TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд

Факултети - 01.04.2012

Во Македонија денес ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. ветровито и посвежо. На планините во северните и северозападните предели ке провејува снег.

Посвежо време со снег на планините

Алфа - 01.04.2012

Метеоролозите за денеска најавуваат прeтежно облачно, ветровито и посвежо време. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места од дожд и снег.

Облачно и ветровито време, со дожд по котлините и снег на планините

+инфо - 01.04.2012

Времето денеска ќе биде прeтежно облачно, ветровито и посвежо. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места ќе има врнежи од дожд и снег, ...

Време: Студено и врнежливо

Вечер - 01.04.2012

Времето ќе биде претежно облачно, ветровито и посвежо. Наместа ќе има врнежи од дожд, а на планините од дожд и снег, особено во северните делови Времето ќе биде претежно облачно, ветровито и посвежо.

Силен ветер и дожд на првиот ден од април

Канал5 - 01.04.2012

Времето денеска ќе биде претежно облачно, ветровито и посвежо. Наместа ќе има врнежи од дожд, а на планините од дожд и снег, особено во северните делови, информираат од УХМР.

Облачно и ветровито време со снег на повисоките места

Sky - 01.04.2012

Времето денеска ќе биде прeтежно облачно, ветровито и посвежо време. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места од дожд и снег.

Облачно време со повремен дожд и силен ветер

Нетпрес - 01.04.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, ветровито и посвежо време. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места од дожд и ...

Дожд и северен ветер

Курир - 01.04.2012

Прeтежно облачно, ветровито и посвежо време ќе владее денес во Македонија. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места од дожд и снег.

Ноќеска температури во минус - еве какво време не очекува во наредните денови

Press24 - 01.04.2012

Слично време не очекува и до крајот на денот, а за ноќеска синоптичарите најавуваат и негативни температури кога живата во термометарот ќе се спушти на минус 2 степени По пријатените пролетни ...

Посвежо време со снег на планините

Макфакс - 01.04.2012

Метеоролозите за денеска најавуваат прeтежно облачно, ветровито и посвежо време. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки места од дожд и снег.

Временска прогноза - Облачно, ветровито и посвежо време со температура до 18. степен

Inpress - 01.04.2012

Скопје, 1. април 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде прeтежно облачно, ветровито и посвежо време. На места ќе има повремени врнежи од дожд, а во северните делови на планините и на некои повисоки ...

Претежно сончево и мала облачност, од утре пад на температурите

Факултети - 31.03.2012

Во Македонија во сабота ке биде претежно сончево со мала локална облачност. Ке дува доумерен слаб променлив ветар. Утринските температури од -2 до 6 степени, а максималните дневни температури ке се ...

Сончево и потопло време

+инфо - 31.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност, како и слаб до умерен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеорошки работи.

Времето сончево со мала умерена облачност

Сител - 31.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Сончево време со локална облачност

Вечер - 31.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност, ...

Сончево време со темература до 21 степен

Sky - 31.03.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Дневната температура ќе достигне до 21-от степен, во Скопје и околинта лично време ...

Сончево време со умерена облачност и температура до 22 степени

Нетпрес - 31.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Време: Сончево со умерена облачност и температури до 22 степени

Press24 - 31.03.2012

Во Скопје и околината времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 18 степени Времето во ...

Сончево време во Македонија

Primetime - 31.03.2012

Денес, времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност, информираат од УХМР. Утринската температура ќе се движи од 0 до 6 степени, додека дневната од 15 до 22 степени.

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност и температура до 21. степен

Inpress - 31.03.2012

Скопје, 31. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе се искачи до 21.

Времето денеска- Облачно и дождливо

Утрински - 30.03.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд.

Носете чадор, денеска ќе има врнежи

Факултети - 30.03.2012

Денеска времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Во текот на ноќта ќе има разведрување. Ќе дува доумерен северозападен и западен ветар.

Времето денес: Повремен дожд

БркајРабота - 30.03.2012

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните и источните делови. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец.

Времето oблачно и дождливо

Дневник - 30.03.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд.

Времето денес облачно со повремен дожд

Капитал - 30.03.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд.

Пред нас е „есенска“ недела?

Интересно - 30.03.2012

Денеска веќе се разладивме, а ниту следната недела нема да ни биде потопло, најавуваат метеоролозите. Наредните денови се очекува пад во температурите, кои во повисоките делови ќе прераснат од дожд ...

Денеска времето дождливо и ветровито

+инфо - 30.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Во текот на ноќта ќе има разведрување. Ќе дува доумерен северозападен и западен ветар.

