TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

А1 On - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Мурињо победи, па им се извинуваше на навивачите на Тотенхем

Екипа - 24.11.2019

Жозе Мурињо дефинитивно е „специјален“, откако по одличната игра и заслужената победа на Тотенхем на неговото деби на клупата на „спарси“, португалскиот стратег најде причина да им се извини на навивачите на лондонскиот клуб.

Мурињо победи на дебито и веднаш испорача список на желби

Слободен Печат - 24.11.2019

Португалецот со триумф ја започна работата во Тотенхем. Жозе Мурињо имаше победничко деби на клупата на Тотенхем , и веднаш по натпреварот на управата и даде листа со три имиња кои сака да му бидат доведени во зимскиот преден рок.

Еден од стартерите на дебито на Жозе: Добро е што Мурињо го замени Покетино

Дерби - 24.11.2019

Жозе Мурињо вчера дебитираше на клупата на Тотенхем со победа од 2:3 во дерби пресметката со Вест Хем, натпревар на кој Португалецот уште на стартот прекина една ужасна серија на „петлите“ која траеше цели десет месеци.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

Курир - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Тотенхем го посакуваше Анчелоти, но Мурињо го доби местото поради две причини

Sport M - 24.11.2019

Карло Анчелоти беше првата желба на челниците за тренер на Тотенхем, пред Jозе Мурињо. Лидерите на англискиот клуб го сметаа Карло за „дон“ и беа подготвени да го ангажираат, но успеаа поради неговите сегашни услови.

Переира: Мило ми е што Мурињо е во Тотенхем

Sport M - 24.11.2019

Крилниот напаѓач на Лестер Сити, Рикардо Переира е среќен што Жозе Мурињо е на клупата на Тотенхем. Переира, кој е поврзан со преселба во Јувентус, е среќен што португалскиот техничар се врати во Премиер лигата.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

Локално - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

iPortal - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

Опсервер - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

Либертас - 24.11.2019

Лондон, 24 ноември 2019 (МИА) – Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Мурињо по победата над Вест Хем објасни зашто не отиде кај навивачите на Тотенхем

Опсервер - 24.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо им се извини на навивачите, откако по денешната победа над Вест Хем (3:2) во Премеиер лигата не отиде со своите играчи кон трибината со навивачите на „спарс“.

Сон: Мораме да се навикнеме на Мурињо

MakPress - 24.11.2019

Sвездата на Тотенхем, Хјун-мин Сон призна дека на него и неговите соиграчи ќе им треба време да се навикнат на директниот стил на игра на нивниот нов менаџер, Жозе Мурињо. – Треба да се прилагодиме на нешто ново.

Мурињо по победата над Вест Хем објасни зашто не отиде кај навивачите на Тотенхем

MakPress - 24.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо им се извини на навивачите, откако по денешната победа над Вест Хем (3:2) во Премеиер лигата не отиде со своите играчи кон трибината со навивачите на „спарс“.

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

24 Вести - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

Кајгана - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест Хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Севиџ со прогноза за 13. коло во Премиер лигата: „Чеканите“ ќе му го расипат дебито на Мурињо, Челси ќе го сруши Сити

Дерби - 23.11.2019

По пауза од две недели се враќа Премиер лигата и тоа со 13. коло кое носи неколку интересни натпревари. Според табелата највозбудливо треба да биде во Манчестер на пресметката меѓу Сити и Челси, но дефинитвно големо внимание предизвикува и градската ...

Клоп и Гвардиола првпат зборуваа за кам-бекот на Мурињо во Премиер лигата

Gol.mk - 23.11.2019

Лутите ривали на Жозе Мурињо во Премиер лигата, Јирген Клоп и Пеп Гвардиола, првпат во јавноста зборуваа за неговиот кам-бек. Предводникот на Ливерпул смета дека англискиот фудбал е побогат со доаѓањето на Португалецот. „Добредојде назад Жозе.

(ВИДЕО) Мурињо веќе на првиот тренинг ги воодушеви навивачите на Тотенхем

Спортклуб - 23.11.2019

Португалскиот стручњак пред неколку дена официјално беше претставен како нов тренер на Тотенхем. Мурињо на клупата на лондонскиот тим ќе дебитира веќе денес кога неговиот тим гостува кај Вест Хем.

Првите 48 часа на Мурињо во Тотенхем (ВИДЕО)

Спортски - 23.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо пред неколку дена и официјално беше претставен како нов тренер на Тотенхем. Мурињо на клупата на лондонскиот тим ќе дебитира денес во натпреварот на Тотенхем против Вест Хем.

Мурињо е центарот на фудбалот – Во градско дерби дебитира на клупата на Тотенхем

Спортманија - 23.11.2019

Португалецот се враќа во Премиер лигата Со само 14 бодови од 12 меча, Тотенхем е можеби најголемото разочарување во англискиот фудбал сезонава. Тимот кој пред само неколку месеци играше во финалето на Лигата на шампиони и беше на еден чекор од ...

Мурињо откри како му се обратил на Деле Али кој е во катастрофална форма: Ти си Деле, или неговиот брат….

Дерби - 23.11.2019

Жозе Мурињо се подготвува за првиот предизвик кој ќе го има со екипата на Тотенхем во воведниот натпревар од 13. коло од англиската Премиер лига против Вест Хем. Работата на Португалецот е да ги врати во форма играчите кои блескаа минатата сезона, а ...

Мурињо ја враќа 4-3-3 формацијата, Тотенхем екстра офанзивен против Вест Хем

Gol.mk - 23.11.2019

Сите очи денес ќе бидат вперени во Лондон, каде Жозе Мурињо ќе дебитира на клупата на Тотенхем. Градското дерби против Вест Хем ќе биде првиот предизвик за „специјалниот“ во својот кам-бек во Премиер лигата.

Мурињо уште на првиот тренинг ги воодушеви навивачите на Тотенхем (ВИДЕО)

СуперСпорт - 23.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо пред неколку дена седна на кормилото на Тотенхем, па по долга пауза повторно се врати во Премиерлигата, каде што денеска ќе го има своето деби на мечот против Вест хем.

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

Курир - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Мурињо уште на првиот тренинг ги воодушеви фановите на Тотенхем (ВИДЕО)

Sport M - 23.11.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо пред неколку дена официјално беше претставен за нов тренер на Тотенхем. Мурињо денеска ќе го направи своето деби на клупата на лондонскиот клуб со неговиот тим во посета на Вест Хем.

Се огласи и Виљаш-Боаш: Мурињо и Леви? Нема да помине добро…

Дерби - 23.11.2019

Назначувањето на Жозе Мурињо за нов предводник на Тотенхем предизвика големо внимание и разни коментари во фудбалската јавност. Сега со свој став се јави и Андре Виљаш-Боаш кој е тесно поврзан со Жозе Мурињо, но и со Тотенхем.

Мурињо принуден да ја пушти sвездата во Јувентус

Sport M - 23.11.2019

Епизодите на Кристијан Ериксен во Тотенхем ќе завршат во текот на зимата, убедени се медиумите во Англија. Договорот на Ериксен со Спарси важи до крајот на сезоната, а за да заработат што е можно повеќе, челниците на лондонскиот клуб ќе бидат ...

Уште на стартот негативна најава: Леви и Муруњо? Нема тоа добро да заврши!

Спортклуб - 23.11.2019

Некогашниот тренер на Тотенхем, Андре Виљаш Боаш, смета дека соработката меѓу првиот човек на „Спарси“ Даниел Леви и Жозе Мурињо нема да заврши добро. Боаш го водеше некогаш Тотенхем и добро ја познава структурата на клубот, вклучително и тврдиот ...

Прв список на Мурињо: Двајца избришани, се враќа Дајер

Екипа - 23.11.2019

Жозе Мурињо изненади со изборот на стартните единаесетмина во својот прв меч на клупата на Тотенхем, гостувањето против Вест Хем. Португалецот не смета на Кристијан Ериксен, кој одбива да потпише нов договор со клубот, како и на Сисоко, кој беше ...

Mурињо со промени во Тотенхем уште на дебито

Спортски - 23.11.2019

Со нетрпение навивачите очекуваа да видат за каков состав ќе се одлучи Мурињо и Португалецот во своето деби веднаш се одлучи да направи неколку промени. Мурињо пред неколку дена седна на клупата на Тотенхем на местото на Покетино.

Уште не почнал, а Мурињо веќе ги одушеви сите! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.11.2019

Португалскиот стручњак е во центарот на вниманието непосредно пред дуелот на двата тима од главниот град, и се следи секој негов чекор на стадионот на „чеканите“. Фудбалерите на Тотенхем стигнаа на стадионот на Вест Хем каде што се игра ...

ВИДЕО: Тотенхем на Мурињо игра супер-офанзивно, Сон и Моура го „замолкнаа“ Вест Хем

Gol.mk - 23.11.2019

Корејскиот напаѓач Хеунг-Мин Сон го постигна првиот погодок во ерата на Жозе Мурињо на клупата на Тотенхем . Екипата од Северен Лондон доминира во првиот дел против Вест Хем и заслужено стигна до водство.

(ВИДЕО) Прв гол во „ерата Мурињо“ – стрелец Сон!

Спортклуб - 23.11.2019

Тотенхем гостува кај Вест Хем во дебито на Жозе Мурињо на клупата на лондонскиот клуб. По големата доминација, Спарс успеаја да го скршат отпорот на домашниот тим и тоа преку корејскиот репрезентативец Хеунг Мин Сон.

Се е поинаку со Мурињо: Тотенхем го реши Вест Хем

Екипа - 23.11.2019

Жозе Мурињо имаше импресивно деби на клупата на Тотенхем, откако под негово водство „спарси“ одиграа одличен меч и заслужено славеа на гостувањето против Вест Хем со 2-3. Тотенхем целосно доминираше на натпреварот, а отпорот на „чеканите“ го скрши ...

ВИДЕО: Мурињо бурно славеше, Тотенхем му подари победнички кам-бек во ПЛ

Gol.mk - 23.11.2019

Тотенхем одново не успеа да одигра натпревар без примен гол, но прокнижи три бода кај Вест Хем (2-3) во 13. коло од Премиер лигата. Извештај од натпреварот: Ова беше деби за Жозе Мурињо на клупата на „петлите“, три дена откако беше поставен за ...

Тотенхем го доби лондонското дерби: Деби-победа за Мурињо во новиот клуб (ВИДЕО)

СуперСпорт - 23.11.2019

Жозе Мурињо тргна со победа во неговиот нов клуб Тотенхем, откако во лондонското дерби го совлада Вест хем со 3-2. Сон Хеунг-Мин погоди во 36. минута за водство од 1-0 на Тотенхем, а седум минути подоцна Лукас зголеми на 2-0.

Лондонското дерби донесе пет гола и победа на Мурињо! (ВИДЕО)

Спортски - 23.11.2019

Денес Мурињо дебитираше како тренер на Тотенхем и тоа го направи со триумф на гостувањето кај Вест Хем. Тотенхем денес беше подобар противник и заслужено ги однесе трите бода. До предност „петлите“ стигнаа во 36-тата минута преку Сон Хеунг Мин , а ...

Деби победа на Мурињо во Тотенхем

SportMedia - 23.11.2019

„Специјалниот“ Мурињо со победа се врати на фудбалот. Како нов менаџер на Тотенхем, тимот го совлада Вест Хем како гостин со 2:3. Можеби победата делува „тесна“, меѓутоа со исклучок на финишот, тимот на Португалецот доминираше во текот на целата ...

