TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се подобрува состојбата на Марко и неговата мајка

Канал5 - 20.11.2015

Секој ден се повеќе се подобрува здравствената состојба на мајката и детето по падот од четврти кат во населбата Хиподром. Шестгодишното момче по операцијата на главата е префрлено на Клиниката за неврохирургија и заздравува од повредите.

Мајката што си го фрли детето од 4-ти кат во Хиподром оставила проштално писмо

Вест - 20.11.2015

Мајката која во понеделникот си го фрли 6-годишниот син од четврти кат од зградата во која живеела, а потоа и самата скокна, била психички растроена, а пред настанот фрлила и проштално писмо, соопштуваат од МВР.

Жената која го фрли дететo и скокна од четврти кат имала психички проблеми

Утрински - 20.11.2015

Жената која во понеделникот го фрли своето шестогодишно дете од четвртиот кат од зградата во која жевеат во скопската населба Хиподром, а потоа и самата скокна низ еден од прозорците, имала здравствени проблеми, информира полицијата.

Емилија прво го фрлила синот од зградата, па прошталното писмо

Дневник - 20.11.2015

Психичката растроеност на Емилија С. (37), најверојатно ,била причина таа да го фрли својот шестгодишен син од четвртиот кат на зграда во понеделникот, во скопски Хиподром, а потоа и самата да скокне со намера да изврши самоубиство.

Нови детали за драмата: Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо...

Сител - 20.11.2015

Единицата за известување и команда при СВР Скопје на 16-ти месецов од А.С.(41) добила пријавила дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Мајката која го фрли синот од тераса била психички растроена

Кајгана - 20.11.2015

Мајката која го фрли своето дете од тераса во скопската населба Хиподром, а потоа и самата се фрли, била психички растроена и со сопругот имале семејни недоразбирања, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи од каде излегоа со официјална ...

Информација за преземените активности за настанот што се случи во Хиподром

Правдико - 20.11.2015

На 16.11.2015 година во 08.47 часот во Единицата за известување и команда при СВР Скопје лицето А.С.(41) пријавил дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Таткото побарал мајката од Хиподром да биде однесена во институција

МКД - 20.11.2015

На 16 номври во 8.47 часот во Единицата за известување и команда при скопската полиција А.С.(41) пријавил дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Мајката која го фрли синот од тераса била психички растроена

Макфакс - 20.11.2015

Мајката која во понеделникот го фрли своето дете од тераса во скопската населба Хиподром, а потоа и самата се фрли, била психички растроена и со сопругот имале семејни недоразбирање, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи од каде излегоа ...

СЛУЧАЈ ХИПОДРОМ: Мајката која си го фрли детето оставила проштално писмо

Телеграф - 20.11.2015

По согледување на состојбата кон влезната врата од станот, веднаш се упатиле преговарачки тим и тим за обезбедување со задача да воспостават вербална комуникација со жената и да го обезбедат просторот По пет дена од трагичниот настан во скопската ...

МВР за трагичниот инцидент во Хиподром: Мајката фрлила проштално писмо

+инфо - 20.11.2015

МВР четири дена после инцидентот во скопската населба Хиподром кога мајката си го фрли детето објави извештај за тоа како постапувале. Во него се открива и дека мајката додека детето што го фрлила со Брза помош било пренесувано в болница, од ...

МВР објави детали за случајот во Хиподром

Нова ТВ - 20.11.2015

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека сопругот на жената која во понеделникот го фрли својот шест годишен син од терасата на семејниот стан, а потоа и самата скокна изјавил дека неговата сопруга била психички растроена, се ...

МВР со детали за драмата во Хиподром: Викала на цел глас, го фрлила детето па себе

Press24 - 20.11.2015

На 16 месецов во 08 часот и 47 минути се одвивала вистинска драма во скопската населба Хиподром кога 37-годишната Е.С. сезаканувала дека ќе го фрли нејзиното дете од тераса, а потоа и го направила истото.

Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо - детали за трагедијата

Курир - 20.11.2015

Единицата за известување и команда при СВР Скопје на 16-ти месецов од А.С.(41) добила пријавила дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Проштално писмо оставила мајката која го фрли својот син од четврти кат

Сител - 20.11.2015

Еден час пред трагедијата во Хиподром сопругот пријавил во полиција дека 37 годишната жена била психички растроена и се заканувала дека ќе му наштети на синот и ќе се самоубие. МВР излезе со официјален извештај за семејната драма на улицата ...

МВР ЗА ДРАМАТА ВО СКОПСКИ ХИПОДРОМ : Викала на цел глас, го фрлила детето, па себеси!

Репортер - 20.11.2015

На 16 месецов во 08 часот и 47 минути се одвивала вистинска драма во скопската населба Хиподром кога 37-годишната Е.С. се заканувала дека ќе го фрли нејзиното дете од тераса, а потоа и го направила истото, извор прес24 Случајот во полиција го ...

Детали за трагедијата: Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо

Скопје инфо - 20.11.2015

Единицата за известување и команда при СВР Скопје на 16-ти месецов од А.С.(41) добила пријавила дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

МВР официјално со детали за настанот од Хиподром

Локално - 20.11.2015

На 16.11.2015 година во 08.47 часот во Единицата за известување и команда при СВР Скопје лицето А.С.(41) пријавил дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо – детали за трагедијата

Точка - 20.11.2015

Мајката која во понеделникот го фрли своето дете од тераса во скопската населба Хиподром, а потоа и самата се фрли, била психички растроена и со сопругот имале семејни недоразбирање, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи од каде излегоа ...

Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо – МВР со детали за трагедијата

Република - 20.11.2015

Единицата за известување и команда при СВР Скопје на 16-ти месецов од А.С.(41) добила пријавила дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Мајката од Хиподром фрлила проштално писмо – детали за трагедијата

МК News - 20.11.2015

Единицата за известување и команда при СВР Скопје на 16-ти месецов од А.С.(41) добила пријавила дека неговата сопруга Е.С.(37), која била психички растроена, се заканувала дека ќе му наштети на нивното дето и на себе си.

Мајката која го фрли синот од тераса оставила проштално писмо – Сопругот тврди дека била психички растроена

Бриф - 20.11.2015

Еден час пред трагедијата во Хиподром сопругот пријавил во полиција дека 37 годишната жена била психички растроена и се заканувала дека ќе му наштети на синот и ќе се самоубие. МВР излезе со официјален извештај за семејната драма на улицата ...

МВР објави детали за немилиот настан од скопската населба Хиподром

Кумановски м. - 20.11.2015

Министерството за внатрешни работи го објави деталниот извештај за случајот со мајката од скопската населба Хиподром која на 6 ноември, првин од балкон го фрли својот син, а потоа и себе си.

