TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тасевски: Згрешив, но бев во заблуда

Дневник - 25.07.2003

По неуспешниот обид за трансфер во земун - Згрешив, но бев во заблуда, бидејќи мислев дека немам професионален договор со Вардар. Жал ми е што се случи ова и сакам што побрзо да се вратам во тимот - изјави Дарко Тасевски (21), фудбалерот на македонскиот првак, за кој пред неколку дена се крена ...

"Случајот Тасевски" пред УЕФА

Утрински - 24.07.2003

Епилог на пребегот од Вардар во Земун Пребегот на фудбалерот на скопски Вардар Дарко Тасевски кој има валиден професионален договор со црвено-црните до 2005 година, во екипата на Земун, од вчера доби публицитет и пред органите и надлежните служби на УЕФА.

Тасевски со измислен погреб го закопува клубот

Дневник - 22.07.2003

БОРЧЕ РИСТЕСКИ, потпретседател на Вардар Младиот репрезентативец го напуштил клубот и сака да направи трансфер во српскиот прволигаш Земун - Дарко Тасевски го измами и го предаде Вардар и со измислен погреб замина од земјава и се обидува да направи нелегален трансфер во српскиот прволигаш Земун - ...