документот што деновиве беше објавен во медиумите, а со кој се потврдува дека штипските социјалдемократи во 2005 година се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните избори, а со тоа си ...

Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Нетпрес - 25.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот на Здружената македонска опозиција за градоначалник на Скопје на локалните избори во март, а негов противкандидат најверојатно ќе ...

Јани Макрадули е кандидат на опозицијата за градоначалник на Скопје

Кирилица - 25.10.2012

Јани Макрадули е кандидат на опозицијата за градоначалник на Скопје Весникот „Дневник“ објави дека актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска ...

Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Курир - 25.10.2012

Весникот „Дневник“ објави дека актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во ...

Јани Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

Таратур - 25.10.2012

Можеби изненадување за многумина, но СДСМ одлучи на изборите за градоначалник за Скопје да го кандидира еден од неговите најактивни пратеници, членот на Извршниот совет - Јани Макрадули.

Press24 открива - еве ги кандидатите на СДСМ за градоначалници во Скопје и општините

Press24 - 25.10.2012

Нашата редакција вечерва се обиде да добие официјален став од СДСМ и потврда за неофицијалните информации, но партискиот портпарол, не се јавуваше на својот телефон.

Макрадули кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје

Макфакс - 25.10.2012

Најголемата опозициска партија СДСМ на претстојните локални избори ќе го кандидира актуелниот пратеник Јани Макрадули за градоначалник на Скопје.

Макрадули на локалните избори ќе трча за Скопје: Ќе докажам дека Скопје не е вмровски град!

+инфо - 25.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во март следната година.

Јани Макрадули кандидат на опозицијата за трката во Скопје

А1 On - 25.10.2012

Јани Макрадули ќе биде кандидат за градоначалник на Скопје на здружената опозицијата за локалните избори во март следната година.

Макрадули: Ќе докажам дека Скопје не е вмровски град

Press24 - 25.10.2012

И Макрадули е изненаден од кандидатурата за градоначалник на Скопје Јани Макрадули потврди дека ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје.

Андреј Петров ќе се кандидира за градоначалник на Скопје?!

Либертас - 25.10.2012

Андреј Петров најверојатно ќе биде кандидат на СДСМ за градончалник на Скопје, неофицијално потврдуваат извори од Бихаќка за Press24.

Макрадули за градоначалник на Скопје – СДСМ пресече

МК News - 25.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во март.

СДСМ одлучи: Макрадули за градоначалник на Скопје

Либертас - 25.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој Здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во март – објави Дневник.

Макрадули: Ќе докажам дека Скопје не е вмровски град!

Либертас - 25.10.2012

Актуелниот пратеник од редовите на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот со кој здружената македонска опозиција ќе ја трча изборната трка за Скопје на локалните избори во март следната година.

Илија Димовски: Јани и без противкандидат нема да победи

Либертас - 25.10.2012

Поминаа само неколку часа од одлуката на СДСМ, кандидат за градоначалник на Скопје да биде Јани Макрадули и веднаш со провокација се огласија од владејачката ВМРО ДПМНЕ.

Андреј Петров од СДСМ ќе се кандидира за татко на градот Скопје

Денешен - 25.10.2012

Најавено е дека Стевчо Јакимовски одбил да се кандидира за градоначалник на Скопје. Според сите посочувања најверојатно кандидат за градоначалник на градот Скопје од СДСМ ќе биде Андреј Петров.

Макрадули ќе му се спротивстави на Коце за градоначалник

Н.Македонија - 25.10.2012

Јани Макрадули да биде кандидат за градоначалник на Скопје било предлог на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски Актуелниот пратеник на СДСМ, Јани Макрадули, е кандидатот за градоначалник на Скопје со ...

Макрадули кандидат за градоначалник на Скопје

eReporter - 25.10.2012

Пратеникот Јани Макрадули е кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на Социјалдемократскиот сојуз. Одлуката ја донел вечерва Централниот одбор на СДСМ, дознава еРепортер од партиски извори.

Кој ќе трча за Скопје - СДСМ денеска го дефинира кандидатот

24 Вести - 24.10.2012

Стевчо Јакимовски, Гордан Георгиев, Андреј Петров или човек изненадување? Кој ќе биде кандидатот за градоначалник на опозициската коалиција за Скопје? Партиски извори од СДСМ за 24 Вести велат дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

+инфо - 24.10.2012

СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар. Документот што излезе во јавноста, а е со печат на СДСМ-Штип и сведочи за тоа дека преку политички пазар и распределба на функции и бизниси ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

А1 On - 24.10.2012

Документот што излезе во јавноста, а е со печат на СДСМ-Штип и сведочи за тоа дека преку политички пазар и распределба на функции и бизниси се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги бира кандидатите за градоначалници според бизнис договорите

Сител - 24.10.2012

СДСМ не ги бира кандидатите за градоначалници според нивниот квалитет, или според рејтингот кај граѓаните, туку според тоа како и колку ќе се испазарат и какви бизниси ќе договорат, рече на денешната ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

Нетпрес - 24.10.2012

Документот што излезе во јавноста, а е со печат на СДСМ-Штип и сведочи за тоа дека преку политички пазар и распределба на функции и бизниси се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

Курир - 24.10.2012

СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар, истакна портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција.

