TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев побара оставки, па преодна Влада

Телма - 17.05.2015

Мора да има политички договор за формирање преодна Влада, која ќе има мандат од најмалку шест месеци за да спроведе фер избори. Потоа, Заев ги посочи базичните начела по кои ќе работи СДСМ заедно со своите партнери и со граѓаните.

Заев: оди си Груевски

Р.С.Европа - 17.05.2015

„Ништо повеќе не може да стори Груевски освен да ја напушти зградата пред нас“, порача лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, говорејќи на антивладиниот собир во Скопје, додавајќи: „Со негова волја или не Груевски мора да ...

Заев: Остануваме пред владата, се надеваме на мирен ден утре

Р.С.Европа - 17.05.2015

Граѓаните од различни етнички заедници кои денеска дојдоа на митингот да испрата порака дека сакаат демократија се богатсво кое се надевам дека и ние политичарите ќе знаеме да го искористиме, оценува во краткиот разговор за РСЕ претседателот на СДСМ ...

ВИДЕО: Заев: Оди си Груевски

Алсат-М - 17.05.2015

„Ништо повеќе не може да стори Груевски освен да ја напушти зградата пред нас“, порача лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев. говорејќи на антивладиниот собир во Скопје, додавајќи: „Со волја или не на Груевски тој мора да ...

Заев: Груевски, заврши твоето! Со или без твоја волја – ќе заминеш!

МКД - 17.05.2015

Немој да ја мачиш повеќе Македонија, Груевски. Остануваме овде пред Владата. Додека не замине Груевски и ние не заминуваме одовде. Придружете се за вас и за вашите деца за слободна перспективна демократска Република Македонија, рече во својот говор ...

Заев: Груевски, заврши твоето!

Тера - 17.05.2015

„ Немој да ја мачиш повеќе Македонија, Груевски. Остануваме овде пред Владата. Додека не замине Груевски и ние не заминуваме одовде. Придружете се за вас и за вашите деца за слободна перспективна демократска Република Македонија" рече во својот ...

Заев: Оди си Груевски

МК News - 17.05.2015

„Ништо повеќе не може да стори Груевски освен да ја напушти зградата пред нас“, порача лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, говорејќи на антивладиниот собир во Скопје, додавајќи: „Со негова волја или не Груевски мора да ...

ВИДЕО: Заев излезе од народот и се качи на сцената

А1 On - 17.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев излезе меѓу народот и се качи на ...

ВИДЕО: Погледнете го поразот на СДСМ додека Заев држи говор

Сител - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

Заев: Нема да отпуштаме од администрацијата

+инфо - 17.05.2015

Нема да отпуштаме од администрацијата, туку ќе ја направиме ефикасна, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, презентирајќи ги ветувањата на СДСМ на големиот митинг против власта организиран од „Граѓаните за Македонија“.

Заев: Ќе го укинеме екстерното

+инфо - 17.05.2015

Ќе го укинеме екстерното, ќе го вратиме приемниот испит на факултетите наместо сегашната матура, а математика ќе се полага. Ќе го вратиме достоинството на студентите, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, презентирајќи ги ветувањата на СДСМ на големиот ...

Заев потврди, СДСМ има тимови за насилство (ВИДЕО)

Press24 - 17.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

ВИДЕО: Погледнете ја атмосферата додека Заев држи говор

Денешен - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

ВИДЕО: Еве какво фијаско доживеа СДСМ додека Заев држи говор

Нетпрес - 17.05.2015

Зоран Заев и СДСМ доживеаја целосно фијаско на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува видеото снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

Фијаско додека Заев држи говор (видео)

Република - 17.05.2015

Голем број светски медиуми објавија дека на денешниот митинг на опозицијата во Скопје присуствувале околу 20.000 граѓани, меѓу кои и реномираната агенција Франс прес (AFP). Ваквите информации се чини најдобро го отсликуваат фијаското на Заев, кој ...

ВИДЕО: Погледнете го фијаското на СДСМ додека Заев држи говор

Вечер - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор, ...

ВИДЕО: Погледнете го фијаското на СДСМ додека Заев држи говор

Курир - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

(ВИДЕО): Зоран Заев излезе од народот и се качи на сцената

Репортер - 17.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев излезе меѓу народот и се качи на ...

ФОТО: Заев со албанското знаме

Нетпрес - 17.05.2015

На денешните протести на СДСМ, лидерот Зоран Заев, се фотографираше со албанското знаме, објави Пресс ...

ФОТО: Заев со албанското знаме

Press24 - 17.05.2015

На денешните протести на СДСМ, лидерот Зоран Заев, се фотографираше со албанското ...

ФИЈАСКО: На протестите на СДСМ 18.000 луѓе

Press24 - 17.05.2015

Антивлаиниот протест под слоганот „За Македониј“ во организација на лидерот на највлијателната опозициска партија СДСМ Зоран Заев, на кој опозиционерите најавуваа и очекуваа 100.000 граѓани, доживеа вистинско фијаско, пред Владата не се појавија ...

Погледнете го фијаското на СДСМ додека Заев држи говор

Fox.mk - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

Заев излезе со ветувања пред граѓаните, вети дека ќе им ги врати и ‘украдените пари’

Макфакс - 17.05.2015

Слободни и еднакви граѓани, плати кои ќе обезбедуваат пристоен живот, ефикасно јавно здравство и образование, преиспитување на спорните судски пресуди и враќање на украдените пари на државата и граѓаните.

Голем народен собир на опозицискиот фронт во Скопје (видео и галерија)

Кумановски м. - 17.05.2015

Дојдовме по нашето, дојдовме по нашата иднина! Со овие зборови, денес пред насобраните граѓани се обрати лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој од бината поставена пред Владата на РМ испрати порака дека протестот во Скопје, нема за цел да ја земе власта, ...

ВИДЕО: Погледнете го фијаското на СДСМ додека Заев држи говор

Пулс24 - 17.05.2015

Целосно фијаско доживеаа Зоран Заев и СДСМ на долгонајавуваниот митинг на опозицијата кој денеска се одржува пред Владата. Каков дебакл доживеа Заев се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога тој го држеше својот говор.

Жестоки реакции на АНТИМАКЕДОНСКИОТ митинг пред Влада!

Пулс24 - 17.05.2015

Дојде и 17. мај на календарот и обичниот мајски ден се претвори во општа илузија „сплотеност“ за подобро утре. Подобро утре, но за кого? Денешниот голем граѓански собир, орагнизиран од СДСМ и нивните поддржувачи, личи на светска конференција.

На што се е подготвен Заев за да дојде на власт...

Пулс24 - 17.05.2015

На што се е подговтен Заев за да дојде на власт... За да дојде на власт Заев е подготвен на се! Токму затоа овие слики ни малку не не изненадија. Едноставно како што си правеше селфи на место каде што умираа полицајци така и сега си го покажува ...

СКАНДАЛ НА ПРОТЕСТОТ: Со знамиња и маици од Голема Албанија даваат поддршка на СДСМ!

Пулс24 - 17.05.2015

Покрај дебаклот и фијаското на СДСМ, Заев и соросоидите, покрај скандалот со лицата кои ја употребија бината под дејство на психотропни супстанци за да плукаат и да прават пародија со една од најпатриотските песни на доајенот Војо Стојановски “Една ...

Заев: Утре светот ќе го види убавото лице на Македонија

Нова ТВ - 16.05.2015

Подготвен сум да си дадеме оставки со Груевски за доброто на Македонија, вели Зоран Заев во интервју за НОВА во кое зборува за аферата „Поткуп", за утрешниот протест, за случувањата во Куманово и за преговорите за излез од кризата.

Јакимовски: Заев долева масло на огнот

24 Вести - 16.05.2015

Зоран Заев веќе неколку месеци ја држи Македонија во политичка агонија, порача првиот човек на ГРОМ. Јакимовски го обвини Заев дека е подготвен како што рече да постави „квислиншка, марионетска ...

Јакимовски: Заев на Македонија и нуди освета, а не иднина

Утрински - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешната прес-конференција рече дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. - Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и ...

„Бомба“ за наводно пазарење со името

Утрински - 16.05.2015

СДСМ денеска на прес-конференција објави уште една серија прислушувани разговори. Како што рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, од разговорите меѓу Никола Груевски, Антонио Милошоски, Сашо Мијалков и Зоран Јолевски, може да се слушне како власта ...

СДСМ објави нови прислушувани разговори

Телеграф - 16.05.2015

СДСМ располага со уште десетици други прислушувани разговори за името, но тие нема да бидат објавени за да не се доведе во прашање кредибилитетот и перспективата на преговарачкиот процес, нагласи Заев СДСМ денеска на прес-конференција објави уште ...

СДСМ ја објави 33 политичка бомба

Тера - 16.05.2015

Денеска ќе ја слушнете најголемата лага за вистината за Македонија и за вируелниот патриотизам на Груевски, рече на почетокот на прес – конференцијата Зоран Заев, претседател на СДСМ. „ Ова е моментот на големата вистина.

СДСМ објави нови прислушувани разговори поврзани со уставното име на Македонија

Популарно - 16.05.2015

Денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нов сет на прислушувани разговори, каде како што вели Заев е откриена вистината за преговорите со името на Македонија. – „Денеска ќе слушнете кои биле вистинските преговарачи за промена на името на ...

