TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време, засилен северен ветер

Алсат-М - 26.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Временска прогноза

24 Вести - 26.01.2014

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус четири до пет степени Целзиусови.

Утре умерено облачно и студено со температура од минус четири до 5 степени

Канал5 - 26.01.2014

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус четири до пет степени Целзиусови.

Ладна и снежна недела

Press24 - 26.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Голем пад на температурата, можни врнежи од снег

Економски - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Голем пад на температурата, можни врнежи од снег

Нетпрес - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Денеска сончево време, но со температури под нулата

Сител - 26.01.2014

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус четири до пет степени Целзиусови.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Снег и силен ветер до 35 километри на час

Телеграф - 26.01.2014

Поинтензивни врнежи од снег се очекуваат во источните и југоисточните предели Денеска времето во Македонија ќе биде умерено облачно, ветровито и студено со повремени провејувања на снег .

Слаб снег провејува во Охрид

OhridNews - 26.01.2014

Снег вечерва провејува во Охрид. Врнежите се со слаб интензитет и не предизвикуваат проблеми во одвивањето на сообраќајот. Според прогнозата на УХМР Македонија, во Охрид денеска ќе преовладува ...

Ветровито време, ќе провејува снег

Макфакс - 26.01.2014

Во недела времето во Македонија ќе биде умерено облачно, ветровито и студено со повремени провејувања на снег. Поинтензивни врнежи од снег се очекуваат во источните и југоисточните предели.

Метео - Облачно време со локални врнежи од снег

Inpress - 26.01.2014

Скопје, 26 јануари 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и со слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Снежна недела во источна Македонија

+инфо - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а наместа ќе дува северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Време: Кочан ладен понеделник

Press24 - 26.01.2014

Времето денекса ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус четири до пет степени Целзиусови.

Голем пад на температурата, можни врнежи од снег

Курир - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Утре кочан ладно

+инфо - 26.01.2014

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус четири до пет степени. Во Скопје времето ќе биде слично со температура до три ...

Снег во Македонија

МК News - 26.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Денеска студено време со врнежи од снег

Либертас - 26.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Снег и температури во минус

Локално - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Денеска температури под нулата и можни врнежи од снег

Вечер Прес - 26.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Снежни врнежи – возете внимателно!

Фактор - 26.01.2014

Студено и ветровито време со засилен северен ветер ја очекува Македонија денеска. Според метеоролозите, ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови од земјата.

Не очекува голем пад на температурите

Денешен - 26.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Утре температури под минусот

Либертас - 26.01.2014

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе биде од минус 4 до 5 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 3 ...

Ветровито време, ќе провејува снег

Тера - 26.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно, ветровито и студено со повремени провејувања на снег. Поинтензивни врнежи од снег се очекуваат во источните и југоисточните предели.

Студена недела со слаб снег

Република - 26.01.2014

Претежно облачно време, но со слаби врнежи, претежно од снег. Почеста појава на врнежи од слаб снег ќе има во источната половина од земјата. Според прогнозата на Метеопро се очекуваат ниски ...

Утре мраз

Sky - 26.01.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од минус четири до пет степени.

Снег во Македонија

Канал5 - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Денеска времето студено, со дожд и снег

Телма - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Студено со засилен ветер и температура од минус два до 4 степени

Канал5 - 25.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Заладување со вренежи од дожд и снег и засилен ветер

Утрински - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Заладување, со вренежи од дожд и снег и засилен ветер

Алсат-М - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околупладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Во Маврово конечно снег, следува заладување и нови снежни врнежи

МКД - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините ...

Прогноза: Дожд во котлините, снег на планините

Економски - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Седум сантиметри снег во Маврово

+инфо - 25.01.2014

Десет сантиметри снег е измерен во Лазарополе, во Маврово седум, а во Крушево два, по денешните во одредени региони обилни врнежи. Во Скопје, Куманово, Крива Паланка и Тетово не се создаде снежна ...