Скопјанката никој не можеше да ја одврати од самоубиство

Вечер Прес - 20.11.2015

Околу 10.05 -10.10 часот пристигнале преговарачкиот и алпинистичкиот тим на специјалната единица "тигар". Преговарачите веднаш воспоставиле комуникација со растроената жена и во разговорот таа им одговарала во вид на исповед за се што направила и ...

Детето што мајката го фрли од балкон заздравува на Неврохирургија

+инфо - 19.11.2015

Шестгодишното дете што во понеделникот мајката го фрли од балкон, е во добра здравствена состојба и, како што велат од Клиниката за неврохирургија, многу се мали шансите за повторно да се јави крвавење, како последица на скршениците на коските на ...

Марко и мајка му се подобруваат

Фокус - 18.11.2015

Детето ќе биде пренесен на Клиниката за неврохирургија, а мајката ќе остане на интензивна нега. Шестгодишниот Марко кој настрада во скопската населба Хиподром откако мајка му го фрли од тераса е подобро и во текот на денешниот ден од интензивната ...

Состојбата на 6-годишниот Марко и неговата мајка се подобрува

Канал5 - 18.11.2015

6- годишниот Марко, кого мајката го фрли од зграда во скопската населба Хиподром, е подобро и во текот на денешниот ден се очекува од интензивна нега да биде префрлен на оддел на клиниката за неврохирургија каде понатаму ќе му се следи здравствената ...

Се подобрува здравствената состојба на мајката и синот од Хиподром

МКД - 18.11.2015

Шестгодишниот Марко по вчерашната операција е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност. Вчерашната интервенција била извршена поради крварење, а по операцијата детето било будно, контактибилно и поспано.

Се подобрува здравствената состојба на шест годишниот Марко од Хиподром

Press24 - 18.11.2015

Шестгодишниот Марко, кого мајката го фрли од зграда во скопската населба Хиподром, е подобро и во текот на денешниот ден од интензивната нега ќе биде префрлен на оддел на Клиниката за неврохирургија каде понатаму ќе му се следи здравствената ...

Малиот Марко од Хиподром е подобар, мајката дише самостојно

Репортер - 18.11.2015

Шестгодишниот Марко, кого мајката го фрли од зграда во скопската населба Хиподром, е подобро и во текот на денешниот ден од интензивната нега ќе биде префрлен на оддел на Клиниката за неврохирургија каде понатаму ќе му се следи здравствената ...

Ќе одговара ли мајката кривично затоа што си го фрли детето?

+инфо - 18.11.2015

Се уште е неизвесно дали триесет и седумгодишната Е.С. ќе одговара кривично затоа што од балкон од петти кат го фрли своето 6-годишно дете. Од Министерството за внатрешни работи објаснуваат дека со мајката се уште не разговарале бидејќи чекаат ...

Шестгодишниот Марко од Хиподром е подобар, мајката дише самостојно

+инфо - 18.11.2015

Шестгодишниот Марко, кого мајката го фрли од зграда во скопската населба Хиподрм, е подобро и во текот на денешниот ден од интензивната нега ќе биде префрлен на оддел на Клиниката за неврохирургија каде понатаму ќе му се следи здравствената ...

6 годишниот Марко освестен, мајката се уште во многу лоша состојба

МК News - 18.11.2015

Шестгодишниот Марко е свесен и е во стабилна состојба, но се уште е на интензивна нега, велат од Клиниката за кардиоваскуларна хирургија. Од клиниката информираат дека вчера на Марко му бил направен оперативен зафат кој минал успешно и детето се ...

Повредената мајка и син од Хиподром закрепнуваат

Кумановски м. - 18.11.2015

Триесет и седум годишната жена од Хиподром која во афектна состојба првин го фрли својот 6 – годишен син, а педесет минути подоцна и себе од балкон во скопската населба Хиподром, закрепнува, откако поради подобрување била симната и од апаратите за ...

Алпинистички тим бил ангажиран за спасување на жената и детето во Хиподром

24 Вести - 17.11.2015

Можеа ли институциите да ја спречат 37 годишната жена да го фрли своето дете од тераса и да ја одвратат од намерата да скокне и таа во обид за самоубство? Според полицискиот билтен, речиси еден час изминал во убедување на мајката да не скока од ...

Жената скокнала пред да ја фати припадник на алпинистичкиот тим

Дневник - 17.11.2015

Триесет и седумгодишната Емилија С., која го фрли сопственото дете од четвртиот кат од зградата во скопската населба Хиподром, самата скокнала во моментот пред да ја фати припадник на алпинистичкиот тим на полицијата.

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

Канал5 - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром оперирано и надвор од животна опасност

Утрински - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Шестгодишното дете оперирано на неврохирургија, во моментот е стабилно

24 Вести - 17.11.2015

Шестгодишното дете што вчера мајката го фрли од четврти кат ноќеска е оперирано на Клиниката за неврохирургија бидејќи се јавило крварење во главата, како последица на скршениците. Операцијата поминала добро и детето во моментов е во стабилна ...

Оперирано шест годишното дете фрлено од 4 -ти спрат во скопски Хиподром

Канал5 - 17.11.2015

Ноќеска е извршена операција на главата на шест годишното дете што вчера беше фрлено од четврти кат од зграда во скопски Хиподром, со цел санирање на последиците од фрактурата на главата што ја доби при падот - информираат надлежните од скопскиот ...

Оперирано детето од Хиподром на Неврохирургија

Телма - 17.11.2015

Оперирано е детето кое вчера неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподром. Како што информираат од Клиничкиот центар тоа се наоѓа во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли сè уште е во тешка состојба и е на интензивно ...

Детето што мајка му го фрли од тераса во Хиподром е оперирано и вон животна опасност

Вест - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето и мајката од Хиподром во подобра состојба

Канал5 - 17.11.2015

37 годишната жена веќе не е на апарати за дишење и е контактибилна, а детето е успешно оперирано и е во свесна состојба, но се уште се наоѓаат на одделот за интензивна нега. Мајката и нејзиното шестгодишно дете кое вчера таа го фрли од четвртиот ...

Нови детали за семејната драма во Хиподром: Мајката што си го фрли детето од тераса била психички нестабилна

Вест - 17.11.2015

Е.С. (37) која од балкон си го фрлила својот шестгодишен син, а потоа скокнала од прозорецот од зградата е во критична состојба, а синчето е оперирано и е во стабилна состојба. Шестгодишното дете што мајката го фрли од четврти кат од зградата во ...