33та Бомба на Заев – името

МК News - 16.05.2015

Во денешната 33 прес конференција која се однесува на таканаречените „бомби“ опозицискиот лидер Зоран Заев во наводно прислушуваните аудио снимки кои во моментов ги објавува Заев вели дека премиерот Никола Груевски и поранешниот директор на УБК Сашо ...

Заев и СДСМ ги подгреваат меѓуетничките тензии

Алфа - 16.05.2015

Се обидува ли Заев да предизвика меѓуетнички судири? При објавата на таканаречената 32 бомба ја обвини власта дека го уништувала соживотот. Се обидува ли Заев да предизвика меѓуетнички судири? При објавата на таканаречената 32 бомба ја обвини власта ...

Јакимовски: Заев на Македонија и нуди освета, а не иднина

Канал5 - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешната прес-конференција рече дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. - Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и ...

Заев: Имаме млади луѓе - борци, некои тренираат карате, кик бокс! (ВИДЕО)

Сител - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Сител - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. -Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

(ВИДЕО) Интервју на Заев за НОВА: На протестот очекувам над 100 илјади граѓани

Локално - 16.05.2015

Подготвен сум да си дадеме оставки со Груевскиа за доброто на Македонија, вели Зоран Заев во интервју за НОВА во кое зборува за аферата “Поткуп”, за утрешниот протест, за случувањата во Куманово и за преговорите за излез од кризата.

Заев: Не е точно дека Груевски не преговарал за идентитетот

+инфо - 16.05.2015

Не е точно дека Груевски не преговарал за идентитетот., како што тврдеше, туку тоа барал да се реши со резолуција, рече Заев на денешната прес-конференција на која ги објави новите бомби за името ...

Заев тврди дека Премиерот тајно договарал промена на Уставното име

Фактор - 16.05.2015

Во денешната 33 прес конференција која се однесува на таканаречените „бомби“ опозицискиот лидер Зоран Заев со сериозни обвинувања кон премиерот. Во наводно прислушуваните аудио снимки кои во моментов ги објавува Заев вели дека премиерот Никола ...

Заев прави сценарио и за меѓуетнички судири

Канал5 - 16.05.2015

Освен меѓумакедонските, Зоран Заев посакува и меѓуетнички судир, велат познавачите коментирајќи ја вчерашната „бомба“ на лидерот на СДСМ. Експертите велат Заев се обиде со неколку искреирани материјали се обиде да манипулира со чувствата на ...

СДСМ објави нов сет прислушувани разговори

Н.Македонија - 16.05.2015

СДСМ денеска на прес-конференција објави уште една серија прислушувани разговори Како што рече лидерот на СДСМ Зоран Заев, од разговорите меѓу Никола Груевски, Антонио Милошоски, Сашо Мијалков и Зоран Јолевски, може да се слушне како власта ...

Курир: Заев сака и меѓумакедонски и меѓуетнички судир

Сител - 16.05.2015

Лидерот на СДСМ си поигрува со емоциите на граѓаните и сака да предизвика не само меѓумакедонски туку и меѓуетнички судири објави Курир. Со вчерашната бомба пишува порталот, тој цели кон разгорување на албанската заедница за да ги искористи во своја ...

Јакимовски: Заев наместо излез од кризата, долева масло на огнот

Макфакс - 16.05.2015

Зоран Заев веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија, рече во саботата на прес-конференција челникот на вонпарламентарната партија Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), Стевчо Јакимовски, обвинувајќи го челникот на опозицискиот ...

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Press24 - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. -Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

ЈАКИМОВСКИ: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Fox.mk - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. – Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

Заев освен меѓумакедонски очигледно посакува и меѓуетнички судир

Fox.mk - 16.05.2015

Првиот човек на СДСМ Зоран Заев во обидот да се спаси себеси отако стана јасно дека доказите против него се непобитни, очигледно освен меѓумакедонски посакува и меѓуетнички судир, пишува Курир.

Заев потврди, СДСМ има тимови за насилство (ВИДЕО)

Fox.mk - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Заев освен меѓумакедонски очигледно посакува и меѓуетнички судир

Денешен - 16.05.2015

Првиот човек на СДСМ Зоран Заев во обидот да се спаси себеси отако стана јасно дека доказите против него се непобитни, очигледно освен меѓумакедонски посакува и меѓуетнички судир. На ова укажува објавувањето на вчерашната негова бомба, која имаше ...

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Вечер - 16.05.2015

Она што Заев го нуди на Македонија како алтернатива се рекетарски шеми и освета, а не иднина. ГРОМ уште еднаш му укажува на Заев дека државата се брани преку институциите на системот, а не преку скандали и насилни сценарија кои нему ќе му се вратат ...

Заев потврди дека СДСМ има тимови за насилство!

Вечер - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Еве како Заев со погрешен наратив ја лаже јавноста

Fox.mk - 16.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев и денеска продолжи со објавување на нелегално стекнатите искреирани материјали, дополнувајќи ги со наратив преку кој повторно се обиде да ја доведе јавноста во заблуда, пишува Курир.

Заев посакува меѓумакедонски и меѓуетнички судир

Нетпрес - 16.05.2015

Првиот човек на СДСМ Зоран Заев во обидот да се спаси себеси отако стана јасно дека доказите против него се непобитни, очигледно освен меѓумакедонски посакува и меѓуетнички судир, пишува денес порталот „Курир“.

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Курир - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. -Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

Заев: Имаме огромен број од две илјади млади што се борци и тренираат карате и кик-бокс

Република - 16.05.2015

Имаме огромен број од две илјади млади луѓе, наши членови кои се борци и кои тренираат карате и кик-бокс – изјави Зоран Заев, претседателот на СДСМ во интервју за „НоваТВ“. Со овие зборови, Заев потврди дека СДСМ има тимови за насилство, нешто за ...

(ВИДЕО) Интервју на Заев за НОВА: На протестот очекувам над 100 илјади граѓани

Либертас - 16.05.2015

Подготвен сум да си дадеме оставки со Груевскиа за доброто на Македонија, вели Зоран Заев во интервју за НОВА во кое зборува за аферата “Поткуп”, за утрешниот протест, за случувањата во Куманово и за преговорите за излез од кризата.

Јакимовски: Заев во континуитет долева масло на огнот со единствена цел: како најскоро да се добере до власта

Нетпрес - 16.05.2015

Благодарејќи на господинот Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, државата Република Македонија веќе неколку месеци се држи во политичка агонија, на која не и се наѕира крајот.

ВИДЕО: Заев потврди дека СДСМ има тимови за насилство

Нетпрес - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Заев преку наратив се обидува да ја доведе јавноста во заблуда

Нетпрес - 16.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев и денеска продолжи со објавување на нелегално стекнатите искреирани материјали, дополнувајќи ги со наратив преку кој повторно се обиде да ја доведе јавноста во заблуда, пишува порталот „Курир“.

(ВИДЕО) Заев за Нова: Во недела светот ќе го види убавото лице на Македонија

Репортер - 16.05.2015

Подготвен сум да си дадеме оставки со Груевскиа за доброто на Македонија, вели Зоран Заев во интервју за НОВА во кое зборува за аферата “Поткуп”, за утрешниот протест, за случувањата во Куманово и за преговорите за излез од кризата.

(ВИДЕО) Стевче Јакимовски: Заев долева масло на огнот

Репортер - 16.05.2015

Зоран Заев веќе неколку месеци ја држи Македонија во политичка агонија, порача првиот човек на ГРОМ. Јакимовски го обвини Заев дека е подготвен како што рече да постави „квислиншка, марионетска власт“.

Црната кампања на власта не ја гаси ѕвездата на Заев-борецот за слобода

Либертас - 16.05.2015

Граѓаните нема да дозволат Зоран Заев, претседателот на СДСМ и опозицијата, да отстапи од борбата која ја почна за да ја врати државата на граѓаните. Тоа тој им го должи на граѓаните, на идните поколенија, но и на нашите предци.

Бара ли Бранко нов Рамковен договор?

Република - 16.05.2015

Поранешниот премиер, претседател и лидер на СДСМ излезе од илегала и веднаш предизвика внимание како што доликува на некој што бил во највисоките државни структури од независноста до пред две години.

Заев: Груевски влегол во преговори и за идентитетските прашања

Либертас - 16.05.2015

- Груевски влегол во преговори за идентитетските прашања и барал да се решат преку резолуција – изјави Заев во текот на објавувањето на денешната 33-та ...

Заев освен меѓумакедонски очигледно посакува и меѓуетнички судир

Курир - 16.05.2015

Првиот човек на СДСМ Зоран Заев во обидот да се спаси себеси отако стана јасно дека доказите против него се непобитни, очигледно освен меѓумакедонски посакува и меѓуетнички судир. На ова укажува објавувањето на вчерашната негова бомба, која имаше ...

Заев манипулира: Реалноста покажа дека ниту е сменето името, ниту е сменет идентитетот

Нетпрес - 16.05.2015

Како и што се очекуваше, лидерот на СДСМ Зоран Заев „најразорните бомби“ ги чуваше за крај. Денес, на само еден ден пред најавениот голем протест на опозицијата, најверојатно со цел, да успее да предизвика поголем одзив од јавноста, Заев објави ...