Врнежливо време, на планините снег

Курир - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Спремете се, времето нагло ќе залади

Телеграф - 25.01.2014

Северниот ветар кој ќе почне да дува на пладне ќе ги спушти температурите низ републиката, најпрво во северните делови Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините ...

Заладување, со вренежи од дожд и снег и засилен ветер

Алфа - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Балканот во бело

Нетпрес - 25.01.2014

Првиот снег пристигна на Балканот. Снегот започна да паѓа уште во текот на вчерашниот ден, а денеска цела Србија се пробуди завеана. Во Белград зимските служби реагираа брзо, така што немаше некои ...

И денеска снег и -4

А1 On - 25.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Денеска температури под нулата и можни врнежи од снег

Сител - 25.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови.

Снег во Македонија

А1 On - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Снег на планините, а во Скопје дожд

+инфо - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ова северно струење ќе услови температурите во текот на денот нагло да опаднат, а врнежите од дожд да преминуваат во ...

Заврна првиот поинтензивен снег оваа зима во Македонија

Економски - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Заврна снег во Македонија, во Маврово 7 сантиметри

Курир - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Времето денеска-нагло заладување и врнежи од дожд и снег

Р.С.Европа - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Температурите во текот на денот нагло ќе опаднат, а врнежите од дожд ќе преминуваат во снег, најпрво во северните ...

Облачно со врнежи од дожд, а на планините со снег

Макфакс - 25.01.2014

Облачно со врнежи од дожд, а на планините со снег. Од пладне ќе дува засилен северен ветер, на места со брзина и над 70 км/h. Тоа ќе услови температурите во текот на денот нагло да опаднат, а ...

Заладување, со вренежи од дожд и снег и засилен ветер

Денешен - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Денес не очекува облачно време со врнежи од дожд и снег

Скопје инфо - 25.01.2014

Во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровио и студено. На планините над 1000 метри со врнежи од снег. Во доцните попладневни и во вечерните часови снежната граница ќе се спушти и ...

Викендот почнува со снег

Република - 25.01.2014

Викендот почнува со снег на поголем дел од планините во земјава и дожд на пониските места. Но, веќе околу пладне висинската граница на врнежи од снег ќе почне да се спушта.

Заладување, со врнежи од дожд и снег и засилен ветер

Либертас - 25.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Дали денес ќе имаме врнежи од снег?

Sky - 25.01.2014

За денеска се очекува облачно време проследено со врнежи од дожд и снег. Во попладневните часови снег ќе започне да врне и на местата од 300 метри надморска висина.

Викенд временска прогноза – снег и ниски температури

Кумановски м. - 25.01.2014

Во Македонија во сабота ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровио и студено. На планините над 1000 метри со врнежи од снег. Во доцните попладневни и во вечерните часови снежната граница ќе се ...

Балканот во бело

Точка - 25.01.2014

Првиот снег пристигна на Балканот. Снегот започна да паѓа уште во текот на вчерашниот ден, а денеска цела Србија се пробуди завеана. Во Белград зимските служби реагираа брзо, така што немаше некои ...

Снег во Македонија

Либертас - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Снег во Македонија

Локално - 25.01.2014

Конечно з аврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Денеска врнежи од дожд и снег во Македонија

Вечер Прес - 25.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Заврна снег

Бриф - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Утре променливо облачно, студено и со локален снег

Н.Македонија - 25.01.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови Утринската температура од ...

Толку од пролет во јануари: Вистинската зима започнува викендов

Вистина.мк - 25.01.2014

Веќе заврши пролетта во месец јануари, а започна вистинската зима, која ќе донесе снег и дожд. Денес времето во Македонија ќе биде облачно со врнеши од дожд, а на планините снег.

Снег во Македонија

Lider - 25.01.2014

Заврна снег во Македонија, прв поинтензивен оваа зима. Најмногу снег има во северните делови. Во Лазарополе има 10 сантиметри снег, во Маврово седум, а во Крушево два.

