TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили

Локално - 28.07.2013

Британскиот принц Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили каде служи како пилот на спасувачки хеликоптер, за да се приклучи на армијата, тврди весникот "Сандеј експрес".

Принцот Вилијам ја напушта работата во кралското воздухопловство поради семејството

Primetime - 28.07.2013

Принцот Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили каде што работи како пилот на спасувачки хеликоптер, за да се приклучи на армијата, пренесува весникот "Сандеј експрес".

Принцот Вилијам ќе ги напушти воздухопловните сили

Република - 28.07.2013

Британскиот принц Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили каде служи како пилот на спасувачки хеликоптер, за да се приклучи на армијата, тврди весникот “Сандеј експрес”.

Младите ја модернизираат британската монархија

Вест - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Принцот Вилијам ќе биде крал!

МКД - 26.07.2013

Британскиот престолонаследник, на кого неделава со сопругата Кејт Мидлтон му се роди првото дете, синот Џорџ Александер Луис, дознал дека неговата стара баба, британската кралица Елизабета Втора, ...

Младите ја модернизираат британската монархија

Сител - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Принцот Вилијам е идниот крал на Британија!

Primetime - 26.07.2013

На насловната страница на Глоуб се најде принцот Вилијам, кој се предвидува дека најверојатно ќе биде идниот крал на Британија.

Младите ја модернизираат британската монархија

Денешен - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Кејт во сличен фустан како Дијана

Утрински - 25.07.2013

Војвотката од Кембриџ одбра светлосин фустан со точки, а нејзината појава многумина ги потсети на првото појавување на Леди Ди со својот син Вилијам пред 31 година Случајно или не, принцезите Дијана ...

Планетарна зараза од лондонскиот спектакл

Утрински - 25.07.2013

Валентина Тодоровска Со брзина на светлоста патуваше веста за раѓањето на најпознато британско бебе, трет по ред престолонаследник на кралската круна.

Кралското бебе Џорџ Александер Луис е најбогатото дете во светот

МКД - 25.07.2013

Новороденчето на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам веќе е меѓу најбогатите луѓе во светот. Според американскиот таблоид Нешнел енкваерер, Џорџ Александер Луис Виндзор ќе наследи огромни суми пари, како ...

Светот го виде кралското бебе

Deutsche Welle - 24.07.2013

Еден ден по неговото раѓање, британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт на репортерите и на љубопитните граѓани им го покажаа својот син. Тие се' уште размислуваат за името, изјави принцот.

ФОТО - Кејт потсети на принцезата Дијана кога го роди Вилијам

Вест - 24.07.2013

На вчерашното прво појавување на новородениот британски престолонаследник, Кејт Мидлтон со својот изглед потсети на починатата принцеза Дијана кога по раѓањето го изнесе Вилијам од болница, пишуваат ...

Британија го доби и принцот од Кембриџ

Утрински - 24.07.2013

На секои приближно 30 години се раѓа наследник по крв на британскиот трон ЛОНДОН - Тоа е настан што во неодамнешно време се случува еднаш на секои 30 години или слично, раѓањето на дете во директна ...

Принцот од Кембриџ

Утрински - 24.07.2013

Астрологија Малиот принц е роден во знакот на Рак, исто како Леди Ди Новородениот син на Кејт и Вилијам, како и неговиот татко Вилијам и покојна баба Дијана, е роден во знакот на Рак, а му ...

Кралицата Елизабета го посети правнукот

Утрински - 24.07.2013

Посетата се случи откако новото семејство ја помина првата ноќ дома Кралицата пристигна во Кенсингтонската палата во посета на нејзиниот правнук, синот на војводата и војвотката од Кембриџ.

Првото видео од Кејт и Вилијам со принцот престолонаследник!

наПауза - 24.07.2013

По долгото чекање, конечно дојде и тој момент - светот го виде идниот британски крал, вчерашниот роден син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Како изгледаше претставувањето на принцот пред 30 години?

наПауза - 24.07.2013

Историјата се повторува. на истите скали пред истата болница Св. Марија, пред 30 години принцезата Дајана го покажа нејзиниот син, а сега Вилијам и Кејт ја повторија истата постапка.

Некогаш и сега: Вака изгледаше пред 30 години

Хитпортал - 24.07.2013

И сторијата се повторува: на истите скали пред болницата St. Mary пред 30 години принцезата Дајана го покажа својот син, исто како што тоа го направија вчера Вилијам и Кејт.

Светот го прослави раѓањето на принцот од Кембриџ

Н.Македонија - 24.07.2013

Како најголемо „прекуокеанско оддавање почест“ за новиот принц беше „обвиткувањето“ на Нијагарските Водопади со сина светлина.

Новородениот британски принц личи на мајка му

А1 On - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Новородениот британски принц личи на мајка му

Алфа - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Кралицата одлучува како ќе се вика кралското бебе

Хитпортал - 24.07.2013

С инот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е третиот по ред за наследување на круната, а како престолонаследник не може да носи било какво име, па изборот на Кејт и Вилијам е многу мал.

СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕРНО: Кејт и Дајана во фустан со ист мотив

Теа Модерна - 24.07.2013

(Фото: Ivillage.com) Обете носат пепито фустан во сина боја што не остана незабележано од јавноста Избраничката на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, при напуштањето на болницата по породувањето носеше ...