Мурињо брилјираше крај аут линијата, Тотенхем ја отвори со дерби победа ерата на Португалецот (Видео)

Дерби - 23.11.2019

Ова попладне стартуваше една нова фудаблска ера во Лондон, бидејќи Жозе Мурињо за првпат го водеше Тотенхем од клупата, и тоа на дерби натпревар против лутиот ривал Вест Хем. Тотенхем немаше победа на гостувањата во Премиер лигата од месец јануари, ...

Мурињо ја забележува првата победа како тренер на Тотенхем

Sport M - 23.11.2019

Жозе Мурињо успеа да го започне ново поглавје од неговата кариера како тренер, постигнувајќи победа од 3:2 како гостин во првиот натпревар како тренер на Тотенхем. Жртва на „Специјалниот“ во оваа пресметка беше Вест Хем.

Има нешто специјално во Мурињо, Тотенхем конечно победи на гости (видео)

Спортманија - 23.11.2019

Португалецот првпат диригираше од клупата, Петлите прекинаа низа од 12 првенствени меча без гостински триумф Уште во дебито на Жозе Мурињо на клупата на Тотенхем, се покажа дека неговото назначување за нов менаџер беше вистински потег на управата на ...

(ВИДЕО) Тоа што не успеа Покетино за 10 месеци, Мурињо направи за еден натпревар

Спортклуб - 23.11.2019

Блескаво деби имаше Жозе Мурињо на клупата на својот нов клуб Тотенхем кога стаува збор за Премиер лигата. Во градското дерби против Вест Хем, Спарс победија со 3-2 и ја прекинаа серијата од пет натпревари без победа, а во исто време го остварија ...

Победнички старт за Мурињо во Тотенхем, падна Вест Хем (видео)

TopSport - 23.11.2019

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо со победа дебитираше на менаџерската позиција во Тотенхем откако предмалку Спарси со 3-2 нагости славеа кај Вест Хем во 13 коло од Премиерлигата. Гостите ја имаа иницијативата на мечот, доминираа, а резултат на тоа ...

Генијалниот пас на Деле Али (ВИДЕО)

Спортски - 23.11.2019

Жозе Мурињо денес дебитираше со победа на клупата на Тотенхем во натпреварот против Вест Хем (2:3). Одличен натпревар за Тотенхем денес одигра Деле Али. Играчот за врска на „петлите“ се истакна и при вториот гол на неговиот тим кога на генијален ...

Мурињо дебитираше со победа, но тоа не е ништо ново

Спортски - 23.11.2019

Жозе Мурињо денес дебитираше на клупата на Тотенхем и на гостински терен против Вест Хем се радуваше на победа. Спарси го надиграа Тотенхем, имаа голем број прилики, а на крајот Вест Хем со два гола сепак успеа да го ублажи поразот.

Жозе Мурињо во свој стил: Имам доволно искуство!

Слободен Печат - 23.11.2019

Менаџерот на Тотенхем после лондонското дерби истакна дека емоциите владееле кај неговите играчи после заминувањето на Покетино. Жозе Мурињо имаше успешен старт денеска на клупата на Тотенхем, кој како гостин славеше со 2:3 против Вест Хем во ...

Мурињо објасни зошто го остави Ериксен на клупата

Дерби - 23.11.2019

Жозе Мурињо дебитираше со победата на клупата на Тотенхем, но најголем впечаток остави со тоа што одлучи да го пресели на клупата Критијан Ериксен. Данецот без никаков сомнеж е еден од најдобрите играчи на тимот, но во победата од 2:3 против Вест ...

Ериксен остана на клупата за резерви во дебито на Мурињо, Португалецот објасни зошто

СуперСпорт - 23.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо се реши да го седне на клупата за резервни фудбалери Кристијан Ериксен кој воопшто не доби шанса на натпреваротпротив Вест Хем. Ериксен знаеше да ги почнува натпреварите од клупата и под водство на Покетино, ...

Мурињо ја објасни изненадувачката одлука во дебито за Тотенхем

Спортски - 23.11.2019

Жозе Мурињо денес дебитираше со победа на клупата на Тотенхем во лондонското дерби против Вест Хем. Тотенхем победи со 2:3, а големо внимание пред натпреварот привлече одлуката на Жозе Мурињо да го остави Кристијан Ериксен на клупата за резерви.

Мурињо објасни зошто го остави Ериксен на клупата: Морам да знам што му се врти во главата

Спортклуб - 23.11.2019

Тотенхем на отворањето од 13. коло во Премиер лигата славеше на гостински терен кај Вест Хем со 3:2. Жозе Мурињо пред неколку дена го презеде лондонскиот клуб откако Маурисио Покетино доби отказ и Португалецот на најдобар можен начин стартуваше на ...

Мурињо за една ѕвезда на Тотенхем: Тој може да биде еден од најдобрите во светот!

Дерби - 23.11.2019

Жозе Мурињо се израдува на првата победа уште на дебито во Тотенхем, натпревар на кој можеше да гледа навистина импресивно издание на неговите играчи, особено во првото полувреме. Тотенхем славеше на гостувањето кај лутиот ривал Вест Хем со 2:3, а ...

Мурињо: Јас припаѓам овде, крај аут линијата!

TopSport - 23.11.2019

Жозе Мурињо дебитираше со победа како нов менаџер на Тотенхем. „Спарси“ славеа нагости со 3-2 против Вест Хем. По мечот, Португалецот имаше само зборови на пофалба за својата екипа која славеше нагости во ПЛ првпат по 11 месеци.

Мурињо: Тотенхем има среќа со мене, еве што реков на паузата!

Sport M - 23.11.2019

Џозе Мурињо го направи своето деби за Тотенхем, триумфирајќи над Вест Хем со 2:3. На крајот од натпреварот, португалскиот селектор разговараше со англиските медиуми, каде се радуваше на победата и го откри она што го кажа на паузата на своите играчи.

Мурињо блеска по победата: По 11 месеци се слушна песна

Спортклуб - 23.11.2019

Жозе Мурињо пред три дена го презеде Тотенхем, а денеска неговиот нов тим со 3:2 го совлада Вест Хем на гостински терен. Мурињо добро ја започна авантурата на клупата на Спарси. Неговиот тим денеска доминираше, водеше со 3:0, на крајот заслужено ...

Мурињо објасни зошто не им отпоздрави на фановите на Тотенхем

Спортманија - 23.11.2019

Португалецот не сакаше да отиде кон трибините после мечот. Тотенхем како гостин го победи Вест Хем со 3-2, а по завршувањето на средбата, новиот тренер на „петлите“, Жозе Мурињо, не замина заедно со играчите за да им отпоздрави на фановите кои ...

Прва гостинска победа за Тотенхем по 11 месеци

Сител - 23.11.2019

Победнички старт за Жозе Мурињо со Тотенхем во Премиер лигата. Тимот од Лондон победи во градското дерби со Вест Хем со 3-2 во доминантна игра во која со головите на Сон, Лукас Моура и Кејн имаше убедлива предност од 3-0.

Убавина од акција на Тотенхем и генијален пас на Деле Али

Оff.net - 23.11.2019

Фантастичен старт на Жозе Мурињо кој на деби мечот му донесе гостинска победа на Тотенхем по пауза од 11 месеци и тоа на дербито со Вест Хем 2:3. Погледнете какво акцииште врзаа и каков магичен пас изведе Деле ...

Мурињо тргна со победа, триумф на „граѓаните“ во дербито со Челси (видео)

OhridNews - 23.11.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо имаше успешен почеток на авантурата во Тотенхем совладувајќи го Вест Хем со 3-2 во градската пресметка, додека Манчестер Сити со 2-1 славеше во дербито со Челси во 13-та рунда од Премиер лигата.

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

Кајгана - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челси, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би сакал да биде тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челси пред четири години исто ...

Мурињо: Не е важно како, ама победивме

+инфо - 23.11.2019

Без разлика како. Момците се среќни и тоа е она што го сакав, нагласи предводникот на Тотенехм. Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем.

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

Нетпрес - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

Курир - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

(ВИДЕО) Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

А1 On - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Мурињо: Јас припаѓам овде, крај аут линијата!

Макфакс - 23.11.2019

Жозе Мурињо дебитираше со победа како нов менаџер на Тотенхем. „Спарси“ славеа нагости со 3-2 против Вест Хем. По мечот, Португалецот имаше само зборови на пофалба за својата екипа која славеше нагости во ПЛ првпат по 11 месеци.

Мурињо по победата над Вест Хем објасни зашто не отиде кај навивачите на Тотенхем

Вечер Прес - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо им се извини на навивачите, откако по денешната победа над Вест Хем (3:2) во Премеиер лигата не отиде со своите играчи кон трибината со навивачите на „спарс”.

Мурињо по 2:3 над Вест хем: Важно победивме

iPortal - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Петлите“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

Локално - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Лампард: Никогаш нема да бидам тренер на Тотенхем

iPortal - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

Опсервер - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Мурињо објасни зашто не отиде кај фановите на Тотенхем по победата над Вест хем

iPortal - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо им се извини на навивачите, откако по денешната победа над Вест Хем (3:2) во Премеиер лигата не отиде со своите играчи кон трибината со навивачите на „петлите“.

Лампард: Никогаш во Тотенхем!

Денешен - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

Вечер Прес - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира” својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

МУРИЊО ПО ПРВАТА ПОБЕДА СО ТОТЕНХЕМ: Им реков на играчите, и до 85 минута да водиме со 3:0, ништо не е готово

Денешен - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

Опсервер - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Имаме среќа што поминав толку многу години во Премиер лигата

Локално - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Мурињо: Не сакав да им пристапам на навивачите, затоа што мислев дека заслугата за победата не е моја

Локално - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо им се извини на навивачите, откако по денешната победа над Вест Хем (3:2) во Премеиер лигата не отиде со своите играчи кон трибината со навивачите на „петлите“.

Прва гостинска победа за Тотенхем по 11 месеци

4NEWS - 23.11.2019

Победнички старт за Жозе Мурињо со Тотенхем во Премиер лигата. Тимот од Лондон победи во градското дерби со Вест Хем со 3-2 во доминантна игра во која со головите на Сон, Лукас Моура и Кејн имаше убедлива предност од 3-0.

Тргна со победа: Мурињо го препороди Тотенхем (ФОТО)

PressingTV - 23.11.2019

Жозе Мурињо тргна со победа во своето деби како менаџер на Тотенхем. Тој го совлада Вест Хем нагости со 2-3. Харизматичниот Португалец ги препороди „Петлите“ кои играа лесно, создаваа шанси но и се бранеа кога беше потребно.Хари Кејн и Деле Али беа ...

Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

MakPress - 23.11.2019

Тренерот на фудбалскиот клуб Челзи, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би бил тренер на градскиот ривал Тотенхем. Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челзи пред четири години исто така тврдеше ...

Мурињо по деби победата со Тотенхем: Важно победивме, без разлика на кој начин

MakPress - 23.11.2019

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изрази задоволство од успешниот старт на тренерската функција во Тотенхем. „Спарс“ попладнево во градското дерби го совлада Вест хем со 3:2. На почетокот на второто полувреме тимот предводен од Португалецот водеше ...

Незадоволниот од Јувентус веќе исконтактиран од Мурињо?

Спортклуб - 22.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, веќе се фрлил на работа за идните трансфери на клубот. Според извештаите на европските медиуми, Жозе Мурињо веќе го пикирал своето прво засилување и тоа во Јувентус.

Моу крои тим со Ибра, Бејл, Диаз...: Како Тотенхем може да изгледа во 2020?

