TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И денеска претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд

МКД - 13.06.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Сител - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Алсат-М - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Канал5 - 13.06.2021

​Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Слободен Печат - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Временска прогноза-нестабилно време со пороен дожд

Р.С.Европа - 13.06.2021

Денеска се очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во некои делови од земјава можно е да има и пообилен дожд за кратко време, електрични ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

24 Вести - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Променливо облачно, попладне повторно пороен дожд и грмежи

ТВ21 - 13.06.2021

Променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и услови за појава на град.

Oблачно со сончеви периоди, попладне локален дожд

+инфо - 13.06.2021

Максималната температура ќе се движи од 21 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ...

Утринското сонце: Попладнево ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Пулс24 - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Независен - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Понесете си чадор попладнево ќе има пороен дожд, грмежи и ветер

ММС - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Дожд, грмежи и засилен ветер, за промена на времето ќе причекаме

Вечер Прес - 13.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични ...

Попладне нестабилно со локален пороен дожд, идната седмица значително затоплување

OhridNews - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Либертас - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Скопје инфо - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Lider - 13.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични ...

Време: Променливо, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Денешен - 13.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Oблачно со сончеви периоди, температура до 30 степени

Нетпрес - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Невреме со можност за обилен дожд, електрични празнења и град – Кога да очекуваме температури од 32 степени?

Centar - 13.06.2021

Денес и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд ...

Попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Press24 - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Попладне повторно нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Акцент - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

24Инфо - 13.06.2021

Скопје, 1 3 јуни 2021 (МИА) – Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Нека не ве лаже утринското сонце: Попладнево ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Курир - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Времето денеска облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

iPortal - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

И попладнево најави за дожд и грмежи

Н.Македонија - 13.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и ...

И попладнево најави за дожд и грмежи, затоплување од средината на следната седмица

MTM - 13.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и ...

И попладнево најави за дожд и грмежи, затоплување од средината на следната седмица

Centar - 13.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и ...

И попладнево најави за дожд и грмежи, затоплување од средината на следната седмица

Скопје24 - 13.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и ...

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Кајгана - 13.06.2021

Скопје, 13 јуни 2021 (МИА) – Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

И попладнево најави за дожд и грмежи, затоплување од средината на следната седмица

Точка - 13.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и ...

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне и до крајот на денот нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ...

Опсервер - 13.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични ...

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне можна нестабилност

Битола Њуз - 13.06.2021

Денес, недела, 13 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот можна е нестабилност со локален пороен дожд, грмежи и ...

Претпладне облачно со малку сонце, попладне пороен дожд

Скопско Ехо - 13.06.2021

Облачно време со сончеви период во претпладневните часови најавуваат метеоролозите за денеска на скопското подрачје. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

И денеска променливо облачно и нестабилно време

MakPress - 13.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Опсервер - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Frontline - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

MakPress - 13.06.2021

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Утре променливо облачно, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 12.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и услови ...

Од пладне локален пороен дожд со грмежи

Р.С.Европа - 12.06.2021

Денеска се очекува променливо облачно време а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во одредени делови од државата се очекува и услови за појава на град и силни електрични празнења, како и краткотраен но ...

Облачно, попладне локален пороен дожд

МКД - 12.06.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови ...

Времето денеска променливо облачно, од пладне дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен Печат - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Времето денес ќе биде облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Пороен дожд, електрични празнења и услови за град

Фокус - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Времето денес ќе биде облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Алсат-М - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Времето денес ќе биде облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

И денеска пороен дожд попладне, грмежи и појава на град

ТВ21 - 12.06.2021

Променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на град.

И денес нѐ очекува нестабилно време со појава на пороен дожд, грмежи и ветер

Вечер Прес - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Не’ очекува нестабилно време со локален пороен дожд: Температурите ќе се искачат и до 30 степени

ММС - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Понесете чадор ќе врне, а попладне ќе има и грмежи и ветер

+инфо - 12.06.2021

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, ...

Утре не очекува грмење и пороен дожд, а од понеделник и пониски температури

ММС - 12.06.2021

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични ...

