TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Телма - 27.10.2019

Осомниченото лице било уапсено во пристаништето во Даблин, јавија американските медиуми. Со ова апсење бројот на приведени лица во овој случај се зголеми на пет. Меѓу нив е и возачот на камионот Морис Робинсон, кој, исто така, потекнува од Северна ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

24 Вести - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уште еден уапсен за поврзаност со камионот во кој беа пронајдени 39 мртви лица

Фокус - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот-ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица, објавија медиумите во САД.

Тројца осомничени за случајот ,,Камион на смртта” се пуштени на слобода

Канал5 - 27.10.2019

Британските власти ослободија тројца осомничени за убиството на 39 лица , кои починале во камион – ладилник во близина на Есекс пред три дена. Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои биле уапсени во врска со смртта на 39 ...

Во камион-ладилник во Франција најдени осуммина мигранти под замрзнато пилешко

Канал5 - 27.10.2019

Осум Авганистанци , од кои четворица малолетни , биле најдени во камион – ладилник во француското пристанште Кале , на северот на земајата. Авганистанците биле премрзнати , но здрави , а полицијата ги привела двајцата романски возачи , кои се ...

Уапсено и петто лице поврзано со „камионот на смртта“

А1 On - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Алфа - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Тројца од осомничените за убиството на 39-те лица во камионот на смртта ослободени со кауција

А1 On - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои бea уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Во Виетнам собрана ДНК за идентификација на жртвите од „камионот на смртта“

А1 On - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Во Виетнам собрана ДНК заради идентификација на жртвите од „камионот на смртта“

Нетпрес - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Во Виетнам собрана ДНК заради идентификација на жртвите од „камионот на смртта“

+инфо - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Осуммина мигранти пронајдени во камион-ладилник кој превезувал месо во Франција

Нетпрес - 27.10.2019

Осум Авганистанци , од кои четворица малолетни , биле најдени во камион – ладилник во француското пристанште Кале , на северот на земајата. Авганистанците биле премрзнати , но здрави , а полицијата ги привела двајцата романски возачи , кои се ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Независен - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Сител - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Со кауција ослободени тројца уапсени во истрагата за „камионот на смртта“ во Англија

Макфакс - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои бea уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

+инфо - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Во Виетнам ги идентификуваат жртвите од камионот со ДНК

Слободен Печат - 27.10.2019

Досега, 24 виетнамски семејства пријавиле исчезнување на нивните најблиски пред локалните власти, јавува веб-страницата. Полицијата во централниот дел на Виетнам соопшти дека однела форензички примероци од жители кои верувале дека членовите на ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Нетпрес - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Осум мигранти пронајдени измрзнати во камион кој превезувал месо во Франција

Макфакс - 27.10.2019

Осум мигранти, меѓу кои и четири деца, се пронајдени измрзнати во камион ладилник , кој требал да патува од француско пристаниште на траектот за Велика Британија. Мигрантите од Авганистан, биле пронајдени при рутинска проверка во француското ...

Осум мигранти пронајдени во камион кој пренесувал замрзнато пилешко месо во Франција

А1 On - 27.10.2019

Осуммина Авганистанци, од кои четворица се малолетни, беа пронајдени во камион ладилник во француско пристаниште. Приведени се двајца романски возачи, информираат судски извори. Мигранти, четворица мажи и четири жени, биле пронајдени при проверка на ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Либертас - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Во Виетнам собрана ДНК заради идентификација на жртвите од „камионот на смртта“

Бриф - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Во Виетнам собрана ДНК заради идентификација на жртвите од „камионот на смртта“

Денешен - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Велика Британија: Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Денешен - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Бројката на осомничени се шири: Уапсено и петто лице поврзано со „камионот на смртта“

Република - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Во Виетнам собрана ДНК заради идентификација на жртвите од „камионот на смртта”

Вечер Прес - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Авганистанци пронајдени во камион-ладилник скриени под замрзнато пилешко месо

24Инфо - 27.10.2019

Осум Авганистанци , од кои четворица малолетни , биле пронајдени во камион – ладилник во француското пристанште Кале , на северот на земајата. Авганистанците биле премрзнати , но здрави, а полицијата ги привела двајцата романски возачи , кои се ...

Возачот на камионот во кој беа пронајдени телата на 39 мажи и жени е обвинет за убиство

Пулс24 - 27.10.2019

Се работи за Морис Робинсон, 25-годишен возач, кој беше уапсен веднаш по пронаоѓањето на телата. Тој е обвинет и за организиран шверц на луѓе, организирање нелегална имиграција и перење пари.

Приведено и петто лице за „камионот на смртта“

iPortal - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Локално - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

Опсервер - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

4NEWS - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Во Виетнам собрана ДНК од роднини на жртвите на камионот на смртта

Република - 27.10.2019

Полицијата во централен Виетнам соопшти денеска дека зела форензички примероци од жители кои веруваат дека членовите од нивното семејство би можеле да бидат меѓу 39-те жртви кои беа пронајдени мртви во приколка на камион, минатата недела во Англија.

Со кауција ослободени тројца уапсени во истрагата за „камионот на смртта“ во Англија

Точка - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои бea уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Со кауција ослободени тројца уапсени во истрагата за „камионот на смртта“ во Англија

MTM - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои бea уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Со кауција ослободени тројца уапсени во истрагата за „камионот на смртта“ во Англија

24Инфо - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои бea уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта”

24Инфо - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Со кауција ослободени тројца уапсени во истрагата за „камионот на смртта“

Н.Македонија - 27.10.2019

Британската полиција денеска соопшти дека тројца осомничени, кои беа уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник, се ослободени со кауција. Полицијата на југоистокот на Англија соопшти дека се ослободени ...

Уапсено и петто лице за „камионот на смртта“

MakPress - 27.10.2019

Ирската полиција соопшти дека уапсила машко лице кого британските власти го бараат во врска со случајот со камионот ладилник, во кој на југоистокот од Англија беа пронајдени 39 мртви лица.

Возачот на камионот на смртта е обвинет за убиство на 39 луѓе

Канал5 - 26.10.2019

Возачот на камионот- ладилник , каде беа пронајдени телата на 39 мажи и жени , е обвинет за убиство. Станува збор за Морис Робинсон, 25-годишен возач, кој беше уапсен веднаш по пронаоѓањето на телата.

Во камионот на смртта имало и мигранти од Виетнам, платиле 30.000 фунти

Фокус - 26.10.2019

Се повеќе Виетнамци стравуваат дека нивните роднини се меѓу 39-те тела пронајдени во камион-ладилник откриен во поркаината Есекс, во Велика Британија. „Мојот пат во странство не успеа. Мамо, те сакам.

Продолжува истрагата по смртта на 39 лица во камион во Есекс

24 Вести - 26.10.2019

Британската полицијата продолжува со испрашување на четворица осомничени за смртта на 39 лица чии тела беa пронајдени во камион во Есекс. Еден маж на 48 години од Северна ирска беше приведен на аеродром под сомнение за убиство, а други две лица – ...

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Фокус - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Нови детали и можен пресврт –Повеќето во камионот на смртта биле Виетнамци со кинески пасоши (ВИДЕО)

Канал5 - 26.10.2019

Британската полиција испитува четврица осомничени за убиството на 39 лица, чии тела беа најдени во камион-ладилник во Есекс. Повеќе семејства од Виетнам стравуваат дека телата на нивните најблиски се наоѓаат меѓу 39-те жртви кои се пронајдени во ...

Полицијата бара помош од виетнамската заедница за идентификација на мртвите од камионот

Макфакс - 26.10.2019

Британската полиција бара помош од припадниците на виетнамската заедница во таа земја и во странство за да ги идентификува телата на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник во Есекс, изјави денеска главниот инспектор, Мартин Пасмор.

Возачот на камионот во Британија, обвинет за убиство на 39 луѓе

Макфакс - 26.10.2019

Возачот на камионот со приколка-ладилник во која во Англија беа пронајдени 39 мртви тела е обвинет за 39 убиства, јави Би-би-си. Станува збор за Морис Робинсон, 25-годишен возач, кој беше уапсен веднаш по пронаоѓањето на телата.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

А1 On - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Независен - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Возачот обвинет по 39 точки за убиство

МКД - 26.10.2019

25-годишниот Мо Робинсон е обвинет и за трговија со луѓе и перење пари. Возачот на камионот во кој беа најдени 39 мртви мигранти е обвинет за убиство и трговија со луѓе. Морис Робинсон (25) од Ко Армаг во Северна Ирска се соочува со 39 обвиненија за ...

СОПРУГА НА ВИЕТНАМЕЦ КОЈ ЗАГИНА ВО ПРИКОЛКАТА ВО АНГЛИЈА: „Јас му го платив патот до смртта“

Слободен Печат - 26.10.2019

Со надеж за подобар живот, Хоанг ги обезбедила парите, но направила огромни долгови, а притоа го платила и патот кој го одвел нејизниот сопруг директно во смрт. Таа низ солзи говори дека него веќе го нема, дека се е загубено, а останале само ...

Британија: Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Нова ТВ - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Уапсен брачен пар, поврзан со „камионот на смртта“

Слободен Печат - 26.10.2019

Британските медиуми објавија дека се работи за брачен пар Јоана и Томас Махер, кои се поранешни сопственици на камионот. Тие тврдат дека го продале камионот пред повеќе од една година. Британската полиција, која ја истражува смртта на 39 лица, кои ...

Возачот на „камионот на смртта“ обвинет за убиство, трговија со луѓе и перење пари

+инфо - 26.10.2019

Предвидено е Робинсон да се појави пред Судот во Челмсфорд во понеделник под обвинение за 39 убиства, заговор за извршување трговија со луѓе и заговор за помагање при илегална имиграција и перење пари.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Нетпрес - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Крвави отпечатоци, пена на устите: Жртвите во камионот на смртта се бореле до последен момент

А1 On - 26.10.2019

Мигрантите кои починаа во студениот камион оставија „крвави отпечатоци“ од внатрешноста на вратите и на sидовите на контејнерите, беше откриено синоќа. Тоа покажува дека до последен момент жртвите очајно се бореле да се ослободат.

