TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасот за Адеми лежи во четвртата хрватска лига

Екипа - 28.11.2015

Аријан Адеми доби огромна казна од страна на УЕФА, но тоа не мора да значи и крај на неговата кариера. Доктор Игор Јукиќ, сопственик на агенцијата која работи индивидуално по потребите на спортисти како Олиќ, Вршаљко, Самир… не верува дека Адеми ...

Хитлер за суспензијата на адеми

Канал 77 - 28.11.2015

Тоа што капитенот на Динамо Загреб нема да игра фудбал поради допинг до 2019-та, не е добра вест за Македонија. Дека средниот дел ни е ранлив, знае и Хитлер кој здиве од нервоза што ќе треба да го моли да се врати Величе.

Венгер: Не сакав да му ја уништам кариерата на Адеми!

SportMedia - 25.11.2015

Венгер, кој кажа дека целиот тим на Динамо бил допингуван претходно дури и бараше службени бодови од мечот во Загреб, изјави дека не зборувал за генерално Адеми туку дал свое мислење за допингот во фудбалот и правилникот на УЕФА.

Венгер: Адеми е добар играч, не му посакувам четиригодишна суспензија

Дерби - 25.11.2015

По победата на Арсенал од 3:0 над Динамо Загреб во Лигата на шампиони, Арсен Венгер се осврна и на четиригодишната суспензија на Аријан Адеми поради допинг. Минатата недела, тренерот на Арсенал се пожали дека правилата за допинг не се соодветни, па ...

Ибраими: Тешко ми е за Адеми

Телеграф - 25.11.2015

„Не се јавува. Не сака со никого да разговара, туку само со неговата мајка. Разочаран е по една таква казна. Мене срцето ме боли затоа што знам дека Аријан е добар човек“, вели македонскиот репрезентативец Братучедот на Аријан Адеми, македонскиот ...

Венгер: УЕФА дозволува допинг?!

Сител - 24.11.2015

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека е изненаден од строгата казна на УЕФА која го казни македонскиот репрезентативец Аријан Адеми со 4-годишна забрана за настап. Според него Арсенал не добива ништо од оваа казна бидејќи го загуби ...

Фудбалот го игнорира допингот

Оn.net - 24.11.2015

Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер не е задоволен од актуелните прописи, со кои се уредува забраната за користење на нелегални супстанци од страна на фудбалерите. Арсенал загуби на првата средба одиграна со Динамо во Загреб, во Лигата на европските ...

Венгер: Правилата на УЕФА дозоволуваат допинг

Макфакс - 24.11.2015

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, ги критикуваше прописите на УЕФА кои се поврзани со допингот, велејќи дека постоечките правила „ги толерираат недозоволените супстанци“. Менаџерот на Арсенал, на прес-конференцијата пред натпреварот во Лигата на ...

АРСЕН ВЕНГЕР: Правилата на УЕФА дозволуваат допинг

Телеграф - 24.11.2015

Стратегот на „топчиите“ против правилата на Европската куќа на фудбалот Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, ги критикуваше прописите на УЕФА во врска со допингот, истакнувајќи дека моменталните правила „практично толерираат недозволени супстанции“.

Македонец ги скара Венгер и УЕФА

Оff.net - 24.11.2015

Тренерот на Арсенал е бесен после поразот од Динамо Загреб кој беше регистриран во корист на Хрватите, иако во тимот играше Аријан Адеми кој користел недозволен допинг. „Ова значи дека допингот се прифаќа", вели Венгер.

Венгер: Правилата на УЕФА дозволуваат допинг

Кајгана - 24.11.2015

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, ги критикуваше прописите на УЕФА кои се поврзани со допингот, велејќи дека постоечките правила „ги толерираат недозволените супстанци“. Менаџерот на Арсенал, на прес-конференцијата пред натпреварот во Лигата на ...

Мамиќ: Венгер мисли дека може да ги пишува законите во УЕФА

Спортклуб - 24.11.2015

Актуелниот тренер на Динамо Загреб, Зоран Мамиќ не остана должен на коментарите на менаџерот на Арсенал, Арген Венгер кој „удри“ по хрватскиот клуб. Францускиот стратег од УЕФА побара да има поголеми санкции кон Динамо Загреб, откако Аријан Адеми ...