Таткото го фатил синчето откако мајката го фрлила од терасата

МКД - 17.11.2015

Како што информираа од полицијата вчера во 9 часот во Скопје на ул.„Пехчевска", Е.С.(37) од терасата од петиот кат го фрлила нејзиното шестгодишно дете кое при падот удрило во метална шипка за сушење алишта.

Ќе се опорави: Детето од Хиподром оперирано и вон животна опасност

Сител - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром стабилно по операцијата, мајката во тешка состојба

Кајгана - 17.11.2015

Детето кое во понеделник неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподром е во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли се наоѓа сè уште во тешка состојба, информираат за Макфакс од Ургентниот центар.

Оперирано детето што беше фрлено од тераса во Хиподром

Нетпрес - 17.11.2015

Ноќеска е извршена операција на главата на шест годишното дете што вчера беше фрлено од четврти кат од зграда во скопски Хиподром, со цел санирање на последиците од фрактурата на главата што ја доби при падот – информираат надлежните од скопскиот ...

Детето од Хиподром оперирано и стабилно, мајката во тешка состојба

Макфакс - 17.11.2015

Детето кое во понеделник неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподром е во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли се наоѓа сè уште во тешка состојба, информираат за Макфакс од Ургентниот центар.

Шестгодишното дете оперирано на Неврохирургија, во моментот стабилно

+инфо - 17.11.2015

Шестгодишното дете што вчера мајката го фрли од четврти кат ноќеска е оперирано на Клиниката за неврохирургија бидејќи се јавило крварење во главата, како последица на скршениците. Операцијата поминала добро и детето во моментов е во стабилна ...

Шестгодишниот Марко освестен, мајката се уште во многу лоша состојба

Репортер - 17.11.2015

Шестгодишниот Марко кого вчера мајката го фрли од четвртиот спрат од зградата во Хиподром е свесен и е во стабилна состојба, но се уште е на интензивна нега, велат од Клиниката за кардиоваскуларна хирургија.

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: Во каква состојба е детенцето кое мајка му го фрли од тераса?

Курир - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Оперирано детето кое мајката го фрли од зграда во Хиподром - каква му е состојбата?

Press24 - 17.11.2015

Вистински хорор вчера ја потресе Македонија кога мајка од Хиподром си го фрли детето од 4 спрат од зградата во која живеат. Како што денеска јавува Телма , детенцето кое беше фрлено и беше во тешка состојба пренесено во болница, со скршеници на ...

ИТНА ОПЕРАЦИЈА: Ново крвавење во главата на фрленото дете

Телеграф - 17.11.2015

Кај детето кое се здоби со тешки повреди на главата откако неговата мајка го фрли од тераса во Хиподром, вчера се појавило крвавење, по што лекарите морале итно да извршат нова операција за да му го спасат животот Нова операција во текот на ноќта ...

ФОТО: Медиумите од регионот пишуваат за кобното утро во скопски Хиподром

Press24 - 17.11.2015

Српските и босанските медиуми пишуваат за големата трагедија која се случи во скопски Хиподром кога вчера мајка си го фрли детето од 4-от спрат од зградата во која живеат. До кобниот настан дошло откако мајката имала семејна расправија, по што ...

Оперирано детето од Хиподром на Неврохирургија

Репортер - 17.11.2015

Оперирано е детето кое вчера неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподром. Како што информираат од Клиничкиот центар тоа се наоѓа во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли сè уште е во тешка состојба и е на интензивно ...

Алпинистички тим пробал да ја убеди мајката да не скокне од зградата

Press24 - 17.11.2015

Нови детали за настанот кој вчера ја потресе Македонија. Во скопската населба Хиподром, во 9 часот, 37-годишната Е.С. го фрлила своето шестгодишно синче од терасата на петтиот кат на станот во кој живеат.

Шестгодишниот Марко освестен, мајката се уште во многу лоша состојба

А1 On - 17.11.2015

Шестгодишниот Марко кого вчера мајката го фрли од четвртиот спрат од зградата во Хиподром е свесен и е во стабилна состојба, но се уште е на интензивна нега, велат од Клиниката за кардиоваскуларна хирургија.

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР: Фрленото дете ќе преживее, мајката исклучена од апарати

Телеграф - 17.11.2015

Директорот на Клиниката за неврохирургија, Александар Чапароски, рече дека на детето му била извршена интервенција поради крвавење и дека сега е будно, контактибилно и малку поспано, меѓутоа во добра состојба.

Оперирано детето кое мајката го фрли од зграда во Хиподром - Каква му е состојбата?

Сител - 17.11.2015

Вистински хорор вчера ја потресе Македонија кога мајка од Хиподром си го фрли детето од 4 спрат од зградата во која живеат. Како што денеска јавува Телма , детенцето кое беше фрлено и беше во тешка состојба пренесено во болница, со скршеници на ...

Стабилна состојбата на детето од Хиподром

МРТ - 17.11.2015

Стабилна е состојбата на 6-годишното дете коешто вчера беше фрлено од мајка си во скопската населба Хиподром. Со хируршки зафат е запрено крварењето, велат во Клиниката за неврохирургија...

Детето паднало врз таткото, мајката скокнала од прозорецот

+инфо - 17.11.2015

Дали полицијата реагирала навреме и соодветно на тежината на случајот е прашањето што се поставува ден откако јавноста беше потресена од трагедијата во која мајката си го фрли своето шестгодишно дете од балкон, а после еден час и таа скокна од ...

Детенцето од Хиподром е оперирано и е во стабилна состојба, мајка му е во тешка …

Репортер - 17.11.2015

Детенцето кое вчера неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподроме оперирано во Клиничкиот центар и се наоѓа во стабилна состојба. Мајка му која подоцна се фрли сè уште е во тешка состојба и е на интензивно лекување на КАРИЛ.

И детето и мајката во стабилна состојба - МВР нема информации за случајот

Сител - 17.11.2015

Стабилна е здравствената состојба и на детето и на мајката од Хиподром. И двајцата сеуште се на интензивно лекување на КАРИЛ, откако 37 годишната жена вчера утрото го фрли синот од 4-от од терасата на станот во кој живееле.

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

еМагазин - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром оперирано и стабилно, мајката во тешка состојба

Точка - 17.11.2015

Детето кое во понеделник неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподром е во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли се наоѓа сè уште во тешка состојба, информираат за Макфакс од Ургентниот центар.

Каква е состојбата на фрленото дете од скопски Хиподром?

Фактор - 17.11.2015

Поради крварење во главата фрленото дете од тераса во скопски Хиподром морало да биде итно оперирано. Медиумите пренесуваат дека засега детето е во стабилна состојба , за разлика од неговата мајка која сè уште е во тешка состојба и е на интензивно ...