„Крвави отисоци од рацете“ за 30.000 фунти: Жртвите очајнички се бореле до последно

Независен - 26.10.2019

Се повеќе Виетнамци стравуваат дека нивните роднини се меѓу 39-те тела пронајдени во камион-ладилник откриен во поркаината Есекс, во Велика Британија. „Мојот пат во странство не успеа. Мамо, те сакам.

Полицијата сослушува четворица осомничени за смртта на 39 лица во камион во Есекс

Нова ТВ - 26.10.2019

Полицијата продолжува со испрашување на четворица осомничени за смртта на 39 лица чии тела беa пронајдени во камион во Есекс. Еден маж на 48 години од Северна Ирска беше приведен на аеродром под сомнение за убиство, а други две лица – маж и жена од ...

(ВИДЕО) Повеќето во камионот на смртта биле Виетнамци со кинески пасоши

Нетпрес - 26.10.2019

Британската полиција испитува четврица осомничени за убиството на 39 лица, чии тела беа најдени во камион-ладилник во Есекс. Повеќе семејства од Виетнам стравуваат дека телата на нивните најблиски се наоѓаат меѓу 39-те жртви кои се пронајдени во ...

Свештеник стравува дека повеќето од жртвите во камионот во Британија се од Виетнам

Р.С.Европа - 26.10.2019

Повеќето од 39 лица пронајдени мртви во камионот во близина на Лондон, најверојатно биле од Виетнам, изјави локален виетнамски свештеник. Телата беа откриени во средата во камион на околу 32 км источно од центарот на Лондон.

Стравуваат дека нивните најмили умреле во камионот на смртта: Неколку семејства од Виетнам се сомневаат дека имаат ...

Точка - 26.10.2019

Неколку семејства од Виетнам се јавиле денес со сомнение дека има нивни роднини меѓу 39-те загинати лица пронајдени оваа недела во камион на југоистокот на Англија. Полицијата вчера уапсила уште три лица осомничени за убиство и трговија со луѓе.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта”

Вечер Прес - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Мо Робинсон е обвинет за убиство, трговија со луѓе и перење пари

Тера - 26.10.2019

Возачот на камионот во кој беа најдени 39 мртви мигранти е обвинет за убиство и трговија со луѓе. Морис Робинсон (25) од Ко Армаг во Северна Ирска се соочува со 39 обвиненија за убиство, заговор за трговија на луѓе, заговор за помош на незаконска ...

Возачот на камионот во Британија, обвинет за убиство на 39 луѓе

Точка - 26.10.2019

Возачот на камионот со приколка-ладилник во која во Англија беа пронајдени 39 мртви тела е обвинет за 39 убиства, јави Би-би-си. Станува збор за Морис Робинсон, 25-годишен возач од Северна Ирска, кој беше уапсен веднаш по пронаоѓањето на телата.

Полицијата бара помош од виетнамската заедница за идентификација на мртвите од камионот

Точка - 26.10.2019

Британската полиција бара помош од припадниците на виетнамската заедница во таа земја и во странство за да ги идентификува телата на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник во Есекс, изјави денеска главниот инспектор, Мартин Пасмор.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

PressingTV - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Полицијата бара помош од виетнамската заедница за идентификација на мртвите од камионот

24Инфо - 26.10.2019

Британската полиција бара помош од припадниците на виетнамската заедница во таа земја и во странство за да ги идентификува телата на 39 лица пронајдени во камионот со приколка-ладилник во Есекс, изјави денеска главниот инспектор, Мартин Пасмор.

Возачот на камионот во Британија, обвинет за убиство на 39 луѓе

24Инфо - 26.10.2019

Возачот на камионот со приколка-ладилник во која во Англија беа пронајдени 39 мртви тела е обвинет за 39 убиства, јави Би-би-си. Станува збор за Морис Робинсон, 25-годишен возач, кој беше уапсен веднаш по пронаоѓањето на телата.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Република - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Четворица уапсени за камионот на смртта, жртвите не се Кинези, криумчарите им ги враќаат парите

Република - 26.10.2019

Британската полиција која ја истражува смртта на 39 луѓе кои неделава беа пронајдени во камионот на смртта во Есекс, потврдува дека досега успсила четири лица поврзани со злосторството. Полицијата уапсила маж и жена на 38 години под сомнение дека ...

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Локално - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Порака на една од жртвите од приколката-ладилник во Англија

Тера - 26.10.2019

Британската полиција соопшти дека уапсила уште едно, четврто лице, во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камион во југоисточна Англија. Полицијата претходно рече дека сите жртви веројатно се кинески државјани, но се појавија извештаи дека ...

И Виетнамци меѓу пронајдените во камионот на смртта во Велика Британија

Либертас - 26.10.2019

Се повеќе Виетнамци стравуваат дека нивните роднини се меѓу 39-те тела пронајдени во камион-ладилник откриен во поркаината Есекс, во Велика Британија. „Мојот пат во странство не успеа. Мамо, те сакам.

Британската полиција поднесе обвинение против возачот на „камионот на смртта“

iPortal - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

Опсервер - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Возачот на „камионот на смртта“ обвинет за убиство, трговија со луѓе и перење пари

Либертас - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Мамо, не можам да дишам: Последна порака од камионот на смртта

Expres - 26.10.2019

Се повеќе Виетнамци стравуваат дека нивните роднини се меѓу 39-те лица што беа пронајдени во камионот ладилник откриен во Есекс, Велика Британија. Британската полиција најпрво соопшти дека се работи за Кинези, но подоцна се покажа дека најмалку шест ...

Поднесено обвинение против возачот на „камионот на смртта“

MakPress - 26.10.2019

Британската полиција соопшти денеска дека поднела обвинение против Морис Робинсон, 25-годишен возач на камион, кој беше уапсен откако претходно оваа недела во приколката од неговото возило беа пронајдени 39 безживотни тела.

Две лица уапсени за убиство на 39-те Кинези пронајдени во камионот во Есекс

Фокус - 25.10.2019

Две лица се уапсени под сомнение за убиство и за трговија со луѓе во врска со откривањето на 39-те тела во ладилник во камион во областа Есекс во Британија. Се работи за маж и жена, обајцата на 38 годишна возраст, кои се приведени по налог на ...

ВИДЕО Жена и маж се уапсените поради 39 тела најдени во камионот во Англија

Фокус - 25.10.2019

Откако Кина побара од Британија „строго да ги казни“ одговорните за смртта на тие луѓе, британската полиција која ја истражува смртта на 39-те луѓе, кинески државјани, кои неделава беа најдени мртви во камион во близина на Лондон објави дека уапсила ...

Возачот се онесвестил кога ја отворил вратата од камионот

Канал5 - 25.10.2019

Возачот Мо Робинс, кој го возеше камионот во кој беа пронајдени тела на 39 кинески мигранти, наводно се онесвестил кога ја отвори вратата и ги видел мртвите тела, пренесува Дејли Меил. Полицијата го убеди судијата да им даде уште 24 часа да го ...

Се проверува идентитетот на замрзнатите 39 лица во камион во Лондон

Фокус - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон на својата интернет-страница објави дека британската полиција го проверува идентитетот на 39 лица кои беа пронајдени мртви во камион со приколка ладилник недалеку од главниот град на Велика Британија и дека нивното ...

Кина бара строга казна за виновниците за смртта на 39 жртви најдени во камион

Алсат-М - 25.10.2019

Кинеските власти побараа од Велика Британија строга казна за виновните за смртта на 39 кинески државјани најдени во камион во близина на Лондон. Полицијата засега го сомничени возачот на камионот за убиство, но се уште нема обвинение против него.

Маж и жена се уапсени поради поврзаност со најдените 39 мртви Кинези во камион-ладилник во Британија

Канал5 - 25.10.2019

Британската полиција уапси маж и жена како осомничени за криумчарење луѓе , откако пред два дена во камион ладилник беа најдени тела на 39 Кинези , меѓу кои и еден тинејџер. Откако Кина ја повика Велика Британија „строго да ги казни“ одговорните за ...

Не можам да дишам, умирам – виетнамско семејство стравува дека нивна ќерка била во камионот во кој починаа 39 луѓе

Сакам да кажам - 25.10.2019

Најмалку шест од 39-те луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија можеби биле Виетнамци, иако во прв момент беше објавено дека станува збор за Кинези. Шест виетнамски семејства стравуваат дека нивни роднини се меѓу жртвите.

,,Умирам , не можам да дишам” , страшна порака на девојка од Виетнам во камионот на смртта

Канал5 - 25.10.2019

Семејство од Виетнам се сомнева дека меѓу 39- те жртви во камионот , најден во Британија , се наоѓа и нивната ќерка . Според првите полициски информации, за сите жртви се верува дека се од кинеско потекло, но родителите и роднините на 26-годишната ...

Во Велика Британија уапсено четврто лице поврзано со камионот на смртта

Макфакс - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека уапсила уште едно, четврто лице, во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камион во југоисточна Англија. Заменичката на шефот на полицијата на Есекс, Пипа Милс вели дека на аеродром денеска бил уапсен 48-годишен ...

Во Британија уапсен и четврти осомничен за смртта на 39-те луѓе во камионот

Нетпрес - 25.10.2019

Полицијата на англиската грофовија Есекс уапсила четврто лице осомничено за случајот со смртта на 39 луѓе, чиишто тела во средата беа пронајдени во камиот-ладилник во близина на Лондон, соопштено е во петокот вечерта.

Девојка испратила порака од камионот на смртта: „Не можам да дишам, мамо, те сакам“

Макфакс - 25.10.2019

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест виетнамски семејства стравуваат дека нивни роднини се меѓу жртвите, иако првично полицијата ...

Кина бара строга казна за виновниците за смртта на 39 жртви најдени во камион

Press24 - 25.10.2019

Осум од жртвите се жени, останатите се мажи. Британските власти велат дека процеост на идентификација ќе потрае некое време, додека завршат со обдукции за да се утврди како точно починале.

Нови апсења поради смртта на 39 лица во камионот- приведени маж и жена од Ирска

Press24 - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени поради смртта на 39 луѓе во приколка од камион во Есекс, јавуваат британските медиуми. Маж и жена на возраст од 38 години од Варингтон, се уапсени под сомнение дека се виновни за убиство и завера за шверц на луѓе, соопшти ...

