TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По две недели реконструкција за случајот Трифуновски во Гостивар

Дневник - 10.11.2012

На 23 ноември во Гостивар ќе биде извршена реконструкција за немилиот настан што се случи во февруари, а во кој полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца сограѓани од група која го нападнала на ...

Полицаецот Трифуновски ќе се врати на местото на пукањето

Н.Македонија - 10.11.2012

Денешното сведочење на форензичари што не можеа прецизно да кажат во која положба бил обвинетиот и сега застреланите за време на пукањето е причина да се направи реконструкција на убиството на само ...

Во Гостивар продолжува судењето на полицаецот

Канал5 - 09.11.2012

Во Гостивар денеска треба да продолжи судењето против полицаецот Јаким Трифуновски кој е обвинет за убиство на две лица.

Ќе се прави реконструкција на убиството во Гостивар

Канал5 - 09.11.2012

Rеконструкцијата на убиството на самото место на настанот е закажана за 23 ноември. Вештаците од крим техника не можеле да утврдат во каква позиција бил полицаецот Јаким Трифуновски кога пукал – дали ...

Продолжува судењето на Јаким Трифуновски

Алфа - 09.11.2012

Вo моментов во судот во Гостивар се одржува продолжение на судењето против екс-полицаецот Јаким Трифуновски, обвинет за убиство на негови двајца сограѓани.

Ќе се прави реконструкција за убиството во Гостивар

Курир - 09.11.2012

Под кои околности на 28 февруари годинава полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца гостиварци и што се случувало на местото на настанот ќе се утврдува со реконструкција.

Ќе се реконструира убиството во Гостивар - Дали Трифуновски бил соборен кога пукал?

Press24 - 09.11.2012

Ќе се прави реконструкција на убиството во Гостивар, бидејќи вештаците од крим техника не можат да утврдат дали полицаецот Јаким Трифуновски бил соборен или пукал стоејќи, објавува Канал 5.

Продолжи судскиот процес против полицаецот Трифуновски

А1 On - 09.11.2012

Под кои околности на 28 февруари годинава полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца гостиварци и што се случувало на местото на настанот ќе се утврдува со реконструкција.

Реконструкција за убиството во Гостивар

Р.С.Европа - 09.11.2012

Под кои околности на 28 февруари годинава полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца гостиварци и што се случувало на местото на настанот ќе се утврдува со реконструкција.

Продолжи судскиот процес против полицаецот Трифуновски

Сител - 09.11.2012

Под кои околности на 28 февруари годинава полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца гостиварци и што се случувало на местото на настанот ќе се утврдува со реконструкција.

Судењето на Трифуновски продолжува

Sky - 09.11.2012

Продолжува судењето против екс-полицаецот Јаким Трифуновски во судот во Гостивар. Трифуновски е обвинет за убиство на двајца негови сограѓани.

Ќе се реконструира случајот на полицаецот Трифуновски

Н.Македонија - 09.11.2012

Под кои околности на 28 февруари годинава полицаецот Јаким Трифуновски застрела двајца гостиварци и што се случувало на местото на настанот ќе се утврдува со реконструкција.

Продолжение на судскиот процес против полицаецот кој застрела двајца Гостиварци

Дневник - 06.11.2012

По повеќе од шест часа читање на наоди и давање искази од вешти лица, беше прекинат судскиот процес во кој гостиварецот Јаким Трифуновски е обвинет за двојно убиство на двајца сограѓани Бесник Шехапи ...

Полицаецот бил пресметлив за време на двојното убиство

Дневник - 06.11.2012

Полицаецот Јаким Трифуновски бил пресметлив кога во февруари годинава го извршил двојното убиство во Гостивар. Ова вчера го изјави професорот Антони Новотни, кој сведочеше како психијатриски експерт ...

Ќерката на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилниците

Нетпрес - 06.11.2012

Во Основниот суд во Гостивар вчера продолжи судскиот процес со висок степен на ризик во кој полицаецот Јаким Трифуновски одговара за убиство на две момчиња.

“Татко ми ме бранеше од насилниците“ - еве што вели 10 годишната ќерка на Трифуновски

Press24 - 06.11.2012

Во присуство на психијатри, патолози форензичари, денеска се одржа рочиштето на кое на полицаецот Јаким Трифуновски му се суди за двојното убиство на паркинг во Гостивар, пишува Нова Македонија.