Време: Врнежи од дожд и пониска температура

Сител - 30.03.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд.

Време: Облачно и дождливо

Кирилица - 30.03.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со што започнува период на заладување и дождливи денови Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со ...

Пред нас врнежлив и постуден викенд

Вечер - 30.03.2012

Викендов за жал, ни престои посвежо и дождливо време. Утре не очекуваат температури од девет до 22 степени, а во попладневните часови и локален дожд Викендов за жал, ни престои посвежо и дождливо ...

Облачно време со дожд и температура до 20 степени

Нетпрес - 30.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северозападен правец.

Ни претстои дождлив ден

Sky - 30.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд.

Денеска облаци и дожд, викендов сонце

eReporter - 30.03.2012

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, најавуваат за денеска метеоролозите. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северозападен правец особено во претпладневните часови.

Облаци и дожд низ Македонија

Press24 - 30.03.2012

Времето денеска, ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови ќе биде претежно облачно, со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 13 до 20 степени.

Дожд и сонце - еве какво време не очекува викендов

Press24 - 30.03.2012

Според хидрометеоролошката прогноза, во текот на утрешниот ден се очекува умерено до значително облачно време Облачно време со повремени врнежи од дожд најавуваат синоптичарите за престојниот викенд.

Дожд и облаци за време на викендов

Sky - 30.03.2012

Наредните неколку дена наместо сонце и пролетни температури не очекува облачно време со локални врнежи. Денеска дождливо време ќе го зафати северниот и северно источниот дел од земјава.

Денеска без сонце, викендов малку сонце - малку дожд

Фама - 30.03.2012

Сонцето на кое се навикнавме деновиве денеска го нема. Денешниот ден ни носи дожд, облачно и нестабилно време. Максималните дневни температури ќе се движат од 10 до 20 степени Целзиусови.

Пред нас врнежлив и постуден викенд

Нетпрес - 30.03.2012

Во текот на викендот ни претстои посвежо време проследено со локален дожд. Утре не’ очекуваат температури од девет до 22 степени.

Време: Сончево и топло со доумерен ветер

Факултети - 29.03.2012

Денеска времето по свежото утро, во текот на денот ке биде претежно сончево и ветровито. Ке дува доумерен променлив ветар.

Сончево време со локална облачност

Алфа - 29.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен правец.

Време: Сончево и топло

Кирилица - 29.03.2012

Прогнозата за денес најавува сончев и топол ден со температура до 24 степени Целзиусови Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност.

Денес температура до 24 степени

Вечер - 29.03.2012

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 16 до 24 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

По зимско утро ни претстои пролетен ден

Sky - 29.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од северозападен правец.

Сончево и топло

БезПардон - 29.03.2012

Сончево со мала до умерена локална облачност предвидуваат метеоролозите за денес. Ветер од северозападен правец кој повремено ќе се засилува, ќе дува во западните делови во државата.

Сончево и свежо

Утрински - 28.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

Сончево со температура до 20 степени

Дневник - 28.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

Времето денес сончево и свежо

Капитал - 28.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.Утринската темпратура ќе се движи од минус еден до шест, а ...

Сончево и посвежо време

Алфа - 28.03.2012

Метеоролозите за денеска во Македонија најавуваат сончево и свежо време со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

Претежно сончево и ветровито

Факултети - 28.03.2012

Во Македонија во среда ке биде претежно сончево и топло. Ке дува доумерен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар.

Сончево со температура до 20 степени

Н.Македонија - 28.03.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

Времето сончево, но ќе има и облаци и ветер

+инфо - 28.03.2012

Денешниот ден ќе биде претежно сончев, но ќе има и локална облачност. Од северен правец ќе дува умерен, повремено засилен ветер.

Сончево со температура до 20 степени

Кирилица - 28.03.2012

Прогнозата за денес најавува претежно сончев ден со температури до 20-от степен Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност.

Сончево со температура до 20 степени

Вечер - 28.03.2012

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу четири и со дневна до 17 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност.

Сончево и свежо време со температура до 20 степени

Нетпрес - 28.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

Свежо и ветровито време

Sky - 28.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност со слаб, а наместа повремено засилен ветер од северен првец.

И денеска сонце ќе не грее, ветер ќе не дува

БезПардон - 28.03.2012

Како претходните денови, и денеска сончево време со мала локална облачност. Од северен правец ќе дува умерен, повремено засилен ветер.