Кинеската амбасада: Не е потврдено државјанството на починатите 39 лица

Независен - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон соопшти дека британската полиција сѐ уште не може да потврди дали 39-те лица кои беа мртви пронајдени во камион, биле кинески државјани. Медиумите претходно јавија дека британската полиција соопшти, а Пекинг потврдил ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Сител - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39те лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени под ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Курир - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39-те лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени под ...

Британската полиција го утврдува идентитетот на 39-те лица кои беа мртви пронајдени во камион- не е утврдено дека се ...

Press24 - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон соопшти дека британската полиција се уште не може да потврди дали 39-те лица кои беа мртви пронајдени во камион, биле кинески државјани. Медиумите претходно јавија дека британската полиција соопшти, а Пекинг потврдил ...

Последна порака од камионот на смртта: Мамо и тато, многу ми е жал, умирам, не можам да дишам

+инфо - 25.10.2019

Виетнамката Тра Мај (26) можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија. Како можна жртва, нејзе ја наведе член на една организација за заштита на човекови права од Ханој, објави британски „ ...

Последна порака од камионот во Англија: „Мамо и тато умирам, не можам да дишам"

Press24 - 25.10.2019

Виетнамката Тра Мај можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија. 26-годишната девојка на своето семејство испратила пораки во кои напишала: - „Мамо и тато, многу ми е жал.

Една од жртвите од камионот на смртта испратила порака: Жал ми е мамо, не успеав, те сакам

А1 On - 25.10.2019

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест виетнамски семејства стравуваат дека нивни роднини се меѓу жртвите, иако првично полицијата ...

Кинеската амбасада: Не е потврдено државјанството на починатите 39 лица

Курир - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон соопшти дека британската полиција се уште не може да потврди дали 39-те лица кои беа мртви пронајдени во камион, биле кинески државјани. Медиумите претходно јавија дека британската полиција соопшти, а Пекинг потврдил ...

Жртвите во „камионот на смртта“ во Британија биле заробени во ладилниот на – 25 уште пред влезот во Белгија

ММС - 25.10.2019

Вкупно 39-те жртви пронајдени во камионот-ладилник во Есекс веќе биле заробени во ладилникот на минус 25 степени уште пред да влезат во Белгија, соопштиле од полицијата, а пренесува „Градијан“.

Мистеријата продолжува: 39 тела пронајдени во ладилник, возачот го возел камионот само 5 минути

Press24 - 25.10.2019

Британската влада се уште истрашува како 39 лица, државјани на Кина , завршиле во камион каде при тоа се смрзнале до смрт во ладилник, а фокусот на истрагата се става на трговија со луѓе. Се уште не е јасно како и кога е уапсен возачот Мо Робинсон.

НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ ТОЧНО БИЛ ВО КАМИОНОТ НА СМРТТА ВО АНГЛИЈА: Кинезите велат дека полицијата и натаму ги утврдува жртвите!

Слободен Печат - 25.10.2019

Во меѓувреме, Глобал Тајмс, кој го објавува официјалната листа на кинската Комунистичка партија, ја повикал Британија и другите европски државјани да прифатат некоја одговорност за смрт на 39 лица.

Кинеската амбасада во Лондон вели дека државјанството на замрзнатите во камионот не е потврдено

Макфакс - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон на својата интернет-страница објави дека британската полиција го проверува идентитетот на 39 лица кои беа пронајдени мртви во камион со приколка ладилник недалеку од главниот град на Велика Британија и дека нивното ...

Кина бара строга казна за виновниците за смртта на 39 жртви најдени во камион

Р.С.Европа - 25.10.2019

Кинеските власти побараа од Велика Британија строга казна за виновните за смртта на 39 кинески државјани најдени во камион во близина на Лондон. Полицијата засега го сомничени возачот на камионот за убиство, но се уште нема обвинение против него.

НОВИ АПСЕЊА за случајот со камионот на смртта во кој загинаа 39 луѓе

Слободен Печат - 25.10.2019

На детективите им се дадени дополнителни 24 часа да ги испрашуваат Мо Робинсон, 25-годишниот возач на камионот. Уште две лица се уапсени поради смртта на 39 луѓе во приколка од камион во Есекс, јавуваат британските медиуми.

Две лица уапсени за убиство на 39-те Кинези пронајдени во камионот во Есекс

Нова ТВ - 25.10.2019

Две лица се уапсени под сомнение за убиство и за трговија со луѓе во врска со откривањето на 39-те тела во ладилник во камион во областа Есекс во Британија. Се работи за маж и жена, обајцата на 38 годишна возраст, кои се приведени по налог на ...

Уште две лица уапсени поради смртта на 39 мигранти во камион ладилник

Макфакс - 25.10.2019

Уште две лица уапсени за камионот во кој беа пронајдени 39 тела. Станува збор за маж и жена на возраст од 38 години, кои се уапсени во врска со смртта на 39 лица, според полицијата на Есекс.

Уапсени уште двајца во врска со 39-те жртви пронајдени во камион во Британија

Р.С.Европа - 25.10.2019

Британската полиција уапси уште двајца луѓе во врска со смртта на 39 жртви пронајдени во приколка во југоисточна Англија. Уапсени се маж и жена, и двајцата на 38 годишна возраст од северозападна Англија.

Девојка испратила порака од камионот на смртта: „Не можам да дишам, мамо, те сакам“

Курир - 25.10.2019

Виетнамката Тра Мај (26) можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија. Како можна жртва, нејзе ја наведе член на една организација за заштита на човекови права од Ханој, објави британски ...

Британската полиција уапси две лица за криумчарење луѓе

Нетпрес - 25.10.2019

Британската полиција која ја истражува смртта на 39 луѓе, кои наводно се кинески државјани, кои оваа седмица беа најдени мртво во камион во близина на Лондон, соопшти во петокот дека уапсила две лица под сомневање дека криумчареле луѓе, иоти ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

А1 On - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39те лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени под ...

Поради 39 тела најдени во камионот, уапсени жена и маж од Англија (ВИДЕО)

МКД - 25.10.2019

Британската полиција која ја истражува смртта на 39-те луѓе, кинески државјани, кои неделава беа најдени мртви во камион во близина на Лондон, соопшти денес дека уапсила две лица под сомнеж дек шверцувале луѓе и продолжува да го испрашува возачот на ...

Последна порака од камионот во Англија: „Мамо и тато умирам, не можам да дишам“

Сител - 25.10.2019

Виетнамката Тра Мај можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија. 26-годишната девојка на своето семејство испратила пораки во кои напишала: - „Мамо и тато, многу ми е жал.

ПОСЛЕДНАТА ПОРАКА НА ЕДНА ОД ЖРТВИТЕ НА „КАМИОНОТ НА СМРТТА“? „Умирам, не можам да дишам“

Слободен Печат - 25.10.2019

Утврдено е дека Тра Мај пораките ги испраќала во вторникот навечер, само неколку часови пред да бидат пронајдени телата на 31 маж и осум жени. Засега не е потврдено дали таа навистина била во камионот.

Кинеската амбасада во Лондон вели дека државјанството на замрзнатите во камионот не е потврдено

Centar - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон на својата интернет-страница објави дека британската полиција го проверува идентитетот на 39 лица кои беа пронајдени мртви во камион со приколка ладилник недалеку од главниот град на Велика Британија и дека нивното ...

Девојка испратила порака од камионот на смртта: „Не можам да дишам, мамо те сакам“

24Инфо - 25.10.2019

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест виетнамски семејства стравуваат дека нивни роднини се меѓу жртвите, иако првично полицијата ...

Уште две лица уапсени поради смртта на 39 мигранти во камион ладилник

24Инфо - 25.10.2019

Уште две лица уапсени за камионот во кој беа пронајдени 39 тела. Станува збор за маж и жена на возраст од 38 години, кои се уапсени во врска со смртта на 39 лица, според полицијата на Есекс.

ПОЧИНА ВО КАМИОНОТ: Виетнамка тргнала во Англија по подобар живот

Фактор - 25.10.2019

Девојка од Виетнам која најверојатно била во камионот во Англија каде беа најдени мртви тела, пред да почине им пишала на блиските. „Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам“, напишала таа.

Возачот на „камионот на смртта“ се онесвестил кога ги видел 39те мртви тела

Кумановски м. - 25.10.2019

Возачот Мо Робинс, кој стоел зад воланот на „камионот на смртта“ во кој беа пронајдени тела на 39 мртви кинески мигранти, наводно се онесвестил кога ја отвори вратата и ги видел мртвите тела, пренесува Дејли Меил.

Последна порака од камионот во Англија: „Мамо и тато умирам, не можам да дишам“

4NEWS - 25.10.2019

Виетнамката Тра Мај можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија. 26-годишната девојка на своето семејство испратила пораки во кои напишала: Извор: Сител ...

Мистериозна смрт на 39 лица во камион: фатално патување кое се повторува

Фактор - 25.10.2019

Трагедијата на луѓето пронајдени мртви во камион во Велика Британија не е прва од ваков вид во Европа и ги потенцира опасностите со кои се соочуваат мигрантите во мрежата на шверц и напорите на властите да спречат нелегална миграција.

Нови детали за возачот на камионот на смртта: Кога ги видел телата се онесвестил

Република - 25.10.2019

Возачот Мо Робинсон кој бил зад воланот на камионот на смртта во чија што приколка беа пронајдени 39 безживотни тела на мигранти од Кина, наводно се онесвестил кога ја отворил вратата и ги видел мртвите тела.

Протекуваат нови детали за возачот на камионот на смртта: Кога ги видел телата се онесвестил

Точка - 25.10.2019

Возачот Мо Робинсон кој бил зад воланот на камионот на смртта во чија што приколка беа пронајдени 39 безживотни тела на мигранти од Кина, наводно се онесвестил кога ја отворил вратата и ги видел мртвите тела.

Нема официјална потврда за националноста на жртвите од камионот „ковчег“

MTM - 25.10.2019

Сè уште се истражува дали телата пронајдени во камионот „ковчег“ во Англија се кинески државјани. Ова го објави амбасадата на азиската земја во Лондон. Британските власти предупредија дека процесот на идентификување на мртвите ќе биде долг.