До крајот на денот променливо облачно, на места локален дожд

Вечер Прес - 12.06.2021

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вечерните часови облачноста насекаде ќе се намали и во текот на ноќта ќе преовладува претежно ведро време.

Променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Бриф - 12.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава ...

Викенд со чадори, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 12.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава ...

Променливо облачно време, попладне пороен дожд

Lider - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Времето денеска облачно, попладне локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер – Метеоцентар со детали за времето во следните неколку дена

Centar - 12.06.2021

Денес и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд ...

Време: Променливо, попладне нестабилно со пороен дожд

Денешен - 12.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за ...

Славчо најавува стабилизација и африкански бран следната недела

Скопје24 - 12.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Од пладневните часови ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Облачно време: Од пладне локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Курир - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

И сонце и дождови: Какво време можеме да очекуваме викендов?

Скопје инфо - 12.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава ...

Променливо облачно време со дожд во попладневните часови

MTM - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Променливо облачно време со дожд во попладневните часови

Н.Македонија - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Променливо облачно време со дожд во попладневните часови

Centar - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Пообилен дожд, со можност за почести електрични празнења и појава на град

Хитпортал - 12.06.2021

Според синоптичарите денеска времето претпладне ќе биде променливо облачно, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно а најавен е и пороен дожд со грмежи и засилен ветер.

Променливо облачно, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Кајгана - 08.05.2024

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд за кратко време, силни ...

Променливо облачно време со дожд во попладневните часови

Точка - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 12.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава ...

Облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Frontline - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно време

Тера - 10.09.2022

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Од пладне и попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силни електрични празнења, силен ветер и ...

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Битола Њуз - 21.05.2023

Денес, недела, 21 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со појава на пороен дожд. Температурата во Битола до 20 степени.

Облачно, од пладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 12.06.2021

– Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава ...

Нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално - 12.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

До крајот на денот променливо облачно, на места локален дожд

Опсервер - 12.06.2021

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вечерните часови облачноста насекаде ќе се намали и во текот на ноќта ќе преовладува претежно ведро време.

Oблачно, попладне нестабилно со пороен дожд

МКД - 08.06.2022

Времето во Македонија денеска ќе биде прoменливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд и појава на град.

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

И денеска попладне пороен дожд и ветер

Фокус - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Метео: Претпладне променливо време, попладне дожд и услови за град

Нова ТВ - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветар. Се очекува процесите локално да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Понесете чадор: Попладне пороен дожд, на одредени места и град

ТВ21 - 11.06.2021

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен Печат - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Бриф - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Викенд за разочарување, сите три дена со дожд, град и ветер

ММС - 11.06.2021

Нема никакви промени во денешната временска прогноза. Повторно се очекува дожд и грмежи. Од УХМР информираат дека претпладне ќе биде облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер, додека на некои места ќе паѓа град.

Променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 11.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 11.06.2021

– Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко ...

И денеска ќе имаме пороен дожд, грмежи и засилен ветер

+инфо - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Променливо време со дожд, грмежи и ветер

Вечер Прес - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

НАЈНОВО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД УХМР: Попладнево пак поројни дождови, град, силен ветер и грмежи

Фактор - 11.06.2021

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека до недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време. Претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Претпладне променливо облачно: Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Пулс24 - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер – УХМР информира до кога ќе ...

Скопје24 - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Време: Променливо, попладне со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денешен - 11.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

УХМР:Времето денес променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје24 - 11.06.2021

Врнежи за изминатите 24 часа до 8 часот(во л/м2): 18 Крива Паланка, 14 Виница, 8 Берово, 6 Крушево, 4 Охрид, 2 Дојран, Попова Шапка, 1 Тетово, Штип, Струмица, Маврови Анови. Времето денес претпладне променливо облачно, од пладневните часови и ...

Дожд, ветер и грмежи - УХМР соопшти кога ќе се поправи времето

Press24 - 11.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Утре променливо облачно време со локален пороен дожд

Н.Македонија - 11.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

УХМР со најнова временска прогноза: Еве какво ќе биде викендов и од понеделник

Курир - 11.06.2021

За време на викендов ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за ...

