TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар и Цементарница 55 елиминирани

Вест - 06.04.2001

Фудбалски Куп на Македонија - 1/4 финале Дека во средбите од Купот на Македонија никогаш нема изразити фаворити покажаа токму резултатите од 1/4 финалните мечеви на оваа престижно натпреварување. Големиот фаворит Вардар извојува само пирова победа (3:2) против Пелистер, со што пропадна сонот за ...

Јовановски: Ние не сме екипа што се радува на туѓите несреќи

Дневник - 06.04.2001

СЛОГА ЈУГОМАГНАТ Ѓоре Јовановски, тренерот на македонскиот фудбалски шампион Слога Југомагнат, не се согласува со констатацијата дека неговиот тим многу лесно ќе ја одбрани куп-титулата, посебно по елиминацијата на нивниот најголем конкурент и во првенството - Вардар.

Слога на чекор до полуфиналето, Вардар на поправен испит

Вест - 04.04.2001

Фудбалски Куп на Македоннија - 1/4 финале По победата во првиот натпревар на гости против Беласица (0:1) , во рамките на 1/4 финалето од Купот на Македонија, фудбалерите на минатогодишниот победник на ова натпреварување, Слога Југомагнат се на чекор до пласман во следното коло.

Дерби—средби на Градскиот стадион и на Чаир

Дневник - 04.04.2001

ФУДБАЛ - КУП НА МАКЕДОНИЈА, РЕВАНШИ ОД ЧЕТВРТФИНАЛЕТО Денешните три средби во Скопје и едната во Куманово, по кои ќе се дознаат четирите полуфиналисти за фудбалскиот Куп на Македонија, дерби-мечевите се на Градскиот стадион во Скопје и на Чаир, каде што Вардар го пречекува Пелистер (17,30 часот, ...