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Вечер Прес - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени ...

ПОРАКА ОД КАМИОНОТ НА СМРТТА: Мамо, умирам, не можам да дишам!

Денешен - 25.10.2019

Според првите полициски информации, за сите жртви се верува дека се од кинеско потекло, но родителите и роднините на 26-годишната виетнамка Фам Ти Тра Мој се сомневаат дека нивната ќерка е меѓу загинатите – имено, девојката на мајка и и пратила ...

Возачот се онесвестил кога ја отворил вратата на “камионот на смртта“

Пулс24 - 25.10.2019

Возачот Мо Робинс, кој го возеше камионот во кој беа пронајдени тела на 39 кинески мигранти, наводно се онесвестил кога ја отвори вратата и ги видел мртвите тела, пренесува “Дејли Меил“. Полицијата го убеди судијата да им даде уште 24 часа да го ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Бриф - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени ...

Kинеската амбасада: Не е потврдено државјанството на жртвите во камионот

Бриф - 25.10.2019

Во индустрискиот парк Ватерглад на Источна авенија во Есекс, област на околу 30 километри југо-источно од Лондон, локалното население вчера поставуваше букети со цвеќиња во чест на 39 жртви кои беа најдени во ладилникот на камионот.

Кинеската амбасада во Лондон вели дека државјанството на замрзнатите во камионот не е потврдено

Точка - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон на својата интернет-страница објави дека британската полиција го проверува идентитетот на 39 лица кои беа пронајдени мртви во камион со приколка ладилник недалеку од главниот град на Велика Британија и дека нивното ...

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА БЕГАЛЕЦОТ КОЈ ВО КАМИОН СО ЛАДИЛНИК ПРЕЖИВЕА ДО БРИТАНИЈА: Уште ме прогонува врисокот на луѓето

Фактор - 25.10.2019

Шокантното откритие на 39 тела во приколка со камион - ладилник на југот на Англија го потсети на своето патување Ахмад Ал-Рашид, сириски бегалец. За 55 дена, тој ги правеше видеата и ги стави на располагање на BBC за документарен филм.

Жртвите во “камионот на смртта“ биле Кинези: Кина бара строга казна за виновниците

Вечер Прес - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека 39-те лица, кои беа пронајдени мртви во камион-ладилник во близината на Есекс, се државјани на Кина. Веднаш по оваа објава, кинеските власти побараа од Велика Британија строга казна за виновните за смртта на 39 ...

Истрага за камионот на смртта: Градоначалник тврди дека мигрантите биле мртви пред да пристигнат во неговиот град...

Точка - 25.10.2019

Додека истрагата околу камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела на мигранти од Кина трае, градоначалник на белгиски град тврди дека тие биле мртви пред да пристигнат во градот. Според зборовите на градоначалникот на Зебриж, Дирк Де Фау, ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

4NEWS - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39те лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени под ...

Уапсени жена и маж поради 39 тела најдени во камионот во Англија

Република - 25.10.2019

Откако Кина побара од Британија „строго да ги казни“ одговорните за смртта на тие луѓе, британската полиција која ја истражува смртта на 39-те луѓе, кинески државјани, кои неделава беа најдени мртви во камион во близина на Лондон објави дека уапсила ...

Маж и жена од Варингтон уапсени за смртта на 39 мигратни во камион

Денешен - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени ...

Бегалец открива како преживеал во камион со ладилник до Британија

Република - 25.10.2019

Ахмад Ал-Рашид, сириски бегалец ја раскажа својата приказна која траела 55 дена како е да се помине толку денови сокриен во ладилник на камиот. Сирискиот бегалец реши да зборува откако се случи трагедијата со 39 мртви бегалци.

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Опсервер - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени ...

Во Велика Британија уапсено четврто лице поврзано со камионот на смртта

Точка - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека уапсила уште едно, четврто лице, во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камион во југоисточна Англија. Заменичката на шефот на полицијата на Есекс, Пипа Милс, вели дека на аеродром денеска бил уапсен 48-годишен ...

Во Велика Британија уапсено четврто лице поврзано со камионот на смртта

24Инфо - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека уапсила уште едно, четврто лице, во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камион во југоисточна Англија. Заменичката на шефот на полицијата на Есекс, Пипа Милс, вели дека на аеродром денеска бил уапсен 48-годишен ...

(ВИДЕО) УАПСЕНИ МАЖ И ЖЕНА: Oсомничени се дека ги шверцувале 39-те луѓе кои во камион се најдени мртви

Фактор - 25.10.2019

Уапсени се жена и маж од Англија откако во камион беа најдени 39 мртви луѓе, за кои се испостави дека се кинески државјани. Уапсените се на возраст од 38 години, а уапсени се во Ворингтон на северозападот на Англија, под сомнеж дека учествувале во ...

Не се знае кој точно бил во камионот на смртта: Кинезите велат дека полицијата уште ги проверува идентитетите на ...

Точка - 25.10.2019

Кинеската амбасада во Лондон соопштила дека британската полиција уште не може да потврди дека 39-те лица, кои биле пронајдени мртви во задниот дел од камионот, во близина на Лондон, биле кинески државјани.

Девојка испратила порака од камионот на смртта: „Не можам да дишам, мамо те сакам“

Точка - 25.10.2019

Прости ми мамо, умирам, не можам да дишам, напишала Виетнамка која веројатно била во камионот на смртта, каде 39 лица во средата беа пронајдени мртви. Шест виетнамски семејства стравуваат дека нивни роднини се меѓу жртвите, иако првично полицијата ...

Уште две лица уапсени во врска со смртта на 39 лица во камион во Англија

Либертас - 25.10.2019

Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција. Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени ...

Сите жртви од бугарскиот „камион на смртта“ се Кинези

Н.Македонија - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека 39-те лица, кои беа пронајдени мртви во камион-ладилник во близината на Есекс, се државјани на Кина. Полицијата продолжи со испрашувањето на возачот на камионот Мо Робинсон (25), кој се товари за смртта на 31 маж и ...

Во Велика Британија уапсено четврто лице поврзано со „камионот на смртта“

Н.Македонија - 25.10.2019

Британската полиција соопшти дека уапсила уште едно, четврто лице, во врска со смртта на 39 лица пронајдени во камион во југоисточна Англија. Заменичката на шефот на полицијата на Есекс, Пипа Милс вели дека на аеродром денеска бил уапсен 48-годишен ...

39-Те луѓе пронајдени мртви во камион во Англија биле Кинези

Сакам да кажам - 24.10.2019

Т риесет и девет луѓе кои вчера се пронајдени мртви во камион во Англија биле Кинези, се дознава од истрагата. Полицијата продолжува да го испитува 25-годишниот возач Мо Робинсон од Северна Ирска, кој е осомничен за убиство, а биле пребарани и две ...

Кинески државјани се 39- те жртви, најдени во камион- ладилник во Британија

Канал5 - 24.10.2019

Триесет и деветте жртви кои беа пронајдени во камионот ладилник се кинески државјани. Причина за смрт на жртвите е смрзнување. Триесет и осуммина од починатите биле возрасни мажи, а меѓу нив бил и еден тинејџер.

39-те луѓе пронајдени мртви во камион во Англија биле кинески државјани

Телма - 24.10.2019

Британската полиција потврди дека 39-мина луѓе чии безживотни тела беа пронајдени во камион ладилник во индустриски комплекс во југо-источна Англија биле кинески државјани. Според овие информации, меѓу нив има 31 маж и 8 жени.

Страотна смрт, 39 кинески мигранти умирале во маки

24 Вести - 24.10.2019

Сите 39 лица, чии безживотни тела беа пронајдени вчера во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани. Британските медиуми пишуваат дека досегашната истрага утврдила дека во ладниот контејнер на температура од – 25 ...

Загинатите мигранти во камионот во Лондон се кинески државјани

24 Вести - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Борисов: Камионот со 39 беживотни тела не бил во Бугарија

Алсат-М - 24.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Британија не можело да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во земјата од регистрацијата во 2017 година, изјави премиерот на Бугарија Бојко Борисов, наведувајќи дека Бугарија соработува со ...

Мртвите 39 тела најдени во бугарски камион биле Кинези

Фокус - 24.10.2019

Триесет и девете жртви пронајдени мртви во приколка на камион во Есекс биле кинески државјани, пренесе Гардијан. Белгиските власти објавија детали за патувањето на приколката пронајдена во Грејс, а полицијата на Велика Британија ја продолжува ...

Кинези биле 38- те мажи и тинејџерот најдени во камион во Британија

Канал5 - 24.10.2019

Сите 39 мажи , меѓу кои и еден тинејџер се од кинеска националност , соопшти Би Би Си , повикувајќи се на извори од истрагата. Вчера во Есекс беа најдени тела на 38 мажи и едентинејџер во камион со приколка – ладилник , кои патувале по чуден пат од ...

Утврдена националноста на мртвите тела во камионот во Есекс

Алсат-М - 24.10.2019

Британските медиуми пренесоа дека 39-тте мртви тела откриени во камион во градот Есекс се Кинези. Случајот кој ја потресе меѓународната јавност беше обелоденет вчера кога полициска контрола во камиион ладилник ги пронашла жртвите.

Сите 39 жртви во камионот се Кинези

ТВ21 - 24.10.2019

Би-Би-Си објави дека сите 39 жртви во камионот кој беше пронајден во Пурфлит, се кинески државјани. Оваа информација доаѓа откако белгиските власти ја соопштија рутата на камионот кој наводно од таму со траект заминал кон Англија.

Би-Би-Си: Сите 39 жртви во камионот се Кинези

+инфо - 24.10.2019

Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото Грејс, на околу 40 километри источно од Лондон, од кои 31 маж и осум жени. Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна ...

Мигрантите од камионот на смртта немаа шанси да преживеат: 39 лица умираа полека во ладилникот на пат кон Британија

Сител - 24.10.2019

Во ладилник и без воздух 39 мигранти немаа шанса да преживеат. Не можеа да се спасат и никој не можеше да ги слушне. Дејли Мејл пишува дека 38 возрасни лица и еден тинејџер се смрзнувале до смрт во „апсолутно ужасни“ услови додека на товарниот брод ...

