TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши гласањето во ИМ 2901 во Чаир, Беса се жали на неправилности

Нова ТВ - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир, каде се прегласуваше вториот круг од локалните избори одржани на 29 октомври. ДИК соопшти дека гласањето минало непречено и во мирна атмосфера, а до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Телма - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Нова ТВ - 12.11.2017

Во Општина Чаир, избирачкото место 2901 денеска повторно се гласа за градоначалник. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии ...

Мирно тече гласањето во Чаир

Телма - 12.11.2017

Гласачите од избирачкото место 2901 каде се повторува гласањето од вториот круг на локалните избори не беа многу расположени за изјави пред медиумите. Малкумина се оние со големи очекувања, останатите без оптимизам во однос на иднината на општината ...

Локални избори 2017: Мирно тече гласањето во ИМ 2901 во Чаир

Нова ТВ - 12.11.2017

На единственото избирачко место во кое денеска се прегласува, 2901 во Чаир, околу 20 отсто е излезноста од вкупно 719 запишани гласачи во избирачкиот список. Разликата меѓу кандидатите за градоначалниви Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од Беса ...

БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

Телма - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Фокус - 12.11.2017

Денеска се прегласува на избирачко место 2901 во општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. Во вториот круг, разликата во Чаир меѓу Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од Беса беше 209 гласа, а ...

БЕСА: Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

МКД - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

Заврши прегласувањето во Чаир, БЕСА обвинува за нерегуларности

Р.С.Европа - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

МКД - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Алсат-М - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Алсат-М - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Почна прегласувањето на едно избирачко место во Чаир

Р.С.Европа - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија (ДИК).

Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

МКД - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Цивил: Гласањето на ИМ 2901 мирно без голема излезност

Алсат-М - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатираат дека прегласувањето на избирачкото место 2901 во Чаир се одвива мирно и без голема излезност во првиот дел од изборниот ден. Како што соопштуваат до 12:30 часот на гласање излегле 130 граѓани од вкупно запишани ...

Цивил: Мирен почеток на прегласувањето во Чаир

Р.С.Европа - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во Чаир. Од Цивил соопштуваат дека до 9 часот гласале 24 гласачи.

Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

24 Вести - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

БЕСА: Кандидатот на СДСМ е нов узурпатор на општина Чаир, добија на криминални избори

МКД - 12.11.2017

Од партијата БЕСА одржаа прес-конференција на која ги искажаа нивните ставови од денешното гласање во општина Чаир, каде што по третпат се водеше битка за градоначалничкото столче меѓу нивниот кандидат и кандидатот на ДУИ.

Цивил: Мирно се прегласува во Чаир

Фокус - 12.11.2017

Мирен и навремен почеток на прегласувањето на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир, е констатацијата на набљудувачите на ЦИВИЛ. На ИМ 2901 во Чаир гласале 48 граѓанки и граѓани до 10.20 часот.

ДИК: Прегласувањето почна навреме и се одвива непречено

24 Вести - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна ...

Во Чаир гласањето почна навреме и се одвива непречено

24 Вести - 12.11.2017

На избирачкото место 2901 во општина Чаир се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи. Вчера, ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко ...

Прегласување во Чаир

24 Вести - 12.11.2017

Мирно и под засилено полициско присуство се одвива гласањето на гласачкото место 2901 во Општина Чаир, каде се повторува вториот круг од гласањето. До 13 часот на избирачкото место правото на глас го искористиле 150 гласачи.

Заврши прегласувањето во Чаир, БЕСА обвинува на притисоци

24 Вести - 12.11.2017

Заврши гласањето во општина Чаир, каде се прегласуваше вториот круг од локалните избори. Веднаш по затворањето на гласачките места, партијата БЕСА одржа прес-конференција на која обвини дека се вршело притисок на граѓани, да не одат на ...

ВИДЕО БЕСА: Кандидатот на СДСМ е нов узурпатор на општина Чаир, добија на криминални избори

Фокус - 12.11.2017

Од партијата БЕСА одржаа прес-конференција на која ги искажаа нивните ставови од денешното гласање во општина Чаир, каде што по третпат се водеше битка за градоначалничкото столче меѓу нивниот кандидат и кандидатот на ДУИ.