Детенцето од Хиподром е оперирано и е во стабилна состојба, мајка му е во тешка …

Локално - 17.11.2015

Детенцето кое вчера неговата мајка го фрли од четвртиот кат од зграда во Хиподроме оперирано во Клиничкиот центар и се наоѓа во стабилна состојба. Мајка му која подоцна се фрли сè уште е во тешка состојба и е на интензивно лекување на КАРИЛ.

Официјално од МВР за вчерашната трагедија во скопски Хиподром

Локално - 17.11.2015

На 16.11.2015 година во 09,00 часот во Скопје на ул.„Пехчевска“, Е.С.(37) од терасата од петиот кат го фрлила нејзиното шестгодишно дете кое при падот удрило во метална шипка за сушење алишта.

Д-р Чапароски: Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

Локално - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

Денешен - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и надвор од животна опасност

Република - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Социјалните служби не работеле со мајката која го фрли своето дете

еМагазин - 17.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајката го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

Надвор од животна опасност се 6-годишното дете и мајката што го фрли

МК News - 17.11.2015

Здравствената состојба на шестгодишното дете, кое се здоби со скршеница на черепот откако утрово мајка му го фрли од тераса на висококатницата во која живееле во скопски Хиподром, е постабилна, но се уште неизвесна Мајката и детето се ...

Очевидец раскажува: Бев сведок на вчерашниот хорор во Хиподром

Скопје инфо - 17.11.2015

Мајка си го фрли 6 годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Детето од Хипродром во стабилна, но мајката во неизвесна состојба

Канал 77 - 17.11.2015

Утрински Весник Шестгодишното момченце чија мајка вчера го фрли од четврти кат од зграда во Хиподром е во стабилна состојба, а мајката која подоцна се фрли се наоѓа сè уште во тешка состојба.

Детето од Хиподром оперирано, стабилно и вон животна опасност

Вечер Прес - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

НОВИ ДЕТАЛИ: Каква е состојбата на мајката и детето од Хиподром?

Денешен - 17.11.2015

Здравствената состојба на шестгодишното дете, кое се здоби со скршеница на черепот откако утрово мајка му го фрли од тераса на висококатницата во која живееле во скопски Хиподром, е постабилна, но се уште неизвесна, велат за „Република“ болнички ...

Малото момче фрлено од прозор е оперирано и стабилно

Кумановски м. - 17.11.2015

По падот од четрти кат, момчето кое беше фрлено од прозор од страна на својата мајка во скопската населба Хиподром во текот на ноќта било оперирано на Одделението за неврохирургија, откако поради скршениците на черепот се јавило крварење во мозокот, ...

Каква е состојбата на мајката и детето од Хиподром?

Вечер Прес - 17.11.2015

Здравствената состојба на шестгодишното дете, кое се здоби со скршеница на черепот откако вчера изутрината мајка му го фрли од тераса на висококатницата во која живееле во скопски Хиподром, е постабилна, но се уште неизвесна, велат за „Република" ...

Фрленото дете од Хиподром, заради крварење итно е оперирано!

Вечер Прес - 17.11.2015

Заради крварење во главата 6 годишното машко дете ноќеска итно е оперирано на скопските Хируршки клиники. Во моментов е во стабилна состојба, додека неговата мајка е приклучена на апарат. Шестгодишното машко детенце кое вчера утро неговата мајка го ...

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

Идивиди - 17.11.2015

Скопје, 17 ноември 2015 (МИА) - Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето од Хиподром оперирано, во стабилна состојба и вон животна опасност

Lider - 17.11.2015

Состојбата на шестгодишното дете кое вчера мајката го фрли од четврти кат во населбата Хиподром при што тоа се здоби со повреди на главата, е во стабилна здравствена состојба и не е во животна опасност.

Детето што мајката го фрли од тераса во Хиподром е во стабилна состојба, мајката на дополнителни испитувања

Вест - 16.11.2015

Шестгодишното момче, што мајка му го фрли од тераса утрово во скопски Хиподром, а потоа и таа скокна, е во стабилна состојба и контактира со лекарите, потврдија за ВЕСТ од Клиничкиот центар во Скопје.

Трагедија во Хиподром – Мајка го фрли синот од четврти кат, а потоа скокна и таа

Канал5 - 16.11.2015

Скоро три часа траела семејната драма во населбата Хиподром, која на крај заврши фатално и за синот и за мајката. Шестгодишното дете има фрактура на главата и е во стабилна состојба, а мајката е поврзана на апарати, има скршени ребра и се бори за ...

ФОТО: Мајка фрли дете од балкон, а потоа скокна од четврти кат

Утрински - 16.11.2015

Соседите со испружени раце се обидоа да го дочекаат или барем да го забават падот на шестгодишното дете. И мајката и синот се со тешки повреди . Вистинска семејна трагедија се одигра утрово во скопската населба Хиподром на улицата „Пехчевска“: ...

Драма во Скопски Хиподром

24 Вести - 16.11.2015

Драма во скопски Хиподром, наместо во училиште шестогодишниот Марко заврши на интензивна нега во Ургентен, настрада од раката на својата мајка..Откако се скарала со сопругот, а според очевидците откако тој и се заканил дека ќе и го земе детето, ...

Врати се, ќе го фрлам детето !

Вест - 16.11.2015

Триесет и седумгодишна скопјанка од четвртиот кат од зграда во скопски Хиподром од балкон пред очите на сопругот си го фрлила својот шестгодишен син, а потоа и самата скокнала од прозорецот на станот.

Детето од четвртиот кат ми падна директно на рацете

Дневник - 16.11.2015

Гледав како жената го зеде детето под пазуви, го крена и го седна на симсот од терасата и едноставно го турна надолу од четвртиот кат од зградата. Вака сведочеше капетанот во АРМ, Златко О.

ФОТО: Трагедија во скопски Хиподром - Мајка си го фрлила детето, а потоа и таа скокнала

Утрински - 16.11.2015

Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала. И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во ...

Mајка го фрлила синот од тераса, по што и самата скокнала

Алсат-М - 16.11.2015

Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала. И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во ...

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Утрински - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Канал5 - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

Трагедија во скопски хиподром, мајка го фрлила синот од балкон, а потоа и самата скокнала

24 Вести - 16.11.2015

Лекарите се борат за животот на 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром која утрово прво го фрлила својот шестгодишен син од 4 кат од зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала.

Мајка си го фрлила детето од тераса во скопски Хиподром, па и таа скокнала

Вест - 16.11.2015

Во скопски Хиподром, утрово, мајка си го фрлила шестгодишниот син од тераса, а потоа и таа скокнала. И детето и мајката се во критична состојба во Ургентниот центар на скопските клиники. Неофицијално, утрово околу девет часот, во зграда на улицата ...