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СИРИСКИ БЕГАЛЕЦ: 55 дена се возевме со камион до Англија, немаше ниту воздух ниту светла (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.10.2019

Тој е еден од протагоностите на документарецот на „Би-Би-Си“ под наслов „Егзодус: Нашиот пат во Европа“. Помеѓу останатите, неговите снимки од внатрешноста на камионот откриваат во какви се ужасни услови мигрантите се обидуваат да стигнат до Западна ...

Кинеските мигранти пристигнале од Белгија, во камионот умреле на -25 степени

Макфакс - 24.10.2019

Продолжува истрагата за смртта на 39 кинески мигранти кои беа пронајдени мртви во приколката-ладилник на камион во Англија, што е еден од најтрагичните случаи на трговија со луѓе во оваа земја.

Сите 39 жртви во камионот во Англија се Кинези - полицијата истражува и во Ирска

Press24 - 24.10.2019

Сите 39 лица пронајдени во ладилникот на индустрискиот имот во близина на Лондон се од кинеска националност, пренесуваат британските медиуми. Полицијата од Есекс не била достапна за коментар, пренесува Ројтерс.

Кина потврди дека мртвите во камионот во Англија се нејзини државјани

Нетпрес - 24.10.2019

Кинеското министерство за надворешни работи потврди дека 39-те лица кои се пронајдени мртвио во камион недалеку од Лондон, се Кинези, објави во средата кинескиот весник на англиски јазик The Global Times.

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

А1 On - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА КАМИОНОТ НА СМРТТА: Затворени на -25 степени и без воздух, умирале во најголема агонија

Слободен Печат - 24.10.2019

Нивната агонија траела со часови поради тоа што биле затворени во ладилник, и без шанса некој да ги слушне нивните повици за помош. „Камионот на смртта“ , во кој се пронајдени 39 лица од кинеска националност на југот на Англија , предизвика големо ...

Сите мртви во камионот се кинески државјани

А1 On - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО РАЗОТКРИВА МОРНИЧАВИОТ СЛУЧАЈ: Возачот на „камионот на смртта“ дома имал 300.000 фунти

Слободен Печат - 24.10.2019

Камионот и ладилник-приколката се движеле самостојно, пред да стигнат во индустриската зона во Есекс каде се пронајдени. Британската полиција верува дека приколката е транспортирана со карго-брод од пристаништето Зебруге во Белгија до пристаништето ...

Истрага за „камионот на смртта“ во Велика Британија: можеби 39-те луѓе измрзнале до смрт

Алфа - 24.10.2019

Во тек е интензивна истрага за стравичниот случај што го вознемири светот во врска со пронајдениот „камион на смртта“ во Велика Британија, во кој беа пронајдени 39 човечки тела. ББС наведува дека истрагата продолжува денеска и со распит на возачот ...

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

Сител - 24.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со тракет пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно било соопштено дека камионот пристигнал од Бугарија, но од бугарското ...

Заврши истргата, еве кој се жртвите пронајдени во камионот

Курир - 24.10.2019

Во тек е интензивна истрага за стравичниот случај што го вознемири светот во врска со пронајдениот „камион на смртта“ во Велика Британија, во кој беа пронајдени 39 човечки тела. ББС наведува дека истрагата продолжува денеска и со распит на возачот ...

Истрагата покажа: Мигрантите умирале полека во ладилникот без воздух, немало кој да ги слушне

Курир - 24.10.2019

Во ладен контејнер и без воздух, 39 мигранти немале шанси да преживеат. Тие не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат медиумите за случајотшто беше обелоденет вчера, кога во приколката на товарното возило ...

Луѓето умирале полека, никој не можел да ги слушне - детали од истрагата за камионот во кој беа пронајдени 39 човечки ...

Press24 - 24.10.2019

Во ладилник и без воздух, 39 мигранти немале шанси да преживеат. Тие не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат медиумите за случајот што беше обелоденет вчера, кога во приколката на товарното возило во ...

Истрага за „камионот на смртта“ во Велика Британија: Можеби 39-те луѓе измрзнале до смрт

ММС - 24.10.2019

Во тек е интензивна истрага за стравичниот случај што го вознемири светот во врска со пронајдениот „камион на смртта“ во Велика Британија, во кој беа пронајдени 39 човечки тела. ББС наведува дека истрагата продолжува денеска и со распит на возачот ...

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија

Р.С.Европа - 24.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Британија не можело да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во земјата од регистрацијата во 2017 година, изјави премиерот на Бугарија Бојко Борисов, наведувајчи дека Бугарија соработува со ...

ВИДЕО: Пресврт во истрагата за камионот во кој беа пронајдени 39 човечки тела - во Англија пристигнал од Белгија

Press24 - 24.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со тракет пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно било соопштено дека камионот пристигнал од Бугарија, но од бугарското ...

ВИДЕО: Бугарскиот камион со 39 човечки тела во Англија пристигнал од Белгија

Независен - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со траект пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно соопштија дека камионот пристигнал од Бугарија, но од бугарското министерство ...

Истрага за камионот со 39 тела: Мигрантите умирале полека во ладилникот без воздух, немало кој да ги слушне

Макфакс - 24.10.2019

Во ладен контејнер и без воздух, 39 мигранти немале шанси да преживеат. Тие не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат медиумите за случајотшто беше обелоденет вчера, кога во приколката на товарното возило ...

ВИДЕО: Пресврт во истрагата за камионот во кој беа пронајдени 39 човечки тела – во Англија пристигнал од Белгија

Курир - 24.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со тракет пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно било соопштено дека камионот пристигнал од Бугарија, но од бугарското ...

Идентификацијата на лешевите е во тек, уште не се знае целосната рута на камионот

Макфакс - 24.10.2019

Вчера британската полиција пронајде 39 тела во камион со приколка-ладилник во Есекс, Англија. Веста ја шокираше Англија, Европа и светот и покрена една од најголемите полициски истраги. Mеѓу првите прашања кои вчера ги поставија медиумите и јавноста ...

Позната националноста на сите жртви најдени во камионот на смртта во Англија

Слободен Печат - 24.10.2019

Жртвите, меѓу кои и еден тинејџер, се најдени во средата во индустрискиот парк Вотерглејд, во раните утрински часови. Сите 39 луѓе чии тела се најдени во камион во Есекс, во Англија , се државјани на Кина, пренесува „Скај Њуз“.

ОВА Е ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ СО 39 МРТВИ: Британската полиција ги идентификува телата

Курир - 24.10.2019

Мо Робинсон има 25 години, тој е од Портадуан, Северна Ирска. Утрово е уапсен под сомнение за кривичното дело убиство, бидејќи во приколката од каминот со кој управуваше беа пронајдени 39 мртви тела, а меѓу нив имаше и еден тинејџер.

Британската полиција тврди дека камионот со безживотните тела дошол од Белгија

+инфо - 24.10.2019

Полицијата во Есекс соопшти дека се пронајдени безживотни тела на 39 мажи, меѓу кои и еден тинејџер, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството.

Сите 39 жртви од камионот во Англија се Кинези

Макфакс - 24.10.2019

Би-би-си објави дека сите 39 починати пронајдени вчера во камион во Есекс, Англија, се од кинеска националност. Оваа информација доаѓа откако белгиските власти објавија детали за трасата по која камионот патувал до Англија.

(ВИДЕО) Трисет и деветте жртви во камионот во Англија се Кинези

Нетпрес - 24.10.2019

Сите 39 миганти чиишто тела се пронајдени во камион во Англија, се државјани на Кина, пишуваат британските медиуми во четвртокот. Телевизиите BBC, ITV и Sky News објавија дека сите 39 жртви се кинески државјани, повикувајќи се на неименувани извори.

39-те мртовци најдени во бугарски камион биле Кинези

МКД - 24.10.2019

Мртвите тела најдени во камионот биле Кинези, а Белгија објави дополнителни детали за неговото патување. 39-те жртви пронајдени мртви во приколка на камион во Есекс биле кинески државјани, пренесе Гардијан .

Борисов: Камионот со 39 беживотни тела не бил во Бугарија

Press24 - 24.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Британија не можело да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во земјата од регистрацијата во 2017 година, изјави премиерот на Бугарија Бојко Борисов, наведувајќи дека Бугарија соработува со ...

Британија: 39-те мртви луѓе во камионот биле кинески државјани

Нова ТВ - 24.10.2019

Триесет и деветте мртви луѓе пронајдени во камионот во областа Есекс биле кинески државјани, дознава Би Би Си. Полицијата продолжува да го испрашува возачот на камионот Мо Робинсон (25), кој беше уапсен под сомнение за убиство.

Жртвите најдени во камионот во Британија биле Кинези

Р.С.Европа - 24.10.2019

Мртвите пронајдени во камионот во близина на Лондон, биле Кинези, соопшти денеска британската полиција. Вчера во контејнер од камион беа пронајдени 39 тела. Полицијата соопшти дека осум од жртвите биле жени, а останатите мажи.

Сите мртви во камионот се кинески државјани

Независен - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Исповед на бегалец кој преживеал пат во ладилник до Велика Британија: „Уште ме прогонува вресокот на луѓето“

Press24 - 24.10.2019

Шокантното откритие од 39 тела во приколка на камион-ладилник на југот на Англија, го потсетило Ахмад Ал-Рашид, бегалец од Сирија, на неговиот пат. Полни 55 денови снимал виде записи и ги испратил до Би-Би-Си за документарец.

Се уште не е утврден идентитетот на 39-те тела пронајдени во камионот во Есекс

MTM - 24.10.2019

„Идентитетот на жртвите сè уште не е потврден. Британската полиција и нејзината експозитура во Есекс формираа специјален тим на инспектори кои се специјалисти за сериозно кривично дело, но исто така, предупредуваа на последниот брифинг дека ...

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела пристигнал од Белгија,

iPortal - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Истрага за камионот со 39 тела: Мигрантите умирале полека во ладилникот без воздух, немало кој да ги слушне

Centar - 24.10.2019

Во ладен контејнер и без воздух, 39 мигранти немале шанси да преживеат. Тие не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат медиумите за случајотшто беше обелоденет вчера, кога во приколката на товарното возило ...