Gol.mk - 22.11.2019

Жозе Мурињо го презема Тотенхем од Маурисио Почетино, па веќе почна да мисли на тимот и како „петлите“ ќе изгледаат во иднина. Сигурно е дека во јануари ќе следат промени, иако Мурињо најави дека нема да прави драстичен рез во тимот.

Лампард за Мурињо: Честитки, но јас никогаш не би заминал во Тотенхем

Sport M - 22.11.2019

Френк Лампард му честиташе на Жозе Мурињо за новата работа. Како што вели, враќањето на Португалецот, или поточно доаѓањето на клупата на Тотенхем е добро за целата лига. Сепак, Лапард доби и незгодно прашање од новинарите, дали тој некогаш би ...

Лампард како Мурињо: Никогаш нема да бидам тренер на Тотенхем!

TopSport - 22.11.2019

Френк Лампард инсистира дека никогаш нема да го следи примерот на Жозе Мурињо и да биде тренер на Челси и Тотенхем, инсистирајќи дека слободно може новинарите да ја пуштат оваа порака за 10 години.

Мурињо: Интересно е што добив два повици од Јунајтед по ангажманот во Тотенхем

Дерби - 22.11.2019

Жозе Мурињо во текот на вчерашниот ден ја одржа првата прес-конференција како менаџер на Тотенхем, една година по отказот кој го заработи од Манчестер Јунајтед на средина на минатата натпреварувачка сезона.

Фудбалскиот свет му припаѓа на Мурињо, а ние можеме само да уживаме во него

Слободен Печат - 22.11.2019

Мурињо пред два дена и официјално стана нов тренер на „Тотенхем“, па погодете околу кого повторно се сврте фудбалскиот свет. Контроверзниот Португалец, Жозе Мурињо, секогаш наоѓа начин да го сврти вниманието на јавноста кон себе.

Мурињо добил над 700 пораки, откри кој му честитал помеѓу првите

СуперСпорт - 22.11.2019

Жозе Мурињо само што го превзема Тотенхем, а призна и дека добил многу пораки после новиот ангажман. Мурињо скоро една година беше без работа откако го напушти Манчестер Јунајтед, но сега се согласи на нов предизвик во Лондон и тоа веднаш откако ...

МОРАШЕ ДА ГО „ПЕЦНЕ“ ЖОЗЕ: Лампард никогаш нема да биде како Мурињо!

Слободен Печат - 22.11.2019

Португалскиот „Специјалист“ в сабота ќе дебитира на клупата на Тотенхем против Вест Хем во Премиер лигата. Жозе Мурињо беше промовиран како нов менаџер на Тотенхем, додека стратегот на Челзи, Френк Лампард, имаше еден интересен коментар на новата ...

Лампард му честита на Мурињо, но не пропушти прилика да го „пецне“

Спортски - 22.11.2019

Легендарниот играч за врска Френк Лампард му беше омилен фудбалер на Жозе Мурињо, а сега ќе бидат ривали во Премиер лигата. Лампард ова лето седна на кормилото на Челзи, а Мурињо пред два дена беше назначен за нов тренер на градскиот ривал Тотенхем.

Лампард доби прашање и тоа го искористи да го пецне Мурињо со една реченица

Спортклуб - 22.11.2019

Жозе е нов тренер на Тотенхем, тоа е вест на неделата во Англија. Пристигнаа лавина реакции од сите страни на сметка на португалскиот стратег, како позитивни, така и негативни. Но стигнаа и мали пецкања од луѓе кои Мурињо ги познава, односно ...

Бербатов со прогноза на новата рунда во Премиер лигата: Мурињо нема да победи на дебито за Тотенхем, голеада на дербито ...

Дерби - 22.11.2019

Од утре до понеделник се игра 13. рунда во англиската Премиер лига, коло кое го носи дебито на Жозе Мурињо на клупата на Тотенхем, но и уште неколку интересни пресметки меѓу кои и дербито меѓу Манчестер Сити и Челси.

Мурињо го чека јануарскиот трансфер период, еве ја првата желба на „Специјалниот“!

Sport M - 22.11.2019

Jозе Мурињо веќе е надлежен за Тотенхем, со тоа што Португалецот се обидува да го извади тимот од кризата и да се обиде со чудото да стигне до ЛШ. Шампионатот е долг, поминаа само 12 кола и ова е една од причините што Мурињо е уверен дека може да го ...

Лампард: Никогаш не би го водел Тотенхем

Дерби - 22.11.2019

Френк Лампард денеска потенцирал дека никогаш не би прифатил менаџерска функција во Тотенхем, големиот лондонски ривал на Челси, екипата чиј денешен менаџер и поранешен капитен е токму тој.

Лампард го „боцна“ Мурињо: Никогаш нема да го водам Тотенхем, пуштете го тоа и по десет години, нема да се случи…

СуперСпорт - 22.11.2019

Френк Лампард искористи прилика и го „боцна“ Жозе Мурињо кој од неодамна е нов тренер на Тотенхем. Португалецот во 2015 година изјави дека никогаш нема да го води тимот на Тотенхем поради преголема почит кон навивачите на Челси, но сега го порекна ...

Лампард како Мурињо: Никогаш нема да бидам тренер на Тотенхем!

Макфакс - 22.11.2019

Френк Лампард инсистира дека никогаш нема да го следи примерот на Жозе Мурињо и да биде тренер на Челси и Тотенхем, инсистирајќи дека слободно може новинарите да ја пуштат оваа порака за 10 години.

Милионски бонус за Мурињо ако го „оживее“ Тотенхем и заврши во Топ 4

Sport M - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Мурињо по доаѓањето во Тотенхем му испратил порака на Кејн

Спортски - 22.11.2019

Португалскиот стратег вчера ја имаше првата прес-конференција како нов тренер на Тотенхем. Мурињо одработи два тренинзи со екипата на Тотенхем, а дебито во клубот ќе го има за викендот кога овој тим му гостува на Вест Хем.

Покрај големата плата, Мурињо го чека и бонус – треба да направи само една работа

Спортклуб - 22.11.2019

Жозе Мурињо го презеде Тотенхем за годишната плата од 15 милиони фунти со што стана втор најплатен менаџер во клупскиот фудбал, а во Лондон ќе остане до 2023 година. Тимот го презема во момент кога тој се наоѓа на 14.

ФОТО: Почетино со емотивна порака на тактичката табла се прости од Тотенхем

Gol.mk - 22.11.2019

Маурисио Почетино по повеќе од пет години е минато за Тотенхем, а нов тренер на „петлите“ од Лондон е Жозе Мурињо. 47-годишниот Аргентинец за првпат јавно објави нешто по отказот, а тоа беше емотивна порака до тимот.

Трогателна порака на Почетино до играчите пред да биде отпуштен

Sport M - 22.11.2019

Отпуштениот тренер на Тотенхем, Маурисио Почетино, остави многу трогателна порака до своите поранешни играчи во соблекувалната, откако не успеа да се збогува со сите директно. Аргентинскиот тренер беше разрешен од својата позиција во лондонскиот ...

Познато што им кажал Мурињо на играчите на Тотенхем на првата заедничка средба: Јас ќе ви бидам…

Дерби - 22.11.2019

Жозе Мурињо во средата и официјално седна на клупата на Тотенхем наследувајќи го Маурисио Покетино кој пет и пол години ги предовдеше „петлите“. 56 годишниот Мурињо потпиша договор до 2023 година и со сигурност ќе има тешка задача да го врати ...

Првата хит изјава на Мурињо како тренер на Тотенхем

Оff.net - 22.11.2019

Ја почнал прес-конференцијата со: „Јас по природа сум скромен човек“, за после пет минути да одговори вака на прашањето дали поразот во финале на Лига на шампиони влијаел врз тимот на ...

Последната порака на Почетино до своите фудбалери

Оff.net - 22.11.2019

Маурисио Почетино во моментов е најбараниот тренер на светот. За него се заинтересирани најголемите светски гиганти како Баерн Минхен, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед. Разделбата меѓу Аргентинецот и Тотенхем, тешко им падна на навивачите кои жалат ...

Не поминаа два дена, а веќе се поврзува со шокантен трансфер: Жозе го „краде“ Ибра?

Дерби - 22.11.2019

Меидумите во Англија постојано пренесуваат трансфер шпекулации поврзани со тимот на Тотенхем. Назначувањето на Жозе Мурињо си го стори своето, па овие два дена се изначитавме вести за фудбалери кои би требало да пристигнат на „Вајт Харт Лејн“ оваа ...

Мурињо добива милионски бонус ако обезбеди место во ЛШ

Gol.mk - 22.11.2019

Жозе Мурињо е главна тема во Англија, по неговиот кам-бек во Премиер лигата. Во наредните неколку сезони Португалецот ќе го води Тотенхем, кој моментално стои на очајна позиција на табелата.

Мурињо ќе доби голем бонус ако се пласира во ЛШ

TopSport - 22.11.2019

Жозе Мурињо ќе добие голем бонус доколку до крајот на сезоната успеа со Тотенхем да избори пласман во Лигата на шампионите. Тотенхем по 12 рунди во Премиер лигата се наоѓаат на 14 место на табелата, а од четвртото место се оддалечени 11 бода.

Мурињо откри кој прв му честитал за тренерската позиција во Тотенхем

Екипа - 22.11.2019

Жозе Мурињо го презема Тотенхем изјави дека добил голем број пораки по добивањето на новиот ангажман. Мурињо скоро една година беше без работа откако доби отказ од Манчестер јунајтед. Тој вели дека по добивањето на новиот ангажман добил преку 700 ...

Мурињо добил 700 пораки, откри од каде му пристигнале првите честитки

Спортклуб - 22.11.2019

Жозе Мурињо штотуку го презеде Тотенхем, а признава дека добил голем број пораки по новиот ангажман. Мурињо речиси една година беше без работа откако го напушти Манчестер Јунајтед, но сега прифати нов предизвик во Лондон и тоа откако Маурисио ...

Мурињо доби 700 пораки, откри кој беше меѓу првите што му честиташе

Sport M - 22.11.2019

Жозе Мурињо штотуку го презеде Тотенхем, а признава дека добил бројни пораки по неговиот нов ангажман. Мурињо беше без работа скоро една година откако го напушти Манчестер Јунајтед, но сега прифати нов предизвик во Лондон, откако Маурисио Почетино ...

Клоп: Жозе беше очаен од првиот момент – добредојде назад

Спортски - 22.11.2019

Meнаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред гостувањето во натпреварот со Кристал Палас му посака добредојде на својот колега Жозе Мурињо кој го замени Маурисио Покетино во Тотенхем. Клоп му посака добредојде на својот колега. „Добредојде назад Жозе .

Клоп во свој стил: Добредојде Мурињо, очајно сакаше да се вратиш!

Sport 1 - 22.11.2019

Лидерот во Премиерлигата, екипата на Ливерпул, утре ја очекува незгодно гостување кај тимот на Кристал Палас. Менаџерот на тимот од „Енфилд“, Јирген Клоп, пред натпреварот од 13. коло даде свое видување кога е во прашање новиот менаџер на Тотнем, ...

Клоп и Лампард со први реакции за враќањето на Мурињо во Премиер лигата: Во мојот случај, тоа никогаш нема да се случи!

Дерби - 22.11.2019

Враќањето на Жозе Мурињо во Премиер лигата е топ тема во Англија веќе трети ден по ред, а после сите рекации од медиумите и фудаблските експертите, денеска ги дочекавме и првите изјави од луѓето кои всушност ќе му бидат најголемите ривали на ...