Погледнете каде ќе живее новородениот принц

Хитпортал - 24.07.2013

П ринцот од Кембриџ е роден. Малото бебенце вториот ден откако дојде на овој свет со родителите Вилијам и Кејт пристигна во својот дом – Кенсингтонската палата, сместена во центарот на Лондон.

Бебето на Кејт и Вилијам ќе се вика...

Рингераја - 24.07.2013

Војвотката Кејт и Принцот Вилијам го објавија името на нивното бебе Бебето ќе се вика George Alexander Louis од Кембриџ.

На кого личи кралското бебе?

Фактор - 24.07.2013

После долго чекање, Кејт и Вилијам конечно се фотографираа пред влезот на болницата Сент Мери, држејќи го во рака својот прв син.

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Првото видео од синот на Кејт и Вилијам

Либертас - 24.07.2013

Светот конечно го виде синот на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон. Малиот престолонаследник беше претставен вчеравечер, во 20 часот и 15 минути, а јавноста го поздрави со големо воодушевување.

Малиот британски принц личи на мајка му

Сител - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Историјата се повторува - Како беше пред 30 години?!

Вечер - 24.07.2013

Историјата се повторува...на истите скали пред болницата Сент Мери пред 30 години принцезата Дијана го покажа својот син, а вчера првото позирање го имаше и синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам.

СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕРНО: Кејт и Дајана во фустан со ист мотив

Телеграф - 24.07.2013

Обете носат пепито фустан во сина боја што не остана незабележано од јавноста Избраничката на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, при напуштањето на болницата по породувањето носеше фустан во ист стил ...

Новородениот британски принц личи на мајка му

Телеграф - 24.07.2013

На излезот од болницата принцот Вилијам рече дека бебето личи на неговата сопруга - двајцата сè уште не одлучиле за името на синот Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, ...

Кралицата одлучува како ќе се вика бебето, не Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Точка - 24.07.2013

Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е трет во линијата за наследување на круната, а како престолонаследник не може да го носи било кое име, па изборот на гордите родители е многу тесен.

Војводите од Кембриџ го покажаа престолонаследникот во јавност

Хајд Парк - 24.07.2013

Прочитано: 195 пати Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилјам и Кетрин Мидлтон, им го претставија во вторникот и на претставниците на медиумите од целиот свет пред болницата Света Марија во ...

ВИДЕО: Прво видео од кралското бебе

Press24 - 24.07.2013

Вчера светот на првпат го виде кралското бебе кое беше очекувано со нетрпение. „Тој е голем човек, прилично е тежок. Се уште не смисливме има, но ќе го направиме тоа што е можно поскоро.

Првите фотографии од кралската принова

Lady - 24.07.2013

Најчеканото бебе деновиве конечно завчера дојде на свет, а принцот Вилијам и војвотката Кетрин ги направија првите фотографии со ...

Британскиот престолонаследник ќе расте низ креативните идеи на светските дизајнери

Fashionel - 24.07.2013

И откога целиот свет дозна за новороденото дете на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, вестите за кралското семејство и идниот британски престолонаследник не стивнуваат.

Новородениот британски принц личи на мајка му

Радио Фортуна - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Новородениот британски принц личи на мајка му

Кукурику - 24.07.2013

Лондон, 24 јули 2013 (МИА) -nbsp; Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за ...

Британскиот принц личи на Кејт Мидлтон

Press24 - 24.07.2013

Кралското бебе кое што деновиве пристигна на свет во болницата „Сент Мери“ личи на неговата мајка принцезата Кејт Мидлотн, гордо истакна неговиот татко Принцот Вилијам.

Војводите од Кембриџ го покажаа престолонаследникот во јавност

Канал 77 - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилјам и Кетрин Мидлтон, им го претставија во вторникот и на претставниците на медиумите од целиот свет пред болницата Света Марија во Лондон својот во ...

Кралицата ќе пресече за името на идниот престолонаследник на Британија

Press24 - 24.07.2013

Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е трет во линијата за наследување на круната, а како престолонаследник не може да носи какво било име, па изборот на Вилијам и Кејт е доста кус.

Принцот Вилијам: За среќа, бебето личи на Кејт

Република - 24.07.2013

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го покажаа новородениот син пред новинарите кои со денови чекаа пред болницата „Сент Мери“, а Принцот Вилијам изјави: за среќа, бебето личи на Кејт! ...

Кралицата ќе одлучи како ќе се вика малиот принц на Британија

Primetime - 24.07.2013

Синот на принцот Вилијам и на неговата сопруга, војвотката Кејт Мидлтон сеуште нема име, потврди среќниот татко во куса изјава пред лондонската болница „Сент Мери“ за репортерите од ББС.

ФОТО: Погледнете каде ќе живее новородениот принц

Курир - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, вчера пристигнаа во својот дом заедно со нивниот новороден син.

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон одлучија како ќе се вика нивниот син

StrumicaCity - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон објавија дека нивниот син ќе се вика Џорџ Александар Луис од Кембриџ.

Кејт и Вилијам го покажаа принцот!

Боза - 24.07.2013

“Фала му на Бога, личи на мајка му”, се нашали Принцот Вилијам по излегувањето од болница со Кејт Мидлтон, кога за прв пат пред јавноста го покажаа своето синче.