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Република - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. -Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

Заев потврди, СДСМ има тимови за насилство (ВИДЕО)

Курир - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Еве како Заев со погрешен наратив ја лаже јавноста

Курир - 16.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев и денеска продолжи со објавување на нелегално стекнатите искреирани материјали, дополнувајќи ги со наратив преку кој повторно се обиде да ја доведе јавноста во заблуда.

ВИДЕО: Еве како провладините медиуми најбезобразно лажат дека на протестот ќе има насилство

Либертас - 16.05.2015

Либертас деновиве веќе пишуваше за монструозните лаги на медиуми под директна контрола на власта (за што слушнавме во снимките од „бомбите“) со кои сакаат да ги исплашат граѓаните да не се појават на утрешниот масовен граѓански протест во 14 часот ...

Јакимовски: СДСМ се подготвени да постават квислиншка, марионетска власт

Пулс24 - 16.05.2015

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски изјави дека Зоран Заев и СДСМ веќе неколку месеци ја држат Македонија во политичка агонија. -Наместо да се направи исчекор земјата да излезе од криза, Заев во континуитет, на насилен и дволичен начин долева масло ...

Видео: Заев потврди, СДСМ има тимови за насилство

Пулс24 - 16.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за НоваТВ потврдува дека најголемата опозициска партија има тимови за насилство на протестот кој утре треба да се одржи пред Владата на Република Македонија.

Еве како Заев со погрешен наратив ја лаже јавноста

Пулс24 - 16.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев и денеска продолжи со објавување на нелегално стекнатите искреирани материјали, дополнувајќи ги со наратив преку кој повторно се обиде да ја доведе јавноста во заблуда.

Заев очигледно посакува меѓуетнички судир

Пулс24 - 16.05.2015

Првиот човек на СДСМ Зоран Заев во обидот да се спаси себеси отако стана јасно дека доказите против него се непобитни, очигледно освен меѓумакедонски посакува и меѓуетнички судир. На ова укажува објавувањето на вчерашната негова бомба, која имаше ...

ФОТО: Тимовите на СДСМ со алкохол и пендреци се спремаат за протестот

Пулс24 - 16.05.2015

Тимовите на СДСМ со алкохол и пендреци се подготвуваат за утрешниот протест во главниот град. Оваа фотографија која стигна до нашата редакција е направена вечерва во Богданци. Изминатиов период медиумите постојано пишуваа дека Зоран Заев и СДСМ ...

Заев ги обвини Груевски и Мијалков за загрозување на стабилноста на Македонија

24 Вести - 15.05.2015

Манифестирање сила, истрели од оружје, мешање во уредувачка политика на медиуми, но и меѓуетнички навреди, според опозицискот лидер Зоран Заев откриваат последните објавени аудио материјали.

Заев: Груевски ја загрозува безбедноста на полицијата и на граѓаните

Вест - 15.05.2015

Со истрели од калашникови, како што рече, и од оружје на државните безбедносни структури, лидерот на СДСМ Зоран Заев ја објави 32. бомба. "Како се чувствувате? Безбедно? Сигурно? Мирно во својата земја? Си помислувавте некогаш дека ќе работите во ...

СДСМ објави нови прислушувани разговори

Утрински - 15.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција објави нови аудиоснимки на кои се слуша телефонски разговор на тогашниот директор на УБК Сашо Мијалков со непознат соговорник, а во заднината се слуша музика и славење, додека се' е ...

Терористите кои го нападнале Куманово, финансирани од Рамуш Харадинај?

МК News - 15.05.2015

Терористичката група која го нападна Куманово, е платена од страна на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, и тоа со пари од дрога, пишува српскиот весник „Курир“, повикувајќи се на свои извори од службите за безбедност на Србија.

Аналитичари: Ова е финалната фаза од проектот на Заев „Уништувањето на Македонија“

Алфа - 15.05.2015

Насилни протести, Куманово. Кој е главниот фактор за дестабилизација на државата? Експертите го лоцираат во СДСМ и опозицискиот лидер Заев. Ова е финалната фаза од проектот уништување на Македонија, вели професорот Тони Науноски.

Заев: “За неколку дена ќе излезе и вистината за Куманово”

Локално - 15.05.2015

“Јас ги немам сите докази како претседател на најголемата опозициона партија. Логично ми стои било кој да интервенира ако терористите одлучиле безусловно да се предадат и притоа да бараат гаранции за некој да не ги убие при процесот на предавање.

Заев: Имаме механизми да направиме сè да нема инциденти в недела

+инфо - 15.05.2015

Ако власта е неодговорна, ние сме одговорни и ќе направиме се да не се случи инцидент или конфронтација. Имаме начин да спречиме да се случат инциденти. Ќе сториме се да не дозволиме какви било конфронтации.

Курир: Заев работи на дестабилизација на државата

Сител - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот фактор за дестабилизација на Македонија, пишува Курир. Според порталот, тој е главниот елемент за создавање криза а доказ за тоа се настаните во Куманово и насилните протести против полицијата.

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Fox.mk - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје.

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Република - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје.

Заев е главен фактор за дестабилизација на државата

Нетпрес - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје, пишува порталот „Курир“.

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Вечер - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје Зоран Заев во соработка со странски елементи и нивни ...

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Курир - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје.

Заев: Имаме механизми да направиме сè за протестот да биде мирен

Либертас - 15.05.2015

Ако власта е неодговорна, ние сме одговорни и ќе направиме сè да не се случи инцидент или конфронтација. Имаме начин да спречиме да се случат инциденти. Ќе сториме се да не дозволиме какви било конфронтации.

Заев нема поддршка од Албанците, сака да ги придобие со бомбите

Нетпрес - 15.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев продолжи со објавување на монтирани прислушувани телефонски разговори. На денешната прес-конференција во СДСМ, Заев објави повеќе наводни разговори или подобро речено парчиња од наводни разговори кои имаа за цел само едно: ...

Заев објави нови прислушувани разговори

МРТ - 15.05.2015

Според него, на снимките се слушаат високи функционери од владата кои прикриваат инциденти направени од обезбедувањето на премиерот, креираат прилози и ги навредуваат албанците... Во безбедносните служби има непресметливи луѓе кои се сериозна закана ...

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Press24 - 15.05.2015

Зоран Заев во соработка со странски елементи и нивни агентурни мрежи спроведува сценарио чија активна цел е безбедносна криза и рушење на институциите по насилен пат. Најпрво дека ќе има судири и предупредувања за војна можеше да се забележи од ...

Заев е главниот фактор за дестабилизација на државата

Lider - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје.

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација и криза на државата!

Пулс24 - 15.05.2015

Зоран Заев е главниот инструмент за дестабилизација на државата и создавање на криза. Ваквите предупредувања се остварија со кумановските настани и насилните протести против полицијата во Скопје.

Заев: Ако треба со камиони, трактори, багери ќе го извадиме народот

Sky - 15.05.2015

Очите 16 да ги отвориме за да некој не не место. ОГромна бројка на луѓе ќе биде тампон зона меѓу полицијата и граѓаните. Насилство нема да има, порача Зоран Заев. Заев со ова ги демантираше провладините медиуми.

"За неколку дена ќе излезе и вистината за Куманово"

Sky - 15.05.2015

На прашање на новинарка околу кумановските настани лидерот на СДСМ, Зоран Заев го изјави следното: "Јас ги немам сите докази како претседател на најголемата опозициона партија. Логично ми стои било кој да интервенира ако терористите одлучиле ...

Заев: Доказите кои ги поседува опозицијата се сопственост на Македонија

Нова ТВ - 14.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска остварија средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев се сретна со делегација на ОБСЕ

24 Вести - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска имаа средба со со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев се сретна со делегација на ОБСЕ

Утрински - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска имаа средба со со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев се сретна со претставникот на германското МНР Рајнхел

Утрински - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска имаше средба со Ернст Рајнхел, претставник на Министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, одговорен за Југоисточна Европа, Турција и земјите од ЕФТА.

Заев: Остануваме на барањето за преодна Влада

Утрински - 14.05.2015

Првата средба на лидерите на четирите најголеми партии Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев од СДСМ, Али Ахмети од ДУИ и Мендух Тачи од ДПА заврши без конкретно решение за излез од кризата и единствено со потпишување декларација за ненасилство ...

ЗАЕВ: Едно евро по квадрат ќе дадеш кај Вицето (ВИДЕО/ТРАНСКРИПТ)

Телеграф - 14.05.2015

Снимката ја објавија повеќе домашни медиуми, со објаснување дека се работи за видеоматеријал на кој станува збор за побарување поткуп од 200.000 евра во корист на лидерот на опозицијата На анонимен канал на Јутјуб се појави снимка на која е прикажан ...

Средба на Заев со делегација на ОБСЕ

Телеграф - 14.05.2015

На средбата, како што е наведено во соопштението од СДСМ, се разговарало за актуелната ситуација во која се наоѓа Македонија, за политичката криза и за безбедносните предизвици Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и заменик-претседателката Радмила ...

Заев се сретна со претставникот на германското МНР Рајнхел

Телеграф - 14.05.2015

Како што соопшти СДСМ, на средбата се разговараше за актуелната политичка криза и за последните случувања во Куманово Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска имаше средба со Ернст Рајнхел, претставник на Министерството за надворешни работи на ...