Бичиклиски: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

Макфакс - 24.10.2012

СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар, изјави во среда портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар

Press24 - 24.10.2012

СДСМ ги избира кандидатите за градоначалници како на пазар. Документот што излезе во јавноста, а е со печат на СДСМ-Штип и сведочи за тоа дека преку политички пазар и распределба на функции и бизниси ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги бира кандидатите за градоначалници според бизнис договорите

Алфа - 24.10.2012

СДСМ не ги бира кандидатите за градоначалници според нивниот квалитет, или според рејтингот кај граѓаните, туку според тоа како и колку ќе се испазарат и какви бизниси ќе договорат, рече на денешната ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема абер за кандидирање градоначалници

+инфо - 24.10.2012

ВМРО-ДПМНЕ е таа иста партија којашто нема абер од кандидирање кандидат за градоначалник во ниту една општина. Тоа е истата партија којашто мака мачи како да им каже на актуелните градоначалници дека ...

Георгиев: ВМРО-ДПМНЕ нема абер од кандидирање кандидат за градоначалник во ниту една општина

Макфакс - 24.10.2012

ВМРО-ДПМНЕ нема да молчи за нашата успешна приказна - кандидирање на кандидати за градоначалници во последните четири месеци, изјави во среда Гордан Георгиев, потпретседател на СДСМ, одговарајќи на ...

Стевче се плаши од Коце

Вечер Прес - 24.10.2012

Кандидат за градски татко, или градоначалник само на Карпош, во СДСМ се уште постои дилемата за Стевче Јакимовски. Иако неодамна изјави дека ќе остави партијата да одлучи каде ќе го кандидира, сепак, ...

Штипски политички пазар на локалните избори во 2005-та меѓу кандидатите на СДСМ

Канал5 - 23.10.2012

Со документ потпишан од тогашниот претседател на општинската организација на СДСМ од Штип, кој го објави денешен Дневник, се договараат директорски места во замена за градоначалничка кандидатура.

СДСМ од Штип во 2005. договарале кандидати во замена за бизниси

Сител - 23.10.2012

Социјалдемократите од Штип во 2005 се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните избори, а воедно и ковале планови за идни бизниси доколку некој од нив дојде на функција.

ФОТО: Штипските социјалдемократи се пазареле за градоначалник на Штип

Нетпрес - 23.10.2012

Штипските социјалдемократи во 2005 година се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните избори, но со тоа си ги договарале и бизнисите доколку некој од нив дојде до функција.

ДОКУМЕНТ: Сдсмовски пазар за градоначалник на Штип

Курир - 22.10.2012

Штипските социјалдемократи во 2005 година се договарале кој кандидат да го поддржат на локалните избори, но со тоа си ги договарале и бизнисите доколку некој од нив дојде до функција.

„Дневник“: Штипските социјалдемократи се пазареле за градоначалник

Курир - 22.10.2012

Утрешен „Дневник“ пренесува информација дека поседува документ кој сведочи дека штипските социјалдемократи се договарале кој кандидат да го поддржат, но со тоа си ги договарале и бизнисите доколку ...

Штип: Социјалдемократски пазар за градоначалник

Press24 - 22.10.2012

Утрешен „Дневник“ пренесува информација дека поседува документ кој сведочи дека штипските социјалдемократи се договарале кој кандидат да го поддржат, но со тоа си ги договарале и бизнисите доколку ...

Макрадули: Од маките на граѓаните се пишува изборната програма на СДСМ

+инфо - 22.10.2012

Граѓаните најмногу се жалат на социјално-економската состојба, имаат најмногу забелешки на тешката економска ситуација, растечките цени, опаѓачкиот животен стандард и невработеноста.

Макрадули: Граѓаните живеат во страв и се загрижени за насоката како се движи државата

А1 On - 22.10.2012

Раководство на СДСМ посети над 300 населени места и оствари контакт со над 150.000 граѓани, велат од партијата. „Како продолжение на „Работното лето“, го промовиравме проектот „Отвори врата за ...

Макрадули: Македонија се движи во погрешна насока

Либертас - 22.10.2012

Граѓаните најмногу се жалат на социјално-економската состојба, имаат најмногу забелешки на тешката економска ситуација, растечките цени, опаѓачкиот животен стандард и невработеноста.

Макрадули: Изборната програма на СДСМ се пишува од маките на граѓаните

Sky - 22.10.2012

Граѓаните најмногу се жалат на социјално-економската состојба, имаат најмногу забелешки на тешката економска ситуација, растечките цени, опаѓачкиот животен стандард и невработеноста а сето тоа ...