ВИДЕО: Погледнете ја првата снимка од кралското бебе

Maxim - 24.07.2013

Вчера светот на првпат го виде кралското бебе кое беше очекувано со нетрпение. „Тој е голем човек, прилично е тежок. Се уште не смисливме има, но ќе го направиме тоа што е можно поскоро.

Кралското бебе личи на војвотката Кејт Мидлтон

Maxim - 24.07.2013

Кралското бебе кое што деновиве пристигна на свет во болницата „Сент Мери“ личи на неговата мајка принцезата Кејт Мидлотн, гордо истакна неговиот татко Принцот Вилијам.

Кралицата мора да се согласи за името на синот на Кејт и Вилијам

Maxim - 24.07.2013

Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е трет во линијата за наследување на круната, а како престолонаследник не може да носи какво било име, па изборот на Вилијам и Кејт е доста кус.

Еуфорија по раѓањето на кралското бебе

Deutsche Welle - 23.07.2013

Граѓаните на Велика Британија го слават раѓањето на синот на војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам. Името на бебето ќе биде познато во наредните денови.

Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал - семејството пресреќно

24 Вести - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Светот го виде новиот принц

24 Вести - 23.07.2013

Светот го запозна новиот принц, третиот по ред престолонаследник на британскиот престол. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кетрин вечерва за прв пат пред светот го покажаа новото кралско бебе.

Британија го слави раѓањето на новиот член во кралското семејство

Р.С.Европа - 23.07.2013

Британија слави и е во очекување за прв пат да го води новородениот син на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт. Бебето се роди вчера во 16 часот и 20 минути и тежи 3,8 килограми.

Британија го прославува раѓањето на принцот

Р.С.Европа - 23.07.2013

Раѓањето на синот на британскиот принц Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт е проследено со огромна радост, но и со голем интерес на светските медиуми.

Првите фотографии од Вилијам и Кетрин со кралското бебе

Фемина - 23.07.2013

Кралското бебе и неговите родители принцот Вилијам и војвотката Кетрин ја напуштија болницата „St. Mary“ во Лондон. Излегувањето од болницата се случи пред очите на јавноста.

(ВИДЕО) Кејт и Вилијам го покажаа принцот

Нова ТВ - 23.07.2013

Наследникот на британскиот престол денеска се појави пред јавноста. Завиткан во ќебенце, во рацете на својата мајка Кејт придружувана од таткото Вилијам, пред нивното поаѓање од болницата кон ...

ФОТО - Вилијам: Среќа што бебето личи на Кејт

Вест - 23.07.2013

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (ФОТО АП) - Принцот Вилијам и Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го покажаа новородениот британски престолонаследник, еден ден по неговото раѓање, по што кралското семејство си ...

Велика Британија го слави раѓањето на новиот престолонаследник

Телма - 23.07.2013

Обединетото кралство доби нов престолонаследник. Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ добија дете. Кејт Мидлтон роди вчера попладне во 17:24 часот, машко дете.

(ФОТО) Британија го прославува раѓањето на кралското бебе

Утрински - 23.07.2013

Принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга во овој момент не може да бидат посреќни Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на ...

Кејт Мидлтон: Нема да им продаваме слики од бебето на списанија

МКД - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон нема да продаваат фотографии од своето бебе. Британската кралска двојка вчера го доби своето прво дете, момче. Името на бебето сè уште не е соопштено.

Бебето на Кејт и Вилијам излезе во јавност

Утрински - 23.07.2013

Денеска попладне двајцата родители ја напуштија болницата со својот син, за чие име сe уште немаат одлучено Малиот престолонаследник на Велика Британија, бебето на принцот Вилијам и на Кејт, ...

ВИДЕО: Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал

А1 On - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни

Алфа - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Британија го прославува раѓањето на идниот крал

Алфа - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

А1 On - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Кралското бебе се роди!

Интересно - 23.07.2013

Војвотката на Кембриџ, Кејт, му подари на својот сопруг - принцот Вилијам, момченце... Кралското бебе се роди во добра здравствена состојба во 16.24 часот Лондонско време во лондонската болница "Сент ...

Кралското бебе е родено: Кејт и Вилијам добија син!

Идивиди - 23.07.2013

Британското кралско семејство е побогато за уште еден машки член. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон попладнево го роди својот прв син.

Што напишаа познатите ѕвезди по повод доаѓањето на кралското бебе

Хитпортал - 23.07.2013

В о моментот на објавата на раѓањето на синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, милиони луѓе на Твитер упатија честитки кон кралскиот пар и нивниот наследник. Меѓу нив беа и многу познати имиња.

Кејт и Вилијам се пресреќни, добија синче и уште денес ќе се појават пред болницата

наПауза - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го донесе на свет нивното прво дете. Оваа вест од цел свет наиде на воодушевувања, а цела Велика Британија слави! Кејт Мидлтон роди син по природен пат.

Што се го чека кралското бебе следните денови?

Хитпортал - 23.07.2013

В елика Британија го слави раѓањето на кралското бебе, а синот на принцот Вилијам и Kејт Мидлтон веќе има протокол. Првото јавно појавување на малиот принц се очекува веќе денеска во текот на денот ...

Кралското бебе ќе и донесе 375 милиони фунти на британската економија

Капитал - 23.07.2013

Британската економија ќе заработи дополнителни 375 милиони фунти од раѓањето на идниот Британски крал, прогнозираат аналитичарите на Блумберг.

Вилијам и Кејт раѓањето на синот го прославиле со две пици!