Заев по лидерската: Само оставки и преодна Влада

МК News - 14.05.2015

Лидерската средба во Клубот на пратеници заврши. Во изјавата за медиумите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Тој оцени дека тоа не се случило. Средбата продолжува во понеделник.

(ВИДЕО) Груевски нуди работни групи, Заев бара преодна влада

А1 On - 14.05.2015

Разговорите продолжуваат но партиските лидери остануваат на своите позиции. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски предложил формирање на работни групи за надминување на политичката криза во земјава, а преку кои етапно би се решавале сите проблеми.

(ВИДЕО) Заев: Само оставки и преодна Влада

А1 On - 14.05.2015

Лидерската средба во Клубот на пратеници заврши. Во изјавата за медиумите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Тој оцени дека тоа не се случило. Средбата продолжува во понеделник.

Средба на претседателот на СДСМ со делегација на ОБСЕ

А1 On - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска оствари средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев: Независни државни институции се клучни за излез од кризата

Точка - 14.05.2015

Членството на Македонија во ЕУ и НАТО нема алтернатива, а тоа е целта кон која што треба да се стремат сите политички субјекти во земјава, заклучија на средбата претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила ...

Заев ги кажа позициите пред делегацијата на ОБСЕ

Локално - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска оствари средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев се сретна со делегација на ОБСЕ

Канал5 - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска имаа средба со со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев: Само оставки и преодна Влада

+инфо - 14.05.2015

Лидерската средба штотуку заврши. Засега е договорено до понеделник, политичките партии да излезат со предлози што треба да содржи рамката за преговори. Претседателот на СДСМ Зоран Заев по средбата истакна дека таа била обид да се востпостави рамка ...

Заев: „Бомбите“ се сопственост на Македонија

+инфо - 14.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска имаа средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан, на која се разговарало за актуелната ситуација во којашто се ...

Српски весник: Терористите кои го нападнале Куманово, биле финансирани од страна на поранешниот косовски премиер ...

Фактор - 14.05.2015

Терористичката група која го нападна Куманово, е платена од страна на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, и тоа со пари од дрога, пишува српскиот весник „Курир“, повикувајќи се на свои извори од службите за безбедност на Србија.

ВИДЕО Заев: Само оставки и преодна Влада

+инфо - 14.05.2015

Лидерската средба штотуку заврши. Засега е договорено до понеделник, политичките партии да излезат со предлози што треба да содржи рамката за преговори. Претседателот на СДСМ Зоран Заев по средбата истакна дека таа била обид да се востпостави рамка ...

Заев се сретна со делегација на ОБСЕ

Репортер - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска оствари средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

(ВИДЕО) Заев: Само оставки и преодна Влада

Кирилица - 14.05.2015

Лидерската средба во Клубот на пратеници заврши. Во изјавата за медиумите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Тој оцени дека тоа не се случило. Средбата продолжува во понеделник.

Заев: Оставки и преодна влада како услов за решавање на политичката криза

Бриф - 14.05.2015

Лидерската средба во Клубот на пратеници заврши. Во изјавата за медиумите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Заев го повтори ставот за оставки и формирање на преодна влада како ...

Заев се сретна со делегација на ОБСЕ, се разговараше за актуелната ситуација

Либертас - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска оствари средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

Заев: Независни државни институции се клучни за излез од кризата

Макфакс - 14.05.2015

Членството на Македонија во ЕУ и НАТО нема алтернатива, а тоа е целта кон која што треба да се стремат сите политички субјекти во земјава, заклучија на средбата претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила ...

Српски Курир: Терористите кои го нападнале Куманово, финансирани од Рамуш Харадинај?

Денешен - 14.05.2015

Терористичката група која го нападна Куманово, е платена од страна на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, и тоа со пари од дрога, пишува српскиот весник „Курир“, повикувајќи се на свои извори од службите за безбедност на Србија.

(ВИДЕО) Заев: Само оставки и преодна Влада

Либертас - 14.05.2015

Лидерската средба во Клубот на пратеници заврши. Во изјавата за медиумите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Тој оцени дека тоа не се случило. Средбата продолжува во понеделник.

Заев: Доказите за незаконско однесување на врвот на власта се сопственост на Република Македонија

Кирилица - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска оствари средба со делегација на ОБСЕ предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан.

СРПСКИ КУРИР: Терористите кои го нападнале Куманово, биле финансирани од страна на поранешниот косовски премиер ...

Fox.mk - 14.05.2015

Терористичката група која го нападна Куманово, е платена од страна на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, и тоа со пари од дрога, пишува српскиот весник „Курир“, повикувајќи се на свои извори од службите за безбедност на Србија.

ФОТО: Графити осамнаа во Скопје – „Заев, тик так Шутка“

Нетпрес - 14.05.2015

Графити со пораки до опозицискиот лидер, Зоран Заев денеска осамнаа на неколку локации низ Скопје. Овие графити се резултат на револтот на граѓаните по видео снимката која вчера беше објавена на ЈуТјуб, а на која се гледа како лично Зоран Заев бара ...

Заев: Не се враќаме во Собрание без преодна влада

еМагазин - 14.05.2015

По денешната лидерска средба на четирите најголеми политички партии во земјава, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека во моментов не е оптимист дека може да се псотигне договор за излез од кризата.

ЗАЕВ: Само оставки и преодна Влада (ВИДЕО)

Sky - 14.05.2015

Во изјава за медиумите, по лидерската средба во Клубот на пратеници, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека средбата била обид да се востпостави рамка за политички дијалог. Тој оцени дека тоа не се случило. Средбата продолжува во понеделник.

РАЗДВИЖЕНО ВО СДСМ: Еве со кого предмалку се сретна лидерот на опозицијата Зоран Заев

Sky - 14.05.2015

Зоран Заев и Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со делегација на ОБСЕ, предводена од Џерард Стоудман, специјален претставник за Западен Балкан. На средбата се разговарало за актуелната ситуација во која се наоѓа Македонија, политичката криза и за ...

Заев: Граѓаните на натпартискиот граѓански протест јасно ќе ја испратат пораката

Sky - 14.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката, Радмила Шекеринска денеска се сретнале со Ернст Рајнхел, претставник на германското министерство за внатрешни работи, одговорен за Југоисточна Европа, Турција и земјите од ЕФТА, како и со ...

Заев презентираше нова „бомба“

Глас на Америка - 13.05.2015

ВМРО-ДПМНЕ возврати со обвинување Зоран Заев денеска презентираше нова „бомба со снимки од телефонски разговори кои според него ги покажуваат „злоупотребите на власта и обидот да се прикрие криминалот“.

Заев: Не се враќaме во Парламентот

Нова ТВ - 13.05.2015

На новинарско прашање дали СДСМ ќе се врати во Собранието и ќе учествува во работата на анкетната комисија, Зоран Заев изјави дека неговата партија ќе се врати само по оставка на премиерот.

Бизинс тендерските релации меѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ во 31-та „бомба“ на СДСМ

24 Вести - 13.05.2015

Луксузно опремен мерцедес од скоро 600 илјади евра во кој Груевски ќе се вози каде што нема да го гледаат новинари, а по потреба ќе се префрла во старото возило – договори за купување на ваков автомобил можеа да се слушнат во најновата бомба на ...

Нова бомба- Заев: Нови докази како се местеле милионски тендери и испумпувале пари во приватни компании

Капитал - 13.05.2015

“Оставките на Јанкуловска и Јанакиевски не се крајна цел. Враќањето на демократијата и слободата се крајна цел. Очекуваме оставки и од министрите од редовите на ДУИ”, ова го изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев при обелоденувањето на 31-та бомба во ...

СДСМ објави нови прислушувани разговори за спроведување јавни тендери

Телеграф - 13.05.2015

Одговарајќи на новинарски прашања лидерот на СДСМ нагласи дека нема да се вратат во Собранието, бидејќи, според него, тоа е нелегитимно СДСМ денеска прес-конференција објави уште еден од серијата прислушувани разговори.

Притисок врз Заев да даде оставка од градоначалничкото место

Телеграф - 13.05.2015

Видео-снимката била протолкувана како тежок скандал и удар за СДСМ во ситуација кога партијата се наоѓа во тешка и незавидна ситуација По објавувањето видео снимката на која се гледа дека лидерот на СДСМ Зоран Заев бара поткуп од 200 илјади евра, во ...

СДСМ нема да се врати во Собранието

Тера - 13.05.2015

СДСМ ќе се врати во Собрание само кога Никола Груевски ќе поднесе оставка и ќе треба да се носи одлука за формирање на техничка влада, рече во среда претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по објавувањето на нова ’бомба’.

Видео: ЗАЕВ снимен како бара мито од 200 000 евра

МК News - 13.05.2015

Снимката која се појави на Јутјуб каналот се гледа дека Заев бара мито од 200.000 евра. На видеото може да се види како Заев прецизно дава насоки дека за работата која тој ќе ја заврши треба да му биде дадено мито, кое како што Заев сам кажува треба ...

СДСМ нема да се врати во Собранието

Кајгана - 13.05.2015

СДСМ ќе се врати во Собрание само кога Никола Груевски ќе поднесе оставка и ќе треба да се носи одлука за формирање на техничка влада, рече во среда претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по објавувањето на нова ’бомба’.