Мајка си го фрли синот од тераса, по што и самата скокнала

Телма - 16.11.2015

Денеска околу 9.05 часот 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-тиот кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР. Таа својот шетгодишен син го фрлила во 9.30 часот.

Трагедија во Хиподром: Мајка го фрлила својот 6 годишен син од 4 спрат а потоа се фрлила и самата

Канал5 - 16.11.2015

Ужасна трагедија с еодиграла утрово во Хиподром. 37 годишна мајка с езаканувала дека заедно со детето ќе скокне од 4 спрат. Полицијата добила пријава з анастанот во 9.05 часот, 15 минути подоцна таа го фрлила детето а потоа се фрлила и самата.

Мајка го фрлила синот од тераса

Фокус - 16.11.2015

Потоа, самата скокнала од балконот на зградата. Жителка на скопската населба Хиподром го фрлила својот 8-годишен син од прозор, а потоа и самата се фрлила од зградата. Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата, а од Ургентниот ...

Детето со фрактура на черепот, мајката со скршени ребра

Телма - 16.11.2015

Шестгодишното момче од Хиподтром има скршеница на черепот, а неговата мајка има скршеници на ребрата и двајцата се хоспитализирани на КАРИЛ. Ваква е здравствената состојба на детето и мајката која утринава го фрли детето од четврти кат, а потоа и ...

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Сител - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

ЛЕКАРИТЕ НА ШТРЕК: Состојбата на фрленото дете сè уште неизвесна

Телеграф - 16.11.2015

Главата ќе му биде снимена уште еднаш во текот на вечерта, но мора да минат 72 часа за да бидеме сигурни дека состојбата е непроменета, велат наши извори од Ургентниот центар за детето, чија мајка денеска го фрли од тераса Неизвесна е сè уште ...

Социјалните служби не воделе предмет за семејството од Хиподром

Телеграф - 16.11.2015

Во врска со немилиот настан кој што се случи денеска во населбата Хиподром и којшто ја потресе јавноста, Министерство за труд и социјална политика по спроведената активност за проверка ја информира јавноста дека семејството не било предмет на ...

(ВИДЕО) Очевидец за хоророт во Хиподром – Го фатив детето во раце

Репортер - 16.11.2015

Мајка си го фрли 6-годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37-годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

А1 On - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

“Аце ме тепаше и сакаше да ми го земе дететето”- последните зборови на мајката која го фрли детето од зграда

Репортер - 16.11.2015

“ Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“. Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6 годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна, извор прес 24 Според информациите и ...

СТРАШНО: Мајка фрли дете од зграда во скопски Хиподром

Репортер - 16.11.2015

Мајка фрлила дете од зграда во скопски Хиподром. Информацијата која се уште нема официјална потврда ни ја соопшти читател кој вели дека детето за среќа било спасено. Немаме повеќе информации за случајот. Нашата екипа е на терен.

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Press24 - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

НОВИ ДЕТАЛИ: Каква е состојбата на мајката и детето од Хиподром?

Курир - 16.11.2015

Здравствената состојба на шестгодишното дете, кое се здоби со скршеница на черепот откако утрово мајка му го фрли од тераса на висококатницата во која живееле во скопски Хиподром, е постабилна, но се уште неизвесна, велат за „Република“ болнички ...

Мајка во Скопје го фрли детето од зграда, па се фрли и таа

Кајгана - 16.11.2015

Мајка и дете се борат за живот, откако во понеделник наутро, мајката најпрво го фрлила детето од зградата во која живееле, а потоа се фрлила и таа, соопштуваат од полицијата. Како што потврдија од МВР за Макфакс, утрово во 9.05 часот пријавено е ...

Каква е состојбата на мајката и 6- годишното дете?

Сител - 16.11.2015

Шестгодишното момче кое утринава мајката го фрлила од 4-ти кат е хоспитализирано на КАРИЛ. Според нашите информации, со возило на Брза помош во клинички биле донесени во многу тешка состојба и детето и мајката која исто така се обидела да си го ...

“Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“

Сител - 16.11.2015

“ Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“. Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6 годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна.

Во скопски Хиподром мајка си го фрли своето дете од тераса а потоа и сама скокна

Алфа - 16.11.2015

Страотна драма се случуваше утрово во скопската населба Хиподром. Мајка си го фрли шест годишниот син од тераса а потоа и таа скокна. Страотна драма се случуваше утрово во скопската населба Хиподром.

Мајка фрлила дете од зграда во Скопје

Press24 - 16.11.2015

Мајка фрлила дете од зграда во скопски Хиподром. Информацијата која се уште нема официјална потврда ни ја соопшти читател кој вели дека детето за среќа било спасено. Немаме повеќе информации за случајот. Нашата екипа е на терен.

Детали: Мајка си го фрли 6 годишното дете од 4 спрат во скопски Хиподром

Press24 - 16.11.2015

Шест годишно дете е во тешка состојба откако неговата 37 годишна мајка, утрово околу 9 часот го фрлила од четвртиот спрат на зграда во скопски Хипдром. Според информациите кои ни ги потврдија полициски извори, жената откако го фрлила детето и самата ...

Трагедија во Хиподрoм, мајка го фрлила синот од тераса, па таа скокнала

+инфо - 16.11.2015

Лекарите се борат за животот на 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром која утрово прво го фрлила својот шестгодишен син од 4 кат од зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала.

Драма во Хиподром: Мајка го фрли 6-годишниот син од 4 кат, скокна и таа

Курир - 16.11.2015

Вистинска драма се случила утринава во скопската населба Хиподром откако мајка го фрли својот годишен син од четвртиот кат, по што и самата скокна. Мајката со детето во рацете се заканувала дека ќе посегне во животот на детето и својот, неофицијално ...

“Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“ - си го фрли детето од зграда во Хиподром

Press24 - 16.11.2015

“ Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“. Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6 годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна.

Драма во Хиподром: Мајка си го фрли 6-годишниот син од 4 кат, по што скокна и таа

Сител - 16.11.2015

Вистинска драма се случила утринава во скопската населба Хиподром откако мајка го фрли својот 6-годишен син од четвртиот кат, по што и самата скокна. Мајката со детето во рацете се заканувала дека ќе посегне во животот на детето и својот, ...

Мајка го фрлила детето од зграда, па се фрлила и таа

Макфакс - 16.11.2015

Мајка и дете се борат за живот, откако во понеделник наутро, мајката најпрво го фрлила детето од зградата во која живееле, апотоа се фрлила и таа, соопштуваат од полицијата. Како што потврдија од МВР за Макфакс, утрово во 9.05 часот пријавено е дека ...