Н.Македонија - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт по раѓањето на нивниот син и идниот крал на Велика Британија побарале пица за да закрепнат по единаесетчасoвното породување на младата војвотка Личното обезбедување на ...

ФОТОВЕСТ: Принцот Вилијам и Кејт се пресреќни

Н.Македонија - 23.07.2013

„Со Кејт не можеме да бидеме посреќни “, изјавил принцот Вилијам, во своето официјално соопштение за ...

Вилијам и Кејт денес ќе го покажат синот на јавноста?

Н.Македонија - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ќе ја напуштат болницата денес околу 19 часот, пренесуваат британските медиуми. Идниот крал би требало да биде поздравен со испукување на еден куршум од страна на ...

Британија го слави раѓањето на новиот принц

Алфа - 23.07.2013

Светот чека да го види за прв пат кралското бебе. Според најавите и мајката и бебето се чувствуваат добро но не се знае дали денеска или утре ќе ја напуштат болницата.

Првата слика на Кејт и Вилијам со бебето

Хитпортал - 23.07.2013

П осле долго чекање дојде и тој момент – светот го виде идниот британски крал, вчера родениот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Први фотографии на Кејт и Вилијам со малиот принц

А1 On - 23.07.2013

Конечно дојде и тој момент, цел свет го виде идниот британски крал, синот на принцот Вилијам и војвотката Кејт ...

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

iLike - 23.07.2013

Само еден ден после породувањето, кралското бебе и неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кетрин ја напуштија болницата „St. Mary“ во Лондон.

ВИДЕО: Кралското бебе излезе од болница

Н.Македонија - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, британскиот принц Вилијам и нивното новородено бебе се појавија денес во јавноста, откако станаа родители на момчето кое цела Англија го очекуваше со најголемо ...

Први фотографии од малиот принц (фото)

Здраво - 23.07.2013

Тазе родителите, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, позирајќи пред болницата Сент Мери го покажаа на јавноста малиот принц – идниот британски крал, кој се роди вчера во Лондон.

ВИДЕО+ФОТО Запознајте го идниот британски престолонаследник: Бебето на Вилијам и Кејт

+инфо - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија со своето новороденче пред болницата „Сент Мери“ на општо воодушевуваање на присутните кои со часови чекаат да го видат идниот ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

Сител - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Велика Британија го прославува раѓањето на идниот крал

Сител - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Велика Британија го прославува раѓањето на идниот крал

МРТ - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

МРТ - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Принцот Вилијам присуствувал на раѓањето на детето

Канал5 - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам во кусата изјава по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Обама им упати честитка на прицот Вилијам и Кејт

Локално - 23.07.2013

Семејството Обама им го честита на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раѓањето на наследникот на британскиот трон. „ Им посакуваме многу среќа и благодет, кои само дарот да се биде родител може да им ги ...

Се чека објавата за раѓањето на кралското бебе!

Канал5 - 23.07.2013

Сите сакаат да ја видат објавата, моментот кога принцот Вилијам и принцезата Кејт ќе се појават со новиот кралски член во рацете, нивниот син, пред болницата Сент Мери.

„Првите фотографии“ од кралското бебе

Локално - 23.07.2013

Веста со бебето на Принцот Вилијам и Војвотката Кејт, буквално ги „растури“ медиумите и социјалните мрежи. Откако сите беа во исчекување на полот, сега очекуваат малиот наследник да биде покажан на ...

Принцот Вилијам: Не можеме да бидеме посреќни

Канал5 - 23.07.2013

Принцот Вилијам во официјалното соопштение за јавноста, напиша дека тој и неговата сопруга Кејт „не може да бидат по среќни “ поради тоа што станаа родители, пренесуваат медиумите од Британија.

Џејмс или Џорџ – почна да се лицитира со името на кралскиот внук

Канал5 - 23.07.2013

Ден откако Британија го прослави раѓањето на кралското бебе, сега сите очи се вперени кон болницата Сент Мери, каде што гордите татко и мајка треба на јавноста да им го покажат својот син.

Светот конечно го запозна кралското бебе

Вечер - 23.07.2013

После долго чекање, Кејт и Вилијам конечно се фотографираа пред влезот на болницата Сент Мери, држејќи го во рака својот прв син.

Кејт и Вилијам го покажаа нивниот син

Канал5 - 23.07.2013

По долго чекање светот го виде идниот британски крал , вчера родениот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Војвотката од Кембриџ Кејт и британскиот принц Вилијам и нивниот новороден син вечерва се ...

Го покажаа кралското бебе на светот (Фото)

МК News - 23.07.2013

Наследникот на круната – идниот крал на Британија денес и беше покажан на светската јавност. Мајката Кејт и таткото Вилијам пред болницата “St.Mary” во Лондон гордо го покажаа своето прво ...

Го покажаа кралското бебе на светот (Видео/Фото)

МК News - 23.07.2013

Наследникот на круната – идниот крал на Британија денес и беше покажан на светската јавност. Мајката Кејт и таткото Вилијам пред болницата “St.Mary” во Лондон гордо го покажаа своето прво дете ...

Кралската лоза доби наследник

Вечер - 23.07.2013

ДОАЃАЊЕТО НА КРАЛСКОТО БЕБЕ СЕ ПРОСЛАВИ ШИРУМ СВЕТОТ Во рамките на кралската традиција, Вилијам и Кејт уште некое време нема да го откријат името на бебето, но познато е дека идниот престолонаследник ...

