TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разбојници претепале сопружници со метални прачки

Утрински - 08.10.2007

Три маскирани и вооружени лица со автоматска пушка сакале да изнудат 100.000 долари од домаќините ТЕТОВО - Маскирани и вооружени лица извршиле грабеж во куќа во тетовското село Доброште, а сопствениците ги врзале и малтретирале удирајќи ги со метални прачки.

Вооружени разбојници ограбиле куќа

Дневник - 08.10.2007

Тројца вооружени и маскирани разбојници претепале и ограбиле брачен пар од тетовското село Доброште, завчера во 3.45 часот. Маскираните разбојници, кои биле вооружени со автоматска пушка, насилно влегле во куќата на З.З. (70) и А.З. (70).

Насилници претепале сопружници и избегале преку балконот

Утрински - 08.10.2007

Насилници нападнале сопружници во скопската населба Кисела Вода по што избегале преку балконот. Разбојништвото се случило во петокот околу 22,30 часот пред станот на В.М. (81), на улица улицата „Доситеј Обрадовиќ“ број 13. Непознати лица заѕвониле на врата, а кога В.М.

Крадци претепале и ограбиле сопружници

Време - 08.10.2007

ВО НАСЕЛБАТА КИСЕЛА ВОДА Двајца крадци завчера упаднале во станот на сопружниците Момировски и ги претепале, но поради интервенцијата на соседите не успеале да ги ограбат старците, кои се на осумдесетгодишна возраст, соопшти скопската полиција.

Претепани 80-годишни сопружници

Дневник - 08.10.2007

Осумдесетгодишни сопружници се лекуваат во Ургентниот центар во Скопје откако биле претепани од двајца разбојници, кои сакале да им го ограбат станот во зградата број 13 на улицата Доситеј Обрадовиќ во Скопје. Непознатите напаѓачи најпрво заѕвониле на вратата на В.М. (81) и М.М.

Вооружени разбојници ограбиле старци

Време - 08.10.2007

ТЕТОВО Тројца маскирани разбојници, од кои едниот бил вооружен со автоматска пушка, вчера провалиле во семејна куќа во тетовското село Доброше и ги претепале и ограбиле сопствениците, седумдесетгодишни сопружници. Повредените биле пренесени во тетовската болница, каде што лекарите констатирале ...

Разбојници претепале старци

Вечер Прес - 08.10.2007

Во Доброште, Тетовско, тројца разбојници од кои едниот вооружен со автоматска пушка ограбиле седумдесетгодишни сопружници. Во петокот вечерта во Скопје, разбојници ги претепале сопружниците Момировски Седумдесетгодишни сопружници од тетовското село Доброште, во саботата биле жртви на вооружено ...