Меѓу 39те жртви во камионот имало 8 жени, сите починале замрзнувајќи

Бриф - 24.10.2019

Британската полиција потврди дека сите 39 луѓе кои се пронајдени мртви во камион во Есекс биле кинески државјани. Во исто време, тие објавија дека 31 маж и осум жени се меѓу жртвите. Полицијата исто така соопшти дека биле пребарувани три адреси во ...

Ова е момчето кое го возело камионот на смртта: Неговото семејство е запрепастено, наскоро ќе стане татко...

Точка - 24.10.2019

Британските власти го идентификуваа 25-годишниот возач на „камионот на смртта“ во кој беа пронајдени дури 39 мртви лица. Мо Робинсон од Северна Ирска е уапсен и обвинет за убиство во случајот поради кој е отворена една од најголемите истраги во ...

Потресна исповед на бегалецот кој во ладилникот го преживеал патот до Велика Британија: Нема воздух, нема светла, уште ...

Точка - 24.10.2019

Шокантното откритие на 39 тела во приколка на камион-ладилник на југот на Англија го потсетило Ахмад Ал-Рашид, бегалец од Сирија, на неговиот пат. Цели 55 дена снимал видео записи и ги отстапил на BBC за нивниот документарец.

Познато од каде се луѓето најдени мртви во камион во Англија

Фактор - 24.10.2019

39-те луѓе кои вчера беа пронајдени мртви во камион во Англија биле кинески државјани. Полицијата ја потврди оваа информација. Меѓу нив има 31 маж и 8 жени. Камионот и контејнерот во кој се пронајдени мртвите Кинези патувале одвоено пред да завршат ...

Истрага за камионот со 39 тела: Мигрантите умирале полека во ладилникот без воздух, немало кој да ги слушне

24Инфо - 24.10.2019

Во ладен контејнер и без воздух, 39 мигранти немале шанси да преживеат. Тие не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат медиумите за случајот кој беше обелоденет вчера, кога во приколката на товарното ...

Идентификацијата на лешевите е во тек, уште не се знае целосната рута на камионот

Centar - 24.10.2019

Вчера британската полиција пронајде 39 тела во камион со приколка-ладилник во Есекс, Англија. Веста ја шокираше Англија, Европа и светот и покрена една од најголемите полициски истраги. Mеѓу првите прашања кои вчера ги поставија медиумите и јавноста ...

Мигрантите без воздух умирале полека во камионот, немало кој да ги слушне

Вечер Прес - 24.10.2019

Во ладен контејнер и без воздух, 39-те мигранти пронајдени вчера во приколката на товарното возило во Есекс, Англија, немале шанси да преживеат. Тие самите не можеле да се спасат ниту пак никој можел да ги слушне нивните повици за помош, пишуваат ...

Белгија привремено затвора паркинзи со камиони, честопати користени од мигранти

MTM - 24.10.2019

Белгиските власти до 7-ми ноември ќе затворат неколку меѓународни паркинзи за камиони, каде честопати се бележат мигрантски престапи. Ова го објавија локалните медиуми по вчерашната вест за откриените 39 трупови во камион со ладилник во Велика ...

Сите 39 жртви од камионот во Англија се Кинези

Centar - 24.10.2019

Би-би-си објави дека сите 39 починати пронајдени вчера во камион во Есекс, Англија, се од кинеска националност. Оваа информација доаѓа откако белгиските власти објавија детали за трасата по која камионот патувал до Англија.

39-те жртви пронајдени во камионотот во Есекс биле во ладилник, во кој температурата треба да биде -25 Целзиусови ...

Либертас - 24.10.2019

Полицијата го реконструира последното патување на 39 луѓе кои утрово беа пронајдени мртви во камион во индустриска зона во Есекс, обидувајќи се да го состави мозаикот на една од најголемите трагедии поврзани со трговијата со луѓе во Британија.

Сите мртви во камионот се кинески државјани

Локално - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Сите 39 жртви од камионот во Англија се Кинези

24Инфо - 24.10.2019

Би-би-си објави дека сите 39 починати пронајдени вчера во камион во Есекс, Англија, се од кинеска националност. Оваа информација доаѓа откако белгиските власти објавија детали за трасата по која камионот патувал до Англија.

39 -те тела пронајдени во камион во Есекс се Кинези

MTM - 24.10.2019

39-те лица пронајдени мртви во ладилник со камион близу Лондон се Кинези, пренесуваат Ројтерс и ББС. Полицијата веќе го сослушала 25-годишниот возач, кој е уапсен и осомничен за ...

38- те мажи и тинејџерот најдени во камион во Британија биле Кинези

Бриф - 24.10.2019

Сите 39 мажи , меѓу кои и еден тинејџер се од кинеска националност , соопшти Би Би Си , повикувајќи се на извори од истрагата. Вчера во Есекс беа најдени тела на 38 мажи и едентинејџер во камион со приколка – ладилник , кои патувале по чуден пат од ...

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

Опсервер - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Сите мртви во камионот се кинески државјани

Опсервер - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

Либертас - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Сите мртви во камионот во Британија се кинески државјани

iPortal - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Кинеските мигранти пристигнале од Белгија, во камионот умреле на -25 степени

Centar - 24.10.2019

Продолжува истрагата за смртта на 39 кинески мигранти кои беа пронајдени мртви во приколката ладилник на камион во Англија, што е еден од најтрагичните случаи на трговија со луѓе во оваа земја.

Детали за смртта на -25 степени на 39-темина Кинези во камионот на смртта

Република - 24.10.2019

„Камионот на смртта“, во кој се пронајдени 39 лица од кинеска националност на југот на Англија, предизвика големо внимание во светската јавност, пренесува „Вечерње новости“ цитирајќи светски медиуми.

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

Бриф - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Мигрантите од камионот на смртта немале шанси да преживеат: 39 луѓе умирале полека и во ужасни услови, никој не можел ...

Точка - 24.10.2019

Во ладилник без воздух 39 мигранти немале шанси да преживеат. Не можеле да се спасат и никој не можел да ги слушне. Daily Mail пишува дека 38 возрасни и тинејџер полека замрзнувале до смрт во "апсолутно ужасни" услови додека на товарен брод од ...

Истрагата го промени текот: Нови детали за камионот во кој беа пронајдени 39 човечки тела

Република - 24.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој биле пронајдени 39 човечки тела во Пурфлит со тракет пристигнал од Белгија. Од полицијата на Есекс претходно било соопштено дека камионот пристигнал од Бугарија, но од бугарското ...

Борисов: „Не сме никако поврзани освен со табличките“

Тера - 24.10.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се огласи откако во Велика Британија беа најдени 39 мртви тела во камион од Бугарија. „Починатите лица пронајдени во камионот во Велика Британија не можеле да влезат во Бугарија затоа што возилото нема влезено во ...

Мртвите 39 тела најдени во бугарски камион биле Кинези

Либертас - 24.10.2019

Триесет и девете жртви пронајдени мртви во приколка на камион во Есекс биле кинески државјани, пренесе Гардијан. Белгиските власти објавија детали за патувањето на приколката пронајдена во Грејс, а полицијата на Велика Британија ја продолжува ...

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

Локално - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Што покажа истрагата за „камионот на смртта“? Мигрантите умирале во ладен контејнер и без воздух

Република - 24.10.2019

Во тек е интензивна истрага за стравичниот случај што го вознемири светот во врска со пронајдениот „камион на смртта“ во Велика Британија, во кој беа пронајдени 39 човечки тела. ББС наведува дека истрагата продолжува денеска и со распит на возачот ...

ХОРОР ВО БРИТАНИЈА: 39 мртви тела откриени во бугарски камион

Кумановски м. - 24.10.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека смртта на 39 лица пронајдени во задниот дел на камион влекач е „незамислива и навистина погубна трагедија“ и додаде дека ја следи истрагата. Телата се пронајдени во Грејс, Есекс, источно од Лондон, а ...

Жртвите во бугарскиот кампион биле Кинези

Република - 24.10.2019

Пронајдените тела, вкупно 39 кои беа пронајдени во приколка на камион во Есекс, Велика Британија биле кинески државјани, пренесе „Гардијан“. Белгиските власти објавија детали за патувањето на приколката, а полицијата на Велика Британија ја ...

Кинеските мигранти пристигнале од Белгија, во камионот умреле на -25 степени

Н.Македонија - 24.10.2019

Продолжува истрагата за смртта на 39 кинески мигранти кои беа пронајдени мртви во приколката ладилник на камион во Англија, што е еден од најтрагичните случаи на трговија со луѓе во оваа земја.

39-те лица пронајдени мртви во бугарски камион биле Кинези, потврди полицијата

Скопје1 - 24.10.2019

Триесет и деветте жртви кои беа пронајдени во камионот ладилник се кинески државјани. Причина за смрт на жртвите е смрзнување. Британската полиција потврди дека сите 39 луѓе кои се пронајдени мртви во камион во Есекс биле кинески државјани.

Камионот со безживотните тела во Британија дошол од Белгија, тврди британската полиција

MakPress - 24.10.2019

Британската полиција соопшти дека камионот во кој се пронајдени 39 безживотни тела во британскиот град Есекс пристигнал од Белгија, од градот Зебруг, во пристаништето Пурфлит, источна Англија.

Сите мртви во камионот се кинески државјани

MakPress - 24.10.2019

Сите 39 лица кои се пронајдени во приколка на камион-ладилник во југоисточна Англија се кинески државјани, јави Би Би Си, повикувајќи се на свои извори. Телата се пронајдени вчера, во приколка на камион-ладилник во индустриската зона во местото ...

Бугарското МНР нема информации за 39- те машки тела најдени во камион, меѓу мртвите и тинејџер

Фокус - 23.10.2019

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија.

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

Фокус - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Камионот со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

ТВ21 - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Камионот со 39 мртви тела во Англија пристигнал преку Белгија

Фокус - 23.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој се пронајдени тела на 39 лица стигнал во англиското пристаниште Пурфит со траект од белгиското пристаниште Зебриз. Во контејнерот на бугарскиот камион температурата изнесувала минус 25 ...

Возачот уапсен, во камион од Бугарија најдени 39 трупови

Фокус - 23.10.2019

Покрената е истрага за убиство откако рано утрово 39 лица биле пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс. Службите за итни случаи биле повикани на местото околу 1.40 часот по полноќ откако биле откриени 39-те жртви ...