ЧЕДОУБИСТВО ВО ХИПОДРОМ: Мајка си го фрлила детето од зграда, скокнала и таа

Телеграф - 16.11.2015

Според информации на полицијата, утрово околу 9 часот било пријавено дека на четвртиот кат на зграда во скопската населба Хиподром, мајка со дете во раката се заканувала дека ќе се фрли од станот.

Фрленото дете со скршеници на главата, мајката на интензивна нега

Кајгана - 16.11.2015

Шестгодишното дете што неговата мајка утрово го фрли од четвртиот кат на семејниот дом во Хиподром имало скршеници на главата, а мајката која потоа се фрли се наоѓа на интензивна нега. Од Ургентниот центар информираат дека шестгодишното дете е во ...

Мајка си го фрли 6-годишниот син од тераса во Хиподом, па скокнала и таа

МРТ - 16.11.2015

Според полициски информации, жената откако го фрлила детето и самата скокнала од зградата. И таа и нејзиното дете веднаш се префрлени во болница и се во тешка состојба... Шест годишно дете е во тешка состојба откако неговата мајка, утрово околу 9 ...

Драма во Хиподром: Мајка си го фрлила детето од 4 кат, а по еден час и таа скокнала

МКД - 16.11.2015

Утрово во скопската населба Хиподром се одвивала вистинска драма. 37-годишна мајка најпрво од балконот во зградата на улица „Пехчевска“, кулата до градинката, се заканлувала дека ќе скокне од 4 кат заедно со нејзиниот шестгодишен син.

Мајка го фрли синот од 4-ти спрат во Хиподром, па скокна и таа

А1 On - 16.11.2015

Вистинска драма се случувала утрово во скопската населба Хиподром. Мајка го фрли својот 6-годишен син Марко од прозорeц, а според очевидците детето удрило со глава во шипката зa сушење веш од долните спратови, но соседите кои ја следеле во ужас ...

(ВИДЕО) ОЧЕВИДЦИ: Го седна детето на тераса и го фрли надоле

Репортер - 16.11.2015

Очевидците згрозени од чинот во скопската населба Хиподром каде мајка утрово го фрли својот осумгодишен син Марко, опишуваат како детето беспомошно паѓало од терасата додека пред зградата го чекале избезумениот татко и неколку соседи.

СВЕДОЦИ ВО ХИПОДРОМ: Таткото нѐ повика за да го спасиме детето од падот (ФОТО)

Телеграф - 16.11.2015

Соседите кои сведочат за потресниот настан, велат дека драмата почнала утрото во околу девет часот. Семејната расправија помеѓу сопругот и сопругата преминала во закани дека жената ќе си го фрли детето од балкон Станарите од зградата на улица ...

Таткото гледал како сопругата го фрла нивниот син од терасата

Сител - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави ...

Мајка фрлила дете од зграда во Хиподром, па скокнала и таа – И двајцата се борат за живот

Нетпрес - 16.11.2015

Шест годишно дете е во тешка состојба откако неговата 37 годишна мајка, утрово околу 9 часот го фрлила од четвртиот кат на зграда во скопски Хипдром. Според полициски информации, жената откако го фрлила детето и самата скокнала од зградата.

Каква е состојбата на мајката и 6- годишното дете?

Курир - 16.11.2015

Шестгодишното момче кое утринава мајката го фрлила од 4-ти кат е хоспитализирано на КАРИЛ. Според информации на zdravstvo24.mk, со возило на Брза помош во клинички биле донесени во многу тешка состојба и детето и мајката која исто така се обидела да ...

Соседите во шок: Зошто мајката го фрли својот 6 годишен син од тераса во Хиподром

Press24 - 16.11.2015

Соседите не слушале кавги во домот на мајката која утрово околу 9 часот си го фрли 6 годишниот син од четвртиот кат на зградата во која живееле во скопски Хиподром. Тие коментираат дека биле мирни луѓе, со квалитетно образование и стабилни работни ...

Детали за повредените од Хиподром: Детето има скршеници на главата мајката е на апарати

Press24 - 16.11.2015

Скршени коски на главата здобило 6 годишното дете кое утрово неговата мајка го фрли од зграда во скопски Хиподром. Според последните информации добиени од докторите во КАРИЛ, детето нема крварење во главата но лекарите стравуваат дека до тоа може да ...

Детото фрлено од прозорец во Хиподром, засега во стабилна состојба

А1 On - 16.11.2015

Осумгодишниот Марко чија мајка го фрли од прозорец од зградата во скопската населба Хиподром, се здобил со повреди на главата при падот и ударот во шипките на пониските тераси, но засега е во стабилна состојба.

ДРАМА ВО ХИПОДРОМ: Детето е со скршеница на главата, но во постабилна состојба

Телеграф - 16.11.2015

Мајката, која откако го фрли своето дете и самата скокна од балконот, при падот од четвртиот кат се здобила со скршеници на повеќе ребра од двете страни. И таа се наоѓа на интензивна нега Шестгодишното момче кое утрово настрада од рацете на својата ...

(ВИДЕО) Очевидци за драмата во Хиподром: Го седна детето на терасата и го фрли надолу

А1 On - 16.11.2015

Очевидците згрозени од чинот во скопската населба Хиподром каде мајка утрово го фрли својот 6-годишен син Марко, опишуваат како детето беспомошно паѓало од терасата додека пред зградата го чекале избезумениот татко и неколку соседи.

Детали за трагедијата од Хиподром: Таткото гледал како сопругата го фрла синчето од тераса

Press24 - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено, откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4 кат, целата драма ја гледал од пред зградата. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави такво ...

Таткото гледал како сопругата го фрла детето од тераса

Нетпрес - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата, пренесува „Курир“. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал ...

Фрленото дете со скршеници на главата, мајката на интензивна нега

Макфакс - 16.11.2015

Шестгодишното дете коешто неговата мајка утрово го фрли од четвртиот кат на семејниот дом во Хиподром имало скршеници на главата, а мајката која потоа се фрли се наоѓа на интензивна нега. Од Ургентниот центар информираат дека шестгодишното дете е во ...

ФОТО: Од овој балкон во скопски Хиподром мајката го фрли својот син

Press24 - 16.11.2015

Од балконот на 4 спрат во зградата во скопски хиподром мајката утрово го фрли својот 6 годишен син. Детето е во тешка состојба на скопските Клиники. Таму се наоѓа и мајката која е приклучена на апарати за дишење.