Дожд и грмежи во јуни - но, какво ќе биде времето викендов?

Скопје инфо - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 11.06.2021

Времето во петокот во Македонија ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд

Lider - 28.05.2023

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, а попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд

Акцент - 11.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Претпладне сончево, попладне пороен дожд Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Времето денеска променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Носете си чадор: И денеска облачно време со дожд, ветер и грмежи

Press24 - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно: Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Курир - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

До недела продолжува променливо облачно и нестабилно време, со дожд и грмежи

MTM - 11.06.2021

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи Денес и за време на викендот – стабилизирање на времето од ...

Скопје24 - 11.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Од пладневните часови ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Дожд, грмежи, град и ветер – УХМР информира до кога ќе биде вакво времето

Centar - 11.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Попладне пороен дожд и грмежи

Точка - 05.07.2021

Времето денеска променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре променливо облачно време со локален пороен дожд

Точка - 11.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Кајгана - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Попладне нестабилно време

Тера - 11.06.2021

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 11.06.2021

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 11.06.2021

– Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Се очекува локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко ...

Променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 21.05.2023

Времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со услови за појава на град.

Во Битола претпладне променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Битола Њуз - 11.06.2021

Денес, петок, 11 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, од пладневните часови и попладне можност за нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Попладнево пороен дожд и грмежи

Скопско Ехо - 11.06.2021

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, јавува УХМР. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Утре променливо облачно, но со високи температури

Скопско Ехо - 11.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно, а од попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на град, ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

24 Вести - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди, попладне со дожд

Канал5 - 10.06.2021

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Сител - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Метео: Претпладне сончево, попладне дожд, грмежи и ветар

Нова ТВ - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветар, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето денеска: променливо облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 10.06.2021

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења ...

Oблачно со сончеви периоди, попладне дожд, грмежи и засилен ветер

МКД - 10.06.2021

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засиер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, ...

Променливо облачно со сончеви периоди

ТВ21 - 17.10.2021

Променливо облачно со сончеви периоди. Понекаде во планинските региони ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната од 10 до 17 степени.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Слободен Печат - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето денеска, променливо облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 10.06.2021

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Независен - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Облачно со сончеви периоди, попладне невреме со пороен дожд, ветер и град

Пулс24 - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

За стабилно време ќе почекаме: И денеска ветер, дожд и грмежи

Вечер Прес - 10.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Бриф - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Облачни 30 степени, попладне дожд и засилен ветер

ММС - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 10.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

+инфо - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Дожд, грмежи, град и ветер - УХМР информира до кога ќе биде вакво времето

Press24 - 10.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Наутро сонце, попладне невреме – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 10.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за ...

Дожд или сонце - што да очекуваме денеска?

Скопје инфо - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Денеска напладне и попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Lider - 10.06.2021

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени. Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ...

До недела продолжува нестабилното време – Стабилизирање на времето на самиот почеток од следната недела, детали

Скопје24 - 10.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

До недела не очекува нестабило време: Кога се очекува стабилизирање?

Lider - 10.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Време: Променливо, околу пладне и попладне со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денешен - 10.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно со сончеви периоди, попладне невреме со пороен дожд, ветер и град

Курир - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Променливо облачно време со сончеви периоди

24Инфо - 30.03.2022

Променливо облачно време со сончеви периоди најавуваат метеоролозите од УХМР. Во планинските подрачја и на крајниот југоисток ќе има услови зa слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурите ќе се движат до максимални 20 степени.

Утринава сонце, а попладне дожд и грмежи- УХМР со прогноза за цела недела

Press24 - 24.07.2021

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

iPortal - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Променливо облачно време со сончеви периоди

MTM - 25.12.2021

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 6 до 12 степени.

Променливо облачно време со сончеви периоди

Centar - 18.03.2022

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне претежно во јужните делови ќе има локален слаб дожд, а на повисоките места и на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

ПОВТОРНО ДОЖД ВО СКОПЈЕ: УХМР најавува уште долго ќе имаме вакво време, дополнително следува и сообраќаен хаос ...