Хитлер за суспензијата на Адеми

Оff.net - 24.11.2015

Тоа што капитенот на Динамо Загреб нема да игра фудбал поради допинг до 2019-та, не е добра вест за Македонија. Дека средниот дел ни е ранлив, знае и Хитлер кој здиве од нервоза што ќе треба да го моли да се врати ...

„Динамо да се казни, УЕФА призна допинг“

СуперСпорт - 24.11.2015

Тренерот на Арсенал ги повика надлежните органи да ги променат правилата кога станува збор за „измами“ на самиот терен. Адеми беше во центар на внимание последните денови, а Динамо Загреб е шокиран со одлуката тој да биде суспендиран 4 години.

Мамиќ: Венгер мисли дека може да ги пишува законите во УЕФА

Канал 77 - 24.11.2015

Актуелниот тренер на Динамо Загреб, Зоран Мамиќ не остана должен на коментарите на менаџерот на Арсенал, Арген Венгер кој „удри“ по хрватскиот клуб. Францускиот стратег од УЕФА побара да има поголеми санкции кон Динамо Загреб, откако Аријан Адеми ...

Венгер повторно плука по Адеми и Динамо (З)

Вечер Прес - 24.11.2015

Не можете да кажете, 'ОК имаа допингуван фудбалер и резултатот важи, изјави францускиот стручњак Иако репрезентативецот на Македонија, Аријан Адеми ја доби најдолгата суспенизја во фудбалската историја, менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер потврди ...

Kамиловски: Ниту сум дал ниту ќе дадам недозволена супстанција на спортист

Дневник - 23.11.2015

Македонскиот репрезентативец од редовите на повеќекратниот хрватски шампион Динамо Загреб, Аријан Адеми за позитивниот допинг-тест направен по мечот од Лигата на шампионите со Арсенал ја заработи највисоката казна изречена за еден фудбалер во ...

Д-р Камиловски: Работиме според прописите на ВАДА, УЕФА и ФФМ

Утрински - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...

Мамиќ во контранапад: Победивме чесно, Венгер нека пишува правилници

Дерби - 23.11.2015

Арсенал е во незавидна ситуација во Лигата на шампионите и ќе треба многу коцки да им се поклопат па „топчиите“ за да ја минат групната фаза во елитното натпреварување. Пред пресметката со Динама Загреб, тренерот на составот од Лондон, Арсен Венгер ...

Д-р Камиловски: Не сум му дал допинг на Адеми

+инфо - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...

Камиловски со писмо до јавноста

Спортклуб - 23.11.2015

Докторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Виктор Камиловски со писмо преку ФФМ и се обрати на јавноста за случајот со Аријан Адеми, кој беше позитивен на допинг контролата по дуелот против Арсенал во Лигата на Шампионите.

Камиловски ја отфрла вината за Адеми: Никогаш во животот не сум дал допинг на спортист

SportMedia - 23.11.2015

Како што е познато, фудбалерот на Динамо Загреб доби суспензија на черири години, а хрватските медиуми се сомневаат дека забранетата супстанца ја консумирал за време на подготовките на нашата репрезентација за дуелите со Луксембург и Шпанија во ...

Др. Камиловски: Никогаш во животот не сум дал недозволена допинг сусптанца на спортист

МКД - 23.11.2015

Докторот на македонската фудбалска репрезентација, Др. Камиловски ги отфрла сите шпекулации дека тој е виновникот за позитивниот допинг тест на Аријан Адеми. Дел од хрватските медиуми прстот го вперија во македонската репрезентација, виновникот го ...

Камиловски: Не сум дал недозволена допинг супстанца, работиме според прописите

Курир - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...

Камиловски за „случајот Адеми“: Ниту сум дал, ниту ќе дадам допинг супстанца на спортист

Екипа - 23.11.2015

Откако веќе УЕФА донесе одлука за допинг случајот со македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, за кој ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција се огласи докторот на македонската репрезентација, Виктор Камиловски.

Камиловски се огласи за допинг скандалот на Адеми

Дерби - 23.11.2015

Европската куќа на фудбалот му ја изрече преригорозна четиригодишна суспензија на Аријан Адеми за допинг скандалот во кој беше вмешан по натпреварот меѓу Динамо Загреб и Арсенал во Лигата на шампионите, а сега на оваа болна тема се огласи и првиот ...

Динамо Загреб: Во Лондон ќе играме за Адеми и за Здравко…

Екипа - 23.11.2015

Динамо Загреб утре во Лондон против Арсенал ги продолжува своите настапи во Лигата на шампионите. „Сиви облаци“ се надвиснати над хрватскиот шампион по новите обвиненија за првиот човек Здравко Мамиќ, но и суспензијата за македонскиот ...