Постига открива: Леви го „ловеше“ Мурињо повеќе од 15 години

Спортманија - 22.11.2019

Поранешниот португалски репрезентативец и играч на Тотенхем изјави дека сопственикот на клубот од Лондон си ја остварил желбата стара деценија и пол. Даниел Леви сакал да го донесе Жозе Мурињо во Тотенхем уште во 2003 година, кога Специјалниот беше ...

Мурињо ќе земе 2 милиони фунти ако ги донесе Тотенхем во топ 4

iPortal - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Мурињо собира 2 милиони фунти ако ги донесе Тотенхем во Топ 4

Опсервер - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Мурињо веднаш го побара Велшанецот

Вечер Прес - 22.11.2019

Новиот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Жозе Мурињо, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и услугите на велшкиот интернационалец од редовите на Реал (М), Герет Бејл.

Клоп: Добредојде Жозе!

Точка - 22.11.2019

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп пред гостувањето кај Кристал Палас му посака добредојде на Жозе Мурињо кој неодамна беше назначен за тренер на Тотенхем. На прес-конференцијата, новинарите побараа од Клоп коментар за смената на клупата на Тотенхем.

„Специјалниот“ во невозможна мисија: Мурињо ќе добие екстра пари ако биде четврти во Премиер лигата

Република - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Познато што им кажал Мурињо на играчите на Тотенхем на првата заедничка средба: Јас ќе ви бидам…

Точка - 22.11.2019

Жозе Мурињо во средата и официјално седна на клупата на Тотенхем наследувајќи го Маурисио Покетино кој пет и пол години ги предовдеше „петлите“. 56-годишниот Мурињо потпиша договор до 2023 година и со сигурност ќе има тешка задача да го врати ...

Мурињо ќе добие плус два милиони фунти ако Тотенхем го стигне четвртото место

Денешен - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Дали е ова невозможна мисија: Мурињо ќе добие екстра пари ако Тотенхем биде во Топ 4

PressingTV - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Мурињо собира 2 милиони фунти ако ги донесе Тотенхем во Топ 4

Локално - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Не поминаа два дена, а веќе се поврзува со шокантен трансфер: Жозе го „краде“ Ибра?

Точка - 22.11.2019

Медиумите во Англија постојано пренесуваат трансфер шпекулации поврзани со тимот на Тотенхем. Назначувањето на Жозе Мурињо си го стори своето, па овие два дена се изначитавме вести за фудбалери кои би требало да пристигнат на „Вајт Харт Лејн“ оваа ...

Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона (Видео)

MakPress - 22.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на челона тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Мурињо собира 2 милиони фунти ако ги донесе Тотенхем во Топ 4

MakPress - 22.11.2019

Жозе Мурињо има силен финансиски поттик во својата потрага да го оживее Тотенхем и да го врати тимот на врвот во пласманот. Според „Сан“, на Португалецот му се ветени 2 милиони фунти доколку „петлите“ завршат во топ 4, што во оваа фаза изгледа многу ...

Првиот прес на Мурињо како менаџер на Тотенхем помина во негов стил

Спортманија - 21.11.2019

Го потсетија за неговиот одговор пред четири години во врска со тимот којшто сега го води Се врати Жозе Мурињо во Премиер лигата, најмалку до 2023 година ќе го води Тотенхем. Денес Португалецот ја одржа првата прес-конференција како менаџер на ...

Мурињо со две уникатни изјави за старт: Што мисли за финалето во ЛШ и ветувањето кое го даде како менаџер на Челси ...

Дерби - 21.11.2019

Жозе Мурињо денеска одржа долга прес-конференција на промоцијата како нов менаџер на Тотенхем, а уште на стартот, португалскиот стручњак понуди неколку интересни одговори со кои експресно предизвика смеа во прес-салата.

Фудбалски тренери кои најмногу заработуваат: Мурињо се врати во топ 3

Кајгана - 21.11.2019

Жозе Мурињо стана нов тренер на Тотенхем и тоа со договор богат 15 милиони фунти по сезона со што е веднаш зад Гуардиола како втор најплатен тренер во светот. Манчестер Сити троши убедливо најмногу пари на својот стратег.

Мурињо потврди дали му се потребни засилувања во Тотенхем

СуперСпорт - 21.11.2019

Веднаш по преземањето на тренерската позиција во Тотенхем, медиумите го поврзаа Жозе Мурињо со ангажман на неколку негови сонародници од клубовите ширум Европа. Вчера и денес се пишува дека Мурињо ќе тргне по Бруно Фернандеш и Рубен Дијас во ...

„Скромниот“ Мурињо одговори зошто во 2015 вети дека никогаш нема да е тренер на Тотенхем (видео)

TopSport - 21.11.2019

Во неговата прва прес-коференција како менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо призна дека правел грешки во својата кариера во Премиер лигата, но вети дека нема да го повтори тоа во новиот клуб, а исто така мораше да одговори на прашањата околу неговата ...

Мурињо потври дека добил 50 пораки со честитки од неговиот поранешен клуб: Тоа многу ми значи

СуперСпорт - 21.11.2019

Жозе Мурињо во текот на вчерашниот ден го презеде тимот на Тотенхем потпишувајќи договор со клубот до 2023 година. За Португалецот ова е трет клуб кој ќе го води во Премиер лигата, а тој самиот призна дека добил 50 пораки од луѓето во Манчестер ...

Кој е 30-годишниот Португалец кој Мурињо го донесе да му биде десна рака во Тотенхем?

SportMedia - 21.11.2019

Доаѓањето на Жозе Мурињо на кормилото на Тотенхем, всушност, отвори цела промена на стручниот штаб кој ќе работи со тимот во иднина. Португалецот не чекаше многу и веднаш до себе донесе две интересни имиња, инаку негови сонародници.

Мурињо: Добив 50 пораки од Манчестер Јунајтед

Спортски - 21.11.2019

Мурињо денес ја имаше првата пресконференција како менаџер на Тотенхем на која откри дека добил многу честитки од својот поранешен клуб. Тотенхем ќе биде третиот клуб за Мурињо во Премиер лигата.

Мурињо за ветувањето од пред четири години: Работите брзо се менуваат…

Дерби - 21.11.2019

Жозе Мурињо денеска ја одржа и првата прес-конференција како менаџер на Тотенхем, а дел од неговите изјави очекувано се главни теми кај англиските медиуми. Едно од прашањата кои Португалецот морал да ги одговори било и тоа поврзано со изјавата како ...

„Немав време да зборувам со сите поединечно, ако некој сака да си оди – слободен е!“

Gol.mk - 21.11.2019

Жозе Мурињо го презеде кормилото на Тотенхем од Почетино, а пред гостувањето кај градскиот ривал Вест Хем в сабота, за првпат се обрати на јавноста. Португалецот имаше само пофални зборови за својот претходник.

Калдерон: Мурињо го презема Тотенхем само поради една причина

Дерби - 21.11.2019

Жозе Мурињо по пауза од скоро една година пронајде нов анжаман и тоа одново во Премиер лигата во таборот на Тотенхем. Ова за Португалецот е трет клуб од елитната англиска конкуренција по епизодите во Челси и Манчестер Јунајтед, а предизвикот е голем ...

Мурињо по доаѓањето му испратил интересна порака на Кејн, сега го коментира цела Англија

Спортклуб - 21.11.2019

Пред Тотенхем е нова ера. Со доаѓањето на Жозе Мурињо ништо повеќе нема да биде исто во англискиот клуб. Спарси минатата сезона играа финале во Лигата на шампионите, а оваа се дури на 14. место во Премиер лигата и се на само шест бода од опасната ...

Тотенхем нема да одвои пари за трансфери во јануари

А1 On - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Мурињо сака да го врати Бејл во Тотенхем

Таратур - 21.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо веќа ја поставил првата трансфер цел пред раководството на „спарси“, пренесуваат англиските медиуми. Имено, Мурињо сака по секоја цена да го врати Герет Бејл во клубот каде ја доживеа својата фудбалска ...

Мурињо за Почетино: Сeкогаш добредојден во клубот

А1 On - 21.11.2019

Новиот ментор на Тотенхем, Жозе Мурињо ја одржа својата прва прес-конференција на чело на „петлите“. Португалецот беше назначен неколку часа по разрешувањето на Маурисио Почетино. Португалецот ја изрази својата почит кон Аргентинецот и изјави дека ...

(ВИДЕО) Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона

А1 On - 21.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на челона тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Мурињо: Ќе бидеме многу повисоко на табелата од местото на кое сме денес

Gol.mk - 21.11.2019

Еден од најтрофејните тренери во модерното време, Жозе Мурињо имаше долг и напорен ден, по кој и официјално го презеде раководењето со лондонски Тотенхем . Португалецот потпиша за „петлите“ за време на ноќва, клубот официјализираше утрово, а ...

Петте „мети“ на Жозе Мурињо во јануари

Sport M - 21.11.2019

Жозе Мурињо вчера стана тренер на Тотенхем, го имаше првиот тренинг, интервју, а наскоро се очекува и да го добие и првото засилување. Голем број на медиуми објавија дека тоа ќе биде Герет Бејл, кој речиси сигурно заминува од Реал Мадрид.

Мурињо побарал трансфер гаранција за еден играч од газдата Леви пред да потпише за Тотенхем

Дерби - 21.11.2019

Жозе Мурињо експресно брзо ги започна и ги приведе до крај преговорите со Тотенхем, па само 10 часа по отказот кој го заработи Маурисио Покетино, португалскиот стручњак беше назначен за негов наследник од клубот од Северен Лондон.

Мурињо од првиот човек на Тотенхем побарал само едно ветување

Спортски - 21.11.2019

Жозе Мурињо вчера го превзема тимот на Тотнехем. После скоро една година пауза Мурињо се врати на тренерската работа, а во лондонскиот тим го замени Маурисио Покетино кој доби отказ после пет години поминати во клубот.

По трансфер гаранцијата за Кејн, Мурињо донел одлука и за Ериксен, Вертонген и Алдервилд

Дерби - 21.11.2019

Неполн ден по неговото седнување на клупата на Тотенхем, медиумите во Англија на големо пишуваат за трансфер активностите на Жозе Мурињо. Најпрво беше посочено дека Португалецот побарал трансфер гаранција од Даниел Леви дека нема да гопродава Хари ...

Мурињо нема добие пари за засилувања, но затоа доби важно ветување

SportMedia - 21.11.2019

Жозе Мурињо од вчера и официјално е нов тренер на Тотенхем. По пауза од година дена, Португалецот се врати на својата работа, а во лондонскиот тим доаѓа на местото кој Покетино, кој доби отказ по пет години минати во клубот.

Тотенхем нема да одвои пари за трансфери во јануари

Курир - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Многу сакуваше да работи, па се согласи на се: Нема пари за засилувања, но доби големо ветување

СуперСпорт - 21.11.2019

Жозе Мурињо вчера ја превзеде екипата на Тотенхем. После една година пауза Посебниот се врати на тренерската работа, а во лондонскиот тим го замени Маурицио Покетино на кој му беше доделен отказ после пет години работа во клубот.

Барселона и Баерн Минхен се натпреваруваат за Почетино

Sport M - 21.11.2019

Барселона и Баерн Минхен се во трка да ги обезбедат услугите на аргентинскиот селектор Маурисио Почетино. Почетино беше разрешен во вторникот од тренерската позиција на Тотенхем 11 месеци откако ја предводеше екипата во финалето на Лигата на ...

Мурињо започнува со ветувања: Не би можел да бидам посреќен од тоа, еве што ветувам!