Курир - 10.06.2021

Прогнозата на УХМР и денеска се остварува. Делови од Скопје и во овој момент се зафатени од големо невреме проследено со дожд, грмежи, а според метеоролозите во некои делови проследено и со град.

Повторно дожд во Скопје - дополнително следува и сообраќаен хаос попладнево

Скопје инфо - 10.06.2021

Прогнозата на УХМР и денеска се остварува. Делови од Скопје и во овој момент се зафатени од големо невреме проследено со дожд, грмежи, а според метеоролозите во некои делови проследено и со град.

Дожд, грмежи, град и ветер- еве до кога ќе биде вакво времето

Курир - 10.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

Centar - 10.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

До недела продолжува променливо облачно и нестабилно време, со дожд и грмежи

Точка - 10.06.2021

Утре претпладне времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Денар - 17.10.2021

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Понекаде во планинските региони ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната од 10 до ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Кајгана - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Денеска услови за невреме со почести електрични празнења и град

Кумановски м. - 10.06.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Тера - 28.06.2023

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието ќе засилува. Од пладневните часови претежно во северните и источните делови ќе биде ...

Денес облачно со сончеви периоди, во попладневните часови пороен дожд и грмежи, детали до кога ќе имаме нестабилно ...

Порта - 10.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

И денеска облачно со дожд…

4NEWS - 10.06.2021

Променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава ...

И денес нестабилно време, променливо облачно со сончеви периоди

MakPress - 10.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне пороен дожд и грмежи

Битола Њуз - 10.06.2021

Денес, четврток, 10 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне можна е нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 10.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Frontline - 10.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Променливо облачно време со сончеви периоди

Скопско Ехо - 03.02.2022

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во северните планински подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови. Максималната температура ќе достигне од 3 до 9 степени.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Опсервер - 10.06.2021

– Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР: Променливо облачно и нестабилно време

Канал5 - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд

МКД - 09.06.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 23 ...

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Слободен Печат - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со пороен дожд попладне

Канал5 - 09.06.2021

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Сител - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

24 Вести - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Попладне локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Сител - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Попладне пороен дожд и грмежи, температурите до 30 степени

ТВ21 - 09.06.2021

Променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Попладне повторно се очекува пороен дожд

еМагазин - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Независен - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 09.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 ...

Грмење и град низ Македонија – УХМР предупредува не престојувајте на отворено и под дрвја

ММС - 09.06.2021

Во Македонија времето останува да биде променливо облачно и нестабилно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Либертас - 09.06.2021

– Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Утрово сонце, пороен дожд попладне

+инфо - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

УХМР: Променливо облачно и нестабилно време

Либертас - 09.06.2021

– Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Максимални 30 степени попладне локален пороен дожд

ММС - 09.06.2021

За денеска од УХМР најавуваат променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Нестабилно време попладнево, УХМР предупредува на ветер, дожд и град

Вечер Прес - 09.06.2021

– Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја, препорачува УХМР. Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви ...

УХМР предупредува да не се стои на отворено, опасност од громови

Независен - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Бриф - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Променливо облачно и нестабилно

OhridNews - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Се најавуваат врнежи од дожд и град

Вечер Прес - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Променливо облачно, попладне пороен дожд

Курир - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Продолжува нестабилното и топлото време – ќе има и локална појава на дожд и грмежи

Скопје24 - 09.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Lider - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе ...

УХМР со важно предупредување: Да не се престојува на отворен простор и под осамени дрва

Press24 - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Попладне пороен дожд и грмежи – температурите до 30 степени

Нетпрес - 09.06.2021

Променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето денеска променливо облачно со пороен дожд попладне

iPortal - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Се најавуваат врнежи од дожд и град - детална временска прогноза

Press24 - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Облачно време со врнежи од дожд, температурата до 30 степени

MTM - 09.06.2021

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од ...

Време: Нестабилно со локален дожд, грмежи, засилен ветер и температура до 30 степени

Денешен - 09.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 ...

Облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 09.06.2021

Времето во Македонија во средата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од 7 до 15, а максималната дневна ќе достигне ...

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер – Метеоцентар со детали за времето во следните 4 дена

Centar - 09.06.2021

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за ...