ТРАНСКРИПТ на целиот разговор како Заев бара мито од 200.000 евра

Сител - 13.05.2015

На видео снимката која се појави на Јутјуб каналот кристално јасно се гледа и слуша дека Зоран Заев бара мито од 200 000 евра!!! СОГОВОРНИК: Гледа го...ти викаш на првата седница ќе това биде и јас фанах со мерак шо викат почнах да...

СДСМ нема да се врати во Собранието

Точка - 13.05.2015

СДСМ ќе се врати во Собрание само кога Никола Груевски ќе поднесе оставка и ќе треба да се носи одлука за формирање на техничка влада, рече во среда претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по објавувањето на нова "бомба".

Транскрипт: Како Заев бара мито од 200.000 евра!

Вечер - 13.05.2015

На видео снимката која се појави на Јутјуб каналот кристално јасно се гледа и слуша дека Зоран Заев бара мито од 200 000 евра!!! СОГОВОРНИК: Гледа го...ти викаш на првата седница ќе това биде и јас фанах со мерак шо викат почнах да...

Заев под притисок да си оди од лидерското место на СДСМ?

Република - 13.05.2015

Дури и самиот Заев според нашите информации се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина.

Заев под притисок да си оди од лидерското место на СДСМ?

Вечер - 13.05.2015

Дури и самиот Заев според информации на Курир се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина.

ВИДЕО: Заев прецизно дава насоки – едно евро по квадрат ќе дадеш кај Вицето

Нетпрес - 13.05.2015

На видео снимката која вчера се појави на видео сервисот Јутјуб, лидерот на СДСМ Зоран Заев прецизно дава насоки дека за работата која тој ќе ја заврши треба да му биде дадено мито, кое како што Заев сам кажува треба да биде уплатено кај неговиот ...

Заев под притисок да го напушти лидерското место на СДСМ?

Нетпрес - 13.05.2015

Дури и самиот Заев според нашите информации се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина, пишува порталот „Курир“.

Заев: Едно евро по квадрат ќе дадеш кај Вицето (ВИДЕО)

Press24 - 13.05.2015

На видео снимката која вчера се појави на видео сервисот Јутјуб, лидерот на СДСМ Зоран Заев прецизно дава насоки дека за работата која тој ќе ја заврши треба да му биде дадено мито, кое како што Заев сам кажува треба да биде уплатено кај неговиот ...

Зоран Заев претседателот на СДСМ во 18:00 часот, ќе даде изјава за медиумите пред седиштето на СДСМ,

Репортер - 13.05.2015

Денеска во 18:00 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Оваа изјава доаѓа, откако провладините медиуми, обелоденија наводни видео снимки со кои се отвораат сомнежи дека Зоран Заев бил следен, ...

Заев под притисок да си оди од лидерското место на СДСМ?

Press24 - 13.05.2015

Дури и самиот Заев според нашите информации се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина.

ТРАНСКРИПТ: Еве како Заев бара мито од 200.000 евра

Денешен - 13.05.2015

На видео снимката која се појави на Јутјуб каналот кристално јасно се гледа и слуша дека Зоран Заев бара мито од 200 000 евра!!! СОГОВОРНИК: Гледа го…ти викаш на првата седница ќе това биде и јас фанах со мерак шо викат почнах да… ЗАЕВ: Се ...

Заев: Не се враќaме во Парламентот

Либертас - 13.05.2015

На новинарско прашање дали СДСМ ќе се врати во Собранието и ќе учествува во работата на анкетната комисија, Зоран Заев изјави дека неговата партија ќе се врати само по оставка на премиерот.

Заев по 31-ви пат објави прислушкувани телефонски разговори

МРТ - 13.05.2015

Тој тврди дека од објавените телефонски разговори што ги поседува се слуша за криминали и местени тендери од милионски суми... Како функционирала владината коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.

СДСМ нема да се врати во Собранието

Макфакс - 13.05.2015

СДСМ ќе се врати во Собрание само кога Никола Груевски ќе поднесе оставка и ќе треба да се носи одлука за формирање на техничка влада, рече во среда претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по објавувањето на нова ’бомба’.

Заев тактизира со бомбите и го подготвува теренот за мрачното сценарио

Нетпрес - 13.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција во седиштето на партијата на Бихаќка повторно објави повеќе монтирани телефонски разговори, од државниот врв, владини и партиски функционери, како и од директори на државни претпријатија.

Заев под притисок да си оди од лидерското место на СДСМ?

Курир - 13.05.2015

Дури и самиот Заев според нашите информации се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина.

Заев: Едно евро по квадрат ќе дадеш кај Вицето (ВИДЕО)

Курир - 13.05.2015

На видео снимката која вчера се појави на видео сервисот Јутјуб, лидерот на СДСМ Зоран Заев прецизно дава насоки дека за работата која тој ќе ја заврши треба да му биде дадено мито, кое како што Заев сам кажува треба да биде уплатено кај неговиот ...

ТРАНСКРИПТ: Заев побара мито од 200.000 евра!

Lider - 13.05.2015

На видео снимката која се појави на Јутјуб каналот кристално јасно се гледа и слуша дека Зоран Заев бара мито од 200 000 евра!!! СОГОВОРНИК: Гледа го…ти викаш на првата седница ќе това биде и јас фанах со мерак шо викат почнах да… ЗАЕВ: Се ...

ВРИЕ ВО СДСМ: Извршен притисок врз Заев да си оди од партијата?

Пулс24 - 13.05.2015

Според информациите, дури и самиот Заев се колебал за оставка, но единствената причина која го разубедила тоа да не го прави е фактот што знае дека тоа би било дефинитивен крах и признание на целата вина.

Едно евро за црквата - едно кај Вицето ќе дадеш, директно во менувачницата

Пулс24 - 13.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е фатен во класичен обид за примање поткуп. Вчера на кналаот YouTube се појави снимка на која јасно се гледа дека Заев бара мито за да заврши работа за која е обврзан согласно законот. СОГОВОРНИК: Гледа го..

ЕКСКЛУЗИВНО: Зоран Заев во 18 часот ќе се обрати пред јавноста - ШТО ЌЕ ОБЕЛОДЕНИ ЗОРАН ЗАЕВ!?

Sky - 13.05.2015

Денеска во 18:00 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Оваа изјава доаѓа, откако провладините медиуми, обелоденија наводни видео снимки со кои се отвораат сомнежи дека Зоран Заев бил следен, ...

Заев објави државна тајна од Советот за безбедност и се сликаше со поддржувачите на терористите

Алфа - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во телевизиско интервју веќе изнесе детали за она што се расправало зад затворени врати на Советот заа безбедност. Тој го стори ова и покрај тоа што потпишал сертификат за доверливост, а дури и потврди дека знаел за терор ...

ФОТО: Заев се сликаше со Алиу – кој ги откривал локациите на полицијата и навивал за терористите

МК News - 12.05.2015

Во текот на вчерашниот ден лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу . Во целата таа мрачна атмосфера во Дивата населба во Куманово каде 28 часа се водеше борба, Заев со насмевка на лицет о не пропушти, а да не направи ...

СДСМ: Посетата на Заев на Куманово го излуде Никола Груевски

А1 On - 12.05.2015

Достоинствената посета на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на Куманово, како што доликува на еден сериозен политичар, го излуде Никола Груевски. Додека Груевски мора да крие од граѓаните, зашто нема објаснување за неговите незрели и дилетантски ...

ФОТО: Заев се сликаше со кумановец – кој ги откривал локациите на полицијата и навивал за терористите?

МК News - 12.05.2015

Во текот на вчерашниот ден лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу. Во целата таа мрачна атмосфера во Дивата населба во Куманово каде 28 часа се водеше борба, Заев со насмевка на лицето не пропушти, а да не направи СЕЛФИ ...

СКАНДАЛ: Заев издаде државна тајна и кажа дека знаел за терористите, а не пријавил

Сител - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

ФОТО: Заев насмеан во прегратките на УЧК додека Македонија тагува

Сител - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице. Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се ...

(ВИДЕО) Заев, Ордановски, Марковски и Зеќири во „360 степени“: Луѓе на Иванов контактирале со криминалната група?!

Локално - 12.05.2015

Претседателот Иванов не бил информиран за полициската акција во Куманово и затоа заминал на пат за Москва. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 степени“, изјави дека на седницата на Советот за безбедност, премиерот Груевски се обидел да ...

ВИДЕО: Интервју на Заев за 24 Вести – за Куманово, најавениот протест, „бомбата“ за „Монструм“…

Локално - 12.05.2015

Погледнете го интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за 24 Вести. Тема на интервјуто се настаните во Куманово, најавениот протест на 17-ти мај, „бомбите“ за името, за случајот ...

На Иванов не му кажале дека се планира акција во Куманово

+инфо - 12.05.2015

Претседателот Ѓорге Иванов не знаел за акцијата што ја спроведе полицијата во Куманово за да се справи со вооружена група, а во која загинаа осуммина полицјајци и 37 беа повредени, изјави синоќа во интервју за Алсат М лидерот на СДСМ Зоран Заев.