Таткото гледал одоздола кога мајката од 4. кат го фрлила 6-годишниот син

МКД - 16.11.2015

Шестгодишниот Марко има скршеница на черепот, а неговата мајка има скршеници на ребрата. И двајцата се во Ургентниот центар во Скопје и, според лекарите, надвор од животна опасност. Утрово во скопската населба Хиподром на улицата „Пехчевска“ се ...

ОЧЕВИДЦИ Го фрли детето од терасата, свекрвата викаше: „убиј се и ти“ (ВИДЕО)

+инфо - 16.11.2015

Жената од Хиподром што го фрлила своето дете, а потоа и сама скокнала прво се заканувала дека ќе го стори тоа, а потоа и ја реализирала заканата. Како што информираат од полиција во 9.05 било пријавено дека 37-годишната Е.С.

Tрагедија во Хиподром - Mајка си го фрли синот од тераса, па се фрли и самата

Сител - 16.11.2015

Мајка си го фрли 6 годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Мажот гледал како сопругата го фрла нивниот син од терасата

Курир - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави ...

Очевидец за хоророт во Хиподром: Го фатив детето во раце

Курир - 16.11.2015

Мајка си го фрли шест годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Надвор од животна опасност се 6-годишното дете и мајката што го фрли

МРТ - 16.11.2015

37-годишната жена околу 9 часот излегла на тераса држејќи го детето в раце и заканувајќи се дека е сериозна во намерата. Сопругот и соседите се обиделе да ја премислат, но безуспешно... Мајка го фрлила својот 6 -годишен син од четвртиот кат, а потоа ...

Очевидец за трагедијата во Хиподром: Го фативме детето пред да удри на земја

Press24 - 16.11.2015

Мајка си го фрли шест годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. Триесетиседумгодишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Во скопски Хиподром, мајка го фрлила детето од балкон, па се фрлила себеси

Локално - 16.11.2015

Мајка го фрлила од балкон своето дете во населбата Хиподром, а потоа се фрлила и себеси. – Во 9.05 часот мајката се заканила дека ќе го фрли детето, во 10 часот го фрлила, а 20 минути подоцна се фрлила и таа – потврдуваат од МВР за „Мета“.

Драма во Хиподром: Мајка си го фрлила детето од 4 кат, а по еден час и таа скокнала

Бриф - 16.11.2015

Утрово во скопската населба Хиподром се одвивала вистинска драма. 37-годишна мајка најпрво од балконот во зградата на улица „Пехчевска“, кулата до градинката, се заканувала дека ќе скокне од 4 кат заедно со нејзиниот шестгодишен син.

Драма во Хиподром: Мајка си го фрли 6-годишниот син од 4 кат, по што скокна и таа

Денешен - 16.11.2015

Вистинска драма се случила утринава во скопската населба Хиподром откако мајка го фрли својот 6-годишен син од четвртиот кат, по што и самата скокна. Мајката со детето во рацете се заканувала дека ќе посегне во животот на детето и својот, ...

Мајката и детето што беше фрлено од балкон се во животна опасност

Вечер Прес - 16.11.2015

МВР потврди дека мајка си го фрлила својот шестгодишен син од балкон на четврти кат во зграда во Хиподром. Според полицијата, утрово во 9 часот и 5 минути добиле пријава дека мајка се заканува дека ќе се фрли од балкон заедно со својот син, роден ...

Детенцето фрлено од зграда во Хиподром засега во стабилна состојба, мајка му во тешка

Локално - 16.11.2015

Детето,кое мајка му го фрли од зградата во скопски Хиподром, засега е во стабилна состојба. Тоа има повреди на главата од падот и ударот во шипките на пониските тераси. Мајка му која скокна по него е во многу критична состојба-информираат од ...

Мажот гледал како сопругата го фрла нивниот син од терасата

Пулс24 - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави ...

Страшна драма во скопски Хиподром: Мајка си го фрли детето од тeраса, а потоа и таа скокна

Фактор - 16.11.2015

Вистинска драма утрово го потресе скопски Хиподром. Мајка си го фрли шест годишниот син од тераса а потоа и таа скокна, јавува Алфа . Како што пренесува Алфа ужасот се сучил утрово во 9 часот и 5 минути на улицата Пехчевска во скопски Хиподром во ...

ДРАМА ВО ХИПОДРОМ: Мајка си го фрлила детето од тераса – а потоа и самата скокнала

МК News - 16.11.2015

Денеска околу 9.05 часот 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-тиот кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР. Таа својот шетгодишен син го фрлила во 9.30 часот.

Мајка си го фрли шестгодишниот син од тераса во Хиподром

Република - 16.11.2015

Мајка си го фрли шестгодишниот син од тераса, а потоа и таа скокна. Утрово во 9.05 часот на улицата Пехчевска во скопски Хиподром во кулата карши градинката, 37-годишна жена со детето во раце се заканувала дека ќе скокне од тераса од висококатницата ...

Детенцето фрлено од зграда во Хиподром засега во стабилна состојба, мајка му во тешка

МК News - 16.11.2015

Шестгодишното момче кое утринава мајката го фрлила од 4-ти кат е хоспитализирано на КАРИЛ. Според информации на zdravstvo24.mk, со возило на Брза помош во клинички биле донесени во многу тешка состојба и детето и мајката која исто така се обидела да ...

“Аце ме тепаше и сакаше да ми го земе дететето”- последните зборови на мајката која го фрли детето од зграда

МК News - 16.11.2015

“ Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“. Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6 годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна.

Мајка го фрли детето од зграда во Хиподром: „Никој не ми веруваше кога велев дека Аце ме тепаше“

Пулс24 - 16.11.2015

„Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето“. Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6-годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна.

Очевидец за хоророт во Хиподром: Го фатив детето во раце

Бриф - 16.11.2015

Мајка си го фрли шест годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Мајката и детето од скопски Хиподром на интензивна нега, се здобиле со скршени ребра и фрактура на мозокот

Фактор - 16.11.2015

Детето што утрово беше фрлено од 4-тиот кат во Скопски Хиподром засега е во стабилна состојба пренесуваат медиумите повикувајќи се на информации од Клиничкиот центар. Она што засега е познато дека и детето и мајката се на интензивна нега, додека ...

Очевидец за хоророт во Хиподром – Го фатив детето во раце

Точка - 16.11.2015

Мајка си го фрли 6-годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37-годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Очевидец на драмата во Хиподром: Го фатив детето во раце

Пулс24 - 16.11.2015

Мајка си го фрли шест годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Очевидец за хоророт во Хиподром – Го фатив детето во раце (Видео)

МК News - 16.11.2015

Мајка си го фрли 6 годишниот син од 4-ти кат, па скокна од тераса. Трагична семејна драма се случуваше утринава во скопски Хиподром. 37 годишната жена околу 9 часот излегла на тераса со детето во рацете и почнала да се заканува.