Sport M - 21.11.2019

Жозе Мурињо веќе започна со својата нова авантура во Тотенхем. Португалецот го имаше својот прв тренинг со младиот тим, каде ги кажа и првите зборови. „Специјалниот“ стартува на уникатен начин, а кажа и големи зборови и ветувања за Тотенхем.

Што вети Мурињо после првиот тренинг со Тотенхем?

OhridNews - 21.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо го одржа првиот тренинг и ја започна авантурата во Тотенхем. „Специјалниот“, како што го нарекуваат британските медиуми на клупата од лондонскиот премиерлигаш го наследи Маурицио Покетино кој доби отказ.

Се очекува Бејл да биде првото засилување на Мурињо во Тотенхем

Sport M - 21.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо го посочи крилниот играч Герет Бејл како првиот играч што ќе се пресели во неговиот нов состав, пренесува шпанскиот весник АС. Враќањето на Бејл во Премиерлигата и повторно обединување со Спартс, сепак, не се ...

10-те најплатени тренери во светот

Sport M - 21.11.2019

Назначувањето на Жозе Мурињо за тренер на Тотенхем го натера спортскиот свет да биде љубопитен за платата што тренерот на тиомот од Лондон ќе ја добие од челниците. Претседателот на Спарс, Даниел Леви ќе потроши не помалку од 17,5 милиони евра ...

Како Мурињо со еден потег ќе ги придобие навивачите на Тотенхем? Да го врати Бејл!

Спортманија - 21.11.2019

Ова е вистински момент за Португалецот, но дали ќе добие пари за реализација на евентуалниот трансфер. Помина само еден ден по назначувањето на Жозе Мурињо за тренер на Тотенхем, а веќе се најавуваат можните засилувања на лондонскиот клуб.

Пелегрини за Мурињо: Ниту ми е пријател, ниту непријател

Спортски - 21.11.2019

Maнуел Пелегрини ќе биде првиот менаџер против кој ќе игра Мурињо како тренер на Тотенхем. Токму Тотенхем ќе има прилика да го отвори 13-тото коло во Премиер лигата. Спарсите гостуваат кај Вест Хем во 13:30 часот. „Тотенхем има многу добар тим.

Деле Али посакал никогаш да не работи со Мурињо, но сега ќе мора да се – извинува!

Sport 1 - 21.11.2019

Една од најголемите ѕвезди на лондонски Тотнем, Деле Али, репрезентативецот на Англија ќе мора добро да му објасни на својот нов тренер Жозе Мурињо за нападите што ги упати преку Твитер пред седум години, кога напиша дека Португалецот е премногу ...

Мурињо сака да го врати Бејл во Тотенхем

Спортски - 21.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо веќа ја поставил првата трансфер цел пред раководството на „спарси“, пренесуваат англиските медиуми. Имено, Мурињо сака по секоја цена да го врати Герет Бејл во клубот каде ја доживеа својата фудбалска ...

Тренерот на Лил бесен по „џентлменскиот“ потег на Мурињо: Навистина беше елегантен

Дерби - 21.11.2019

Непосредно откако Тотенхем ја потврди веста дека Жозе Мурињо ќе биде нов менаџер на првиот тим и официјално го назначи за наследник на Маурисио Покетино, францускиот прволигаш Лил обелодени дека останал без двајца свои членови од стручниот штаб, ...

Што објави Деле Али за Мурињо во 2012 година?

Спортски - 21.11.2019

Играчот од средината на теренот, Деле Али со сигурност е еден од најдобрите играчи на Тотенхем, а тој сега ќе мора да ја објасни својата објава од 2012 година. Деле Али во 2012 година истакна дека никогаш не би сакал да соработува со Мурињо.

Деле Али ќе мора да му се извинува на Мурињо, а еве и зошто

Sport M - 21.11.2019

Англиските медиуми, чија специјалност е „копањето“, пронајдоа еден твит на Деле Али, фудбалер на Тотенхем, кој се однесува на Жозе Мурињо, а кој пред два дена седна на клупата на овој тим.

На Деле Али твитот за Мурињо стана вирален, а е лага, еве зошто (ФОТО)

24Фудбал - 21.11.2019

На социјалните мрежи, па низ медиумите се појави твит од Деле Али од 2012 година како зборува против Мурињо, но брзо беше откриено дека станува збор за лажна вест. Мурињо уште го немал ниту првиот меч со Тотнем, а некој се обидува уште одма да го ...

Мурињо го започна првиот прес во Тотенхем со изјава за работата на Покетино

Дерби - 21.11.2019

Жозе Мурињо ова попладне го одржа првиот прес како менаџер на Тотенхем, а истиот одлучи да го започне со зборови, односно со изјава со која јасно стави до знаење колку го почитува неговиот претходник.

Мурињо со прва порака до играчите на Тотенхем: Ако сакате, можам да ви бидам и девојка

Спортклуб - 21.11.2019

Одморот на Жозе Мурињо од тренерските ангажмани заврши. „Специјалниот“ вчера и официјално беше претставен како нов тренер на Тотенхем. Португалецот во Лондон пристигнува на местото на Маурисио Покетино и сега пред него е тешка задача да ги извлече ...

Првото интервју на Мурињо како тренер на Тотенхем

Оff.net - 21.11.2019

Упати многу пофалби до клубот, играчите, стадионот, тренинг центарот. Но во ветувањата беше претпазлив и ја потенцираше страста со која ќе работи. Реално повеќе и не може да си дозволи со оглед на тоа што презеде клуб кој по 12 изминати кола освоил ...

Мурињо имал говор во соблекувалната: Ќе ви бидам татко, пријател, девојка – се!

Спортски - 21.11.2019

Одморот на Жозе Мурињо од тренерската работа заврши, Португалецот вчера беше претставен како нов шеф на стручниот штаб на Тотенхем. Мурињо на клупата на Тотенхем го замени Аргентинецот, Маурисио Покетино и сега пред него е тешка задача.

ПРВ ПРЕС НА МУРИЊО: Не ми требаат нови играчи, а следната сезона може да ја освоиме Премиерлигата

SportMedia - 21.11.2019

На првата прес-конференција по назначувањето за нов менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо најави дека е задоволен од ростерот на фудбалери со кои моментно располага и нема да бара пари за нови засилувања.

Мурињо веднаш приреди шоу: Објасни зошто го презел Тотенхем… (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо речиси една година беше без работа откако во декември минатата година доби отказ во Манчестер јунајтед. Трпеливо чекаше понуда и прифати да биде нов предводник на Тотенхем.

Мурињо со урнебесен одговор во свој стил се претстави во Тотенхем

Gol.mk - 21.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо повторно ќе работи во Премиер лигата. Назначен е за нов тренер на Тотенхем , а на првата прес-конференција зборуваше во негов стил. Мурињо истакна дека паузата го направила емоционално посилен, а за во Тотенхем вели ...

ВИДЕО: Прва прес конференција на Мурињо и веднаш шоу

Sport M - 21.11.2019

Жозе Мурињо го имаше првото соочување со новинарите како тренер на Тотенхем. Зборуваше за се и сешто, но сепак она за што се зборува на социјалните мрежи е неговиот одговор на едно интересно прашање.

Мурињо-шоу: Кратко објасни зошто дојде во Тотенхем, иако тврдеше дека не би го направил тоа

Спортклуб - 21.11.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо вчера официјално беше претставен како нов тренер на Тотенхем. Мурињо речиси една година беше без работа откако во декември минатата година доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Мурињо направи шоу на првиот прес и најави: Можеме да ја освоиме титулата следната сезона

Спортски - 21.11.2019

Мурињо денес ја имаше првата пресконференција како менаџер на Тотенхем на која се определи себе си како скромен човек и вети дека нема да го менува стилот на игра на „спарси“. „Пред да почнеме, морам да го споменам Маурисио и да му честитам за ...

Поглед во првиот тренинг на Мурињо во Тотенхем

Кајгана - 21.11.2019

Жозе Мурињо го одржа првиот тренинг како предводник на Тотенхем. Во тренинг центарот Хотспар Веј кој се наоѓа на излезот северно од Лондон, Жозе Мурињо синоќа ја имаше првата тренинг сесија со своите нови ...

Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона (ВИДЕО)

Курир - 21.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на челона тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Тотенхем нема да се засилува во јануари

Локално - 21.11.2019

Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Тотенхем: Нема пари за трансфери во јануари

Денешен - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Тотенхем нема да купува играчи во зима

iPortal - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

По трансфер гаранцијата за Кејн, Мурињо донел одлука и за Ериксен, Вертонген и Алдервилд

Точка - 21.11.2019

Неполн ден по неговото седнување на клупата на Тотенхем, медиумите во Англија на големо пишуваат за трансфер активностите на Жозе Мурињо. Најпрво беше посочено дека Португалецот побарал трансфер гаранција од Даниел Леви дека нема да гопродава Хари ...

Платата на Мурињо е двојно поголема од онаа на Почетино

Опсервер - 21.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо ќе добие скоро двојно повеќе плата од неговиот претходник Маурисио Почетино, пишува „Дејли Мејл“. Според информациите, Португалецот ќе заработува 15 милиони фунти годишно во Тотенхем.

Мурињо за Почетино: Секогаш добредојден во клубот

Опсервер - 21.11.2019

Новиот ментор на Тотенхем, Жозе Мурињо ја одржа својата прва прес-конференција на чело на „петлите“. Португалецот беше назначен неколку часа по разрешувањето на Маурисио Почетино. Португалецот ја изрази својата почит кон Аргентинецот и изјави дека ...

Мурињо доби вртоглава плата кај Спарси, ама Пеп е сè уште најплатениот!

MTM - 21.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Потугалецот Жозе Мурињо, стана вториот најплатен тренер во светот со годишна плата од 17,5 милиони евра. Мурињо на клупата на Спарси го замени Маврисио Покетино и потпиша три и полгодишен договор со лондонскиот клуб.

Тотенхем нема да троши пари: Мурињо ќе остане без засилувања

Република - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Мурињо откри зошто стана тренер на Тотенхем, иако рече дека никогаш нема да го стори тоа

Точка - 21.11.2019

Жозе Мурињо беше речиси една година без работа откако во декември минатата година му беше врачен отказ како тренер на Манчестер Јунајтед. Од вчера, Жозе Мурињо и официјално е тренер на Тотенхем, а оваа вест одекна во фудбалскиот свет.

Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона (видео)

Локално - 21.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на челона тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Тотенхем нема да одвои пари за трансфери во јануари

Опсервер - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Мурињо: Стилот на игра ќе биде многу сличен на оној што досега го практикуваше Тотенхем (ВИДЕО)

iPortal - 21.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на челона тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Мурињо: Нема шанси да го направам Тотенхем шампион оваа сезона (видео)

Вечер Прес - 21.11.2019

Со огромен медиумски интерес и голем број незаборавни реченици помина првата официјална прес-конференција на Жозе Мурињо како менаџер на Тотенхем. Специјалниот вчера беше назначен на чело на тимот, заменувајќи го отпуштениот Маурисио Почетино, а во ...

Мурињо побарал трансфер гаранција за еден играч од газдата Леви пред да потпише за Тотенхем

Точка - 21.11.2019

Жозе Мурињо експресно брзо ги започна и ги приведе до крај преговорите со Тотенхем, па само 10 часа по отказот кој го заработи Маурисио Покетино, португалскиот стручњак беше назначен за негов наследник од клубот од Северен Лондон.

