TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар Про повторно го победи Плоешти

А1 - 12.11.2005

Вардар Про го верификуваше пласманот во 4-тото коло на Челинџ купот. Во салата Кале на реваншот против романскиот Плоешти нашиот тим извојува уште една победа. Вардар Про триумфираше и во возвратниот дуел со Плоешти. Овој пат 29:24 за место во 4-тото коло на Челинџ купот.

Посилни за Манасков

Вест - 12.11.2005

ВАРДАР БЛИСКУ ДО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЧЕЛЕНЏ КУП Вардарци се мошне блиску до осминафиналето на Челенџ купот, во кој што сезонава имаат големи амбиции, но, истакнуваат, солидната предност од првиот меч со романскиот Узтел нема да ги опушти.

Вардар со Манасков против Плоешти

Време - 12.11.2005

ЧЕЛЕНЏ КУП 3.КОЛО -РЕВАНШ Искусниот Пепи Манасков конечно е заздравен по повредата на ногата и ќе може да игра за Вардар Про на денешниот реванш натпревар од 3. коло во ракометниот Челенџ купот против романскиот претставник Плоешти.

Потврда на добрата форма

Дневник - 12.11.2005

РАКОМЕТ - КУП ЧЕЛИНЏ, вардар -узтел Плоешти Не сакам веднаш да ја прифатам улогата на фаворит, иако имаме предност од четири гола. Подобро е претпазливо да почнеме и да одиграме исто како во Романија. Нема отпуштање ниту потценување на противникот - вели Стојан Петрушевски, тренерот на скопски ...

Вардар има тим за европски трофеј

Време - 08.11.2005

СТОЈАН ПЕТРУШЕВСКИ, ТРЕНЕР НА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ Вардар Про има доволно мотив и кадарна екипа за европска титула, вели тренерот на „црвено-црните“ Стојан Петрушевски по неделната победа во гости против романскиот тим Плоешти (34-30) во првиот натпревар од третото коло во Челинџ-купот.

Играта во одбрана клучна за успехот

Утрински - 08.11.2005

Вардар Про се врати од Романија каде што славеше над Плоешти со 34:30 во 3. коло од Челинџ купот Во текот на сите 60 минути на вардарци ја контролираа играта и резултатот САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ "По подолго време функциониравме баш онака како што замислувавме", ни изјави тренерот на Вардар Про, Стојан ...

Успешно гостување на вардарци во Романија

Вест - 07.11.2005

ЧЕЛЕНЏ КУП, 3. КОЛО УЗТЕЛ - ВАРДАР 30:34 (15:17) ПЛОЕШТИ. - Сала "Олимпија". Гледачи: 500. Судии: Мекинен и Јонсон (Шведска). УЗТЕЛ: Макри (5), Маркис (2), Војка 3, Г. Гизданеску 3, Милеа, М. Гизданеску 1, Савловски 2, Манеа, Димаке 2, Јордакита, Марин 1, Станчу 2, Георгеску 9, Роуа 2, Крстоаја 5.

Вардар е на прагот од осминафиналето

Време - 07.11.2005

ЧЕЛИНЏ-КУП, 3.КОЛО Ракометарите на Вардар Про своето деби во годинешниот Челинџ-куп го прославија со победа со 34-30 на гости над романскиот Плоешти. Со овој триумф и со четирите гола вардарци се во голема предност пред реваншот на 12 ноември во Скопје.

Докниќ одбрани 18 удари, Коваленко постигна 11 погодоци

Утрински - 07.11.2005

Во првиот меч од 3. коло во Челинџ купот: Плоешти - Вардар Про 30:34 Вардар Про продолжува со одличните партии на гостувањата кај романските екипи во рамки на европските купови. По минатогодишниот триумф во фазата по групи во Лигата на шампионите против Констанца, викендот црвено-црните славеа во ...

Најдобрата игра сезонава на вардарци

Дневник - 07.11.2005

РАКОМЕТ - "ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ" ПОБЕДИЈА ВО ПЛОЕШТИ, во купот ЧелинЏ Прикажувајќи ја најдобрата игра сезонава, со одлична и агресивна игра во одбраната, сопирајќи ги противничките бекови и разбивање на корпулентната и висока одбрана на Узтел Плоешти, македонскиот претставник Вардар про победи со 34-30 ...

Вардар распеан во Романија

Вечер Прес - 07.11.2005

ПЛОЕШТИ.- Спортска сала "Олимпија". Гледачи 500. Судии: Мекинен и Јансон од Шведска. Седмерци: Плошети 4 (4), Вардар 2 (2). Исклучувања: Плоешти 4, Вардар 6 мин. ПЛОЕШТИ: Устел, Макри, Маркис, Војка 3. Г. Гизданеску 3, Милеа, М.