TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф. Работнички евроавантурата ја почнува во Романија

Дневник - 24.07.2003

Јужна конференциЈа на ФИБА купот Фершпед Работнички својата евроавантура во сезоната 2003/2004 во купот ФИБА (четврто по сила натпреварување во Европа) ќе ја почне на 13 ноември на гости против романскиот тим Асесофт Плоешти.

Фершпед Работнички против Фенербахче и Асесофт

Утрински - 21.07.2003

Извлечени групите за ФИБА Купот јужна конференција Македонскиот шошаркарски првак, Фершпед Работнички наредната сезона на европската сцена ќе игра во групата Б од Фиба Купот во јужната конференција против екипите на Фенебархче од Турција и Асесофт Плоешти од Романија.

Фершпед Работнички против Фенербахче и Асесофт

Вест - 21.07.2003

КОШАРКА - ИЗВЛЕЧЕНИ ГРУПИТЕ ЗА ЕВРОПСКИОТ КУП Фершпед Работнички ќе настапува во "Б" групата на Јужната конференција на новоформираниот Европски куп , а за противници ќе ги има турскиот Фенербахче и романскиот Асесофт Плоешти.