TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападната израелската амбасада во Турција

Дневник - 22.09.2016

Маж вооружен со нож, кој вчера наводно се обидел да влезе во израелската амбасада во Турција, беше застрелан во ногата од страна на турските полицајци пред амбасадата. Напаѓачот бил слушнат како извикува „Јас ќе го променам Блискиот Исток“ и наводно ...

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците

А1 On - 22.09.2016

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанхају изјави пред делегатите на годишната сесија на Генералното собрание на ОН, дека израелско-палестинскиот конфликт никогаш не значел израелска колонизација. – Тој конфликт не е за израелските населби.

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците

Локално - 22.09.2016

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанхају изјави пред делегатите на годишната сесија на Генералното собрание на ОН, дека израелско-палестинскиот конфликт никогаш не значел израелска колонизација. – Тој конфликт не е за израелските населби.

Махмуд Абас: ОН да ја прогласи 2017 година за година на крајот на окупацијата на Израел над Палестина

Локално - 22.09.2016

Претседателот на Палестина Махмуд Абас ги повика ОН да ја прогласи 2017 година за година на крајот на окупацијата на палестинска земја од страна на Израел, во чест на столетието од декларацијата на Балфур, пренесува РИА Новости.

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците...

Н.Македонија - 22.09.2016

Натенјаху: Спремен сум за преговори со Палестинците Израелскиот премиер Бенјамин Нетанхају изјави пред делегатите на годишната сесија на Генералното собрание на ОН, дека израелско-палестинскиот конфликт никогаш не значел израелска колонизација.

Напад на амбасадата на Израел во Анкара

Телма - 21.09.2016

Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е голем). Портпарол на израелското МНР, Емануел Нашон истакна дека персоналот од Амабсадата е безбеден и ...

Еден загинат при напад врз израелската Амбасада во Анкара

24 Вести - 21.09.2016

Израелската Амбасада во Анкара денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални медиуми. Во нападот нема повредени од Амбасадата, соопштија од дипломатското претставништво на Израел.

Вооружен напад врз израелската амбасада во Турција (видео)

Канал5 - 21.09.2016

Најмалку едно лице е застрелано во вооружениот напад на амбасадата на Израел во Анкара, соопшти портпаролот на министерството за надворешни работи. Вработените во израелската амбасада се на сигурно, а напаѓачот е ранет од чуварот на амбасадата.

Еден загинат при напад врз израелската Амбасада во Анкара

А1 On - 21.09.2016

Израелската Амбасада во Анкара денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални медиуми. Во нападот нема повредени од Амбасадата, соопштија од дипломатското претставништво на Израел.

Палестинско момче мирно му приоѓа на израелски војник, па тргнува во напад (ВИДЕО)

МКД - 21.09.2016

Израелската војска соопшти дека бил убиен Палестинец кој со нож нападнал војник во близина на селото Бани Најма на Западниот брег и дека воено летало пресретнало дрон со кој оперирала палестинската милитантна организација Хамас.

Еден загинат при напад врз израелската Амбасада во Анкара

+инфо - 21.09.2016

Во нападот нема повредени од Амбасадата. Израелската Амбасада во Анкара денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални медиуми. Во нападот нема повредени од Амбасадата, соопштија од дипломатското претставништво на ...

Еден убиен во напад врз Амбасадата на Израел во Турција

Сител - 21.09.2016

Израелската Амбасада во Турција денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални ...

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА: Напад врз израелската амбасада во Анкара

Телеграф - 21.09.2016

Во нападот нема повредени лица од амбасадата Израелската амбасада во Анкара денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални медиуми. Во нападот нема повредени од амбасадата, соопштија од дипломатското претставништво на ...

Турската полиција застрела маж при обид најверојатно да ја нападне Амабсадата на Израел во Анкара

Курир - 21.09.2016

Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е голем). Портпарол на израелското МНР, Емануел Нашон истакна дека персоналот од Амабсадата е безбеден и ...

Повреден маж во близина на амбасадата на Израел во Анкара

Р.С.Европа - 21.09.2016

Маж кој држел нож е повреден од огнено оружје од страна на безбедносните сили во близина на амбасадата на Израел во Анкара. Канцеларијата на гувернерот на турскиот главен град денеска соопшти дека осомничениот кој е Турчин по националност изгледал ...

Турската полиција застрела маж при обид најверојатно да ја нападне Амабсадата на Израел во Анкара

А1 On - 21.09.2016

Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е голем). Портпарол на израелското МНР, Емануел Нашон истакна дека персоналот од Амабсадата е безбеден и ...

Турската полиција застрела маж при обид најверојатно да ја нападне Амбaсадата на Израел

+инфо - 21.09.2016

Според полицијата персоналот од Амбасадата е безбеден и напаѓачот бил ранет пред да стигне до Амбасадата. Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е ...

Турската полиција застрела маж при обид најверојатно да ја нападне Амабсадата на Израел во Анкара

Алфа - 21.09.2016

Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е голем). Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на ...