БЕСА: Притисок врз граѓани од ИМ 2901

ТВ21 - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

МРТ - 12.11.2017

Според последните информации од Државната изборна комисија, до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, односно 34,9 отсто. Од ДИК информираа дека избирачкото место било отворено навреме и оти гласањето до 17 часот се ...

ЛИ2017/ БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

Либертас - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

ЛИ/2017:Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Либертас - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

Сител - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

Заврши прегласувањето во Чаир

Сител - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

БЕСА: Насилници од власта вршеа притисок врз граѓаните да не гласаат

+инфо - 12.11.2017

„Бараме од МВР и на сите жители кои гласаат на гласачкото место 2901 да им ги вратат документите за лична идентификација за да гласаат“. Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина ...

Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Популарно - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

ЛИ2017/ Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Либертас - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Сител - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Во Чаир по трет пат се гласа за градоначалник

+инфо - 12.11.2017

Разликата во Чаир меѓу Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од БЕСА во вториот круг беше 209 гласа, а на избирачкото место 2901 разликата е 66 гласа. Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на ...

Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

ТВ21 - 12.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

ЛИ2017/Цивил: Гласањето на ИМ 2901 во Чаир мирно без голема излезност

Либертас - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатираат дека прегласувањето на избирачкото место 2901 во Чаир се одвива мирно и без голема излезност во првиот дел од изборниот ден. Како што соопштуваат до 12:30 часот на гласање излегле 130 граѓани од вкупно запишани ...

Цивил: Гласањето на ИМ 2901 мирно без голема излезност

ТВ21 - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатираат дека прегласувањето на избирачкото место 2901 во Чаир се одвива мирно и без голема излезност во првиот дел од изборниот ден. Како што соопштуваат до 12:30 часот на гласање излегле 130 граѓани од вкупно запишани ...

Цивил: Гласањето на избирачкото место 2901 е мирно, излезноста е мала

+инфо - 12.11.2017

До 12:30 часот на гласање излегле 130 граѓани од вкупно запишани 719 гласачи. Набљудувачите на Цивил констатираат дека прегласувањето на избирачкото место 2901 во Чаир се одвива мирно и без голема излезност во првиот дел од изборниот ден.

Денеска се прегласува во Чаир

Кајгана - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

ТВ21 - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

Денеска се прегласува во Чаир

Таратур - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

ЛИ2017/ Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

Либертас - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

Цивил: Во Чаир се прегласува мирно, со слаба излезност и силно присуство на полицијата

А1 On - 12.11.2017

Прегласувањето во ИМ 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир се одвива мирно и без висока излезност во првиот дел од изборниот ден. До 12:30 часот гласаа 130 граѓанки и граѓани, како што известуваат набљудувачите на ЦИВИЛ.

(Видео) Зеќирија Ибрахими: Општина Чаир сега има нов узурпатор

Макфакс - 12.11.2017

Зеќирија Ибрахими му ја честита победата на СДСМ во општина Чаир. Секако, рече тој, украдена победа, но ако тие и тоа го сметаат за победа, ние им ја честитаме. „Притоа треба да им се заблагодарам на сите тие граѓани кои денеска имаа смелост и ...

Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

Сител - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

ДИК: Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Канал5 - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од државната изборна ...

Денеска се прегласува во Чаир

Макфакс - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

(ВИДЕО) Зеќирија Ибрахими: Општина Чаир сега има нов узурпатор

А1 On - 12.11.2017

„Почитувани граѓани, откако заврши процесот на гласање, ние сме тука да се произнесеме за овој гласачки ден во Општина Чаир. На почетокот сакам да им ја честитам победата на СДСМ во Општина Чаир.

БЕСА: Постоеше притисок врз гласачите да не излезат на гласање

А1 On - 12.11.2017

Движењето БЕСА преку соопштение побара од институциите да создадат услови за слободно изразување на волјата и политичката убеденост на гласачите на прегласувањето во општина Чаир. Тие обвинуваат дека група насилни милитанти вршела притисок на ...

Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

А1 On - 12.11.2017

На избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска се повторува гласањето од вториот круг на локалните избори, откако Управниот суд донесе одлука за прегласување по жалбата на БЕСА. На оваа избирачко место гласаат вкупно 719 избирачи, а вкупната ...

Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

Канал5 - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

Цивил: Мирно се прегласува во Чаир

+инфо - 12.11.2017

Беса, незадоволна од начинот на спроведување на изборниот процес во вториот круг во Чаир, до ДИК поднесе 89 приговори. Мирен и навремен почеток на прегласувањето на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир, е констатацијата на набљудувачите на ...

Прегласување во Чаир за избор на градоначалник- гласањето тече мирно

Сител - 12.11.2017

Прегласувањето во Чаир се одвива во мирна и демократска атмосфера. До попладнево излегле околу 20 проценти од граѓаните. Во избирачкото место 2901 се прегласува по уважената тужба од Управниот суд каде една политичка партија се жалеше на одбиените ...

Политичка партија обвинува дека на гласачите во Чаир им се одземени документи за идентификација

Макфакс - 12.11.2017

Една од политичките партии тврди дека има докази дека на гласачи од избирачкото место 2901 во Чаир каде денеска има прегласување им се одземени документи за лична идентификација. Од партијата бараат од Министерството за внатрешни работи да создаде ...

БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање...

Н.Македонија - 12.11.2017

БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат ...

Во Чаир се гласа без проблеми...

Н.Македонија - 12.11.2017

Во Чаир се гласа без проблеми Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Денеска се прегласува во Чаир

Тера - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

БЕСА: Насилници од партијата на власт спречуваa граѓани да гласаат во Чаир

Нетпрес - 12.11.2017

Насилни милитанти од партијата на власт вршеа притисок врз граѓаните кои гласаат на гласачкото место 2901 во Чаир за да не излезат на гласање, обвинија во неделата вечерта од Движењето БЕСА. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

БЕСА: Насилници од власта вршеа притисок врз граѓаните да не гласаат

Република - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

БЕСА: Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

Локално - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

БЕСА тврди дека имало притисок врз избирачи

Слободен Печат - 12.11.2017

Движењето БЕСА во тек на прегласување за вториот круг од Локалните избори на гласачкото место 2901 во општина Чаир преку соопштение побара од институциите, како што наведува, да создадат услови гласачите слободно да ја изразат својата волја и ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Стандард - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле 251, ...

БЕСА: Насилници од власта вршеа притисок врз граѓаните да не гласаат

Курир - 12.11.2017

Од БЕСА во соопштението истакнуваат дека „група насилни милитанти од партијата на власт“ им вршела притисок на граѓаните да не излезат на гласање. „Бараме од МВР и на сите жители кои гласаат на гласачкото место 2901 да им ги вратат документите за ...

БЕСА: Постоеше притисок врз гласачите да не излезат на гласање

Орбис - 12.11.2017

Движењето БЕСА преку соопштение побара од институциите да создадат услови за слободно изразување на волјата и политичката убеденост на гласачите на прегласувањето во општина Чаир. Тие обвинуваат дека група насилни милитанти вршела притисок на ...

Заврши гласањето на ИМ 2901 – Беса обвинува дека се вршело притисок врз гласачите

Мета - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир, каде се прегласуваше вториот круг од локалните избори 2017 одржани на 29 октомври. Како што соопштија од ДИК, гласањето минало непречено и во мирна атмосфера, а до 17 часот од вкупно ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Локално - 12.11.2017

– Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се прегласуваше вториот круг од Локалните избори 2017. Според последните информации од Државната изборна комисија, до до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи на гласање излегле ...

Во Чаир гласањето започна навреме и се одвива непречено

Стандард - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Во Чаир по трет пат се гласа за градоначалник

Република - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

Се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Нетпрес - 12.11.2017

Во скопската општина Чаир во избирачкото место 2901 во недела ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори којшто се одржа на 29-ти октомври. Управниот суд, по жалбата на БЕСА, донесе одлука за повторување на гласањето на ова ...

ЛИ2017/ Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

iPortal - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

Цивил: Во Чаир се прегласува мирно, со слаба излезност и силно присуство на полицијата

Орбис - 12.11.2017

Прегласувањето во ИМ 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир се одвива мирно и без висока излезност во првиот дел од изборниот ден. До 12:30 часот гласаа 130 граѓанки и граѓани, како што известуваат набљудувачите на ЦИВИЛ.