Временска прогноза - Сончево време со температура до 20 степени

Inpress - 28.03.2012

Скопје, 28. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево и топло

Факултети - 27.03.2012

Во Македонија во вторник по студеното утро во текот на денот ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува доумерен северен и северозападен ветар, а во западните предели доумерен североисточен.

Сончево со облаци

Дневник - 27.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува северозападен ветер со послаб интензитет. Во текот на денот долж Повардарието ветерот ќе се засилува.

Времето денеска ќе биде сончево ...

Н.Македонија - 01.04.2017

Времето денеска ќе биде сончево Времето денес во Македонија ќе биде сончево, а во текот на денот во планинските подрачја ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сончево со слаба облачност

+инфо - 27.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува северозападен ветер со послаб интензитет. Во текот на денот долж Повардарието ветерот ќе се засилува.

Времето утре малку со сонце малку со ветер

+инфо - 27.03.2012

Времето утре ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево со мала облачност

Кирилица - 27.03.2012

Прогнозата за денес најавува претежно сончев ден со температури до 19-от степен, по свежото утро со температури под нулата во некои делови од земјата Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност.

Време: Сончево со температура до 19 степени

Курир - 27.03.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево. Преку денот ќе има мала облачност и ќе биде посвежо. Ќе дува северозападен ветер со послаб интензитет.

Сончево и свежо време со температура до 20 степени

Sky - 27.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува северозападен ветер со послаб интензитет. Утринската температура ќе се движи во интервал од -4 четири до 4, а дневната од 12 ...

Сончев ден, ветерот ќе донесе свежина

БезПардон - 27.03.2012

Сончев ден со мала облачност најавуваат метеоролозите за денеска со утринска температура од – 4 до 4 степени, а дневната од 12 до 19 степени.

Времето утре сончево и ветровито

Sky - 27.03.2012

Утре во земјава не очекува сончево време, свежо и ветровите со умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурите ќе се движат од дванаесет до дваесет степени.

Временска прогноза - Сончево и посвежо време со температура до 20. степен

Inpress - 27.03.2012

Скопје, 27. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со умерен северозападен ветер. Околу пладне долж Повардарието ветерот ќе се засилува.

Времето сончево и малку посвежо

Р.С.Европа - 26.03.2012

Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево со повремена облачност

Утрински - 26.03.2012

Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Време: Сончево со локалана облачност

Факултети - 26.03.2012

Денеска времето ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и свежо. Ке дува доумерен засилен северозападен, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар.

Времето денес: Сончево со умерен ветар

БркајРабота - 26.03.2012

Времето денес ќе биде сончево и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено... засилен ветер од северозападен и северен правец, кој долж Повардарјето и во источните ...

Времето денес сончево и ветровито

Капитал - 26.03.2012

Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Денеска сончево со повремена облачност

Н.Македонија - 26.03.2012

Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Времето денеска сончево и ветровито со умерена облачност

+инфо - 26.03.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и ветровито со мала доумерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен и северен правец, кој во Повардарието и во ...

Сончево и малку посвежо време

Кирилица - 26.03.2012

Мал пад на температурите и сончево време најавува временската прогноза за денешниот ден Времето ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност.

Сончево и посвежо време

Нетпрес - 26.03.2012

Времето денеска низ земјава ќе биде сончево, и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Постудено и ветровито време

Курир - 26.03.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, малку посвежо и ветровито со мала до умерена локална облачност. Според Управата за хидрометеоролошки работи, ќе дува умерен, повремено засилен ветер од ...

Денеска не очекува свежо но ветровито време

Sky - 26.03.2012

Времето денеска низ земјава ќе биде сончево, и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Сончево со ветер и облаци

БезПардон - 26.03.2012

Иако метеорозолозите за денеска најавуваат сончево време, облачноста и ветерот ќе донесат свежина. Во утринските часови температурата ќе се движи од -1 до 8 степени, а во текот на денот маскималната ...

Времето утре: Свежичко со малку ветер

Press24 - 26.03.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево. Преку денот ќе има мала облачност и ќе биде посвежо. Ќе дува северозападен ветер со послаб интензитет.

Времето утре ќе биде свежо и ќе дува умерен ветер

Sky - 26.03.2012

Утре во Македонија времето ќе биде сончево. Во текот на денот ќе има мала облачност и ќе биде посвежо. Ќе дува северозападен ветер но со послаб интензитет.

Временска прогноза - Сончево и ветровито време со температура до 21. степен

Inpress - 26.03.2012

Скопје, 26. март 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и ветровито со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен и северен правец, кој долж ...