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни

Телеграф - 23.07.2013

Принцот Вилијам ја мина ноќта во болницата, со сопругата и со нивното бебе Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга , ...

Што се’ го очекува новородениот британски принц?

Точка - 23.07.2013

После повеќечасовно исчекување, во 16:42 според британско време во лондонската болница Сент Мери, вчера се роди идниот наследник на престолот на Велика Британија.

Во живо: Неговото височество, новородениот принц излегува од болницата

Точка - 23.07.2013

Пред болницата "St.Mary" во Лондон во секој момент се очекува појавувањето на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, заедно со своето дете, штотуку родениот принц! Преносот во живо од случувањата во Лондон ...

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја напуштија болницата со малечкиот принц

Точка - 23.07.2013

Пред болницата "St.Mary" во Лондон конечно се појавија Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, заедно со нивното дете, штотуку родениот принц! Облечена во син фустан, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг, принцот ...

(ФОТО) Кејт и Вилијам го покажаа идниот британски крал

Бриф - 23.07.2013

Пред малку јавноста конечно го виде малиот престолонаследник чие раѓање го чекаше целиот свет. Бебето е тешко 3,79 ...

Бебето на Кејт и Вилијам излезе во јавност

Телеграф - 23.07.2013

Денеска попладне двајцата родители ја напуштија болницата со својот син, за чие име сè уште немаат одлучено Малиот престолонаследник на Велика Британија, бебето на принцот Вилијам и на Кејт, ...

Вилијам: Среќа што бебето личи на Кејт

Бриф - 23.07.2013

Среќа што бебето личи на Кејт, се пошегува принцот Вилијам на вечерашново претставување пред јавноста на малиот престолонаследник. -Тој е големо момче, прилично е тежок.

(ФОТО) Први фотографии на кралското бебе

Бриф - 23.07.2013

По неколкучасовното исчекување, јавноста конечно го виде малиот принц во рацете на таткото. Гордата мајка во син фустан и таткото Вилијам не ја симнуваа насмевката од лицата и кратко ги поздравија ...

Кејт и Вилијам отстапија од протоколот: Без дадилка сами ќе се грижат за своето дете

Primetime - 23.07.2013

Вилијам и Кејт должностите за негување и воспитување на својот син ги преземаат на себе и на своите родители, особено на Мајкл и Керол Мидлтон, со кои Кејт ги помина последите недели пред ...

Се роди нов британски принц: Кејт и Вилијам добија син

Таратур - 23.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете.

Во Велика Британија се слави раѓањето на идниот крал

Таратур - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Цела Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал

Курир - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата со кое официјално се соопшти раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика ...

Сребреници за децата во В. Британија кои се родија на ист ден со принцот

Република - 23.07.2013

Освен за принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ кои вчера станаа родители раѓањето на престолонаследникот во Велика Британија беше среќно и за целата нација.

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

Орбис - 23.07.2013

Според соопштенето на кралската Бакингамската палата и на Кенсингтон Палас, службената резиденција на младата брачна двојка, породувањето минало без проблеми, бебето има тежина од нешто помалку од ...

Традициите на породување во британското кралско семејство

Нетпрес - 23.07.2013

Некои традиции, стари со векови се’ уште се почитуваат во британската монархија, но некои, се заборавени или прекинати, како присуството на Државниот секретар на кралското породување за да потврди ...

Кралското бебе се роди, момче е!

Попара - 23.07.2013

Кралското бебе се роди во добра здравствена состојба во 16:24 часот по лондонско време во болницата Сент Мери. Детето кое тежи 3.8 кг и мајката се добро.

ФОТО: Вака Обединетото кралство го прослави раѓањето на идниот крал

Нетпрес - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

Како ќе се вика идниот крал на Велика Британија?

Република - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денеска треба да го покажат на британската јавност идниот крал. Кејт Мидлтон вчера роди здраво машко дете.

Во живо: Се чека излегувањето на идниот британски крал од болница

Хајд Парк - 23.07.2013

Прочитано: 223 пати Еуфоријата во Британија и светот сеуште трае, бидејќи по соопштението за раѓањето на кралското бебе, сега желно се исчекува излегувањето на Кејт од болницата, како и првото ...

Како Вилијам и Кејт го прославија раѓањето на синот?

Нетпрес - 23.07.2013

Веројатно очекувавте нешто гламурозно на менито на кралската двојка, но војвотката од Кембриџ одлучи по напорниот период да се опушти со неколку парчиња пица.

Раѓањето на кралското бебе Вилијам и Кејт го прославиле со две пици

Press24 - 23.07.2013

По породувањето, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, прославиле за доаѓањето на бебето на све4т со две пици.

Во живо гледајте го овде претставувањето на кралското бебе пред болницата кое се очекува во секој момент!

Primetime - 23.07.2013

Во моментов населението на Британија и целиот свет се во исчекување принцот Вилијам и принцезата Кејт да се појават со новиот кралски член во рацете, нивниот син, пред болницата Сент Мери и да го ...

Кралското бебе пристигна: Принцот Вилијам и Кетрин добија син!

ВИС - 23.07.2013

Бебето е тешко 3,8 килограми, а се роди вчера во 16.24 минути по локално време во болницата Сент Мери, каде во 1982 година принцезата Дајана го роди принцот Вилијам.

Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ не сакаат дадилка-сами ќе го чуваат бебето

ВИС - 23.07.2013

Новопечените родители сакале што повеќе време да поминуваат со своето момче и затоа одбиле да имаат дадилка, туку само главна домаќинка.

(ФОТО) Принц Вилијам: Не можам да бидам посреќен

Нетпрес - 23.07.2013

Новопечениот татко, принцот Вилијам, во официјалното соопштение за јавност рекол дека тој и неговата сопруга Кејт Мидлтон „не може да бидат посреќни“ што станаа родители, пренесуваат британските ...

Фото+Видео: Малиот принц го претставија пред јавноста родителите Кејт и Вилијам

Primetime - 23.07.2013

Кејт и Вилијам пред влезот на болницата Сент Мери во Лондон, го претставија малиот принц пред јавноста. Mалиот престолонаследник јавноста го дочека со овации.

(Видео) Британскиот престолонаследник излезе пред јавноста

Република - 23.07.2013

Кралската принова и родителите, кои сега се во втор план, ја напуштија болницата.Принцот Вилијам кратко прокоментира -Бебето е гласно, бидете сигурни во тоа. Тоа е големо и тешко момче.

ФОТО: Ова е кралското бебе

Курир - 23.07.2013

Војвотката Кејт Мидлтон вчера на свет го донесе идниот наследник на британската круна, здраво машко дете, чие име се уште не е познато. Најпосле бебето беше претставено на јавноста.

ФОТО и ВИДЕО: Кралското бебе излезе од болница

Нетпрес - 23.07.2013

Во изминатото деноноќие целиот свет беше окупиран од среќната радост на британското кралско семејство која со суперсонична брзина се прошири насекаде во светот.

Видео: Принцот Вилијам, сопругата и бебето излегоа од болница

ВИС - 23.07.2013

Вчера вечерта, по десетчасовни породилни болки, војвотката од Кембриџ Кејт Мидолтон го донесе на свет идниот престолонаследник во британската монархија.

Британија го слави раѓањето на кралското бебе

Макфакс - 23.07.2013

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт, на свет донесе машко дете. Кенситонската палата соопштија дека бебето е тешко 3,8 килограми и дека на породувањето присуствувал и ...

Војводите од Кембриџ го покажаа престолонаследникот во јавност

Макфакс - 23.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилјам и Кетрин Мидлтон, им го претставија во вторникот и на претставниците на медиумите од целиот свет пред болницата Света Марија во Лондон својот во ...

Се роди идниот крал на Велика Британија

Денешен - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Катерина вчера роди син, кој ќе биде третиот наследник на британскиот престол. Веста за породувањето на војвотката ја соопшти Бакингамската палата.

Кралско бебе: Само што се роди и донесе 380 милиони долари на земјата

Економски - 23.07.2013

Раѓањето на идниот британски крал симболизира надеж за земјата, но и добра заработувачка. Според проценките на економистите, раѓањето на кралското бебе ќе биде одличен поттик за економијата во ...

Принцот Чарлс - Пресреќен сум за моето прво внуче

Inpress - 23.07.2013

Лондон, 23. јули 2013 (ИНПРЕС) Јас и мојата сопруга сме преплавени со радост од доаѓањето на свет на моето прво внуче, изјави принцот Чарлс, таткото на принцот Вилијам и престолонаследник на ...

Кејт и Вилијам изедоа пици во чест на кралското бебе

Maxim - 23.07.2013

По породувањето, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, прославиле за доаѓањето на бебето на све4т со две пици.

Војвотката Кејт примена во породилиште, Британците во исчекување

Deutsche Welle - 22.07.2013

Британските медиуми предупредуваат дека не треба да им се верува на гласините дека бебето на принцот Вилијам и војвотката Кејт е родено се' додека Бакингемската палата официјално не ја соопшти ...

Пристигнува кралското бебе - Кејт Мидлтон со породилни болови

24 Вести - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Се роди британскиот принц, Кејт и Вилијам добија син

24 Вести - 22.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон добија син. Кралското семејство ја објави веста дека Кејт родила машко бебе тешко 3.790 грама, а се породила во 16:24 минути. Породувањето траело 11 часа.

Бакингем објави: Војвотката Кетрин е примена во болница

Нова ТВ - 22.07.2013

Кетрин, Војвотката од Кембриџ, примена е во болница во рана фаза на трудовите, објави Бакингемската палата, како што јавува Си-Ен-Ен.

Сопругата на британскиот принц Вилијам на породување

Р.С.Европа - 22.07.2013

Кејт, сопругата на британскиот принц Вилијам, позната како војвотката од Кембриџ, според извори на кралското семејство, била примена на породување во лондонската болница Сент Мери.

Наследното дрво на Кралската фамилија

Нова ТВ - 22.07.2013

Многу очекуваното доаѓање на првото дете на принцот Вилијам и на Kејт ќе предизвика реорганизација во линија на наследување, па како кралското бебе се вклопува во наследното дрво? Дознајте повеќе за ...

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам добија син

Фемина - 22.07.2013

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам станаа родители. 31-годишната избраничка на Вилијам родила здраво момче, тешко 3,8 килограми. Бебето се родило во 16.24ч.