39 мртви тела најдени во камион од Бугарија, уапсен возачот

ТВ21 - 23.10.2019

Покрената е истрага за убиство откако рано утрово 39 лица биле пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс. Службите за итни случаи биле повикани на местото околу 1.40 часот по полноќ откако биле откриени 39-те жртви ...

Британија: Во камион пронајдени безживотни тела на 39 мажи

Телма - 23.10.2019

Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, ...

Најдени 39 човечки тела во бугарски камион во Есекс (ВИДЕО)

Канал5 - 23.10.2019

Британската полиција во камионски контејнер во Есекс пронашла 39 човечки тела. Британската полиција соопшти дека уапсила маж под сомнение за убиство, откако телата на 39 лица биле денеска пронајдени во камионски контејнер во индустриска зона во ...

Пронајдени 39 лешеви во Англија во камион што дошол од Бугарија

Сакам да кажам - 23.10.2019

Триесет и девет лешеви се пронајдени во приколката на камион во Есекс, Англија, потврди полицијата. Возачот на камионот, 25-годишен маж од Северна Ирска, е уапсен под сомнеж дека извршил убиство.

(ВИДЕО) Ужас во Англија, 39 тела откриени во камион од Бугарија!

Алсат-М - 23.10.2019

Полицијата во градот Есекс откри камион натоварен со 39 мртви тела и го приведе возачот. Сите тела се на возрасни, освен едно кое е на тинејџер. Возачот (25) е од Северна Ирска и е приведен под сомнение за убиство, пренесуваат британските медиуми.

Бугарското МНР собира информации за случајот со камионот во Англија

Алсат-М - 23.10.2019

Бугарската амбасада во Велика Британија во соработка со локалните власти ги проверува информациите објавени во светските медиуми дека во Англија е откриен бугарски камион со 39 мртви тела, пренесуваат бугарските агенции .

Меѓу 39- те машки тела најдени во бугaрскиот камион , имало и тинејџер (ВИДЕО)

Канал5 - 23.10.2019

Во контејнер во бугарски камиони во англиската покраина Есекс , пронајдени се тела на 39 мажи, а 25-годишниот возач од Северна Ирска, е уапсен под сомнение за убиство. Камионот што пристигнал од Бугарија во неделата, било откриен рано утрово во ...

Грозно откритие во камион во Велика Британија - 39 лешови

Deutsche Welle - 23.10.2019

Во контејнер во бугарски камион полицијата во Лондон пронашла 39 мртви тела. Уапсен е возачот, кој наводно поминал невообичаена рута. Грозно откритие во Велика Британија: во голем бел контејнер на товарен камион во индустриска област Грејс, во ...

Во бугарски камион во Британија пронајдени тела на 39 лица

Телма - 23.10.2019

Тела на 39 лица се пронајдени во камион во британскиот град Грејс во близина на Лондон. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, е откриен рано изутринава во индустрискиот парк Вотерглејд.

Велика Британија – пронајден камион со 39 безживотни тела

24 Вести - 23.10.2019

Британската полиција почна истрагата за убиство, откако 39 луѓе беа пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс, во раните утрински часови....Службите за итни случаи биле повикани на местото околу два часот по полноќ, ...

Зошто возачот на бугарскиот камион со 39 тела возел еден ден подолго за да стигне до Есекс ? (ВИДЕО)

Канал5 - 23.10.2019

Засега нема официјални информации за убиството на 39 мажи , меѓу кои и тинејџер , чии тела утрово биле пронајдени во бугарски камион – контејнер во Есекс, Британија. Според досегашните сознанија , камионот дошол од Бугарија , преку цела Европа, ...

Уапсениот ирски возач ги превезувал 39- те жртви на минус 25 степени (ВИДЕО)

Канал5 - 23.10.2019

Во контејнерот на бугарскиот камион температурата изнесувала минус 25 степени , така што британските истражители сметаат дека 39- те мажи , меѓу кои и тинејџерот , можеби загинале од премрзнување.

Борисов: Телата не можеле да бидат натоварени во Бугарија

Канал5 - 23.10.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се огласи , откако во Есекс се најдени 39 тела во камион регистриран во Бугарија. ,,Загинатите лица пронајдени во камионот во Велика Британија не можеле да се натоварат во Бугарија затоа што возилото не влегло во ...

Полицијата го реконструира кобното патување на 39 луѓе кои беа пронајдени мртви во камион во Англија

Сакам да кажам - 23.10.2019

Полицијата го реконструира последното патување на 39 луѓе кои утрово беа пронајдени мртви во камион во индустриска зона во Есекс, обидувајќи се да го состави мозаикот на една од најголемите трагедии поврзани со трговијата со луѓе во Британија.

Бугарското МНР прибира информации за случајот со камионот во Англија

Нетпрес - 23.10.2019

Бугарската амбасада во Велика Британија во соработка со локалните власти ги проверува информациите објавени во светските медиуми дека во Англија е откриен бугарски камион со 39 мртви тела, пренесуваат бугарските агенции .

Борисов: Камионот, со 39 безживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година ГАЛЕРИЈА

+инфо - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не можеле да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Објавен идентитетот на возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 безживотни тела

А1 On - 23.10.2019

Идентитетот и фотографиите на возачот на камионот со 39 мртви лица кој е обвинет за убиство. Се работи за 25-годишниот Мо Робинсон од Портадаун, Северна Ирска, кој беше задржан во притвор откако беше откриен камионот со мртвите тела.

(Видео) Моментот кога камионот со 39 мртовци пристигнува на својата дестинација

Макфакс - 23.10.2019

Надзорни камери го регистрирале моментот кога камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела, стигнал на дестинацијата во индустриска зона на англискиот град Есекс. Камионот бил снимен од камери на објект во Индустрискиот парк Вотерглејд, а снимката ...

Хорор во Велика Британија: Во камион пронајдено 39 тела- уапсен возачот

Press24 - 23.10.2019

Во контејнер во камион во Есекс, пронајдени се телата на 39 мажи, а поради сомнеж за убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот од Северна Ирска. Камионот со телата, за кој се верува дека стигнал од Бугарија во неделата, бил откриен рано утрово ...

ОВА Е ВОЗАЧОТ НА КАМИОНОТ СО 39 МРТВИ: Британската полиција ги идентификува телата

Слободен Печат - 23.10.2019

Превезувал 39 луѓе на минус 25 степени. Мо Робинсон има 25 години, тој е од Портадуан, Северна Ирска. Утрово е уапсен под сомнение за кривичното дело убиство, бидејќи во приколката од каминот со кој управуваше беа пронајдени 39 мртви тела, а меѓу ...

Прва снимка од бугарскиот камион со 39 тела во Британија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.10.2019

Во камионот беа пронајдени тела на 38 возрасни мажи и еден тинејџер. Први снимки од камионот во кој беа пронајдени 39 тела на мажи во велика Британија се појавија на интернет. На видеата се гледа паркиран камион во индустрискиот парк во Есекс во ...

Бугарското МНР нема информации за 39-те машки тела најдени во камион

Слободен Печат - 23.10.2019

Нашата амбасада во Лондон е во контакт со локалните власти и го разгледува случајот, соопшти Министерството за надворешни работи на Бугарија. Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани ...

Објавен идентитетот на возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 лешeви

Макфакс - 23.10.2019

Возачот на камионот кој беше уапсен откако во приколката на товарното возило во Есекс, Англија беа пронајдени 39 безживотни тела е 25-годишниот, Мо Робинсон од Северна Ирска. Тој е уапсен под сомнение за убиство во врска со смртта на 39 лица.

Борисов за 39-те тела најдени во бугарски камион: „Не сме никако поврзани освен со табличките“

МКД - 23.10.2019

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се огласи откако во Велика Британија беа најдени 39 мртви тела во камион од Бугарија. „Починатите лица пронајдени во камионот во Велика Британија не можеле да влезат во Бугарија затоа што возилото нема влезено во ...

Бугарија се огласи во врска со безживотните тела кои беа пронајдени во камион

А1 On - 23.10.2019

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија, соопшти бугарското Министерството за надворешни ...

Борисов: Камионот со 39 безживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

А1 On - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Британската полиција открила 39 тела во камион од Бугарија

Курир - 23.10.2019

Британската полиција открила 39 тела во камион што дошол од Бугарија. Полицијата денеска соопшти дека го уапсиле 25-годишниот возач на камионот, кој е од Северна Ирска, под сомнение за убиство.

Борисов: Камионот со 39 беживотни тела не бил во Бугарија од 2017 година

Нова ТВ - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

Нетпрес - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не можеле да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

Слободен Печат - 23.10.2019

Бугарија соработува со британските власти во истрагата. Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот ...

Борисов: Камионот со 39 безживотни тела не бил во Бугарија од 2017

Макфакс - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не можеле да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска бугарскиот премиер, Бојко Борисов.

Британија во шок: Во камион пронајдени безживотни тела на 39 мажи ВИДЕО

+инфо - 23.10.2019

Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, е откриен рано изутринава во индустрискиот парк Вотерглејд. Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од ...

Британската полиција откри бугарски камион со 39 тела, уапсен возачот

А1 On - 23.10.2019

Полицијата пронајде камион со 39 тела во Есекс и го уапси возачот. Сите тела се на возрасни лице, освен едно лице кое се верува дека е тинејџер. 25-годишен маж од Северна Ирска е уапсен под сомнение за убиство.

Велика Британија: Во камион најдени тела на 39 мажи, уапсен возачот

Независен - 23.10.2019

Во контејнер на камион во Есекс, пронајдени се тела на 39 мажи, а поради сомнеж дека сторил убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот, по потекло од Северна Ирска. Камионот со телата, за кој е утврдено дека стигнал од Бугарија во неделата, ...

39 мртви тела најдени во камион од Бугарија, уапсен возачот

МКД - 23.10.2019

Покрената е истрага за убиство откако рано утрово 39 лица биле пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс. Службите за итни случаи биле повикани на местото околу 1.40 часот по полноќ откако биле откриени 39-те жртви ...