Мурињо третпат во Лондон

Н.Македонија - 21.11.2019

Среќни сме што можеме да објавиме дека фудбалскиот стратег што освоил 25 трофеи, со Порто, Интер, Челси, Реал Мадрид и со Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е нашиот нов тренер, пишува во објавата на лондонскиот клуб Тотенхем.

Платата на Мурињо е двојно поголема од онаа на Почетино

MakPress - 21.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо ќе добие скоро двојно повеќе плата од неговиот претходник Маурисио Почетино, пишува „Дејли Мејл“. Според информациите, Португалецот ќе заработува 15 милиони фунти годишно во Тотенхем.

Тотенхем нема да одвои пари за трансфери во јануари

MakPress - 21.11.2019

Премиерлигашот Тотенхем нема да одвои средства за засилувања во јануари, пренесуваат британските медиуми. Според „Гардијан“, раководството на клубот му кажало на тренерот Жозе Мурињо дека нема пари за трансфери во јануари.

Осогово се налути на Мурињо: Предавник!

Фокус - 20.11.2019

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо беше претставен како нов тренер на Тотенхем, откако клубот му врачи отказ на Маурисио Покетино. A traitor! https://t.co/KFxonuyWpl — GFK Osogovo (@gfkosogovo) November 20, 2019 Македонскиот второлигаш Осогово го ...

Мурињо e нов тренер на Тотенхем

24 Вести - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Мурињо нов тренер на Тотенхем Хотспур

Алсат-М - 20.11.2019

Англискиот фудбалски тим Тотенхем Хотспур го наименува Жозе Мурињо за нов тренер на договор кој ќе трае до крајот на сезоната 2022-23, соопшти денеска овојклуб од Премиер лигата. 56-годишниот Португалец претходно беше отпуштен од Манчестер Јунајтед, ...

Мурињо именуван за нов тренер на Тотенхем

Сакам да кажам - 20.11.2019

Жозе Мурињо е именуван за нов тренер на Тотенхем, на местото на Маурисио Покетино, кој беше отпуштен синоќа по слабиот старт на сезоната. Поранешниот тренер на Челзи и Манчестер јунајтед потпиша договор до крајот на сезоната 2022/23.

Мурињо се враќа во фудбалот по 11 месеци, Тотенхем ќе го плаќа 15 милиони фунти по сезона

Сакам да кажам - 20.11.2019

Жозе Мурињо се враќа во фудбалот по 11 месеци пауза и тоа повторно во англиската Премиерлига. Тој утрово беше потврден за нов тренер на Тотенхем, само 12 часови по смената на Маурисио Покетино, кој шест месеци порано беше славен како херој откако го ...

Сепак Мурињо бил план Б за Тотенхем – ова е човекот кој го одбил Даниел Леви

Спортклуб - 20.11.2019

Сепак Тотенхем имал друга замисла за да донесе нов тренер, но првиот избор ги одбил, па морале да интервенираат со план Б, односно Жозе Мурињо. Прв избор за претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, бил актуелниот тренер на Лестер, Брендан Роџер, кој ...

Позната првата трансфер желба на Мурињо во Тотенхем

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо денес и официјално беше промовиран во нов менаџер на Тотенхем каде потпиша договор до 2023 година. Мурињо во Тотенхем годишно ќе заработува помеѓу 13 и 15 милиони евра, што е двојно повеќе од Покетино.

„Ако го врати Бејл Мурињо ќе стекне почит кај навивачите“

TopSport - 20.11.2019

Поранешниот менаџер на Тотенхем Хари Реднап смета дека Жозе Мурињо треба да се обиде да го врати Герет Бејл во клубот. Се очекува во јануарскиот преоден рок Бејл да го напушти Реал. Ова сценарио е извесно по синоќешните провокации што Бејл ги ...

Мурињо бил „план Б“: Двајца менаџери го одбиле Тотенхем

Спортски - 20.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо денес и официјално беше именуван за нов тренер на Тотенхем каде потпиша договор до 2023 година. Раководството на Тотенхем синоќа изненадувачки му врачи отказ на тренерот Маурицио Покетино , а медиумите на Островот ...

(ФОТО) Готово е: Мурињо насмеан како никогаш досега позираше со дресот на Тотенхем

Спортклуб - 20.11.2019

Жозе Мурињо чекаше и дочека. Речиси една година откако заработи отказ во Манчестер Јунајтед, се врати во Англија и ќе води трет клуб сооглед на тоа што беше тренер и на Челзи. Португалецот по неполн ден откако Тотенхем му врачи отказ на Маурисио ...

Мурињо бил само план Б: Тотенхем добил „корпа“ од друг тренер!

СуперСпорт - 20.11.2019

Португалскиот тренер Жозе Мурињо денеска беше претставен како нов тренер на Тотенхем. „Специјалниот“ на оваа позиција го замени Маурицио Покетино, па со клубот од Лондон потпиша договор до 2023година.

Мурињо наскоро ќе гостува на „Олд Трафорд“, тоа ќе биде шоу

Спортманија - 20.11.2019

Лавина од реакции предизвикува ангажирањето на Мурињо за тренер на Тотенхем, клубот против кого има рекордни 13 победи. Жозе Мурињо во раните утрински часови стана нов тренер на Тотенхем и фудбалската Англија „гори“.

Познато колку ќе заработува Мурињо – двојно повеќе од Покетино!

Спортски - 20.11.2019

Утрово како бомба одекна од Лондон веста дека Жозе Мурињо е нов тренер на Тотенхем. Маурисио Покетино вчера доби отказ, а веќе утрово беше објавено дека ќе го наследи Мурињо. Мурињо е скапа „играчка“, па Даниел Леви (првиот човек на Тотенхем) мораше ...

„Олд Трафорд“ чека подготвен: Мурињо доаѓа по одмазда за 14 дена!

СуперСпорт - 20.11.2019

Жозе Мурињо го презема Тотенхем од Маурицио Покетино, кој вчера доби отказ, па „Специјалниот“ му се врати на фудбалот по 11 месеци пауза. Мурињо во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед, а 56-годишниот тренер ќе има шанса да му ...

Мурињо со првото изненадување како стратег на Тотенхем

SportMedia - 20.11.2019

Само неколку часа откако Жозе Мурињо ја превзема клупата на Тотенхем, стигна и првото изненадување од него. Португалецот одлучи со нов стручен штаб да работи во овој премиерлигаш, па така Руи Фариа и Силвио Лауро, кои беа негови помошници во Челси и ...

Здивнале кога дознале дека Мурињо оди во Тотенхем

TopSport - 20.11.2019

Тотенхем синоќа се разделија со Маурисио Покетино, а утрово објавија дека нов тренер е Жозе Мурињо. Португалецот и се враќа на тренерската работа по пауза од речиси една година. Лано во декември тој доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Мурињо ги смени помошниците: Нов стручен штаб за „специјалниот“ во Тотенхем

Gol.mk - 20.11.2019

Светската јавност целосно е насочена кон северен Лондон и тренерската смена во Тотенхем. Финалистот од последното издание на Лигата на шампионите од денес му е доверен на Жозе Мурињо, кој ќе добива двојно поголема плата од неговиот претходник, ...

Еве колку пари извлече Почетино поради отказот од Тотенхем

Gol.mk - 20.11.2019

Главна тема во фудбалскиот свет денес е отказот на Маурицио Почетино од тренерската позиција во Тотенхем. Аргентинецот по пет и пол години си заминува од Лондон и многу веројатно ќе ја продолжи кариерата во Шпанија.

ФОТО: Мурињо го одбра Тотенхем, Осогово го нарече „предавник“

Курир - 20.11.2019

Жозе Мурињо го одбра Тотенхем и ги разочара сите во Осогово, клубот од Кочани стана „славен“ на твитер со понудата за Мурињо кога минатата година остана без ангажман. Осогово иако е второлигаш е еден од најорганизираните клубови во Македонија на ...

Реднап: Играчите му „наместија" отказ на Почетино!

Gol.mk - 20.11.2019

Маурицио Почетино беше заменет на клупата на Тотенхем од Жозе Мурињо. Аргентинецот на клупата на „петлите" седеше пет и пол години, а минатата сезона избори и загуби финале на Лигата на шампионите од Ливерпул .

Мурињо со први два ангажмани од Лил си го состави стручниот штаб во Тотенхем (Фото)

Дерби - 20.11.2019

Жозе Мурињо ова утро и официјално беше потврден како нов менаџер на Тотенхем, со што експресно го наследи отпуштениот Маурисио Покетино со кого имаше навистина одличен однос во изминатите неколку сезони.

Мурињо има четири желби, три од нив се достапни во јануари

Екипа - 20.11.2019

Жозе Мурињо од денеска ќе се фати за работа во својот нов клуб, а паралелно со барање излез од резултатската криза португалскиот стратег ќе ги планира и засилувањата за наредниот преоден рок.

Мурињо нов тренер на Тотенхем

А1 On - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб . Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Промената на тренерот ги чинеше многу: Колку доби Мурињо од Тотенхем?

СуперСпорт - 20.11.2019

После една година пауза, Жозе Мурињо и се врати на менаџерската работа. Кариерата на 56-годишниот Мурињо ќе продолжи на клупата на лондонскиот клуб – Тотенхем. Тој го замени Маурицио Почетино кој доби отказ после пет години.

Мурињо во 2015: „Никогаш во животот не би го тренирал Тотенхем“

SportMedia - 20.11.2019

Веста дека Жозе Мурињо е новиот менаџер на Тотенхем беше главна тема во фудбалот утринава. „Посебниот“ потпиша договор до летото 2023, а навивачите на Челси му се посебно лути затоа што португалскиот тренер си ги погази зборовите кажани во март 2015 ...

Градскиот ривал на Тотенхем објави видео за Жозе, но подоцна го повлекоа

Спортклуб - 20.11.2019

Името на Жозе Мурињо е секогаш атрактивно во Лондон, како во негативен така и во позитивен контекст. Португалецот денеска беше потврден за нов тренер на Тотенхем, а еден клуб од Лондон реши да му ја „заслади“ работата, за подоцна да се предомисли и ...

Што зборуваше Мурињо за Тотенхем во 2015 година?

Спортманија - 20.11.2019

Португалецот можеби заборавил, но Англичаните памтат. Жозе Мурињо утрово беше назначен за нов тренер на Тотенхем. Португалецот дојде во лондонскиот тим на местото на Маурисио Покетино, кој синоќа доби отказ поради слабите резултати.

Мурињо ќе заработува двојно повеќе од Почетино, но сепак помалку од Гвардиола

Gol.mk - 20.11.2019

Шокантната одлука на Тотенхем да се раздели со Маурицио Почетино ја потресе цела англиска јавност утринава. Жозе Мурињо ќе добие шанса да се докажува во Северен Лондон и да ја збогати колекцијата трофеи во Премиер лигата.

Мурињо е некако „за“ играчот кој требаше да го облече дресот на Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 20.11.2019

Веднаш по доаѓањето на Жозе Мурињо во Тотенхем, почнаа трансфер приказните околу тоа кој би бил прв трансфер на португалскиот тренер. Пред да биде отпуштен Покетино, во Тотенхем беа официјално загреани за Бруно Фернандеш од Спортинг, за кој патем ...

Мурињо доби вртоглава плата кај Спарси, ама Пеп е сè уште најплатениот!

TopSport - 20.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Потугалецот Жозе Мурињо стана вториот најплатен тренер во светот со годишна плата од 17.5 милиони евра. Мурињо на клупата на Спарси го замени Маурисио Покетино и потпиша три ипол годишен договор со лондонскиот клуб.