Облачно со дожд, за викенд пад на температурата и снег

Канал5 - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Времето денеска: Облачно, попладне со дожд и температура до 13 степени

24 Вести - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Денеска дожд во низините и снег на планините

Бизнис Инфо - 24.01.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта, кои на места ќе бидат и пообилни (над 20л/м2).

Заладување, со засилен ветер и вренежи од дожд и снег /Обновена

Канал5 - 24.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Нема дилема: Викендов снег во Македонија

Курир - 24.01.2014

Веќе и нема дилема дека викендов ни носи заладување, и долго очекуваниот снег. Врнежите ќе имаат најголем интензитет на самиот почеток на викендот - во сабота наутро.

Зимата стигна во Хрватска, Црна Гора и Словенија

А1 On - 24.01.2014

Во главниот град на Словенија утрово падна околу три сантиметри снег, а се очекува до утре снежната покривка да биде со дебелина од 30 сантиметри. Снег паѓа и во други делови од Словенија.

Денеска облачно и топло, од утре снег

МКД - 24.01.2014

На планинските превои веќе има мал снег, но повеќе снег се очекува утре и задутре, главно во северната половина од земјата. Најмногу снег се очекува да падне по планинските предели на северозападниот ...

Врнежи од дожд, на повисоките места снег

Курир - 24.01.2014

Во поголемиот дел од источна Македонија утрата ќе бидат сончеви, а на запад ќе преовладува облачно време. Околу пладне ќе започнат врнежите од дожд пред се во западните краишта, а во текот на ...

Облачно и врнежливо време со температура до 13 степени

Нетпрес - 24.01.2014

Времето денесака во Македонија ќе биде облачно и врнежливо. Поинтензивни врнежи ќе има во текот на вечерните часови и ноќта. На планините и повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Подгответе се за вистинска зима

Press24 - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Викендов мало заладување и врнежи од дожд и снег

Inpress - 24.01.2014

Скопје, 24. јануари 2014 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денес најавуваат дожд, а снег и пониски температури за време на викендот. Дожд се очекува денеска попладне, на некои места ќе биде пообилен.

Попладнево дожд, од утре заладување и снег

+инфо - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне ќе има врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата, а ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер.

ФОТО: Снегот пристигна во регионот - од утре и во Македонија

Press24 - 24.01.2014

Снег од утрово ја паѓа во Хрватска. Речи си целата територија на земјата е под поинтензивни снежни врнежи, додека во приморските делови беснее бура. Снег се најавува и во Македонија.

Конечно: Викендов подгответе се за снег

Press24 - 24.01.2014

Викендов во Македонија не очекува заладување и врнежи од снег. Според податоците на Метеопро , врнежите од снег ќе бидат најсилни во сабота наутро, додека доцна попладне и вечерта воздух од север ќе ...

Заладување, со вренежи од дожд и снег и засилен ветер

А1 On - 24.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Температурен шок: Нагло опаѓање на температурите и ветер со брзина над 70 километри на час

Курир - 24.01.2014

Утре не очекува облачно време со голем пад на температурите, низ поголемиот дел од државата се очекуваат врнежи од дожд, а на планините снег. Попладне ќе дува засилен северен ветер, на места со ...

Температурен шок викендов: Подгответе се за снег, ниски температури и силен ветер

Press24 - 24.01.2014

Во Македонија во сабота ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровио и студено. На планините над 1000 метри со врнежи од снег, пишува специјализираниот портал за временска прогноза Weather4all Во ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со дожд

Телеграф - 24.01.2014

Во текот на следните денови температурите ќе се спуштаат. Утре околу пладне ќе почне да дува северен ветер, кој на моменти ќе биде засилен и тогаш ќе има поголемо спуштање на температурата Времето во ...