Се прегласува само на едно место во општина Чаир

Фактор - 12.11.2017

Дел од граѓаните на Општина Чаир, на избирачкото место 290, денеска имаат право повторно да гласаат за избор на градоначалник, бидејќи ова е единствееното место на кое ќе се прегласува по вториот круг на локалните избори.

Денеска се прегласува на избирачко место во Чаир

Мета - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник на општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, ...

(Видео) Зеќирија Ибрахими: Општина Чаир сега има нов узурпатор

Вечер Прес - 12.11.2017

Зеќирија Ибрахими му ја честита победата на СДСМ во општина Чаир. Секако, рече тој, украдена победа, но ако тие и тоа го сметаат за победа, ние им ја честитаме. „Притоа треба да им се заблагодарам на сите тие граѓани кои денеска имаа смелост и ...

Цивил: Прегласувањето во Чаир мирно и навремено

Стандард - 12.11.2017

Набљудувачите на Цивил констатирале мирен и навремен почеток на прегласувањето на вториот круг од Локалните избори на избирачкото место 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир. Како што соопштуваат од Цивил, до 9 часот гласале 24 гласачи.

Само Чаир сеуште нема градоначалник

Скопје24 - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

Прегласувањето во Чаир мирно

Слободен Печат - 12.11.2017

По поднесените приговори и донесена одлука од страна на ДИК, денес се прегласува во едно избирачко место во општина Чаир. Како што известуваат набљудувачите, меѓу кои и од ЦИВИЛ, констатирано е дека гласањето започнало навреме и се одвива мирно.

Денеска се прегласува во Чаир

Вечер Прес - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

Зеќирија Ибрахими: Општина Чаир сега има нов узурпатор

Локално - 12.11.2017

„Почитувани граѓани, откако заврши процесот на гласање, ние сме тука да се произнесеме за овој гласачки ден во Општина Чаир. На почетокот сакам да им ја честитам победата на СДСМ во Општина Чаир.

БЕСА: Кандидатот на СДСМ е нов узурпатор на општина Чаир, добија на криминални избори (видео)

Република - 12.11.2017

Од партијата БЕСА одржаа прес-конференција на која ги искажаа нивните ставови од денешното гласање во општина Чаир, каде што по третпат се водеше битка за градоначалничкото столче меѓу нивниот кандидат и кандидатот на ДУИ.

Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Орбис - 12.11.2017

На избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска се повторува гласањето од вториот круг на локалните избори, откако Управниот суд донесе одлука за прегласување по жалбата на БЕСА. На оваа избирачко место гласаат вкупно 719 избирачи, а вкупната ...

Цивил: Во Чаир се прегласува мирно, со слаба излезност и силно присуство на полицијата

Локално - 12.11.2017

Прегласувањето во ИМ 2901 во СОУ „Иднина“ во Чаир се одвива мирно и без висока излезност во првиот дел од изборниот ден. До 12:30 часот гласаа 130 граѓанки и граѓани, како што известуваат набљудувачите на ЦИВИЛ.

ДИК: Во Чаир прегласувањето е мирно, излезноста мала

Фактор - 12.11.2017

Гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир каде се повторува гласањето од вториот круг на Локалните избори, започна навреме и се одвива непречено, информираат од Државната изборна комисија.

На гласачите во Чаир им се одземени документи за идентификација

Вечер Прес - 12.11.2017

Една од политичките партии тврди дека има докази дека на гласачи од избирачкото место 2901 во Чаир каде денеска има прегласување им се одземени документи за лична идентификација. Од партијата бараат од Министерството за внатрешни работи да создаде ...

Без инциденти и со помала излезност се прегласува во Чаир

Фактор - 12.11.2017

Мирно и под засилено полициско присуство се одвива гласањето на гласачкото место 2901 во Општина Чаир, каде се повторува вториот круг од гласањето. До 13 часот на избирачкото место правото на глас го искористиле 150 гласачи.

БЕСА: Кандидатот на СДСМ победи на криминални избори во Чаир (ВИДЕО)

Нетпрес - 12.11.2017

Кандидатот на Движењето БЕСА за градоначалник на општина Чаир, Зекирија Ибрахими, на прес-конференција во неделата вечерта од партиското седиште пред завршување на пребројувањето од гласањето на Избирното место 2901 во скопската оптшина Чаир, му ...