Британската полиција открила 39 тела во камион од Бугарија

Р.С.Европа - 23.10.2019

Британската полиција открила 39 тела во камион што дошол од Бугарија. Полицијата денеска соопшти дека го уапсиле 25-годишниот возач на камионот, кој е од Северна Ирска, под сомнение за убиство.

(Видео) Британската полиција пронајде 39 тела на мажи во камион од Бугарија

Макфакс - 23.10.2019

Во контејнер во камион во Есекс, пронајдени се телата на 39 мажи, а поради сомнеж за убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот од Северна Ирска. Камионот со телата, за кој се верува дека стигнал од Бугарија во неделата, бил откриен рано утрово ...

39 тела пронајдени во камион во Есекс, Англија

Нова ТВ - 23.10.2019

39 мртви тела утринава биле пронајдени во камион во Есекс, во Англија. Возачот на камион, 25-годишен маж од Северна Ирска, е уапсен под сомнение за убиство. Од полицијата во Есекс соопштија дека камионот патувал од Бугарија и влегол во земјата во ...

(Видео) Прва снимка од бугарскиот камион со 39 тела во Британија

Независен - 23.10.2019

Први снимки од камионот во кој беа пронајдени 39 тела на мажи во велика Британија се појавија на интернет. На видеата се гледа паркиран камион во индустрискиот парк во Есекс во Англија. полицијата го уапси возачот, а сега се појавија и први снимки ...

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

Независен - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Објавена фотографија од ирскиот возач кој превезувал 39 жртви на минус 25 степени ВИДЕО

+инфо - 23.10.2019

Во контејнерот на бугарскиот камион температурата изнесувала минус 25 степени, така што британските истражители сметаат дека 39- те мажи, меѓу кои и тинејџерот, можеби загинале од премрзнување.

Бугарско МНР: Нашата амбасада е во контакт со британските власти за лешeвите пронајдени во камионот

Макфакс - 23.10.2019

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија, соопшти бугарското Министерството за надворешни ...

Пронајдени се 39 мртви тела утринава во камион во Есекс, во Англија.

Нетпрес - 23.10.2019

39 мртви тела утринава биле пронајдени во камион во Есекс, во Англија. Возачот на камион, 25-годишен маж од Северна Ирска, е уапсен под сомнение за убиство. Од полицијата во Есекс соопштија дека камионот патувал од Бугарија и влегол во земјата во ...

Уапсен возачот на бугарскиот камион со 39 починати

ММС - 23.10.2019

Британската полиција почна истрагата за убиство, откако 39 лица беа пронајдени мртви во камион во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, Есекс, во раните утрински часови. Службите за итни случаи биле повикани на местото околу 01.40 часот по полноќ ...

Не се знае од каде потекнуваат 39-те жртви најдени во камионот во Британија

Р.С.Европа - 23.10.2019

Британската полицијата соопшти дека се уште не ги идентификувалa жртвите и не знаe од каде потекнуваат телата на 39-те жртви најдени во контејнер во близина на Лондон. Полицијата соопшти дека контејнерот бил донесен со камион од Бугарија.

Објавена фотографија од ирскиот возач кој превезувал 39 жртви

Нетпрес - 23.10.2019

Во контејнерот на бугарскиот камион температурата изнесувала минус 25 степени, така што британските истражители сметаат дека 39- те мажи, меѓу кои и тинејџерот, можеби загинале од премрзнување.

39 тела откриени во камион во Велика Британија

Глас на Америка - 23.10.2019

Тела на 39 лица се откриени во контејнер донесен со камион во Велика Британија. Британската полиција соопшти дека камионот бил откриен во индустрискиот парк Ватерглајд во Грејс, кој се наоѓа на околу 32 километри источно од Лондон.

Ужас во Англија, 39 мртви тела пронајдени во камион од Бугарија

Алфа - 23.10.2019

Грозно откритие во Велика Британија.39 мртви тела се пронајдени во приколка на камион во Есекс. Сите тела се на возрасни, освен едно кое е на тинејџер ,соопшти британската полицијата. Возачот на камионот, 25 годишен маж од Северна Ирска, е уапсен ...

АНГЛИЈА: Пронајдени 39 лешеви во камион кој пристигнал од Бугарија

Слободен Печат - 23.10.2019

Возачот на камионот, 25-годишен маж од Северна Ирска, е уапсен под сомнеж дека извршил убиство. Триесет и девет лешеви се пронајдени во приколката на камион во Есекс, Англија, потврди полицијата.

Борисов: Камионот со 39 беживотни тела не бил во Бугарија од 2017

MTM - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не можеле да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска бугарскиот премиер, Бојко Борисов.

Во камион во Есекс пронајдени 39 безживотни тела на мажи

24Инфо - 23.10.2019

Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, ...

Британската полиција открила 39 тела во камион од Бугарија

Тера - 23.10.2019

Британската полиција открила 39 тела во камион што дошол од Бугарија. Полицијата денеска соопшти дека го уапсиле 25-годишниот возач на камионот, кој е од Северна Ирска, под сомнение за убиство.

БОРИСОВ: Камионот со 39 безживотни тела е надвор од Бугарија од 2017 година

Денешен - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

(ФОТО) Моментот кога камионот со 39 мртовци пристигнува на својата дестинација

MTM - 23.10.2019

Надзорни камери го регистрирале моментот кога камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела, стигнал на дестинацијата во индустриска зона на англискиот град Есекс. Камионот бил снимен од камери на објект во Индустрискиот парк Вотерглејд, а снимката ...

Камионот на смртта не пристигнал од Бугарија

iPortal - 23.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој се пронајдени тела на 39 лица стигнал во англиското пристаниште Пурфит со траект од белгиското пристаниште Зебриз. Од полицијата на Есекс претходно објавија дека камионот пристигнал од ...

Борисов: Камионот, со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

PressingTV - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Нова трага: Камионот на смртта пристигнал од Белгија, а не од Бугарија

Локално - 23.10.2019

Британската полиција соопштила дека верува дека камионот во кој се пронајдени тела на 39 лица стигнал во англиското пристаниште Пурфит со траект од белгиското пристаниште Зебриз. Од полицијата на Есекс претходно објавија дека камионот пристигнал од ...

Возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела е од Северна Ирска и има 25 години

Република - 23.10.2019

Возач на камионот во кој утринава беа пронајдени 39 мртви тела во Есекс, Велика Британија е Мо Робинсон кој има 25 години. Тој е од Портадуан, Северна Ирска и е уапсен под сомнение дека сторил кривичното дело убиство.

Софија во контакт со Лондон за лешовите пронајдени во бугарскиот камион

24Инфо - 23.10.2019

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија, соопшти бугарското Министерството за надворешни ...

Објавен идентитетот на возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 лешови

24Инфо - 23.10.2019

Возачот на камионот кој беше уапсен откако во приколката на товарното возило во Есекс, Англија беа пројајдени 39 безживотни тела е 25-годишниот, Мо Робинсон од Северна Ирска. Тој е уапсен под сомнение за убиство во врска со смртта на 39 лица.

(ФОТО) Објавен идентитетот на возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 лешови

MTM - 23.10.2019

Возачот на камионот кој беше уапсен откако во приколката на товарното возило во Есекс, Англија беа пројајдени 39 безживотни тела е 25-годишниот, Мо Робинсон од Северна Ирска. Тој е уапсен под сомнение за убиство во врска со смртта на 39 лица.

Камионот со 39 беживотни тела, не бил во Бугарија од 2017 година

4NEWS - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во машата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

(ВИДЕО)Меѓу 39- те машки тела најдени во бугaрскиот камион , имало и тинејџер

Бриф - 23.10.2019

Во контејнер во бугарски камиони во англиската покраина Есекс , пронајдени се тела на 39 мажи, а 25-годишниот возач од Северна Ирска, е уапсен. Камионот што пристигнал од Бугарија во неделата, било откриен рано утрово во индустрискиот парк Вотергајд ...

Британија: Во камион пронајдени безживотни тела на 39 мажи

Опсервер - 23.10.2019

Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, ...

Бугарско МНР: Нашата амбасада е во контакт со британските власти за лешовите пронајдени во камионот

Centar - 23.10.2019

Министерството за надворешни работи во моментов нема информации за објавите во британските медиуми поврзани со смртта на 39 лица во камион, за кои се тврди дека дошле од Бугарија во Велика Британија, соопшти бугарското Министерството за надворешни ...

(ВИДЕО) Британија: Во камион пронајдени безживотни тела на 39 мажи

Либертас - 23.10.2019

Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, ...

Грозно откритие во камион во Велика Британија – 39 лешови

Либертас - 23.10.2019

Во контејнер во бугарски камион полицијата во Лондон пронашла 39 мртви тела. Уапсен е возачот, кој наводно поминал невообичаена рута. Грозно откритие во Велика Британија: во голем бел контејнер на товарен камион во индустриска област Грејс, во ...

Во Британија во камион пронајдени безживотни тела на 39 мажи, возачот уапсен

iPortal - 23.10.2019

Во камион во британскиот град Есекс пронајдени се безживотни тела на 39 мажи, а уапсен е 25-годишниот возач од Северна Ирска поради сомнеж дека тој го извршил убиството. Камионот со телата, за кој е утврдено дека пристигнал од Бугарија во неделата, ...

Во камион што од Бугарија дошол во Велика Британија биле пронајдени тела на 39 мажи, приведено е едно лице

MTM - 23.10.2019

Во контејнер во камион во Есекс, пронајдени се телата на 39 мажи, а поради сомнеж за убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот од Северна Ирска. Камионот со телата, за кој се верува дека стигнал од Бугарија во неделата, бил откриен рано утрово ...

Борисов за масакрот: Камионот со 39 беживотни тела не бил во Бугарија од 2017 година

Република - 23.10.2019

Починатите лица пронајдени во камион во Велика Британија не може да се качат во Бугарија, бидејќи возилото не влегло во нашата земја од регистрацијата во 2017 година, изјави денеска премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Во камион што од Бугарија дошол во Велика Британија биле пронајдени тела на 39 мажи, приведено е едно лице

Точка - 23.10.2019

Во контејнер во камион во Есекс, пронајдени се телата на 39 мажи, а поради сомнеж за убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот од Северна Ирска. Камионот со телата, за кој се верува дека стигнал од Бугарија во неделата, бил откриен рано утрово ...