ВИДЕО: Велика Британија доби престолонаследник

Нова ТВ - 22.07.2013

Велика Британија доби престолонаследник. Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, роди машко дете во вечерните часови. Според британско време породувањето се случило точно во 16 часот и 24 минути.

Се роди кралското бебе

Оn.net - 22.07.2013

Прво имаа една од најспектакуларните венчавки, а сега се родители на најочекуваното кралско бебе. Прво за Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, па машко.

Кејт се пораѓа, светот чека

Вест - 22.07.2013

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Сопругата на принцот Вилијам, Кејт вчераутро почна со породувањето во приватниот оддел во болница во централен Лондон, соопштија претставници на палатата вчера.

Новиот британски престолонаследник ќе расте по модерни стандарди и без дадилка

Вест - 22.07.2013

Далеку од будното око на медиумите што го следат секој чекор на кралското семејство, Вилијам и Кејт тивко подготвиле револуција за чувањето и подигањето на идниот британски крал во современи услови и ...

Почна породувањето на Кејт Мидлтон (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2013

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон, била примена во болница во 6 часот наутро и нејзиното породување почнало, потврдила Бакингемската палата, јавува Би-би-си.

Извини, Твитер, кралското бебе ќе биде најавено на добрата стара хартија (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2013

Иако илјадници кралски фанатици цело утро ги рефрешираат вестите на Твитер и Фејсбук, официјалната најава на пристигнувањето на бебето ќе биде дефинитивно нетехнолошка, вели Гардијан .

Британската војвотка од Кембриџ роди момче

МКД - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ денеска роди момче, многу очекуваното кралско бебе, потомок на кралеви и рудари и трет наследник во редот за британскиот трон.

Принцот Вилијам и принцезата Кејт добија син

Утрински - 22.07.2013

Бебето е тешко 3,8 килограми, a синот на принцот Вилијам и принцезата Кејт e трет во наследната линија Британската монархија, на 22.јули 2013 година, во 16.24 часот доби уште еден наследник на ...

ВИДЕО: Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

А1 On - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Пристигнува кралското бебе (пренос од пред болницата во Лондон)

Црнобело - 22.07.2013

По најновите вести, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон започнала да се пораѓа во болницата “Сент Мери” во Лондон. Претставник на британското кралско семејство објавил дека Кејт допатувала со ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болови

Теа Модерна - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска ( 22 јули) е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кенсингтоншка палата.

Кејт Мидлтон примена во болница: Доаѓа кралското бебе

Хитпортал - 22.07.2013

В ојводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Следете го во живо раѓањето на кралското бебе (видео)

Хитпортал - 22.07.2013

К онечно одекна веста дека војводката Кејт Мидлтон е во раната фаза од породувањето. Таа заедно со принцот Вилијам утринава заминале во болницата во Лондон.

На кој хаштаг # можете да им честитате на Кејт и Вилијам?

наПауза - 22.07.2013

Иако Војвотката Кејт само што е примена во болница со породилни болки, од познатите личности веќе пристигнуваат честитки преку социјалните мрежи.

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

Алфа - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

А1 On - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

Цел свет го чека кралското бебе

Н.Македонија - 22.07.2013

Велика Британија и целиот свет од утринава чекаат вест за кралското бебе, бидејќи сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон утринава во шест часот била примена во болница Војвотката од ...

Машко е!

Здраво - 22.07.2013

Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, роди здраво машко дете. Оваа вест штотуку ја соопшти прес службата од Бакингамската палата.

Стигна кралското бебе! Кејт Мидлтон стана мајка!

Рингераја - 22.07.2013

Денес е посебен ден за Велика Британија! Кејт и Вилијам го дочекаа раѓањето на своето прво дете. ЧЕСТИТКИ! Војвотката од Кембриџ го донесе на свет своето прво дете.

Кејт и Вилијам добија син

Алфа - 22.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон добија син. Кралското семејство ја објави веста дека Кејт родила машко бебе тешко 3.790 грама, а се породила во 16:24 минути. Породувањето траело 11 часа.

Се породи Кејт Мидлтон

Кајгана - 22.07.2013

Во лондонската болница Сент Мери, каде е роден и принцот Вилијам во 1982 година, Кејт Мидлтон го роди и својот син. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам станаа родители.

Кејт се породи! Таа и принцот Вилијам добија син

Хитпортал - 22.07.2013

О ва е посебен ден, не само за Велика Британија, туку и за остатокот на светот: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го дочекаа нивното прво дете.

ГАЛЕРИЈА Британија на нозе: Како тече породувањето на Кејт Мидлтон

+инфо - 22.07.2013

Кејт и Вилијам, кои го поминаа викендот во Палатата Кесинготн, патувале без полициска придружба до болницата, каде во секој момент се очекува да се породи војвотката од Кембриџ.

Кој ќе го чува кралското бебе: Полицијата или Чак Норис?

+инфо - 22.07.2013

Медиумите во Британија во април известија дека бебето на принцот Вилијам и на Кејт Мидлтон ќе биде родено во Кралската Беркшир болница, каде е родена и Кејт.

ФОТО Обложувалниците работат со полна пареа: Како ќе се вика кралското бебе?

+инфо - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето детето на британскиот принц Вилијам и на неговата сопруга војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, во обложувалниците во Англија денеска се појави навала на влогови „во последен ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

Сител - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кенсингтоншка палата.