Ќерката на обвинетиот: Татко ми ме бранеше од насилниците

Сител - 06.11.2012

Ќеркичката на гостиварскиот полицаец, Јаким Трифуновски кој во февруари годинава уби двајца соседи на паркинг во Гостивар, во психијатриска болница дала изјава за настанот.

Ќерката на Трифуновски рекла дека татко ѝ ја бранел од насилници

+инфо - 06.11.2012

Малолетната ќерка на обвинетиот гостиварски полицаец Јаким Трифуновски кој во февруари годинава уби двајца соседи на паркинг во Гостивар, изјавила дека „Татко ми ме бранеше од насилници“.

Ќерката на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилници

А1 On - 06.11.2012

Малолетната ќерка на обвинетиот гостиварски полицаец Јаким Трифуновски кој во февруари годинава уби двајца соседи на паркинг во Гостивар, изјави: „Татко ми ме бранеше од насилници“.

Ќерката на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилниците

Курир - 06.11.2012

Вчера во Основниот суд во Гостивар продолжи судскиот процес со висок степен на ризик во кој полицаецот Јаким Трифуновски одговара за убиство на две момчиња.

Тато ме бранеше – сведочењето на 10 год ќерка на Трифуновски

МК News - 06.11.2012

Наодите на психијатрите утврдиле дека ќерката на полицаецот Трифуновски детално го раскажувала настанот без да фантазира, а таткото, кога пукал, постапил импулсивно со зголемен афектен страв.

Сведочењето на 10 годишната ќерка на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилниците

Либертас - 06.11.2012

Во присуство на психијатри, патолози форензичари, денеска се одржа рочиштето на кое на полицаецот Јаким Трифуновски му се суди за двојното убиство на паркинг во Гостивар, пишува Нова Македонија.

Ќерката на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилниците

Денешен - 06.11.2012

Вчера во Основниот суд во Гостивар продолжи судскиот процес со висок степен на ризик во кој полицаецот Јаким Трифуновски одговара за убиство на две момчиња.

Ќерката на Трифуновски: Татко ми ме бранеше од насилниците

Точка - 06.11.2012

Во Основниот суд во Гостивар вчера продолжи судскиот процес со висок степен на ризик во кој полицаецот Јаким Трифуновски одговара за убиство на две момчиња.

Ќерката често ѝ раскажувала на мајка си дека таткото ја бранел од тепачи

Н.Македонија - 06.11.2012

Наодите на психијатрите утврдиле дека ќерката на полицаецот Трифуновски детално го раскажувала настанот без да фантазира, а таткото, кога пукал, постапил импулсивно со зголемен афектен страв ...

Вешти лица ќе изведуваат докази на судењето на полицаецот Трифуноски

Дневник - 05.11.2012

Судењето против полицаецот Јаким Трифуноски, обвинет за убиството на Бесник Шехапи и Имран Мехмети продолжи денеска во Основниот суд во Гостивар.

Вештачење: Полицаецот Трифуновски ги убил двајцата гостиварци од половина метар растојание

Канал5 - 05.11.2012

Со читање на исказот на 10 годишната Сара Трифуновска, претставување на материјалните докази и распит на вештаците денеска во гостиварскиот суд продолжи процесот во кој поранешниот полицаец Јаким ...

Продолжува судењето на полицаецот од Гостивар осомничен за двојно убиство

Канал5 - 05.11.2012

Во гостиварскиот суд денеска треба да продолжи судењето на полицаецот Јаким Трифуновски кој е обвинет за двојно убиство на Бесник Шехапи и Имран Мехди како и за предизвикување на општа опасност.

Продолжува судењето против полицаецот Јаким Трифуновски

24 Вести - 05.11.2012

Во Основниот суд во Гостивар денеска продолужва судењето против Јаким Трифуновски, полицаецот од Гостивар кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжува судењето на полицаецот од Гостивар

Сител - 05.11.2012

Денеска во Гостивар продолжува судскиот процес против полицаецот Јаким Трифуновски. На последното судско рочиште во Основниот суд во Гостивар полицаецот ја даде својата одбрана, тврдејќи дека пукал ...