Вонредна прогноза: Снег, студ и ветар со брзина над 70 километри на час

+инфо - 24.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде речиси поларно облачно со врнежи од дожд, а на планините со снег, од пладне ќе дува засилен северен ветер, на места со брзина и над 70 км километри на час.

Вистинската зима почнува викендов

Сител - 24.01.2014

Во Македонија времето денeска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

Времето денеска: Облачно, попладне дожд и температура до 13 степени

Таратур - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурен шок: Нагло опаѓање на температурите и ветер со брзина над 70 километри на час

Вечер Прес - 24.01.2014

Утре не очекува облачно време со голем пад на температурите, низ поголемиот дел од државата се очекуваат врнежи од дожд, а на планините снег. Попладне ќе дува засилен северен ветер, на места со ...

Облачно време, попладне пообилни врнежи

Денешен - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

ПАЃА СНЕГ: Зимата стигна во Хрватска, Црна Гора и Словенија

Sky - 24.01.2014

Во главниот град на Словенија утрово падна околу три сантиметри снег, а се очекува до утре снежната покривка да биде со дебелина од 30 сантиметри. Снег паѓа и во други делови од Словенија.

Утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините снег

Бриф - 24.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час.

ХАОС - Што ќе се случува со времето утре?

Sky - 24.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините со снег. Од пладне ќе дува засилен северен ветер, на места со брзина и над 70 км/ч.

Дожд денес – ладно и снег за викендот

МК News - 24.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Денеска дожд, од утре снег

Либертас - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Вечерва поинтензивен дожд и снег

Република - 24.01.2014

Во поголемиот дел од источна Македонија утрата ќе бидат сончеви, а на запад ќе преовладува облачно време. Околу пладне ќе започнат врнежите од дожд пред се во западните краишта, а во текот на ...

Зимата дојде во Словенија и во Хрватска

Република - 24.01.2014

Во Љубљана Словенија, падна околу три сантиметри снег, а се очекува до утре дебелината на снежната покривка да биде 30 сантиметри. Снег паѓа и во другите делови на Словенија.

Облачно и врнежливо време со температура до 13 степени

Точка - 24.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и врнежливо. Поинтензивни врнежи ќе има во текот на вечерните часови и ноќта. На планините и повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Утре снег, студ и ветер со брзина над 70 километри на час

Локално - 24.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде речиси поларно облачно со врнежи од дожд, а на планините со снег, од пладне ќе дува засилен северен ветер, на места со брзина и над 70 км километри на час.

Претпладне облачно попладне многу дожд

Sky - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно и врнежливо, во текот на ноќта врнежите ќе бидат поинтензивни. На планините и повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Вонредна прогноза: Утре ветер, нагло паѓање на температурата и снег

МК News - 24.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час, пренесува МИА ...

Снежен викенд

Република - 24.01.2014

Снежен викенд, најавуваат метеролозите. Според прогнозата на Метеопро врнежите ќе имаат најголем интензитет на самиот почеток на викендот – во сабота наутро.

Вистинската зима пристигна во Словенија, Хрватска и Црна Гора

Н.Македонија - 24.01.2014

Во главниот град на Словенија, утринава падна околу три сантиметри снег, а се очекува до утре дебелината на снежната покривка да биде 30 сантиметри. Снег паѓа и во другите делови на Словенија Во ...

Утре со ветер, нагло паѓање на температурата и снег

Н.Македонија - 24.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Околу пладне и попладне ќе дува засилен северен ветер наместа со брзина и над 70 километри на час, пренесува МИА ...

Понесете чадор, облачно и врнежливо време

Lider - 24.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Meteoролозите прогнозираат снег во сабота

Телма - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Облачно со сончеви периоди и температура до 14 степени

Бизнис Инфо - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, претпладне во северозападните делови ќе има повремен дожд, а на планините повремен снег.

Утре дожд, за викендот снег и заладување

24 Вести - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Времето денеска: Променливо облачно со температура до 13 степени

24 Вести - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утре дожд, за викендот снег и заладување

Канал5 - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Денеска пороен дожд, за викендот снег и заладување

А1 On - 23.01.2014

Пороен дожд денеска, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне денеска попладне, на некои места ќе биде пообилен и ...