Камиловски: Не сум дал недозволена допинг супстанца, работиме според прописите

Press24 - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...

Венгер ја нападна УЕФА за „случајот Адеми“

Дерби - 23.11.2015

УЕФА му додели четиригодишна суспензија на Аријан Адеми поради позитивниот примерок кој го покажа на допинг тестот по натпреварот меѓу Динамо Загреб и Арсенал кој се одигра во Лигата на шампионите, а пред овие два клуба да го одиграат повратниот ...

Венгер незадоволен од казната на Адеми - ги сака и бодовите

SportMedia - 23.11.2015

УЕФА има правило дека ако еден фудбалер падне на допинг-тест по натпревар, резултатот од истиот останува да важи, но за Венгер ова е неприфатливо и бара да се променат некои работи во правилата за допинг. „Ова е изненадувачко правило.

Најтешкиот период за борбениот Адеми - Што понатаму ?

Спортклуб - 23.11.2015

Дисциплинската комисија го суспендираше заменик-капитенот на Динамо Загреб и македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми на четири години забрана за настап поради позитивниот допинг тест по 1. коло од Лигата на шампионите против Арсенал.

Мамиќ возвраќа: Венгер нека ги пишува правилниците на УЕФА

Екипа - 23.11.2015

Арсен Венгер никако не може да го преболи поразот од Динамо Загреб на стартот од оваа сезона во Лигата на шампионите, па францускиот стратег остана незадоволен дури и откако Адеми доби максимална казна од четири години, барајќи „топчиите“ службено ...

На Венгер не му е доволна драконската казна на Адеми и бара повеќе

Спортклуб - 23.11.2015

Во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Арсенал и Динамо Загреб, искусниот француски стручњак се осврна на првиот натпревар во Хрватска и допинг-аферата на Аријан Адеми. Арсен Венгер не се сложува со правилниците на УЕФА, според кои ...

Венгер ја нападна УЕФА за „случајот Адеми“

Точка - 23.11.2015

УЕФА му додели четиригодишна суспензија на Аријан Адеми поради позитивниот примерок кој го покажа на допинг тестот по натпреварот меѓу Динамо Загреб и Арсенал кој се одигра во Лигата на шампионите, а пред овие два клуба да го одиграат повратниот ...

Вистината е дека работиме според прописи на ВАДА, УЕФА и ФФМ

Вечер Прес - 23.11.2015

Уште еднаш официјално изјавувам дека во мојата пракса ниту сум дал, ниту под било каков притисок ќе дадам недозволена допинг супстанца на спортист По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на Уефа за Аријан Адеми поради позитивна ...

Камиловски се огласи за допинг скандалот на Адеми

Точка - 23.11.2015

Европската куќа на фудбалот му ја изрече преригорозна четиригодишна суспензија на Аријан Адеми за допинг скандалот во кој беше вмешан по натпреварот меѓу Динамо Загреб и Арсенал во Лигата на шампионите, а сега на оваа болна тема се огласи и првиот ...

Д-р Камиловски: Работиме според прописите на ВАДА, УЕФА и ФФМ

еМагазин - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...

Виктор Камиловски негира било каква поврзаност со случајот „Адеми“

Република - 23.11.2015

Откако УЕФА и официјално ја обелодени суспензијата на македонскиот репрезентативец и играч на Динамо, Аријан Адеми поради позитивен допинг тест по натпреварот со Арсенал во рамките од Лигата на шампионите, по што фудбалерот доби драконска казна од ...

Динамо (З) ќе игра за Адеми и Мамиќ

Вечер Прес - 23.11.2015

Тренерот Зоран Мамиќ верува дека целата ситуација околу Адеми може да се сврти во позитивна насока Капитенот на актуелниот шампион на Хрватска, тимот на Динамо (З), Домагој Антолиќ ја подгреа атмосферата пред утрешниот дуел против Арсенал во Лигата ...

Д-р Камиловски: Работиме според прописите на ВАДА, УЕФА и ФФМ

Lider - 23.11.2015

По повод изречената суспензија од дисциплинската комисија на УЕФА за Аријан Адеми поради позитивна допинг контрола за што ФФМ се уште официјално нема добиено допис, со своја реакција излезе и Виктор Камиловски, доктор на репрезентацијата на ...