Продолжува судењето против Јаким Трифуновски

Press24 - 05.11.2012

Денеска во Гостивар продолжува судскиот процес против полицаецот Јаким Трифуновски. На последното судско рочиште во Основниот суд во Гостивар полицаецот ја даде својата одбрана,тврдејќи дека пукал во ...

Продолжува судењето против полицаецот Јаким Трифуновски

Inpress - 05.11.2012

Гостивар, 5. ноември 2012 (ИНПРЕС) Во Основниот суд во Гостивар денеска продолужва судењето против Јаким Трифуновски, полицаецот од Гостивар кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби ...

Продолжува судењето против Трифуновски, се бара сведочење на ќерка му

Курир - 05.11.2012

Во гостиварскиот суд денес продолжува судењето против полицаецот Јаким Трифуновски кој во февруари ги уби Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжение на судскиот процес против полицаецот Трифуновски

Курир - 05.11.2012

По повеќе од шест часа читање на наоди и давање искази од вешти лица, беше прекинат судскиот процес во кој гостиварецот Јаким Трифуновски е обвинет за двојно убиство на двајца сограѓани Бесник Шехапи ...

По повеќе од шест часа прекинато судењето на полицаецот кој застрела двајца гостиварци

Press24 - 05.11.2012

Пред судот искази дадоа доктори психијатри и психолози кои ја процениле пресметливоста на обвинетиот. Во своите искази, тие потврдија дека Трифуновски бил пресметлив кога го сторил делото, но како ...

Продолжение на судскиот процес против полицаецот кој застрела двајца Гостиварци

Сител - 05.11.2012

Со читање на нематеријалните докази на вештите лица во Основниот суд во Гостивар продолжи судењето на Јаким Трифуновски, обвинет за двојно убиство.

Во Гостивар продолжи судењето на Трифуноски

Алфа - 05.11.2012

Со читање на исказот на малолетната ќерка и изнесување на материјалните докази продолжи судењето против Јаким Трифуноски, обвинет за двојно убиство.

Продолжение на процесот против полицаецот кој застрела двајца Гостиварци

МРТ - 05.11.2012

По повеќе од шест часа читање на наоди и давање искази од вешти лица, беше прекинат судскиот процес во кој гостиварецот Јаким Трифуновски е обвинет за двојно убиство на двајца сограѓани Бесник Шехапи ...

Полицаецот Трифуновски бил пресметлив во моментот кога го извршил двојното убиство

+инфо - 05.11.2012

Гостиварецот Јаким Трифуновски кој е обвинет за двојно убиство на двајцата сограѓани Бесник Шеапи и Имран Мехмеди, бил пресметлив во моментот кога се случило делото.

Продолжува судeњето против полицаецот Јаким Трифуновски

А1 On - 05.11.2012

Денеска во гостиварскиот Основен суд продолужва судењето против Јаким Трифуновски, полицаец од Гостивар кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжува судeњето против полицаецот Јаким Трифуновски

+инфо - 05.11.2012

Денеска во гостиварскиот Основен суд продолужва судењето против Јаким Трифуновски, полицаец од Гостивар кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжи судењето против полицаецот Трифуновски

Вечер Прес - 05.11.2012

Судскиот процес против полицаецот Јаким Трифуновски, кој на улица во Гостивар уби две лица , вчера продолжи во Основниот суд во Гостивар, а на вчерашното рочиште требаше да бидат претставени ...

Продолжува судењето на полицаецот од Гостивар осомничен за двојно убиство

Либертас - 05.11.2012

Продолужва судењето против полицаецот Јаким Трифуновски кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Ново судско рочиште против полицаецот Трифуновски

Sky - 05.11.2012

Продолужва судењето против полицаецот Јаким Трифуновски кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжува судењето против Јаким Труфуновски

Денешен - 05.11.2012

Во судот во Гостивар денес продолжува судењето против полицаецот Јаким Трифуновски кој во февруари ги уби Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.

Продолжува судeњето против полицаецот Јаким Трифуновски

Либертас - 05.11.2012

Денеска во гостиварскиот Основен суд продолужва судењето против Јаким Трифуновски, полицаец од Гостивар кој во февруари годинава со службениот пиштол ги уби сограѓаните Бесник Шеапи и Имран Мехмеди.