ПОВТОРНО ДОЖД ВО СКОПЈЕ: Невремето предизвика и хаос во сообраќајот, во наредните денови УХМР најавува уште повеќе ...

Курир - 09.06.2021

Прогнозата на УХМР повторно се остварува. Во моментов во Скопје врне дожд, проследен со ветер и грмежи. Дождот во овие моменти предизвикува и хаос во сообраќајот со оглед на тоа дека многу граѓани си одат дома по завршување на работното време.

Ред облаци, ред сонце: УХМР со прогноза за до крајот на неделата

Press24 - 19.08.2021

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови претежно во јужните делови ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Н.Македонија - 09.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Lider - 09.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Времето денес нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје24 - 09.06.2021

Времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

24Инфо - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Грмење и град низ Македонија – УХМР предупредува не престојувајте на отворено и под дрвја

Скопје24 - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Пороен дожд - ќе продолжи ли ваквото време и во наредните денови?

Скопје инфо - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

УХМР: Продолжува променливото облачно и нестабилно време – еве каква ќе биде температурата следните денови

Курир - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

УХМР: Променливо облачно и нестабилно време

24Инфо - 09.06.2021

– Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд

Кајгана - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Облачно време со врнежи од дожд, температурата до 30 степени

Денар - 09.06.2021

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од ...

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Точка - 09.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно време со врнежи од дожд, температурата до 30 степени

Точка - 09.06.2021

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од ...

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно

Битола Њуз - 20.05.2023

Денес, сабота, 20 мај, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има појава на нестабилност.

Облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 09.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 ...

Претпладне сончево, попладне можно е невреме со силен дожд

Скопско Ехо - 09.06.2021

Во Скопје денес времето ќе биде променливо облачно, околу пладне и попладне нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за поинтензивни процеси. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне ...

УХМР: Во следните два дена пообилни врнежи и почести електрични празнења

Кумановски м. - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град, информираат од Управата за ...

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Опсервер - 09.06.2021

– Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Какво ќе биде времето денеска

Бизнис Вести - 15.07.2022

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени.

Облачно време со врнежи од дожд, температурата до 30 степени

Скопско Ехо - 09.06.2021

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од ...

Облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 09.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а максималната ќе достигне од 23 до 30 ...

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Frontline - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

И денеска услови за врнежи, температурите без значителни промени

Кумановски м. - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер., информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Претпладне сончево, попладне некаде нестабилно време

Тера - 09.06.2021

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури од 20 до 30 степени, во Битола до 26.

Променливо облачно со пороен дожд попладне

MakPress - 09.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

УХМР: Променливо облачно и нестабилно време

Опсервер - 09.06.2021

– Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Силно невреме ја зафати и Битола

Тера - 09.06.2021

Попладне имаше развој на нестабилна облачност во подрачјето околу Кичево, во планинските подрачја во западните и источните делови, како и во делови од Скопската и Полошката Котлина, проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Продолжува нестабилното време проследено со грмежи и врнежи од дожд

Порта - 09.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

УХМР: Променливо облачно и нестабилно време

MakPress - 09.06.2021

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за изолирана појава на град.

Нестабилно, со пороен дожд и грмежи, температурите до 29 степени

ТВ21 - 08.06.2021

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Облачно и нестабилно со локален пороен дожд

МКД - 08.06.2021

Времето во Maкедонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 18 до 29 Целзиусови степени.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

+инфо - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Продолжува променливото време

ММС - 08.06.2021

За денеска од УХМР најавуваат променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

OhridNews - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, следните денови можна појава на град

Курир - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 08.06.2021

Времето во вторникот во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура се движи од 10 до 16, а максималната дневна ќе достигне од 22 до 29 ...

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

24Инфо - 08.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

ДЕНЕСКА ПОВТОРНО ДОЖД И ГРМЕЖИ: УХМР издаде и предупредување за цела недела, еве како време не очекува

Курир - 08.06.2021

Од УХМР известуваат дека до крајот на денот ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално во јужните делови се можни поинтензивни процеси со пообилен дожд и појава на град.

Утре облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Press24 - 08.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне ...