И денеска облачно и топло, викендов зимски температури и снег

МКД - 23.01.2014

Утрово во целата земја преовладува облачно и врнежливо време, но и денеска и утринските и дневните температури ќе бидат ...

Облачно со малку сончеви периоди и температура до 15 степени

Нетпрес - 23.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со мали сончеви периоди. Во утринските часови можни се помали локални врнежи од дожд. Утринските температури ќе се движат од минус два до пет ...

Доаѓа зима:Утре дожд, викендот снег и заладување

Сител - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Подгответе се за температурен шок: Денеска 13 степени, викендов снег!

Хитпортал - 23.01.2014

П одгответе се за вистински температурен шок. Во текот на следниве денови ќе дојде до промена на две годишни времиња, од топла пролет, во студена зима.

За викендот дожд, снег и пониски температури

Нетпрес - 23.01.2014

Метеоролзите за утре попладне најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат над 200 литри на метар кдваратен.

Утре попладне дожд, за викендот снег

+инфо - 23.01.2014

Утре попладне ќе има пороен дожд, а за време на викендот ќе има снег и пониски температури, најави Управата за хидрометеоролшки работи. Според Управата, утрешниот дожд на некои места ќе биде пообилен ...

Денеска дожд викендов снег - еве какво ќе биде времето деновиве

Press24 - 23.01.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Викендот ќе почне дождливо

+инфо - 23.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде облачно a во попладневните часови со врнежи од дожд особено во западните и јужните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од нула до четири, а ...

Викендов се очекуваат врнежи од снег

OhridNews - 23.01.2014

Во петок не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта кои на места ќе бидат и пообилни (над 20л/м2).

Температурен шок: Утре пороен дожд, викендов снег

Курир - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Утре дожд, за викендот снег и заладување

Алфа - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Утре дожд, за викендот снег и заладување

Inpress - 23.01.2014

Скопје, 23. јануари 2014 (ИНПРЕС) Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на ...

Облачно време, попладне дожд

Сител - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, a попладне со врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Променливо време, температури од -4 до 13 степени

Курир - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утре дожд, за викендот снег и заладување

Телеграф - 23.01.2014

В недела ќе има слабо провејување на снег, температурите ќе бидат пониски, дневните ќе се движат од еден до седум степени Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува ...

Во недела нагла промена на температурите, можни врнежи од снег

МК News - 23.01.2014

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните и северните предели, а во останатите предели ќе биде умерено облачно ...

Најава: За утре се очекуваат врнежи од дожд и снег на планините

Sky - 23.01.2014

За утре се очекува облачно и нестабилно и ветровито време со врнежи од дожд. На планините над 1.300 метри се очекува да врне снег. Утринските температури ќе се движат од 1 до 8 степени, додека пак ...

Облачно со малку сончеви периоди и температура до 15 степени

Точка - 23.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со мали сончеви периоди. Во утринските часови можни се помали локални врнежи од дожд. Утринските температури ќе се движат од минус два до пет ...

Денеска променливо облачно со услови за краток дожд

Република - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утрово во некои котлини ќе има услови за појава на слаба магла, а во западните делови од земјава ќе има услови за локален ...

Доаѓа зима: Утре дожд, викендот снег и заладување

Вечер Прес - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Пролетни температури и натаму сончево

Локално - 23.01.2014

Утрово во целата земја преовладува облачно и врнежливо време, но и денеска и утринските и дневните температури ќе бидат високи. Во Скопје се измерени се 5 Целзиусови степени, Крива Паланка 5, Виница ...

Променливо време, температури од -4 до 13 степени

Вечер Прес - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно време со максимални 15 степени

Sky - 23.01.2014

Времето денеска ќе биде умерено облачно со мали сончеви периоди. Според најавите на метеоролозите во утринските часови можни се помали локални врнежи од дожд.

