TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Против Легија добар резултат е секој без примен гол"

Дневник - 28.07.2002

ФУДБАЛ - ЃОКО ХАЏИЕВСКИ, ТРЕНЕР НА ВАРДАР За нас добар резултат задутре против Легија ќе биде секој без примен гол, па дури и крајно неповолниот 0-0, но само варшавјани да немаат предност пред реваншот. Најдобро би било да одиме на реваншот со, на пример, предност од 2-0, иако и победа со еден гол ...

Легија - некогашен полуфиналист на КЕШ и на КПК

Дневник - 28.07.2002

В СРЕДА ВО СКОПЈЕ, ПРВ МЕЧ ОД 2. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО ЗА ЛШ Фудбалерите на македонскиот шампион, скопски Вардар, со Барселона во мислите задутре ќе го игра првиот меч од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите против познаникот од пред три години, полскиот првак Легија од ...

Ако се помине Легија, Барселона во Скопје

Утрински - 27.07.2002

Во Цирих, Швајцарија извршена ждрепката за третото коло во Лигата на шампионите Емил Китановски Познатиот холандски тренер и моментално предводник на екипата на Барселона, Луис ван Гал, во вторник ќе пристигне во Скопје на чело на шестчлената делегација која в среда ќе го проследи првиот меч од ...

Вардар ќе игра со Барселона, но мора прво да ја помине Легија

Дневник - 27.07.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Од овој момент живееме за мечот со Легија, да го минеме и да играме со Барселона, беше првата реакција на Ѓоко Хаџиевски, тренерот на скопјани по дознавањето на евентуалниот противник за третото коло Македонскиот фудбалски шампион Вардар, ќе игра со каталонскиот гигант ...

„Вардар“, ако го елиминира „Легија“, ќе се судри со „Барселона“

А1 - 26.07.2002

Ако нема пари за премии, барем има дополнителен мотив за докажување, а богами и чиста шанса за решавање на проблемите на фудбалерите на „Вардар“ по денешната ждрепка во седиштето на УЕФА во Нион. Во последниот квалификациски филтер пред настапот во првата фаза по групи во Лигата на шампионите, ...

Вардарци со ново ветување - пари ќе добијат до среда

Дневник - 26.07.2002

ПО ЗАВЧЕРАШНАТА СРЕДБА НА "ВИСОКО НИВО" Дел играчи велат дека вкупно долговите кон нив изнесуваат просечно по околу 4.000 евра по фудбалер Фудбалерите и тренерите на Вардар завчера добија ново ветување дека, сега до мечот со полската Легија, в среда, ќе им биде исплатен првиот дел од долговите на ...

Спасовски со две реализации ја запечати судбината на Дуделанж

Вест - 26.07.2002

Вардар успеа да се пласира во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите Со влегувањето на Георгиевски и на Петков нападот на "црвено- црните" проработи Фудбалерите на Вардар во реванш-натпреварот против луксембуршкиот Дуделанж ја оправдаа улогата на фаворити и со 3:0 (0:0) успеаја да се ...

Легија е објективно посилен тим од Вардар

Утрински - 26.07.2002

Тренерот на полската Легија, Драган Окука оптимист пред двомечот со Вардар Емил Китановски Како го видовте реванш натпреварот меѓу Вардар и Дуделанж во Скопје? Ќе бидам искрен, очекував далеку поквалитетен натпревар, бидејќи Вардар беше апсолутен фаворит на овој двомеч со Дуделанж.

Резервите внесоа свежина, Спасовски двоен стрелец

Дневник - 26.07.2002

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ: ВАРДАР - ДИДЕЛАНЖ 3-0 (0-0) Новиот напаѓач на Спасовски згора беше и асистент на третиот гол, но Хаџиевски повторно се жали на неефикасноста... Вардар го мина првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига на шампионите, и тоа во првиот настап во ова ...