Долгогодишниот бек на Челси: Шокиран сум од одлуката на Мурињо

Дерби - 20.11.2019

Жозе Мурињо не остана верен на својата изјава од 2015-та година и со преминот во Тотенхем ги погази своите зборови, нешто што претходно многупати сме го виделе во професионалниот фудбал во разноразни ситуации.

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

А1 On - 20.11.2019

Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба. Сакраменто ќе ја преземе улогата на помошник тренер на Специјалниот.

Мурињо во 2015 година: Никогаш во животот не би го водел Тотенхем

Кајгана - 20.11.2019

Веста дека Жозе Мурињо е новиот менаџер на Тотенхем утринава е главна вест во светот на спортот. Мурињо потпиша договор до летото, 2023 година, а навивачите на Челзи се многу лути со оглед на тоа што Мурињо го погази сопствениот збор даден во март, ...

Мурињо планира големи трансфери во Тотенхем!

Слободен Печат - 20.11.2019

Португалскиот „специјалист“ не би бил „специјалист“ доколку на свој начин не ги води нештата како што тој посакува во еден клуб... После заминувањето на Маурисио Покетино, Тотенхем веднаш ја промовираше замената за Аргентинецот, поточно славниот ...

(ВИДЕО) Мурињо ја даде првата изјава како тренер на Тотенхем – нема да и се допадне на Јунајтед и Челзи

Спортклуб - 20.11.2019

Лошиот старт на сезоната на крај го чинеше Маурицио Покетино, а задачата да го „спаси“ Тотенхем е доверена на Жозе Мурињо. Португалецот денес веќе го водеше првиот тренинг како шеф на Тотенхем, а за официјалната клупска страна го даде првото ...

Вест Хем го провоцира Мурињо: Кој игра фудбал од 19 век?

SportMedia - 20.11.2019

Жозе Мурињо ќе дебитира на кормилото на Тотенхем против Вест Хем во сабота, значи на малото лондонско дерби. А навивачите на „чеканите“ едвај го чекаат двобојот, а би биле презадоволни ако нивниот тим ги победи избраниците на Мурињо.

Прв тренинг и прво интервју на Мурињо како тренер на Тотенхем (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски - 20.11.2019

Лошиот старт на сезоната Маурисио Покетино го плати со отказ во Тотенхем, а не негово место седна Жозе Мурињо. Мурињо денес го водеше првиот тренинг како тренер на Тотенхем, а за официјалната страна на клубот го даде и првото интервју во новата ...

Мурињо го одржа првиот тренинг со Тотенхем (ФОТО)

Екипа - 20.11.2019

Португалскиот стратег Жозе Мурињо ја стартуваше менаџерската одисеја во Тотенхем. Тој попладнево го одржа првиот тренинг со новиот тим откако денеска беше претставен како наследник на Маурисио Покетино кој доби отказ поради слабите резултати од ...

Мурињо со прво ветување и истакна во што Тотенхем е број еден во светот

Дерби - 20.11.2019

Жозе Мурињо се враќа на фудбалската сцена како менаџер на Тотенхем, а откако стана јасно дека повторно ќе работи во Премиер лигата, денеска го даде и првото ветување како предводник на лондонскиот клуб. – Не можам да бидам посреќен.

Бербатов: Мурињо во Тотенхем нема да трпи глупости

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо утрово го превзема Тотенхем и ја изненади фудбалската јавност. Сепак, поранешниот бугарски фудбалер Димитар Бербатов не е премногу изненаден. Според него Тотенхем и Мурињо се одлична комбинација.

Мурињо многу брзо ќе гостува на „Олд Трафорд“

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо го презема Тотенхем од Маурицио Покетино, кој вчера доби отказ, па „Специјалниот“ му се врати на фудбалот по 11 месеци пауза. Мурињо во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед, а 56-годишниот стратег сигурно ќе има ...

Мурињо: Тотенхем има нешто што го нема ниту еден друг клуб

SportMedia - 20.11.2019

Жозе Мурињо е поставен за нов тренер на Тотенхем, тој веднаш се фати за работа затоа што го чека дуел со Вест Хем во сабота. Мурињо се врати во англискиот фудбал, а го даде и првото интервју како нов тренер на „спарс“. „Нормално дека сум среќен.

ВИДЕО: Мурињо во „нови бои“ прв работен ден со „Петлите“

Sport M - 20.11.2019

Утрово беше потврден за нов тренер на местото на Покетино, а попладнево Мурињо го имаше првиот тренинг со Тотенхем. Се запозна со играчите, а нешто подоцна даде и прво интервју за клубскиот интернет сајт.

Мурињо во свој стил: „Удри“ по академиите на поранешните клубови

TopSport - 20.11.2019

Жозе Мурињо во првото интервју како нов тренер на Тотенхем вети промоција на младинскиот фудбал во северен Лондон и во исто време „удри“ на своите поранешни англиски клубови, Манчестер јунајтед и Челси.

Осогово му фати сеир на Мурињо само со еден збор

Спортманија - 20.11.2019

Македонскиот второлигаш одлично се претставува на социјалните мрежи, а со интересен твит се пошегува со одлуката на Специјалниот да ја прифати понудата на Тотенхем. Осогово има одлични презентации на социјалните мрежи, а и денеска претставниците на ...

Првиот трансфер на Мурињо ќе биде од Реал Мадрид

Sport M - 20.11.2019

Бруно Фернандеш од Спортинг Лисабон би требало да се пресели во Лондон, однодно Тотенхем. Португалецот е голема желба на Мурињо, кој утрово стана нов тренер на популарните „Петли“. Сепак, за овој трансфер ќе се почека, а англиските медиуми велат ...

Тотенхем го објави составот на Мурињо во стручниот штаб

Спортски - 20.11.2019

Маурисио Покетино замина, а Жозе Мурињо од денеска е нов тренер на Тотенхем. Специјалниот веднаш отиде на работа и започна да ги бара стручните лица кои би го сочинувале неговиот стручен штаб.

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

Макфакс - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е новио менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово од лондонскиот клуб. Договорот помеѓу двете страни е потпишан до крајот на сезоната 2022/2023. Португалскиот тренер го наследи Маурисио Покетино кој вчера по пет и ...

ОФИЦИЈАЛНО: Мурињо нов менаџер на Тотенхем

Независен - 20.11.2019

Контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, и официјално е именуван за нов менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем. Во текот на вчерашниот ден, популарните „петли“ и официјално ставија крај на 5-годишната соработка со аргентинскиот тренер ...

Мурињо нов тренер на Тотенхем

+инфо - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

+инфо - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Мурињо нов тренер на Тотенхем

Нетпрес - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

А1 On - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

Нетпрес - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Мурињо во 2015 година: Никогаш не би го тренирал Тотенхем

Макфакс - 20.11.2019

Тотенхем вчера се разделија со менаџерот Маурисио Покетино, а утрово клубот објави дека на неговото место доаѓа Жозе Мурињо. Португалецот и претходно се поврзуваше со клубот од северен Лондон.

ФОТО: Мурињо позираше со новиот дрес!

Курир - 20.11.2019

Жозе Мурињо денес и официјално беше промовиран во нов менаџер на Тотенхем, па Португалецот пристигна во базата на клубот и позираше со новиот дрес. Тотенхем синоќа му врачи отказ на Маурисио Покетино.

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

ММС - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е новиот менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово од лондонскиот клуб. Договорот помеѓу двете страни е потпишан до крајот на сезоната 2022/2023. Португалскиот тренер го наследи Маурисио Покетино кој вчера по пет ...

Ѕвездите на Тотенхем му се заблагодарија на Почетино

А1 On - 20.11.2019

Фудбалерите на Тотенхем останале изненадени од неочекуваното отпуштање на менаџерот Маурисио Почетино, и побрзаа да му се заблагодарат за неговата работа. – Шефе, јас секогаш ќе ви бидам благодарен што ми помогнавте да ги исполнам моите соништа.

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

Курир - 20.11.2019

Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба. Сакраменто ќе ја преземе улогата на помошник тренер на Специјалниот.

„Специјалниот“ е фаворит за клупата на Тотенхем!?

Слободен Печат - 20.11.2019

Жозе Мурињо веќе го има искуството од Лондон, со Челзи успеа трипати да го освои премиерлигашкиот трофеј. Португалецот е прв избор да го преземе Тотенхем, после заминувањето на досегашниот менаџер на клубот, Маурисио Покетино.

Мурињо нов тренер на Тотенхем

Курир - 20.11.2019

Тотенхем го назначи Португалецот Жозе Мурињо за нов тренер, откако вчера му даде отказ на Маурисио Покетино. Клубот официјално соопшти дека „Специјалниот“ потпишал договор со нив до крај на сезоната 2022/23.

Мурињо нов тренер на Тотенхем Хотспур

Р.С.Европа - 20.11.2019

Англискиот фудбалски тим Тотенхем Хотспур го наименубва Жозе Мурињо за нов тренер на договор кој ќе трае до крајот на сезоната 2022-23, соопшти денеска овојклуб од Премиер лигата. 56-годишниот Португалец претходно беше отпуштен од Манчестер ...

ОФИЦИЈАЛНО: Мурињо се враќа на фудбалот, се знае каде!

Спортклуб - 20.11.2019

Трофејниот португалски стручњак Жозе Мурињо се договорил да се врати на фудбалот и повторно во Премиер лигата, но во тимот на Тотенхем. Информацијата ја потврди клубот преку официјалните гласила и објави дека Мурињо потпишал договор до крајот на ...

Официјално: Мурињо нов тренер на Тотенхем!

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо е нов менаџер на Тотенхем! Мурињо на клупата на тимот од Лондон го замени Покетино кој вчера доби отказ поради лошите настапи. „Во Жозе добивме еден од најуспешните менаџери во фудбалот.

Утринска „БОМБА“ од Англија: Мурињо нов менаџер на Тотенхем!

Gol.mk - 20.11.2019

По само неколку часа од разделбата со Маурицио Почетино, со кого во последните пет и пол сезони го достигнаа врвот на европскиот фудбал, раководството на Тотенхем го назначи новиот менаџер на тимот.

Мурињо доби вртоглава плата кај Спарси, ама Пеп е сè уште најплатениот!

Макфакс - 20.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Потугалецот Жозе Мурињо стана вториот најплатен тренер во светот со годишна плата од 17.5 милиони евра. Мурињо на клупата на Спарси го замени Маурисио Покетино и потпиша три ипол годишен договор со лондонскиот клуб.

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

TopSport - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е новио менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово од лондонскиот клуб. Договорот помеѓу двете страни е потпишан до крајот на сезоната 2022/2023. Португалскиот тренер го наследи Маурисио Покетино кој вчера по пет и ...

„СПЕЦИЈАЛНИОТ“ НЕ СИ ОДИ ОД АНГЛИЈА: Мурињо е нов тренер на Тотенхем!

Слободен Печат - 20.11.2019

Португалецот на клупата на „спарс" го наследува Маурицио Покетино кој вчеравечер доби отказ. Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб.

Жозе Мурињо е нов тренер на Тотенхем

Екипа - 20.11.2019

Жозе Мурињо не може без Премиер-лигата. Именуван е за менаџер на Тотенхем неполн ден по отказот што го доби Маурисио Покетино. Поранешниот предводник на Челси и на Манчестер Јунајтед потпишал договор до крајот на сезоната 2022-23 година.