Викендов очекувајте снег

Sky - 23.01.2014

Врнежи од снег се очекуваат за време на викендов во Македонија. Во сабота времето ќе биде внежливо и ветровито а на планините над 1000 метри ќе врне снег.

Температурите денес дури до петнаесетиот степен

Кумановски м. - 23.01.2014

Во Македонија во четврток во утринските часови можни се локални врнежи од дожд во северните, северозападните и североисточните предели. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

За викендот дожд, снег и пониски температури

Точка - 23.01.2014

Метеоролозите за утре попладне најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег. На места врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат над 200 литри на метар квадратен.

Утре дожд, за викендот снег и заладување

Бриф - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Облачно време со кратки сончеви периоди

Денешен - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Снег в сабота, најавуваат метеоролозите

Република - 23.01.2014

Попова Шапка Метеоролозите во Македонија за утре, сабота, најавуваат пороен дожд, а снег и пониска температура за време на викендот. Дождот што ќе почне да паѓа утре попладне, на некои места ќе биде ...

Утре со пороен дожд

Н.Македонија - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролошки работи Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

Магливо утро, облачен ден

Lider - 23.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Од викендов студено и со снег

Lider - 23.01.2014

Пороен дожд утре, а снег и пониски температури за време на викендот, најавува Управата за хидрометеоролшки работи. Дождот што ќе почне да врне утре попладне, на некои места ќе биде пообилен и над 20 ...

МЕТЕО ШОК: Во сабота пороен дожд во недела снег

Press24 - 23.01.2014

Во Македонија во петок ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. На планините над 1300 метри надморска височина со врнежи од снег. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер кој ќе ...

Во недела нагла промена на температурите, можни врнежи од снег

Курир - 22.01.2014

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните и северните предели, а во останатите предели ќе биде умерено облачно ...

Времето облачно со повремен дожд и со снег на планините

Р.С.Европа - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Променливо облачно време со повремен дожд и снег

+инфо - 22.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, покажува прогнозата на УХМР.

Променливо облачно време, со дожд

Таратур - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Конечно ќе дочекаме снег оваа недела

Нетпрес - 22.01.2014

Од петок ќе има зголемување на облачноста со повремен дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите. В сабота, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, кон крајот на денот ќе ...

Врнежи од снег и нагла промена на температурите од недела

Сител - 22.01.2014

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните и северните предели, а во останатите предели ќе биде умерено облачно ...

Денеска и утре топличко - oд сабота комплетен пресврт

Press24 - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Денеска облачно, за викенд снег

А1 On - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со локален дожд

Телеграф - 22.01.2014

Во Скопје времето утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и со слаб ветер од северен правец Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките ...

Конечно ќе дочекаме снег оваа недела

Точка - 22.01.2014

Од петок ќе има зголемување на облачноста со повремен дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите. Во сабота, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, кон крајот на денот ...

И за утре се најавува дожд

Sky - 22.01.2014

Метеоролозите за утре најавуваат нестабилно време проследено со врнежи од дожд, а кое ќе се задржи во раните утрински и претпладневни часови. Дождот ќе биде присутен во северните, североисточните и ...

Во недела нагла промена на температурите, можни врнежи од снег

Вечер Прес - 22.01.2014

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните и северните предели, а во останатите предели ќе биде умерено облачно ...

Нов метео шок: Во сабота пороен дожд во недела снег

Скопје инфо - 22.01.2014

Во Македонија во петок ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. На планините над 1300 метри надморска височина со врнежи од снег. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер кој ќе ...

Облачно со локален дожд

Sky - 22.01.2014

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурите ќе се движат во интервал од седум до 14 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени.

Не очекува дожд и пријатни температури

Либертас - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Времето денес нестабилно со дожд, на планините снег

Кумановски м. - 22.01.2014

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните и северните предели, а во останатите предели ќе биде умерено облачно ...