Нападната израелската амбасада во Анкара: Еден напаѓач е ранет во ногата

Република - 21.09.2016

Најмалку едно лице е рането во вооружен напад на Амбасадата на Израел во Анкара, јавуваат локалните медиуми. До престрелката дошло кога две лица се обиделе да упаднат во израелската амбасада во Турција, јавува НТВ.

Турската полиција застрела маж при обид најверојатно да ја нападне Амабсадата на Израел во Анкара

Локално - 21.09.2016

Турската полиција соопшти денеска дека напаѓач кој бил застрелан во ногата во близина на Амбасадата на Израел, извикувал Алах акбар (Бог е голем). Портпарол на израелското МНР, Емануел Нашон истакна дека персоналот од Амабсадата е безбеден и ...

Нападната израелската амбасада во Анкара

Пулс24 - 21.09.2016

Најмалку едно лице е рането во вооружен напад на Амбасадата на Израел во Анкара, јавуваат локалните медиуми. До престрелката дошло кога две лица се обиделе да упаднат во израелската амбасада во Турција, јавува НТВ.

Драматично видео: Палестински тинејџер мирно повикува израелски војник, па тргнува во напад!

Точка - 21.09.2016

Израелската војска соопштила дека бил убиен Палестинец кој со нож нападнал војник во близина на селото Бани Најм на Западен брег, и дека воено летало пресретнало дрон кој го лансирала палестинската милитантна организација Хамас.

Еден убиен при напад на израелската амбасада во Анкара

Мета - 21.09.2016

Едно лице е убиено во вооружен напад во амбасадата на Израел во Анкара, јавува турската телевизија „Хабер Турк“. Инцидентот се случил кога две лица се обиделе да влезат во зградата, јавува НТВ.

Еден загинат при напад врз израелската Амбасада во Анкара...

Н.Македонија - 21.09.2016

Еден загинат при напад врз израелската Амбасада во Анкара Израелската Амбасада во Анкара денеска беше цел на напад при што загина еден од напаѓачите, јавуваат локални медиуми. Во нападот нема повредени од Амбасадата, соопштија од дипломатското ...

Jамите од рудниците може да се искористат против поплави

Дневник - 20.09.2016

Искористување на рудничките јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава, истакна вчера земјоделскиот инженер Аври Ливни од Израел на конференцијата, која се одржува во Скопје, за превенција на штети од поплави во ...

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Канал5 - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова денеска го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот ...

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во скопскиот регион

ТВ21 - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Руска и Израелска хуманитарна помош за поплавените во скопско

24 Вести - 19.09.2016

Помош од Руската Федерација наменета за справување со последиците од поплавата во Скопскиот регион и за засилување на капацитетите на службите за кризно реагирање, ќе биде донирана денеска во Дирекцијата за заштита и спасување на Македонија.

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Канал5 - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Вест - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот саем, за ...

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопско

+инфо - 19.09.2016

Израелскиот амбасадор и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија против последиците од невремето. Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат ...

Донација и експертска помош од Израел за поплавените

Press24 - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Репортер - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Курир - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Помош од Израел за поплавените во скопско

Нетпрес - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

А1 On - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Press24 - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова денеска го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот ...

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Сител - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Сител - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова денеска го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот ...

Помош и поддршка за поплавените од Израел

МРТ - 19.09.2016

Израел е водечка земја во водниот инженеринг во светот, и ја нуди својата помош во експертски совети, во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Курир - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова денеска го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот ...

Помош од странски земји за погодените од поплавите

МРТ - 19.09.2016

На трансакциските сметки на околу 3.515 семејства се префрлени милион и 20 илјади евра од Фондот за солидарност, известија денеска од Црвениот Крст на РМ. Во меѓувреме пристигнува помош и од странски земји директно за погодените од поплавите...

Руска и Израелска помош за поплавените

Вечер Прес - 19.09.2016

Помош од Руската Федерација наменета за справување со последиците од поплавата во Скопскиот регион и за засилување на капацитетите на службите за кризно реагирање, ќе биде донирана денеска во Дирекцијата за заштита и спасување на Република ...

Русија и Израел со помош за поплавените скопјани

Фактор - 19.09.2016

Овие две држави се во низата пријателски земји кои понудија помош за Македонија. Помошта од Русија е наменета за справување со последиците од поплавата и за засилување на капацитетите на службите за кризно реагирање.

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Република - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Помош од Израел за поплавените во скопско

Точка - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.

Рудните јами како превентивни езера за справување со поплавите

Lider - 19.09.2016

Искористување на одредени рудни јами како превентивни езера е едно од можните решенија за справување со поплава. Ова денеска го истакна земјоделскиот инженер Аври Ливни вработен во Палге Мајн од Израл на конференцијата која се одржува во Скопскиот ...

Донација и експертска помош од Израел за поплавите во Скопскиот регион

Lider - 19.09.2016

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Оријан и израелски експерти денеска и утре во Скопје ќе спроведат акции за помош на Македонија во борбата против последиците од големото невреме и поплавите кои го погодија Скопје минатиот месец.