Вардарците фатија залет за полската Легија

Утрински - 26.07.2002

Во реваншот од Лигата на шампиони: Вардар - Дуделанж 3:0 (0:0) ЕМИЛ КИТАНОВСКИ СКОПЈЕ - Со победата од 3:0 во реванш натпреварот од првото квалификациско коло на Лигата на шампиони против претставникот на Луксембург, Дуделанж, екипата на Вардар сосема заслужено се пласира во второто квалификациско ...

По Легија, евентуални ривали Манчестер јунајтед, Баерн, Интер или Милан

Утрински - 24.07.2002

ПРОТИВНИЦИ В петок, на 26 јули во Женева ќе се изврши ждрепката на двојките за третото квалификациско коло кое води директно во групите од Лигата на шампиони. Таму, пак, имињата на евентуалните противници на црвено-црните доколку во втората рунда се совлада полската Легија, (и секако вечерва ...

Вардар веќе размислува на Легија

Вест - 24.07.2002

Фудбалерите на Вардар вечерва (20 ч.) го играат реванш квалификацискиот меч од Лигата на шампионите против Дуделанж Ѓоко Хаџиевски ќе може да смета на заздравениот Петков и на новаците Спасовски и Радовиќ По постигнатиот разултат 1:1 во премиерниот натпревар одигран во рамките на првото ...

Хаџиевски: Нема да го чуваме резултатот

Дневник - 24.07.2002

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА ШАНСА ЗА ВАРДАР ЗА ПЛАСМАН ВО 2. КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО НА ЛШ Мудра игра треба да биде "лекот" за Диделанж, со кого нашиот фудбалски првак игра вечерва (Градски стадион, 20 ч.) Мудра и напаѓачка игра треба да биде "лекот" за Диделанж, со кого нашиот фудбалски првак Вардар вечерва ...

Утре „Вардар“ ќе има можност да ја мине пречката за Лигата на шампионите

А1 - 23.07.2002

„Вардар“ во екот на превирањата во клубот собра сили и организираше прес пред реваншот со „Дуделанж“ од стартното квалификациско коло во лигата на шампионите. Оптимистички тонови но, и претпазливост провејуваа меѓу играчите и шефот на стручниот штаб Ѓоко Хаџиевски во пресрет на дуелот што се игра в ...

Спасовски и Петков го засилуваат нападот

Дневник - 23.07.2002

ВАРДАР СПРОТИ РЕВАНШОТ ВО ЛШ Гошев тренира со тимот, но нема да игра, а по закрепнувањето на Зекир, не се знае кој ќе биде на голот против Диделанж задутре Македонскиот фудбалски првак Вардар, засилен со напаѓачите Димитар Спасовски и Марио Петков, ќе може да се надева на поефикасен шпиц во ...

Вардарците подготвени да продолжат понатаму

Утрински - 23.07.2002

И покрај сите потешкотии, актуелниот шампион оптимист пред реваншот со Дуделанж Ќе ја минат ли црвено-црните првата препрека во најквалитетното европско фудбалско клупско натпреварување и со тоа ќе го постигнат најголемиот успех на клубот, останува да видиме за нешто повеќе од 24 часа.

Тактиката од Луксембург ќе се примени и во Скопје

Вест - 23.07.2002

Фудбалерите на Вардар утре го играат реванш мечот против Дуделанж Подготвен за едно полувреме. - Марио Петков Како и пред првиот натпревар во Луксембург, така и пред реваншот во Скопје вардарците своите последни тренизи пред натпреварот со Дуделанж ги извршуваат при високи температури.

Хаџиевски: Дуделанж воопшто не е наивен тим

Утрински - 22.07.2002

Тренерот на Вардар дели комплименти за шампионот на Луксембург Емил Китановски Останаа уште два дена до реванш-натпреварот од првото квалификациско коло за Лигата на шампионите во фудбал, во кое македонскиот првак Вардар ќе се обиде да ја сочува предноста од првиот меч во Луксембург, каде што ...