До крајот на оваа недела продолжува нестабилното време – ќе има и врнежи и грмежи

Скопје24 - 08.06.2021

До крајот на оваа недела времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Време: Променливо, нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денешен - 08.06.2021

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Пороен дожд, грмежи - кога ќе има подобрување на времето?

Скопје инфо - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Цела седмица дожд и грмежи – Детална прогноза за следните денови

Centar - 08.06.2021

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

Lider - 08.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Утре облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 08.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне ...

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Утре облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Точка - 08.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне ...

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

Точка - 08.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Променливо облачно и нестабилно со дожд, грмежи и засилен ветер

Кајгана - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

Денар - 08.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Во Битола променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Битола Њуз - 08.06.2021

Денес, вторник, 8 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 08.06.2021

– Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 08.06.2021

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Продолжува врнежливото време, наместа со грмежи и засилен ветер

Кумановски м. - 08.06.2021

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

И денеска и утре нестабилно време

Тера - 08.06.2021

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град.

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд и грмежи

Скопско Ехо - 08.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Детали за временската прогноза оваа недела, продолжува локално нестабилното време проследено со врнежи и грмежи

Порта - 08.06.2021

До крајот на оваа недела времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Канал5 - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

УХМР: Попладне нестабилно време со пообилен дожд и грмотевици

Канал5 - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавува Управата за хидрометеоролошки работи. Од УХМР велат локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ТВ21 - 28.05.2022

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина), силни електрични празнења, силен ветер (со брзина и над 70 ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Слободен Печат - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

МКД - 07.06.2021

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко ...

Време, променливо облачно со услови за пороен дожд

Алсат-М - 07.06.2021

Во Македонија денеска се очекува променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

24 Вести - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Сител - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Независен - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Повторно врнежи и грмежи: УХМР со најнови информации

Либертас - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Бриф - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Дождлив понеделник со појава на невреме

ММС - 07.06.2021

Времето денеска променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Либертас - 07.06.2021

– Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, ...

И денеска нестабилно време со пороен дожд и грмежи

еМагазин - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), ќе има услови за локална појава на невреме со ...

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Вечер Прес - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

OhridNews - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Следува период со честа појава на врнежи и грмежи – можно Локално НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 07.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и заслен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на ...

Променливо облачно, наместа со пороен дожд

Нетпрес - 07.06.2021

Во понеделникот во Македонија претпладне времето ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко ...

Времето денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

iPortal - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Можен е и град – УХМР најави невреме за попладнево

Centar - 07.06.2021

Денес ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, од пладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на ...

Следните денови не излегувајте без чадор – следува период со честа појава на врнежи и грмежи

Press24 - 07.06.2021

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и заслен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на ...

Не заборавајтe чадор: Денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Lider - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

УХМР: Од пладневните часови нестабилно, на повеќе места пороен дожд

Скопје24 - 07.06.2021

Врнежи за изминатите 24 часа до 8 часот (во л/м2): 8 Штип, 7 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, 6 Скопје-Петровец, 4 Виница, Берово, 3 Крива Паланка, 2 Маврово, Лазарополе, Охрид, Битола, 1 Тетово, Дебар.

Попладнево нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Centar - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Повторно врнежи и грмежи: УХМР со најнови информации

Press24 - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

24Инфо - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Попладнево нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Најавено невреме- метеоролозите со лоши вести за целата недела

Press24 - 07.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Press24 - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Време: Денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Денешен - 07.06.2021

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко ...

Пороен дожд и грмежи, можна појава на невреме со град

Курир - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

MTM - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно и нестабилно: Кога да ги очекуваме поројните дождови?

Скопје инфо - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што најави УХМР, ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Денар - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Точка - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Утре пороен дожд и грмежи

Точка - 07.06.2021

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени, јави УХМР.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи

Кајгана - 19.07.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Точка - 24.09.2023

Метеоролозите најавија нестабилно време со пороен дожд и грмежи за попладнево. Локално процесите ќе бидат и во форма на невреме, со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за појава на град, Врнежите ќе продолжат и преку ноќта и ќе бидат ...