СДСМ: Груевски, ќе си одиш во име на стабилна Македонија!

+инфо - 12.05.2015

Достоинствената посета на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на Куманово, како што доликува на еден сериозен политичар, го излуде Никола Груевски, смета СДСМ. „Додека Груевски мора да се крие од граѓаните, зашто нема објаснување за неговите незрели и ...

Претседателот Иванов реагира на изјавите на лидерот на СДСМ

Сител - 12.05.2015

Во интервју за емисијата 360 степени на телевизијата Алсат-М, лидерот на СДСМ Зоран Заев откри дека од порано знаел за терористичката група која беше совладана во Куманово, но тоа не го пријавил на надлежните органи.

СКАНДАЛ: Заев издаде државна тајна (ВИДЕО)

Денешен - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

Заев молел за соработка со Харадинај, а сега неговата група ја напаѓа Македонија

Денешен - 12.05.2015

Последните случувања во земјава во медиумите и јавноста се поврзува и со пораките кои лидерот на СДСМ, Зоран Заев му ги праќаше на претседателот на ДПА, Мендух Тачи во пресрет на ланските предвремени парламентарни избори.

СКАНДАЛ: Заев издаде државна тајна и кажа дека знаел за терористите, а не пријавил

Press24 - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

Заев во интервју за „Алсат М“ издаде државна тајна (видео)

Република - 12.05.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев вчера во емисијата „360“ која се емитуваше на телевизијата „Алсат М“ издаде државна тајна со тоа што во јавноста изнесе податоци што ги дознал и за кои се разговарало на Седницата на Советот за безбедност ...

Чадорот на Верушевски и пријателите од надвор се едно исто

Fox.mk - 12.05.2015

Терористите блиски до Харадинај, а Заев со смс пораки молеше за соработка со Харадинај. Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро упатените членови на јавноста во Македонија по полициската акција откриваат многу повеќе.

СКАНДАЛ: Заев повторно издаде државна тајна

Нетпрес - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот, пишува „Курир“.

Заев сака соработка со Харадинај, пријателот на терористите во Куманово?!

Нетпрес - 12.05.2015

Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро упатените членови на јавноста во Македонија по полициската акција откриваат многу повеќе. Мухамед Зекири, новинар- уредник на Алсат-М, близок до многумина со екстремно однесување, јавно ги побара ...

Заев издаде државна тајна и кажа дека знаел за терористите, а не пријавил

Fox.mk - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

ФОТО: Заев се гушка со Алиу, човекот што ги откриваше локациите на македонската полиција

Нетпрес - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице, пишува Пулс 24. -Во текот на вчерашниот ден го објавивме лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу .

Чадорот на Верушевски и пријателите од надвор се едно исто

Република - 12.05.2015

Терористите блиски до Харадинај, а Заев со смс пораки молеше за соработка со Харадинај Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро упатените членови на јавноста во Македонија по полициската акција откриваат многу повеќе.

СДСМ: Посетата на Заев на Куманово го излуде Груевски

Либертас - 12.05.2015

Достоинствената посета на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на Куманово, како што доликува на еден сериозен политичар, го излуде Никола Груевски. Додека Груевски мора да крие од граѓаните, зашто нема објаснување за неговите незрели и дилетантски ...

СКАНДАЛ: Заев издаде државна тајна и кажа дека знаел за терористите, а не пријавил

Курир - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

ФОТО: Додека Заев се смешкаше прегрнувајќи го Алиу, тој ги откриваше локациите на македонската полиција

Курир - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице, пишува Пулс 24. -Во текот на вчерашниот ден го објавивме лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу .

(ВИДЕО) Заев, Ордановски, Марковски и Зеќири во „360 степени“: Иванов не бил информиран за полициската акција во ...

Репортер - 12.05.2015

Претседателот Иванов не бил информиран за полициската акција во Куманово и затоа заминал на пат за Москва. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 степени“, изјави дека на седницата на Советот за безбедност, премиерот Груевски се обидел да ...

ФОТО: Заев поздравува гордо со поздравот на УЧК

Нетпрес - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице, пишува „Курир“. Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите ...

Чадорот на Верушевски и пријателите од надвор се едно исто

Press24 - 12.05.2015

Терористите блиски до Харадинај, а Заев со смс пораки молеше за соработка со Харадинај. Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро упатените членови на јавноста во Македонија по полициската акција откриваат многу повеќе.

ВИДЕО: Интервју на Заев за 24 Вести – за Куманово, најавениот протест, „бомбата“ за „Монструм“…

Либертас - 12.05.2015

Во продолжение погледнете го интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за 24 Вести. Тема на интервјуто се настаните во Куманово, најавениот протест на 17-ти мај, „бомбите“ за името, за случајот ...

(ВИДЕО) Заев, Ордановски, Марковски и Зеќири во „360 степени“: Луѓе на Иванов контактирале со криминалната група?!

Либертас - 12.05.2015

Претседателот Иванов не бил информиран за полициската акција во Куманово и затоа заминал на пат за Москва. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 степени“, изјави дека на седницата на Советот за безбедност, премиерот Груевски се обидел да ...

Заев прегрнат со Алиу, човекот што ги откривал локациите на македонската полиција

Република - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице! Фотографијата на лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу докажува дека тој ги бодри и подржува терористите – ...

ФОТО: Заев насмеан во прегратките на УЧК додека Македонија тагува

Курир - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице. Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се ...

Чадорот на Верушевски и пријателите од надвор се едно исто

Курир - 12.05.2015

Терористите блиски до Харадинај, а Заев со смс пораки молеше за соработка со Харадинај. Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро упатените членови на јавноста во Македонија по полициската акција откриваат многу повеќе.

ВИДЕО Погледнете како беше дочекан Зоран Заев од Кумановци

Sky - 12.05.2015

Еве како изгледаа дел од средбите на претседателот Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски, градоначалникот Зоран Дамјановски, претставници на СДСМ со жителите на Куманово. Граѓаните кои во голем број излегоа по улиците да се видат со ...

Знаел ли Заев за групата од пријателот во поддршка Рамуш Харадинај?

Пулс24 - 12.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев во март минатата година испраќаше пораки до лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Тој всушност се обидувал да го наговори на соработка пред предвремените парламентарни избори.Прашањата и статусите на социјалните мрежи на добро ...

Заев „насмеан до уши“ во прегратките на УЧК, додека цела Македонија е во жалост!

Пулс24 - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице. Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се ...

НОВ УДАР: Заев знаел за активностите на терористите, но не ги пријавил!

Пулс24 - 12.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за емисијата „360 степени“ која се емитуваше на Алсат телевизија, повторно издаде државна тајна и воедно кажа дека знаел за терористичката група, ама не пријавил до органите на прогонот.

Додека Заев се смешкаше прегрнувајќи го Алиу, тој ги откриваше локациите на македонската полиција

Пулс24 - 12.05.2015

Бесмисленостите и непромислените работи кои ги прави Зоран Заев постојано го откриваат неговото вистинско лице! Во текот на вчерашниот де н го објавивме лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во прегратка со Бекир Алиу .

Заев во интервју за Алсат: Власта знаела за терористите безмалку две години

Нова ТВ - 11.05.2015

Фото: Алсат Лидерот на СДСМ, Зоран Заев за Алсат вели поседува докази дека власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година. Заев обвини дека одговорните не презеле никакви чекори за да ...

Заев: Подготвени сме за митингот в недела

24 Вести - 11.05.2015

„Лично Ѓорѓе Иванов ми се јави по телефон и ме повика на седницата на Советот за безбедност, а причината зошто отидов беше безбедносната состојба, а не политичкиот дијалог“, вели во интервју за 24 Вести претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Заев во Дива населба

Телма - 11.05.2015

Осум месеци безбедносните служби знаеле за криминалните групи кои планираат напад, ама ништо не сториле. Ова било обелоденето на синоќешниот состанок на советот за безбедност тврди лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој попладнево го посети најразурнатиот ...

Заев:Народот во Куманово е заедно, единствен и сплотен

Нова ТВ - 11.05.2015

Уште еднаш да ги отвориме дилемите, како тоа тие криминални групи дојдоа во нашата земја и допреа овде во срцето на Куманово, каде што живее цивилно мирољубиво население, народ кој што се бори да го подобри квалитетот на својот живот, рече денеска ...

Заев ќе го посети Куманово

Алсат-М - 11.05.2015

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија објавија дека попладнево, околу 14:30 часот, претседателот на СДСМ, Зоран Заев , генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ ќе ги посетат граѓаните на ...

Заев: Власта знаела за терористите безмалку две години

Алсат-М - 11.05.2015

Во изјава за Алсат, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

Заев во посета на Куманово

МКД - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на најголемата опозициска партија попладнево се во посета на граѓаните на Куманово, каде во престрелки со вооружена група загинаа осум полицајци.

Заев од Куманово: Ќе продолжиме со „бомбите“, вечерва одлучуваме за идната стратегија на СДСМ

МКД - 11.05.2015

Заев потенцираше дека дошол да го посети местото каде викендов се случуваа немилите настани и порача никогаш да не се повтори. Полициските сили, според него, професионално си ја завршиле работата и биле крајно вниматели со народот.