И денеска потопло време, од сабота заладување и снег

Либертас - 22.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Од сабота пад на температурите и снег

Н.Македонија - 22.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Само на повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурен шок: Утре 15 степени, викендов снег!

Вистина.мк - 22.01.2014

Подгответе се за вистински температурен шок. Во текот на следниве денови ќе дојде до промена на две годишни времиња, од топла пролет, во студена зима.

Утре убаво време, во Скопје до 10 степени

Канал5 - 21.01.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Облачно и дождливо, со можен снег на Маврово и Попова Шапка

МКД - 21.01.2014

Денеска не очекува главно облачно и врнежливо време во целата ...

Облачно време со слаби врнежи од дожд

Курир - 21.01.2014

Повеќе облаци ни носи овој вторник. Ќе има и врнежи, но релативно слаби. Врнежите околу пладне ќе бидат застапени во крајните западни и источни делови од земјата, а попладне на повеќе места.

Облачно време со локален дожд и температура до 14 степени

Нетпрес - 21.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На повисоките места се очекуваат врнежи од снег. Утринските температури ќе се движат од еден до десет степени, а дневните температури ...

Денеска дождливо и ветровито време

Inpress - 21.01.2014

Скопје, 21. јануари 2014 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде облачно со слаб дожд, а наместа ќе има пообилни врнежи. Попладне на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Денеска снег на планините

А1 On - 21.01.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утре ќе снежи на повисоките планини

+инфо - 21.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини ќе има и повремен снег. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од шест ...

Облачно време со повремен дожд денеска

+инфо - 21.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег.

Временска прогноза-претежно облачно, повремено со дожд

Р.С.Европа - 21.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со повремени врнежи

Телеграф - 21.01.2014

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од ...

Денеска и утре повремени врнежи од дожд, на планините снег

OhridNews - 21.01.2014

Денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на некои места ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а на планините се очекуваат врнежи од снег.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Sky - 21.01.2014

Времето денеска ќе биде умерено облачно со слаби локални врнежи од дожд. Утринските температури ќе се движат од три до 11 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од седум до 14 степени.

Од утре снегот ни се враќа на планините

Sky - 21.01.2014

Утре на територијата на Македонија ќе има повремен локалeн дожд, а на повисоките планини повремен снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 3 до 14 степени ...

Денеска се најавени пообилни врнежи од дожд

Либертас - 21.01.2014

Времето земјава ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Ако сакате зима, правец в планина

Тера - 21.01.2014

Доаѓа зимата.Иако календарски е одамна почната, зимски снег и студ досега немавме, според најавите на метеоролозите се најавува деновиве тоа да се промени.

Ова е Валдез – најснежниот морски град на светот!

Точка - 21.01.2014

Без разлика дали вие тоа го сакате или не, снегот е честа тема на разговор. Едни се жалат што воопшто го нема, а на другите им е премногу. Меѓутоа, постојат места на Земјата на кои тој паѓа во ...

Времето денес умерено облачно и ветровито

Кумановски м. - 21.01.2014

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно и нестабилно со слаби локални врнежи од дожд и ветровито. На планините над 1500 метри со врнежи од снег.

Облачно време со локален дожд и температура до 14 степени

Точка - 21.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На повисоките места се очекуваат врнежи од снег. Утринските температури ќе се движат од еден до десет степени, а дневните температури ...

Денеска облачно со слаби врнежи

Република - 21.01.2014

Времето денеска ќе биде облачно, со повремени и слаби врнежи. Минималната температура ќе изнесува 6 степени а дневната до 14. Во Скопскиот регион ќе имаме променливо облачно време со повремен дожд, а ...

Утре снег на планините

Република - 21.01.2014

Метеоролозите во Македонија за утре најавуваат дека времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини ќе има и повремен снег.