Заврши гласањето во Чаир, трета среќа за избор на градоначалник

Newsroom - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2091 во Чаир, каде што се прегласуваше по трет пат. Според последните податоци од Државната изборна комисија(ДИК), до 17 часот гласале вкупно 251 од вкупно запишани 719, односно 34,9 отсто.

Беса: Насилници од партијата на власт спречуваa граѓани да гласаат во Чаир

Newsroom - 12.11.2017

Насилни милитанти од партијата на власт им врши притисок на граѓаните кои гласаат на гласачкото место 2901 во Чаир за да не излезат на гласање, обвинија вечерва од Беса. „Имаме обезбедено информации дека на жителите кои живеат на оваа област им се ...

Беса: Му честитаме на узурпаторот на Општина Чаир

Newsroom - 12.11.2017

Сакаме да му ја честитаме победата на СДСМ во Општина Чаир. Секако, украдена победа, но ако тие и тоа го сметаат за победа, ние им ја честитаме, порачаа вечерва од Беса. Од оваа партија обвинија дека насилници, потпомогнати од полицијата, ги ...

Зеќирија Ибрахими: Општина Чаир сега има нов узурпатор

Орбис - 12.11.2017

„Почитувани граѓани, откако заврши процесот на гласање, ние сме тука да се произнесеме за овој гласачки ден во Општина Чаир. На почетокот сакам да им ја честитам победата на СДСМ во Општина Чаир.

Студот ги зголемува трошоците: Како да ја намалите сметката за греење

еМагазин - 08.12.2017

Без разлика дали вашиот дом го греете на цврсто гориво, нафта, плин, дрва или струја, голема количина на енергија се губи. Денес таквите работи морате да ги земате во предвид, бидејќи многу се зборува за заштита на животната средина и подигнувањето ...

Заврши гласањето на ИМ 2901 – Беса обвинува дека се вршело притисок врз гласачите

Sky - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир, каде се прегласуваше вториот круг од локалните избори 2017 одржани на 29 октомври. Како што соопштија од ДИК, гласањето минало непречено и во мирна атмосфера, а до 17 часот од вкупно ...

Австралија ги легализира истополовите бракови

еМагазин - 08.12.2017

Австралискиот премиер Малколм Турнбул денеска го обезбеди последниот потпис кој беше неопходен за стапување во сила на законот за истополови бракови, кој беше усвоен со огромно мнозинство во Парламентот неколку часа претходно.

Денеска се прегласува во Чаир

Sky - 12.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот круг од локалните избори, одржани на 29 октомври, политичките партии поднесоа 16 тужби, Управниот суд отфрли 15 од нив, и ја прифати тужбата за ова ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Нова ТВ - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржаа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи. Управниот суд, по жалбата на БЕСА, донесе одлука за повторување на ...

Утре се прегласува во Чаир, може ли да се смени крајниот резултат

Фокус - 11.11.2017

Утре се прегласува на избирачко место 2901 во општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. Во вториот круг, разликата во Чаир меѓу Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од Беса беше 209 гласа, а на ...

Утре прегласување на едно избирачко место во општина Чаир

Р.С.Европа - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на локалните избори што се одржа на 29 октомври. На избирачкото место запишани се вкупно 719 избирачи, а Управниот суд донесе одлука за прегласување по ...

Утре прегласување на едно избирачко место во Чаир

24 Вести - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

МКД - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

Алсат-М - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Во Чаир каде ќе се прегласува, денеска гласаа болните и изнемоштени лица

Либертас - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир каде ќе се прегласува, денеска гласаа болните и изнемоштени лица

Сител - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир каде ќе се прегласува, денеска гласаа болните и изнемоштени лица

Канал5 - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир каде утре ќе се прегласува, денеска гласаа болните и изнемоштени лица

ТВ21 - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

Канал5 - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

ЛИ2017/ Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

Либертас - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Утре се прегласува на едно избирачко место во Чаир

ТВ21 - 11.11.2017

Од синоќа од полноќ почна изборниот молк поради утрешното прегласување во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори.