Заев: Како тоа тие криминални групи дојдоа во нашата земја и допреа овде во срцето на Куманово? (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.05.2015

Дојдовме тука денеска од неколку причини: да споделиме сочувство со сите граѓани што поминаа низ овие трауми, уште еднаш да изразиме сочувство за бранителите што ги изгубија животите, да го покажеме сето ова што го гледате и преку вашите објективи, ...

Заев од Куманово: Ќе продолжиме со „бомбите“, вечерва одлучуваме за идната стратегија на СДСМ

Тера - 11.05.2015

Лидерот на најголемата опозициска партија, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и ...

Заев во посета на Куманово

А1 On - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово. Како што соопштуваат од СДСМ, претседателот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово во 14:30 часот, ...

Заев во посета на Куманово

Фама - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово. Како што соопштуваат од СДСМ, претседателот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово во 14:30 часот, ...

Заев за Алсат-М: Власта знаела за терористите две години

Фама - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Алсат-М вели дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

Заев за Алсат-М: Власта знаела за терористите речиси две години

24Струмица - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Алсат-М вели дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

Заев од Куманово: Вечерва ќе се одлучува за идната стратегија на СДСМ

А1 On - 11.05.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група.

(ВИДЕО) Заев: Имам докази оти власта знаела за криминалната група од септември 2013-та

А1 On - 11.05.2015

Во интервју за емисијата „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва во 22,30 часот на Алсат-М, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека има докази оти власта знаеле за криминалната група од септември 2013-та и дека носи одговорност зошто ништо не ...

(ВИДЕО) Заев во Куманово: Нека одговорат, како дојдоа криминални групи во срцето на градот?

А1 On - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ја посети населбата во Куманово каде претходните два дена се водеа жестоки престрелки. Тој се сретна со жителите и појасни дека е дојден од повеќе причини. Прво, да споделиме сочувство со сите оние граѓани коишто поминаа ...

Заев денеска ќе го посети Куманово

+инфо - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово. Во 14.30 часот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово, каде ќе се сретне со ...

Заев: Оставките се печени, мора да паднат (ВИДЕО)

+инфо - 11.05.2015

Власта знаела за криминалната група што влегла во земјава уште од септември 2013 година, но ништо не презела за да го спречи нејзиното инфилтрирање, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервјуто за емисијата „360 степени“ на Алсат-М, што ќе се ...

(ВИДЕО) Заев вели дека има докази дека терористите биле следени од септември 2013, а власта не преземала ништо

Локално - 11.05.2015

Во изјава за Алсат, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

Заев на средба со граѓаните на кумановската населба Дива (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево престојуваа во Куманово каде што имаа средба со граѓаните. Заев ја посети населбата Дива каде што изминатите два дена се одвиваа престрелките ...

(ВИДЕО) Заев од “Диво насеље”: Ќе се продолжи со објавување на “бомбите”, стратегијата ќе се утврдува вечерва

Локално - 11.05.2015

Лиерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група.

(ВИДЕО) Заев : Подготовките за протестот на 17 мај се во полн ек

Локално - 11.05.2015

„Лично Ѓорѓе Иванов ми се јави по телефон и ме повика на седницата на Советот за безбедност, а причината зошто отидов беше безбедносната состојба, а не политичкиот дијалог. Врвот на апсурдноста се покажа со тоа што меѓу сите луѓе таму задолжени за ...

Заев: Имаме дилема кога да ги објавиме снимките за Смилковско Езеро (ВИДЕО)

+инфо - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за 24 Вести изјави дека е во дилема дали да ја објави содржината на разговорите поврзани со убиството кај Смилковското Езеро, откако безбедносната состојба беше нарушена со последните случувања во Куманово.

Заев: Властите знаеле за терористите од 2013 година, но не направиле ништо

Фактор - 11.05.2015

Властите знаеле за криминалистичка група која влегла во Македонија уште од септември 2013 година, но не направиле ништо за да го спречат нејзиното дејствување и напади. Тоа, го изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за емисијата “360 ...

Заев на средба со граѓаните на кумановската населба Дива (ВИДЕО -ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево престојуваа во Куманово каде што имаа средба со граѓаните. Заев ја посети населбата Дива каде што изминатите два дена се одвиваа престрелките ...

Заев од Куманово: Оваа траума нека биде слика којашто ќе испрати порака ова да не се повтори никогаш!

Фактор - 11.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев денес беше во посета на Куманово, градот кој трепереше од престрелката меѓу полициските сили и терористите речиси два дена. Заев за посетата рече дека таму, со претставниците на највисоко ниво се од неколку причини.

Атмосфера од средбата на кумановци со Заев (ВИДЕО)

+инфо - 11.05.2015

Кумановци кои во голем број излегоа по улиците да се сретнат со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за време на неговата посета во овој град, ги споделуваа ужасот и траумите во Куманово изминатите два дена, кои оставија луѓе без домови, срушени куќи, ...

Заев во Куманово: Одговорните не спречиле инцидентот да се случи

+инфо - 11.05.2015

Не сакам да прејудицирам. Ова е многу чувствително и оваа вистина мора да се види, истражните органи, стручните органи без мешање на политиката внатре, кога било са ја отворат вистината до крај , изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи денеска ...

Тоа Македонија не го заслужува

Дневник - 11.05.2015

Со последните од серијата т.н. бомби на аболираниот лидер Зоран Заев и неговите поданици околу него, каде што со конструирани, снимени и монтирани разговори, с` уште се евоцираат спомените од убиството на Мартин Нешкоски од 2011 година.

ФОТО: Графити се појавија низ Скопје

Нетпрес - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ Зоран Заев дали е задоволен од настанатата ситуација. Граѓаните на овој начин директно го искажуваат својот револт од сето она што се ...

Графити се појавија низ Скопје

Вечер - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ Зоран Заев дали е задоволен од настанатата ситуација. Граѓаните на овој начин директно го искажуваат својот револт од сето она што се ...

ФОТО: Графити се појавија во Скопје

Press24 - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дали е задоволен од настанатата ситуација. Заев, задоволен ли си сега, гласи графитот кој осамна во Скопје.

(ВИДЕО) Заев за „360 степени“ на Алсат: Се знаеле, ништо не преземале

Либертас - 11.05.2015

Во интервју за емисијата „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва во 22,30 часот на Алсат-М, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека има докази оти власта знаеле за криминалната група од септември 2013-та и дека носи одговорност зошто ништо не ...

Заев во посета на граѓаните во населба Тоде Мендол

Кумановски м. - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев , генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово. Во 14:30 часот претседателот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово, по што ќе бидат остварени ...

Заев за „360 степени“ на Алсат-М: Се знаеле но ништо не преземале

Бриф - 11.05.2015

Во интервју за емисијата „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва во 22,30 часот на Алсат-М, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека има докази оти власта знаеле за криминалната група од септември 2013-та и дека носи одговорност зошто ништо не ...

Заев во посета на Куманово

Бриф - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево се во посета на граѓаните на Куманово. Во 14:30 часот претседателот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово, по што ќе бидат остварени ...

(Видео)Зоран Заев: Имам докази дека Власта знаела за терористите безмалку две години!

Кирилица - 11.05.2015

Во изјава за Алсат, лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

(ВИДЕО) Заев: Власта знаела за терористите

Репортер - 11.05.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, во интервју за Алсат-М вели дека има докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година. Одговорните не презеле никакви чекори за да спречат нивно ...

Заев од Куманово порача дека ќе има митинг и уште „бомби“

еМагазин - 11.05.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група, ...

Заев влезе во разурнатите домови, поддршка за жителите

Бриф - 11.05.2015

Лиерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група.

Заев од Куманово: Вечерва ќе се одлучува за идната стратегија на СДСМ

Репортер - 11.05.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев денеска ги посети куќите во Диво Насеље во Куманово, каде викендов борба водеше полицијата наспроти теротистичка група. На посетата присутни беа генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски и градоначалникот на ...

Заев од Куманово: Вечерва ќе се одлучува за идната стратегија на СДСМ

Бриф - 11.05.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група.

Заев е прв политичар кој по немирите го посети кумановско ”Диво насеље” (видео)

Кумановски м. - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денес во придружба на кумановскиот градоначалник и секретарот Оливер Спасовски и делегација од партијата, остварија посета на разрушените домови во нас. Тоде Мендол.

ФОТО: Граѓаните преку графити го прашуваат Заев дали е задоволен

Курир - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ Зоран Заев дали е задоволен од настанатата ситуација. Граѓаните на овој начин директно го искажуваат својот револт од сето она што се ...

Преку графити граѓаните го прашуваат Заев дали е задоволен (ФОТО)

Fox.mk - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ Зоран Заев дали е задоволен од настанатата ситуација. Фото: НетПрес Граѓаните на овој начин директно го искажуваат својот револт од сето ...

Заев :Подготовките за протестот на 17-ти Мај се во полн ек и нема одложување

Репортер - 11.05.2015

„Лично Ѓорѓе Иванов ми се јави по телефон и ме повика на седницата на Советот за безбедност, а причината зошто отидов беше безбедносната состојба, а не политичкиот дијалог“, вели во интервју за 24 Вести претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ФОТО: „Селфи“ на Заев во Дива населба

Нетпрес - 11.05.2015

Во обид за политичко поентирање и маркетинг Зоран Заев направи посета на Дивата населба во Куманово каде вчера и завчера имаше голема полициска акција за сузбивање на опасната терористичка група.