Времето денеска-дожд,а на планините снег

Локално - 21.01.2014

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Врнежливо време, снег на планините

Lider - 21.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Времето денеска: Променливо облачно со слаба магла и температура до 14 степени

24 Вести - 20.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Облачно време со малку сонце и дожд

Нетпрес - 20.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за слаб локален дожд. Утринските температури ќе се движат од два до девет степени, а дневните ќе се движат од ...

Денеска сончево време со мала локална облачност

Inpress - 20.01.2014

Скопје, 20. јануари 2014 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде претежно сончево, со мала локална облачност, која ќе се зголемува во текот на денот. Ќе има појава на слаба магла по котлините.

Времето преку ден облачно со сонце, вечерва дожд

+инфо - 20.01.2014

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со слаба магла по одделни котлини, посебно утринава. Во вечерните часови и утре, особено во западните делови, ќе има слаб ...

Цела недела исполнета со дожд и снег

Нетпрес - 20.01.2014

Во текот на целата оваа недела ќе има врнежи од дожд, а на планините тие ќе бидат од снег, најавуваат метеоролозите. За утре, според Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи од ...

Време: Не го очекувајте сонцето!

Press24 - 20.01.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Денеска земете чадор ќе врне дожд

А1 On - 20.01.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Температурата ќе се движи од 5 до 14 степени. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег.

ЗБОГУМ НА ТОПЛАТА ЗИМА: Викендов ќе паѓа снег

Телеграф - 20.01.2014

Топлото време се должи на влијанието од серија релативно топли воздушни маси, но оваа недела може да очекуваме постепено заладување и врнежи од снег Мала ледена доба се случи во Америка, додека во ...

Времето магловито, попладне дожд

А1 On - 20.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Понесете чадор, утре облаци и дожд

+инфо - 20.01.2014

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Температурата ќе се движи од 5 до 14 степени. Попладне на планините врнежите ќе бидат од снег.

Временска прогноза - облачно и магливо

Р.С.Европа - 20.01.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Временска прогноза: Променливо облачно време

Телеграф - 20.01.2014

Температурата ќе се движи од 7 до 14 степени, а во вечерните часови е можна појава на локални врнежи од дожд Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по ...

Tопол почеток на работната недела

Press24 - 20.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Најава: Утре се можни врнежи од дожд и снег!

Sky - 20.01.2014

За утре метеоролозите најавуваат облачно и нестабилно време со врнежи на дожд. На планините над 1.400 метри се можни врнежи од снег. Се очекува да дува и засилен јужен и југоисточен ветер, а во ...

Цела недела исполнета со дожд и снег

Точка - 20.01.2014

Во текот на целата оваа недела ќе има врнежи од дожд, а на планините тие ќе бидат од снег, најавуваат метеоролозите. За утре, според Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има повремени врнежи од ...

Облачно време со малку сонце и дожд

Точка - 20.01.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за слаб локален дожд. Утринските температури ќе се движат од два до девет степени, а дневните ќе се движат од ...

Малку дожд, малку ветер, малку сонце – Времето денес

МК News - 20.01.2014

Метеоролозите за утре најавуваат слаб дожд во утринските часови. Во понеделник во утринските часови врнежите од дожд ќе престануваат. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ...

Денеска облачно со повремен дожд

Република - 20.01.2014

Денеска ќе имаме облачно време со слаб повремен дожд претежно во попладневните часови. Сончеви периоди ќе има во источните делови. Ќе дува слаб ветер од југоисток.

Времето денес сончево со услови за дожд

Кумановски м. - 20.01.2014

Во Македонија во понеделник ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Попладне услови за слаби локални врнежи од дожд ќе има во западните и северозападните предели.

Умерено облачно со слаб дожд и засилен ветер

Скопје инфо - 20.01.2014

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно и нестабилно со слаби локални врнежи од дожд и ветровито. На планините над 1500 метри со врнежи од снег.

Денеска не очекува променливо облачно време

Либертас - 20.01.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за појава на магла по одделни котлини. Во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.