TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФФМ оди во Букурешт да преговара со Јорданеску?

Дневник - 26.07.2003

ФУДБАЛ - ВО НАРЕДНИТЕ ДЕСЕТ ДЕНА Имало опција Романецот да допатува во Скопје, но бил зафатен поради тоа што Романија на 20 август игра пријателска средба со Украина во Доњецк, па затоа челниците на ФФМ најверојатно ќе патуваат во главниот град на Романија Претставници на Фудбалската федерација на ...

Јорданеску го менува Џиџи за 300.000 евра годишно?!

Утрински - 26.07.2003

Најавена спектакуларна рокада на селекторската функција во македонската фудбалска репрезентација САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Човекот што ја одведе романската фудбалска репрезентција меѓу осумте најдобри на мундијалот во САД во 1994 година (во осминафиналето беше елиминирана Англија со 2:1) и пред неколку ...

Годишна плата од 80.000 евра за Јорданеску

Вест - 26.07.2003

ФФМ заминува во Букурешт на преговори со романскиот селектор Претставници на Фудбалската федерација на Македонија на 5 август ќе заминат во Букурешт, каде што ќе ги започнат преговорите за ангажирање на актуелниот селектор на репрезентацијата на Романија, Ангел Јорданеску за превземање на кормилото ...

Ангел Јорданеску најсериозен кандидат да го замени Џиџи

Вест - 25.07.2003

По најавата за заминување на Никола Илиевски од селекторската фотеља започна потрагата по негов заменик Се преговарало и со Љубиша Тумбаковиќ, Душко Бајевиќ и Среќко Катанец Селекторот на романскиот фудбалски национален тим Ангел Јорданеску во моментов е најсериозен кандидат за превземање на ...

Романецот Јорданеску - македонски селектор?

Дневник - 25.07.2003

ФФМ ГО ОДВРЗУВА ЌЕСЕТО Ќе му биде понудена "европска" плата, користење луксузен стан, два авиобилета месечно до Букурешт, тројни премии и процент од парите за евентуален пласман на некое големо натпреварување Романскиот фудбалски селектор Ангел Јорданеску најверојатно ќе биде наследникот на ...

Џиџи останува селектор до 15 септември за ФФМ да спаси 18.000 евра

Дневник - 24.07.2003

ФУДБАЛ Селекторот ќе го води А-тимот против Албанија, Англија и Словачка што беше компромис да се откаже од отштетата што му припаѓа за вчера добиениот отказ Македонскиот фудбалски селектор Никола Илиевски-Џиџи вчера доби отказ од функцијата, но тој ќе се реализира на 15 септември, по завршувањето ...

Џиџи до 15 септември на чело на репрезентацијата

Утрински - 24.07.2003

Средба меѓу претседателот на ФФМ, Хаџиристески, и селекторот Илиевски Емил Китановски Како резултат на притисокот на еден дел од членовите на Управниот одбор на ФФМ, вчера дојде до неочекувана средба на првиот човек на фудбалската федерација на Македонија Харалампие Хаџиристески и селекторот на ...

Џиџи си заминува на 15 септември

Вест - 24.07.2003

По разговорот меѓу претседателот Хаџи -Ристески и селекторот Илиевски Селекторот на нашата фудбалска федерација Никола Илиевски - Џиџи, на 15 септември, веднаш по одигрување на квалификациските натпревари со Англија (6 септември) и со Словачка (10 септмри), ќе го напушти кормилото на нашиот ...

Фудбалска репрезентација до октомври ќе добие нов селектор

А1 - 23.07.2003

Македонската фудбалска репрезентација најдоцна во октомври ќе го добие новиот, шести по ред селектор. Соочен со жестоки критики од високите функционери на ФФМ по неколкуте скандали во последниот период, поради кои сигурно ќе добиеше отказ, Никола Илиевски денеска потпиша спогодбен раскин на ...

Цапар ја одбил селекторската понудаод ФФМ зашто не сакал да биде в.д.

Дневник - 23.07.2003

Во јавноста веќе се шпекулира и со имињата на Кирил Дојчиновски и Ѓоко Хаџиевски, кои би биле "преодни" селектори - само за наредните четири натпревари Раководните луѓе на Фудбалската федерација на Македонија во минатата недела му понудиле селекторска функција на тренерот на Победа, Драган ...