Додека Македонија жали и е завиена во црно, Заев насмеан прави селфи во Куманово

Курир - 11.05.2015

Во обид за политичко поентирање и маркетинг Зоран Заев направи посета на Дивата населба во Куманово каде вчера и завчера имаше голема полициска акција за сузбивање на опасната терористичка група.

Додека Македонија жали и е завиена во црно, Заев насмеан прави селфи во Куманово

Press24 - 11.05.2015

Во обид за политичко поентирање и маркетинг Зоран Заев направи посета на Дивата населба во Куманово каде вчера и завчера имаше голема полициска акција за сузбивање на опасната терористичка група.

(ВИДЕО) Заев: Имам докази дека власта знаела за оваа криминалната група од 2013-та

Репортер - 11.05.2015

Во интервју за емисијата „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва во 22,30 часот на Алсат-М, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека има докази оти власта знаеле за криминалната група од септември 2013-та и дека носи одговорност зошто ништо не ...

Додека Македонија жали и е завиена во црно, Заев насмеан прави селфи во Куманово

Fox.mk - 11.05.2015

Во обид за политичко поентирање и маркетинг Зоран Заев направи посета на Дивата населба во Куманово каде вчера и завчера имаше голема полициска акција за сузбивање на опасната терористичка група.

ФОТО: „Селфи“ на Заев во Дива населба

Вечер - 11.05.2015

Ниту Зоран Заев ниту некој од раководството на СДСМ досега не пројави никаков интерес и не ги посети ниту повредените 38 полицајци од акцијата во Куманово, ниту пак специјалците од полицијата кои учествуваа во самата акција.

(ВИДЕО + ФОТО) Заев: Нека одговорат, како дојдоа криминални групи во срцето на градот?

Репортер - 11.05.2015

Денеска причината за посетата на опозицијата, претставена од највисоко ниво, а овде се и претставниците на општина Куманово, градоначалникот, претседателот на Советот, пратениците и слично, дојдени сме од неколку причини.

Додека Македонија жали, Зоран Заев прави селфи во Куманово

Република - 11.05.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во обид за политичко поентирање денеска ја посети кумановската Дива населба каде во изминативе два дена се одвиваше голема акција за сузбивање на терористичката група.

Заев во кумановска Дива населба

Макфакс - 11.05.2015

Лидерот на најголемата СДСМ, Зоран Заев, во понеделникот придружуван од дел од раководствот на најголемата опозицска партија и претставниците на општина Куманово, градоначалникот Зоран Дамјановски, исто така, од Социјалдемократскиот сојуз, се појави ...

(Видео) Заев во Куманово: Должат одговор како дојдоа криминални групи во срцето на градот

Кирилица - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ја посети населбата во Куманово каде претходните два дена се водеа жестоки престрелки. Тој се сретна со жителите и појасни дека е дојден од повеќе причини. Прво, да споделиме сочувство со сите оние граѓани коишто поминаа ...

Заев: Имаме дилема кога да ги објавиме снимките за Смилковско Езеро

Кирилица - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за 24 Вести изјави дека е во дилема дали да ја објави содржината на разговорите поврзани со убиството кај Смилковското Езеро, откако безбедносната состојба беше нарушена со последните случувања во Куманово.

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Заев призна дека за нив има лош материјал, но нема да го пушти

Нетпрес - 11.05.2015

Првиот човек на опозициската СДСМ, Зоран Заев, при својата денешна посета на Куманово признава дека има „бомби“ за нив, но нема да ги објави во јавноста. На прашање на, најверојатно симпатизер или член на СДСМ, „може за нас нешто, сигурно има“, Заев ...

ВИДЕО: Заев призна дека за нив има лош материјал, но нема да го пушти

Press24 - 11.05.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на Куманово. Тој призна дека има „бомби“ и за нив, но нема да ги објави во јавноста. На прашање, најверојатно на симпатизер на СДСМ „може и за вас нешто, сигурно има“, Заев вели ...

Заев во Куманово призна дека има „бомби“ за нив, но нема да ги објави (видео)

Република - 11.05.2015

Првиот човек на опозициската СДСМ, Зоран Заев, при својата денешна посета на Куманово призна дека има „бомби“ за нив, но нема да ги објави во јавноста, објави „Нетпрес“. На прашање на, најверојатно симпатизер или член на СДСМ, „може за нас нешто, ...

ВИДЕО: Заев призна дека за нив има лош материјал, но нема да го пушти

Курир - 11.05.2015

Зоран Заев при посетата на кумановската Дива населба на средба со граѓаните на прашањето дали поседува и дали ќе објави материјали од разговори на челните луѓе од опозицијата и СДСМ, Заев признава дека поседува прислушкувани материјали и има лош ...

Заев призна дека за нив има лош материјал, но нема да го пушти

Fox.mk - 11.05.2015

Зоран Заев при посетата на кумановската Дива населба на средба со граѓаните на прашањето дали поседува и дали ќе објави материјали од разговори на челните луѓе од опозицијата и СДСМ, Заев признава дека поседува прислушкувани материјали и има лош ...

(ВИДЕО) Заев со кумановчани, за траумите и вистината

Бриф - 11.05.2015

Видео од средбите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски, градоначалникот Зоран Дамјановски, претставници на СДСМ со жителите на Куманово. Граѓаните кои во голем број излегоа по улиците да се видат со Заев, ги ...

ВИДЕО: Вака Кумановци го пречекаа Заев

Либертас - 11.05.2015

СДСМ објави видео од дел од средбите на претседателот на партијата Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски, градоначалникот Зоран Дамјановски, претставници на СДСМ со жителите на Куманово.

„Заев задоволен ли си сега?“-Се појавија графити низ Скопје!

Пулс24 - 11.05.2015

Во текот на минатите денови во Скопје се појавија графити во кои граѓаните директно го прашуваат лидерот на СДСМ Зоран Заев дали е задоволен од настанатата ситуација. Граѓаните на овој начин директно го искажуваат својот револт од сето она што се ...

ЗАЕВ ВО МОМЕНТОВ ВО КУМАНОВО - Еве детали за настанот

Sky - 11.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на СДСМ попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово. Во 14:30 часот претседателот Заев ќе биде кај Градскиот пазар во Куманово, по што ќе бидат остварени ...

ВИДЕО - ЗАЕВ ЗА АЛСАТ: Власта знаела за терористите безмалку две години

Sky - 11.05.2015

Во изјава за Алсат , лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека поседува докази оти власта имала сознанија за движење на терористичката група разбиена во Куманово, уште од септември 2013 година.

Заев од Куманово: Вечерва ќе се одлучува за идната стратегија на СДСМ

Sky - 11.05.2015

Лиерот на опозицијата, Зоран Заев, заедно со генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, и со градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, ги посети куќите од Диво Насеље каде викендов се водеа борби помеѓу полицијата и терористичката група.

ВЕЧЕРВА ВО 18 ЧАСОТ: Интервју со Зоран Заев на 24 Вести

Sky - 11.05.2015

Вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев во 18 часот ќе има интервју за 24 Вести, предмалку преку најава беше соопштено на телевизијата 24 ...

Заев: Подготвени сме за митингот в недела

Канал 77 - 11.05.2015

„Лично Ѓорѓе Иванов ми се јави по телефон и ме повика на седницата на Советот за безбедност, а причината зошто отидов беше безбедносната состојба, а не политичкиот дијалог“, вели во интервју за 24 Вести претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

ЗАЕВ: Подготвени сме за митингот в недела (ВИДЕО)

Sky - 11.05.2015

„Лично Ѓорѓе Иванов ми се јави по телефон и ме повика на седницата на Советот за безбедност, а причината зошто отидов беше безбедносната состојба, а не политичкиот дијалог“, вели во интервју за 24 Вести претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Куманово жали за загинатите херои, а Заев собира политички поени!

Пулс24 - 11.05.2015

Куманово жали за загинатите херои, а Заев собира политички поени! Додека цело Куманово, односно цела Македонија жали за загинатите херои, некои се обидува по секоја цена да ги оствари своите цели.

ГАЛЕРИЈА: ЗАЕВ - првиот политички лидер кој го посети кризното Куманово

Sky - 11.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев заедно со високи претставници на СДСМ денеска имаше средби со граѓаните на Диво насеље во Куманово. Во ова место викендов се одвиваше вистинска борба меѓу безбедносните сили и ...

СКАНДАЛ: Беким Алиу објавува статус против македонските сили! Дали сѐ однапред беше договорено со Заев?

Пулс24 - 11.05.2015

Додека македонската јавност сѐ уште го почитува денот на жалоста и плаче и тагува по припадниците на македонските безбедносни сили кои несебично ги дадоа животите во судирите во Куманово, Зоран Заев реши да ја искористи шансата за да собере ...

ВИДЕО: И за Заев има лош материјал, но нема да го пушти!

Пулс24 - 11.05.2015

Зоран Заев при посетата на кумановската Дива населба на средба со граѓаните на прашањето дали поседува и дали ќе објави материјали од разговори на челните луѓе од опозицијата и СДСМ, Заев признава дека поседува прислушкувани материјали и има лош ...