Кејт Мидлтон со породилни болки пренесена во болница

Либертас - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Островот на нозе: На свет доаѓа идниот суверен на Велика Британија

Либертас - 22.07.2013

Велика Британија е на нозе во исчекување на раѓањето на идниот суверен на островската монархија. Војвотката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во гинеколошкиот оддел на болницата ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болови

МРТ - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Кралското бебе е на пат - принцезата префрлена во болница

Канал5 - 22.07.2013

Принцезата од Кембриџ Кејт, утринава била префрлена во болница – соопштија од палатата Кенсингтон. Кејт пристигнала во болницата со автомобил, со нејзиниот сопруг принцот Вилијам.

Британци изгубиле илјадници фунти обложувајќи се кога ќе се роди кралското бебе

Канал5 - 22.07.2013

Преку 100 000 фунти веќе се загубени во обложувалниците - се очекуваше бебето да се роди порано! - Најпопуларниот ден за раѓање беше сабота.

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

Сител - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

Се роди кралското бебе – Кејт и Вилијам имаат син

МК News - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Кенсингтонската палата.

Кејт Мидлтон роди син!

Вечер - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Кенсингтонската палата.

Бебето го истисна Принцот Хари од третата позиција во редот за Крал на Империјата

Канал5 - 22.07.2013

Британските ројалисти кои што со денови чекаа на радосната вест денеска први го видоа изводот на родени на новиот престолонаследник Принцезата од Кембриџ роди здраво машко дете со што принцот Чарлс ...

Кралското бебе го освои светот уште пред да се роди!

Вечер - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, вчера беше примена во Гинеколошкиот оддел на болницата "Сент Мери" во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кенсингтоншка палата.

Кејт Миделтон роди син

Сител - 22.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете.

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

Бриф - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Следете го породувањето на Кејт Мидлтон во живо (ВИДЕО)

Телеграф - 22.07.2013

Рано утрово војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, придружена од нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, е одведена во болницата „Сент Мери“ во Лондон Рано утрово војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон , ...

Кој ќе го чува кралското бебе: Полицајци, невидливо обезбедување и нинџа-дадилки

Точка - 22.07.2013

Медиумите во Велика Британија во април известија дека бебето на принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон ќе биде родено во Кралскатас Беркшир болница, каде е родена и Кејт.

Момче е!

CityLife - 22.07.2013

It’s a boy! Војвотката од Кембриџ и нејзиниот сопруг Принцот Вилијам денес го добија своето прво дете. Момчето се роди во 16:24 попладнево и неговото име сеуште не е објавено, но се знае дека тоа е ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

Кукурику - 22.07.2013

Лондон, 22 јули 2013 (МИА) – Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болови

Орбис - 22.07.2013

Во јавноста постои големк интерес за породувањето на кралското бебе на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, затоа што тоа ќе биде третиот по ред претендент на британскиот престол.

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болови

Радио Фортуна - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Војвотката од Кембриџ примена во болница

Канал 77 - 22.07.2013

Кенсингтонскиот дворец потврди дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, е примена во болницата на Света Марија, во понеделникот наутро, каде што ќе го роди ...

Војвотката од Кембриџ примена во болница

Хајд Парк - 22.07.2013

Прочитано: 86 пати Кенсингтонскиот дворец потврди дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, е примена во болницата на Света Марија, во понеделникот наутро, каде ...

Кралското бебе е на пат

Хајд Парк - 22.07.2013

Прочитано: 93 пати Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон е примена во болница и нејзиното породување е започнато, потврдила Бакингамската палата, јавува BBC.

Погледнете го овде во живо раѓањето на кралското бебе! Можете и да честитате!

Primetime - 22.07.2013

Сите се нетрпеливи за раѓањето на Кралското бебе. Некои веќе го честитаа неговото раѓање. На Твитер видеото под наслов RoyalBabyWatch го пренесува раѓањето во живо на бебето, кое го гледаат сите во ...

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

Кукурику - 22.07.2013

Лондон, 22 јули 2013 (МИА) – Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска ...

Најмногу облози на женски имиња за кралското бебе

Курир - 22.07.2013

Во очекување на кралското бебе, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на облози „во последен час“, при што најмногу „се ставаат пари“ на името на идниот „трет во ...

Кралското бебе веќе е родено - Се чека официјалното соопштение

Primetime - 22.07.2013

Информацијата дека бебето на Кејт и Вилијам е веќе родено ги обиколува поголемиот дел странски медиуми, но се чека да се соопшти официјално радосната вест.

Принцот се роди!

Република - 22.07.2013

По цел ден поминат во породилната сака, Војвотката од Кембриџ, принцезата Кејт роди здраво машко дете. Идниот крал на Англија е тежок 3,8 килограми и се роди во болницата „Св.Мари“ во Лондон, каде ...

Кејт Миделтон роди син

Нетпрес - 22.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете По веста дека Кејт и Вилијам станаа ...

Принцот Вилијам и сопругата Кејт станаа родители на машко дете!

Primetime - 22.07.2013

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, денес станаа родители на машко дете, соопштува канцеларијата на принцот.

Војвотката од Кембриџ примена во болница

Макфакс - 22.07.2013

Кенсингтонскиот дворец потврди дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, е примена во болницата на Света Марија, во понеделникот наутро, каде што ќе го роди ...

Војвотката се пораѓа, обложувалниците се полнат пари

Економски - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...