Утре третпат ќе се гласа во едно избирачко место во Чаир

Макфакс - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир утре гласачите ќе излезат да гласаат третпат. По тужбата на Беса, поднесена по вториот круг на локалните избори што се одржаа на 29 октомври, Управниот суд донесе одлука за прегласување на ова избирачко ...

Утре се прегласува на едно избирачко место во Чаир

+инфо - 11.11.2017

Управниот суд, по жалбата на БЕСА, донесе одлука за повторување на гласањето на ова избирачко место. Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври.

Утре се прегласува на едно избирачко место во Чаир...

Н.Македонија - 11.11.2017

Утре се прегласува на едно избирачко место во Чаир Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Утре ќе се прегласува во Чаир...

Н.Македонија - 11.11.2017

Утре ќе се прегласува во Чаир Утре ќе се прегласува во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. Политичките партии по вториот круг од локалните избори, одржани на 29 ...

Утре се прегласува: Кој ќе биде главен Чаирчанец, Ибраими или Ганиу

Newsroom - 11.11.2017

Утре се прегласува на избирачко место 2901 во општината Чаир, кое е единствениото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори. По вториот изборен круг, разликата во гласови меѓу Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од Беса беше ...

Утре се прегласува во Чаир – денеска гласаа болните и изнемоштените

Република - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир утре ќе се прегласува, денеска гласаа болните и изнемоштени лица

Скопје24 - 11.11.2017

Ден пред повторувањето на гласањето од вториот круг на Локалните избори на избирачко место 2901 во општина Чаир денеска гласаа болните и изнемоштени лица. Од Општинската изборна комисија на Чаир за МИА изјавија дека три болни лица се пријавиле да ...

Во Чаир се прегласува на едно избирачко место

Локално - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 денеска ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Утре прегласување на едно избирачко место во Чаир

Скопје24 - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Утре по трет пат ќе се гласа во едно избирачко место во Чаир

Скопје инфо - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир утре гласачите ќе излезат да гласаат третпат. По тужбата на Беса, поднесена по вториот круг на локалните избори што се одржаа на 29 октомври, Управниот суд донесе одлука за прегласување на ова избирачко ...

Утре третпат ќе се гласа во едно избирачко место во Чаир

Точка - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир утре гласачите ќе излезат да гласаат третпат. По тужбата на Беса, поднесена по вториот круг на локалните избори што се одржаа на 29 октомври, Управниот суд донесе одлука за прегласување на ова избирачко ...

Утре третпат ќе се гласа во едно избирачко место во Чаир

Вечер Прес - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир утре гласачите ќе излезат да гласаат третпат. По тужбата на Беса, поднесена по вториот круг на локалните избори што се одржаа на 29 октомври, Управниот суд донесе одлука за прегласување на ова избирачко ...

Утре прегласување на едно избирачко место во Чаир

Слободен Печат - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг на Локалните избори што се одржа на 29 октомври. На ова избирачко место вкупно се запишани 719 избирачи.

Денеска е изборен молк – утре се прегласува на гласачко место во Чаир

Мета - 11.11.2017

Од синоќа од полноќ почна изборниот молк поради утрешното прегласување во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Тоа е единственото место на кое се прегласува по вториот круг од локалните избори.

Гласање на болните и изнемоштените лица денес во Чаир

Newsroom - 11.11.2017

Ден пред повторното гласање од вториот круг на Локалните избори во Чаир, денес гласаат болните и изнемоштени лица. Ова е единственото место за прегласување откако Управниот суд по жалба на БЕСА донесе одлука за повторно гласање.

Уценувал испраќајки на родител експлицитни фотографии од неговата 17-годишна ќерка

еМагазин - 07.12.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Р.А. (22) од село Елевци, Центар Жупа поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Како што информира денеска МВР, Р.А.

Утре третпат ќе се гласа во едно избирачко место во Чаир

Sky - 11.11.2017

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир утре гласачите ќе излезат да гласаат третпат. По тужбата на Беса, поднесена по вториот круг на локалните избори што се одржаа на 29 октомври, Управниот суд донесе одлука за прегласување на ова избирачко ...

Утре трето гласање во Чаир

Пулс24 - 11.11.2017

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе има повторно гласање за градоначалник. Управниот суд, по жалбата на политичка партија донесе одлука за повторување на гласањето на ова избирачко место, за вториот круг од Локалните избори, со што ова ...