Детето стабилно но критично, мајката е неконтактибилна и на апарати

Вечер Прес - 16.11.2015

Шестгодишниот син е во стабилна состојба иако има скршеници на коските на черепот. Го спасиле жиците за простирање алишта на соседите кои живееле под него. Неговата мајка, пак, има тешки повреди на градите и ребрата, не е контактибилна, и е ...

Детето со фрактура на черепот, мајката со скршени ребра

Бриф - 16.11.2015

Шестгодишното момче од Хиподром има скршеница на черепот, а неговата мајка има скршеници на ребрата и двајцата се хоспитализирани на КАРИЛ, јавува Телма. Ваква е здравствената состојба на детето и мајката која утринава го фрли детето од четврти кат, ...

Мајката и детето што беше фрлено од балкон се во животна опасност

Република - 16.11.2015

МВР потврди дека мајка си го фрлила својот шестгодишен син од балкон на четврти кат во зграда во Хиподром. Според полицијата утрово околу 9 часот и 5 минути добиле пријава дека мајка се заканува дека ќе се фрли од балкон заедно со својот син, роден ...

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Република - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето!

Вечер Прес - 16.11.2015

"Аце кога ме тепаше никој не ми веруваше, а сакаше да ми го земе и детето". Ова биле последните зборови на жената која утрово го фрли своето 6 годишно дете од зграда во скопски Хиподром, а потоа и самата скокна.

Скопјанка го фрлила синот од 4-от кат па подоцна и самата скокнала

Кумановски м. - 16.11.2015

Жена на 35-годишна возраст утринава по девет часот извршила грозоморен чин фрлајќи го својот шестгодишен син од терасата на четврттиот кат од зградата на улицата „Пехчевска“ во скопската населба Хиподром.

За семејството од Хиподром немало предмет во социјалните служби

Локално - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

Мајката и детето од Хиподром во тешка здравствена состојба

Скопје инфо - 16.11.2015

Страотна драма се случуваше утрово во скопската населба Хиподром. Мајка си го фрли шест годишниот син од тераса а потоа и таа скокна. Според информациите од итната медицинска помош мајката и детето со тешки телесни повреди и истите се пренесени во ...

Скопски Хиподром: Mајка си го фрли своето дете од тераса а потоа и сама скокна

Скопје инфо - 16.11.2015

Страотна драма се случуваше утрово во скопската населба Хиподром. Мајка си го фрли шест годишниот син од тераса а потоа и таа скокна. Утрово во 9 часот и 5 минути на улицата Пехчевска во скопски Хиподром во кулата карши градинката, 37 годишна жена ...

Мајка фрлила дете од зграда во Скопје

Вечер Прес - 16.11.2015

Мајка фрлила дете од зграда во скопски Хиподром. Информацијата која се уште нема официјална потврда, ја соопшти читател за Пресс 24 кој вели дека детето за среќа било спасено. Немаме повеќе информации за случајот. Нашата екипа е на терен.

Состојбата на шестгодишното дете е постабилна, но сè уште неизвесна

Република - 16.11.2015

Здравствената состојба на шестгодишното дете, кое се здоби со скршеница на черепот откако утрово мајка му го фрли од тераса на висококатницата во која живееле во скопски Хиподром, е постабилна, но се уште неизвесна, велат за „Република“ болнички ...

Мајка си го фрлила детето од тераса во скопски Хиподром, па и таа скокнала

Канал 77 - 16.11.2015

Вистинска драма се случувала утрово во скопската населба Хипдором, кога околу 9.05 часот, триесет и петгодишна мајка почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-от кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР.

Страшна трагедија го потресе Скопје: Мајка си го фрли 6-годишниот син од балкон, а потоа се фрли и самата

Точка - 16.11.2015

Утрово, околу 9 часот, на улицата Пехчевска, во скопската населба Хиподром во зградата која што се наоѓа спроти градинката, 37-годишна жена држејќи го своето дете во раце, се заканувала дека ќе скокне од својата тераса во висококатицата.

Фрленото дете со скршеници на главата, мајката на интензивна нега

Точка - 16.11.2015

6-годишното дете коешто неговата мајка утрово го фрли од четвртиот кат на семејниот дом во Хиподром имало скршеници на главата, а мајката која потоа се фрли се наоѓа на интензивна нега. Од Ургентниот центар информираат дека шестгодишното дете е во ...

Mајка го фрлила синот од тераса, по што и самата скокнала

еМагазин - 16.11.2015

Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала. И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во ...

Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Вечер Прес - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртиот кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.

Таткото нѐ повика за да го спасиме детето од падот (ФОТО)

Вечер Прес - 16.11.2015

Соседите кои сведочат за потресниот настан, велат дека драмата почнала утрото во околу девет часот. Семејната расправија помеѓу сопругот и сопругата преминала во закани дека жената ќе си го фрли детето од балкон, пишува Телеграф.

Гледал како сопругата го фрла нивниот син од терасата

Денешен - 16.11.2015

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата. Очевидци на настанот во Хиподром велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави ...

Mајка го фрлила синот од тераса, по што и самата скокнала

Lider - 16.11.2015

Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала. И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во ...

Мајка фрлила дете од зграда во скопски Хиподром

Идивиди - 16.11.2015

Шест годишно дете е во тешка состојба откако неговата 37 годишна мајка, утрово околу 9 часот го фрлила од четвртиот кат на зграда во скопски Хипдром. Според полициски информации, жената откако го фрлила детето и самата скокнала од зградата.

Мајка си го фрлила детето од тераса во Скопје, а потоа и самата скокнала

365 - 16.11.2015

Дел од жителите на Хиподром биле сведоци на страшна драма, кога мајка го фрлила својот шест годишен син од тераса, а после половина час и самата скокнала од истата. Сведоците велат дека утрово околу 9 часот се слушале вресоци од висококатницата во ...

Драма во Хиподром: Мајка го фрлила 6-годишното дете, а потоа и таа скокнала од тераса

Lider - 16.11.2015

Шест годишно дете е во тешка состојба откако неговата 37 годишна мајка, утрово околу 9 часот го фрлила од четвртиот спрат на зграда во скопски Хипдром. Според полициски информации, жената откако го фрлила детето и самата скокнала од зградата.

МТСП: Семејството од Хиподром не било предмет на службите за социјална работа

Lider - 16.11.2015

Министерството за труд и социјална политика информира дека семејството од Хиподром од кое мајка изутрина го фрлила шестгодишниот син од четвртит кат на зградата во која живеат, а потоа и таа скокнала, не било предмет на стручните социјални служби.