Тотенхем започна преговори со Мурињо, познато и кога Португалецот може да биде промовиран за нов менаџер

Дерби - 20.11.2019

Отказот на Маурисио Покетино од страна на раководните луѓе на Тотенхем предизвика потрес во фудбалска Англија, но ако се суди според најновите информации, оваа одлука претседателот Даниел Леви добро ја испланирал и ја подготвувал веќе извесно време, ...

Пукна најавената бомба, Мурињо и официјално е нов тренер на Тотенхем!

Спортманија - 20.11.2019

Португалецот повторно ќе работи во Премиерлигата, договорот му е четиригодишен. Жозе Мурињо е нов тренер на Тотенхем. Клубот утрово и официјално ја објави веста преку соопштение на клупскиот сајт.

ОФИЦИЈАЛНО: Жозе Мурињо е новиот менаџер на Тотенхем!

SportMedia - 20.11.2019

Жозе Мурињо е назначен за нов менаџер на Тотенхем, наследувајќи го Маурисио Покетино, кој беше разрешен синоќа вторникот. Поранешниот шеф на Челзи и Манчестер Јунајтед, потпиша договор со лондончани до крајот на сезоната 2022/23.

Жозе Мурињо на кормилото од Тотенхем

OhridNews - 20.11.2019

Неполни 24 часа после отказот на Маурицио Покетино, Тотенхем се погрижи за нова „бомба“ назначувајќи го контроверзниот Жозе Мурињо за нов тренер на екипата. Португалскиот стратег вбројуван беше помеѓу тесните фаворити и неговиот избор не е ...

Официјално: Тотенхем го назначи Мурињо за тренер

Sport M - 20.11.2019

Тотенхем го потврди назначувањето на Жозе Мурињо за тренер, откако вчера беше потврдено заминувањето на Маурисио Почетино. Договорот на Мурињо со лондонскиот клуб важи до 2023 година. Најавата за именувањето на Жозе Мурињо доаѓа само неколку часа ...

Жозе Мурињо го превзеде Тотенхем!

СуперСпорт - 20.11.2019

Официјално е потрврдено Жозе Мурињо е новиот менаџер на Тотенхем, потврди лондонскиот клуб. Мурињо дојде клупата на тимот од Лондон каде што го замени Маурицио Покетино на кој вчера му беше врачен отказ откако имаше серија на лоши игри за овој тим ...

Мурињо: Јас во Тотенхем? Никогаш, премногу ги сакам фановите на Челзи!

Gol.mk - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е нов менаџер на тимот од Тотенхем. Искусниот португалски стратег по неуспешната авантура во Манчестер Јунајтед, која заврши пред скоро една година, повторно ќе биде дел од англискиот фудбалер.

Една изјава на Мурињо од 2015 година нема да им се допадне на фановите на Тотенхем: Никогаш…

Дерби - 20.11.2019

Многумина останаа изненадени кога Маурисио Покетино вчера доби неочекуван отказ од редовите на Тотенхем, но се чини дека сето тоа било добро испланирано затоа што неполни десет часа по таа информација беше објавено дека Жозе Мурињо ќе седне на ...

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

Курир - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Се што кажа погази: Што рече Мурињо во 2015 година…

Спортклуб - 20.11.2019

Жозе Мурињо е назначен за нов менаџер на Тотенхем со што по речиси една година ќе му се врати на фудбалот. Но, англиските медиуми брзо се присетија на неговите зборови од пред четири години кога беше менаџер на Челси.

Што зборуваше Мурињо во 2015 година за Тотенхем?

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е назначен за нов менаџер на Тотехем. „Специјалниот“ после една година пауза, повторно се враќа во елитниот фудбал. Ова ќе е трет клуб кој португалскиот стратег ќе го води во Англија, а медиумите на Островот веднаш го ...

Бидна и тоа - Тотенхем го избрка Почетино и го назначи, пази - Мурињо

Оff.net - 20.11.2019

За време на репрезентативната недела кога обично е тивко во клупскиот фудбал, во вторникот вечер одекна бомба: Тотенхем го избркал Маурисио Почетино. Нема споразумен раскин на договорот, туку ...

Тотенхем на Почетино му плати 20 милиони фунти отштета

Sport M - 20.11.2019

Маурисио Почетино заработи околу 20 милиони фунти за отказот од тренерската позиција на Тотенхем – слично како Жозе Мурињо кога беше отпуштен од Манчестер Јунајтед. Британскиот весник „Мирор“ пренесува дека газдите на Тотенхем биле присилени да му ...

Почетино не тагува за отказот во Тотенхем, веќе зимава ќе води поголем клуб!?

Gol.mk - 20.11.2019

Заминувањето на Маурисио Почетино од менаџерската функција на Тотенхем за многумина е изненадување и погрешен потег на челните лица на премиерлигашот, но многу веројатно ваквиот расплет не бил посакуван само од едната страна.

Засилувања сигурно ќе има: Како би изгледал Тотенхем со Мурињо?

Sport M - 20.11.2019

Жозе Мурињо денеска го презеде тимот на Тотенхем. По разрешувањето на Почетино, првиот човек на „Спарс“ експресно се согласи да соработува со Мурињо, кој се враќа на менаџерската работа по 11 месеци.

Мурињо во 2015 година: Никогаш не би го тренирал Тотенхем

TopSport - 20.11.2019

Тотенхем вчера се разделија со менаџерот Маурисио Покетино, а утрово клубот објави дека на неговото место доаѓа Жозе Мурињо. Португалецот и претходно се поврзуваше со клубот од северен Лондон.

Мурињо во свој стил: „Удри“ по академиите на поранешните клубови

Макфакс - 20.11.2019

Жозе Мурињо во првото интервју како нов тренер на Тотенхем вети промоција на младинскиот фудбал во северен Лондон и во исто време „удри“ на своите поранешни англиски клубови, Манчестер јунајтед и Челси.

Засилувања ќе има сигурно: Како би изгледал Тотенхем под водство на Мурињо?

СуперСпорт - 20.11.2019

Жозе Мурињо денес го превзеде тимот на Тотенхем. Откако го отпушти Маурицио Покетино, првиот човек на Спарсите експресно ја договори соработката со Мурињо кој после 11 месеци се враќа на менаџерската работа.

Автогол за Мурињо од навивачите на Челси!

Спортклуб - 20.11.2019

На 22 декември Челси ќе гостува на Вајт Харт Лејн кај Тотенхем, меч кој ќе биде од исклучителен интерес за двете екипи. Мурињо тогаш ќе го предводи послабо пласираниот Тотенхем против неговиот поранешен клуб Челси, а навивачите подготвуваат мала ...

Мурињо доби поголема плата од Покетино, се знае и неговото прво засилување?

СуперСпорт - 20.11.2019

Жозе Мурињо утринава ја доби работата во Тотенхем и ќе зема повеќе од 15 милиони евра по сезона, односно двојно повеќе од Маурицио Покетино, а исто така Португалецот потпиша договор до 2023 година.

Еве ги првите зборови на Мурињо како тренер на Тотенхем

Sport M - 20.11.2019

Коментирајќи го назначувањето на „Специјалниот“ на клупата, претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, рече: „Со Жeозе добивме еден од најуспешните тренери во фудбалот. Тој има богато искуство, може да го инспирира тимови и тактички е одличен.

Фанови на Јунајтед го повикуваат Жозе: Шефе, дојди купи го нашиот играч за Тотенхем!

Спортклуб - 20.11.2019

По назначувањето на Жозе Мурињо во Тотенхем, веднаш започнаа духовитите и шегобијни статуси од навивачите. Поради тоа што Мурињо последно беше тренер на Манчестер Јунајтед, фановите на овој клуб беа најгласни изминатите неколку часа.

Тотенхем се пофали со ангажманот на Мурињо

Кајгана - 20.11.2019

„Воодушевени сме да ви соопштиме дека го ангажиравме Жозе Мурињо за наш тренер со договор до крајот на сезоната 2022/23“, стои во соопштението на Тотенхем. Португалскиот стратег конечно најде нов клуб откако одмараше скоро цела година по отказот од ...

ФОТО: Мурињо позираше со новиот дрес!

Спортски - 20.11.2019

Жозе Мурињо денес и официјално беше промовиран во нов менаџер на Тотенхем, па Португалецот пристигна во базата на клубот и позираше со новиот дрес. Тотенхем синоќа му врачи отказ на Маурисио Покетино.

И официјално: Мурињо на чело на Тотенхем

iPortal - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Мурињо: Знаеме дека Тотенхем не припаѓа на она место каде што е сега (ВИДЕО)

iPortal - 20.11.2019

Жозе Мурињо утрово беше назначен за менаџер на Тотенхем, откако синоќа раководството на клубот се раздели со Маурицио Почетино. Португалскиот стратег го имаше своето прво интервју за клупската телевизија.

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

Опсервер - 20.11.2019

Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба. Сакраменто ќе ја преземе улогата на помошник тренер на Специјалниот.

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

Либертас - 20.11.2019

– Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба. Сакраменто ќе ја преземе улогата на помошник тренер на Специјалниот.

Платата на Мурињо е двојно поголема од онаа на Почетино

Локално - 20.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо ќе добие скоро двојно повеќе плата од неговиот претходник Маурисио Почетино, пишува „Дејли Мејл“. Според информациите, Португалецот ќе заработува 15 милиони фунти годишно во Тотенхем.

Мурињо со двојно поголема плата од неговиот претходник Почетино

iPortal - 20.11.2019

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо ќе добие скоро двојно повеќе плата од неговиот претходник Маурисио Почетино, пишува „Дејли Мејл“. Според информациите, Португалецот ќе заработува 15 милиони фунти годишно во Тотенхем.

Мурињо нов тренер на Тотенхем

Опсервер - 20.11.2019

Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23.

Жозе Мурињо е новиот тренер на Тотенхем

Точка - 20.11.2019

Жозе Мурињо и официјално е новиот менаџер на фудбалерите на Тотенхем, потврдија утрово од лондонскиот клуб. Договорот помеѓу двете страни е потпишан до крајот на сезоната 2022/2023. Португалскиот тренер го наследи Маурисио Покетино, кој вчера по пет ...

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

Опсервер - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Прво интервју на Мурињо како тренер на Тотенхем (ВИДЕО)

Локално - 20.11.2019

Жозе Мурињо утрово беше назначен за менаџер на Тотенхем, откако синоќа раководството на клубот се раздели со Маурицио Почетино. Португалскиот стратег го имаше своето прво интервју за клупската телевизија.

Мурињо: Задоволство е да се води клуб како Тотенхем

Локално - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Мурињо: Задоволство е да се води Тотенхем

Денешен - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Мурињо задоволен што е нов тренер на Тотенхем

iPortal - 20.11.2019

Новиот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, изјави дека му е чест и големо задоволство да работи во клуб со големо наследство. – Задоволен сум што се приклучувам на клубот со толку големо наследство и толку страсни поддржувачи.

Кимих не негираше дека Почетино е опција за Баерн

Опсервер - 20.11.2019

Дефанзивецот на Баерн Минхен, Џошуа Кимих ги прокоментира гласините дека поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурусио Почетино може да ги преземе Баварците. Аргентинецот беше отпуштен синоќа поради лошите резултати во последно време и беше заменет со ...

Една изјава на Мурињо од 2015-та година нема да им се допадне на фановите на Тотенхем: Никогаш…

Точка - 20.11.2019

Многумина останаа изненадени кога Маурисио Покетино вчера доби неочекуван отказ од редовите на Тотенхем, но се чини дека сето тоа било добро испланирано затоа што неполни десет часа по таа информација беше објавено дека Жозе Мурињо ќе седне на ...