Во недела во Чаир ќе се гласа во трет круг – три улици може да го сменат резултатот

Либертас - 08.11.2017

Кој ќе биде градоначалник на општина Чаир, одлука ќе донесат жителите од три улици, кои гласаат во избирачкото место 2901, на прегласувањето во недела, 12 ноември, откако Управниот суд ја уважи жалбата на Движењето Беса, по што и ДИК донесе одлука ...

Во недела во Чаир ќе се гласа во трет круг – три улици може да го сменат резултатот

Локално - 08.11.2017

Кој ќе биде градоначалник на општина Чаир, одлука ќе донесат жителите од три улици, кои гласаат во избирачкото место 2901, на прегласувањето во недела, 12 ноември, откако Управниот суд ја уважи жалбата на Движењето Беса, по што и ДИК донесе одлука ...

Ќе се прегласува во едно гласачко место во Чаир

Телма - 07.11.2017

На 12 ноември на избирачкото место 2901 во основното училиште „Иднина" 719 гласачи ќе одлучат кој ќе биде новиот градоначалник на Чаир. Висар Ганиу, кандидатот на ДУИ веќе ја прослави победата.

ДУИ и Беса на 12 ноември на едно избирачко место ќе се тркаат пак за градоначалничкото место во Чаир

МКД - 07.11.2017

На 12 ноември на избирачкото место 2.901 во основното училиште „Иднина" 719 гласачи ќе одлучат кој ќе биде новиот градоначалник на Чаир. Висар Ганиу, кандидатот на ДУИ веќе ја прослави победата.

Зошто се прегласува во Чаир?

Фокус - 07.11.2017

Бројот на употребени гласачки ливчиња не се совпаѓа со вкупниот број на избирачи кои гласале во вториот изборен круг на избирачкото место со број 2901 во општина Чаир. Ова е основната причина зошто Управниот суд ја уважи тужбата на БЕСА против ...

Зошто се прегласува во Чаир?

iPortal - 07.11.2017

Бројот на употребени гласачки ливчиња не се совпаѓа со вкупниот број на избирачи кои гласале во вториот изборен круг на избирачкото место со број 2901 во општина Чаир. Ова е основната причина зошто Управниот суд ја уважи тужбата на БЕСА против ...

Избори-ДУИ и БЕСА повторно ќе пукаат на ЧАИР

Локално - 07.11.2017

ДУИ и БЕСА ќе почекаат кој ќе го добие градоначалнчкото место за Чаир.Ќе има прегласување во едно гласачко место кое пак може да го даде новиот градоначлник или победа за ДУИ или за БЕСА. Но, Управниот суд прифати една од жалбите на Беса поднесени ...

Зошто се прегласува во Чаир?

Локално - 07.11.2017

Бројот на употребени гласачки ливчиња не се совпаѓа со вкупниот број на избирачи кои гласале во вториот изборен круг на избирачкото место со број 2901 во општина Чаир. Ова е основната причина зошто Управниот суд ја уважи тужбата на БЕСА против ...

Прегласување во Чаир, може да се смени крајниот резултат

Нова ТВ - 06.11.2017

Управниот суд прифатил една од 16. жалби поднесени од партиите, за повторување на гласањето на избирачко место 2901 во општина Чаир, со образложение дека оваа одлука може да влијае врз изборниот резултат.

Ќе се прегласува на избирачко место во Чаир

Алсат-М - 06.11.2017

Управниот суд прифатил една од 16-те тужби поднесени од партиите, за повторување на гласањето на избирачко место 2901 во општина Чаир, со образложение дека оваа одлука може да влијае врз изборниот резултат.

Прегласување во Чаир што може да го смени крајниот резултат

Фокус - 06.11.2017

Државната изборна комисија денеска на седница во 16 часот ќе го разгледува решението на Управниот суд за повторување на гласањето во Чаир. Управен, инаку, донесе одлука за повторување на гласањето на избирачко место 2901 во општина Чаир, со ...

ДИК ја усвои одлуката за прегласување во Чаир

Фокус - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница донесе решение за повторување на гласањето во избирачкото место 2901, ОУ „Иднина“ во општина Чаир. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи претходната одлука на ДИК, на 12 ноември во ...

ДИК ја усвои одлуката за прегласување во Чаир

МКД - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница донесе решение за повторување на гласањето во избирачкото место 2901, ОУ „Иднина“ во општина Чаир. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи претходната одлука на ДИК, на 12 ноември во ...

На едно гласачко место во Чаир ќе има прегласување

Макфакс - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница ќе го разгледа и најверојатно ќе го усвои решението за повторување на гласањето во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Управниот суд донел одлука за прегласување на ова избирачко место со ...

На едно гласачко место во Чаир ќе има прегласување

Кајгана - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница ќе го разгледа и најверојатно ќе го усвои решението за повторување на гласањето во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Управниот суд донел одлука за прегласување на ова избирачко место со ...

В недела ќе се прегласува во Чаир, на избирачко место 2901

Сакам да кажам - 06.11.2017

Државната изборна комисија ќе организира прегласување во избирачкото место 2901, откако Управниот суд донесе одлука на ова место да се прегласа вториот круг од локалните избори. Веќе на денешната седница ДИК, како втора точка на дневниот ред има ...

Ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

МРТ - 06.11.2017

Прегласување во општина Чаир, одлучи Управниот суд за тужбата на движењето БЕСА во едно гласачко место. Со повтореното гласање е можна промена на градоначалничката позиција. ДИК попладне ќе расправа и според Законот, треба да го усвои прегласувањето ...

На едно гласачко место во Чаир ќе има прегласување

Правдико - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница ќе го разгледа и, најверојатно, ќе го усвои решението за повторување на гласањето во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Управниот суд донел одлука за прегласување на ова избирачко место со ...

В недела ќе се прегласува во Чаир...

Н.Македонија - 06.11.2017

В недела ќе се прегласува во Чаир Државната изборна комисија донесе одлука за прегласување во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи претходната одлука на ДИК, на 12 ноември во Чаир ќе има ...

Ќе има прегласување на едно избирачко место во Чаир

Фактор - 06.11.2017

Прифатена е една тужба од партиите со што ќе има прегласување на едно избирачко место. Ќе се прегласува на избирачко место 2901 во општина Чаир, прифатен е еден приговор во ДИК. Образложението е дека оваа одлука може да има влијание врз изборниот ...

На едно гласачко место во Чаир ќе има прегласување

Вечер Прес - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница ќе го разгледа и најверојатно ќе го усвои решението за повторување на гласањето во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Управниот суд донел одлука за прегласување на ова избирачко место со ...

На едно гласачко место во Чаир ќе има прегласување

Скопје24 - 06.11.2017

Државната изборна комисија на денешната седница ќе го разгледа и најверојатно ќе го усвои решението за повторување на гласањето во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Управниот суд донел одлука за прегласување на ова избирачко место со ...

Ќе се прегласува во Чаир - Дали ДУИ ќе го загуби градоначалникот?

Скопје инфо - 06.11.2017

Во Чаир најверојатно ќе има прегласување во едно избирачко место на изборите за градоначалник. Како што јавува ТВ 21 Управниот суд прифати една од тужбите на БЕСА за ова избирачко место, па сега на потег е ДИК која треба да пресече, дали ова ...

Прегласување во Чаир: Победата се славеше со рафали од автоматско оружје, сега таа виси на конец

Локално - 06.11.2017

Се славеше со рафали од автоматско оружје, а сега победата виси на конец. Управниот суд прифати една од желбите на БЕСА поднесени по вториот круг, поради што на едно избирачко место во Чаир ќе има прегласување, информира ТВ24.

ДИК одлучи да се прегласува во Чаир

Слободен Печат - 06.11.2017

Државната изборна комисија донесе одлука за прегласување во избирачкото место 2901 во општина Чаир. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи претходната одлука на ДИК, на 12 ноември во Чаир ќе има прегласување во оваа гласачко место.

Општина Чаир може да добие нов градоначалник

iPortal - 06.11.2017

Општина Чаир може да добие нов градоначалник откако државната изборна комисија на денешната седница донесе решение за повторување на гласањето во избирачкото место 2901, ОУ „Иднина“. Врз основа на одлуката на Управниот суд, кој ја поништи ...